looning. De heer Hanssens bracht, ook namens het publiek, hartelijk dank aan de blinde vertolkers van het mooie pro gramma en beval de belangen der blin den in het algemeen en die van den Bond in het bijzonder bij de aanwezigen aan. Mevrouw Broodman had voor dezen avond haar piano afgestaan, waarvoor haar een hartelijk woord van dank werd toegebracht. ST.-PHILIPSLAND. Bij* de gehouden inventarisatie van het Departement van Landbouw bleek, dat zich in onze ge meente nog 35000 H.L. aardappelen be vinden. Het vorige jaar bedroeg dit op hetzelfde tijdstip 39000 H.L. ST.-ANNALAND. Door het Plaatselijk Nationaal Crisiscomité in deze gemeente is ingezameld f 836,50, terwijl vóór de plaats gehad hebbende inzameling door een der ingezetenen f100 aan het Natio naal Crisiscomité was gezonden. SCHERPENISSE. In de gehouden alg. vergadering van den varkenshouders- bond „Draagt elkanders Lasten" werd door den penningmeester rekening en ver antwoording gedaan, waaruit bleek, dat het jaar 1931 sloot met een tekort van 128,48. Tot bestuurslid werd gekozen de heer M. C. v. d. Slikke, zulks in 'de plaats van den heer Chr. Hartog, die be dankt had. Een voorstel van den heer J. H. Hage, om de uitkeeringsprijs per K.G. meer in overeenstemming te brengen met de tegenwoordige prijzen, vonid geen bijval, terwijl een ander voorstel, om telkenjare de prijs vast te stellen, werd verworpen, zoodat de oude toestand ge handhaafd blijft. THOLEN. Dhr. S. Sch., kwam Dins dagmorgen, terwijl hij op een stoel stond om iets van een zoldertje te krijgen, door het omvallen van dezen stoel, zoo danig te vallen, dat een groote wond aan zijn kin ontstond, die door den dokter met 4 krammen moest worden gehecht. OUD-VOSSEMEER. In de jaarverga dering van de fokkerij „De Geit" alhier, is in plaats van den heer M. C. v. d. Stel, die als zoodanig had bedankt, tot bestuurslid gekozen de heer L. Uijl. Er zijn nog 36 leden, die met 33 geiten ge bruik maakten van den bok der ver- eeniging. Waar er voorheen veel meer leden waren met imeer dan 100 geiten, blijkt deze vereeniging er niet op vooruit te zijn gegaan. Men heeft o. a. ook te lijden van de concurrentie van een zoo- naamden „wilden" bok. KAMER VAN KOOPHANDEL. In de Vrijdagavond ten Stadhuize te Middelburg gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden, heeft de voor zitter, de heer C. Boude wijnse, eene réde gehouden, waarin hij er o. a. op wees, dat dealgemeene welvaart in het Kamer- district voor een niet onbelangrijk deel afhangt van die op het gebied van land bouw en veeteelt en dat daardoor in sommige deelen de algemeene toestand niet gunstig is. Vooral op Söhouwen— Duivelaiid en de Beuelanden waren (d(e gevolgen zeer gevoelig en uit enkele dee len bereikten spr. dan ook berichten, dat het den kleinhandel 'daar zeer slecht ging. Ook in andere deelen wordt geklaagd over een teveel aan winkels, maar toch zijn er velen, die over hun afzet niet ontevreden zijn. Het is opmerkelijk, dat dit vooral gezegd kan worden van zaken op het gebied van luxe en genot. ,Of dit laatste bij de nog steeds meer om zich heengrijpende inzinking zal blijven voortduren, waagt spr. echter te be twijfelen. Spr. is van meening, dat niet de on deugdelijkheid van eenig maatschappelijk stelsel de oorzaak van de crisis kan zijn, en dat eer het trachten omver te werpen van een bestaand stelsel, de voortdurende en toenemende onrust, wel ke hiervan het gevolg is, weliswaar niet de reden is, maar toch minstens de om standigheden verergert. De overproduc tie is z. i. niet de schuld van de produ centen, doch dit zijn de omstandigheden waarin de producenten zijn gebracht. - De reeds voor den oorlog in meer gematigden omvang bestaande bescher ming, viert na den oorlog thans hoogtij. Spr. ziet nog altijd in de tolmuren, in het nog steeds hooger optrekken daar van, een der allereerste oorzaken van de depressie. Hij vreest, dat men thans weer veel verder van den goeden weg af is dan een half jaar geleden. Vooral voor een klein land als Neder land, dat voor een rationeele industfiëele productie op export is aangewezen en dat in zeer groote mate is betrokken bij het goederenverkeer, zijn de invoer- belemmeringen in andere landen, hetzij door hooge tarieven, hetzij door conti- genteering van den invoer, fnuikend, Spr. is van meening, dat een bevredi gende regeling van de herstelbetalingen zeker eenige verlichting, eene verade ming zal geven, misschien zelfs wel een tijdelijke opleving, maar een afdoende opheffing van de economische moeilijk heden, waaronder de wereld gebukt gaat, zal zij niet kunnen zijn. De Kamer herkoos den heer C. Boude- wijnse tot haar voorzitter. De heeren M. Laernoes en L. A. Stof- koper werden herkozen als voorzitter respectievelijk van de afdeelingen groot bedrijf en klein bedrijf. Het voorstel, om aan de K.L.M. voor de luchtlijn Rotterdam—Haamstede—V lis- sirtfjen in het garantiefonds f 1000 toe te kennen, ontmoette alleen bezwaar bij den heer v. d. Berg, die er op wees, dat de lijn Rotterdam—Haamlstéde als nieuw tje wat passagiers heeft getrokken, doch dat het verwachte goederenvervoer in de verste verte niet is bereikt. Alleen dit lid stemde tegen het voorstel. Bij de rondvraag werd den heer v. d. Berg toegezegd, dat het bureau een on derzoek kan instellen naar het z. i. groote bezwaar, dat de R.T.M. op de boot van Zijpe naar Anna-Jacobapolder geen vracht heft voor de goederen, geladen op vracht auto's, waardoor een groote concurrentie voor de Sehouwsche kleine middenstan ders wordt veroorzaakt. RECHTZAKEN. Ter Openbare Terechtzitting der Arr.- Rechtbank te Middelburg, Kamer voor Strafzaken, van 29 Januari, is o.m. uit spraak gedaan in de zaak tegen J. van der M.reizend koopman, 36 jaar, wonende te N ieuur er kerk, thans ge detineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg. Verdachte werd ter zake van „het met iemand beneden den leeftijd van zestien jaren ontuchtige handelin gen plegen", tweemaal gepleegd, te Kerk- werve op 14 October en 19 November 1931, veroordeeld tot 4 maanden gevange nisstraf, met aftrek van het voorarrest. Voorts werden behandeld de navol gende zaken, en wel tegen: S. J. G., landbouwer, 49 jaar, wonende te Duivendijke, verdacht van huis vredebreuk op 22 November 1931 te Dui vendijke, ten huize van den gemeente veldwachter M. Louwerse. De Officier van Justitie eischte vrij spraak. De verdediger van verdachte, Mr. H. C. J. Zaaijer, advocaat te Goes, sloot zich bij het requisitoir van den Officier van Justitie aan. P. v. d. H., landbouwer, 52 jaar, wo nende te Duiveinidijke, verdacht van het niet vlpldoen aan een bevel van den gemeente-veldwachter M. Louwerse, om zich van het afgezette terrein van den brand in een landbouwschuur van J. M. Stoel te verwijderen op 21 November 1931 te Duivendijke. De Officier van Justitie eischte vrij spraak. In deze beide zaken werd ide uit spraak bepaald op 5 Februari a.s. L. v. d. H., 18 jaar, arbeider, wonende te Oosterland, verdacht van mis handeling van G. van de Sande, op 5 December 1931 te Ouwerkerk. De Officier van Justitie eischte vrij spraak. M. L., gemeente-veldwachter, 36 jaar, wonende te D ,u i v e m d ij k e verdacht van mishandeling van S. J. Gast, op 22 November 1931 te Duivendijke. De Officier van Justitie eischte f25 b., s. 10 dagen hechtenis. L. Bi., arbeider, 28 jaar, wonende te Duivendijke, verdacht van beleedi- ging van den gemeente-veldwachter M. Louwerse, die bezig was het terrein van een brand te ontruimen, op 21 Novem ber 1931 te Duivendijke. Eisch f 5 boete, sub|s. 5 dagen hechtenis. In deze zaken werd de uitspraak be paald op 8 Februari a.s. D. J. WOLFSON. y Maandagmiddag overleéd de heer rar. D. J. Wolfson, officier van justitie bij de Arrondissements-Rechtbank te Mid delburg. De overledene was 29 Juni 1864 te Lei den geboren en heeft daar aan de Rijks- Universiteit gestudeerd. Op 2 Juni 1890 promoveerde hij tot meester in de rechten en vestigde zich op 13 Juni als advocaat en procureur te 's-Gravenhage, doch ver wisselde op 26 September 1893 die woon plaats met Zierikzee, waar hij eveneens als advocaat werkzaam was en op 6 Juli 1894 tot reehter-plaatsverv. werd bénoemd. In 1898 ging de overledene over van de balie naar het openbaar ministerie en wel op 19 Maart, toen hij optrad als ambtenaar O.M. bij de kantongerechten te Oostburg, Terneuzen en Hulst en Mid delburg als standplaats kreeg aangewe zen. Ook hier zou mr. Wolfson toen niet lang vertoeven, want na ruim twee jaar en wel op 9 Juni 1900 ging hij over naar de kantongerechten in het Arrondis sement Haarlem'. Op 1 Juni 1907 werd hij substituut-officier van Justitie bij de rechtbank te Zwolle en nog geen ander half jaar later, op 7 October 1908 'bij de rechtbank te Rotterdam. Op 15 Febr. 1918 verliet hij de Maasstad, wegens zijn benoeming tot officier van justitie bij de rechtbank te Winschoten, om op 8 Januari 1921 weer naar Zeeland terug te keeren in de functie, die hij tot zijn overlijden heeft bekleed. Zijn verdiensten in dienst van de rechterlijke macht wer den erkend door zijne benoeming tot Ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw. GEFINGEERDE ROOFOVERVAL. Voor de Haagsche rechtbank diende de zaak tegen den gewezen directeur der Ver* eenigde Bakkerijen H. Ph. Z., verdacht dat hij te 's-Gravenhage gedurende *1930 en 1931 bij herhaling geldsbedragen tot een totaal van f 9000, aan de N.V. toe- behoorende, heeft verduisterd. Voorts dat fiij op 1 December j.l. bij de politie val- sChelijk aangifte heeft gedaan, dat hij op 30 November door twee personen ten kantore der bakkerij is overvallen en met een revolver bedreigd, waarna zij na hem gebonden te hebben, een be drag van f 9000 zouden hebben ontvreemd. Verdachte legde een volledige bekentenis af. Het O.M. eischte een gevangenisstraf van twee jaar en zes maanden. comm. van toezicht en B. en W. In zijn toespraak wees dhr. Stevens op 't groote belang voor een goede boekhouding, niet alleen voor 't bepalen van zijn zuiver inkomen, maar ook voor 't controleeren van de bedrijfsuitkomsten van allerlei on derdeden van 't bedrijf. De voorz. van de commissie van toezicht, dhr. C. M. P. W. Hanssens, feliciteert den heer Bil met zijn succes, dringt aan op het toepassen in de practijk van wat riu in theorie is geleerd en hoopt, dat er 't volgend jaar weer met lust en ambitie aan een nieu wen cursus in een of anderen tak van landbouw begonnen zal worden. De heer Bil doet reeds bij voorbaat een beroep op den raad der gemeente voor het we derom beschikbaar stellen van een lokaal daar hij plan heeft a.s. winter een cursus te geven in aardappelselectie. De oudste der leerlingen, dhr. C. Ridderhof, brengt dank namens de cursisten en overhandigt den heer Bil een „Swan" vulpen. Het herinneringsdiploma werd uitgereikt aan de heeren C. Ridderhof, J.b Geluk, G. Kloet, M. Wessels, Jacs. Hage, Johs. Snoep, Johs. Fase, 'L. Goedegebuure, Cs. v. d. Slikke, A. Goedegebuure Jbz„ Johs. Voshol, Johs. v. d. Jagt, A. Goedegebuure Az., Mars. Buijs en C. Nelisse. KLEINE BOEREN EN TUINDERS. Teneinde iets bij te dragen in de voor ziening van den crisisnood onder ide kleine boeren en tuinders heeft het Nati onaal Crisiscomité besloten tot den aan koop van zwavelzure aibmoniak, welke tegen zeer verlaagden prijs ter beschik king gesteld zal worden van de plaatse lijke eomité's, ter verdeeling onder be doelde categorieën. Aan de plaatselijke eomité's wordt een prijs van f2 per 100 K.G. in rekening gebracht. Het staat aan de plaatselijke Comité's vrij dit bedrag geheel of ge deeltelijk aan de begunstigden in reke ning te brengen. Benoemd tot hoofd der ©penb. school te Loosdrecht, de heer H. E. Dijken, hoofd der openbare school te Poort vliet. KERKNIEUWST' Ned. Herv. Kerk. De heer H. W. Waardenburg, cand. t. d. H. D. hoopt Zondag 13 Maart a.s. intrede, te doen te Hoogmade, j03 ^es morgens bevestigd te zijn door zijn vader ds. C. Waardenburg te Brumisse. Vrije Geref. Gem. THOLEN. Gekozen tot diaken de heer J. van Bemden. LUCHTVAART. DE RAMP VAN „DE OOIEVAAR". De drie slachtoffers van de vliegramp bij Bangkok, waar 6 Dec. j.l. het K.L.M.- vliegtuig „De Ooievaar" verongelukte, zijn (Maandag ter aarde besteld. Het Stoffelijk overschot van de piloot F. Wiersma is op de algemeene begraaf plaats „Zorgvlied" te Amsterdam ter aarde besteld, terwijl het stoffelijk over schot van de heeren J. F. O. W. Kotte en J. van Onlangs op de algemeene be graafplaats „Crooswijk" te Rotterdam aan den schoot der aarde werd toe vertrouwd. Groot was 'bij beide rouw diensten de belangstelling, ook van de zijde van autoriteiten, die met groote waardeering gewaagden van den 'moed en energie van de knappe piloten. VERSCHILLENDE BERICHTEN. LANDBOUW EN VEETEELT. ST.-ANNALAND. Donderdag 28 Jan. werd in de openb. school de emdles gehouden van den cursus in bedrijfscon- tröle (landbouuwboekhouden), gegeven door den heer A. P. Bil. Aanwezig waren: de rijkslandbouwconsulent Ir. Stevens, de IJZEREN PAAL OP DE RAILS. Zater dagavond vond een wegarbeidier der spoorwegen op weg naar zijn woning langs de spoorbaan bij Best (N.-Br.) loo pend, ter hoogte van de eerste signaal- palen van het station Best een zwaren ijzeren paal op de rails, die er dwars overheen lag, meldt ld© „Crt." Terstond verwijderde hij het obstakel, dat een ongeveer 3 M. lange rail bleek te zijn, waaraan een gegoten ijzeren bord was bevestigd. De paal was te voren 'bij den overweg, die zich oj) ongeveer 25 M. afstand bevindt, uit den grond ge rukt. De moeilijkheden, die dit uitruk ken moet opgeleverd hebben, wijzen er op, dat het hier geen kwajongensstreek betreft. Van den dader of id'aders was geen spoor te vinden. Het terrein van den aanslag is afgezet, ter bescherming van mogelijke sporen. TWEE KINDEREN OVERLEDEN. Maan dagmorgen kreeg men geen gehoor bij de weduwe Van Leusen, wonende in d"e Markstraat te Raalte. Men heeft daar 's middags de deur opengebroken en vond toen de vrouw in half bewusteloozeh toestand. Van de drie kinderen bleken een meisje en een jongen te zijn over leden; het deride kind verkeerde in zorg- wekkenden toestand. De vrouw vertelde, dat ze 's nachts om 5 uur wakker was geworden en zich onwel voelde. Toen zij naar de kinderen ging kijken, be merkte zij, dat de 11-jarige Herman en de 5-jarige Annie dood te bed! lagen. Zij wilde naar de buren loopen, maar in de fejang zakte zij in elkaar. Het 6- jarige meisje Betsie hoopt men in leven te houden. De etensresten zijn naar Utrecht opgezonden ter onderzoek. Het gezin had niets bijzonders gegeten. OVERVAL. Dinsdagavond verschenen 2 goedgekleede personen voor het loket te Stadskanaal. Een van hen vroeg een biljet van f1000 te wisselen. Toen de postbeambte het geld bijna had uitge- teld, greep hij het biljet en het wissel geld en loste een schot uit een revolver. Dit trof echter den beambte niet en de kogel drong in het plafond. De tweede man drong daarop door een deur het kantoor binnen. De waarnemende direc teur, die het schot had gehoord, kon bijtijds de kluisdeur dichtgooien, greep een stoel en gooide daarmede naar den indringer. Beiden namen hierop de vlucht Onderweg hadden zij het ongeluk het biljet van f 1000 te verliezen. De politie stelde een uitgebreid onderzoek in de buu,rt in, doch heeft tot nu toe geen spoor v an de daders kunnen vinden. De beambten en de waarnemende directeur konden slechts een vaag signalement geven. TELECRAJOI1N. OVERVAL. Eindhoven (V.-D.). Woens dagmorgen om 10 uur werd onder de ge meente Veldhoven, tegenover de villa „Sonderwijck" een veekoopman, die van de tram stapte, door eenige onbekende individuen aangerand, die hem neersloe gen en hem zijn tasch ontrukten, waarin zich een bedrag van 1200 bevond. Het bleek, dat de veekoopman met een looden buis bewusteloos was geslagen. De man vertoonde eenige ernstige hoofdwon den en is naar het ziekenhuis te Eind hoven overgebracht. Men meent de da ders op het spoor te zijn. ERNSTIGE AARDBEVING OP CUBA. HAVANNA (V.-D.). De Zuidkust en het Westen van Cuba is geteisterd door een hevige aardbeving. Vooral de stad San tiago de Cuba is ernstig getroffen en het grootste gedeelte totaal vernield. Er zouden niet minder dan 2000 menschen om het leven zijn gekomen. De bevolking heeft een vreeselijke nacht doorgebracht en was ten prooi van een hevige pa niek. De aardbeving duurde 30 seconden, Voor zoover de huizen niet geheel zijn ingestort, zijn zij zwaar beschadigd. Op verscheidene plaatsen tegelijk brak na de aardschokken brand uit, waardoor de algemeene verwarring nog grooterwerd, Vliegtuigen hebben zich naar de plaats van de ramp begeven om hulp te ver- leenen. De politie heeft maatregelen ge nomen om plunderingen te voorkomen. JAPAN WIJST DE BEMIDDELINGS VOORSTELLEN AF. Tokio (V.-D.). De vertegenwoordigers van de Japansche ad miraliteit en van den generalen staf heb ben de regeering medegédeelJd, dat zij het aanvaarden van de voorstellen over het instellen van een neutrale zóne niet in het belang van Japan achten. Naar hun meening dient de regeering deze voorstellen dan ook af te wijzen. De Ja pansche Minister van Buitenlandsche Za ken zal nog heden 'de Amerikaansche re geering mededeelen, dat zij die voorstel len heeft afgewezen. NOG MEER JAPANSCHE TROEPEN NAAR CHINA. Tokio (V.-D.). Naar ver luidt, zullen nog meer Japansche verster kingen naar China worden gezonden. Met betrekking tot de houding van 'de Ja pansche regeering tegenover de Engelsch- Amerikaansche eischen, wordt nog ge meld, dat Japan zich het recht wil voor behouden zijn eigen onderdanen te be schermen, dus niet, zooals gemeld was, alle, te Sjanghai wonende, buitenlanders. DE TOESTAND TE*SJANGHAI. Sjang hai (.D.) Woensdagmorgen te 11 uur 45 (plaatselijke tijd) waren de gevechten te Sjanghai weer in vollen gang. Verschei dene granaten vielen in de internatio nale nederzetting. In het hoofdpostkan toor in de Internationale nederzetting is tengevolge van het inslaan van grana ten, brand uitgebroken. Tegen den mid dag 4 uur (Amsterdamsche tijd) hadden de Chineezen hun stellingen nog niet verlaten en was de toestand nog onver anderd. Naar verluidt zou dé positie der Japanners echter gevaarlijk zijn. Op de Yang-tse werden wederom schoten ge wisseld tusschen een Japanschen torpedo jager „Nire" en de Woesoengforten. DE NIEUWE MANDSJOERlJSCHE RE PUBLIEK. Moskou (V.-D.). Uit Moekden wordt gemeld, dat 11 Februari a.s. al daar de nieuwe Man'dsjoerijsche republiek plechtig zal worden uitgeroepen. Aan de plechtigheid zullen vertegenwoordigers der 4 Mandsjoerijsche provinciale regee ringen en van den Oosterspoorweg deel nemen. Van Japansche zijde zal een dele gatie onder leiding van generaal Honjo aanwezig zijn. De nieuwe regeering zou voornemens zijn te verzoeken als lid van den Volkenbond te worden toegelaten. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 2 Februari, f1000: 5851, 10302, 12472, 14057, 18369. f400: 4389, 10463, 12834, 14188, 17648, 19843. 200: 1715, 5699, 9892, 13386, 13671,- 14903, 15682, 16065, 17565. f 100: 1295, 1316, 4252, 6010, 6254, 7691, 8627, 8732, 16388, 18576, 19222, 19301. Trekking van 3 Februari. f50.000: 13414. f1000: 14628, 15379, 18192. f400: 11928, 13566. f200: 907, 6599, 15977, 18011, 19626. f100: 1781, 2773, 3234, 3503, 5179, 6105, 8005, 10390, 10745, 13572. SPORT* VOETBAL. Zierikzee Mevo II, 6—0. Als een half uur over tijd begonnen wordt, wegens het te laat komen der gasten, blijkt dat Zierikzee het dezen wedstrijd zonder Haze en Dalebout moet doen, voor wie resp. Kouwenberg en Ribbens invallen. Mevo wint den toss, hetgeen echter niet veel voordeel geeft, daar er geen zon en bijna geen wind is. De eer ste 20 minuten van den wedstrijd kenmer ken zich door vlug op en neer gaand; spel, waarbij beide doelen enkele malen in gevaar komen en aan weerszijden en kele kansen gemist worden. Bij de gasten valt vooral het goede werk der halflinie, bij de gastheeren dat der vleugelspelers op, terwijl ook de Mevo-kooper zich van een goede zijd© laat kennen en tot een kwartier voor de rust zijn doel weet schoon te houden, maar dan moet hij zwichten voor een mooi laag schot van Kouwenberg, die na een aanval ineens zuiver laag in den hoek schiet (1—0). Dan komt Mevo even Unger bestoken maar als hun aanval afgeslagen is, geeft Kouwenberg een mooie voorzet, Pape- veld en de Mevodoelman springen gelijk naar den bal, maar het hoofd van den eerste is iets vlugger dan de vuist van de tweede en de bal wordt het verlaten doel ingewerkt (2—0). Kort daarop komt de Zierikzee-voorhoede weer gevaarlijk opzetten, er wordt even goed samenge speeld en als Papeveld op het goede moment den bal overgeeft, heeft Krijger niet veel moeite den bal hard langs de paal in te schieten (3—0). Met Zierikzee in den aanval breekt de rust aan. ,Na de hervatting golft het spel eerst wat op en neer, maar het duurt niet lang oï Krijger scoort het 4e doelpunt, ditmaal na een mooie voorzet van Geelhoed en goed spel van Cashoek (4—0). Mevo zet dan enkele goede aanvallen op en is soms wel eens gevaarlijk, maar voor het doel ontbreekt het goede schot. Het is Zierik zee dan weer dat doelpunt, als Krijger met een fraaie harde schuiver den doel man voor de 5e maal het nakijken geeft (5—0). De gasten geven echter den moed niet op en blijven enthousiast door spelen, doch de Zierikzeesche achter hoede is „thuis" en geeft geen kans tot doelpunten. Beide voorhoedes zijn dan enkele malen niet fortuinlijk, en vooral Cashoek bij Zierikzee is voor het doel niet gelukkig en schiet enkele malen juist naast. Niet lang voor het einde ziel' Krijger kans den stand op 6—0 te bren gen als zijn harde schuiver den keeper te machtig blijkt, want hoewel deze den bal nog aanraakt, rolt die toch in 't net. Hoewel Zierikzee nu zeker van de over winning en Mevo zeker van de neder laag is, verslapt het spel echter geen oogenblik en beide doelverdedigers moe ten nog enkele malen in actie komen. Ge doelpunt wordt echter niet meer en met 6—0 komt alzoo het einde van dezen mooien wedstrijd, die onder de goede lei ding van scheidsrechter Hufkens in de beste verstandhouding gespeeld werd. Vriendschappelijk. ST.-ANNALAND. H.D.S. I (St.-Annaland) T.V.V. II (Tholeiï) 2—2. OUD-VOSSEMEER. O.V.C. II—DoskoV (van Bergen-op-Zpom) 3—1. ZEETIJDINGEN. ZIERIKZEE, 31 Jan. Uitgeklaard: Mo- toirboot „'Prowess", kapt. G. Douglas, ledig naar Kingslynn. BURGERLIJKE STANDEN, Over de maand December. BRUINISSE. Geboren: 10, Maria Jo hanna, d. van Chr. Haak en E. Baard; 16, Janna, d. van C. Kik en Th. van da Velde; 27, Willem Hendrik Anthonie, z. van Anth. de Veld en J. de Wagter (van Rotterdam); 25, Sara, d. van Jac. de Ronde en C. H. van Oeveren; 28, Cor nelia, d. van D. van den Berge en A. M. H. Leenders; 30, Martina, id. van L. iL. van de Velde en Cath. Melis. Overleden: 14, Maria Johanna Haax, 4 d., d. van Chr. Haak en E. Baard; 25, Jan Reinhoud, 86 j., wedn. van J. Steen- land. Levenloos aangegeven: 13, Een kind van P. A. van de Werke en J. v. d. Jagt. Gehuwd: 11, Abraham van den Ouden, 20 j. jm., en Maria Bal, 20 j. jd. ST.-MAARTENSDIJK. Geboren: 11, Din- gena, Maria, d. van A. van Zetten en A. Moerland; 12, Gerard Jacob, z. van J. C. Boogert en M. Hage; 15. Helena Cornelia, d. van M. J. Mol en M. J. Suurland; 17, Cornelis Marinus, z. van A. J. Zoeter en A. v. d. Linde; 27, Wil lem Urbanus Izak. z. van A. J. op den Brouw en C. J. Vroegop. Gehuwd: 3, A. M. Polderman, 27 j. jm., en M. J. Potter, 21 j. jd.; 10, M. Bogert, 23 j. jm., en L. de Viet, 21 j. jd.; 31, P. de Haan, 26 j. jm., en I. J. M. van Nieuwenhuijze, 22 j. jd. Overleden: 3, W. Hoek, 57 j„ echtge noot© van C. J. Sonke; 21, J. J. de Graaf, 78 j., wed. van J. Hengstmengel 29, A. J.„ Verkerke, 85 j., wed. van A. Jasperse. over de maand Februari. Hoogwater: Laagwaterj D. 4 v.m. 0,50 n.m 13,28 v.m, 6,47 n.m. 19,05 V. 5 1,54 14,25 7,40 19,50 Z 6 2,46 15,13 8,24 20,32 Z 7 3,29 15,52 9,02 21,11 M 8 4 02 16,30 9,40 21,46 D. 9 4,36 16 59 10,12 22,14 W.10 5,05 17,30 10,41 22,43 Tjjd van H.W. te Dordreoht 3,15 uur later KW. 5,80 H1RKTBSRICHTBK. BEURSOVEBZICHT YAN 2 FEBR.: 5 N.V.8. 1919 f 100, f500, f 1000, 101J, 1023, 101 4i N.W.8. 1916 f 100, f 600, f 1000, 991, 99», 99 11 V. N/W.B. 1917, f100,160O, f 1000, 99J, 99J, 97{'; 4% N.W 8. 1916, f100, f 600,11000,95) J.95}. 94 Ned. HcndelB-Hutaohappg C. 79 -

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 2