abonnement; Maandag 29 Febr. 1932 üêrikzeesche courant. 88ste JAARGANG - No. 12279 advertentien Inzending Advertentiën SLAPELOOS Uit Stad en Provincie. Hierop letten! Prijs p. 3 maanden 1.60, franco p. post 1.80. Voor het bultenl. per Jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. i2. Postgiro 117677. Zierikzeesche 0 Nieuwsbode Dir. A. J. DE LOOZE. Ullg.-Rrfiitwr H. J. KOSTEN van 1—1 regels M cta., van 4 reeals au daarbovan 20 cta. par regal. Reclames 20 cta. per regel. BI) contract belangri)ki korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Uiterlijk 10 aar op (iaa dag uitgaaf binnenland. TWEEDE KAMER. Zitting van Vrijdag. De voorzitter deelt mede, dat is inge komen een initiatiefvoorstel-Van 'Jen Bergh (s.d.) miet de strekking, niet in vorderbaar te verklaren schulden, die met het oog op crisis-omstanidigheden niet kunnen worden betaald;. Aan den heer de Visser (com.) wordt verlof verleend te interpelleeren over het verlies van burgerrechten Idoor Neder landers, die in Russischen staatsdienst zijn of geweest zijn. Deze interpellatie zal op een nader te bepalen dag gehou den worden. De heer Albarda (s.d.) interpelleert hierna over het sturen van een torpe dojager naar Sjanghai. Spr. acht het optreden van de oorlog voerenden en van den Volkenbond be schamend, en vraagt met welk doel een oorlogsschip naar Sjanghai is gezonden? Zijns inziens zou een passagiersschip veel beter de Nederlanders aan boord kunnen nemen, en bovendien liggen schepen van de Java-China-Japanlijn tot dat doel ge reed'. Spr. wenscht de instructie te ken nen, die den commandant is gegeven}. Hij wijst op de groote gevaren, die de zending van een oorlogsschip mede brengt. Interpellant vraagt terugroeping van het schip en wenscht, dat voorko men wordt, dat er geld geleend en mu nitie geleverd wordt aan de oorlogvoe renden. Minister Ruys antwoordt, dat de rege ling van de evacuatie van Nederlanders niet kan worden opgedragen aan per soneel der Java-China-Japan-lijn. De Ne- derlandsche schepen zullen ver van de stad moeten liggen, en het transport van de kaden naar de schepen zal met groote moeilijkheden gepaard gaan. Het marine- piersoneel alleen is voor die taak geschikt. De commandant heeft de instructie zeer neutraal, voorzichtig en beleidvol te zijn. De regeering acht geen gevaar aan wezig en weigert, de Van Galen terug te roepen. De regeering mist de bevoegdheid, de uitgifte van een leening, welke hoogst onwaarschijnlijk is, tegen te houden. Inzake wapenleverantie handelt Neder land krachtens de wapenconventie. Ver der behoeft het niet te gaan. De heer Alberda dient twee moties in: 1. De Kamer, die wenschelijkheid uit sprekende, dat het naar Sjanghai ge zonden oorlogsschip ten spoedigste wor de teruggeroepen, nadat aan de Nederl). onderdanen gelegenheid is gegeven zich onverwijld in te schepen aan boord van de aldaarr liggende schepen der Java- China-Japan lijn, gaat over tot de orde van den dag. 2. De Kamer acht het wenschelijk, dat maatregelen worden genomen om den uitvoer van wapenen en munitie recht streeks of indirect bestemd voor de oor logvoerenden, te beletten, gaat over tol; de orde van den dag. De eerste motie-Albarda wordt ver worpen met 48 tegen 23 stemmen. Vóór 'de sociaal-democraten en de com munisten en ide heeren Floris Vos en Braat. De tweede motie-Albarda wordt ver worpen met 41 tegen 29 stemmen. Vóór de sociaal-democraten, de vrijz.- Idlemocraten, de communisten en de hee ren Floris Vos en Bjraat. DE SCHADELOOSSTELLING VAN KAMERLEDEN. Het Tweede Kamerlid van Vuuren had medegedeeld, dat de leden der Tweede Kamer op hunne door de Grondwet vast gestelde schadeloosstelling vrijwillig 3 \o/o korting hadden aanvaard, behoudens de leden van één fractie. Van welingelichte zijde verneemt De Volkskrant (rad. r..-k.), dat de voorgeno men vrijwillige korting bedraagt 4 o/o en met die ééne fractie de sociaal-democrati sche bedoeld moet Zijn. Of ook de com munisten geweigerd hebben toe te stem men in een korting op hun schadeloos stelling, kon 'men het blad niet met zeker heid zeggen. DE KANONNEN VAN KRIMPEN Op de vragen, die de heer Albarda nogmaals gesteld heeft in verband met de z.g.n. kanonnenfabriek te Krimpen, heeft de regeering geantwoord, dat al les wat maar eenigszins op den duur een kanon zou kunnen worden, valt on der de vuurwapenwet; als de directeur der betrokken fabriek er anders over bocht denken, dan vergist hij zich wat hem verteld zal worden en er liggen geen 1500, maar slechts een 500 aanstaande kanonnen, wanneer men zelfs de meest embryonale stadia meetelt. Op de vragen van denzelfden politi cus, waarom' Nederland het niet met de andere kleine neutrale landen eens kon worden inzake een gezamenlijk voorstel ter ontwapeningsconferentie, antwoordde de regeering, dat het slechts over een voorstel van orde ging, en dat tonnage- vermindering van duikbooten daarbij niet ter sprake is gebracht. VERHOOGING SUIKERACCIJNS. Het bestuur van de Nederlandsche ver- eeniging van suikerwerk- en chocolade fabrikanten heeft een adres i.z. het wets ontwerp tot verhooging van den suiker accijns gezonden aan den minister van financiën. Het bestuur schrijft, dat een verhooging van den accijns op ^suiker een nadeeligen invloed zal hebben op het verbruik van dit zeer belangrijke volksvoedsel, zoodat het niet buitenge sloten is, dat de te verwachten hoogere opbrengst teniet wordt gedaan idoor een sterke consumptievermindering. Het bestuur verzoekt den minister om voor de fabrikanten der suikerverwer kende industrieën de maximum hoeveel heid suiker, waarover geen navordering zal geschieden, te bepalen ,op l/19 van het totale jaarverbruik over 1931. Voorts verzoekt het bestuur den minis ter het tijdstip van het eventueel in wer king treden der wet zoodanig te bepalen, dat de industrie zoo min mogelijk schade daarvan zal ondervinden. Onrustig en Overspannen. Gebruik hier tegen de Zenuwstiilende en Zenuw sterkende MIJnhirdt'a Zanuwtabletten Glazen Buisje 75 ot. Bij Apoth. en Drogisten. Niets is IselIJker dsn roods handen en een minder mooie huids kleur. Men kan zich spoedig daarvan bevrijden door het gebruik van de heerlijk zaoht geparfumeerde Crème Leodor. Een proef overtuigt. Per tube 35 cent. ZIERIKZEE. Wiji ontvingen het ver slag van de werkzaamheden van het B u- reau voor Beroepskeuze voor Schouwen en Duiveland te Zierikzee over het jaar 1931. In de samenstelling der Commissie kwam geen verandering. In den loop van het jaar 1931 werd in ons land een Centraal Comité van samen werking inzake voorlichting bij 'beroeps keuze ingesteld, welk Comité samenge steld is uit afgevaardigden van de drie landelijke beroepskeuze-centrales. Het doel is de voorlichting bij' beroepskeuze in Nederland te bevorderen en de on derlinge samenwerking tot stand te hel pen brengen. Een centraal-secretariaat van genoemd comité werd in Den Haag gevestigd. Het is naar aanleiding van het instellen van dat Comité, dat haar secretaris den 14 September 1931 een bezoek aan onze Commissie heeft ge bracht en breedvoerig de werkwijze van de Bureaux voor Beroepskeuze heeft uit eengezet. Als gevolg daarvan werd een reorganisatie van ons Bureau in beginsel aangenomen en zijn de voorbereidende maatregelen reeds genomen. Zoo zal men trachten gratis een lokaliteit van de Ge meente te krijgen om ééns in de 14 dagen een uur zitting te hoeden, waarbij dan alleen zouden aanwezig zijn ide secre taris en één der leden, om toerbeurt. Langs dezen weg wil 'men zien of de lust tot aanmelding meer zal worden aangewakkerd, omdat dan een intiemere bespreking kan plaats vinden op een plaats, welke meer een gemeentelijk ca chet draagt. Door deze verandering is dan de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de heeren hoofden van scholen zich voor taan min of meer persoonlijk met de Commissie in contact zouden stellen. De toegezegde subsidies tm'ocht ide Commis sie over 1931 weer ontvangen. Indien de tijden ten gunste mochten veranderen, zou de Commissie het zeer waardeeren, wanneer bestaande subsidies iets werden verhoogd en nieuwe werden verleend, want de werkwijze die in het vervolg zal 'worden toegepast zal veel meer werk en kosten meebrengen, dan tot heden Subsidies tot het bedrag, achter de plaatsnamen vermeld, verleenden de vol gende gemeenten: Zierikzee-f 25Brui- nisse f5; Dreischor f5; Brouwershaven f5; Renesse f5; Burgh f2,50 en Zonne- maire f 2,50. De korte inhoud van de film Tra der Horn, bewerkt naar een roman van Ethelreda Lewis luidt als volgt: Aloysius Horn, een handelaar, trekt de rivier op om met de inboorlingen han del te drijven. Hij wordt vergezeld door Peru, den zoon van een oud vriend. Peru. die nooit eerder in Afrika geweest is, beschouwt den tocht als een vacantie- uitstapje; tot wilde dieren, krokodillen en de bewijzen van de wreedheid der in boorlingen hem een anderen indruk ge ven. Terwijl zij zaken doen in een dorp. breekt de „Juju", een soort heilige oor log, uit. Zij verlaten overhaast het dorp, nadat twee van hun safari gedood zijn. Peru stelt voor terug te keeren, maar Horn weigert. Zij trekken verder en na verschillende avonturen 'met wilde dieren, ontmoeten zij een zendelinge, die zoekt naar haar verloren dochter. Zij heeft gehoord, dat tusschen ide Wilde Isorgi een „Blanke Godin" leeft en is overtuigd dat dit haar dochter moet zijn. Horn probeert vergeefs haar van deze gevaarlijke reis terug te houden. Einde lijk belooft hij haar te volgen, en als zij niet slaagt, het mieisje voor haar te red den. De zendelinge wordt vermoord en Horn dringt met Peru het gebied van de Isorgi binnen. Zij vinden het meisje, een blanke wilde, priesteres van een wilden stam. Haar belangstelling voor de blanken wordt gewekt en ze redt hen van den dood, brengt hen in een boot over het meer en vergezelt hen op hun vlucht. De Isorgi achtervolgen hen en Horn laat Peru met het meisje vooruit gaan, terwijl hij achterblijft om de wilden op een dwaalspoor te bren- 1 Poeders en tabletten zijn alléén aoht, als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speoiaal op, want dit alleen garan deert U de eohtheid. gen. Na verschillende spannende avon turen bereiken zij; de nederzettingen der blanken. Peru neemt het meisje mee naar zij'n vaderland, terwijl Horn op nieuw de wildernis intrekt. De donateurs en genoodigden, die Zonldag den warmen haard verlieten om Üoor den kouden winterschen avond naar die groote zaal van „Juliana" te stappen, waar het Zierikzeesch. Strijkorkest, onder leildiing van den heer A. van den Houten, een soirée gaf, zullen zich idle zelfopof fering niet beklaagdl hebben. Waarom!? Om)d!at het voor muziekliefhebbers een genot was te luisteren naar ideze uit stekende uitvoering. Het ensemble heeft ngrijpendie veranderingen ondergaan. Or gel, koperen en houten instrumenten heb ben het gunstig beïnvloed. De toon is nu iets forscher, maar ook welluidender Slechts 5 violen, jdie groote bas medege- rekeiTid1, telt het gezelschap, dat, onder energieke leiding van den heer A. van dien Houten, zeker allen heeft voldaan bij Idle vertolking van het met zorg samen gestelde programma, dat vele bekende en populair jgewor'den nummers bevatte. Wel zeer speciaal hebben wij genoten wm de fantaisie uit „La Traviata", en voorts van ide diverse hoorn en klarinet- soli. De heeren Theewis en Spalter (beiide viool) versterkten in niet geringe mate het ensemble. De heer Spalter, leer ling van het Antwerpscbe Conservatori um, gaf enkele vioolsoli, 'die krachtig wen den toegejuicht, speciaal „Danse Tzigane" en de wals in A.dur van Brahms. Reuze vorderingen heeft deze jongeman ge maakt. Het was een genot er naar te luisteren. We wenschen hem in zijn ver dere loopbaan succes. Met een extra-nummer als toegift, van het ensemble en iden heer S. werd deze zieer geslaagde soirée beëindigd. Het corps verdient de belangstelling van onze medeburgers. Door de Vereeniging tot Bevordering der Gezondheid in de Grafische Vakken in Nederland, wordt ten bate van haar in aanbouw zijnd Herstellingsoord voor mannen en vrouwen annex Kinderhuis, de „Petrus Werthweijnstichting" te Zeist, een groote landelijke verloting gehouden, Irnet als hoofdprijs een Landhuis ter waardie van f6000. De trekking dezier verloting was voorloopig bepaald vóór 1 Maart. Thans is als uiterste datum1 Zaterdag- 4 Juni 1932 vastgesteld. Daar echter de geheele voorraad loten bijna uitverkocht is, zal de trekking wel licht toch nog binnen enkele "weken kun nen geschieden. Binnen enkele dagen zal de juiste trekkingsdatum worden bekend gemaakt. Op verzoek vestigen wij gaarne de aandacht op de alg. verg. van de Z.L.M. op Maandag 7 Maart a.s. en wel zeer speciaal op de lezing van Ir. Stevens, in verband met de uitvoermogelijkhe- den en afzet van aardappelen in 't al gemeen. HAAMSTEDE. In de goed bezette zaal van hotel Bom gaf Vrijdagavond j.l. de Harmonie „Witte van Haemstede" haar jaarlijksche uitvoering onder leiding van den waarnemend directeur, dhr. J. Lind- hout. Na opening door den voorzitter, dhr. P. L. Vis, die het publiek welkom heette, de ziekte van den directeur, dhr. Jonker, herinnerende en hem een spoe dig herstel wenschende, werden een 8-tal correcte en maatvast uitgevoerde muziek nummers gegeven. Een en ander werd afgewisseld door de opvoering van het blijspel „Jonge harten" in 3 bedrijven. Zoowel imuziek als t ooneelspel vielen, ge tuige het herhaald en krachtig applaus, zeer in den smaak van het publiek. Door de firma J. Ver west Zoon werd de radiomuziek geleverd. Een gezellig bal besloot den goedgeslaagden avond. RENESSE. Met groot leedwezen ;werd in deze gemeente het bericht ontvangen dat de heer J. J. Vriesendorp van Re nesse, Ambachtsheer dezer gemeente, te 's-Gravenhage is overleden. De overle dene stond door zijn eenvoud, vriende lijkheid en humaniteit bij de ingezetenen in hoog aanzien. Van hem was bekend, als het er om ging om voor een of ander doel, waarmede hij sympathiseer de steun te- verleenen, dat niemand ledig henen ging. Een nobel rnensch is heen gegaan. Hij ruste in vrede. In Ide zaal van mej. de wed. Kappers hield de Ver. van Oud-Leerl. L. W. C. te Renesse, Donderdag 1.1. eene vergadering. Na woonden van welkom, inzonderheid aan Iden spreker van den avond, dhr. di. Berg, 1 an dbou w - onderwij zer te Haam stede, opende de voorzitter, dhr. M. den Boer, de vergadering. Door de daartoe samengestelde commissie werd medege (deeld, dat op een perceel van dhr. J. Kooiman te Renesse een proefveld' zal woildlen aangelegd, ojm dit jaar met suikerbieten te betelen, waarbij 4 ver- schillende soorten stikstofmiest bullen woijdlen gebruikt. De voorzitter brengt hierna verslag uit van de B>.V.G.-verga |djering op 20 Januari 1.1. te Goes gehou- Idlèn. Door enkele leden werden in ver- ban|d daarmede enkele vragen gesteld, pok omtrent het fokken van kuikens Deze laatste vragen weijden door den heer Stevens beantwoord. Vervolgens kwam Idle heer v. d. Berg aan 't woord. Spreker hielid) een causerie over de func tie en |dJe waarde van het geld, over het geljd als ruilmiddel en wat daarmede verbanjdl staat. Met onverdeelde aan dacht werd de spreker gevolgd en aan het slot Idjankte de voorzitter, méde na mens |dle vergadering, dhr. v. d. Berg voor zijne helldiere en duidelijke uiteen zetting. NOORDWELLE. Zaterdag vond alhier het aloude „Strafeest" plaats. Een 12-tal ruiters werden, toen ze van hun.rit over Haamstede en Renesse terugkeerden, jdoor de Mondharmonicaclub „Melodia" be groet. Deze gaf voor het, ondanks het gure weer, vrij talrijk opgekomen pu bliek, eenige nummertjes ten beste. Hier na galoppeerden de ruiters nog eenige keeren rond het dorp, terwijl ze daarna èèn voor èen vertrokken, waarmede het Strafeest" levens beëindigd was. ELLEMEET. Vergadering van de afd. Ellemeet_Elkerzee van iden Nederl. Lajid- irbeiidlersbond, op Donderdag 25 Febr. De voorzitter, |dlhr. D. de Graaf, opent die vergadering met den wensch uit te spreken, idiat zoowel de losse als de vaste arbeiders zich zullen organisaeren, zoo- ajs ze d|at in andere provincie"s reeds lang Webben gedlaan en geeft dan het wooridl aan dhr. Bax. Deze zette uitvoe rig het tweeërlei doel uiteen, dat de organisatie beoogt: in Idle eerste plaats vrijmaking idler landarbeidersklasse en verbeteriftg van hun levensvoorwaarden; in de tweede plaats het verzachten van idle gevolgen der werkloosheid door het vonmlen van een werkloozenkas. Dit laat ste is voor vele arbeiders een reden om thans tot (die organisatie toe tie treden. Er gaven zich 4 nieuwe leden op, zoo- dat de gemeente Ellemeet thans 21 ge- organi&eeijde arbeiders telt. Nadat de voorzitter (dhr. Bax dank had gebracht Voor zijn vlotte en Üluidelijke uiteenzet ting, ging men over tot een huishoude lijke vergadering. ELKERZEE. De Ver. „Het Groene Kruis" voor Ide gem'eenten Eikerzee, Elle meet en Duivendijke hield op 24 Febr. in Café Hanse hare jaarvergadering. De bijeenkomst was vrij goed) bezocht; 62 leidien waren aanwezig. De rekening van Idlen penningmeester wordt, ingevolge ad vies dier commissie tot onderzoek, goed- gekeurld. De t.b.c.-kas heeft een tekort te boeken van f 135,62. Het Groene Kruis" beschikt over een batig slot van f 1244,47, Volgens het verslag van |de heeren Ds. Vogelaar en van der Weijde, is het ver- plegingsmateriaal in het hoafjdlmagazijn en in (de depóts in de beste orde bevon den. Zij adviseeren tot de aanschaffing van een nieuw stoomtoestel. Het bestuur zal aan idiit punt ernstige aandacht wij den. De aftredende bestuursleden, de hee ren Ds. Vogelaar en Id'e Voogd worden herkozen met resp. 53 en 52 stemmen; Ds. Boschloo worfdt bij acclamatie ge kozen in Idle vacature ds. Koopmans. Tot le|d)en der commissie tot nazien der reke ning over 1932 worden benoemd de hee ren Huson, Ide Jonge en Duininck. Het jaarverslag van Ide verpleegster, waaruit zij aangestipt, Idat voor de ziekenverple ging 2495 en ten behoeve der t.b.c.-be- strijding 867 bezoeken werden afgelegd, wordt onder dankzegging goedgekeurd' Het bestuur zal ide wenschelijkheid over wegen om' tijdens vacantie van 't hoofd der school te Duivendijke, waar 't depót voor die gemeente is gevestigd, dit tijde lijk over te brengen naar den heer Lou- werse. Een stem' uit de vergadering, om het salaris van de verpleegster te ver lagen, vinidt geen steun. Zoolang de be grooting zon|der dit mïd(del is sluitend) te krijgen, vinidt men daartoe geen rede nen. De vergadering wordt hierna ge- Slotjeni. DREISCHOR. Ingeleid door den voor zitter der S.D.A.P., de heer J. v. d. Doe Hz., "sprak Donderdagavond in een open bare bijeenkomst bij Aarnoudse de heer Spanning over de crisis en de werkeloos heidszorg. Het aantal belangstellenden was gering, doch spreker wist op aan gename en bevattelijke wijze zijn gehoor te boeien door een schets te geven van hetgeen op het oogenblik in de wereld gebeurt en de zorgen die daaruit voort vloeien. Waar aan de eene zijde staal een overproductie van voortbrengselen, ontstaan door het hard werken van ar beid en industrie, opgevoerd door het grootkapitaal met de zucht naar meerder winstbejag en verwerven van nog meer kapitaal, staat aan de andere zijde het vraagstuk, dat men nu niet van de voort brengselen af kan, en door de vervol making van de industrie thans duizen den arbeiders werkeloos en doelloos over de wereld rond loopen; een probleem dal zeer moeilijk is op te lossen, doch niettemin een feit geworden waarmede Imen te maken heeft. Hij raadde dan ook aan zich hecht aaneen te sluiten, om sterker te staan in den klassenstrijd, welke hieruit zal voortvloeien in den strijd om het bestaan. Verzekeren tegen werkeloosheid is voor den arbeider thans een eerste vereischte om eenigszins te voorzien in de eerste levensbehoeften. Na den heer Spanning dank te heb ben gebracht voor zijn gehouden uiteen zetting sloot de voorz. de vergadering. Vrijdagavond gaf de Rederijkerska mer „Bellamy" in de zaal van den heer Slager haar jaarlijksche uitvoering. De zaal was goed bezet. Opgevoerd werd het tooneelspel in drie bedrijven „Het Goudvischje". Uit de spanning in de zaal was goed te bemerken hoe de aan wezigen in het spel opgingen. De ver tolking was dan ook in goede handen. Er bleek met ijver en lust gestudeerd te zijn. Als nastukje werd gegeven „We duwe Duvosel", een blijspel in één be drijf, wat na den ernst van het groote stuk een welkom tegenwicht gaf. Het geheel mag als goed geslaagd worden aangemerkt. Deze avond werd met een gezellig bal besloten. De volksvoorstel ling op Zaterdagavond daaraanvolgende was ook nogal tamelijk bezocht. Even als Vrijdagavond werd wederom goed spel gegeven. POORTVLIET. Woensdag 24 Februari hield de vereeniging „Het Groene Kruis" alhier haar jaarlijksche algemeene ver gadering. Zij werd bijgewoond door slechts 36 leden. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereeniging 254 leden telt. De wijkverpleegster heeft in het afge- loopen jaar 706 bezoeken in 50 ver schillende gezinnen afgelegd. Het ma teriaal werd 79 maal uitgeleend. Van de het vorige jaar aangeschafte „ultra- sol" werd 41 maal gebruik gemaakt. De door de daartoe benoemde oommissie nageziene rekening, vermeldende een ontv. van f 1199.50 en een uitg. van f 1415,10, werd met alg. stemmen goed gekeurd. Aan contributies voor het jaar 1932 was f 381 ontvangen. Het totaal der bezittingen 'bedroeg op 27 Jan. jJ. f 1549.625. De begrooting, dienstjaar '32, werd goedgekeurd; ontv. en uitg. f981; voor nieujwi materiaal is uitgetrokken f100 en voor onvoorzien f126,976. De aftredende bestuursleden Carels, Dron- kers, Elenbaas en v. d. Slikke werden met nagenoeg alg. st. herkozen. In de commissie, belast met het nazien der rekening, werden opnieuw benoemd de heeren P. J.- van Houdt, K. Schijf en A. Heijboer. In de vacature, ontstaan door het aanstaand vertrek van den heer H. E. Dijken werd bij herstemming ge kozen de heer G. K. Krijger Jz. Op 14 December 1.1. bestond de vereeniging 20 jaar; naar aanleiding daarvan gaf de secretaris in een interessante cau serie een geschiedkundig overzicht van den groei der vereeniging. Bij de rond vraag stelde de heer Blaas voor het rondzenden van convocatiebiljetten af te schaffen. Hel voorstel werd aangenomen. De heer van Houdt vroeg wat meer tijdruimte om de rekening na te zien om het werk grondiger te kunnen ver richten. THOLEN. Voor een volle zaal, werd Donderdagavond in de zaal van den heer Hoek alhier, de Landstormfilm ver toond. Na een openingswoord Idoor de Afd.-commandant, de heer Persant Snoep werd spontaan het „Wilhelmus" gezon gen. Hierna werden vertoond: le. de Indische legerfilm; 2e. Inspectie door H.M. de Koningin te Apeldoorn; 3e. Af- standsmarschen en 4e. De Koninginne- film. Na afloop zong men het „Wien Neerlands bloed". Hel was een mooie avond, zoodat velen voldaan huiswaarts keerden. DE ZEEUWSCHE VERKEERSCONFERENTIE. In een der zalen van het Provinciaal bestuur had Vrijdagmiddag de jaartijd sche Verkeersconferentie plaats, waartoe Ged. Staten van Zeeland hen, die op een of andere wijze belangstelling hebben voor het verkeer in onze provincie had den uitgenood igd. De Commissaris der Koningin, Jhr. Mr. J. Wó Quarles van Ufford, trad ook hu weer als voorzitter op en heette alle aanwezigen welkom in het bijzonder den inspecteur van de P.T.T.; de afgevaar digden van de Kamers van Koophandel, van den B.B.N., van de K.N.A.C. en <len A.N.W.B., van de tramwegen, van den spoorwegraad en van middenstandsor ganisaties. Aan de orde kwam eerst de vraag of ook iemand een opmerking had over de Tram Breskens—Maldeghem, hetgeen niet het geval bleek te zijn. Hierna werd overgegaan tot de boot- diensten en wel het eerst tot den dienst op de Oosterse helde. Hierbij was het de heer van Goor, vertegenwoordiger van K.N.A.C. en A.N. W.B., die wees op de beperkte ruimte op de boot Katsche VeerZierikzee voor auto's. Als men dan soms lang heeft moeten wachten voor de volgende boot,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1