ABONNEMENT; Woensdag 9 Maart 1932. zierikzeeschegcourant. ^^«^^.2283 TADVERTENTIEN Inzending Advertentiën BUITENLAND. BINNENLAND. Verdrijf Uw Rheumatiek Kloosterbalsem "zoT/oZ- Uit Stad en Provincie. Prijs p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post 1.80. Voor bet buitenl. per Jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent Verschijnt des Maandaga, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. K2. Postgiro 117677. Zierikzeesche Nieuwsbode too 1—5 rc£«!' «o eis., van 4 regels «n daartwvm (0 cto. p»r reg.l. Reclames 00 et*, per regel, BI) contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ore. Uitarlljk 10 aar op dcodag*. uitgaaf Zij, dia zich van af heden 03 nns blad abonnnaran, nntvangan da tot I April a s. varschljoanda nummars gratis. ARISTIDE BRIAND. f Maandagmiddag half twee is in zijn woning te Parijs, aan de Avenu,e Kléber, op 69-jarigen leeftijd, nog vrij onver wacht overleden, de bekende Fransche staatsman van internationale vermaiard- heid, Aristide Briand. Geboren te Nantes op 28 Maart 1862 sloot hij zich als jong jurist, op 30-j. leef tijd, aan bij de uiterst-linksche anarchis tische beweging, kwam later tot het so cialisme en stichtte met Jaurès, de „Hu- manité". Hij ijverde voor de vakbeweging en werd omstreeks 1895 een der leiders van de Fransche socialistische partij. In 1902 werd hij lid van de Kamer, waar hij weldra naam maakte als voortreffe- lijK redenaar. Vooral de kwestie van de scheiding van Kerk en Staat had rijn groote belangstelling, en om zijn denk beelden in deze volkomen te kunnen uitvoeren, trad hij in 1906 in het minis terie-Samen. Deze deelneming aan een burgerlijk ministerie leidde tot zijn uit sluiting uit de socialistische partij. De laatste 20 jaar heeft Briand gemid deld 3 baanden per jaar op den minis - tersstoel gezeten. Alle portefeuilles heeft hij te eeniger tijd wel eens gekregen en kende daardoor het geheele bestuurs apparaat van Frankrijk. 25 ma|al was hij minister en 12 maal premier. Boven dien gold hij als een der beste diplo maten ter wereld. De voornaamste on derhandelingen na den vrede van Ver sailles heeft hij gevoerd en was aan wezig te Washington, Genève en Locarno. Het laatste halve jaar van zijn leven is niet het gelukkigste geweest. Hij moest het onderspit delven bij de presidents verkiezingen; Doumer won. Die neder laag was voor Briand een zware slag. De oppositie won steeds meer terrein. Het chauvinisme nam toe en zeer zeker zou Briand, ware hij als vertegenwoordiger van Frankrijk op de ontwapeningscon ferentie aanwezig geweest, een geheel an der ontwapeningsplan hebben ontvouwd dan thans het geval is geweest. Met het verlaten van het politieke strijdperk door Briand, had de wereld dezen grooten voorstander van den vrede reeds ver loren, doch wanneer de dood hem niet van 's werelds schouwtooneel had weg gevoerd, zou hij er zeker nog wel eens in geslaagd zijn, zijn landgenooten ervan te overtuigen, dat de thans door hen bewandelde weg steeds verder van den wereldvrede afvoert. Zonder inbreuk te maken op den laat sten wil van Briand, die den wensch uitte in allen eenvoud te Cocherel ter aarde te worden besteld, heeft Tardieu van de familie van Briand toestemming ver kregen dat Briand een nationale begra fenis wordt gegeven, hetgeen Donderdag zal plaats hebben. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 8 Maart. De heer W ij n k o op (comm.), vraagt verlof, de regeering te mogen interpel- leeren over eenige aangelegenheden be treflende het confict te Sjanghai, Op dit verzoek wordt Woensdag be slist. Aan de orde is het wetsontwerp tot verhooging van eenige accijnzen en het heffen van een invoerrecht op zuidvruchten. De heer Oud. (v.-d.) constateert, dat den laalsten tijd een belangrijke ver schuiving plaats heeft van de directe naar de indirecte heffingen. In dezen moeilijken tijd is spreker echter bereid zooveel mogelijk met den minister mee te gaan. Met de suikeropcentenheffing gaat hij mede, omdat daarmee een nood lijdende industrie gesteund wordt. Ten aanzien van den wijnaccijns vreest hij moeilijkheden van handelspolitieken aard. Ook heeft hij bezwaar tegen verhooging van den sigarettenaccijns, die zijns in ziens al hoog genoeg is. Hij vreest ook vermindering van kwaliteit, hetgeen ge vaarlijk zou zijn voor de volksgezondheid. Ten aanzien van een invoerrecht op zuid vruchten vraagt spr. of de doorvoer daar van ook getroffen zal worden? De af schaffing van de opcenten op de grond belasting juicht hij toe. De heer J. ter Laan (s.d.) onder schreef de bezwaren van dhr. Oud. Slechts de verhooging van den wijn accijns en van de zegelbelasting op bui tenl. effecten kon genade bij hem vinden De heer Bierema (lib.) was niet bijs ter enthousiast over de verhooging van den wijnaccijns en van de zegelrechten en beslist tegen een invoerrecht op zuid vruchten. Ook de heer De Wilde (a.r.' was met dit laatste het minst ingenomen terwijl hij met de heeren Kortenhor (r.k.) en Van Vuuren (r.k.), wiens medelijden overigens meer naar de han AKKER's Wees er vlug bij! Bij de eerste pijnlijke scheut ln armen, beenen of lendenen, wrijf U dan onmiddellijk met Akkers Kloosterbalsem, Tiet vanouds bekende en beproefde wrijf- middel, dat al zooveel goede diensten bij rheumatiek heeft bewezen. Tot diep in de weefsels voelt Ge dan de wel dadige. genezende werking en de pijnen verdwijnen. delaren dan naar de consumenten uitging, waarschuwde tegen overdreven vrees voor represailles van het buitenland. Uit het antwoord van minister D e Geer bleek, dat hij het eens is met hen, die den tijd voor een verhooging van de inkomstenbelasting zeer ongunstig achten, omdat deze belasting achter de feiten aanloopt. Van opcenten op de ver mogensbelasting kan evenmin sprake zijn, omdat men dan de onderlinge verhouding geheel zou verbreken, terwijl de sue cessiebelasting slechts definitief gewijzigd kan worden. Ook de minister acht het hoogstwaar schijnlijk, dat in de toekomst een verzwa ring van de directe belasting niet kan uitblijven. Ten aanzien van den wijnaccijns merkte de minister op,- dat het toch onjuist zou zijn zich van een binnenlandschen zuiver fiscalen maategrel te onthouden, alleen omdat die misschien in het buitenland wel eens verkeerd opgevat zou kunnen worden Na dit antwoord van den minister wer den 2 amendementen verdedigd, leen van den heer ter Laan o.m het invoerrecht op zuidvruchten en de opcentenver-aoo- ging op suiker en sigaretten te doen ver vallen en een tweede van den heer Bie rema om de verhooging van den wijn accijns te doen vervallen. De minister ontraadde beide amende menten. ZIERIKZEE. Vorige week is door de P.Z.E.M. een elect, kookdemonstratie ge geven. Nu schijnen sommigen daaruit de conclusie te hebben getrokken, dat voor het Zierikzeesc'h publiek reeds demonstra ties gehouden zijn. Dat is niet het geval. De P.Z.E.M. hoopt binnen niet te langen tijd kookdemonstraties met electr. appa raten te houden en wacht van de dames, die deze kookcursussen wenschen bij te wonen, thans reeds gaarne bericht in. Van het zeer omvangrijke bedrijf der N.V. Verkade's Fabrieken te Zaan dam liet de firma een bedrijfsfilm ver vaardigen, waarmede thans, ter meerdere bekendmaking met hare producten, een tournée door het land wordt gemaakt. Voor Zierikzee wordt op Vrijdag 11 Maart a.s. een voorstelling van deze film gegeven in de Concertzaal. Naar wij vernemen, zal het Bureau voor Bier o e psk euze, te beginnen met a.s. Donderdag, zijn werkwijze eenigs- zins veranderen en daardoor zijn arbeid voor stad en eiland uitbreiden. De zitting, het spreekuur, waarover de advertentie in dit mummer meer aan wijzingen geeft, zal elke 14 dagen in een Kamer van het Stadhuis worden ge- houldlen door den secretaris en slechts éen der commissieleden. Dit geschiedt op voorbeeld' van de werkwijze in an dere plaatsen: jongelui spreken nu een maal in kleiner kring gemakkelijker uit. Juist in dezen tijd is het zoo moeilijk voor Idle ouders om1 te weten, welke rich ting zij met hun van schoolgaande kin deren moeten uitgaan en mag dus ver wacht worden, dat zij gaarne de be hulpzame hand: van Beroepskeuze zullen aangrijpen. De commissie beschikt over vele gegevens en heeft relaties miet het Centraal Bureau, dat reeds jarenlange ervaring op deed en honderden jongelui dien weg heeft gewezen. De officieele trekking der verloting, ten bate der Vereeniging tot Bevorde ring der Gezondheid in de Grafische Vak ken, is thans vastgesteld op 16 April a.s. Ten kantore van den Ontvanger der Dir. Belastingen enz. alhier werd Dins dagmorgen een valsche gulden in beslag genomen. De valsche gulden draagt het jaartal 1931, is zeer goed nagemaakt, van hard metaal, heeft een blauwe kleur, terwijl het randschrift ontbreekt. ELLEMEET. Zaterdag j.l. is ook hier het traditioneele Strafeest gevierd. Om streeks twee uur vertrok de ruiterstoet, die ditmaal erg klein was, voor een rit over de naburige dorpen om ongeveer een uurtje later de eigen gemeente weer te bereiken. Daar had zich ondertusschen het muziekgezelschap opgesteld, om, al vorens de strarijders in te halen eerst den burgemeester een serenade te bren gen, wat Z.E.A. zeer op prijs stelde. Na de blijde intocht der ruiters gaf het mu ziekcorps nog eenige nummers op de tent ten beste, waarna de straruiters zich naar het strand begaven. De rit over het duin leverde een mooi schouw spel op, terwijl het aardig was om te zien, hoe de paarden, hoewel meestal eerst bang voor het water, later zicht baar van het frissche zeebad genoten. De twee jongste ruiters, gezeten op pon- ny's, deden, wat kranigheid in het rijden betreft, niet onder voor hun oudere col lega's! Hierna ving men den terugtocht aan en was het jaarlijksche ceremonieel, dat door het foto-persbureau „Polygo|on" ijverig op de gevoelige plaat werd vast gelegd, weer verricht. Daar het klrin aantal ruiters niet te \vijten was aan min der belangstelling voor het aloude stra feest, zal ongetwijfeld het volgend jaar de stoet meer ruiters tellen. Zaterdagavond gaf het Harmonie gezelschap „Kunst na Arbeid" (directeur de heer C. v. d. Nood) een uitvoering in café van der Have. De voorzitter, dhr M. den Engelsman, heette de aanwezi gen hartelijk welkom, inzonderheid de burgemeester, beschermheer van het ge zelschap. Hierna was het de beurt van de werkende leden 'van het gezelschap om zich in vijf nummers te laten hooren, waarvan de nummers 3 en 4 het best tot hun recht kwamen. Het verder deel van den avond werd gevuld met twee kluchtspelen: „Een oorlog voor één dag" en „De Rooverhoofdman", gevolgd door zes voordrachten. Een en ander viel, gehoord het applaus, wel in den smaak; er werd dan ook door verscheidene me dewerkenden aardig gespeeld. De twee boertjes in de stad hebben ons wel zéér smakelijk van hun avonturen ver teld. Jammer dat een enkele voordracht wat plat was! De burgemeester bracht den dank van het publiek over en wees er op, dat zoo'n avond, waarin men zich op gepaste wijze amuseert, zeer zeker zijn nut heeft. Hij1 hoopte, dat het gezelschap op den ingeslagen weg zou voortgaan. ST.-PHILIPSLAND. Alhier werd een zeer druk bezochte vergadering gehou den van de afdeeling van den Chr. Land- arbeidersbond. De voorzitter, dhr. J. Neele, gaf verslag van de conferentie, die ge houden was mfet den plaatselijken werk- geversbond. Deze conferentie heeft tot resultaat gehad, dat door beide partijen aanvaard is het voorstel van den werk- njemiersbond om het uurloon te houden op 24 cent. In het contract zullen ejcjhter, volgens het voorstel der werkgevers, eeni ge wijzigingen worden aangebracht, die o. a. inhouden: een verlaging voor het wieden der suikerbieten met f 1 per ge- mlet; het inlasschen van een clausule, waarin de werkgever vrij gelaten wordt of hij het wieden der bieten wil aanbe steden per jaar, dan wel of hij ize per keer wil laten bewerken; dat de door den werkgever te betalen premie (voor werkloozenkas) a f 12 komt te ver vallen. Wat de knechts betreft, zal het loon van het vorige contract worden gehandhaafd, maar in plaats van 35 H.L. zal een: knecht zich in den vervolge slechts 30 H.L. consumptie-aardappelen zien toebedeeld. Deze verschillende arti kelen, vervat in een schrijven van den werkgeversbonld, worden achtereenvolgens besproken. De voorzitter wees de leden er op, idat het bestuur heeft weten te bereiken, dat het uurloon wordt gehand haafd. Waar in dezen tijd de loonsver lagingen (niet van de lucht zijn, mag dit gerust een moreele overwinning wor den genoemd. Toch heeft het bestuur van den werkgeversbond gemeend ook iets voor zijn leidien te moeten doen, en heeft dat uitgewerkt in de wijzigingen, die voorgesteld worden in de „emolu menten". Na zeer drukke besprekingen waaraan door verscheidene leden wordt deelgenomen, wordt besloten het voor stel der werkgevers te aanvaarden, ter wijl op een enkel; minder nauwkeurig geredigeerd onderdeel, de aandacht zal worden gevestigd. Alhier is op initiatief van de heeren P. de Raat en W. C. de Lathouder, een zangvereen. opgericht, genaamd „Nieuw Leven". De repetities worden, onder lei ding van dhr. de Lathouder, gehouden in een lokaal der O.L. school. Den heer Burgemeester is het eere-voorzitterschap der vereeniging aangeboden, wat door hem is aanvaard. THOLEN. De afdeeling Tholen van het „Groene Kruis" hield op Vrijdag 4 Maari, in de zaal van hotel „Engelvaart" een algemeene, vergadering. In zijn openings woord sprak de voorzitter, dr. DuinKer den wensch uit, dat er meer medeleven mocht komen met deze zoo nuttige ver eeniging. Er waren slechts 27 leden aan wezig. Naar aanleiding der notulen, merkte de heer J. Overbeeke op, dat hij nooit iets heeft gehoord, inzake het' plaatsen der rentelooze aandeelen, of schoon hij en anderen zich hiervoor dis ponibel hadden gesteld. Hij durft hieruit afleiden, dat de financieele toestand niet slecht is te noemen. De voorz. zegt, dat het plaatsen dezer aandeelen altijd nog in petto kan worden gehouden. Uit de jaarverslagen van den secr.-penn., zuster en magazijnmeester stippen wij aan, dat de vereeniging 576 leden telt welke aan contributie opbrengen f 1039,15. Uitleenin- gen hadden 212 keer plaats. Aangeschaft werden een boogtezon, windkussens, zeil tjes enz., terwijl het gebouw aangesloten was aan het electrisch net. Door de wijk zuster werden in 1931 bezocht 86 gezin nen met 92 patiënten en 5256 bezoeken. Voor t.b.c.-bezoen 26 gezinnen met 611 bezoeken. Desinfectie had drie maal plaats, woningverbetering 1 maal. 6 Kin deren werden uitgezonden naar een va- cantiekolonie, met als resultaat een ge middelde gewichtstoename van 3.6 K.G. Van de hoogtezon wordt zeer veel ge bruik gemaakt. Uit het financieel verslag zien wij, dat ontvangen is f 2757.32, uit gegeven f 2573,72 goed slot f 184.60. Bi- zondere uitgaven voor hoogtezon, elec- trifieatie, welke uit het reservefonds zijn betaald, f651. Het bezit aan goederen wees op de balans aan een bedrag van f9689.37. De begrooting 1932 werd goed gekeurd, met een ontv. en ui tg. van f 2595. Door de commissie, welke de re kening had nagezien, werd geadviseerd deze goed te keuren en de penningm. te dechargeeren. Aldus besloten. Een uitge breide discussie ontstond over de kwestie met het bestuurslid W. Besloten werd een en ander op zijn beloop te laten. Naar aanleiding van een voorstel van den heer J. Overbeeke, bij1 de gemeente om meer subsidie aan te kloppen, merkt de voorzitter op, dat verhooging is ge vraagd bij1 het Nutsdepartement en net Alg. Armbestuur. Besloten wordt, indien de inkomsten meevallen, dit te gebruiken voor uitzending kinderen. Ook merkt de voorzitter op, dat, indien straks zal blij ken, dat de tarieven voor de hoogtezon, welke nu 10 et. rijn, per uur en gedeelte hiervan, 'kunnen worden verlaagd, dit ook zal plaats hebben en hen die niet Kun nen betalen, zullen gratis worden behan deld. De vergadering was vol lof over onze wijkzuster, welke zich geheel geeft voor haar werk. De voorzitter deelde nog mede, dat van de patroonsvereeni- ging een kassaldo van f60 aan het Gr. Kruis is geschonken, waarvoor 'hij danK zegt. Algemeen werd betreurd, 'dat Ka pitaalkrachtige menschen hun contributie hadden verlaagd met 80 o/o, temeer waar het Gr. Kruis toch een philantropische inrichting is. Hierna sluiting. ST;.-ANN ALAND. Door het Nationaal- Crisis-Comité zijn voor deze gemeente 114 balen zwavelz. ammoniak beschikbaar gesteld, terwijl er 400 balen werden aan- gevraagd;. SPOEDEISCHENDE VERGADERING van het WATERSCHAPSBESTUUR v. SCHOUWEN op Donderdag 3 Maart. (Slot). De voorzitter zegt, dat het formeel juist is wat de heer Gerritsen opmerKt, Wanneer spr. was opgedragen eens met de heeren te praten, dan was misschien meer bereikt. Maar die besprekingen kun nen alsnog gebeuren, hoewel het besluit van G. S. er geen goed aan zal doen. Op een vraag van den heer Krep,el hoe het staat met de nog te ontvangen lasten, antwoordt de voorzitter, dat over 1930 nog een klein bedrag moet betaald worden; over 1931 moet nog f 43000 bin nen komen van het ongebouwd en f 1800 van het gebouwd. Over het besluit van G. S. wordt daar na wederom langdurig gediscussieerd. Op diverse aanmerkingen antwoordt dé voor zitter: neemt u nu eens genoegen met de toezegging dat ik eens met de heeren zal praten. De heer Verbeek merkt op, dat de zaak niet overdreven moet worden. De totale verlaging van de salarissen zou f2010 beteekenen. Nog geen f0.25 per H.A., zegt de voorzitter. Eindelijk worden de discussies geslo ten en de brief van G. S. voor kennis geving aangenomen. Hoewel in een buitengewone zitting geen rondvraag wordt gehouden, wil de voorzitter wel eenige vragen beantwoor den, interne kwesties van het waterschap rakend, wat hij dan ook doet. Zoo vraagt o.a. de heer Klompe of er ook een besluit is van den Raad van State betreffende de toelating van den heer Gerritsen. De voorzitter antwoordt, dat het D. B en de hoofdingelanden hier buiten staan. Het ging in deze kwestie tusschen eenige hoofdingelanden en (den heer Gerritsen over de toepassing van art. 27 van het reglement. Niemand daarna meer het woord ver langend sluit de voorz. de vergadering. Afsluiting wegen bij op dooi. Op uitnoodiging van de Commiissie v. de Grintwegen uit het Waterschap „Schouwen" waren Woensdag 1.1. met die Commissie verschillende Polderbestu ren van dit eiland in de groote beneden zaal van de sociëteit „Concordia" te Zie rikzee bijeengekomen, ter bespreking van een aan de polderbesturen (door den Com missaris der Koningin gezonden circu laire betreffende de tijdelijke afsluiting van de kunstwegen bij opdooi, ter be spreking van de tijdelijke afsluiting zelve. Het presidium berustte bij den heer S. J. Weigert namaak! Vraagt de echte Poeders en Tabletten Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande 0 JJ handteekening J voorkomt. Gast, die na woorden van welkom, de inhoud van de circulaire nog eens uit eenzette, waaruit bleek dat de commis saris de hem verleende machtiging om in geval van opdooi de tijdstippen der intreding en beëindiging van de tijde lijke afsluiting der kunstwegen, ingaande 3 Februari j.l. als ingetrokken wenscht beschouwd te zien. Daar de uitvoering van art. 54 van de Motor- en Rijwielbe schikking dan moeilijkheden op zou gaan leveren en de afsluiting zelve zeer veel kosten met zich mee zou brengen zou de Commissie willen trachten de redactie van genoemd artikel gewijzigd te krijgen. Ir. 11 c k e n lichtte de kwestie nog eens uitvoerig toe en verklaarde de wijze van bekendmaking zooals die geregeld was in het reglemenet op de wegen en voetpaden n.l. door aanplakking in de betrokken gemeenten boven die met bor den en palen te bevorderen, terwijl de voorzitter er den nadruk op legde dat als alle polderbesturen één lijn trekken de minister wellicht geneigd zal rijn de gevraagde wijziging toe te staan. De heer S. H a g e was van oordeel, dat de Minister, vooral waar het hier motor rijtuigen betreft, wel niet geneigd zal Zijn deze wijziging aan te brengen. Mede omdat de uitvoering van art. 54 wat de borden betreft practisch bijna on mogelijk is, heeft de vergadering van Burgemeesters en Secretarissen op dit eiland onlangs ieen schrijven tot den Com missaris gericht met het verzoek te wil len bevorderen dat de artikelen betref fende beperking ingeval van opdooi alle uit het Zeeuwsche reglement zouden wor den geschrapt, zoodat dan alles vrij ge laten zou worden. De voorzitter meende tegen dit laatste ten zeerste te moeten opkomen daar, als dit door zou gaan, de schade niet te overzien zou rijn en wat de uitvoerbaarheid betreft, ziou de uitvoering bij een college 'kunnen berus ten, hetwelk de polderbesturen telegra fisch bericht zou kunnen geven. Wel zou het te betreuren rijn als ook de land bouwers beperkt zouden worden, maar dat zou met een kleine wijziging z.i. wel te ondervangen zijn. Heemraad Boot betwijfelde het ook of de wijziging wel tot stand zou kunnen komen en zoo ja, zou er toch nogal veel tijd overheengaan. De onkosten kun nen laag zijn wanneer het benoodigda materiaal collectief wordt aangeschaft. De voorzitter zou voorzichtigheidshalve toch wijziging willen aanvragen. De In genieur wenschte deze kwestie nog eens uit een ander oogpunt te bezien. Waar alle wegbeheerders geld wenschen uit de rijkskas voor de tertiaire wegen, zou het wel goed rijn den minister er op attent te maken dat men hier alle po gingen doet om het wegdek zoo goed mogelijk in orde te houden en boven dien wordt dan in de Commissie van advies, die alle klachten onderzoekt, ook eens een ander geluid gehoord. Dhr. J. Doel e man dankte 't bestuur van Schouwen voor haar activiteit in deze, maar hij zou bijna een woord van protest willen laten hooren tegen over de vergadering van Burgemeester en Secretarissen, welke zonder vooraf de polderbesturen te hebben géhoord naar den Commissaris heeft geschreven. De heer Ha ge handhaafde rijn stand punt, dat wat de vergadering wil hope loos is. De nadruk dient niet gelegd te worden op de onderhoudsplichtigen, maar op de landbouwers, die een proces-verbaal oploopen voor een licht vrachtje, terwijl de auto met 3000 of 5000 K.G. vracht ongehinderd door mag rijden. Daar dit de vergadering van B. en S. onrechtvaardig voorkwam en daar er tegen de motorrijtuigen toch niet te vechten valt, sprak zij zich voor geheele vrijlating uit en richtte daarom tot den Commissaris dit verzoek. De voorzitter zeide het te betreuren dat die brief geschreven was al is dit nog wel te herstellen als deze verga dering een andere tot den Commissaris richt en desnoods ook tot Ged. Staten en de Bond en de Unie van Water schappen. Spr. bracht vervolgens de volgende motie in stemming: „De Vergadering der gezamenlijke Pol derbesturen van Schouwen-Duiveland, op Woensdag 2 Maart 1932 te Zierikzee bijeen: Gehoord de uiteenzetting van den voor zitter van het Waterschap Schouwen be treffende het schrijven van den Commis saris (der Koningin in deze Provincie, ter zake afsluiting van wegén in geval van opldooi, No. 29, 2e Afid. en de daarop ge volgde besprekingen; overwegende, dat Artikel 54 van de beschikking van dien Minister van Wa terstaat (did. 1 Nov. 1927; vaststellende de uitvoering van diverse bepalingen, neer gelegd1 in de Motor- en Rij wiel wet en het Motor- en Rijwielreglement, zooals het thans geredigeerd is, het zonder groote kosten, aan de wegbeheerders on-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1