ABONNEMENT: S3SSXT.S Woensdag 24 Febr. 1932. zierikzeesche courant, 12277 ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën VaststBliino der Kiezerslijst. BEGRINDEN VAN WEGEN. binnenland» #o,.5c^/ *Wgês3i Uit Stad en Provincie. Zierikzeesche Hl Nieuwsbode Prijs p. S maanden ƒ1.60, franco p. post 1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent Verschijnt des van 1—8 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 cta. per regel. Reclames 80 cta. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van olt- vóór 10 ure. Uitarlijk 10 uur op dia dag uitgaaf Zierikzeesch Volkslied. Nog eenige exemplaren van het on langs als premie bij ons blad verschenen Zierikzeesch Volkslied zijn voorradig. Abonné's, die op het bezit van zoo'n exemplaar prijs stellen, kunnen het aan ons bureau alsnog gratis bekomen. De Redactie. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1932-1933 van '23 Februari tot en niet 16 Maart a.s. ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift, en stemdistrictsr gewijze, in uittreksel, verkrijgbaar wordt gesteld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur ver betering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wiet, daarop voorkomt, ni£t voorkomt, niet behoorlijK voorkomt of al dan niet voor eenigle verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Zierikzee, 23 Februari 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J.. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. W1TTERMANS. Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat de Raad dier gemeente besloten heeft, gebruik te maken van het aanbod van het Water schap Schouwen, betreffende het 'begrin- den van nader door dat lichaam aan te wijzen wegen. Zij, die begrinding van wegen, waaraan hunne landerijen zijn gelegen, gewenscht achten en bereid zijn 1/3 in de kosten bij te dragen, dienen het verzoek daar toe, hetwelk gesteld moet zijn op zegel van ƒ0.30, voor 9 Maart a.s. aan onder- geteekenden in te zenden. In het verzoekschrift mejet vermeld worden, wie zich garant stelt voor de kosten der verharding alsmede voor het vervjoer van het vbrhardingsmateriaal, terwijl vóór dat tot verharding der we gen zal worden overgegaan, een nader te bepalen bedrag in de gemeentekas moet worden gestort als Waarborgsom voor na te komen verplichtingen. Nadere inlichtingen aangaande het be- grinden, alsook omtrent den inhoud van het verzoekschrift, worden ter secretarie verstrekt. Zierikzee, den 23sten Februari 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. TORPEDOJAGER NAAR SJANGHAI. De torpedojager „Van Galen" is Zon dagmorgen uit Soerabaja naar Sjanghai vertrokken, met het oog op de belangen der Ned. onderdanen aldaar. Het Tweede Kamerlid ir. Albarda en het Eerste Ka merlid prof. van Embden hebben naar aanleiding van deze gebeurtenis schrif telijke vragen aan den minister van bin- nenl. zaken gericht. Beide Kamerleden vragen waarom de regeering geen pas sagiersschip heeft gecharterd voor het opnemen van landgenooten? EIEREN RAPEN. De minister van Binnen!, zaken en land bouw heeft bepaald, dat het zoeken, rapen en buiten openbare wegen ver voeren van eieren van kemphanen, wul pen, scholeksters, grutto's, tureluurs, meerkoeten en waterhoentjes tot en met 28 April is toegestaan. Het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, verkoopen, afleveren en vervoeren van eieren van genoemd wa terwild is tot en met 30 April toegestaan. Het zoeken, rapen, ten verkoop in voor raad hebben, te koop aanbieden, verkoo pen,afleveren of vervoeren van eieren van zwanen, ganzen, eenden (alle soor ten), duikers, watersnippen en goudple vieren is niet toegestaan. DE SCHADELOOSSTELLING DER TWEEDE KAMERLEDEN. Het Tweede Kamerleid van Vuuren heeft, blijkens het verslag van een door hem gehouden redevoering in „De Maas bode" medegedeeld, dat, wat het vraag stuk van de korting op de schadeloos stelling der Tweede Kamerleden betreft (de Grondwet noemt het „schadeloosstel ling" en stelt deze vast op f5000 be nevens een volgens regels door de wet te stellen vergoeding voor reiskosten, met een pensioen van f 150 voor elk jaar Kamerlidmaatschap tot een maximum van f 3000), men op één partij na is overeen gekomen, de korting op de schadeloos stellingen toe te passen. Wybert-tabletten zijn alleen echt in de hygië nisch verpakte en ge sloten blauwe doozen A 25, 45 en 65 ets. Weiger namaak I DE TRAM OP DE ZUID-HOLLANDSCHE EILANDEN. Daar de minister van waterstaat voor 1932 slechts 80 pCt. van het tot nu toe genoten regeeringssubsidie, ten behoeve van de Rotterdamsche Tramwegmaat.pij'. in uitzicht stelt en de resteerende 20 pCt. in de eerste plaats zal doen ten goede komen aan die tramwegen, waar voor ook door de streek bijdragen wior- den toegekend, heeft genoemde maat schappij zich met een verzoek om sub sidie tot de belanghebbende gemeente besturen gewend. TWEEDE KAMER. Zitting van Donderdag 23 Febr. Na beëediging van den nieuwen com mies-griffier, mr. Schepel, vraagt de heer Alberda (s.ldi.) verlof tot het houden van een interpellatie over het zenden van een oorlogsschip naar Sjanghai, het ver- leenen van crediet en het leveren van oorlogstuig aan de oorlogvoerenden in het Verre Oosten. Over dit verzoek zal Donderdag beslist worden. Het kortingswetje. Hierna is aan de orde de verdere be handeling van het kortingswetje. De heer Knottenbelt (lib.) stelt vóór, een hernieuwd onderzoek in de afdee- lingen te houden in verbanld1 met |de ingediende ver strekkende amendementen. Dit voorstel wordt verworpen met 48 tegen 43 stemmen. De heer Van Vuuren (r.-k.) verdedigt zijn amendement op art. 1. De 3 pCt.'s korting op de wedden vervangt het door een 6 pCt.'s korting op de uitkeeringen. Indien echter een gemeente meer dan 40 opcenten heft op de gemieentefonid^- b|elasting, wordt 3 pCt. in plaats van 6 pCt. gekort, en in het igeheel 1 geen korting wenseht spr. toe te passen, in dien meer Idan 80 opcenten worden ge heven. Spr. betoogt, dat hierdoor ver valt bet verband tüsschen Id'e korting en de gemeentesalarissen. Hij wenseht te vfernemen, hoe de regeering over Hit amienjdement (denkt. De heer Suring (r.-k.) verdedigt op het amebdement-van Vuuren zijn sub- atnertdement, er toe strekkende, een uni forme korting toe te passen van 4 pCt. en heelemaai geen korting toe te passen op gemeenten, die meer dan 80 opcenten heffen op de gemeentefonldlsbelasting. De heer v. d. Tempel (s.|d.) merkt op, dat de voorstellers eigenlijk komen met een nieuw ontwerp, waarvan ze de be- teekenis zelf niet kennen. Van amende ment of sub-amendement wil spr. niets weten. De agrariërs wilden van het amende ment-Van Vuuren evenmin weten. Met name de heeren Fleskens (r.k.) en Bakker (c.h.) meenden, dat de plattelandsgemeen ten bij de groote stelden zouden komen achter te staan. Minister ide Geer berekende, dat het amendement S millioen in de schatkist zal brengen. De minister wilde Ide amendementen niet onaannemelijk verklaren, doch een uiteindelijke negatie zou voor de regee ring wel onaannemelijk zijn. Krachtig drong hij jd'aarocm: aan op aanneming, des noods van het oorspronkelijk ontwerp, dat wellicht nog lichter te dragen zal zijn dan het geamendeerde. Dit was dus de portefeuillekwestie in mlden vorm. Het sub-amendement-Suring wordt aan genomen met 77 tegen 13 stemmen. Tegen stemden de chr.-hist., behalve de heer Tilanus, en verder (de anti-rev. en de heer Braat. Een sub-amendement-Smeenk wordt in getrokken. Het amendement-van Vuuren wordt ver worpen met 55 tegen 36 stemmen. Art. I va'n het wetsontwerp wordt daarna aangenomen met 48 tegen 42 st. Tegen stemden 'de soe.-dem., de vrijz.- demj., 3 anti-rev., 8 'kath., |de communisten en de heer Floris Vos. De artikels II en III worden zonder stemming aangenomen. Het wetsontwerp in zijn geheel wordt vervolgens aangenomen met 48 tegen 42 stemmen. ZIERIKZEE. In hótel „Juliana" spreekt Zaterdag a.s. volgens de in dit nummer voorkomende advertentie, ir. van Konij nenburg over „De verkeersbelangen van Zeeland in verband met de Rijn-Schelde- verbinding", een onderwerp dat de be langstelling van zeer velen möet heb ben. Het plan-Konijnenburg is zeker bij den ernstigen krantenlezer overbekend^, Namens het Comité, dat zoo actief was en is voor verbetering van de verkeers problemen van- ein naar ons eiland, rich ten wij hier een algemeene uitnoodiging tot de autoriteiten van alle gemeente- en polderbesturen op ons eiland en daar buiten en in het algemeen tot allen, die eenig belang stellen in het vraagstuk „verkeer". Dit vraagstuk dateert al van een eeuw terug. Al zijn er inmiddels successen behaald, men is hier nog lang niet waar men zijn wil. Wanneer eenmaal de weg A.-J.-Polder—Steenbergen wordt aangepakt ter afdoende verbetering, wordt een goede rivierovergang een dringende eisch. En dat moet zijn, aan Willemstad! Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, wordt in de Concertzaal op Woensdag 2 - en Donderdag 3 Maart e.k. de zeer geroemde film „Trader Horn" gegeven. Hieronder volgt in 't kort de geschiedenis: Alfred Aloysius Horn, werd geboren te Liverpool; nauwelijks 18 jaar oud zijnde verliet hij Engeland en probeerde in de koloniën een bestaan te vinden. Hij sloot vr&ebdsehap met de wildste stammen van Afrika, werd als broeder aangeno men door de kannibalen en trok in alle richtingen door de Afrikaansche wilder nis. De wilden kenden hem als „Trade^ Horn" (de handelaar Horn). Gedurende 65 jaren trok hij zoo door de wildernis en toen hij oud werd: en niet meer naar de binnenlanden kon gaan, trok hij handelend in huishoude lijke benoodigdheden van huis tot huis, maar bovenal vertelde hij waar-gebeurde geschiedenissen uit zijn leven. Zoo ontmoette hij de schrijfster Ethe- breda Lewis, met haar sprak Trader Hom dikwijls over. zijn leven, samen schreven zij het boek zijner avonturen en het werd een geweldig succes. Metro Goldwyn's film „Trader Horn" is gebaseerd op dit boek en werd op genomen in de Afrikaansche wildernis sen op dezelfde plaatsen waar „Trader Horn" zijn avonturen beleefde. De belangstelling, vooral van de zijde ider jongere werkloozen, voor Ide ontwikkelings- en ontspanningsavonden blijft 'bestaan, al is de toeloop op ver schillende avonden afwisselend. Reeds zijn lezingen met lichtbeelden gehouden over het mijnwezen, over Borneo en over het Staatsbedrijf van ide P. T. T. Voor volgen de week is een lezing aangekondigd over het menschelijk lichaam, terwijl pogingen worden aangewend voor een boeiend reis verhaal met bijzondere opnamen uit het buitenland. De Z.R. C. zorgde voor aansluiting op haar net en gaf een loudspeaker cadeau,. SEROOSKERKE. Vrijdag j.l. hield de afd. Serooskerke van den Bond voor Staatspensionneering haar jaarlijksche propaganjda-fteestavonld in de zaal van dhr. Boot. De voorzitter heette id'e talrijke aanwezigen welkom, inzonderheid ,de leden Ider afd. Haamstede, die als propa gandisten tegenwoordig waren. Spr. wees er vervolgens op, dat'de idealen van den Bond nog steeds niet verwezenlijkt zijn. De regeering, die wel steun geeft aan lanjdbouw en andere bedrijven, is nog steeds in gebreke gebleven voor |de ouid'en van idagen te doen, wat zij vol gens de inzichten van den Bond voor Staatspensionneering doen moet. Het is daarom: noodzakelijk met alle kracht nog te strijden, vooral in deze tijd, voor de verwerkelijking der ideeën van den Bond. Na het zingen van een welkomstlied was thans het woord aan de tooneelafd. der Ver. Haamstede van Iden Bond, die op voerde een tooneelstuk in 4 bedrijven, „Fatum". Het publiek volgde met aan dacht Ide vertolking, en al bleken vooral in het 4e bedrijf enkele „invallers" niet al te rolvast, de totaal-indruk was zoo danig, Id'at een hartelijk applaus speel sters en spelers dankte voor hun pres taties. Een vrij langdurige stagnatie in de verstrekking van electrisch licht ideed vooral aan het spel in het 4e bedrijf nogal afbreuk. Na Idit spel vertoonden een tweetal spelers uit H. nog een ko misch stukje soldatenleven, (dat vele malen' de lachlust van het publiek opwekte. Een daarop gevolgd tableau, waarbij ide voorzitter der afd. H. een korte explicatie gat, oogstte eveneens hartelijken bijval. Het was dan ook met volle instemming van de hoorders, dat de voorzitter der afd. Serooskerke, Idhr. A. J. Verboom), speelsters en spelers hartelijk dankte voor het geleverde. Hij sprak tevens Idle hoop uit, dat Ideze vergadering aan zijn doel zal hebben beantwoord. Op zijn beurt dankte Ide voorz. der afd. Haamstede, de heer Boot, voor de ontvangst en beval Staatspensionneering, zooals de Bond, die voorstelt, eveneens warm in de belang stelling aan. HAAMSTEDE. In ide gehouden jaar vergadering der te Noordwelle gevestig de en vrijwel over SchouwenDuivelanid vertakte „Onderlinge Brandwaarborg-Mpij. „Eendracht maakt Macht", ondier leiding van den voorzitter, Idiir. C. Biom, bracht 'de secretaris-penningm., Idhr. F. L. Jon ker, het jaarverslag uit; vervolgens leg de hij Ide rekening 1931 voor en gaf hij lectuur van het proces-verbaal van kas opname, overeenkomstig (de bevin(d!ingen van het college van commissarissen. Het verzekerd bedrag gedurende 1931 was f 1.900.000, terwijl de brandschade slechts f276 bedroeg, zooidat het afgesloten boek jaar wederom zeer gunstig was. De pre mie voor het volgend boekjaar wehd op fl per mille vastgesteld. De aftrejdendie bestuursleden, de heeren L. Blom Pz. en J. Smallegange, die van af de op richting deel uitmaakten van 't bestuur, meenden, dat de tijd gekomen was om plaats te maken voor jongere krachten. Ofschoon de vergadering hierover haar leedwezen uitsprak, blijven beide hee ren bij hun besluit; in hun plaats werden gekozen de heeren P. L. Vis te Haam stede en C. Steur te Noordwelle. De voor zitter brengt hulde aan de afgetredenen en drukt den wensch uit, dat de nieuw- benoemden denzelfden ijver mogen too- nen als hun voorgangers. De periodiek aftredende commissarissen, de heeren A. C. v. d. Have en J. Klom'pe, woeden her benoemd, terwijl in plaats van Idhr. C. P. Dalebout, die wegens vertrek uit zijn tegenwoordige woonplaats meent te moe ten bedanken als commissaris voor Dui- velanld, wordt benoemd dhr. J. A. van Nieuwenhuijze te Nieuwerkerk. Als leden der financiëele commissie over 1932 wor den benoemd de heeren B. Th. Boot te Burgh, S. L. Blom te Haamstede en A. C. van Oeveren te Nieuwerkerk. Met de beste wenschen voor 't nieuwe boekjaar sluit die voorzitter Ide vergadering. NIEUWERKERK. Donderdag vergaderde in het gebouw Rehoboth de afd. Nieu werkerk van den Bijz. Vrijw. Landstorm. De burgemeester, voorz. van de plaat selijke commissie, opende idle bijeenkomst en heette de t alrijke aanwezigen Welkom, waarna hij in korte woorden het belang van den B.V. L. uiteen zette. Vervolgens kreeg overste Bierman, de commandant van het Zeeuwsch Verbond het woorldl Op aangename en onderhoudende wijze stelde spreker in het licht, kfat het doel van deze bijeenkomsten is, elkaar weer eens te zien en den onldierlingen band te versterken. Nu werd een film ver toond, waarop we H.M. Idle Koningin zagen in verschillende plaatsen te tnifdiden van haar volk. De heer Laernoes, secr. van het Zeeuwsch Verbond, sprak over het revolutiegevaar, er tevens op wijzen de, dat ieder, die de bestaande orde van zaken gewelddadig wil omverwerpen, den B.V.L. vastberaden tegenover zich zal vindien. Overste Bierman reikte aan vier personen het scherpschuttersbrevet uit en richtte waarschuwende woorjJen tot den pl. leider, waarop deze den Over ste dankte voor idle hartelijke samenwer king. Nog werden vertoond: de schiet wedstrijden te Breda en de feesten te Zierikzee. De burgemeester sloot de goed geslaagde en gezellige bijeenkomst. OOSTERLAND. Maandagavond j.l. had de ein|dlles plaats van den vervolgcursus welke onder leiding stond1 van de heeren D. Kosten, hoofd der schoei en J. Buijze, onderwijzer. De burgemeester en de heer de Weezé, wethouder, waren namens het gemeentebestuur hierbij tegenwoordig. De cursus, welke door 19 leerlingen is ge volgd, heeft ten hoogste voldaan. De verschillende vakken, als rekenen, Nederl. taal, aardrijkskunde, natuurkunde (aanwending stoom en lelectriciteit), staats inrichting en vredesbeweging, werden be handeld. Dat met vrucht was gewerkt, bleek voldoende uit de vele goede ant woorden. Na beëindiging der les, werd het woord gevoerd door den burgemees ter, die de leerlingen prees om de groote vorderingen die zij hebben gemaakt en raadde hen ten sterkste aan de behan delde stof te herlezen, opdat zij er het grootste nut van zullen hebben in het practische leven. Ook de heeren Kosten en Buijze werden namens het gemeente bestuur dank gébracht voor het gegeven onderwijs. De heer Kosten dankte de leerlingen voor hunne trouwe opkomst, hun ambitie tot leeren en den burgemees ter voor zijn vriendelijke wóórden tot hen gericht. BRUINISSE. Vrijdagavond j.l. hield de afd. Bruinisse van Iden B. V. L. een prp- paganlda-vergaldering in het vergader lokaal. De voorzitter, ide heer van Vessern, opende ideze bijeenkomst met een woord van welkom, in 't bijzonder tot de hee ren Laernoes uit Vlissingen en van den Broek uit Zierikzee, alsmede tot tien eere-voorzitter (der afd., burgemeester Hage. Hij stelde voor aan H. M. ide Konin gin een telegram van eerbiedige hulde en trouw te zenden, wat bij allen instem ming vond. Hierna verkreeg de spr. voor dezen avond, dhr. Laernoes, het woord, om het doel en streven van het instituut uiteen te zetten. Ter afwisseling werden eenige films vertoond, welke door die aanwezigen met aandacht werden ge volgd. Aan 4 leden der afd. werd het brevet „Scherpschutter" uitgereikt. Met' een woord van Idank aan spr. en de druk bezochte vergadering, sloot ide voorzitter de bijeenkomst. Nog kan worden gemeld1, dat bij (den voorzitter een telegram van H. M. de Koningin is ontvangen, waarin Zij haar dank betuigt voor tie haar ge brachte hulde. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer A. Haeck, Commies-Verificateur te Rot terdam, werd de vorige week bij Kon. besluit bevorderd tot Verificateur. STAVENISSE. Vergadering van den raad van 12 Februari. Voorzitter de bur gemeester. Tegenwoordig alle leden, be halve dhr. L. C. Potappel. Na opening der vergadering, de eerste in 1932, wijdt de voorzitter enkele woorden aan de bui tengewone tijdsomstandigheden. Hij doet een beroep op de medewerking der raadsleden en spreekt de beste wenschen uit voor hen en hunne gezinnen. Dhr. Stoutjesdijk beantwoordt als oudste lid den voorzitter, hem wederkeerig voor zijn persoon en als burggemeester het Weigert namaak! Vraagt de ecjite Poeders en Tabletten Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt. beste toewenschende. De voorzitter deelt verder mede, dat het brandweermate riaal wat uitgebreid werd door aankoop van slangen, wasfakkels en een stel blok ken, ter bescherming der slangen en ter voorkoming van stremming van het ver keer; dat dhr. C. J. Kesteloo aangewe zen werd als brandweer-electrotechni- cus en dat de „P.Z.E.M." inging op de dezerzijds gemaakte bedenkingen tegen de nota van kosten, betreffende de ge- electrificeerde straatverlichting, tenge volge waarvan in plaats van f 2559.94 be taald werd rond f 2400. Voorts, dat de straatverlichting in de Stavenisse-weg uit gebreid werd en dat een vergadering werd gehouden door de gemeentebestu ren, behoorende tot den keuringskring St.-M.'dijk, inzake uitvoering Vleeschkeu- ringswet. In die vergadering was men eenstemmig van oordeel, dat thans geen termen bestaan voor verlaging van keur- loonen, waarover het in het bijzonder liep. Dit, omdat niet bekend is, of de oplossing van het destructorvraagstuk, waarvoor de gemeenten staan, weer geen kosten met zich zal brengen. Dhr. van IJsseldijk geeft vervolgens verslag Van een onlangs als vertegenwoordiger der gemeente bijgewoonde vergadering van aandeelhouders der waterleiding-maatpij. „Tholen". In die vergadering zegt hij, werd in het bijzonder Ibesproken den moeilijken toestand, waarin de maat schappij verkeert. Nog een klein bedrag en de reserve is verbruikt, waarna nog wat mei: rentelooze voorschotten kan worden voortgewerkt, doch waardoor de toestand der maatschappij steeds beden kelijke.' zou worden. Te meer, waar ver hooging van tarieven volstrekt is uit- geesloten en in het geheel geen afschrij ving plaats vond. Thans, na een audiën tie bij den Minister en een bezoek aan kamerleden meent de Raad van Beheer, aldus spreker, te mogen verwachten dat de regeering zal tusschenbeide ko men. Verder deelt hij mede, dat het lid van Ged. St., dhr. Bommel van Vloten, benoemd werd als lid van den Raad v. Beheer der Waterleiding-Mpij. en dat dhr. van der Weijde, die vroeger als zoodanig zitting had, is aangebleven, waardoor stilzwijgende uitbreiding heeft plaats gehad van het aantal leden van genoemden Raad. Vervolgens komen en kele ingekomen stukkien aan Ide orde, w.o. het rondschrijven van Ged. St., inzake de tijdelijke korting op de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ontvangers. Bericht zal worden, dat de Raad met de voorgestelde korting ac- coord gaat, el wordt verdere verlaging, als kortgeleden van hier geadviseerd, en waaronder ook zou vallen de ambtenaar van den Burgerl. Stand en de gem.- vel^vachter, mogelijk geacht. Ingevolge bericht van den Rijksdienst der Werk- loosheidsverz. is verschuldigd voor ex tra subsidie, in verband met de crisis regeling 1931, voor zoover betreft de groep landarbeiders, over het tijdvak Ja nuari t/m. April' 1931, f 230,98 en aan de gemeente Hardinxveld als uitkeering, krachtens art. 104 der L.O.-wet, f6,94. Daarvoor zullen de noodige posten wor den uitgetrokken. De grondbelasting voor 1932-"33 wordt in hoofdsom geraamd op f 3000 en aan opcenten op f 1800. De personeele belasting voor hetzelfde tijd vak in hoofdsom en opcenten op f3400. Wijders wordt dhr. D. Stoutjesdijk be- nc^md tot lid der Commissie v. Toezicht op het lager onderwijs, in de plaats van dhr. Bernhardi, die periodiek af trad en niet meer in aanmerking wensch- te te komen. Het kohier van de belas ting op de honden voor 1932 wordt vast gesteld tot een bedrag van f318. Als laatste punt komt aan de orde de be spreking over eventueel e steunregeling of werkverschaffing, ten behoeve van werkloozen. Vooraf had hieromtrent een bespreking plaats in zitting met gesloten deuren. Overeenkomstig hun voorstel worden B. en W. gemachtigd het noodige te verrichten om tot werkverschaffing te kunnen komen en hun een blanco cre diet toegestaan van f 1500. Andere steun, als ook gevraagd door 'de afd. Stavenisse van den Chr. Landarbeidersbond, wordt als regel vooralsnog niet wenschelijk ge acht. Te meer, waar voor uitzonderings gevallen, waarover het bestuur van ge noemde afdeeling in eene 'conferentie ook sprak, naar het oordeel van B. en W. en den Raad onverminderd kan worden tegemoet gekomen. Daarna sluiting. THOLEN. Door den Commissaris tier Koningin is aan den gemeente-veldwach ter C. v. Os, tegen 1 Mei as. eervol; ontslag verleend'. AANBESTEDINGEN. OUD-VOSSEMEER. Door het bestuur van het Waterschap Oud-Vosserpeer is aanbesteed de levering van 400 a 425 Ms. Duitsche grint van 3 verschillende afmetingen, benevens 1500 a 1525 tonnen Duitsche of Belgische besaltsteenslag, af-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1