Zierikzeesche Hl Nieuwsbode KERtCONCERT Nieuwe Kerk Zondagavond „OLYMPIA" abonnement: Vrijdag 5 Febr. 1932. ziemkzeesche courant aovertentien EERSTE BLAD Inzending Advertentiën UITVOERING 16 maart 1932. Crisis-Comité. AANPASSING. l TOw HEEREN BAAI Algemeen Overzicht. Uit Stad en Provinoie. ZIEK A te zeven uur. Toegaig kosteloos. Prijs p. 3 maanden ƒ1.60, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 12. Postgiro 117677. 88ste JAARGANG - No. 12269 Dir. A. J. DE LOOZE. Ultg.-Riilictsir M. J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regeL Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Dit Nummtr bestaat uit 2 bladen. Uittrlljk 10 aar op des dag uitgaaf Onze oproep aan oud-Zierikzeeënaars or.i voor hun vaderstad iets af te zon deren ten bate van de afd. Zierikzee van het N.C.C. heeft nog niet veel succes opgeleverd. Tot dusverre ontvingen we alleen f5.van dhr. A. de V. uit Voor burg. Mogen we oud-stadgenooten nog maals herinneren aan voormeld doel? DE REDACTIE. Gironummer 137677. Ieder mensch wordt geboren om op aarde iets bepaalds te verrichten, voor zichzelf en voor anderen. Door zijn taak te volbrengen, groeit hij in kracht en in karakter, maar als hij die over het hoofd ziet of wil ontwijken dan sterft er iets in zijn ziel en verliest hij het doel v an zijn leven uit het oog. Om dat Idoel te kunnen uitwerken, moet hij de kunst verstaan om zich bij het! leven aan te passen. Wie dat goéd ver mag, is een ware levenskunstenaar. Hij is de mensch, die kan en die volbrengt, wat hem opgedragen is. Hij is als iemand, die het verre licht ziet op den donkeren weg. Met aanpassing wordt dus niet bedoeld een gelijkmaking met de omgeving, wat dikwijls op hetzelfde neerkomt als een opgeven van de persoonlijkheid en het verloren gaan eener ziel. Wanneer bijl- voorbeeld een fijngevoelig mensch, dat in, dag uit, onder ruwe en spotzieke medemenschen verkeeren moet, idian zou het een groot verlies voor hem beteeke- nen, zoo hij hieraan gelijkvormig werd. Wanneer hij dat met alle kracht, idle in hem is, verhoeden wil, dan staan hem daarvoor twee wegen open. Hij kan trachten in een andere hem meer pas sende omgeving geplaatst te worden, wat gewoonlijk slechts gelukken zal na veel strijd en moeite, en met offering van groote, materiëele belangen. Dat laatste veronderstelt reeds een zekere aanpas sing aan het verlies hiervan. Ook kan hij blijven in de omgeving, waar hij zich bevindt en waar zoo heel veel werk voor hem te doen is. Zich aanpassend aan die taak, zal hij zijn omgeving met andere oogen leeren bezien, nu het zijn doel wordt, om ongemerkt haar op te heffen. Wien dat gelukken mag, diens kracht en gezondheid zullen niet langer door ergernis verwoest worden. Ze kunnen dan zelfs aanmerkelijk toenemen, alzoo ook in macht en doeltreffendheid, zoodat zij ten slotte onweerstaanbaar worden. Er is een noodzakelijk verband tusschen ons begrip der dingen en de uitwerking ervan.- Aanpassing in dien zin aan de omgeving mag inderdaad het geheim van vooruitgang, welslagen, geluk en lang leven genoemd worden. Zij vertegenwoor digt de lijn van den minsten weerstand en die van den grootsten vooruitgang. Zoo wij echter in gebreke blijven om ons aan te passen aan onze natuurlijke en maatschappelijke omgeving, dan kunnen pijn en droevenis in rijke mate ons deel zijn. Wie de levenswetten niet acht en zich daartegen verzet, wordt ziek naar lichaam en geest. Natuur en leven moeten aanslui ten. En zoo vindt het aanpassingsvermo gen op physiek gebied zijn tegenhanger op het geestelijke. Daar is het die eigene schap van hoofd en hart, welke ons in staat stelt belang te stellen in '\t 'lot van anderen. Het is in één woord, syml- pathie, het vermogen om mede tevoelen en mede te denken met onze toehtgenoa- ten; het is tevens een teeken van een volmaakte gezondheid van geest. Zooals in 't algemeen deze buigzaamheid, Idle aanpassing aan 's levens bedoeling, die lichamelijke en geestelijke welvaart en geschiktheid uitmaakt. Aanpassing veronderstelt Idus begrip en gevoel en moet, evenals deze, meestal nog tot ontwikkeling gebracht worden. Want slechts enkele gelukkigen worden met een groot aanpassingsvermogen ge boren. De plaats voor elk mensch echter is niet zoozeer een bepaalde plek op aarde dan wel zijn begrip omtrent zijn ware verhouding tot natuur en leven. Wie zich hieraan weet aan te passen, zal zijn plaats gevonden hebben. Dan zal alle ongewisheid van hem wijken, wijl dan betredend den weg van zelfstandig heid en originaliteit. echte frieschT ~Y sj0,y cf-perons^ e/Het puidat aa. veorSrUsdtAtacUwtrk at Kopavxrk. De Chinees ch Japansche s t r ij d. Het historische feit van de opening van de wereldconferentie tot beperking van de bewapening, is vrijwel geheel op den achtergrond gedrongen door de Britsche verklaring in de spoedbijeem- konist van den Raad van den Volkenbond', in verband met den steeds ernstiger wor dende toestand te Sjanghai. Het is een stap van groote beteekenis, waartoe de mogendheden thans te zamen, in aansluiting op het Britsch-Ameri- kaansche initiatief, zijn overgegaan, maar een stap, die noodzakelijk werd door de ontwikkeling van de gebeurtenissen. Tot dusver hadld'en de mogendheden zich vergenoegd met individueel voor zichtige nota's aan Tokio te zenden, welke men daar naast zich neerlegde. Thans hebben zij zich gezamenlijk tot de Japansche en Chineesche regeeringen gewend met een duidelijk geformuleerd en nadrukkelijk verzoek om een vijftal voorstellen te aanvaarden, welke er on getwijfeld toe kunnen leiden een einde te maken aan het wapengeweld te Sjang hai als voorbereiding en inleiding tot het openen van onderhandelingen. Van Chineesche zijde is reeds te ken nen gegeven, dat men de voorstellen aanvaardt. Japan maakt evenwel voorbehoud tot het onmiddellijk staken der vijandelijk heden, terwijl het 't staken van militaire voorbereidingen, afwijst. Wel accepteert Japan het voorstel tot het instellen van een neutrale zóne. Intusschen duurt de strijd te Sjanghai onverminderd voort, zonidler dat er eeni- ge verbetering in den ingewikkelden toe stand komt. ZIERIKZEE. De groote boven achterzaal van de voormalige sociëteit „Ons Genoe gen" is geheel ingericht voor ontspan- nings- en ontwikkelingsavonden der wer- keloozen. In 't goed verlichte en verwarmde ver trek is 't behagelijk te vertoeven, ter wijl zoowel voor geestelijk voedsel als voor een smakelijk kopje thee zal wor den gezorgd. Dinsdag 1 Maart a.s. houdt de B. V. L. in hotel „Juliana" een propa ganda Landstormavond, waaraan ons ste delijk muziekgezelschap „Kunst en Eer", directeur de heer J. F. A. Theewis, zijn welwillende medewerKing verleent!. De burgemeester zal de bijeenKomst openen, terwijl overste Bierman prij zen en brevetten zal uitreiken. Voorts worden enkele films vertoond, o.a. van de Kon. Familie. Alleen genoodigden hebben toegang. De filmavond van het Inst. voor Arbeiders-Ontwikkeling, Donderdagavond in de Concertzaal gehouden, was flink bezocht. De zaal was bijna geheel vol. De voorzitter der afd., de heer J. H. Pik, sprak, na opening, woorden van welkom, bepleitte deelname aan 't Insti tuut door daarvan lid te worden en wees met klem op het feit, dat 't beter is, het geld, dat wel eens voor spiritualiën gebruikt wordt, te besteden tot ontwik keling van den geest. Na deze inleiding begonnen de film- vertooningen van verschillende markante voorvallen uit de arbeidersbeweging, als demonstraties, 1 Mei-feesten en de be-j grafenis van den bekenden staatsman P. J. Troelstra. De hoofdfilm „Rose Marie" vroeg daar na voor het verdere 'deel van den avond de aandacht. Het „klank"-gedeelte voor deze overigens fraaie en boeiende film. kon ons maar matig bekoren; de rol prent zelf was uitstekend. Ruimte en tijd ontbreken ons om maar kort de inhoud weer te geven. Maar zeer duidelijk kwam op het witte doek uit, hoe in oorlogstijd het verschil in godsdienstige overtuiging, bij gemeenschappelijk gevaar, niet zoo scherp aan den dag treedt en hoe in vollen vrede de hartstochten weer wak ker worden, niet ^lzoo bij de diverse leiders, die breeder denken, wellicht die per voelen en elkaar veel gemakkelij ker vinden, dan hunne respectieve vol gelingen. Als stille film voldeed deze rolprent zeer. Een week of drie geleden werd uit een weide van dhr. Kooman alhier een schaap vermist. In den nacht van Zon dag op Maandag werd een schaap ver mist van den schaapherder Ringelberg. Het dier is eerst gedood en daarna mede genomen. Als vermoedelijke daders zijn hedenmorgen M. P. en S. v. D. voor- loopig in arrest gesteld. In de woning van een hunner zijn de vachten van 2 schapen gevonden, terwijl ook schapen- vleesch in beslag werd genomen. u RENESSE. Is de radio voor velen een schier onmisbaar bezit geworden, voor; hen, die door hun zwakke gezondheijdl genoodzaakt zijn vele dagen achtereen soms binnenshuis te verblijven, is zij een niet genoeg te waardeeren middel tot ontspanning, tot geestelijke verheffing en opbeuring vaak. Helaas bij velen, die in de laatstbedoelde omstandigheden ver keeren, ontbreekt een radiotoestel, om dat, naast schrale verdiensten, zoo die er al zijn, terwijl de patiënt nog extra kosten vereischt, geen sprake kan zijn zich een dergelijke luxe te veroorloven. Het is daarom zulk mooi werk, hetwelk, de A.V.R.O. op dit gebied verricht, na melijk, om, voor zooveel mogelijk aan hen, die daarvoor in aanmerking komen, een radiotoestel te verschaffen. Door de bemoeiingen van een ingezetene werd in verband hiermede dè aanidlacht ge vestigd op de omstandigheden waarin zich hier ter plaatse een arbeidersvrouw bevindt, met gevolg, dat door de A.V.R.O. een toestel,- geschikt voor aansluiting op het lichtnet werd Cadeau gegeven. De lichtleiding ontbrak echter in de woning, doch ook daarin werd idioor milde bijdra gen van ingezetenen voorzien. Zelfs bleek het mogelijk ook nog een eliectris'che lamp aan te schaffen. Onnoodig te zeggen hoe dankbaar ide begiftigde voor üiit alles is. Hulde aan de A.V.R.O. en aan mevr. Ant van Dijk, welke laatste vorige week de patiënte door de radio toe sprak. Hulde ook aan den ingezetene voor de bemoeiingen, welke hij zich voor dit goede idoel geheel belangeloos heeft 'getroost. NOORDGOUWE. In de plaats van jhr. C. A. van Citters, die overleden is, is door den voorzitter van het Centraal Stembureau tot lid van den gemeente raad benoemd de heer P. F. van der Bijl. NIEUWERKERK. Woensdagavond hieljd! de Vereeniging tot geldelijke uitkeering bij het verliezen van varkens haar alge- meene vergadering in café de Later. Van de 82 leden waren 30 persomem aan wezig. De voorz., burgemeester Bouman, riep het welkom toe aan allen, maar betreurde het, dat het ledental steeds op hetzelfde peil bleef. Volgens spreker konden er zeker één 100 leden meer zijn, gezien het groote nut, dat de ver eeniging voorstaat in het belang van den werkman. Dit jaar toch moest men 20 sterfgevallen boeken, welke tot aller te vredenheid werden uitbetaald. Uit het verslag blijkt, dat dé ontvangsten be droegen f 1609,411/2» 'de uitgaven f 562,73, Zoodat er een goed slot is van f 1046,63!/2. Bij de bestuuursverkiezing werden die voorzitter en den heer Wandel beiden herkozen. De contributie wordt voor dit jaar bepaald op 30 cent per maand ein per varken. Na omvraag sluit de voorz. onder dank aan allen, die een werkzaam aandeel hebben gehad in (deze vereeni ging, de vergadering. BRUINISSE. Nadat de propagandist, cje heer Bax, op een dezer dagen ge houden vergadering een duidelijke uit eenzetting had gegeven van het doel en streven van den Nederl. Landarbei- dersbond gaven een 40-tal personen zich als lid op, zoodat een afdeeling kon worden opgericht. Tot bestuursleden 'wer den gekozen de heeren A. v. Oeveren Hz., voorz.; S. Bal Jacz., secretaris, en C. v. d. Velde, penningm. In den loop dezer week is het ledental nog belang rijk vermeerderd. ST.-ANN ALAND. Woensdag 3 Februari gaf de muziekvereemiging „Accelerando" haar 61e uitvoering in de zaal van den haar F. Rijnberg, onder leiding van den directeur, dhr. M. P. Lanooij. Een zeer goed bezette zaal beioionde het gezel schap voor de moeite en zorg, die aan alles was besteed. Uitgevoerd werden een zevental muzieknummers, die zeer verdienstelijk ten gehoore werden ge- bracht, hoewel de lage zoldering nu juist niet erg bevorderlijk is voor den mooien klank. Verder werd door enkele leden van de vereeniging opgevoerd een blij spel in 2 bedrijven door D. B'. van Heu- ven, getiteld „Een nieuwe manier van póffen" en een klucht in één bedrijf door G. Vielen, geheeten „Het valsche etiket". Vooral het tweede stukje viel bijzonder in den smaak, getuige de lach salvo's en het handgeklap. De dilettanten hadden wel eer van hun werk. Het pu bliek genoot door het spel en de spelers (genoten door 'de goede ortdie die er heerschte. Na afloop hield de onvermijde lijke JazZ-band dansliefhebbers en kijkers nog langen tijd gezellig bijeen. Als bijzonderheid mag hierbij wel ver meld worden, idat het bestuur van boven genoemde vereeniging bestaat uit 5 per sonen, waarvan 4 reeds meer (dan 25 jaar lid van 't bestuur zijn en het 5e lid reeds ruim 16 jaar. RECHTZAKEN» Ter openbare terechtzitting van den Politierechter te Middelburg van 2 Fe bruari 1.1. werd o. m. behandeld de zaak tegen J. R., 19 jaar, werkman, wonende te Brouwershaven, verdacht van mishan- Amfora tijden, andtra prijzen I 20 ZAMB0S Sigarattan 25 ct>. deen cadeaux etc. 100 waarde voor Uw geld. deling van K. Natte, op 28 November 1931 te Brouwershaven. Eisch en uitspraak f 10 boete, subs. 5 dagen hechtenis. DE BROEDERMOORD TE AALTEN. Voor het Gerechtshof te Arnhem stond Donderdag in hooger beroep terecht de 22-jarige landbouwer D. J. P. te Aalten (Gelderl.), die, wegens moord op zijn broeder A. P., door de rechtbank te Zutphen veroordeeld was tot 10 jaar gevangenisstraf, van welk vonnis bekl. in hooger beroep kwam. De adv.-gene- raal eischte bevestiging van het vonnis1. I door gevatte koude, zwaar gevoel in hoofd en ledematen, Influenza, Griep, Rheumatieche pijnen, alsook vastzittende Hoest; in al deze gevallen zullen IMlJohardt's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bg Uw Drogist. LANDBOUW EN VEETEELT» STEUN AAN HET VLAS. In verband met de door Ide Regeering beschikbaar gestelde premie van f 160 per H.A. tot een totaal van f960.000 voor steun aan de vlasindustrie en vlasteelt, is opgericht de Vlastelersveneeniging, ge vestigd te Goes, voorzitter Ir. C. Ste vens, secr.-penningm. A. J. Constandse- Het bureau, waaraan de dagelijksche lei ding is opgedragen, is gevestigd in Id'e Rijkslandbouwwinterschool te Goes. Deze vereeniging werkt over geheel Nederland en is voor de .uitvoering tier steunrege ling onderverdeeld in gewesten. De ge westelijke Vlastelerscommissie voor Zee land, voorzitter Iz. P. v. d. Weele, secre taris Ir. J. Siebenga, Landbouwhuis te Goes, regelt de uitvoering voor Zeeland. In verband met te verkrijgen overzicht verzoekt zij as. vlastelers spoedig de noodige gegevens te verstrekken (zie advertentie). De erkenning als vlasteler brengt geen leveringsplicht met zich mede. De voor naamste bedoeling is werkverschaffing, waarom het bedrag van f160 per H.A. is verdeel in een repelpremie van f50 per H.A. voor den teler die zelf repelt, en een premie vam f 110 p. H.A. voor de verdere bewerking voor den vlasser, uit te keeren onder bepaalde voorwaarden. Waar het bedrag van f960.000 niet over schreden kan worden, zal de gesteunde oppervlakte, wanneer meer dan totaal 6000 H.A. zouden worden aangevraagd, teruggebracht worden tot een voor eiken teler evenredig deel van de gemiddelde bouwde oppervlakte in 1928—'30. KERKNIEUWS» Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Scherpenisse, door ds. van Ameide te Ouddorp. Ds. O. J. van Rootselaar te Poortvliet, die het beroep naar Linschoten heeft aangenomen, is voornemens Zondag 21 Februari afscheid te nemen van zijn te genwoordige gemeente en Zondag 28 Fe bruari intrede te doen te Linschoten, na bevestiging door zijn zoon, ds. J. v. Rootselaar te Hagestein. Zondag 7 Februari. Kerkwerve. 2 ure, ds. Drost. Serooskerke. 2 ure, ds. Kentie. Burgh. 2 ure, ds. y. Griethugsen. Renesse. 6.30 ure, ds. Rugsch v. Dugteren. Noordwelle. Geen dienst. Haamstede. 9.30 ure, ds. Kentie. Geref. kerk 9 30 en 2 ure, ds. Elgersma. Oud-Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Eikerzee. 9.30 ure, ds. Klaar. Geref. kerk. 9.30, ds. Meester en 2 ure, Leeskerk. Brouwershaven. 10 ure, ds. Drost Geref. kerk. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Meester. Zonnemaire. 9.30 ure, ds. Rugsch v, Dugteren. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek] Noordgouwe. 9 30 ure, ds. v. Griethugsen. Dreischor. 2 ure, dr. Weeda. Ouwerkerk. 2 ure, ds. Gerritsen. Evangelisatie. 6 ure, ds. Vogelaar van Seharendgke. Nieuwerkerk. 9.30 ure, ds. Gerritsen. Geref. kerk. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst Geref. gem. 9, 2 en 5.80 ure, Leesdienst. Oosterland. 930 en 6 ure, dr. Weeda. Geref kerk. 9.30, ds. Vogelaar van Scharen- dyke (Bed. H Av.) en 2 ure, idem (Nabetr.) Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, dhr. Remgn. Sirjansland. 2 ure, ds. Voors. Bruinisse. 9.30 en 2 ure, ds. Waarden burg. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Unger Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Vreugden- hil. Oud-Geref. kerk. 9 2 en 5.30 ure, dhr. Blaak van St.-Philipsland. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 9.80 en 2 ure, ds. Spoelstra. St.Filipsland. 9.30, ds. de Gidts en 2 ure in de op a s. PREDIKBEURTEN. Zondag 7 Februari te Zierikzee. Ned. Herv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Voors. 's Avonds 7 ure, Kerkconcert. Kleine Kerk. 10 ure, ds. Pgnacker Hordgk. 's Avonds 6 30 ure, geen dienst. Lutb. Kerk. Geen dienst. Gevef. Kerk. 10 en 6 ure, dr. v. Lonkhugzen. Ghr. Geref. Kerk. 9 30, ds. Hoogendoorn, 2 Leeskerk en 6 ure, ds. Hoogendoorn. Kvangelisatie Jer«8l. 7 ure, Samenkomst. Oud-Geref. Gent 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Maandagavond 6.30 ure, dhr. Blaak van St-Philipsland. Geref. Gem. 9 30 en 5 nre, Leesdienst. Woensdag 10 Febr. 7 ure, ds. Vreugdenhil van Bruinisse dhr. Smit van Heemstede (Collecte voor de stichting). Oad-Geref. kerk. 9, 2 en 5 30 ure, ds. Boone. Tholen. 9.30, ds. de Bres en 2 ure, ds Wolfenberger (Doopsbed.) Geref. kerk. 9.80 en 2.30 are, dr. Veltenaar. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Vrge Geref. gem. 9 30. 2 en 6 ure, ds. Baag. St.-Maartensdijk. 9.30, Leesdienst en 2 ore, ds. de Bres. Oud-Geref. gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 9.30, de heer J. Smit te Heemstede en 2 ure, ds de Gidts. Geref. kerk. 9 30 en 2 ure, ds. Vreagdenhil Oud- Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Poortvliet. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. v. Rootselaar. Geref. kerk 9.30 en 2, dhr de Vries6 ure. Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Scherpenisse. 9.30, ds. Wolfenberger (Doopsbed) en 2 ure. Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 5 80 ure, Leeskerk. Stavenisse. 9.30, da. Moerman en 2 ure. idem (Doopsbed) Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, ds. v. Rootselaar (Doopsbed) en 2 nre Leeskerk. Geref gem. 9 30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. LUCHTVAART. VLIEGVELD „WEST-SCHOUWEN". Woensdagmiddag zijn 18 militaire vlieg tuigen van Soesterberg op het vliegveld „West-Schouwen" neergestreken, na bo ven het vliegterrein en omgeving ver schillende manoeuvres te hebben uitge voerd. Na een lunch in „De Schouwsche B,oer" stegen de toestellen weer op, om huiswaarts te koersen. Met het fraaie weder was er van de zijde van het publiek veel belangstelling. FINANCIEEL NIEUWS. COöP. „DINTELOORD". Zaterdag is te Roosendaal de alge- meene jaarlijksche vergadering gehou den van de Coöp. Suikerfabriek en Raffi naderij „Dinteloord", De balans en exploitatierekening over het boekjaar 1930/31 van de Coöp. Sui kerfabriek en Raffinaderij „Dinteloord" en de gecombineerde balans en gecom bineerde exploitatierekening van de ven nootschap tot Exploitatie van Suikerfa brieken, gevestigd te Dinteloord, werden daarna uitvoerig toegelicht en besproken door den heer Van Vloten. Deze behandelde voorts de steunmaat regelen van regeeringswege. Het resul taat is geweest, dat de regeering voor den bietenoogst 1932 een premie zal geven van f8,25 per 1000 K.G. bieten. In dat verband gaf Ide heer Van Vloten een berekening van den te verwachten bie- tenprijs. Hij legde er den nadruk op, dat deze berekening gebaseerd is op den huidigen toestand en komt op grond van de cijfers der memorie van toelichting tot de conclusie, dat men een prijs van ongeveer f 13 zal kunnen betalen, terwijl er een goede kans bestaat, dat er iets bijkomt, wat afhangt van den suiker prijs, welke thans op een zeer laag niveau staat. De garantie van de re geering van f8,25 per 1000 K.G. maakt de biet thans tot een van ide minst speculatieve gewassen. Daarna gaf de heer Van Vloten een ^verzicht van de campagne 1931. De campagne is vlot verloopen en een bui tengewoon hoog rendement is verkregen. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1