ZIERIKZEE--R0TTERDAM tiiMch»s«l«y» plaatsd. adviseeren de jaarwedde van den bur gemeester en van den secretaris te ver lagen met B pCt., doch geen korting toe te passen op de wedde van deni ontvanger. Vastgesteld wordt de pensi- pensioensgrondslag van den onderwijzer J. A. M. van Helden. Besloten wordt om in de woning van den gemeente veldwachter 2 slaapkamertjes te laten maken. Na afdoening van enkele onbe- teekenende zaken wordt de vergadering gesloten. OOSTERLAND. De Coöp. Landbouw- aankoopvereeniging „D. E. S." hield Don derdagavond j.l. hare jaarvergadering in café Broodman. 75 leden waren tegen woordig. De voorzitter, de heer C. M. Zeijler, opende de vergadering, en hield een terugblik op het afgeloopen jaar. De gewassen waren (vrij goed te noemen; de prijzen waren daarentegen over het algemeen laag. De kans op beter is ge ring. De landbouw wordt gesteund, do producten brengen daardoor meer op, doch van eenige winst maken, is geen sprake. Alles wordt gedaan, om ons te helpen, daarom wordt in tegenstelling met de tollen op den weg, welke zoo veel mogelijk worden opgeheven, de tol muren aan de grenzen opgetrokken, om onze producten te beschermen. Hoewel zulks noodwendig is, wordt de handel daardoor lam geslagen en" is abnormaal. Een débacle zal dan ook het gevolg zijn. Hoe eerder deze komt, des te vlug ger een goede oplossing mogelijk zal worden. Wij zullen intusschen er uit ha len wat mogelijk is, om het bedrijf gaan de te houden. Ook de vlasteelt zal nu worden gesteund, met hoogstens f150 per H.A., te weinig om met deze teelt voort te gaan. Wellicht kan de regeering over tuigd worden, deze premie te verhoo- gen. Door den secretaris, den heer M. Otte, werd het jaarverslag voorgelezen, waaruit blijkt, dat door toetreding van 11 nieuwe leden, het ledental thans tot 140 is gestegen; dat in '31 is aangekocht 132600 K.G. zwavelz. amm.; 47595 K.G. Chili; 125500 K.G. kalksalpeter; 128400 K.G. superfosfaat, 76800 K.G. kalizout 40 pCt., 32190 K.G. kalizout 20 pCt., 23500 K.G. patentkali, 10000 K.G. Thomas Slak- kenmeel; 110441 K.G. maïs, 30350 K.G. inl. lijnschiltfers, 9360 K.G. grondnoten schilfers, 2800 K.G. grondnotenmeel,2120 Am. koeken, 5850 K.G. katoenzaadmeel, 3695 K.G. zaaiwikken, 69902 K.G. grint, 14744 K.G. zand, 2900 K.G. cement, 405 zakken, totaal 827152 K.G., tot een be drag van f50768,97. De totaal-ontvangsten waren f 51654,16, uitgaven f 51495,67, goed slot f 158,49. Dat de omzet in geld f 20.000 lager is dan het vorige jaar, vindt zijn oorzaak in de lagere aankoopprijzen der meststoffen, enz., daar de hoeveelheden ongeveer stationair zijn gebleven. Voor het uitgebreid verslag en beheer werd - den secretaris hartelijk dank gebracht De heeren C. M. Zeijler, voorz. en P. M. Viergever, bestuurslid, werden in hun functies bij acclamities herkozen. De secretaris-penningmeester, welke tot he den een salaris genoot van 35/100 van den geldelijken omzet, werd op voorstel van het bestuur, in verband met de min dere geldelijke ontvangst, wijziging aan bevolen, met dien verstande, de bereke ning 35/100 pCt. te handhaven, doch met een minimum-salaris van f250. De lezing van den heer van der Plas- sche, tuinbouwconsulent, „Over zijn reis naar Amerika", is voor onbepaalden tijd uitgesteld. De werking van de Coöp. Aankoopver. „Schouwen en Duiveland" werd in den breede bes Iproken en toe gelicht. De voorzitter sloot met de beste wenschen voor '32 deze jaarvergadering. BRUINISSE. Donderdagavond werd in het vergaderlokaal een vrij druk be zochte ouderavond gehouden van de o.l. school. De heer P. Krepel, voorzitter der oudercommissie, oepnde met een wel komstwoord deze bijeenkomst, waarna de heer Betz, hoofd der school, de lei ding voor den verderen gang van zaken op zich nam. De heer Betz hield een causerie over opvoeding in den tegen- woordigen tijd. De heer Heule gaf een tweetal Zeeuwsche schetsen van Polder mans ten beste, waarna de gelegenheid tot het bezichtigen van het werk der kinderen opengesteld werd. Na de pauze hield de heer Betz een „praatje over Curagao", in het bizonder over het eiland St.-Martin, alwaar hij eenige jaren hoofd eener school is geweest. Hierna sluiting. ST.-PHILIPSLAND. Woensdagavond 10 Febr. werd alhier in de O. L. School een Ouderavond gehouden. De opkomst was uitstekend. Dhr. L. Neel'e, voorz. der Oudercommissie heette in zijn ope ningswoord alle aanwezigen hartelijk welkom, inzonderheid de heeren wethou ders en het raadslid' dhr. Geelhoed. De heer Kunst, onderwijzer, gaf daarna met zijn klasse een openbare les. Met groot genoegen werd door de ouders der kin deren naar deze les geluisterd. Uit de antwoordden bleek duidelijk, dat de leer lingen met de verschillende onderwerpen, die behandeld' werden, uitstekend op de hoogte waren. De dank, die dhr. Kunst aan 't einde der vergadering van ver schillende zijden gebracht werd, was dan ook ruimschoots verdiend. Dhr. Wage hoofd der school, gaf een verslag van de laatst gehouden schoolreis. Naar aan leiding hiervan werden later op den avond eenige besprekingen gehouden over de dit jaar te houden schoolreis. Beslo ten werd hieromtrent niets definitief vast te stellen, maar één en ander over te laten aan personeel en oudercommissiè. Door de leerlingen der zevende klasse werden daarna eenige liedjes ten ge- hoore gebracht, wat uitmuntend in den smaak viel. In de pauze werd, als ge woonlijk een kopje thee gepresenteerd, terwijl toen tevens druk gebruik werd! gemaakt van de gelegenheid om in een DE EZEL VAN MIJNHEER PIMPELMANS door G. TH. ROTMAN. 81. En hij liet er geen gras over groeien. Den volgenden morgen vroeg trok hij er op uit, naar de markt in de naburige stad. Jodocus liep er met de- zweep naast, als mijnheer Langoor som!s weer kuren mocht krijgen. Gelukkig von den ze gauw een kooper, en opgelucht keerden ze naar Epscheuten terug. 82. Dat vervoermiddel is me slecht be vallen", zei mijnheer Pimpelmans. „Ik pro beer het maar eens met een motorfiets. Ik heb met dat ding van buurman ook wel pech gehad, maar 'n ezel stoot zich geen tweemaal aan denzelfden steen, en 'n ezel ben ik niét. Wie lacht daar?" EINDE. ander lokaal een fraaie collectie hand werken en een verzameling teekeningen van de leerlingen der idrie hoogste leer jaren, te bezichtigen. Na de pauze wer den een serie lichtbeelden over China vertoond. Dhr. Wage zorgde hierbij voor een interessante toelichting. In de samen stelling der Oudercomimissie kwam groote verandering. Daar zij geen schoolgaande kinderen meer hadden, moesten de hee ren J. H. Vaders en J. Wagemaker als lid der commissie bedanken, terwijl dhr. A. Verwijs niet meer voor een herbenoe ming in aanmerking wenschte te komen. Herkozen werd dhr. J. van Dommelen, gekozen de heeren idr. J. Mensing, G. v. d. Dussen Jr. en M. Neeie. Daarna kwam de gebruikelijke rondvraag, waar bij o.a. de heeren L. Neele, J. P. Wage en L. J. v. Nieuwenhuizen dank werd ge bracht aan allen, die tot het welslagen van dezen prachtigen ouderavond hadden meegewerkt en aan de aanwezigen voor hun opkomst en de prettige, gezellige geest, die deze vergadering mede zoo vlot van stapel deed loopen. De heer Wage sloot daarna de bijeenkomst. THOLEN. Reeds herhaalde malen kwa men er het vorige jaar berichten in de bladen voor, inzake de onverkwikkelijke kwestie tusschen den landbouwer Dale bout alhier en zijn eigenaar de heer la Fonteyn te Bergen-op-Zoom. Eindelijk is dan deze kwestie zoover opgelost, dat T>. de hoeve met zijn gezin heeft verlaten, achterlatende zoo'p chaos op de landen, dat een en ander compleet een wildernis is. Ongeveer 80 gemeten graan staan nog op de velden. Den geheelen zomer is geen onkruid gewied, zooidat ieder wel kan begrijpen, wat voor werk er is, dezen 'janboel in orde te maken. De nieuwe pachter, de heer Birooymans van St-Annaland, is dan ook met man en macht aan den arbeid getrokken. Eerst wordt met de maaimachine het graan zooveel mogelijk gemaaid, daarna met de 'hark bijeen gehaald en vervolgens op hoopen verbrand. De stoppels wor den hierna met drie paarden bespannen ploeg omgelegd. Een en ander heeft veel bekijks, temeer daar er tusschen 't graan verbazend veel ongedierte voorkomt, dat natuurlijk nu een goed heenkomen moet zoeken. OUD-VOSSEMEER. Vrijdagavond werd een propaganda-avond gehouden in de zaal van den heer Ampt, door den Jeugd bond voor Onthouding, afd. Tholen. De nummers van het programma werden op uitstekende wijze afgewerkt, maar het aantal opgekomenen was zeer gering, wat te bejammeren was met het oog op hetgeen de Jeugdbond aanbood. Als er geen „dans" na gegeven wordt, willen de jongelui nu eenmaal hiaar moeilijk opkomen. - In den strengen vorsttijd van 1929 werd de behoefte alhier gevoeld aan een ijsbaan. Eenige ingezetenen spanden er zich voor en pl.rn. 400 personen meld den zich als lid aan van deze •ijsclub'. Donderdag kon Ide baan geopend worden Tot Zaterdag werd er gereden, maar het ijs was toen reeds zoo weinig meer be rijdbaar, dat helaas! het mooie voor nemen van het ijverige bestuur moest worden opgeheven, om 's avonds die baan te verlichten. Het bestuur hoopt evenwel, zoodra er opnieuw gelegenheid komt, het gemaakte plan uit te voeren. Intusschen is het ledental dat verbazend geslonken was door de weinige rijgelegenheid, weer plotseling met een groot aantal leden gestegen. vant van Groenhil" B 1297, S. J. Gast, te Duivendijke, (f75- en z. m.) ONDERWIJS. ST.-ANNALAND. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare school mej. S. Jansen te De Haag. LANDBOUW EN VEETEELT» Donderdag 11 Febr. j.l. werd te C^fes de Centrale Uengstenkeuring gehouden. In Cat. Ill, hengsten geb. in 1928, kleine maat, 1.63 M. of minder, kreeg 26, „Her tog van Aremberg" B 1477, eig. J. F. Brooijmans te St.-Annaland, f 100 en zilv. med.); Cat. IV, groote maat, hooger dan 1.63 M., 33, „Artist" B 1455, M. J. Stout- jesdijk te Tholen f125 en z. ra.); Cat. VII, hengsten geb. in 1925 of vroeger, kleine maat, 1.65 M. iof minder, 62, „Max de Herzele" B 1298, J. J. v. d. Zande, Nieuwerkerk, (f 75 en z. m.), 57, „Sui- Ned. Herv. Kerk. BURGH. Als kerkvoogd is benoemd de heer P. Romeijn. KERKWERVE. In de plaats van den heer W. Lemsotn Sr., die bedankt had, is tot kerkvoogd benoemd (die heer L. W. van Kooten. Geref. Kerk. Wij verwijzen naar de in dit num mer voorkomende advertentie, betreffen de het optreden van Dr, J. v. Lonk- huijzen voor de G.J.V. en M.V. Geref. Gem. SCHERPENISSE. Donderdag a.s. 7 u., ds. Hofman van Krabbendijke. Oud-Geref. Gem. OUD-VOSSEMEER. Woensdag a.s. 6 ,u„ ds. Overduin van Dordrecht. IJSONGELUKKEN. Te Westzaan (N.- H.) zijn twee knaapjes, 8 a 9 jaar oud, die met een slede op een sloot nabij hun huis aan 't spelen waren, in een wak geraakt en verdronken. Te Bem- mel (Geld.) geraakten op een kolk 9 personen, die aan 't schaatsenrijden wa ren, te water. Zes konden met veel moeite gered worden. Drie jonge meisjes ver dwenen in de (diepte, terwijl een jong- mensch uit Nijmegen, die reddingspogin gen aanwendde, eveneens verdronk. Te Bergen (N.-H.) is een 4-jarig kind door het ijs gezakt en verdronken. Zaterdagmiddag is te Brunsum (Lim burg) de 19-jarige E. L. bij reddingspo gingen om kinderen uit een wak te halen, zelf verdronken. De kinderen, (diie door het ijs gezakt waren, konden zelf op 't droge klauteren. IJSONGEVALLEN. Erp (Y D.) Zondag middag waren op de ven bij den dijk te Erp (N.-Br.) ongeveer 20 personen aan het schaatsenrijden. De ven, die slechts circa 50 M. lang en 30 M. breed is, is eigenlijk voor schaatsenrijden te klein en bovendien was het ijs slecht Plotseling bezweek het ijs en 14 perso nen geraakten te water. Zij, die vlug aan den wal konden komen, stelden met een roeiboot onmiddellijk pogingen in het werk om de anderen te redden. Hoewel dit zeer moeilijk ging, slaagde men er in 12 personen levend op het droge te brengen. 2 personen, de 21- jarige bakker G. van Haandel en de 22-jarige schilder M van Lieshout ver dronken Het duurde eenige uren voor dat de lijken werden opgehaald NOOTLOTTIGE ONTPLOFFING Stockholm (V DIn den nacht van Zondag op Maandag werd de stad Gothenburg opgeschrikt door een hevige knal Hvt bleek dat tegen 8 uur een ontploffing had plaats gehad in een huis in de Yegagatan, waarvan in een der zijmuren een scheur ontstond van 6 meter breedte van den grond tot het dak. De 4 ge zinnen, die het huis bewoonden, sliepen allen. Uit de puinhoopen werden 3 dooden gehaald, terwijl 7 personen levend konden worden geborgen, waarvan 2 later zijn overleden. Kort voor de ontploffing heeft men een man gezien die per fiets een pakket naar het huis bracht Eenigen tijd bleef hij binnen, dooh toen verwijderde hij zich ijlings. Men vermoedt dat het pakket dat hij in het huis achterliet, springstof bevatte De fiets is terug gevonden, doch van den man ontbreekt elk spoor. EEN VERKLARING VAN PRESI DENT VON HINDENBURG. Berlijn. (V.D.) Op de in de laatste dagen aan hem geriohte vragen heaft de Rijks- president Maandag geantwoord dat hij na ernstige overweging besloten heeft zioh beschikbaar te stellen voor een eventueels herkiezing. MISLUKTE TREINAANSLAG. Parijs (V.DZondagavond is op den inter nationalen trein Rome—Parijs, in de nabijheid van Marseille, een bomaanslag gepleegd, die wonder boven wonder goed is afgeloopen De trein, die alleen wagons le klasse had, bevond zich juist op een kruispunt van sporen, toen plotseling een ontploffing plaats vond. De locomotief ende tender geraakten los, terwijl de eerste wagons, alleen goederenwagens, van den circa 8 meter hoogen berm omlaag storten. 3 reizigers liepen sleohts onbeteekende kwetsuren op ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Geneve (V.D.) De algemeene beschouw ingen ter ontwapeningsconferentie werden hedenmorgen voortgezet met een rede van den Turkechen minister van buiten- landsche zaken Tewfik Beij, welke zich aansloot bij het Italiaansche standpunt en eischte dat voor elke staat het minimum van bewapening zou worden vastgesteld. De tweede spreker was de Nooreche gezant Colban, die het Skandinavieche standpunt tot uiting bracht Colban noemde de voorstellen der Franecbe regeering ongeschikt en onuitvoerbaar en eischte met nadruk, dat de tot nu toe in da ontwerp-conventie der voor bereidende ontwapeDings conferentie uit sluitend gevolgde methodes tot indirecte vermindering der bewapening zal worden aangevuld door maatregelen tot directe vermindering. De Nederlandeche minister van buiten- landsche zaken jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland herinnerde aan de vredes conferenties die te Den Haag zijn ge houden en constateerde dat sindsdien de veiligheid door het in het leven roepen van den Volkenbond en van verschillende internationale verdragen belangrijk werd verhoogd, ondanks het stijgen van de uitgaven voor bewapening. Vermindering van deze uitgaven is noodig, daar anders de bewapeninge wedloop zal leiden tot een economische ineenstorting en een nieuwe oorlogs- catastrophe Minister Beelaerts betoogde verder, dat het in het levén roepen van een internationale politiemacht niet mogelijk is, zonder tegelijkertijd de bewapening van alle landen belangrijk te verminderen. Nederland, aldus vervolgde de Minister, verlangt onmiddellijke vermindering van personeel en materiaal, verbod van den chemischen oorlog en van bizondere offensief wapenen, evenals een verbod van luchtbombardementen en het gebruik van automatische mijnen in open zee. Ten slotte constateerde hij dat er een algemeene tendenz is om tot resultaten te komen, waaraan Nederland krachtig zal medewerken. De debatten werden na deze rede tot Dinsdagmorgen verdaagd. NESTKASTJES VOOR NUTTIGE VOGELjS. De Plantenziektenkundigen Dienst ves tigt wederom de aandacht op het be lang van een goeden vogelstand voor de bestrijding van schadelijke insecten. Een van de werkzaamste middelen) ter be vordering van den vogelstand is! het aan brengen van nestkasten in bosch, park en tuin. Niet alle vogelsoorten maken van deze broedgelegenheden gebruik maar juist verscheidene van ,onze nut tigste soorten, als meezen, spechten en uilen, doen dit wel. Boschbezitters en eigenaars van tuinen en parken worden meer en meer over tuigd van het nut dezer vogels en het aantal nestkasten, dat geplaatst wordt, neemt dan ook jaar op jaar toe. Om hetzelfde jaar nog voor het broe den gebruikt te kunnen worden, moeten nestkastjes vóór het midden van Maart opgehangen worden, het beste is daar toe thans zoo spoedig mogelijk over te gaan. Een volledige handleiding voor het zelf vervaardigen van nestkasten en de be handeling ervan, vindt men in Mededee- ling No. 17 van den Plantenziektenkun digen Dienst „Vogelcultuur door middel van nestkasten". BURGERLIJKE STANDEN, Over de maand Januari. KERKWERVE. Geboren: 10, Cornelia Willemina, dochter van D. v. d. Wekken en E. v. d. Sluis. Gehuwd: 20, J. P. van der Wekken, j.m., 28 j. en C.a van der vSluis, j.d., 24 j. Overleden: 8, Johanna de Vlieger, 76 j., eehtgenoote van A. v. d. Hoek. HAAMSTEDE. Geboren: 7, Jansje Willy, d. van Gilles Johannes Straijer en Wil lemina Slaager; 20, Cornelis Engel, z. van Pieter Joost Jonker en Engelina van Veen. Overleden: 3, Stoffel van der Weijde, 80 j., wedn. van Adriaantje Kip; 12, Jan Leendert Kwant, 78 j., wedn. van Ja- comina van der Weel; 16, Lena Verton, 51 jechtgen. van Cornelis v. Felius. BURGH. Overleden: 16, Paulina v. d. Velde, 51 j., echtgen. van Izaak Daniël Bakker. BROUWERSHAVEN. Overleden: 6, Lijn tje Klaartje van Wijk, oud 76 jaar, eeht genoote van J. Pleune; 11, Pieternella Botbijl, 82 j„ wed. P. Korbijn; 20, Cla- sina van Bielzen, 81 jeehtgenoote van A. de Nooijer; 24, Adriaan de Nooijer„ 80 j., weduwnaar van Clasina v. Belzen. NOORDGOUWE. Gehuwd: 29, Lauwers Verton, 25 j., j.m., en Adriana Kornelia van der Cingel, 24 j. jd. Overleden: 16, Paulina van de Velde, 51 j., echtg. van Izaak Daniël Bakker, (van Burgh); 21, Jonkheer Cornelis Anne van Citters, 58 j., echtg. van Elisabeth Wilhelmina Cornelia de Vulder van Noorden. DREISCHOR. Overleden: 3, Johannis Kloote, 95 jaren, echtgen. van Cornelia Tuinman. NIEUWERKERK. Geboren: 6, Fransina, d. van J. J. Peute en A. Overbeeke. Overleden: 4, Jakoba Dekker, 66 j., eehtgenoote van Machiel Dalebout; 15, Jakob van der Linde, 81 j., wedn. van Neeltje Kik; 21, Nicolaas de Reus, 10 m„ z. van M. de Reus en J. A. Krabbe; 23, Cornelis de Bil, 65 j., ongehuwd; 31, Pieter van Damme, 68 j., echtgenoot van Jacoba Bolijn. OOSTERLAND. Geboren: 25, Johanna, d. v. Jan Cornelis de Jonge en Maatje Adriana Hage. Gehuwd: Willem Dane, 25 j. (te Nieu werkerk) en Maria Johanna Fluijt, 22 j. Overleden: Krijn, 7 ftmd., z. v. Abraham de Bruine en Willemina van der Maas; 27, Pieter Adam Rotte, 51 j., echtgen. v. Neeltje Hendrika Boot. OUD-VOSSEMEER. Geboren: 11, Johan na, d. v. H. Aarnoudse en M. E. 't Gilde; 9, Johanna Maria Cornelia, d. v. J. D. Veraart en D. Goorden; 27. Theresia Clara Maria, d. v. J. J. Hommel en L. M. de Jong. Gehuwd: 7, Mathijs Pieter Pleune, 60 j., wedn. v. M. J. van Popering, tevoren van C. v. Oeveren en Pieternella Martha van Poortvliet, 24 j. Overleden: 15 Vincent van Poortvliet, 60 j., echtg. v. Maria Cornelia Storme- zand; 16, Abraham Kornelis de Hond, 75 j., echtgen. v. Geertruid Kosten; 17, Franciskus Gerardus Schoep, 81 j., wedn. v. Maria Catharina B.osters. ZEETIJDINGEN» ZIERIKZEE, 14 Febr. Vertrokken: Mo torschip „Amenity", ledig, kapitein C. F. Burnich, naar Boston. Ingeklaard: Motorschip „Prowess", geladen met suikermelasse, kapitein G. Douglas, van Kingslynn. Aangekomen: Motorboot „Amenity", Engelsche vlag, kapt. C. I. Burnette, geladen met suikermelasse van Boston. SPORT. VOETBAL. Interlandwedstrijd. AMSTERDAM. Holland—België: 2—3. 3e klasse B, K.N.V.B. NIEUW-BORGVLIET. Nieuw Borgvliet I—Zeelandia I: 1_0. le klasse C, Z.V.B. ZONNEMAIRE. Zonnemaire I—Sinoto II: 0-3. 2e klasse B. ZONNEMAIRE. Zonnemaire II—Sinoto III: 0-5. ROTTERDAM, 15 Febr. GRANEN. Bui- tenl. vast. Meel f 10,40. Maïs La Plata f75. Canada Haver f6,65. ZADEN. Lijn zaad voer- f7 a f8; id. zaai- blauwhloei f10 a f 12; dito witbloei f10 a f 11bij. Maanzaad f23 a f24,50; Karwijzaad f20 a f21; Koolzaad fll a f 13. BOEKWEIT. Danziger loco f6; Mandsjoerijsche loco f8; Noord-Amerikaansche loco f6,60. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers f3,50 a f3,70; Brielsche dito f3,80 a f4; blauwe dito f3,50 a f3,75; Friesche dito f3,50 a f3,80; Zeeuwsche bonten en blauwen f4,40 a f4,80; Bravo's f4 a f4,30; Drielingen (Eigenheimers) f3 a a f3,40; dito (Zeeuwsche blauwe) f2,40 a f2,70; Industrie klei- f2,70 a f 3,25; Westlandsche zand ronldlei 6 a 8 ets. per kilo. Aanvoer weinig, handel kalm. VLAS. Aanvoer 8800 K.G. blauw, f0,40 a f 0,65; 3400 kilo geel f0,40 a f 0,60; 300 kilo dauwroofd f0,30 f0,40. Handel flauw; eenige beste partijen vlug verkocht, ove rigens stil. VEE. Aanvoer 569 runderen, le kW. f 0,72 a f0,78, 2e f0,60 a f 0,65, 3e f 0,40 a f 0,48. Handel redelijk. 302 kalveren, le kw. f 1,20 a f 1,25, 2e f 1 a 't 1,05, 3e f0,70 a f0,80. Handel slecht; 737 schapen of lammeren, le kw. f 0,54, 2e f 0,48, 3e f 0,42. Handel beter. 1431 varkens, le kw. f 0,29, 2e f 0,28, 3e f 0,26. Handel lui. GRANEN. Buitenl. gerst f5,75 a f6,25; haver f5,75 a f6,25; erwten f8,50 a f 12,75; schokkers f10 a f21; bruine boonen f6 a f8,25. WEERBERICHT. Hoogste barometerst. 780.0 te Malinhead. Laagste 747.9 te Ingö. Verwacht tol den avond van 16 Jan.: Zwakke tot matige wind uit Noorde lijke richtingen, tijdelijk opklarend, waar schijnlijk weinig of geen neerslag, des nachts temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst, overdag lichte dooi. Fietsers licht op: Van 1516 Februari van 5.40—6.48. 16—17 5.41—6.46. ST00MB00TDIENST FEBRUARI 1131. Vu Zleiikiati Via Kotteidm Dinad. 16 Dond. 18 'sm. 8.30 V«fid. 19 Maand. 22 9,30 Dinsd. 16 'aat. 12,- Dond. 18 ,- Vrjjd. 19 12,81 Maand. 22

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 2