IMaE&Jtnfeuutèfe/ KW ATT AS 5 VLOEIBARE CRÊMEREEP TWEEDE BLAD Uit Stad en Provinole. FEUILLETON. De Landlooper er op gewezen wordt, idat niet met het op de begrooting verlaagde crediet kan worden rondgekomen. Op voorstel van R. en W. wordt het op de begrooting uitgetrokken bedrag met f50 verhoogidi. De circulaire van Ged. Staten over de jaarwedden van burgem., secr. en ontv. wordt op voorstel van R. en W., aange zien deze wegens het maximum-pensioen- verhaal niet voor deze gemeente van be lang is, voor kennisgeving aangenomen. Van het bestuur van het waterschap Schouwen is bericht ingekomen, dat f 500 is beschikbaar gesteld voor be- grinding. In verbanld hiermede en tot nader onderzoek wordt aangehouden een verzoek van A. van de Panne, om een bijdrage in d!e begrinding van een ge deelte weg, loopend© van zijn hoefje tot bij P. van Felius. Goedkeuring wordt ver leend aan het raadsbesluit van Seroos- kerke tot verleening eener verlaging van pacht over 1931 voor de dijken van de haven Schelphoek. De door J. J. de Rruijne als gemeente-ontvanger gestelde zekerheid woildt opgeheven. Vastgesteld worden het verslag schoolvoeding over 1931 en wijzigingen in de gemeente-be grootingen voor 1931 en 1932. Het kohier hondenbelasting 1932 woijdt met 31 aan slagen vastgesteld. Veijder worden vastge steld verordeningen tot heffing van 60 opcenten op de gemeentefondsbelasting en tot invoering dier belasting. Wegens het op het eind van het loopenide jaar afloopen van de onjderhawdsche verpach ting met J. Bal en K'. Kosten, wordt be sloten K. Kosten de gelegenheid te geven het geheel© perceel voor f32,50 per ge- met gedfiirenjdè 2 jaren te pachten en in dien deze daartoe niet bereid is, dan tot publieke verpachting over te gaan. De voorz. beantwoordt (de door den heer Viergever in de vorige vergadering ge stelde vragen betreffende begraafplaats. Op een desbetreffende vraag van dhr. Viergever, antwoordt de secretaris, dat het recht om in een bepaalde grafruimte te begraven, verkregen wordt (door be taling van het bij verordening bepaalde bedrag. Hierna volgt rondvraag. POORTVLIET. In de vergadering van den Raad, gehouden op 16 Febr., waren alle leden tegenwoordig. Onder de inge komen stukken bevond zich een schrijven van Ged. Staten, namens den Minister van Rinnenl. Zaken en Landbouw, waaruit blijkt, dat de minderheid van den Raad in het gelijk werd gesteld in zake het al of niet bestaan van een vacature in het algemeen armbestuur. De voorzitter zeide, dat er geen gevolg zou gegeven worden aan de opdracht van den Minister en Gedep. Staten, om te voorzien in de vacature, die sedert 1 Sept. j.l. bestaat, maar dat het College van B.. en W. een beslissing van de Kroon zou uit lokken. Tot recht begrip diene, dat de beide wethouders lid zijn van het arm bestuur en de verordening bindend voor schrijft, dat een lid van het college van B. en W. moet deel uitmaken van het armbestuur, terwijl de wethouder, die als zoo(danig in het armbestuur zit, bij zijn aftreden als wethouder het lidmaat schap van dat bestuur verliest. De heer Carels wees op den onwettigen toestand: een persoon, die seidert 1 September geen lid is van het armbestuur, neemt (deel aan alle besprekingen, voert besluiten uit, beveelt betalingen en zijn stem kan daar bij een beslissing brengen. Er is een tusschentijdsche vacature; de aanbeveling daarvoor moet binnen vier weken na het ontstaan bij den raad zijn ingediend; daaraan is niet voldaan. Om aan den on wettigen toestand een einlde te maken, stelde de spreker voor het betreffend^ artikel te wijzigen; het voorstel werd verworpen; tegen de voorzitter, de wet houders en de heer Vogelaar. Met be trekking tot de bekende circulaire van Ged. Staten inzake de tijdelijke verlaging van ide jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger, stellen Bi. en W. voor, te kennen te geven, dat de Raad zich daarbij neerlegt. De heer Ca rels kon zich daarmee niet vereenigen. Hij vond Ide verlaging te gering, wees er op, dat Ged. Staten de jaarweddie van den burgemeester met 280 gulden ver hoogd hebben, toen de economische crisis reeds in zicht was, dat de voorgestelde verlaging daar ver beneden blijft en dat de inkomsten der gemeente zullen dalen door het kortingswetje. Hij stelde voor op de jaarwedden van burgemeester en secretaris een verhaal van 81/2 pCt. voor de bedragen van eigen en weduwenpen- sioen toe te passen. (Op het tractement van den ontvanger wordt reeds 81/2 pCt. verhaald). Het voorstel werd verworpen; voor de heeren Van Westen en Boogaart en de voorsteller. De aanvragen van het bestuur der bijzondere school, om de vergoeding voor 1931 ingevolge art. 101 der wet op het L.O. en voorschotten over 1932 beschikbaar te stellen, werden ingewilligd. Aan A. Linjdhout werd de gebruikelijke vergoeding ex art. 13 der wet op het L.O. verleend. Op het verzoek van den heer H. E. Dijken, hoofd der openbare school, om eervol ontslag we gens zijn benoeming in dezelfde functie te Nieuw-Loosdrecht, wer!d gunstig be schikt. Een schrijven van C. Rijl, betref fende zijn varkenshok, waarvan zijn buur man wegens den stank veel last onder vindt, werd besproken en verschillende onjuistheden daarin werden aangetoond,. Bij de rondvraag verkreeg de heer Boo gaart het woord' om te releveeren, hoe wenschelijk het voor de ingezetenen van Poortvliet en ook voor de andere bewo ners van het .eiland Tholen is, dat,zij ld© brug over de Eendracht vrij konden pas- seeron. De ouders van leerlingen, die onderwijsinrichtingen te Bergen-op-Zoom bezoeken, zouden er mee gebaat zijn; het m'elkvervoer zou van een zwaren last ontheven zijn; het vervoer van land- en tuinbouwproducten zou bevorderd worden en handel en verkeer zou toenemen. Hij stelde voor; ide raad wende zich tot Ged. Staten miet gemotiveerd verzoekschrift om te willen bevorderen, dat het bruggeld1 worde afgeschaft of althans aanzienlijk worde verlaagd. Aanvankelijk stonden Bi. en W. afwijzend tegenover het voorstel, maar, na breedvoerige (discussie, werd het met algemeene stemmen aangenomen. SCHERPENISSE. In de jongste ver gadering van den raad werd een schrij ven van Ged. Staten, betreffende herzie ning bouwverordening, ter naleving aan genomen. Naar aanleiding van een inge komen verzoekschrift van J. L. M. Noom, wordt besloten diens naam als schilder onderaan op den betreffenden rooster te plaatsen. Een verzoekschrift van het be stuur der afdeeling Scherpenisse van den Ned. Chr. Landerbeidersbond, om voor het houden van vergaderingen gebruik te mogen maken van een schoollokaal], wordt niet ingewilligd. De adressen van E. Slager, betreffende bezwaren tegen het besluit van R. en W., inzake stalling van slachtvee van G. Geuze Wz., betref fende beroep inzake het besluit van B. en W. tot het verleenen eener bouwver gunning en van Z. v. Velde, namens de erfgenamen van wijlen Dirk Düijn- ho,uwer, betreffende begraven in een be paalde grafruimte, worden voor nader onderzoek gerenvoyeerd naar B>. en W. Na lezing van eenige circulaires betref fende in acht te nemen regels bij werk verschaffing, wordt voor controle een commissie ingesteld, bestaande uit de hoe ren van As, Hartog en Keur. Met „de door Ged. Staten voorgestelde korting op de jaarwedde van burgem., secr. en ontv., wordt onder opmerking van den voorz., dat deze jaarwedden in Zeeland, vergeleken met die in andere provinciën, wel wat aan den lagen kant zijn, accoord gegaan. Aan C. J. Geuze wordt een leeg staande gemeentewoning verhuurd. Hier na brengt de heer Vos ter sprake het feit, dat hem door den voorzitter in de vorige vergadering tweemaal 't woord is ontnomen. Als hij den inhoud van het reglement van orde had gekend, zou hij zich daarvoor wel gewacht hebben. Op zijn verzoek is hem na de vergadering van 22 Dec. wel zoodanig reglement van orde ter hand gesteld, doch hij zou het alleszins wenschelijk achten, (dat ook jde andere lelden in het bezit kwamen van dit reglement. De voorzitter belooft daar voor zorg te zullen dragen. Verlder komt de heer Vos terug op Ide uitdrukking FRAMBOOS CITROEN SINAASAPPEL ANANAS met geldig Kwatta-soldoatje bihoarindt bij d« «in Vrijdag 26 Fabr. 1632, ia. 12278 KERKWERVE. Openbare raadsvergade ring op Woensdag 17 Februari. Aanwezig zijn alle leden. Voorz. de burgemeester. Bij de opening heet deze op deze eerste vergadering in het nieuw begonnen jaar alle leden hartelijk welkom, wenscht hen, zoolwel voor hun gezin als voor hun bedrijf, alles goeds toe en strekt dien wensch ook uit tot de geheele gemeente. Weth. van der Cingel beantwoordt hem en wenscht wederzijds, namens den ge- heelen raad hem het beste toe. De voor zitter deelt mede, dat ever 1931 over de Losplaats Flaauwers zijn verhandeld' 4712469 K.G. stoffen, 4 stuks hoornvee en 3 varkens, waarvoor aan weegloon en kadegeld werd geïnd f549,95 en aan ha vengeld f 1444,03. Aan het bekende adres Wehl wordt adihaesie betuigd. Volgt vast stelling kohier hondenbeblasting over 1932, tot een totaal van 72 honden a f212 en seppl. kohier over 1931 tot een totaal van 6 hondten a f 11. Komt nu in behan deling de brief van Ged. St., voor ver laging jaarwedde burgemeester, secreta ris-ontvanger. B. en W. stellen voor medewerking hierin te verleenen. De heer FonjdSe vinldt de verlaging te weinig. De heer van der Linde eveneens, maar wil bepaald opmerken, dat alle persoon lijke hierbij uitgesloten is. Met 5 tegen 2 stemmen (Fondjse en v. d. Linde); wordt het voorstel aangenomen. Hier van zal worden kennisgegeven. Daarna leest de voorzitter voor een verzoek van de R.T. M., om subsidie, waarbij hij de noodige toelichting geeft. Zal later be handeld! worden. Eveneens wordt voor gelezen een adres van het hoofdbestuur van den Ned. Chr. Landarbeidersbond, om toe te treden tot de regeling vervat, in het werkeloosheidsbesluit 1917, met de voorwaarde voor steun. B. en W. hebben die voorwaard© niet aanvaard, en stellen voor niet aan te sluitem. Weth. v. d. Cin gel is voor aansluiting. Een algemeene bespreking volgt van de voor- en na- deelen. Op de vraag van den voorzitter wenscht wethouder van der Cingel hoof delijke stemming. Met 5 tegen 2 stem men wordt het voorstel van B>. en W. aangenomen. Komt thans ter tafel het voorstel van B. en W., om den corres pondent der arbeidsbemiddeling, voor alles wat hij doet en gedaan heeft over 1929, '30 en '31, iuit te keeren f50 en over 1932 f150. Een algemeene bespre king volgt. Het le voorstel wordt ten slotte z.h. st. en het tweede metj 5 tegen 2 (Dalebout en Boot) aangenomen. Nog is na het opmaken der agenda ingeko men een verzoek van C. v. d. Wekken Lz. en J. v. Burg, om grond in erfpacht te krijgen. B. en W. hebben overleg ge pleegd en stellen voor die erfpacht te verleenen, resp. voor f 15 en f10. Na eenige bespreking wordt het z.h.st. aan genomen. Bij de omvraag verzoekt fle heer Dalebout eenige inlichting betref fende rioleering, welke d© voorzitter ver strekt, waarbij de heer Fondse de aan dacht vestigt op 't ongemak, dat enkele personen ondervinden door demping van een put, alsook op den dam te Flaau wers, terwijl dhr. Boot vraagt, of het niet mogelijk is op Schutje nog een lantaarn er bij te krijgen. Beide laatste punten zullen door B'. en W. in gedachten worden gehouden. Nadat nog een alge meene bespreking over het werkloozen- vraagstuk is gehouden, wordt de verga dering op de gebruikelijke wijze gesloten. NOORD WELLE. Openbare vergadering van den gemeenteraad; op Dinsdag 16 Februari. Afwezig dhr. Hanse. Onder de ingekomen stukken is een brief van het hoofd ddr school, dat een gedeelte der leermiddelen in onbruikbaren staat ver keert en dat een noodzakelijke aanvul ling noodig is, in verband waarmedfel 33 door IVANS. Maar toen stortte zich de Zigeuner, met zijn groot lichaam en zijn machtige ar men, op den jongen, die hem zoo stout moedig had aangevallen. Doch met een snellen sprong stelde deze zich buiten het bereik van de armen, die naar hem grepen. En opnieuw trof een vuistslag het gelaat van den grooten man. Inmiddels was ook Otto uit de struiken gekomen. Zijn werkzaamheden beperkten zich echter tot een soort van wilden dans, dien hij oml de beide vechtenden uit voerde, waarbij hij met de armen zwaaide en voortdurend': „Help,help!"schreeuwde. Dit geschreeuw nu bracht Bruno van de deel naar buiten. Nauwelijks had hij zijn moeder gezien, die met een ge zicht, dat een mat-gele kleur had aan genomen tegen het hek meer hing dan leund©, of hij vloog op deze toe. Maar zij wenkte, dat hij haar met rust laten moest. „Je vriend helpen..." fluisterde zij, nauwelijks hoorbaar. En inderdaad, Fred begon het, onder de herhaald© aanvallen van den sterken kerel, benauwd te krijgen. De man had elke beheersching over zichzelven ver loren. Zijn oogen waren met bloed beloo pten en telkens, wanneer hij zich op den jongen wierp, liet hij een geluid hoo<- ren, dat als een dof gebrul klonk. Tot dusverre had Fred die aanvallen, door snelle bewegingen, kunnen vermijden; maar hij begreep, dat één enkele misstap hem in de macht van zijn woedendten vijand stellen zou. Toen kwam er echter hulp. Want Bruno deed, wat zijn moeder hem gezegd had: hij bond den strijd aan! Met een sprong zat hij op -den rug van den Zigeuner en sloeg hem armen en beenen om' het lijf, zoodat de man zich nauwelijks verroeren kon, laat staan zich behoorlijk verdedigen tegen Fredas krachtige vuisten. Toch zou de worste ling wel eens in het nadeel van de jon gens hebben kunnen eindigen, want het gelukte den woesten kerel, die tot dus verre zijn beide handen noodig had ge had, om zich Fred van het lijf te houden, nu niet één daarvan een mes uit zijn zak te werken. Maar nog vóórdat hij daar mede iets had kunnen uitvoeren, daag de er wederom hulp op. De Agent Muller had, gaande naar het huisje van Vrouw Bongers, niet den ge wonen weg gevolgd, maar had zich een wandeling over (de heide gegund. Hij volgde (daarbij ongeveer het pad, dat meneer Van Setten en Fred dienzelfden namiddag gevolgd hadden, toen zij Otto en djaarop den Zigeuner ontmoet haddeni, maar natuurlijk in omgekeerde richting. Toen hij in de buurt van het huisje kwam, hoorde hij, uit d© verte, een luid ge schreeuw en daarop een stem', die telkens „Help, help!" riep. Het was de bijdrage, door Otto geleverjd tot de weerm&cht, die tegen (den Zigeuner gemobiliseerd was,. Onmiddellijk nadat dit geroep hem be reikt hadi, vertoonde Agent Muller een aanblik, diie men maar zelden te genieten krijgt v an d© |dienaars van de Heilige Her mandad!, die zich immers, naar de be staande voorschriften, altijd „miet waar digheid" moeten voortbewegen. Agent Muller steldie zijn plicht boven zijn waardigheid. En hij maakte beenen op een manier, die 'in schooljongen hem niet verbeterd zou hebben! De worsteling vond plaats links van het huisje in den tuin. Agent Muller zag een langen, bruinen kerel, mtet bloed op z'n gezicht en wild' rollende oogen. Op diens rug zat 'n jongen, idie hem met den eenen arm den hals omknelde en met de vuist van den anderen op het hoofd timmerde, 'n Andere jongen stond in de houding van een kampvechter-bokser tegenover hem, en een iderde sprong om de groep heen en schreeuwde, zoo hard hij kon, om hulp! In een oogwenk had Agent Muller zijn revolver op den Zigeuner gericht. „Laat 'm los, jongen!" zei hij tot Bruno. „Tegen mijn revolver kan hij niet op. Wat is er eigenlijk aan het handje?" Bruno steeg van zijn niet heel gemak kelijke zitplaats af, maar Fred bleef in de houding staan, gereed tot den aanval. Hij was het, die op idle gestelde vraag ant woordde. „Dit is de kerel, die vrouw Bongers aangevallen en het geld gestolen heeft" zeide hij kalm. Opnieuw liet de Zigeuner een (dot ge brul hooren, maar de op hem gerichte revolver hield hem in bedwang. ,,'t Lijkt wel, of jelui mij hier het werk van den voorzitter, gedaan in de vorige vergadering, dat, zoo schijnt het, hij de gemeente tot een beruchte gemeente zou maken, hetgeen door hem in een uit voerig pleidooi weerlegd wordt. Na be ëindiging zijner redtevoering geeft hij te kennen, dat hij gaarne zou zien, dat op de agenda voor ide volgende vergadering ook punten van behandeling worden ver meld: le. sluiting ider herbergen op Zon dag; 2e. geen verleening tot vergunning voor publieke vermakelijkheden op Zon dag en 3e. gelegenheid geven tot rond vraag na afloop der behandeling der agenda voor raadsvergaderingen. Hierna sluiting. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD TE ZIERIKZEE, gehouden op Dins|dag 16 Februari. (Slot). De heer W. den Boer constateert, dat gebreken is, dat met den minister wel wat te beginnen is, maar spr. wijst er op, dat men rekening heeft te houden met de landbouwloonen en men de energie niet moeten doolden. Wil men een goede opvoedend© regeling treffen, dan geve mien geen ai te groote uitkeering. Men traehte een vaste basis te vinden in overleg met de organisaties. De heer de Broekert betoogt, Idlat men- dient te trachten te verdienen wat, er te verdienen valt. Zoo zijn onlangs Üioor een handelaar N erwtenlezers gevraagdl maar ld© animo was zeer gering. De heer Gerritsen ondersteunt 't id'ée- Catshoek, n.l. de werkverschaffing in handen eener commissie, te meer nu aan hiet college van B. en W. een persoon ontbreekt en daardoor de verantwoorde lijkheid hoe langer hoe grooter word|t. Ben W. zullen dan klachten, als in het strooibiljet genoemd, voorkomen. Wat het erwtenlezen betreft, spr. kan begrijpen), jdjat, wanneer men het loon met het lezen der e rwten verdient van het gezinsinko men afhoudt, er weinig animo bestaat. De heer Versteeg zegt, dat de minister geen verschil in loon wil voor georga- niseer|den en niet georganiseerden. Wel wenscht Ide minister, (dat de georgani seerden in die werkverschaffing worden geplaatst. De voorzitter heeft, wanneer hij Ide werkloozenldebatten eens nagaat, het ge voel, als een gaolkeeper, om' het leder uit het idoel te houden. Zierikzee heeft nu eenmaal beperkte middelen, waaraan men zich niet kan onttrekken, terwijl we ook rekening hebben te hou|den met het oordeel en de zienswijze van den minister, en Id© loonstandaard op dit eiland!- Nu kan d© raad zeggen: f2 per dag en elke week 6 dagen werken, m'aar dat heeft Ide raad niet gewild! Hij heeft gezegd: werkverschaffing als aanvullende zorg. De kwestie wie eventueele klachten zal uitzoeken is een oujd geluid. Hoe goed ook (de zaak wordt geregeld, altijd zul len er gevallen overblijven, waarin is misgetast. Spr. becritiseert |de verschenen circulaire, waarvan enkele daarin ge vallen niet juist zijn. Hij blijft van mee ning, hoe kleiner de commissie, hoe beter. Toegezegd; kan worden, dat het geld met het erwtenlezen verdiend en de ver diensten van de vrouw niet meer van het gezinsinkomen zullen woilden afge trokken. Op het erwtenlezen kan de ge meente geen toeslag geven, daar de mi uit de handlen hebt genomen, meneer!" zei de Agent. „Het is maar een zegen, dat ik op tijd! gekomen ben. Maar hoe weet je, dat Idit de vent is, die het geld stal? Die andere!..." „Deze man is het, Agent!" zei Fred. „Vrouw Bongers heeft hem herkend". „En ik dacht, dat vrouw Bongers in het geheel niet..." V#Vind je het nu wel het oogenblik om explicaties te geven?" vroeg Fred. In zijn stem lag een toon van ge decideerdheid, die erop wees, dat deze jongen meer en meer tot een man rijpte! „U hebt gelijk, meneer!" zei Ide Agent. „Wij moeten dien signeur eerst aankleeden voor den nacht. De Commis saris heeft mij 'n paar polswarmers voor 'ml meegegeven: je kon nooit weten, zfeid-i Dit zeggende haalde hij een paar hand boeien voor den dag. Het kostte, gelijk begrijpelijk was, eenige moeite die ge plaatst te krijgen omi de polsen, Idie voor verwarming in aanmerking kwamen; maar na een korte worsteling gelukte het toch onder voortdurende bedreiging met de revolver. Bruno snelde nu naar zijn moeder. Deze stond nog steeds tegen het hek geleund. Maar toen haar zoon op haar toe kjwam en zij begreep, dat het ge vaar voorbij was, begaven haar de krach ten. Alleen de geweldige spanning van de laatste oogenblikken, had haar op de been gehouden. Nu zakte zij ineen en verloor het bewustzijn. Een oogenblik vroeg Bruno zich af, ,of zij dood was, en hij voelde een wanhopig nister zulks heeft verboden, maar wel zouden de firma's hier eigener beweging het loon voor het erwtenlezen kunnen verhoogen. Wat ld© ingekomen klachten betreft, voor ieder staat beroep open en ieder wor(dt gehoord. Het werkloozenvraagstuk knaagt aan Zierikzee, aldus spr., die hoopt, dat er nog eens een betere toe stand zal ontstaan, want het is niet' alleen een kwestie van gelid, maar ook van ernergie. De heer A. den Boer herinnert aan het gesprokene van |d©n heer Catshoek, dat practisch het loon van f 12 neer komt op f6 per week, terwijl hij tevens wijst op klachten over ide werkverschaffing. Klachten zullen nooit uitblijven repli ceert Idte voorzitter, die o.m. vertelt, dat hij begrijpen kan, idlat, wanneer men te weinig trekt, men requestreert, maar dat men adresseert, dat hij teveel trekt, snapt hij niet. Ook heeft men geklaagd, dat iemandi ten onrechte bij de werkver schaffing is geplaatst. Hoe men (daarover klaagt, begrijpt |de voorzitter niet. De heer van der Doe ondersteunt het voorstel tot het instellen van een com missie, waarin ook de vertegenwoordigers (der vakorganisaties zitting hebben. Thans weten de werkloozen niet, waar zij aan toe zijn. Niemand kent zijn rechten. Ook de heer Gerritsen bepleit uitbrei ding met vertrouwensmannen uit de vak organisaties. Er is een regeling; men weet hoeveel inkomen iemand minstens mag hebben; meerdere uitgaven voor de gemeente kan Idle uitbreiding niet mede brengen. Ook die commissie kan ieder ge val op zich zelf beoordeelen. In stemming gebracht staken de stem men 6—6. Vóór stemden de heeren van der Doe, A. den Boer, Versteeg, Cats hoek, Gerritsen en de Broekert. Thans is de steunregeling aan de orde. De voorzitter geeft een korte uiteenzetting hoe de steunverle ning tot stand is gekomen, n.l. steun te verleenen als er geen werk is. Hoe moet dan voor de menschen \vorden ge zorgd. Vorig jaar was er nog eenige vrij heid, maar hu moet 't eerst aan den mi nister gevraagd worden, nadat overleg gepleegd is met ir. Stevens te Goes. Kan iedereen in die steun verleening worden opgenomen? Neen! Alleen crisis- werkeloozen en wel landarbeiders en si garenmakers; geen bouwvak- en trans portarbeiders. Hier komt een steun uit de gemeentekas, welke aanzienlijk afwijkt van die der werkloozenkas en werkver schaffing. Dat B. en W'. de kindertoeslag hebben geschrapt, zooals in de onlangs verspreide circulaire stond, is niet waar. Dat heeft de minister bevolen. De ge meente dient voorts een regeling achter de hand te hebben als het werk op is; de georganiseerden blijven het langst in de werkverschaffing. De heer v. d. Doe wijst op de samen stelling van de commissie, waarin de vertrouwensmannen van de arbeiders zit ting moesten hebben. Dan komt ook de rust. Nu is hen het zelfbeschikkingsrecht ontnomen. Verder gaande wijst spr.. op het lage standaardloon van fl.50. In de arbeidsbemiddeling heeft men hier een instituut om het loonniveau te drukken, wat spr. nafder* uitwerkt. Het loon dat per week gegeven zal woriden, beloopt ongeveer f 7,—, een loon beneden de eisch. De steunregeling zal voorts voor- loopig tot 24 Maart gelden. verdriet over zich komen. Maar, flinke jongen als hij was, overwon hij idien aan val van zwakte. „Blees!" zeide hij, zich tot Otto richtende, Idie nu met dansen en schreeu wen had opgehouden: „Nu kun je óók wat doen! Loop dadelijk naar de stad en roep Dr. Wille". Otto was verbaasd, omdat deze groen- tenjongen, Idien hij nauwelijks kende, hem maar ineens met „je" ©n „jou" aansprak», maar nog verbaasder wtas hij wegens het bedekte verwijt, 'dat in Bruno'swoor- den gelegen had. „Heb ik dan soms niets gedaan?" 1 vroèg hij verontwaardigd). „Zonder mij zou die politie-agent niet tijdig gekomen zijn: niemand dacht eraan, om hulp te roepen! Alleen ik had de tegenwoordig heid van geest idiaaraan te denken. En dan zou je willen beweren..." „Ik beweer niets! Ik vraag alleen, of je dadelijk om den dokter gaan wilt. Moeder is heel ziek." Er had nu een toon in Bruno's stem gelegen, die Otto eenigszins van z'n stuk bracht. Deze was, in den grond, 'n beste en behulpzame jongen, en, toen hij een blik op het gezicht van vrouw Bon gers geworpen had, schrikte hij. „Ik ga al!" zei hij. En hel volgende oogenblik verdween hij langs het smalle pad, Idlat in het nu schemer-duister van het hooge bosch voerde. (Wordt vervolgd),

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 5