lanneke Marina Cornelia Meyer. Denken en Oplossen. Oplossing van de vraag van verleden week: 27 hazen, 13 patrijzen en 10 Ko nijnen. We ontvingen ongevraagd een 10- tal goede oplossingen van jeugdige abon- né's uit verschillende plaatsen. Binnen kort loven wc een tweetal fraaie boeken in prachtband ui}. We zullen dat tijdig bekend maken. Hier heeft men ;hel tweede vraagstuk. Leest het met aandacht! Een slak bevindt zich aan den voet van den Berlage-Beurstoren te Amster dam. Zij wil naar den Beursbengel, idie twintig meter van den grond hangt. Over dag klimt de slak vijf meter, maar des nachts valt zij in slaap en glijdt langs haar eigen glibberige baan 4 meter Om laag. Hoeveel tijd zal de slak noodig hebben om den Beursbengel te bereiken? (Ant woord volgende week). kiezing zou inlaten. Hij dankt den voor zitter voor de wijze waarop hij hier toegelaten is. Reeds voordien, op de tribune, mocht hij- sympathie incasseeren als weinigen. Wanneer zooveel betuigin gen van sympathie worden geuit, dan mag men zich thuis vpelen te midden van deze vergadering. Spr. eindigt met de belofte zijn beste krachten- te zullen wijden aan de belangen van dit water schap. Het tweede en laatste agendapunt is thans aan de ordè n.l. de beschikkingen van Ged. St. op door betrokenen inge diende voorschriften, om goedkeuring te onthouden aan en om het besluit der Alg. Verg. d.d. 14 December 1931 tot vermindering der salarissen te vernie tigen. Daarover in x>ns Maandagnummer. NOORDWELLE. Woensdag hadden ook wij de propaganda-kunstavond van den Ned. Blindenbond. Het comité van voor bereiding heeft succes gehad. Met een volle zaal kon dhr. C. A. Boogerd de vergadering openen. Het programma werd, evenals op de andere plaatsen van ons eiland, zeer verdienstelijk uit gevoerd, terwijl de heer v, d. Berg voor het zeer aandachtig luisterend publiek een propagandawoord sprak. Velen kon men boeken als lid van den Bond. Ds. Klaar was zeer zeker de tolk van allen, toen hij een woord van dank sprak en daarmede deze zeer goed geslaagde avond sloot. ST.-PHILIPSLAND. Alhier werd in hotel „De Druiventros" 'de jaarvergadering ge houden van de muziekvereeniging „Con cordia". Op gezellige wijze werd in deze vergadering het 30-jarig bestaan der ver. herdacht. Festiviteiten konden daaraan, wegens financieele bezwaren, niet worden verbonden. De voorzitter gaf in een be knopt relaas een overzicht van wat in deze dertigjarige periode door de ver- eeniging was gepresteerd. Aan 18 festi vals en 5 concoursen is deelgenomen. Op verschillende prijzen werd door 'de vereeniging beslag gelegd. Aan het wer kend-lid, dhr. J. M. Kaashoek, Idle van de oprichting af de groote trom voor zijn rekening heeft gehad, werd een woord van welverdiende dank gebracht. Even eens werd dank gebracht aan de heeren A. I. Clarisse, F. P. Feleus en J. Quist, die respectievelijk 29, 25 en 10 jaar lid van „Concordia" zijn. Tevens sprak de voorzitter zijn groote waardeering uit voor het werk van den ijverigen direc teur, Idhr. L. C. Clarisse, wien het nimmer te veel is, zijn beste krachten te geven voor Iden bloei der vereeniging. Dhr. Cla risse dankte den voorzitter voor de tot hem gerichte woorden. Bovendien hul digde hij den voorzitter voor al wat hij voor onze muziekvereeniging heeft ge daan. Eerst als secretaris, vanaf 1918 als voorzitter, steeds heeft dhr. van Bende- gom igetoonld, dat de belangen van „Con cordia" hem1 zeer ter harte gaan. Met genoegen constateert spreker, dat de ver eeniging onder zijn waardige leiding, het 30-jarig bestaan mag herdenken. Met voldoening mag op de achterlig gende periode worden teruggezien, daar „Concordia" zoowel plaatselijk als te mid den harer zusterverenigingen haar banier heeft hoog gehouden en vele malen ons een prestatie heeft getoond, waarop wij met recht trotsch mogen zijn. Na een slotwoord van den voorzitter werd 'de vergadering met een „Leve Concordia" gesloten, ST.-ANNALAND, Algemeene jaarverga dering van de scherpschuttersvereeniging „Prinses Juliana", ten huize van den heer M. J. Boogaard'. Gedurende het afgeloo- pen jaar werden 13 oefeningen gehou den met scherp, terwijl aan de laatste oefening een huishoudelijke wedstrijd ver bonden was. De zilveren wisselmedaille werd dit jaar behaald door dhr. P. A. Goedegebuure met een gemiddelde van 451/2 punt per oefening of schijf Loos duinen. Over 1931 hadden de ontvangsten, met inbegrip goed slot 1930, bedragen f353,76 en de uitgaven 1160,81. Goed slot alzoo f 192,95. Het aftredende bestuurs lid, dhr. J. Slager Hz., werd herbenoemd terwijl als baangriffier benoemd werd dhr. Chr. Hage. Het bedienen der schij ven zal wederom' door de leden zelf moe ten gebeuren, daar geen der leden, voor belooning, dit op zich wilde nemen. Be sloten werd met de zusterverenigingen in dit eiland te trachten gezamenlijk een wedstrijd te organiseeren in het a.s. sei zoen, daar aan de Landstormwedstrijden niet anag worden deelgenomen door leden van schietverenigingen, THOLEN. Dinsdagavond j.l. werd in de zaal van den, heer Hoek alhier, welke hiertoe door hem gratis ter beschikking was gesteld, een propaganda-kunstavond gegeven door den Nederlandschen Blin denbond. Na een Inleidend woord door den voorzitter van het plaatselijk coinitré, den heer Moelker, traden voor ohs op, d,e heeren Herman Bresser, Bariton, Hen ry van den Heuvel, declamator, C. Roe- lofs, pianist. Het repertoire werd door djeze drie 'blinden op werkelijk keurige wijze afgewerkt. Een herhaaldelijk spon taan applaus bewees, dat het publiek, dat in zeer grooten getale aanwezig was (de zaai was tot in alle hoeken gevuld), genoot. Vóór de pauze hield de propa gandist van dezen bond, de heer J. v. d. Berg, een interessante réde over hetgeen de blinden kunnen en doen en wat nog door hen gedaan kan worden. Inzonder heid wees hij er op, dat het streven van hen is, dat de opleiding der blinden wor de Staatszorg, opdat alle blinden een naar hun aanleg goede opleiding krijgen, niet meer zoo afhankelijk zijn en wor den van de liefdadigheid en later een plaats kunnen innemen in 'de Maatschap pij, waar zij zelfstandig hun bestaan vin den. De heer Moelker was wel de tolk dier aanwiezigen, toen hij dank bracht voor het genotene. OUD-VOSSEMEER. Openbare vergade ring van den Raad, gehouden op 2 Maart. Het benoemde raadslid, in de vacature M. A. Vermet, wordt beëedigd, waarna hem woorden van welkom worden toe gesproken door den voorzitter, waarvoor; idle heer Ampt dankt. Een adres van 'den heer E. H. Verhees, o. a. om ver laging van vergunininfgsrecht, ingevolgd de Drankwet, wordt voor kennisgeving aahgfènomen, idaar (de met 1 April in werking tredende inieuwe Drankwet, een hooger vergunningsrecht eischt, dan hiet thans geldende minimum van f 25. Aan P. v. Driel Mz. zal een stro.ok gronicï aan den Molenweg voor een te bouwen woning worden verkocht, ter oppervlakte van ruim 200 M2., a f 1,25 per M2., ter wijl het verzoek om splitsing in bouw grond a f 1,25; en tuingrond a fl per M2., voor kennisgeving wordt aangeno men. Aan de orde komt het voorstel van Bi. en W., om aan Jde afd. Het Groene Kruis" een subsidie te verleenen tot een maximum van f500 per jaar, voor 3 jaar, in 'de kosten van wijkverpleging. De voor waarden zijn als volgt: Jaarlijks moet rekening en verantwoording worden ge daan, een wijkverpleegster mloet worden aangesteld met bevoegdheid voor kraam- verpleging c.q. accbu|chementen. De voor zitter licht toe, 'dat er in de gem'eente een verloskundige is. Gaat deze met haar 65iste jaar heen, dan dienen de verlossin gen aan de verpleegster opgedragen te worden. Uit medisch oogpunt is tegen die combinatie wel eens bezwaar ge maakt, maar voor een kleine gemeente zullen die bezwaren wel niet zoo over wegend zijn om het goede doel na te lat^n. De heer Van Gorsel merkt op, dat het niet de bedoeling is een tevens gediplomeerd verloskundige. De voorz. acht dit juist. De verpleegster móet het recht hebben, verlossingen te doen. De heer Heijboer verklaart met den voojr.z. van het Groene Kruis te hebben ge sproken. Deze deelde méde, dat de ver pleegster ook bevoegd zou moeten zijn voor de verlossingen. We hebben thans een verloskundige voor f1000 'sjaars. Deze wordt het volgend jaar 65 jaar. Nam ze dan haar ontslag, dan zou dit een goede oplossing zijn. Om te bepalen, dat mej. Ruijtenburg moet ophouden als ze 65; is, acht men te ingrijpenjd. Hij is voor leen verpleegster, mits tevens be voegd voor verlossingen. De heer Ampt vraagt, of mlen zeker is van de contri- butieverhoogingen? Medegedeeld wordt, dat het bedrag, ad f400, is bereikt, en ook wordt overschreden. De heer Daane zegt, dat ide heeren nog al optimistisch zijirf. Hij is niet pessimistisch, maar hij heeft bezwaren, ook 2 jaar geleden. Een wijkverpleegster moiet er komen. Dit hangt blijkbaar in de lucht. Hem is dit goed. Zijn bezwaar is, dat de begrooting van kosten altijd te laag is geweesff. Hij vindt die begrooting, ad f 1650, met inbegrip van jaarwedde, ad f1500, veel te laag. Met zoo'n jaarlijksche uitgave komt men er beslist niet. De verpleegster ïrioet materialen hebben. Aanvulling is nooldig. Van daag dit, im'orgen dat. Men zal Versteld' staan. Neemt men mu een verpleegster op idie raming, dan zal zeer spoedig het tekort blijken en komt men voor de vraag meer geven of weg. Het laatste zou niet goed zijn. Daarom' jde vraag nu bekeken. De verloskundige zal volgend jaar de leeftijd bereiken, waarop zij pensioen kan vragen. Doet ze (dit, dan krijgt de gemeente f1000 vrij. Wordt :de verpleegster dan belast met de ver lossingen, dan gelooft hij, dat 't Groene Kruis uit den brand' zal zijn, en met gerustheid een wijkverpleegster kan be- nc|emen. Gaarne zal hij dan ook zijn stem1 aan de i 500 subsidie geven. Dhr. Mees zegt geheel accoord te gaan met den heer Daane. De voorzitter zegt, dat er wel een malaise is, maar de gemeente betracht alleen het noodige. De menschen klagen, maar uit het dagelijksch leven blijkt niet altijd de gegrondheid der klachten. De heer Ampt vindt naar aanleiding van het gehoorde hel noodig voor te stellen de verloskundige eens te polsen of zij bij 65-jarigen leeftijd ontslag zal nemen, De crisis behoeft men niet in twijfel te trekken. Die laat zich geducnt voelen voor werkgever en werknemer. Het gaat hier om de kosten en dan ac'it hij de vraag gemotiveerd. De heeren Daane en Mees steunen het voorstel}- Ampt, dat aangenomen wordt met 4—3 stemmen. Alsnu komt de steunregeling aan de orde. Bepaald wordt dat f8.40 per week gegeven zal worden met f0.30 toeslag per kind, een en ander onder goedkeuring aan den Minister. De heer Daane pleit er voor om voor georgani- seerden geen schifting te doen plaats hebben, hoewel de regeling van den Mi nister in art. 2. in verband met art. 10, dit wel doet, waarop de voorzitter met nadruk wijst. Na lange discussie wordt de regeling, die na overleg met een Commissie, waarin georganiseerden zit ting hadden, aangenomen. Hierop volgt sluiting. 'Er is een algemeene vergadering ge houden van de Oud-Vossemeersche IJs club, waarbij bleek, dat de vereeniging ongeveer 200 leden telt; de financieele omstandigheden zijn niet onbevredigend, daar er een goed slot is van pl. m1. f 15, terwijl alle gemaakte kosten zijn voldaan en o.m'. de pomp, die het terrein onder water moet zetten, nu onbezwaard eigen dom der vereeniging is. Er werden nog verschillende huishoudelijke zaken behan deld, maar tevens de hoop uitgesproken, dat een volgende maal meer belangstel ling zal getoond worden voor de jaar vergadering, om'dat het bestuur de wen- schen der leden kan hooren. Bij het houden van schietoefenin gen in een ider lokalen van de O. L. S. alhier door leden van den vrijwilli- gen Landstorm, ging bij het aanstampen van een kogeltje in een margapatroon deze af en de kogel ging bij A. G. door dien wijsvinger van de rechterhand, door den rand1 van zijn pet en zoo den zolder in. De dokter constateerde maar een vleeschwond, zoodat een en ander toe vallig gelukkig is afgeloopen. KINDERZORG. Maapdag hield de Vereeniging Kinder- zorg haar jaarlijksche algemeene verga dering in een der lokalen van het Meisjeshuis op (de stichting te Middel burg. Voorzitter, ds. R. ten Kate van Kouldekerke. De secretaris, ds. E. H. Blauwendraad, van Vlissingen, wees er in zijn jaarverslag op, (dat er in Kinderzorg eind 1930 116 kinderen in de stichting waren en 23 pupillen er buiten, totaal 139, eind 1931 resp. 114, 27 en 141. In 1931 werd o.a. een (drieling, thans 9 .m'aanden oud, aan de zorgen der stichting toevertrouwd. Een vermindering van de rijkssubsidie staat te vreezen en wellicht ook vaim (de andere inkomsten, maar toch zal het b'estuur voortgaan met het in zijn handen gelegd werk en dit met vertrouwen op God, Vervolgens bracht ids. E- Raams uit Hoek namens de diaconiën aldaar, te Biggekerke en te Zierikzee rapport over de rekening uit. De rekening (die in ontvang en uitgaaf een cijfer aanwijst van f67174, met een goéd slot 1931 van f 443 en een over 1931 van f1749, werd hierna met grooten dank aan 'ds. de Vries goedgekeurd. Dit zelfde geschiedde met de begroo ting 1932, Idie een eindcijfer heeft van f 52175. Tot commissie voor het nazien 'der rekening 1932 werden aangeweven de diaconiën te Biggekerke, Zierikzee en Biervliet. De vergadering herkoos als bestuurs leden: ds. R. ten Kate te Koudekerk^, |ds. C. v. d. Waa te Biggenkerke, ds. A. Vrijlanjdt te Biervliet en ds. S. J. H. Voors te Zierikzee. In de pauze maakten velen gebruik van de gelegenheid om de stichting te zien en o. a. een bezoek te brengen aap -de slöjd artikelen, vervaardigd door de jongens, welke voorwerpen verloot wer den. In de middagvergadering kon de penningmeester mededeelen, dat de col lecte aan de koffietafel f 37,32 had op gebracht en dat het stamkapitjaal voor de centrale verwarming verdubbeld is van f2,50 op f5. (Het is hoog noodig, dat dit toeneemt). Hierna gaf de voorzitter het woord aan ds. Valeton, die tot onderwerp had „Kmderverwaarloozing aan den Oostkant van ons land". EE£HT2AKïilM. DE MOORD TE KERKDRIEL. De rechtbank te Tiel heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen de 3 gebroeders R„ verdacht van moord op den rijks veldwachter L. Tap te Kerkdriel in den nacht van 31 December op 1 Januari j.l. De rechtbank kon geen verzaéhtende omstandigheden voor deze verdachten vinden. Ieder van hen, mede in verband met der. grooten ernst van het feit, én met de even weerzinwekkende wijze, waarop zij dezen rijksveldwachter let terlijk hebben geslacht, moet het groot ste aantal jaren gevangenisstraf worden opgelegd dat de wet in casu toelaat. De rechtbank veroordeelde ieder van hen tot een gevangenisstraf van 13 jaar. ONDERWIJS. NOORDWELLE. Maandagavond werd onder leiding van het Hoofd der scnool eindles gehouden van den cursus voor herhalingsonderwijs. Vele genoodigden woonden de les bij. De behandelde stof bleek door de leerlingen goed verwerkt te zijn. Jammer maar dat zoo weinigen het nut van nerhalingsonderwijs inzien. Aan het eind dankte het hoofd der school alle aanwezigen voor hun belangstelling, het gemeentebestuur voor zijn financiee- len steun en de commissie voor haar medewerking. IPBJBDXKJBJbiU BTlüN» Zondag 6 Maart. Kerkwerve. 2 ure, ds. Drost. Serooskerke. 9.80 ure, ds. Klaar. Burgh. 6 30 ure, ds. Rujjsch v. Dugteren. Renesse. 9.30 ure, dhr. L. H. Ruitenberg, cand. te Leiden en 2 ure, Zondagschool. Evangelisatie. 7 ure, da. Kentie. Noordwelle. 2 ere, ds. Klaar (Doopabed.) en 11.80 ure, Zoudagsohool. Haamstede. 9.80 ure, de. Kentie. Geref. kerk. 9 30 en 2 ure, Leendienst. Woensdag 9 Maart (Biddag). 930 en 2 ure, ds. Elgersma. Oud-Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, Leendienst, Eikerzee. 2 ure, ds v. Griethugnen. Woens dag 9 Maart (Biddag). 930 ure, ds. Ruyach v. Dugteren. Geref. kerk. 9.80, Leeskerk en 2 ure, ds Meester. Woensdag 9 Maart (Bid dag). 9.20 en 2 ure, ds. Vogelaar. Brouwershaven. 10 ure, ds. Drost. Geref. kerk. 9.30, ds. Meester en 2 ure, Leeskerk Zonnemaire. 9.80 ure, ds Rugsoh vr Dag teren. Geref. kerk. 9.80 en 2 ure, dn. Hoek. Noordgouwe. 9.30 ure, ds v. Griethugsen. Drelschor. Geen opgaaf ontvangen. Ouwerkerk. 9 30 ure, d6 Dam Evangelisatie. 2 ure, da. Heuzeveldt. Nieuwerkerk. 9.30 ure, ds. Gerritsen. Geref. kerk. 9.30, ds. Heuzeveldt, 2 Leesdienst en 6 ure, ds. Heuzeveldt. Geref. gem. 9, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Ooaterland. 9 30 en 2 ure, dr. Weeda. Geref kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Elgersma. Woensdag 9 Maart (Biddag). 9 30 en 2 ure, ds. Brouwer van Rotterdam. Geref. gem. 9.30. 2 en 5.30 ure, dhr. Rempn. Woensdag 9 Maart (Biddag). 9.30, 2 en 5.30 ure, idem. Sirjansland. 9.30 ure, ds. v. Dam. Bruinisse. 9.30 en 2 ure, ds. Waarden burg. Geref kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Unger. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenliil. Oud-Geref. kerk 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A,-J.-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. St-Filipsland- 9.80, Leeskerk en 2 ure, ds. Voors van Zierikzee. Oad-Geref. kerk. 9. ds Boon* (Bev. nieuwe lidmaten), 2 idem (Doopsbed.) en 5.30 ure, idem. Tholen. 9.30, ds. de Bres en 2 ure, ds Wolfenberger. Geref. kerk. 9.30 en 2 30 ure dr. Veltenaar. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Vrge Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds Baag. St.-Maartensdijk. 9.30, Leesdienst en 2 ure, d». de Bres. Oud-Geref. gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Oud-Vos8emeer. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. de Gidts. Woensdag 9 Maart (Biddag). 9.30 en 2 ure, ds. de Gidts. Geref. kerk. 930 en 2 are, ds Vreagdenhil. Woensdag9Maart (Biddag). 9 30 en 2 ure, idem. Oud-Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst Woensdag 9 Maart (Biddag). 9 30, 2 en 6 ure, ds. Baag van Tholen. Poortvliet. 9.80, ds. de Gidts (Doopsbed.) en 2 ure, Leeskerk. Geref. kerk. 9.30 en 2, dhr. de Vries; 6 ure. Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Scherpenisse. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Moerman (Doopsbed) Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. Stavenisse. 9.30, ds. Moerman en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 5,30 nre. Leeskerk. St.-Annaland. 9.80, ds. Wolfenberger en 2 ure. Leeskerk Geref. gem. 9 30, 2 en 5 30 ure, Leeskerk' VERSCHILLENDE BERICHTEN. VROUW VERBRAND. Donderdagmiddag p\.lm1. 4 uur kwam ide lijkdienaar A. Praat te Tholen aan de woning van de 73-jarige weduwe C. Wiezinger, café „Schippershuis", aldaar, toen hem bij Het openen van ide deur een hevige rook tegemoet kwam. Aanvankelijk kon hij we gens 'die rookmassa's niet binnen gaan, doch toen hij eenige oogenblikken latei- het café binnen ging, zag hij 'de vrouw achter een schot, nabij de deur, geheel verbrand liggen. Direct werden dokter en politie ontboden, welke constateerden, dat de dood reeds een uur geleden was ingetreden. Van het lijk verwijderd lag eenige meters verder een omgeworpen stoof. Vermoed wordt, dat de vrouw!, die eenigszins sufferig was, aan toevallen leed en geheel alleen woonde, door het vuur is aangetast en toen getracht heeft naar buiten te vluchten, wat zij nie1) meer heeft gekund. Alle kleeren waren bijna van het lichaam' gebran'd en het lijk was bijna onherkenbaar. FINANCIEEL NIEUWS. NEDERLANDSCHE STAATSLEENING. De uitgifte (dier Nederl. Staatsleening, waarop werd ingeschreven, is een zeer groot succes geworlden. Op de vrije in schrijvingen zal slechts een klein percen tage worlden toegewezen. TELEftRAJEHEN. DOODELIJK ONGEVAL. Rotterdam (V.-D.). Vrijdagmorgen is te Bolnes (gem. Ridderkerk) een ernstig ongeval met doo- deiijken afloop gebeurd. De 15-jarige A. Kooijman, wonende aldaar, wilde op een groote aanhangwagen, getrokken dooreen tractor, springen e;n kwam hierbij te vallen, juist voor de wielen van den aanhangwagen. Deze ging hem over het hoofd', zoodat de dood onmiddellijk in trad'. DE CAND1DATEN VOOR HET DUIT- SCHE PRESIDENTSCHAP. Berlijn (V.-D.). Vrijdag is de officiëele definitieve can- didatenlijst voor de Rijkspresidentsveiv kiezing gepubliceerd. Zij ziet er als volgt uit: Theodor Hügenberg, Paul von Hin denburg, Adolf Hitler, Ernst Thalm'ann (communist) en Adolf Gustav Winter. FRANSCH—IT ALIA ANSCHE VRIEND SCHAP. Genève (V.-D.). Naar aanleiding van de in Genève de ronde doende ge ruchten, dat Tardieu onlangs de Ttal. regeering verschillende voorstellen zou hebben gedaan, teneinde de sedert jaren tusschen Italië en Frankrijk hangende po litieke en economische kwesties in het reine te brengen, bevat de „Neue Züricher Zeitung"' een bericht uit Rome, waarin wordt medegedeeld, dat Frankrijk Italië onider meer de voormalige Duitsche kolo nie Kamerun zou hebben aangeboden en ook op economisch gebied Italië belang» rijke voordeelen zou hebben toegezegdj. Aangezien de beteekenis van dit aanbod zeer groot is, heeft de Italiaansche regee ring er nog niet op geantwoord. Men beschouwt de Italiaansch-Fransche be sprekingen te Genève als de voorberei ding van een overeenkomst tusschen de beide landen. DE ONTVOERING VAN LINDBERGH Jr. New York (V.D.) In verband met de ontvoering van het zoontje van Lind bergh heeft de politie Donderdag 4 per sonen aan een streng verhoor onderwor- worpen. Omtrent het resultaat van dit verhoor wordt echter het diepste stil zwijgen bewaard. In de eerste brief, die werd achtergelaten in het raam van de kinderkamer, werd gezegd dat de ont voerders binnen een week niets van zich zouden laten hooren. In de brief, waarin een losgeld van 50.000 dollars werd ge- eischt, werd niet gezegd tot wie Lind bergh zich moest wenden of waar het geld gedeponeerd moest worden. De Lindbergh's hebben thans, door middel van de radio, de ontvoerders verzocht zich in elk geval met hen in verbinding te willen stellen. Naar thans wordt me degedeeld zou men uit taal en stijl van de gevonden brieven kunnen opmaken dat deze moesten zijn verzonden door weinig ontwikkelde Italianen. Hoogste barometerst. 777.4 te Riga Laagste 734.5 te Isafjord. Verwacht tot den avond van 5 Maart: Zwakke tot matige Noordelijke tot Wes telijke of Zuidwestelijke wind, zwaar be wolkt of betrokken, nog weinig of geen regen, des nachts zachter, overdag iets zachter. Fietsers licht op: Van 4—5 Maart van 6.13—6.11. 5-6 6.15-6.08. 6—7 6.17—6.06. ADVERTENTllW. BETROUWD: W. BOUWMAN Hz. en C. ROTTE Nd., die, mede namens wederzijdsche (Familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Haamstede, 2 'Maart 1932. Heden overleed onze jongste lie veling, C0RNELI8 NIC0LAAS, in den leeftijd van 10 weken. Zierikzee, 3 Maart 1932. JOH.s DEN BOER. JOH.a DEN BOERVan der Wekken Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoote en Tante, Mejuffrouw Johinni Miria Stoutan, gib. Baandirtt, in den óuderdom van 58 jaar en 7 maanden. Capelle bij Zierikzee, 3 Maart 1932. COR. STOUTEN Mz. R. TH. LOUWERSE. Strekkende tot /eenige en algemeene kennisgeving Heden ontsliep, zacht en 'kalm, na een langdurig smartelijk, maar geduldig lijden, onze innig geliefde- Dochter, Zuster en Behuwdzuster, CORNELIA DINBENA DE BIL, in den jeugdigen leeftijd van 18 en 9 maanden. Dat zij ruste in Vrede. Dreisehor, 3 iMaart 1932. C. DE BIL. S. DE BIL—Telle. M. v. d. MAAS—De Bil. J. v. d. MAAS. DINGENUS DE BIL. ANTHONY DE BIL. Heden behaagde het den Heere. na een langdurig, doch geduldig ge dragen lijden, van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde zorg zame Echtgenoote. Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Echtgenoote van L. FAASSE Cz., in den ouderdom van 71 jaar en 6 maanden. St.-Philipsland, 3 iMaart 1932. Uit aller naam, LAUWRENS FAASSE Cz.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 2