Ijsvermaak abonnement; Maandag 15 Febr. 1932. zierikzeesche courant, esste jaarqang - No. 12273 advertentien Inzending Advertentiën Crisiscomité. GEEST HETLËVËN binnenland. geeft ruwe huid verzacht minimum geneest Uit Stad en Provincie. Prijs p. 8 maanden ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buiten!, per jaar ƒ10.—Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 12. Postgiro 117677. Zierikzeesche lil Nieuwsbode E.-Ridactsar M, J. KOSTEN van 1—8 regels 80 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 20 da. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. UitarlIJk 10 sar sp dia dag 9. uitgaaf A en ons adres werd ƒ5.— overge- gemsakt van Jhr. de J. te Den Haag, welk bedrag aan den penningmeester van bovengenoemd comité is overhan digd. DE REDACTIE. Wat is de mensch? Die vraag, welke vóór duizende jaren Ide Egyptische Sphinx voorlegde aan hen, die tien weg des levens bewandelden, is ook heden, spijt alle vooruitgang der wetenschappen, nog niet opgelost. Toch valt er in de laat ste jaren op dit voorname gebied een groeiende belangstelling waar te nemen. En dat is op zichzelf reeds een aan moedigend verschijnsel te midden van de hedendaagsche gebeurtenissen. Daar was wellicht nooit een tijd, waar in het zoeken naar geestelijk licht, naar den verborgen zin des levens, zoo groot was als tegenwoordig. Wel kunnen wij lezen van wijsheid en kennis onder Ide verschillende volkeren der Ou|dheid, maar tevens, dat die slechts het eigendom waren van enkelen en dat het gros der menschheid daarbuiten stonld. Er is nu veel meer openbare voorlich ting dan vroeger, zoodat een hunkerenlde ziel niet langer in eenzaamheid behoeft rond te dolen. Op alle terreinen des levens, ook in wetenschap en kunst is een geestelijk ontwaken begonnen, dat niet meer te stuiten is. Zich niet langer vergapende aan de uiterlijkheden, tracht ide kunst weer het innerlijk leven te openbaren; geestelijke wetenschappen nemen toe in diepte en omvang, terwijl zelfs de studie van bij uitstek materiëele dingen achter de verschijnselen hiervan tracht door te dringen tot waar zij een gebied ontdekt, dat niet langer meer stoffelijk genoemd kan worden. Zoo predikt alles van leven, dat geest is. Zelfs steenen en metalen moeten leven bezitten, hoewel hun groei zoo langzaam is, dat wij dien niet kunnen waarnemen. Zoo meent enkele jaren ge leden een Indisch geleerde ontdekt te hebben, dat metalen moe worden, ma chines af en toe rust behoeven. Zij be zitten echter niet de tot openbaring van intellectueel leven inoodige organisatie,, maar toch hebben zij in hun dichte, zware stoffelijkheid een sluimerend bestaan 't welk door levenskracht bewogen wordt. Het leven is geest. De natuur brengt geen leven voort uit zichzelf; wel echter is zij het werktuig, waardoor de geest als leven openbaar wordt. De geest ver wekt, de natuur baart. Zonder den geest die in haar heerscht, kon de natuur niets voortbrengen, en de geest kon niet openbaar worden zonder de natuur. De levenswerkzaamheid uit zich als teen func tie der stof; maar het is de in haar werkende geest, die haar daartoe aan zet. Zoo zijn wij menschen door ons stoffelijk lichaam ingeschakeld in het leven der natuur, waarmee wij in over stemming behooren te leven, willen wij onze gezondheid geen schade berokke nen. Zoo gaat ons nu de natuur weer voor in het treffen van toebereidselen; om het jonge lenteleven naar behooren te kunnen ontvangen. Zij reinigt daartoe alles van den overvloed en van het teveel, dat de wintertijd anders zou ach terlaten. De storm waait de laatste dorre bladeren en de doodle takken uit de boomen en wij bereiden ons, zoo we dien wenk verstaan kunnen, door een eenigszins sobere voeding en levens wijze voor op het komende Paaschfeest. Wanneer we luisteren naar den geest in ons, dan worden ook al deze dingen voor ons klaar. Gaan we echter ons eigen gang en blijft ons denken buiten de natuur, zonder verband dus met het geheel, dan leven wij zonder controle op ons zelf, dan worden wij blootge steld aan de invloeiden van onze om geving en verliezen ten slotte de macht om zelfstandig te denken. Het leven in al zijn versplitsingen is uit éénen Geest, maar het uitzicht is verschillend op de verschillende trappen van bestaan. De ziel in den mensch tot verwerkelijking gekomen, ziet die gees telijke eenheid. TWEEDE KAMER. Het Zuiderzeefonds. Vrijdag heeft de heer Hiemstra (s.d.) tot de regeering een interpellatie ge richt betreffende haar plannen, nu onze Senaat de Pachtwetten heeft verworpen. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw antwoordde, dat de regee ring nog niet de gelegenheid heeft ge had zich daarover te beraden. Of spoe dig nieuwe ontwerpen zullen worden in gediend kon de minister niet toezeggen. Bij de voortgezette behandeling van het Zuiderzeefonds heeft de heer Duij- maer van Twist (a.r.) opgemerkt, dat dit jaar de afsluiting der Zuiderzee teen feit wordt. De visscherij wordt daar dan voor goed onmogelijk gemaakt. In ver- band daarmede drong hij aan op royale en milde uitvoering der steunwet. De minister van Waterstaat antwoord de, dat al 't mogelijke is gedaan om een regeling te treffen, om zooveel moge lijk aan de belangen der visschers tege moet te komen. De Zuiderzeebegrooting is daarop aan genomen. ZIERIKZEE. De afd. Ontwikkeling en Ontspanning van het Crisis-Comité alhier, geeft hedenavond in 't vergaderlokaal Poststraat een lezing met lichtbeelden over Borneo, welke gehouden wordt door dhr. Krol. Werkeloozen hebben vrijen toegang. Gaarne verwijzen we naar in dit nummer voorkomende advertentie van de G.V. „Rust Roest", die een volksuitvoe- iring geeft tegen gereduceerden prijs. Werkeloozen gratis. Verwijzen we nog even naar het verslag in ons nummer van Vrijdag j.l., dan weet men dat de uitvoering een bezoek ten volle waard is. Volgens een brochure jzal 1932 voor de kippenhouders een heel apart jaar zijn. Waarom? Vraagt u een brochure bij den agent van de Koudijs' Voeder- fabrieken B.K., dhr. W|. P. A. Brouwer alhier en uw vraag wordt duidelijk be antwoord. Met ingang van 25 Februari e.k, is belast met de tijdelijke waarneming van het kantoor der Directe Belastingen enz. te Nieuwerkerk de Surnumerair der Directe Belastingen Mr. H. A. M. van Dries. De heer W. C. v. d. Volkere ,uit Santpoort trad Vrijdagavond op voor het Nutsdepartement met een populair wetenschappelijke lezing (causerie) de monstratie-proeven met vloeibare lucht. De voorzitter, de heer Schram de Jong; die den spreker inleidde, deelde mede, dat het Nutsdepartement steeds Izooveel mogelijk het geven van avonden, waar op populaire wetenschap zou worden ge doceerd, heeft vermeden, omdat derge lijke avonden behooren aan „A.O.", maar aangezien deze vereeniging schijnt te blij ven slapen, heeft het Nut meer vrijheid van beweging te dien opzichte gekregen. Spr. hoopt daarom, dat de heer v. d. Volkere de baanbreker zal mogen zijn van de populaire wetenschap voor de Nutsavonden. Deze wensch is volkomen in vervul ling gegaan, 't Werd een prettige open bare les. De „meester" vertelde zoo leuk en geestig, dat „de leerlingen" gedwon gen werden naar hem te luisteren en op te letten bij! de mooie proeven die hij deed met vloeibare lucht, dat een temperatuur heeft van 200° C. Met die ontzettend lage temperatuur liet de „meester" kwik stollen, zoodat 't smeed baar werd, alcohol bevriezen, druiven werden als knikkers en knapten in stuk ken, bloemen versteenden en konden tot poeder worden gewreven. Tusschen de proeven door vertelde de spreker op komisch-onderhoudende manier, maar lette meteen scherp op, dat zijn experi menten niet mislukten. Zoo demonstreer de hij zeer zicht- en hoorbaar de groote explodeerende kracht van de vloeibare lucht. Zeer interessant was ook de proef met de electrische lamp, waarmede aan getoond werd, dat onder zeer lage tem peratuur bijna geheel de lelec. weer stand verdwijnt. Met spanning en on verdeelde aandacht werd deze uitste kend geslaagde avond gevolgd. De nuts leden zullen zich de tocht naar de Con certzaal niet beklaagd hebben. De voorzitter dankte aan het slot dhr v. d. Volkere voor zijn interessante le j zing. De hoop, in den aanvang uitge;- sproken, dat de spreker ide baanbreker zou mogen zijn voor pupulair weten schappelijke avonden, is in vervulling gegaan. Namens het depart, dankte de voorzitter den spreker hartelijk voor zijn demonstratie, daarbij de wensch uitspre kend, dat men hem het volgend jaar terug zal mogen zien op een avond als i deze. (Applaus). STUKKEN RAAD ZIERIKZEE. Dinsdag 16 Februari. Ingekomen stukken. De heer G. de Waal bericht, dat hij zich niet Ikan vereenigen met de door den Raad gemaakte bepalingen, inzake de pacht van het z.g. „Halve Maantje" en dat hij Ueet» Tó o^e' 25. 45 cn 65 cis daarom de put niet meer wenscht te pachten. Het Waterschap Schouwen deelt mede, dat het voor 1932 weder om f 500 beschikbaar stelt voor verhar ding van wegen binnen de gemeente Zie- rikzee met grint, op de bekende voor waarden. Voor 1 April e.k. verwacht het waterschapsbestuur antwoord. De be kende circulaire van Ged. St., betref fende de jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger doen B. en W. den Raad toekomen. Zooals uit de vierde zin van de circulaire blijktis het de be- doeling om de voorgestelde korting niet toe te passen op de jaarwedde van dien titularis, op wien reeds het maximum- verhaal der Pensioenwet 1922 wordt toe gepast. Voor Zierikzee heeft zulks tot gevolg, dat de jaarwedden van burge meester en ontvanger niet zullen wor den verminderd, immers zij betalen het maximum-verhaal van 8l/2 °/o.,Op het salaris van den secretaris, die 8 o/0 pen sioensbijdrage betaalt, is de korting wel van toepassing. Om de onbillijkheid weg te nemen, die zou ontstaan, indien die korting ,op 't salaris van den secretaris zou worden toegepast, zooals G.S. vragen, stellen B. en W. voor, te besluiten, om de pen sioensbijdrage, die de secretaris sinds 1914 betaalt, te verhoogen op 8i/2 o/o en om de betrekkelijke verordening te wijzigen. Bekendmakingen. B>. en Wi. stel len voor het jaarl. abonnement voor het plaatsen van alle van het gemeentebe stuur uitgaande bekendmakingen en af kondigingen in de Zierikzeesche Nieuws bode met ingang van 1 Jan. 1932 vast te stellen op f300 (v.j. f350). Aflossing en belegging gel den. Blijkens schrijven van R. Koole Zoon's Bank wordt de 6 <y0 Nederl. Staatsleening 1922 A op 1 April e.k. ge heel afgelost, zoodat dan een bedrag van f 16800.zijnde de waarborgsom, gestort door de vereen, tot bevordering van bizonder onderwijs te Zierikzee, vrij komt en weer rentegevend zal be hooren te worden belegd. B. en WL stellen voor het college te machtigen oim het bedrag zoodanig te beleggen als het meest in 't belang der gemeente is, hetzij1 in Ned. Staatsleeningen, hetzij op het Grootboek der N.W.S. Demping sloot. Ter vaststelling wordt aangeboden een conceptbesluit tot onderhandsche verkoop van een sloot naast de. Touwbaan aan M. M. v. d. Bosch, handelaar in bouwmaterialen te gen den prijs van f50.—. Geldleening. Blijkens ingekomen schrijven is het bestuur van de Nuts- spaarbank bereid om voor verbetering van de Havendijken, aan de gemeente een bedrag van f50.000 a 5 o/0 te lee- nen, op te nemen over de jaren 1932 t/m. 1936, telken jare pl.m. f 10.000, op de door het college van B. en W. te bepalen tijdstippen en af te lossen als volgt: 1933 f500; 1934 f 1000; 1935 f1500; 1936 f2000; en volgende jaren idem. Woning Noord-Havenpoort. B. en W. stellen voor aan Jac. Flik- weert, weder voor 3 jaar te verhuren, het tot woonhuis ingerichte achterge deelte van het koetshuis aan de Noord zijde van de Oude Haven, a f2 p. week. Wijziging Keurloonen. Dhr. A. J. van Schelven heeft een initiatief-voor stel ingediend, om de vrerordening tot heffing van de keurloonen in deze ge meente te wijzigen en wel in dien zin, dat het keurloon voor varkens met fl wordt gewijzigd en gebracht van f 2 op fl. B. en W'. meenen, dat het voorstel niet behoort te worden aangenomen: le. omdat dan de begrooting voor den keu ringsdienst een tekort zou gaan ver- toonen van f1000; 2e. de keurloonen voor varkens zijn het laagst gesteld van het geheele eiland; 3e. B. en W. kun nen zich niet indenken, dat er meer varkens zullen worden geslacht, wan neer het keurloon gehalveerd wordt. KERKWERVE. Vergadering van de afd. van „Het Groene Kruis" alhier, op Vrij dagavond 5 Februari j.l., in het café Moriaanshoofd. Voorzitter, de heer G. v. d. Cingel. Aanwezig 30 van de 180 leden. De rekening 1931 wordt vervolgens voorgelezen, nagezien door de heeren Hleijt en P. J. v. d. Bos, een op hun ad vies goedgekeurd en vastgesteld op f 1410,90 ontvang ;en f 942,57 uitgaaf, aldus m'et een goed slot van f 418,33, z. h. st. De voorzitter dankt èn penningmeester èn commissie voor hun bemoeiingen. Nu volgt het jaarverslag over 1931, door den secretaris, dhr. Heijboer. Daaruit zij het volgende aangestipt: Het ledental steeg gedurende |dat jaar van 171 tot 180, enkele ontvielen door den dood, maar meerdere nieuwe traden toe. Aangeschaft zijn 'eenige instrumenten, benevens enkele verbandmiddelen46 voorwerpen waren in gebruik, verdeeld over 1652 dagen op 31 December '31 waren nog 3 voor werpen in gebruik. Eén der tenten was een geheel jaar in gebruik bij één der leden. Het gebruikte en uitgeleende gaf dat jaar geen reden tot klachten. Toch zijn er nog enkele gevallen, dat voor werpen na gebruik wel iets vlugger kon den worden teruggebracht, 't Bestuur onderging een kleine wijziging. Daar het den heer van Dijk, wegens zijn werk zaamheden, meermalen uiterst moeilijk viel, het penningmeesterschap precies waar te nemen, bedankte hij daarvoor en nam de secretaris het (Op zich. iHij blijft echter wel bestuurslid. Het regle ment verbiedt deze wijziging niet. De hee ren L. v. d. Wekken Mz. en Heijboer, vertegenwoordigden |die afdeeling op de Districtsvergadering te Zierikzee. De Wijkverpleegster legde 588 bezoeken af, verdeeld over 23 gezinnen. Zij Imocht, tengevolge van een gunstige beschikking, als toehoorster de t.b.o.-cursus te Goes volgen, 't welk zij ook deed. De voorZ. zegt den secretaris dank voor zijn uit gebreid verslag. De begrooting voor 1932 werd vervolgens opgemaakt tot een bedrag in ontv. en uitg. van f 1368,33. De heer v. d. Sluis werd als bestuurslid' herkozen. Een kleine wijziging van art. van het reglement, aldus luidende: Leden, die bédanken en later weer toe treden, moeten de achterstallige contri butie betalen a fl per jaar met leen maximum van f2,50, zulks om misbrui ken te voorkomen, door het bestuur voor gesteld, wordt z. h.s. aangenomen. Op een vraag van den heer Vroegop, lichtte de heer van Dijk dit nog nader toe. Het is niet tegen de goed-, maar Ide kwaad willigen. Nadat nog een algemeene be- bespreking van verschillende punten, be treffende „Het Groene Kruis", waaraan ook Dr. van Eldik deelnam, plaats had, w;erd ide vergadering door den voorzitter, na dank gebracht te hebben voor de opkomst, inzonderheid aan Dr. van El- dik, gesloten. HAAMSTEDE. Voor den Ned. Chr. Landarbeidersbond trad Dinsdagavond j.l. alhier op ds. Heetebrij van Rilland-Bath, die zijn gehoor bepaalde bij jdo princi pieels en practische gronden van de Chr. vakorganisatie. Achtereenvolgens behan delde hij Ide vragen: „Waarom vakorgani satie?" en „Waarom onder eigen banier?" Vroeger (en ook tegenwoordig) zijn er verschillende maatschappelijke misstan den geweest. De arbeider heeft daarin berust uit vrees, niet, omdat hij er mee tevreden was; zijn rechtelooze toestand dwong hem daartoe. Verschillende soci ale voorzieningen zijn noodig geworden door verzuimen, ook van Christelijke werkgevers. Vrijheid en recht is een Christelijk goed, ook voor arbeiders. De Christen behoort te staan aan de zijde van het verdrukte recht. Veel van den tegenwoordigen toesfand is te redden door toepassing van practisch Christen- (dóm: Dat arbeid koopwaar is en waarde ervan wordt bepaald door „vraag en aanbod", is een oude liberale gedachte, die voor den Christen werkgever geen stelregel mag zijn. Over de uitwerking van arbeidsverhoudingen mag geen wille keur gebracht worden, maar waaruit pa troon en arbeider hun levensonderhoud putten; zij beiden kunnen elkaar niet missen. Van de gelegenheid tot gedach- tenwisseling werd door enkelen gebruik gemaakt, terwijl ook eenigen toetraden tot een te vormen bondsafdeeling. Onder leiding van haren vice voorzitter, den heer J. Fokker, hield de afdeeling „Haamstede-Burgh" van die ver eeniging „Het Groene Kruis" Donderdag avond j.l. een algemeene ledenvergade ring in hotel Bom. De begrooting voor 1932 werd behandel)d en vastgesteld en een financiëele commissie benoemd. De aftredende bestuursleden, me j. J. A. Bolle en de heeren W. G. Boot Wz„ W. G. Boot Jz. en S. W. Vis werden herbenoemd in de vacature mej. Geijsendorpher werd voorzien door Idle benoeming van dhr. A. Visser. Wegens aanstaand vertrek van den voorzitter, dr. M. C. J. Pilaar, werd als voorzitter benoemd jhr. R. Roël en als adviseerend bestuurslid, dr. J. Westendorp-Boerma. Op voorstel der wijkverpleegster, mej. Duvekot, werd be sloten tot een nieuwe administratie en regeling voor onderhoud van 't magazijn en reiniging van het materiaal. Op haar verzoek om een lokaal beschikbaar te stellen voor een vast spreekuur in het belang der behandeling van eczemen van schoolkinderen, werd eveneens gunstig be schikt en besloten tot aanschaffing van een kast met de benoodigde ingrediënten;. Mededieeling werd gedaan, dat in de tijdelijke afwezigheid van mej. Duvekot zal voorzien worden door mej. Kwaak. Besloten werd vanwege de afdeeling als lid toe te treden van het Centraal Ge nootschap voor uitzending van zwakke kinderen. Bij het einde herinnerde dhr. Fokker in waardeerende woorden het werk van dr. Pilaar voor de zieken en ook voor de afdeeling. Daar hij niet ter vergadering was, werd besloten hem een schriftelijke dankbetuiging namens de afdeeling te zenden. BROUWERSHAVEN. Donderdagavond gaf de zangvereeniging „Euphonia" haar jaarlijksche uitvoering in hotel „Jacob Cats". De opkomst kon beter. De heer A. Duinhouwer opende de bijeenkomst imet een hartelijk woord, waarna vier nummers werden gezongen, welke veel bijval vonden van het publiek. Daarna werd opgevoerd het blijspel in drie be drijven, „Een logé". De medewerkenden deden hard hun best en waren vrij rol vast. Alles bij elkaar genomen was het een aardige vertolking. Na de pauze werd de voordracht „Gijs en Griet van Urk" ten beste gegeven door imej. H. Nieuwenhuize en dhr. P. de Moor. Beiden kweten zich best van hun taak en oogstten hartelijk applaus. Nog wer den vier nummers door „Euphonia" ge zongen. Zeer goed en beschaafd. De di recteur heeft eer van zijn werk. Dhr. Duijnhouwer dankte allen voor hun op komst, waarna de burgemeester, dhr. C. Gast, een slotwoord sprak. Vervolgens een geanimeerd en gezellig bal. Een geslaagde avond! DREISCHOR. Dinsdagavond hield in 't café Aarnoudse de vereeniging „Het Groene Kruis" alhier, hare jaarvergade ring. Voorzitter de heer K. J. Verton. Uit het verslag door den secretaris weer gegeven, hebben wij aangeteekend, dat in 52 gezinnen 81 stuks materiaal werd gebruikt, terwijl de Zuster in 37 gezin nen 2683 bezoeken bracht. De verpLe- gingsartikelen werden aangevuld, waar door een aardige aanval op de kas was gedaan. Uit de rekening bleek, dat de ontvangsten bedroegen, met het batig sal do van het vorig jaar, f2911,88, en de uitgaven f 1172,11, zoodat een goed slot overbleef van f 1739,77. Van de nog 75 aanwezige rentelooze voorschotten èflO werden er 25 uitgeloot. De voorz. hoopte, dat deze diezelfde weg mogen gaan als de vorige keer van uitloting, toen het grootste gedeelte werd terug geschon ken ten bate van de kas. Waar het hier gaat om verzachting van het lijden onzer medemenschenzal ieder mensch met gevoel zeker een klein steentje helpen bijdragen. Waar het bestuur op een vorige vergadering zijn ontslag had ge vraagd, moest nu een nieuw bestuur worden gekozen. Na verschillende be sprekingen tot behoud van het oude be stuur en de daarop volgende stemming, bleek duidelijk, (dat de geest in deze vergadering veel verschilde van de vo rige, en het idee van opbouwen meer naar voren kwam. Na het stellen van zekere voorwaarden, waarmede de ver gadering accoord ging, besloot 't oude bestuur op zijn post te blijven en de belangen der vereeniging verder te be hartigen. Met den wensch, dat alle in woners hun steun mede aan de ver eeniging weer zullen geven, sloot de voorzitter de vergadering. OUWERKERK. Vergadering van den ge meenteraad, gehouden op Vrijdag 5 Fe bruari. Voorzitter, de burgemeester. Af wezig de heer J. L. Kuijper. Naar aanlei ding van eene circulaire van Ged. Staten inzake een korting op de salarissen van burgemeesters, secretarissen en ontvan gers, wordt besloten te verzoeken om alle salarissen der ambtenaren dezer ge meente, welke door Ged. Staten worden vastgesteld, met 5 pCt. te verminderen. Naar aanleiding van een bemerking van Ged. Staten, wordt tie verordening, hou dende maatregelen tegen de gevolgen van hooge vloeden, gewijzigd en op nieuw vastgesteld. Afwijzend wordt be schikt op een verzoek van den haven meester, om geen verhaal van te weinig betaalde pensioensbijdragen op hem toe te passen. Besloten wordt tot ontgraving enz. van de beschoeiing te Viane over eenkomstig het plan van den gemeente bouwmeester. Vastgesteld worden de pen sioensgrondslagen van C. J. M. Boogerd als gemeente-geneesheer en als genees heer van het Burgerl. Armbestuur. Het kohier der hondenbelasting voor 1932 wordt vastgesteld op f 140, met 34 aan slagen. Tot afgevaardigde naar de ver gaderingen der N.V. Waterleiding-Mij. Schouwen—Duiveland werden benoemd de heeren J. Romeijn en K. van de Stolpe. Na afdoening van enkele onbeteekenend® zaken wordt de vergadering gesloten. NIEUWERKERK. Nadat Zaterdagmor gen was bekend gemaakt, dat des mid dags te 3 ure de reeds het vorige jaar nieuw aangelegde ijsbaan zou worden geopend, had zich een talrijke schare begeven naar het mét vlaggen versierde terrein. Weldra verscheen ook het mu ziekgezelschap „Oefening en Uitspanning" dat al spoedig zijn opwekkende tonen liet hooren. Daarop nam burgemeester Bouman het woord, schetste in t kort de vele moeiten, die het bestuur fcter Vereeniging zich getroost had, felici teerde hen met den aanleg er van, waar een elk zonder gevaar naar hartelust zich k»on vermaken en verklaarde ide baan voor geopend. Aan het eind zijner rede overhandigde Z.E.A. het bestuur der IJsvereeniging een couvert en evenzoo aan het muziekgezelschap, dat dezer dagen zijn 30-jarig jubileum vierde. De heer van Dijk dankte den burgemeester namens het bestuur. Onder het spelen der muziek staken zeer velen opgewekt van wal, zich niet bekommerend over een kennismaking imet het ijsvlak. Vergadering van den gemeen teraad, gehouden op Dinsdag 9 Fe bruari. Voorzitter: de burgemeester. Af wezig weth. van de Zande, wegens ziekte. Naar aanleiding van een circulaire van Ged. Staten inzake wijziging der jaar wedden van de burgemeesters, .secreta rissen en ontvangers, wordt besloten to

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1