Zierikzeesche Nieuwsbode abonnement; advertentien MaandaglS Febr. 1932. zierikzeesche courant. r'ff'j&ris Inzending fldvertantien Crisis-Comité. feuilleton. De Landlooper Uit Stad en Provinole. UITVOERING „RUST ROEST" Prijs p. 5 maanden ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het bultenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tal. No. 12. Postgiro 117677. van 1«=8 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Uiterlijk 10 aar op dca dag v. uitgaaf Gevondan voorwerpen Twee portemonnaie's, waarvan één met geld; twee rozenkransen, waarvan één in etui; een broche; een damestaschje; een zakdoek; een muts; een jongensjas; een ceintuur; een boodschaptasch; spaarze- ge ls. Schreven we in ons vorig nummer, dat slechts één oud-Zierikzeeënaar een gave aan ons had ingezonden ten bate van de Afd. Zzee van het N. C. C., van den voorzitter van het comité vernamen we tot onze vreugde, dat aan hem door oud;-stadgenooten ruim 300.— is ter hand gesteld, zoodat deze oproep toch succes heeft gehad. DE REDACTIE. Zwavtlzuru Ammoniak voor klelaa boerin sn tuindsrs. Door het Plaatselijk Crisiscomité te Zierikzee is een aanvraag ingediend tot het verkrijgen van eene hoeveelheid zwa velzure ammoniak, teneinde deze tegen ZEER verlaagden prijs beschikbaar te stellen voor kleine boeren 'met een grond gebruik van 5 H.A. of minder en voor tuinders met een grondgebruik van 1 H.A. of minder. Ingezetenen van Zierikzee, die meenen voor de verstrekking van zwavelzure ammoniak in aanmerking te 'komen en die eene hoeveelheid van dit product wer.schen te betrekken, dienen zich per soonlijk te richten tot het Plaatselijk Crisiscomité, dat op Donderdag 11 Fe bruari a.s., des avonds van acht tot tien uur, zitting houdt in het benedenlokaal van het stadhuis, teneinde aanvragen in ontvangst te nemen. Zij, die verhinderd mochten zijn ter zitting te komen, kun nen hun aanvrage schriftelijk indienen. Op het couvert, hetwelk gedeponeerd moet worden in de brievenbus van het stadhuis, dient vermeld te worden: AAN HET CRISISCOMITÉ (Landbouwcommis- sie te ZIERIKZEE. Zierikzee, 6 Februari 1932. Namens het Plaatselijk Crisiscomité. b i NirïËirirAPirDr DE TRAM OP FLAKKEE. Het Kamerlid de heer J. ter Laan zou van den min. van Waterstaat de mede- deeling hebben ontvangen, dat deze zich vereenigt met de storting van de gel den, bijeengebracht door den betrokken handel, zoodat het voortbestaan van de lijn der Rotterdamsche Tramwegmaatj- sehappij op Flakkee voor 1932 verze kerd is. DE WINKELSLUITINGSWET. Aanvankelijk lag het in het voornemen der regeering, de winkelsluitingswet '30 St.bl. 460 op 1 Maart 1932 in werking te doen treden. Sommige gemeentebe sturen zonden hun verordeningen op de winkelsluiting met het oog op den da tum van 1 Maart 1932 tijdig bij 4e regeering ter goedkeuring in. Voor zoo danige tijdige inzending werd echter (door vele andere gemeentebesturen geen zorg gedragen, en in een groot aantal ge meenten is de vaststelling van verorde ningen nog in overweging. 29 door IVANS. Oom liep in den kleinen tuin op en neer en, toen de beide wandelaars langs het hek naar de vooideur gingen, liep hij op 'n drafje het tyuis binnen en kwam h,un in de gang tegemoet, met kleine, driftige stappen en 'n gezicht bleek van kwaadheid. i,Ik heb er nu genoeg van, zwager!" begon hij met een stem, die men stellig op den zolder had kunnen h ooren. „Steeds heb ik getracht, mijn kinderen pp te voeden op 'n manier, die ize geschikt zou maken voor de hooge po sitie, die ik hoop, dat ze eenmaal in leger en marine zullen innemen. En ik duld niet, dat die jongen" (hij wees hierbij op Fred) „mijn werk ongedaan maakt". Deze begroeting was mieneer Van Set- ten hoogst onwelkom. Ook hij begon ge noeg te krijgen van de wijze, waarop zijn zwager telkens optrad; en bovendien: hij had nu immers andere dingen in z'n hoofd, die zijn denken geheel in be slag namen!" „Is er haast bij 't werk?" vroeg hij, wel wat ongeduldig. „Ik verzoek je, dergelijke vragen vóór je te houden!" zeilde de aangesprokene. »,Fred is jong en van nature wat vrij' postigj, Maar jij, 'n man, die dan toch in ieder geval 'n zekere positie inneemt, behoorde beter te weten en hem1 niet in z'n wangedrag te stijven l"j ,,'t Spijt mij, Karei, maar ik ben mij er piet bewust van, den stijfselkwast ge In verband met deze omstandigheden bleek het noodzakelijk, de inwerking treding van de wet nog eenigen tijd uit te stellen. Bij Kon. besluit van 4 Febr. is de datum van inwerkingtreding van. de wet thans vastgesteld op 1 Mei 1932. INVOERBEPERKING. Bij Kon. besluit van 5 Februari zijn maatregelen getroffen tot tijdelijke be perking van den invoer van schoeisel, wollen en half wollen stoffen, confectie- atrtikelen en tricotgoederen. ZIERIKZEE. In de laatst gehouden ver gadering van het Dag. Bestuur van de Z.L.M. werd met instemming kennis ge nomen van eer', schrijven van den minis ter van O., K. en W., waarin de aankoop van het in optie genomen terrein te Zie rikzee, voor het bouwen van een lagere landbouwschool werd goedgekeurd. Den secretaris werd opdracht gegeven de voorbereiding van een te sluiten leening voor dien bouw, benevens de afwerking van het plan ter hand te nemen. - De opbrengst der collecte, gehouden na afloop van 't kerkconcert op Zondag avond heeft f 40 opgebracht, iwelke som is afgedragen aan iden penningmeester van het Crisis-Comité. BURGH. In de goed bezette zaal van Hotel v. d. Moer gaf Donderdagavond j.l. de zangvereen. „Nu met Hope" on der leiding van haren directeur, dhr. J. M. Rademaker, een uitvoering. Gegeven werden een 9-tal zangnummers, terwijl ter afwisseling werden opgevoerd de klucht „Goudmijnen" in 3 bedrijven en en de komische, scène „De verjaardag van Oome Nol". Zang en tooneelspel waren uitstekend, getuige het (aandach- tige en hartelijk applaudiseerende pu bliek. Een geanimeerd bal, waarvoor de muziek werd geleverd door de radio- gramofoon der firma Verwest Zn. besloot den goedgeslaagden avond. ELLEMEET. In de op Woensdag 3 Februari gehouden gemeenteraadsverga dering waren alle leden aanwezig. Voor zitter: burgemeester A. J. de Bruijn. In gekomen was de goedkeuring van Ged. Staten op het Raadsbesluit, betreffende verlaging van de landpachten met 20 °/o, en een machtiging om uitgaven voor werkverschaffing aan werkloozen te doen, mits rekening gehouden wordt met het schrijven van den minister d.d. 13 November 1931 (geen steun aan bij land bouwers tewerkgestelden). Van het Staatsboschbeheer is toestemming ver leend om een rij knotwilgen op te rui men. De minister zegt voor de werkver schaffing subsidie toe, onder voorwaar de, dat er-zes dagen per week zal wor den gewerkt en de premie voor de ziektewet voor de helft op de werk loozen wordt verhaald; verder moeten zoowel gemeente als burgerlijk armbe stuur zich schriftelijk verbinden geen enkele maatregel te treffen zonder toe stemming van den minister. Om de wera- loozen aan het werk te kunnen houden besluit de raad om deze voorwaarden aan te nemen. Aan het verzoek van den raad van Wehl, tot instelling van een apart ministerie van landbouw, wordt adhaesie betuigd. De begrooting 1931 en 1932 wordt in verband met de werk- loozenzorg gewijzigd, terwijl men besluit de premie voor de ziektewet niet te verhalen, zoolang er vier dagen per week is gewerkt. De voorzitter doet dan mededeeling van de circulaire van Ged. Staten betreffende wijziging van de hanteerd te hebben" antwoordde mie neer Van Setten, die gelukkig idJen komij- schen kant van het geval begon te zien. „Maar Fred zal zich wel erg misdragen hebben. Wat heb je uitgevoerd, jongen?" „Ik weet het werkelijk niet, Oom!" zei Fred, die met de grootste verbazing Oom Karel's gedragingen gezien en zijn woorden gehoorld had. „Hij voelt zoo weinig, wat hij spreken en zwijgen moet" hervatte deze, „Idat-i niet eens begrijpt, wanneer hij de fijn gevoeligheid van anideren kwetst! Je moest je schamen, Fred!" '„Maar wat heb ik dan toch in vredes naam gedaan?" Oom Karei antwoordde niet recht streeks op deze vraag, maar "wendde zich opnieuw tot zijn zwager. „Gisterenavond heb ik je verteld" zei hij, „dat ik, om ze niet in hun carri ère te benadeelen, mijn jongens niet ge zegd heb1, dat hun grootviader... hjem), hem... winkelier geweest is. Dat is bij mij 'n kwestie van principe geweest. En die rekel" (wederom wees hij op Fred) „heeft hun dat, op den eersten dag den besten, onder Iden neus gewreven. Gis teren maakte jij er aanmerking op, zwa ger, dat ik mij met de opvoeding van Fred bemoeien wilde. Maar ik zal dan zeker toch wel het rechjt hebben, er aanmerking, op te maken, wanneer Fred aan mijn jongens dingen zegt, die ik beter vind, dat ze niet weten". Meneer Van Setten had nu werkelijk moeite, zijn lachen in te houden. „Fredl" zeide hij, niettemin met 'n ernstig gezicht en op 'r» toon, idie gewild plechtig klonk. „Je grootvader was 'n kruidenier!" '„Dat weet ik al lang, Oom!" ant woordde Fred. a.s. Woensdagavond 8 oor precies, onder leiding van den Heer J. L. v. d. HODTEN. Plaatsbespreking Woensdag van 12—1 uur In da Koffiekamer. salarissen van Burg., Secr. en Ontvanger (gehuwden een vermindering van 2i/2' o/o van de eerste f 2000, en daarboven 5 o/o). Ze deelen mede, dat het de bedoe ling is, deze korting niet te verhalen op die functionarissen op wie het maxi mum-verhaal van het pensioen wordt toe gepast. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de korting in elk geval toe te passen, dus ongeacht de pensioens bijdrage. Een adres van eenige vlassers om toeslag te verkrijgen wekt veel dis cussie. Daar zij, die het adres teeken den niet voor steun in aanmerking ko men, stellen B. en W'. voor het schrijven voor kennisgeving aan te nemen, maar B, en W. te machtigen, mochten er werk loozen zijn, die in de vlasserij kunnen werken en die, naar het oordeel van B. -en W'. daarvoor in aanmerking ko men, daarvoor subsidie van (het rijk aan te vragen, indien de gemeentefinancien dit toelaten. Het slot van een drukke gedachtenwisseling is, -dat dit voorstel met algemeene stemmen wordt aangeno men. De voorzitter zegt toe, dat dié zijkanten van wegen door werkloozen in orde zullen gemaakt worden, nadat hierop door dhr. P. Gast was gewezen. Dhr. J. Hanse spreekt over tewerkstel ling van werkloozen in de Breede Weg. De voorzitter zegt, dat daaraan door El- lemeet niet veel te doen is en dat in de vorige vergadering besloten is, daar niet te laten werken. Verder informeert dhr. Hanse nog hoe het geld door het crisiseomité verzameld besteed zal wor den? Dit valt, zegt de voorzitter, buiten de bevoegdheid van den raad, maar hij wil toch wel antwoorden, dat het geld te zijner tijd voor ondersteuning gebruikt zal worden. Hierna werd de vergadering gesloten. BROUWERSHAVEN. Donderdagavond j.l. propageerde alhier de Ned. Blinden- bond met een Kunstavond. De burgem., dhr. Gast, opende de bijeenkomst en heette allen namens bet comité van uit voering hartelijk welkom. Het verheug de hem, dat één zoo groot getal (ruim 200) blijk had gegeven van interesse in het blind en vraagstuk, wat nog steeds een vraagstuk bleef. Immers, ondanks de vele particuliere steun en ook van sommige provincies en gemeenten, is het voor blinden nog zeer moeilijk een school- of vakopleiding deelachtig te worden, terwijl, al hebben zij deze genoten, de intrede in het maatschappelijk leven las tig of heelemaal niet lukt. De regee ring doet in deze niets, en zoodoende hangen de blinden van particuliere steun af. Moge deze avond bijdragen om daar vlerandering in te brengen. Het pro gramma werd nu afgewerkt. Pianist, ba riton en declamator bewezen hun naam waardig te zijn. Het publiek volgde met aandacht de hun gebrachte kunst. Ver volgens hield de propagandist van den N. B. B-, dhr. van den Berg een toespraak, „En daarover schaam je je niet eens jongen?" hervatte Oom! Van Setten op quasi-veromtwaardigiden toon. „Zie je dan niet, hoe ik me erover schaam, dat m'n vrouw 'n kriiideniersdjochter is, en dat zegt nog veel meer, Fred! hoe Oom Karei zich erover schaamt, dat z'n vader 'n kruidenier was? Neem 'n voor beeld aan ons, jongen! Eigenlijk verwon dert het me, dat je je niet over Oom Karei zelv-en schaamt, omdat die 'n krui- denierszoon is! Foei, jongen, leer toch wat gepasten trots! Je zoudt verstandig doen, je tegenover je familie-leden wat meer op 'n voetstuk te plaatsen, omdat ze heusch niet voornaam genoeg zijn voor 'n jongen als jij!" De pleidooien van Mr. Van Setten wa ren bekend en soms gevreesd, omdat hij zoo sarcastisch zijn kon. Hij had zich ditmaal ertoe laten verleiden, aan zijn neiging tot sarcasme toe te geven, en hij had er geen berouw van. Want het had hem den vorigen avond al gehinderd, dat zijn zwager zich scheen te schlamen over z'n eigen vader, idle toch 'n dóór-en- dóór braaf, zeer ontwikkeld en werkzaam man geweest was. De uitwerking van zijn woorden op Oom Karei was grooter dan hij verwacht had. Deze mocht hlet sarcasme, dat in die woorden lag, dan al begrepen hebben, waardeeren deed hij het zeker niet! „(Komaan, Fred!" vervolgde Oom Van Setten. „Ik ga nog even dóór naar het politie-bureau. Houd jij je zoolang bezig met je neven. Die staan, evenals jezelf, alweer 'n geslacht verder van den kruidenier af en je kunt je {dug met hen bezig houden, zondier je te compromitteeren 1" Hij sloeg de voordeur achter zich toe. Fred ging de huiskamer binnen. waarin hij zijn toehoorders de moeiten en den strijd schetste, die de blinden hebben te voeren, om te geraken tot er kenning als gewoon mensch. Geen me delijden zonder te helpen, maar helpen zonder misplaatst medelijden. In de pauze die nu volgde werden kaarten U05J qoiz UOUI JOOpJBBM 'UOAOSoSpUOJ opgeven als abonné op het Bündenblad. De toespraak bleek ingeslagen. Immers er was een oogst van 32 of 33 inge vulde kaarten. Na de pauze een meer humoristisch programma, dat met groote zorg en toewijding werd ten beste ge geven. Hartelijk applaus van het publiek. Ds. Drost sprak een slotwoord en haalde aan het verhaal van de koningin die bij den koning kwam en daar vond grooten rijkdom. Zij zei: „De helft ervan werd me niet aangezegd". Dit wou spreker van toepassing gebracht zien op de ge geven kunst. Spr. meende dat de kun stenaars hadden getoond in alle opzich ten gelijkwaardig te zijn aan ziende mensehen, en wenschte hun Gods zegen toe in hun werk. STAVENISSE. L.l. Donderdagavond gaf de muziekvereeniging „O. B. K." alhier, in het hotel van Dalen een goed geslaagde ■uitvoering bestaande in het geven van eenige muzieknummers en het opvoeren van een paar blijspelen. Natuurlijk werd een en ander door dans gevolgd. De op komst was zeer goed. SCHERPENISSE. Omdat het antwoord van den burgemeester op eén schrifte lijke. vraag van het bestuur der vereeni- ging „Tot Nut en Ontspanning" waarom hij zijn toestemming geweigerd heeft tot het houden van een openbare uitvoering, geen antwoord was op die vraag, werd Vrijdagavond een algemeene vergadering gehouden van deze vereeniging. De ge heels vergadering keurde de handelwijze van het bestuur goed en besloten werd om nogmaals schriftelijk zich tot den burgemeester .te wenden om nu een af doend antwoord te ontvangen. Naar ge lang van dat antwoord zal het bestuur dan verder handelen. SINT-ANNALAND. In een onbewaakt oogenblik trok de 11/2-jarige kleine van J. S. alhier een ketel warm water omver en brandde zich deerlijk aan borst en armpjes. Door de belastingambtenaren wer den ook hier enkele partijien niet-aange- geven benzine ontdekt, o.a. |een door M. v. d. M. verborgen hoeveelheid van 2000 Liter. Door verschillende kleine landbou wers (beneden 5 H.A. grondbezit) werden hier 400 balen a 100 K|.G. zwavelzure ammoniak aangevraagd tegen verminder den prijs, te verstrekken door bemidde ling van het nationaal 'Crisis-comité. THOLEN. Bevolking over Januari 1932: Vertrokken: Naar Vuren-Dalen, J. Dalebout en gezin; naar Ridderkerk A. Schot; naar Dordrecht, A. H. de Jonge; naar Rotterdam, J. C. Schot; naar Vlis- singen, Cl. Voerman. Ingekomen: van Poortvliet, C. C. Minheere—Mol; van St.-^Maartensdijk, L. Boogert—de Viet; van Kruiningen, N. Faase; van Bergen-op-Zoom, C. J. Deur- loo; van Poortvliet, D. C. v. d. Slikke— Krijger; van Steenbergen, J. L. Ver kouteren. flECHTZAKKN» Ter Openbare Terechtzitting der Arr.- Rechtbank te Middelburg, Kamer voor Strafzaken, van 5 Februari werd o.m. uitspraak gedaan in de navolgende za En Oom Karei stond nog steeds in de gang, vol verbazing, dat men hem aldus hhad toegesproken! HOOFDSTUK XVII. Op expeditie. Op het politie-bureau werd Mr. Van Setten onmiddellijk tot den Commissaris toegelaten. „Het doet iriij genoegen U te zien!" zeide deze, terwijl hij hem met een uittnooidigenid gebaar op een stoel wees, waarop de bezoeker plaats nam, na de wisseling van een vriendschappelijken handdruk. „Ik kom U eens spreken over het feit, dat het huisje van Vrouw Bongers weer onbewaakt is" zeide hij. Het gezicht van den -Commissaris stond nu, eenigszins strak. Hij vond vermoede lijk, dat zijn bezoeker zich bemoeide met dingen, die hem niet aangingen. „Verdere bewaking was niet npodig" zeide hij, 'n beetje kort-af. „Uzelf zult dat 't best weten!" „Ik....?" '„Natuurlijk! Aan Uw neef zijn wij im mers het knippen van Van Genkel ver schuldigd en daarmede van den man, die vrouw Bongers aangevallen heeft. Men heeft mij van Amsterdam uit volledig op de hoogte gesteld". Meneer Van Setten zeide niets, maar liet een zacht „hm, him!" hooren. Eerst keek de Commissaris boos, maai» toen klaarde izjijn gezicht op. „U hebt waarschijnlijk verwacht, dat ik 'n woordje zeggen zou omtrent (de houding, die ik onlangs tegenover Uw neef heb aangenomen. Ik erken graag, dat er méér in dien jongen steekt dan ik verwacht had en dat ik misschien wel Hier werkt het geeft meer weerstand tegen kouvatten Doozen a 25, 4S cn 65 ets. ken: S. J. G., landbouwer, 49 jaar, wo nende te Duivendijke, werd vrijgesproken van de hem ten iaste gelegde huisvrede breuk in de woning vgn den gemeente veldwachter M. Louwerse te Duivendijke op 22 November 1931. P. van den H., landbouwer, 52 jaar, wonende te Duivendijke, werd vrijge sproken van het hem ten laste gelegde, dat hij niet heeft voldaan aan een bevel of vordering van den gemeenteveldwach ter M. Louwerse, om zich van afgezet terrein bij gelegenheid van een brand in een landbouwschuur van J. M. Stoel te verwijderen, gepleegd op 21 Nov. 1931 te Duivendijke. VERDUISTERING. De rechtbank te Middelburg behandel de Vrijdagmiddag de zaak tegen een 40-jarige *bankier te Vlissingen, thans ge detineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg, verdacht dat hij in Mei 1931 te Vlissingen als eenig lid der firma De Koster Co., opzettelijk een recepis 41/2 pCt. Ned.-Indië, groot f 1000, toe- behoorende aan J. Caljouw, welke re cepis aan de bank ter hand was gesteld om die te zijner tijd om te wisselen in een obligatie van duizend guldlen, heeft verduisterd. J 4 P De officier van justitie zeide, dat de geweldige ontwikkeling van bank- en cre- dietwezen de verderfelijke gewoonte heeft gewekt van het aan de banken ter be waring geven van groote sommen gelds. Als de bank dan misgaat, schuift men dit op de crisis en de malaise, maar het is de vraag, of dit altijd' waar is. In dit geval noemde spr. hetgeen geschied is, het werk van een rooversbende. Hij vor derde tegen den bankier een gevangenis straf van drie jaar met aftrek van het voorarrest. De verdedigster, mej. mr. A. .Bolle, pleitte vrijspraak en onmiddellijke invrij heidstelling van verdachte. Dit laatste heeft de rechtbank geweigerd en de uit spraak bepaald op 19 dezer. 1 DE MOORDZAAK-ESCHAUZER. Donderdag heeft de Haagsche recht bank een aanvang gemaakt met de be handeling van de zaak tegen de ver dachten van den moord op den heer W. G. J. Eschauzier, directeur van cul tuur-ondernemingen, gepleegd op 9 Mei 1931. Aan de beklaagden wordt o.m. ten laste gelegd, dat zij te zamen en in ver eeniging met een ander opzettelijk W. G. J. Eschauzier van het leven hebben beroofd na kalm beraad en rustig over leg. Aan den jongsten verdachte wordt o.m. nog ten laste gelegd, den anderen beklaagde in het misdrijf behulpzaam te zijn geweest. Voorts wordt o.m. vrijheidsberooving en het onder bedreiging afdwingen van geld ten laste gelegd. Aan den oudsten beklaagde wordt bovendien nog ten laste gelegd het feit, dat hij opzettelijk val- schelijk een kwitantie ten bedrage van 15225 heeft opgemaakt met het doel deze als echt en onvervalscht te gebruiken. De officier van justitie heeft Zaterdag middag na requisitoir, dat ruim anderhalf uur in beslag nam, tegen verdachte K. 16 jaar gevangenisstraf geëischt, wegens vrij- heidsberooving, (den dood ten gevolge hebbende, wegens diefstal en valschheiid in geschrifte. Het O.M. noemde K. een gevaar voor 'n beetje te veel wantrouwen tegenover hem getoond heb. Maar die geschiedenis met zijn mes..." „Daarvoor is een aannemelijke verkla ring gevonden 1" „Mij onbekend!" zei de Commissaris, weer wat kort-af. Meneer Van Setten vertelde nu, hoe Fred zelf zich ide toedracht van de zaak gedacht had, lijetgeen later door Van Genkel zeiven bevestigd was. „Goed zoo!" zeide de Commissaris, toen de advocaat zweeg. „Het kan zicli werkelijk zoo toegedragen hebben. Maar in dat geval is de landlooper, misschien wel meermalen, op den zolder van Vrouw Bongers geweest. Waarom'? En wat deed hij daar?" „Die vragen zullen wij misschien later kunnen beantwoorden" zei meneer Van Setten.. „Intussehen staat de schuld van dien inan aan den aanval en den diefstal jnog niet vast. En als 't een ander geweest mocht zijn, die nog vrij rondloopt, zou Vrouw Bongers nog steeds gevaar loo- pen". „Ik acht dat zeer onwaarschijnlijk" zei de Commissaris. „Ik niet!" verklaarde de advocaat. En nu vertelde hij de ontmoeting met den forschen Zigeuner en wat Otto Blees naar aanleiding daarvan had medege deeld'. „Ik zou het zekere voor het onzekere nemen, Commissaris!" aldus eindigde hij. „Vooral des nachts lijkt mij de posi tie van dat paar eenzame menscheiu daarginds aan iden rand van de hei,, onder deze omstandigheden, alles be halve prettig. Als er iets gebeurde, zou men U dat zeer kwalijk kunnen nemen!" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1