abonnement; Woensdag 17 Febr. 1932, zierikzeesche courant. 88ste jaargang - no. 12274 advertentien Inzending Advertentiën BEKENDMAKING. BEKENDMAKING. binnenland. feuilleton. De Landlooper Uit Stad en Provinole. Prijs p. 3 maanden [ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. Zierikzeesche tf! Nieuwsbode 3 Dir. A. J. DE LOOZE. Ulfc-fliiiclsir M J. KOSTE* van 1—3 regels 60 cta^ van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. UitarlIJk 10 aar op rifa dag uitgaaf De BURGEMEESTER van Zierikzee; maakt bekend dat de Nobelpoort a.s. Vrijdag den 19en Februari voor alle ver keer GESLOTEN zal zijn. Zierikzee, 17 Februari 1932. DE BURGEMEESTER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee roepen op, gegadigden voor het pachten van 4ö Are WEILAND, ge naamd „Bokkebaard", gelegen in den Zuidhoek, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie F no. 598, welke pacht ingaat met ingang van het passeeren der pachtakte en eindigt op 11 November 1934. Inschrijvingsbiljetten worden ingewacht vóór of op 1 Maart 1932 bij den Bur gemeester. Zierikzee, den 17en Februari 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. TWEEDE KAMER. Zitting van Dinsdag 10 Februari. De voorzitter deelt mede, idat inge komen is een wetsvoorstel van de vrijz.- democraten, houdende maatregelen inzake loópende pachtcontracten. Aan de orde is het wetje tot tijde lijke korting op de uitkeeringen uit het gemeentefonds aan gemeenten. De heer Goseling (r.-k.) oppert ernstige bezwaren. De regeering zegt wel, dat zij met deze regeling niet wil ingrijpen in de gemeentelijke salarispolitiek, maar practisch komt het ontwerp daarop neer. Spr. noemt dit een eenzijdige bespa- ringsdrang, dien hij niet kan aanvaar den, ook niet als noodwet. De heer Marchant (v.-d.) noemt dit middel om tot loonsverlaging te komen ondeugdelijk en politiek ongewenscht. Het ontwerp is niet anders dan een salaris- wet. De vraag, of deze regeling redelijk is, heeft de regeering buiten beschou wing gelaten. Waar herstel van gemeen telijk beleid noodig is, moet dit volgens spr. geschieden in het begrootingsbeleid. Spr. wijst voorts op de onzekerheid, die deze korting beteekent voor provinciën en gemeenten, en meent, dat de gemeen telijke autonomie erdoor aangetast wordt. De heer v. Vuuren (r.k..) wil de re geering zéér ver tegemoet komen en bij hem is de goede wil aanwezig om haar de bedragen te geven, welke zij voor haar bezuiniging noodig acht om tot een sluitend budget te komen. Maar daaraan zijn toch grenzen en die worden over schreden, als de regeering als basis aan neemt de salarieering der gemeenteamb tenaren. Dit wetsontwerp zet den wagen op een verkeerd spoor, aldus de heer de Wilde (a.r.) In heel het constitutioneele leven speelt het precedent altijd een groote rol en dit precedent zal in de toekomst groote gevolgen kunnen hebben. De auto nomie der gemeenten mag niet door fi- nancieele maatregelen in gevaar worden gebracht; het geld dat stom is maakt recht wat krom is en niets belet om i; de toekomst dezen verkeerden weg nog eens in te slaan. 31 door IVANS. De zin voor het romantische, die bij Otto zoo sterk ontwikkeld was, had hem tot dit besluit gebracht. Wat bij Fréd het gevolg was van kalme overweging en bezorgdheid voor anderen, was bij Otto 'n uitvloeisel van zijn eenigszins kinderlijk verlangen naar avonturen. De wacht houden bij 'n eenzaam huis, roo- vers in de buurt, dreigenldle gevarenj.. dat alles scheen verbazend aantrekkelijk! Otto hield zich echter nauwelijks bezig met de vraag, of het, als 't gevaar eens aan den man mocht komen, aantrekkelijk blijven zou! Wij hebben vroeger gezegd, dat Fred buiten meestal wandelde zonder 'n hoed op zijn krullebol. Hij had het nu dus! heel gemakkelijk, want hij behoefde niet meer in het huis terug te gaan, teneinde zijn hoed te halen en 'dan tevens tekst en uitleg te geven omtrent de reden, waarom hij uitging. Juist verscheen Tante Van Setten aan het open raam van de keuken. „Ik ga met Otto nog wat wandelen, Tante!" riep hij. En meteen was hij het hek uit. Wel hoorde hij, dat Tante hem nog iets nariep. Ma ar bij deed, alsof hij niets hoorde! Want hij begreep wel, dat fde „expeditie", waarop hij uittoog, Tante's instemming niet hebben zou. En mis De heer v. d. Tempel (s.d.) acht met den heer De Wilde het betoog der re geering, dat de gemeenten vrij blijven, niet van sofisme vrij te pleiten. De uitkeering uit het Gemeentefonds is voor vijf jaar vastgesteld en de gemeen ten hebben op die uitkeeringen gerekend. Dit konden zij doen krachtens de duide lijke bepalingen in de wet van 1929 en de daarop gegeven toelichting. Het geldt hier een onaantastbaar recht ider 'gemeen ten, dat door de regeering echter op roekelooze wijze wordt aangetast. Vandaag komt de minister aan het woord. ZIERIKZEE. Dinsdagmorgen in de vroegte, tusscben vijf uur en half zes, ontdekten Ide naar ide hofstede komende melkknechts, Hülebrand en Groenewège, brand in de op ide boerderij van ,den heer W. ten Haaf Hz., aan den Platten - weg onder 'deze gemeente, staande vlas- eu strooklampen. Een hunner wekte de bewoners der hofstede, waarna de politie werd gewaarschuwd. Deze alar meerde van het bureau, de op rust zijnde agenten, idie op hun beurt weer de brandmeesters en anjdere spuitgasten waarschuwden. Zeer vlug was 'de auto spuit aanwezig, maar kon niet direct in werking worden gezet, door gebrek aan water. Met brandhaken haalde men Ide vlas- en strooklampen, die lustig stonden te branden, uit elkaar, waarna de brand weer de hoop en vlas en stroo kon blus- schen, waarmede men tot in den voor middag bezig was. De vlasklampan be vatten de oogst van 10 Igemetein vlag. De schade hiervan wordt door verzeke ring gedekt. Het stroo was niet ver zekerd. De oorzaak van den branld is onbekend. Het nieuwe systeem van brandmelding van de politiewacht heeft goed gewerkt. Meestal bracht de zware klok van den Stadhuistoren onnoodige opschudding en maakte het voor de politie vaak niet gemakkelijker. Mochten zich, onverhoopt ernstige rampen dreigen, dan is Ide ge meente in haar geheel toch spoedig ge waarschuwd. De untwikkelings,- en ontspannings avonden van het Crisiscomité mogen zich gelukkig in een flink bezoek verheugen. De werkloozen vinden op de boven- achterzaal van de voormalige Sociëteit „Ons Genoegen" een warm en goed ver licht vertrek, waar zij kunnen schakem, dammen, domineerem, kaarten etc., ter wijl van tijd tot tijd lezingen met licht beelden worden gehouden. Voorts worden door bevoegden cursussen gegeven in motorenkennis en eenige inzicht in elec. leer, terwijl eenvoudig boekhouden ook wordt gedoceerd^. Kleine surprises zijn voor onderlinge wedstrijden beschikbaar gesteld, terwijl tot verhooging van de gezelligheid ook nog een kopje thee wordt geschonken. RAAD VAN ZIERIKZEE. In de Dinsdagmiddag gehouden ver gadering van Iden gemeenteraad was weth. Doeleman afwezig. Na mededeeling van den voorzitter der ingekomen stukken werd allereerst de circulaire van Gedl. Staten behandeld', welke bij invoering tot gevolg zou hebben, dat alleen d!e gemeente secretaris op zijn salaris zou worden ge kort, daar deze ambtenaar 8 pCt. aan pensioen bijdraagt. Het reeid's vermeld)© voorstel van B. en W., om de pensioens bijdrage, Idie de secretaris sinds 1914 betaalt, te v-erhoogen op 81/2 pCt. en om schien zou Oom zich er ook wel tegen verzetten! Dan was het maar verstandiger ■ervoor te zorgen, noch met Tante noch met Oom meer in aanraking te komen! De jongens volgden den gewonen weg. Zij gingen dus de brug over, sloegen linksom den weg langs de rivier in, en toen legden zij er een pasje op. Waarom ze dat eigenlijk deden, hadden zij zeiven niet kunnen zeggen. „Wij hadden eigenlijk gewapend moe ten gaan!". merkte Otto plotseling op. „Ja, dat zou manhaftig geweest zijn!" antwoordde Fred droogjes. „Neen, maar ik meen het in ernst!" hernam Otto. „Wie gaat er nu op expe- diti zonder wapenen?" „Wil je dan met alle geweld vechten?" vroeg Fred. „Ik wil niet, maar 't zou ervan kunnen komen!" „Dwaasheid, Otto! Zoodra te man als-i komt vreemde gezichten ziet, zal er juist niet gevochten worden!" „Nou, ik hoop hetl" zei Otto op een toon, alsof-i het niet hoopte. Hij was een heele held, zoolang er gevaren dreigden. Als ze eenmaal aan den man kwamens... Maar daaraan dacht hij immers niet! Wij hebben dat zooeven al gezegd. Alsof het zoo zijn moest, ontmoetten de jongens op den weg het rijtuigje van Dr. Wille, met het antieke paard er vóór en den antieken geneesheer erin. „Goeienavond, dokter!" riep Fred hem toe. Aanstonds stonld het wagentje en Dr. Wille maakte met de zweep een groe tend gebaar. de betrekkelijke verordening te wijzigen, werd met 11—1 stem, die van weth. Timm'erman, aangenomen. Het voorstel van B. en W. om 't jaarl. abonnement voor het plaatsen van alle bekendmakingen en afkondigingen in de Zierikzeesche Nieuwsbode met ingang van 1 Jan. j.l. vast te stellen op f300, werd z.h.s. aan genomen, evenals het voorstel om de met 1 April vrijkomende bedrag van f 16800, zijnde de waarborgsom, gestort (door (de vereeniging tot het be vorderen van het bizonder onderwijs, in Zierikzee weer rentegevend te beleggen, als het meest in het belang der ge meente is. Goedgekeurd werd het concept-besluit tot onderhanldschen verkoop van een sloot naast do Touwbaan, aan H. M. van den Bosch, voor Iden prijs van f50. Met algemeen© stemmen werd aange komen het voorstel om van Üe N.uts- spaarbank alhier een bedrag van f50,000 a 5 pCt. te leenen, voor die verbetering H a v e n ld ij k e n op te nemen over die jaren 1932/36 tel ken jare pl.m. f 10.000, op de door B. en W. te bepalen tijdstippen. Het Spaaf- bankbestuur zal eerst gevraagd worden de met 1 April vrij komende gelden in deze leening op te nemen. Z-h.s. werd aangenomen het voorstel om de woning aan de Noorfd- havenpoort wederom voor 3 jaar te verhuren aan Jac. Flikweert, voor de som van f 2 per week. Het initiatief-voorstel-van Schelven tot wijziging der keurloonen, werd, na toelichting van den voorsteller, verwezen naar B. en W., ter fine van prae-advies, omldat uit de toelichting bleek, dat Ide heer van Schelven alleen bedoelde ide keurloonen te verlagen voor hen, die een eigen varken slachten. Naar aanleiding van een aan Bi. en W. gerichten brief van den directeur dér R. T. M., waarbij 0. a. werd medegedeeld, dat het Rijk de subsidie voor deze Mpij. mét 20 pCt. verminderd had, merkte de heer (de Broekert op, |dat hij meende, dat wij hier op Schouwen—Duivelanid ook aan dien vooravond staan van een poging tot opruiming van ide tram. De exploita- tie-cijfers kiezer Mpij. op Schouwen— Duivelanid vallen tegen. De bedoeling is, dat deze kwestie besproken zal worden in een vergadering van burgemeesters,, secretarissen en ontvangers, maar de heer de Broekert drong er op aan, dat het nog beter zou zijn, dat déze kwestie op een groote vergadering zal worden uiteengezet. Verder verzocht spr. de aan dacht voor een op 27 Februari a.s. in „Juliana" te houden vergadering, waarin gesproken zal worden over dl© overbrug ging van het Hollanidsch Diep bij Willem stad. Ook ide directeur van de R. T. M. zal daarbij tegenwoordig zijn. Over de werkverschaffing en steunv erleening werd een paar uren gediscussieerd. Een voorstel-Catshoek om ide commissie der werkverschaffing uit te breiden met de vertrouwensmannen der verschillende vak bonden, kon geen meerderheid vinden. De stemmen staakten, zoodat in de volgen de vergadering dit punt opnieuw aan de orde komt. De verdiensten |der vrouwen in de ge zinnen, die betrokken zijn bij de werk- „Goeienavond, jongelui!" zeide hij. „Zeg Fred, daar juist ben ik bij Vrouw Bongers geweest. Van Bruno hoorde ik, dat je Oom en jij haar vanmiddag bezocht hebt. Hoe vond je haar toen?" Die vraag was een beetje moeilijk te beantwoorden, want Fred kon niet zeg gen, dat (de mededeelingen van meneer van Setten haar toen zoo overstuur ge maakt hadden. „Npu, gewoon!" luidde het niets zeggende antwoord. „Ik vond haar daarjuist lang niet goed" hernam de dokter. „Weet je misschien, of haar vanmiddag iets bij zonders is overkomen? Uit Bruno heb ik niets kunnen krijgen". Daar viel Fred een prachtige uitweg in! „Zij heeft het couranten-bericht ge lezen omtrent het gevangen-nemen van den man, die haar overvallen heeft" antwoordde hij. „Dat scheen haar nog al opgewonden te maken". „Zoo! Is het dat?" zei de dokter. „Waarom heeft zij me dat dan niet ge zegd? En Bruno evenmin? Dan had ik tenminste geweten, wat er aan 't handje was. 't Is anders een raar ding, je zoo bezorgd te maken over 'n kerel, die je zoo vriendelijk met. 'n houtje op je hoofd heeft gekieteld! Hi, hi, hii..,!" De dokter kon nu eenmaal niet laten grapjes te maken, althans dingen te zeg gen, die hij zelf voor grapjes hield. „Is haar toestand weer ernstig?" vroeg Fred. y.Wel neen, jonge man!" zei de dokter, hem plotseling weer toespreken de met het woord, waaraan Fred zoo'n hekel had. „Haar zenuwen waren alleen verschaffing, en de inkomsten met het erwten lezen, zullen in het vervolg niet meer van het loon worden afgetrokken. Uit den boezem ider vergadering werd de wensch uitgesproken, dat de firma's, waarvoor de erwten worden uitgezocht, in het vervolg een hooger loon daar voor zullen uitkeeren. De rijksregeling, als door den minister voorgesteld, werd z.h.s. aangenomen. Aan den minister zal echter gevraagd worden een hoogere uitkeering voor de land arbeiders. De heer de Broekert werd door den raad afgevaardigd naar de te Middel burg te houden vergadering, waar Ged. Staten een algemeene bespreking wen- schen te houden over de verkeersproble men in de provincie. De heeren Versteeg, de Broekert en A. den Boer betuigden hunne ontevre denheid, dat de adj. brandmeester, de gemeente-bouwmeester, gepasseerd was bij de benoeming van een opper-brand- meester. SEROOSfKERKE. De Raad dezer ge meente kwam! 1 Febr. in voltaUige zitting bijeen, onder voorzitterschap van weth. Goiemans, die deze eerste vergaidering in '32 opende met een Nieuwjaarsrede. Voor den burgemeester, die altijld met groote nauwgezetheid zijn werk ver richtte, hoopt hij een spoedig en volledig herstel. Hij spreekt verder de wensch uit, dat de onderwijzeres, die heden na een langdurige ziekte haar taak weder om heeft opgevat, deze zal kunnen blij ven. vervullen. Ten slotte brengt hij een woord van dank aan de raadsleden voor de medewerking, in 't bijzonder aan weth. Klompe en niet te vergeten den wnd. secretaris, dhr. Haringman. 't Voor stel van Bi. en W. om adhaesie aan het adres-Wehl te betuigen, wordt z. h.st. aangenomen. Een breede discussie ont spint zich over de door Ge'd'. St. voor gestelde tijdelijke verlaging van Idie sala rissen van burgemeesters, secretarissen en ontvangers, ingaande 1 Maart as. Dhr. Klompe vindt de verlaging te ge ring. en stelt voor de percentages van Ged. St. te verdubbelen. Dhr. Geleijnse wenseht met de verlaging te wachten, totdat van boven af verlaging is toe passing wordt gebracht. Spr. vindt het verkeerd, de verlaging bij de gemeenten te doen beginnen. Het voorstel-KIompe Wordt met 6 tegen 1 stem aangenomen. Tegen dhr. Geleijnse. Een verzoek van dhr. M. Beije, om verhooging van zijn wedde als havenmeester en fairbank- weger wordt aangehouden. Aan C. v. d. Velde wordt ingevolge zijn verzoek een strookje grond in erfpacht gegeven tegen een jaarlijksche canon van f0,25. Aan C. Hart Sz. wordt 2 mnd. ontheffing van schoolgeld verleend. Z.h.s. woiidt aange komen een voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening tot hef fing van 50 opcenten op de gemeente fondsbelasting. Aan Gebr. Oosse wordt 30 pCt. pachtverlaging over 1981 toege staan. Op voorstel van Bi. en W. wordt besloten met de Coöp. Boerenleenbank een overeenkomst te treffen tot het ope nen eener rek.-courant met een maximum van f2000, ten einde te voorzien in de behoefte aan kasgeld. Naar aanleiding van een verzoek van de pl. afd. van de landarbeidersbond, om werkverschaf fing en toekenning kindertoeslag, stellen B-. en W. voor dit verzoek voor kennis geving aan te nemen, daar momenteel aan de werkloozen werkgelegenheid is aangeboden. Voorts zijn B. en W. van meening, dat het voor de gemeente een ingrijpende zaak is met groote financi eel© offers. Dhr. Geleijnse wenseht het verzoek wel te behandelen, daar bij af loop van het werk men voor dezelfde wat in de war. Maar dat haalt ze wel weer op met 'n beetje broom. 'n Kleine dosis broom Maakt (zenuwpezenvroom*), heeft 'n medisch rijmelaar uit den ouden tijd eens gezegd. Hi, h., hi....! Goeien avond, jongelui 1" Het beenige paard schoot inééns in draf en het wagentje rolde snel weg'. „Nou weten we nog niet veel!" merkte Otto op. „Wat wou je meer weten?" vroeg Fred, 'n beetje scherp, omdat hij niet wilde, dat Otto alles weten zqu. „Ik zou wel willen weten, waarom Dr. Wille altijd om z'n eigen moppen lacht en niemand anders dat ooit doet" antwoordde Otto met 'n effen gezicht. „Dat weet i k evenmin als jij" ant woordde Fréd. En nu lachten ze alle twee en wan delden verder. HOOFDSTUK XVIII. Oorlog. De beide jongens waren nu gekomen op de zoo vaak genoemde plaats, waar, rechts, een voetpad het bosch in voer de, idat Iden wandelaar na korten tijd naar de heide en naar de woning van Vrouw Bongers bracht. Vóórdat zij 'dit pad in sloegen, wierp Fred nog een blik op de rivier en op het vlakke weide-landschap aan iden over kant, waarop het licht van de dalende zon rustte. 1) „zenuwpees" is iemand, die last van zenu wen heeft. 2) „vroom", in den zin van het Duifsche „fromm" is zacht rustig. feiten komt te staan als in 't adres zijn aangegeven. Hij zegt ook, dat er een aansporing zou komen te bestaan;, de kinderen hebbende werkloozen het eerst aan 't werk te helpen. Dhr. Klompe acht toeslag voor een gezin met één kind niet noodig. Besloten wordt op de uitkeering uit de werkloozenkas een toe slag te geven voor het bezit van kin deren beneden 14 jaar: a. van 2 kinderen f 1,50 per week; b. van 3 kinderen f2,50 per week; c, van 4 kinderen f3,25 per week. Op de begrooting '32 wordt hier voor een post van f75 uitgetrokken. Be handeld wordt nu een verzoek van de besturen van 4 dorpsvereenigingen tot gebruikmaking van een schoollokaal tot het houden van vergaderingen. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschik ken. Dhr. Geleijnse stelt voor een school lokaal op Woensdagavond vrij beschik baar te stellen, welk voorstel met 3 tegen 4 stemmen wordt verworpen. Vóór stemden de heeren Geleijnse, Geluk en Berrevoets. De voorzitter acht 't billijk dat aan dhr. G. A, Haringman als corres pondent der arbeidsbemiddeling een ver goeding wordt toegekend. Dhr. Geleijnse stelt voor een belooning van f15 voor het tijdvak 1 Januari—1 Mei '32, wat met alg. stemmen Wordt aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. wend in tegenwoordigheid van Burgemeester en Wethouders en d'e raadsleden, de heeren Bolle en Dijkman, in een der lokalen van de openbare school deeind- les gehouden van den cursus voortgezet onderwijs. Deze cursus stonld onlder lei ding van het hoofd IdÜer school, dhr. de Bruinen de onderwijzers, die heeren Hu- bregtse en Steur en werd gevolgd door 12 jongens. Dhr. de Bruin gaf een verslag van het verloop der cursus, waarna be handeld werid) rekenen, vlakke meetkun de, iets over Staatsinrichting en recht spraak, natuurkunde, aardrijkskunde en lezen. Uit de antwoorden bleek, Idat, hoe wel er nog al eens verzuimd was, de lessen met vrucht gevolgd waren. Aan de leerlingen, H. Visser, W. Fokker, A. v. d. Velde en P. Straaijer, werd na ge- lukwensch door den burgemeester een diploma voor 2- en meerjarig bezoek uit gereikt. Namens het gemeentebestuur dankte de burgemeester het onderwijzend- personeel voor de gegeven cursus, waar na deze door dhr. de Bruin gesloten werd, onder (dank aan het gemeente bestuur voor de belangstelling en. ©en jopwekking aan kie leerlingen om het geleerde in toepassing te brengen en een volgenden cursus zoo mogelijk óp- nieuw te volgen, liefst met een grooter aantal deelnemers. SCHARENDIJKE. Onder leiding van den heer Spoormaker werd op 11 Februari in hotel Kooman, opni©uw een bijeen komst gehouden om te geraken tot ide oprichting eener afdeeling van den Ned. Chr. Landarbeidersbond. De vergadering was goed bezocht, doch ook ditmaal werden de aanwezigen teleurgesteld door de mededeeling van den voorzitter, dat de aangekondigde spreker, de heer Vin gerling, wederom verhinderd was hier tegenwoordig te zijn. Als hoofdbestuur der van den bond was zijn tegenwoordig heid in den Haag vereischt tot het houden ■eener bespreking met den Minister en den ajdj. inspecteur voor de werkver schaffing in Zeeland, iden heer Stevens, om speciaal de belangen van den Zeeuw- schen landarbeider daar te behartigen. Deze teleurstelling ging echter gepaard met een verrassing, daar de voorzitter hierop de mededeeling kon laten volgen, dat voor |de vergadering zou optreden Ds. Heetebrij uit Rüland-Bath, die een boeiende redle hield over zijn onderwerp: „Er komen daarginds zware wolken op" zeide hij. Inderdaad vertoonde zich in het Oosten een aanéèngeschakelde, donkere wolken reeks, die zoo uit de verte gezien den indruk maakte van een bergketen. Otto had zich nu ook omgedraaid' en keek in de aangeduide richting. „Als er regen komt, duurt 't nog een heele poos" zeide hij. „Vóór dien tijd zijn we ai weer goed en wel ,thuis". „Ik geloof óók niet, dat we gevaar Iqopen om 'n inat pak te halen" meende Fréd. „Bij jou is 't altijd metéén ook een natten bol" lachte Otto. „Waarom zet je toch nooit 'n hoed op?" „Omdat m'11 haar zoo dik is" ant- waardidie Fréd. „Maar wij hebben nu geen tijd om over haar en hoeden te praten. Kom, Otto! Wij zijn er haast!" En achter elkander liepen de jongens het voetpad op, daarbij den pas op nieuw versnellende,' alsof zij haast hadd|en. Later heeft Fred zich dikwijls afge vraagd, hoe het verklaard kan worden, dat zijn vriend en hijzelf op dezen tocht zoo snel geloopen hadden. Waren zij langzamer vooruit gekomen, hoogstwaar schijnlijk zouden er onherstelbare onge lukken gebeurd zijn. En toch was hun {daarvan, op het ,oogenblik zelf, niets bekend. Waren zij later gekomen.... Maar wij loopen op de gebeurtenissen vooruit! (Wordt vervolgd)t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1