meting 2 a 3 'c.M. Ingeleverd werden in totaal 20 inschrijvlngsbiljetten. Laagste grint, C. Rijkers te Werkendam, a f2,20 per M3. en laagste keislag Basalt Maat schappij Rotterdam, a f3,14; alles vrij op den wal. SCHERPENISE. Bij de Dinsdag gehou den aanbesteding voor de onderhouds werken aan het Cal. waterschap alhier, was laagste inschrijver de heer Anth. v. d. Werff, St.-Maartensdijk, voor f 13492. POST EN TELEGRAPHI& Benoemd met ingang van 1 April a.s. tot telefoniste bij den Interlocalen dienst de leerling-telefoniste, mej. J. J. Bee- rens, van het post- en telegraafkantoor te Zierikzee. Aan het te Den Haag gehouden vakexamen in den postdienst, heeft met goed gevolg voldaan de kantoorbediende, de heer A. J. Roos. van het post- en telegraafkantoor te Zierikzee. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. KERKGEZANG. In Berlijn beoefent men het rhytmisdhe zingen van koralen, gelijk het nieuwe ge zangboek invoert, door koraalzanguren, welke vrijwillige koren in de kerken hou den en tot welke de gemeenteleden wor den genoodigd, om mee te komen zingen. Eenige oefening in het kerkgezang zou voor vele Protestantsche kerkgangers in ons land ook geen overbodige luxe zijn. In den Ring Tholen, waartoe^ook St.- Philipsland behoort, zijn 5 vacatures op 9 predikantsplaatsen. Vacant zijn Tholen, Poortvliet, St.-Philipsland, Scherpenisse en St.-Annaland. Naar wij vernemen, is door de ker keraden der verschillende Protestantsche kerken te Tholen besloten, voortaan den bidjdag te houden op den eersten Woens dag in Maart en ide dankdag den der den Woensdag in November. Geref. Gem. ZIERIKZEE. Woensdagavond 7 uur, de heer Remeijn van Oosterland. Beroepen: Te Vlaardingen, ds. J. Vreug- denhil te Bruinisse. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD TE ZIERIKZEE, gehouden op Dins|dag 16 Februari. (Vervolg). Aan de oride is thans ide brief van het Waterschap Schouwen, met de bekende voorwaarden t.a.v. de begrinding van wegen. De heer Catshoek heeft vernomen, dat over deze aangelegenheid weer oneenig- heid is ontstaan. Hij vraagt aan B. en W. hoe dat zit. Is er kans, dat er weer nadeel voor Ide gemeente ontstaat, door dat sommige wanwilligen zouden weige ren te betalen? De voorzitter merkt op, dat dit een delicaat onderwerp is. De ervaringen zijn niet altijd aangenaam geweest en daar om heeft het gemeentebestuur de deel hebbers een akte laten teekenen en met die akte kan men het geld wel los krijgen. Ongeveer f25 moet nog worden betaald!. De heer Catshoek meent, dat deze toe gepaste regeling kosten kan medebren gen en daarom acht hij 't beter, dat één persoon zich garant stelt. Komt er dan onjeenigheid, Idan is die ééne persoon aansprakelijk. De voorzitter is het daarmede vol maakt eens, maar niemand wil garant zijn, Laat ze dan vooruit betalen, dan is de gemeente safe, antwoordt de heer Cats hoek. Dat is technisch niet mogelijk, re pliceert de voorzitter. Het is te voren niet na te gaan hoeveel ieder moet be talen. De secretaris licht zulks nog eens duidelijk toe. De heer W. den Boer staat op 't zelfde standpunt van |dhr. Catshoek. Voorts wijst dhr. iden Boer op een weg gedeelte van Iden Slikweg tot aan de Val, dat hij graag onder profiel gebracht zag, al zou de gemeente daaraan iets meer dan i/3 in de kosten moeten bij dragen. Bij punt 5, 31 aflossing en belegging gelden, n.l. de aflossing van de belegde waar borgsom van f16800 voor de Bijz. School, merkt de heer Catshoek op, dat de agen da ook een geldleening vermeldt, op te nemen bij de Nutsspaarbank. Kan het vrij komend bedrag niet in de aan te gane leening worden opgenomen? Dat bedrag, aldus weth. Timmerman, moet altijd vrij blijven en kan niet voor andere (doeleinden worden gebruikt. Bi. en W. zullen informeeren, of de voorwaarden van aflossing niet kunnen worden gewijzigd, antwoordt de voöfè., waarop het aanhangige voorstel wordt goedgekeurd, evenals dat tot het aangaan van een geldleening, groot f50.000 bij de N.utsspaarbank, be- noodigld' voor.de verbetering van de Ha- vendijken. Ter tafel komt nu het initiatief-voorsUel- van Schelven, tot wijziging van keurloonen. De heer van Schelvep licht zijn voor stel toe en betoogt, dat hij eigenlijk; vraagt vermindering van het keurloon voor hen, die een eigen varken slachten. Wordt (dit toegepast, dan zal de begroo ting voor den keuringsdienst geen f1000, doch slechts f100 te kort vertoonen. De voorzitter stelt thans voor, gehoord deze uiteenzetting, het voorstel-van Schel ven terug te zenden naar B» en W. om advies, waartoe conform besloten wordt. In behandeling komt nu de werkverschaffing en steunregeling. In het voorstel van B. en W. aan den Raad van 17 Dec. hebben zij aanbevolen in de werkverschaffing van de georga- niseerden te brengen op f2 per dag, welk voorstel op den achtergrond ge raakte door een ander, om de georgani- seerden b.v. door een halve week te laten werken en de anldere helft der week te laten trekken, indien het aantal weken, ten laste eener werkeloozenkas dienover eenkomstig kon worden verlengd. Het departement ging op dit voorstel niet in, zoodat B. en W. meen|den aan den minister te moeten vragen om het loon per dag in de werkverschaffing tot f2 te verhoogen. Hierop werd gunstig be schikt, alleen met dit verschil, dat geor- ganiseerden en niet-georganiseerden ge lijk behandeld moeten worden. HoeweL van deze loonsverhooging voor alle werk- loozen ook wel nadoelen zijn verbonden, hebben B. en W. toch gemeend, haar te mpeten handhaven en stellen zij voor, om het loon in de door het Rijk ge subsidieerde werkverschaffing te bren gen op f2 per dag. Er zal dan echter op verlangen van den minister een volle week worden gewerkt en in voorkomen de gevallen, als de gezinsinkomsten zulks wenschelijk maken en na goedkeuring van den inspecteur, b.v. 1 week per 2 of 3 weken B. en W. stellen voor in beginsel te besluiten om den ministeriëele steunrege ling voor deze gemeente geldig te ver klaren voor hier woonachtige werkelooze landarbeiders en sigarenmakers van 24 Jan. t/m. 12 Maart. Omtrent de trans portarbeiders zullen eerst nadere inlich tingen moeten worden verstrekt; voor de bouwvakarbeiders zal de regeling niet gelden. De steunregeling geldt, alleen voor het geval, er voor een deel der werk- loozen geen werkobject meer voorhan den is en voor deingene, die door (bij zondere omstandigheden niet werken kan. De voorzitter zal de nadèelen van deze voorgestelde regeling niet ontkennen, want de werkverschaffing komt op hon ger niveau dan de normale loonstan,- daard, waaraan vele bezwaren zijn ver- bondien. De heer de Broekert wenscht de vraag te stellen: hoe komt het toch ,datt ylde Wierkloozensteun thans een der meest brandende kwesties is? Vóór 1914 kende men dat soort steun niet, Idoch dan werd van de "in den zomer verdiende loonen zooveel mogelijk overgespaard om in Iden winter bij werkeloosheid ook eten te heb ben. Ging het erg spannen, dan ging men naar de diaconie. Toen kwam de oorlog met crisis- en steuncomité's. Voor controle was regis tratie noodig en dit doet men thans nogj. In den oorlog kon men heel gemakkelijk steunen. Spr. verlangt naar dien tijd niet terug, maar wel zou hij terug willen naar de mentaliteit en spaarzin van toen. De steunregeling is goed voor de werk willigen, doch nog erger dan 't grootste kwaad voor de werkschuwen, die para siteeren op hun medeburgers. Steun moet zooldanig zijn, Id'at de eerste de beste Werkgelegenheid in 't vrije bedrijf wordt aangegrepen om van den steun verlost te zijn. Spr. meent, dat op Iden tegen- woordigen voet niet kan worden voort gegaan, en vraagt naast de commissie voor werkverruiming een commissie voor het onderzoek van inkomende klachten. De voorzitter betoogt, dat over dit vraagstuk zooveel inzichten en meenin gen zijn, dat het heel bezwaarlijk gaat een gemeenschappelijk inzicht te ver- Werven. Naar het beste weten wordt de steunregeling toegepast. Wanneer men naast de bestaande commissie nog een commissie zou benoemen, kan men wel aan den gang blijven. De heer A. den Boer merkt op, nu ge en ongeorganiseerden op één lijn worden gesteld, het billijk zou zijn, Id'at de ge- organiseerden eenige vergoe|ding zouden krijgen voor hun geld, dat zij reeds heb ben betaald. Vender vraagt spr. of de menschen, die een vak kennen, ook 2 gulden worden uitbetaald? De loonschaal bij de rioleering is f2,25, antwoordt de voorzitter, maar overigens is het 't beste, een gelijk loon voor een plaats als hier> waar ieder iedereen kent en afgunst en ontevredenheid het gevolg van loonscha len zal zijn. De heer Panny merkt op, dat, wan neer de werkverschaffing aanvangt, zachtjfesaan ide tijd aanbreekt, dat de meesten ook elders aan den gang kun nen. Dan zal het kunnen voor komjen. dat men hier liever blijft voor f2 per dag, dan idlat men voor f 1,75 bij een boer gaat werken. De voorzitter antwoordt, dat die moei lijkheid zich zal kunnen voordoen, maar onze werkverschaffing loopt mlaar tot een zekere idatum. Op een gegeven moment moet aan die werkverschaffing een eind komien. De heer Catshoek constateert, dat hier voor de zooveelste maal Idle werkeloos heid besproken worldt en even zooveel maal liep het op een teleurstelling uit. Zooals Ide toestand nu is, heerscht er on der ide arbeiders een geest van ontevre denheid. In een onlangs verspreide cir culaire zijn eenige grieven kenbaar ge maakt. Zoo de weinige dagen, die de menschen kunnen werken en daardoor niet in hun ondjerhou|d kunnen voor zien, en ide verschillende maten waarmede gemeten wordt. Bi. en W. moeten afgaan op het advies van één persoon, n.l. de correspondent der arbeidsbemiddeling. Spr. acht het noodzakelijk, dat hier womt een commissie voor de werkverschaffing, waarin opgenomen zouden moeten zijn de vertrouwensmannen van de organi saties. Aan de verhooging tot f2 per dag wil spr. niet tornen, hoewel hij het bedrag niet hoog vindt; maar wel STRIJD. Drie Mussolini's in den dop, Van 't eereambt ontslagen, Die zouden, 't koste wat het kost, Den coup d'état gaan wagen. De klok van 't kerkje had geluid, De dienst ging juist beginnen, Of 't drietal, van zijn Kracht bewust, Trad onverhoeds naar binnen. De lezer in den lezersstoel Moest smaad'lijk abdiceeren; Zijn smeeken noch zijn tegenweer Mocht hem succes sorteeren. Het kerkezakje werd bestormd En in beslag genomen, Toen sloot men vrêe en één der drie Heeft weer het woord genomen. De sterke man las 'tpreekje voor Gelijk In vroeger tijden, En bracht wellicht den hemel dank Voor zijn succesvol strijden. Wat baat het U, 0 sterveling, Al wint gij gansch de aarde En gij lijdt schade aan de ziel, Wat heeft de winst dan waarde? Voor macht en aanzien, roem en eer. Wordt dikwijls fel gestreden; Met 't goede deel, Maria's keus, Zijn weinigen tevreden! wenscht spr. de aanklacht te vestigen op het vaak gehoorde: het kost zooveel geld. Spr. wijst op twee werkobjecten: de rioleering en 'die verhooging der Ha- venldijken. Wanneer men in normale tijden deze werken moest uitvoeren, zou men f2,50 a f3 per dag moeten betalen. Het onbillijke in de nieuwe regeling is, een week werk a f2 per dag en dan een week rust. In 14 idagen wordt dus f6 per week verdiend. Een fout noemt spr, het voorts, dat bij Idle werk verschaffing altijd het gezinsinkomen in aarimlerking wordt genomen, f8,50 aan gezinsinkomen is als norm aangenomen. Dat is geen voorziening van werkver schaffing. De ministeriëele regeling luidt, 'dat 2/s van. de meerdere verdienste^ kunnen afgetrokken worden; hier wordt alles in mindering gebracht. Buitengewoon schriel vindt spr. het, kllat ook hetgeen de vrouw verdient, afgetrokken wordt. Dat behoorde men buiten beschouwing te laten. Spr. dringt er op aan, een com missie voor de werkverschaffing te for- mleeren, die gevallen van willekeur, zoo- als spr. er een opnoemt, kan onderzoe ken. (Wordt vervolgd). RECHTZAKEN. KANTONGERECHT ZIERIKZEE. Op 3 Februari j.l. zijn door den kan tonrechter veroordeeld wegens overtre ding |d!er: Motor- en Rijwielwet: W. L., 32 j kqopiman te Zierikzee, fl b'. s. 1 d. h.; J. R., 23 j., schaapherldler te Z.zee, bij verst., f2 b. s. 2 'dl. h.; M. A. J., 22 j., slagersknecht te Brouwershaven, bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; P. J. v. Id. V., 18 j., te Dreischor, f 1 en f3 b1., s. 1 en 3 d.- h.; M. v. id. Bi., 29 j., arbeider te Noord(- Igouwe, bij verst.; f2 b'. s. 2 dl. h.; G. K., 24 j., timmerman te Renesse, fl b. s. 1 dl. h.; J. D. ld'. K'., 37 j., koopman te Brui nisse, bij verst., f3 b'. s. 3 Id. h.; P. J., Y., 20 jchauffeur te Bruinisse, bij verst., f3 b. s. 3 d. h.;'L. C. H., 15 j., mole naarsknecht te Renesse, f2 b. s. 1 w. t,s.; M. C. v. d. H., 17 j., bakkersknecht te Zierikzee, f2 b. s. 1 w. t.s.. Drankwet: C. H. N., 35 jcaféhouder te Zierikzee, 2 X f10 b. s. 2 X 10 d- h.; W. M., 40 j., caféhouder te Zierikzee, bij verst., f 15 b. s. 10 d. h. Jachtwet: L. v. d. H., 28 j., arbeider te Haamstede, f10 b. s. 10 Idl. h.; C. S., 39 j., landarb. te Zonnemaire, f25 b. s. 15 d. h. Alge'meene Politie-verordening: M. C. v. d. V., 28 j., koopman te Z.zee, bijt verst., f5 b. s. 3 ld', h. Van het reglement van de wegen en voetpaden in Zeelan\d: C. J. v. B., 31 j., landbouwer te Dreischor, f10 b. s. 10 d. h. Verordening tot het weren van inbreu ken op natuurschoon: F. v. d. B., 24 j., landbouwer te Bruinisse, f10 b. s. 3 d. h. Wegens loopen over eens anders grond: M. Z., 21 j., arbeider te Haamstede, bij verst., f5 b. s. 5 ld. h.; H. P. G., 21 j., arbeider te Haamstede, bij verst., f5 b. s. 5 d. h. Vrijgesproken: A. O., 24 j., koopman te Z.zee; J. C. S., 38 j., verlofhouder le Zierikzee. Ontslagen van rechtsvervolging: C. E. d. J., 23 j., koopman te Leeuwarden; J. K., koopman te Amsterdam. VERSCHILLENDE BERICHTEN. INBRAKEN. Zaterdagavond heeft er te Voorburg in een nieuwe woonwijk, een zeer brutale inbraak plaats gevonden, waarbij drie kinderen en een Duitsche dienstbode 'bijna als slachtoffers zijn ge vallen, daar de dief of dieven in de keu ken 'n gaskraantje hadden opengedraaid; gelukkig is de gasluöht nog net bijtijds gemerkt; het dienstmeisje was toen reeds bewusteloos, maar kon na eenigen tijd weer worden bijgebracht. Er Werd een bedrag van f 400 gestolen. Zaterdag avond is te Nieuw-Helvoet ingebroken bij een alleenwonenden 82-jarigen man. Door verbreking van een deur in een schuur zijn de daders zijn woning binnengedron gen. Door het omvallen van. een ratten val werd de bewoner echter wakker. Hij nam een 2-loops jachtgeweer en bedreig de daarmede de indringers. Dezen sloe gen daarop ijlings op de vlucht. Er is niets ontvreemd. BRAND. Zondagavond is brand uitge broken in den stal van den veehouder P. Veerman aan de haven te Huizen.. Het vuur, aangewakkerd door den wind, nam zoo snel in hevigheid toe, dat de levende have niet gered kon worden. Van het opgestalde vee kwamen 17 koeien in de vlammen om. Het woonhuis is behouden gebleven. Verzekering dekt de schade. TELEftRAMHBN. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Sappe- meer (V.D.) Woensdagmorgen is de 27- jarige J. S. uit Slochteren op de kwee- ker'ij van den heer G. Boers alhier dood in een der stookhutten—dienende voor de centrale verwarming der kweekerij, gevonden. Dr. Beukema constateerde ko lendampvergiftiging. De ongelukkige laat een vroüw en een kind na. VERGIFTIGING. Alkmaar (V.D.). Voor de rechtbank te Alkmaar werd gisteren behandeld Ide zaak tegen de 47-jarige juffrouw I. B. te Bergen, en den fabri kant H. E. uit Alkmaar. De vrouw had in November van het vorig jaar getracht haar man, een rentenier-landbouwer J. B., door het toedienen van arsenicum, uit den weg te ruimen, wiaarbij de fa brikant H. E., een vriend van de vrouw.1, medeplichtig was. Beiden waren gedeti neerd. Hedenochtend heeft ide ambtenaar van het O. M. requisitoir genomen, en tegen beiden wegens poging tot moord en medeplichtigheid daaraan, geëischt een gevangenisstraf van 6 jaar. DOODGEREDEN. Op het spoorwegem placement te Leeuwarden is Woens dagmorgen de 40-jarige rangeerder F. de Boer onder een rangeerenden goe derentrein geraakt en gedood. Hij laat een vrouw en 2 kinderen achter. Te Susteren (L.), is de remmer S. uit Venlo Woensdagmorgen vroeg bij den overweg zwaar gewond op de spoor baan gevonden. Vermoedelijk is hij bij het rangeeren van een wagon gevallen en daarop onder een passeerenden goe derentrein uit Venlo geraakt. Hij werd naar het St.-Laurentiusziekenhuis te Roer mond overgebracht waar hij nog in den- zelfden nacht is overledem. Hij laat een vrouw en 5 kinderen atihter. DE STRIJD OM SJANGHAI. Sjanghai (V.D.). Ondanks den stroomenden regen hebb'en ide Japansche troepen Woensdag morgen vroeg een nieuwe aanval gedaan op de Chineesche stellingen tusschen Kiangwan en Tasapg, ten einde te trach ten de Chineesche bezetting v,an Kiang wan van haar hoofdmacht af te snijden. De Japanners werden echter met krach tig mitrailleurvuur ontvangen en terug geslagen, waarna |de Chineezen een tegen aanval Idejden, die de linkervleugel van het Japanschie front ernstig in gevaar bracht. Ook de rechtervleugel van ide Japansche lmie loopt gevaar door jde Chineesche troepen te worden doorge broken. De Chineezen hebben in iden loop van iden nacht het bombar/clement ge opend op ide Japansche stellingen nabij Sjapei en tegen den morgen nam 1de acti viteit van het Chineesche geschut nog toe. De Japanners ideelen officiéél melde Dins dag 60 'dooiden en in de afgeloopen 3 dagen in totaal 300 iman te hebben ver loren. De .Chineezen zijn nog steeds in het bezit van de Woesoengforten. FINANCIEEL NIEUWS. INSULAIRE HYPOTHEEKBANK. Aan het jaarverslag der Insulaire Hy potheekbank te Zierikzee over 1931 ont- leenen wij het volgende: In het voorjaar van 1931 maakte het bedrag der circuleerende pandbrieven het statutair vereischt tot uitgifte van aan deelen over te gaan. Aanvankelijk werd de inschrijving opengesteld op 125 aan- deelen. Toen deze inschrijving tot resul taat had, Id'at voor niet minder dan 402 aandeelen werd1 ingeschreven, hebben commissarissen besloten, nog 125 aandee- len in de inschrijving op te nemen. De plaatsing dezer 125 aandeelen heeft netto f17.960 agio opgeleverd. De winst- en verliesrekening wijst 1 na afschrijving van f3165 een netto winst aan yan f119.044, tegen f128,861 over 1930, een resultaat, dat gelet op de hoogst abnormale tijdsomstandig heden alleszins bevredigend mag ge noemd worden. Ondanks het in 1931 met f250.000 ver hoogde maatschappelijk kapitaal, laat ge meld winstcijfer een uitkeering toe van 21 pCt. Commissarissen en directie vin den het evenwel gewenscht, het dividend niet hooger te bepalen dan op 18 pCt. (v.j. 20 pCt.) en het daardoor vrijko mende bedrag aan te wenden tot ver sterking van 'de extra-reserve en die divi dend-reserve. Van 'de winst komt 1243 aan Idlrie aan deelhouders voor onverplichte volstorting van zeven hunner aandeelen. f15080 aan het reservefonds f5291, aan de extra reserve f3016, aan het pensioenfonds en is, na aftrek van belasting, voor aan deelhouders beschikbaar f52312. Voor een uitkeering van 18 pCt. dividend wordt vereischt f42750. Van het restant ad f9562 zou de directie f7208 willen voegen bij de extra,-reserve (die daardoor zal stij gen tot f 25000 en f 2353 bij de dividend reserve. Dividend- en tantièmebelasting vorderen resp. f3890 en f2506. Na de winstverdeeling zullen de ge zamenlijke reserves ruim f477300 bedra gen. ZEETIJDINGEN* ZIERIKZEE. Vertrokken: Motorboot „Amenity", kapitein C. I. Burnett, ledig- scheeps naar Boston. 22 Februari. Aangekomen: Motor boot „Prowess", kapt. G. Douglas, ge laden met suikermelasse van Boston. 22 Februari. Vertrokken: Motorboot „Prowess", kapt. Douglas, naar Kingslynn. SPORT. V O ET BAL. Het programma voor Zondag 28 Februari a.s. luidt: 3e klasse B, K.N.V.B. ZIERIKZEE. Zierikzee I—Walcheren I: (12 uur). le klasse C, Z.V.B. ZONNEMAIRE. Zonnemaire I—Zierik zee II. BROUWERSHAVEN. Brouwershaven I- Schouwen I. RENESSE. Renesse I—Sinoto I. NOORDGOUWE. Noordgouwe I-Burgh I. 2e klasse D. ZONNEMAIRE. Zonnemaire II—Zierik zee UI. BROUWERSHAVEN. Brouwershaven II- Schouwen II. NOORDGOUWE. Noordgouwe IIBurgh II. MARKTBERICHTEN. AARDAPPELPRIJZEN AMSTERDAM. Marktoverzicht der vorige week, in gezonden door Firma Jac. Knoop, Make laars in aardappelen, Nassaukade 158, telef. 8,1431, Amsterdam. De toestand aan de Amsterdamsche Aardappelmarkt is niet rooskleurig. De verkoop gaat slecht, en vooral voor af wijkende soorten, waar onder de schil veel blauw voorkomt, zijn tegen veel lagere prijs te verkoopen. Zeeuwsche bonten en blauwen, prijs naar gelang van kwaliteit en kleur. Poters en bonken blij ven gevraagd. Friesche* borgers blijven gevraagd. 22 Februari wedden de vol gende prijzen gemaakt Zeeuwsche bonten f4,25 a f5,25; blau wen f4 a f5; bonte poters f2,50 a f2,80: Malta-Winter flO a f 12 per 100 K.G. CENTRAAL BUREAU. Noteering van 22 Februari. MAIS. La Plata disp. brd/sp. R'dam lev. f80. GERST. 66 34 K.G. b.o.g. Russi sche disp. brd/sp. R'dam f 109,50. TAR WE 74/75 K.G. Buig. 8 o/0 rogge en 3 °/o andere bijmerken, disp. Ibrd/sp. Rot terdam f5,80. LIJNKOEEKEN. Am. gew. merk. lev. brd/sp. R'dam f6,95. INL. VOORSLAGLIJNKOEK, dir. lev. brdv. Zaan f6,65. INL. LIJNZAADSCHILFERS, dir. lev. brdv. Zaan R'dam f7,25. GROND- NOTENKOEK, inl. lev. brdv. Zwijndrecht f7,45. GRONDNOTENSCHILFERS H.V.O. Bombay extra light, disp. Ibrd. sp. R'dam f 8,05. KATOENZAADMEEL, 28/2 lev. brd. sp. R'dam f 6,25. DIERMEEL CARNARINA N.S. disp. brd/sp. R'dam f 10,75. N.P.F. STANDARD OCHTENDVOER, ds. brd. sp. R'dam, bruto voor netto incl. zak f8,50. WIT VISCHMEEL. Inl. „Hollandia" disp. brd. sp. R'dam f 13,.40. ROTTERDAM, 23 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 163 paarden, 1246 magere rund., 936 vette runderen, 264 vette kalveren, 1822 nucht. kalveren, 120 graskalveren, 166 schapen of lamme ren, 41 biggen, 7 bokken of geiten, 7 overloopers. Prijzen per t/g K.G.: koeien 19 a 22 ct., 28 a 31 let., 39 a 37 ct.'; ossen 20 a 25 ct., 271/2 a 30 ct., 321/2 a 35 ct., stieren 19 a 22 ct., 22i/o a 24 ct,, 271/0 a 29 ct.; kalveren 30 35 ct., 471/2- a 521/2 ct., 571/2I a 60 ct. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien f180 a f290, stieren f80 a f350, graskalveren f40 a f 70, paarden f 180 a f 280, slachtpaarden tflOO a f190, hitten-f70 a f125, (fok nuchtere kalveren f8 a f 14, slacht' nuch tere kalveren f 4 7, kalfkoeien f 165 a f280, pinken f100 a f150, vaarzen f160 a f190, biggen f2,50 a f5, Idito per week f 0,45 a f 0,80. Veiling Warmoezierstraat: Kippen eieren f 2,80—f 3,40, eendeneieren f 2,50_ f3,30 'de 100 stuks. Aanvoer 230.000 st. Zeeuwsche en Zuid-Holl. Ajuin. Aan voer circa 4000 H.L. Gezien de hooge prijzen, die in het laatst van Ide vorige week in het land besteed1 werden, bood de markt hier slechts teleurstelling voor velen. Met groote moeite werd besteed' voor gewone sorteering van f 4,80 tot f 4,90, 'drielingen van f 4,85 tot f 5, piek- lers van f 4,90 tot f 5,30 en voor bonken van f 4,75 tot f 4,85, alles per 60 K.G. op den wal geleverld. Er bleven zelfs vele partijen onverkocht. GOES, 23 Febr. Opgaaf van ide Landb.- commiss:e: Boter 60 ct. per i/2 K.G. Eieren f2,50 de 100 stuks. Veiling V.P.Z. 16.993 eieren, prijzen f2,70 de 100 stuks. AFD. SCHOUWEN-DUIVELAND V.P.Z. Pluimveeveiling van 12 Febr. Oude kippen f 0,65f 1,35ouide eenden f<X,50—f 0,70; oude hanen f0,90_f 1,30; konijnen f 1 jbO—f 1,95. 'Ms&oiraMeva VoMJlrag Slerlfeses» Veiling van 19 Februari. Kleiperen 11—19; Ermgaard 11—18; Ribston 2e 9—10; Grauwzoet 2e 11; Belle fleur 10—16; Camp. zoet 2e 15; id. 3e 6; zoete Appels 9—14; Spruiten 2—6;. Witlof 4—15; alles per k.g.; Wijnpeeën f 0.90—3.40; Uien f2; Poters f2—3; Kro ten f4; Rapen f0.10; per 100 k.g.; Roode kool f 1.10—3; id.. Savoije f2.10—6.70; p. 100 stuks; Boerekool 17—18; per kist; Prei f2..10—6.10; Bouquetten f6; per 100 bos; Tulpen 9—15; per pot. WEERBERICHT. Hoogste barometerst. 773.8 te Vestmanöer. Laagste 759.5 te Marseille. Verwacht tot den avond van 25 Februari: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noord oostelijke wind. nevelig tot betrokken, later opklarend, weinig of geen neer slag, des nachts lichte vorst, overdag temperatuur om het vriespunt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 2