abonnement; Woensdag 3 Febr. 1932. zierikzeesche courant. 88ste JAARGANG - No. 12268 Dir. k, J. DE LOOZE. Ulfc-IWicfflir If. J. KOSTEN advertentien Inzending Advertentiën UiUrlIJk 10 aar op du dag v. uitgaaf Hit Zierikzeesch Volkslied. BUITENLAND. Spillen de hoesi Maken los f e u i l"le t o De Landiooper BINNENLAND. Uit Stad mn Provisioie. Verdrijf V-w Rheumatiek! akkers Kloosterbalsem Prijs p. 8 maanden ƒ1.60, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. t2. Postgiro 187677. Zierikzeesche Nieuwsbode van 1=3 regels 00 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. We hebben het genoegen onze stad- genooten inliggend aan te bieden een exemplaar van het „ZIERIKZEESCH VOLKSLIED", dat in het eind van het vorigie jaar in onze krant verscheen en waarvoor de heer M. A. Swenne de muziek componeerde. Wanneer een onzer lezers, niet-stadge- nooten, er prijs op stelt, zoo'n exemplaar te ontvangen, kan hij die gratis be komen, zoolang de voorraad strekt, aan ons bureau Hoek Schuithaven. We ho pen, dat de Zierikzeesche muziek- en zangvereenigingen en vooral ook jeug dige dilettanten zich spoedig de melodie eigen zullen maken. MIJN HARDT'S SALMIAK-TABLETTEN Doozen 20 en 30 ct. Bij Apoth, en Drogisten DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. De opening van de belangrijke ont wapeningsconferentie, die Dinsdagmiddag 2.50 te Genève geopend zou worden, moest uitgesteld worden tot half vijf, omdat de Volkenbondsraad in spoed vergadering bijeen geroepen werd, in verband met de verontrustende .ontwik keling van zaken in het Verre Oosten. De Engelsche minister Thomas las in den Raad een verklaring voor, waaruit bleek, dat Amerika en Engeland hadden besloten samen te werken om de Ja- pansche actie in China te sluiten. Te To kio en aan de Chineesche regeering was een gelijkluidende nota overhandigd, waarin wordt geëischt, dat de troepen van beide partijen teruggetrokken zou den worden en dat er een neutrale zone zou worden gevormd, die door de neu trale mogendheden zou worden bezet, waarop onmiddellijk onderhandelingen tusschen Japan en China moeten volgen. Frankrijk, Duitschland en Italië sloten zich bij deze actie aan. China werd bereid gevonden op de basis der voorwaarden de vijandelijkhe den te staken en de onderhandelingen met Japan te openen, maar Japan kan de 5e bepaling der voorwaarden, om alle geschilpunten in den geest van het Kel- logg-pact te regelen, niet aanvaarden. Japan blijft zich echter 'bereid verklaren de onderdanen van de neutrale mogend heden in China te beschermen. Het liep inmiddels tegen half 5 eer de Engelsche minister Henderson, als voorzitter, de ontwapeningsconferentie opende, welke door vertegenwoordigers van 60 staten werd bijgewoond. Totaal waren 2500 personen in de conferentie zaal .aanwezig. Na een 'historisch over zicht te hebben gegeven van de voor bereidingen, die tot deze conferentie heb ben geleid, zeide de voorzitter o.m.: De wereld eischt ontwapening! De wereld heeft dringend behoefte aan ont wapening! Het is in onze macht het stramien der komende geschiedenis te helpen maken. Achter alle techinsche ver wikkelingen betreffende omvang der le gers en dergelijke bevindt zich het wel- ziijn der menschheid en de toekomst onzer beschaving. De menschheid ziet op naar deze Conferentie. Slagen wij, dan ben ik overtuigd, dat wij op 'be slissende wijze hebben bijgedragen tot de versterking van het bolwerk, dat wij met zoo oneindig geduld trachten op te bouwen tegen den oorlog. Ik weiger 28 door IVANS. „En nu, basta!" hernam deze, op staande, „Rust U goed uit, Vrouw Bon gers En niet te veel tobben, hoor! Wie weet, wat wij alles nog veranderen en verbeteren kunnen, wanneer wij het maar eenmaal samen eens zijn! De meeste leelijke dingen zijn niet zóó slim als zij eruit zien, als men ze maar met verstand aanpakt. En goede raad daarbij doet 'n heele boei, Vrouw Bongers! Tot ziens dus, op morgen!" „Dag Vrouw Bongers, dag Bruno!" zei Fred en volgde zijn Oom naar de, deur. Voordat deze geopend was, klonk echter nog eens de zachte stem van ide zieke. '„Meneer Van Setten!" Deze keerde zich om en trad opnieuw aan het bed. De vrouw stak hem haar magere, bruine hand toe. „Ik dank U, meneer!" fluisterde zij. Dat was alles, maar meneer Van Setten verliet de woning in het aangename be wustzijn, dat hij ide arme vrouw werke lijk eenigen troost gebracht had, al was de tijding, die .hij haar had medegedeeld, ook blijkbaar zoo droevig voor haar ge weest. „Ik geloof, dat wij op (den goeden weg zijn, Fred" zeide hij tot zijn meef, toen zij beiden over de hei wandelden/. „Alleen over één ding maak ik mij wat ongerust. De woning van Vrouw Bon gers staat blijkbaar niet meer onder be waking van de politie". „Dat hoeft toch ook niet meer, nu die zelfs de mogelijkheid van mislukkig te overwegen. Want in dat geval kan nie mand instaan voor de fatale gevolgen Eén ding is zeker: de wereld zou we derom terugvallen tot den gevaarlijken wedloop tusschen de zich snel uitbrei dende bewapeningen. Dit is het onver biddelijk alternatief voor succes. Zijn wij bereid onze taak te aanvaar den? Is het de wil der hier aanwezige naties een politiek te scheppen, geba seerd op het vertrouwen, dat de oor log tot het verleden behoort, dat wij oprecht hebben afstand gedaan van den oorlog als instrument onzer nationale politiek? Zijn wij bereid de gelegenheid aan te grijpen, nu zij ons wordt ge boden, om de volkeren een stap nader te brengen tot het verheven niveau van vrede en samenwerking? Daar alleen is ieder volk vrij zijn eigen leven te leiden zonder vrees voor aanvallen, .onrecht, verdrukking of oor log. Daar alleen bestaat gelijkheid van rechten voor elk volk in de vrije ge meenschap, die wij bezig zijn op te bouwen. Daar alleen kan er broeder schap tusschen de volkeren bestaan, die voortaan van potentieele vijanden trouwe vrienden zullen worden. Uwe tegenwoordigheid hier is een ant woord op die vraag. Die tegenwoordig heid is de belofte, dat wij ons doel zullen bereiken. Laten wij onze taak aanvaarden in de stellige overtuiging, dat het ,aan ons is, door het werk, dat wij zullen ver richten, de besluiten, die wij zullen ne men, de mate van overeenstemming, die wij zullen bereiken, de volkeren binnen te leiden in dit beloofde land! Na de openingsrede van Henderson, werd de .president van Zwitserland Motta tot eere-voorzitter der conferentie ge kozen. Motta, deze benoeming aanne mend, sprak daarbij de hoop uit, dat een atmosfeer van duurzame bevrediging uit de conferentie zal geboren worden en dat collectieve overeenkomsten zullen worden gesloten, die het algemeen ver trouwen onder de volken zullen her stellen. DE WINKELSLUITINGSWET. Naar wij vernemen, zal de aanvankelijk door minister Verschuur aangenomen turn van het in werking treden van de Winkelsluitingswet 1930, n.l. 1 Maart a.s., eenigen tijd verschoven worden. ZIERJKZEE. De Ned, Blindenbond, die met haar kunstavond overal succes oogst Izal 4 clezer te Brouwershaven, op 9 Eebrt. te Ouwerkerk en 10 Febr. te Renesse een uitvoering komen geven,. We hopen, dat voor deze avonden groote belangstelling zal bestaan, omdat de N. B. B'. in zijn .streven zoozeer de belang stelling en sympathie van ellen heeft, die willen medewerken, den toestand der blinden te verbeteren. HAAMSTEDE. Tot onzen spijt verne men wij, dat de heer C. J. Pilaar, sedert ongeveer 5 jaar als arts hier gevestigd, wegens benoeming aan het ziekenhuis te Tilburg, onze gemeente binnenkort gaat verlaten. Zeker zullen velen dezen be kwamen, ijverigen en weiwillenden ge neesheer noode zien heengaan. RENESSE Voor een goed bezette zaal I ln het café van mej. de wed. Kappers, gaf het fanfarecorps „Luctor et Emergo" j Zaterdagavond voor de donateurs hare j jaarlijksche uitvoering. Bij de opening door den voorzitter, dhr. J. M. Bienefelt, heette deze allen welkom, wees er op I dat enkele leden wegens ziekte ab- j sent waren en dat voor de op te voeren tooneelstukjes de tijd voor instudeer©» slechts zeer kort was geweest, doch sprak niettemin de hoop uit, dat alles naar wensch ;z(ou mogen slagen. (Deze hoop is niet ijdel gebleken). Onder de beproefde leiding van den directeur dhr. M. v. d. Werf, gaf het corps daarop een 4-tal nummers ten beste, waarvan wij de nummers 3 en 4 ais uitblinkers noe men. Ter afwisseling volgde „De Vreem deling",. een snakerij in één bedrijf. Daar toe Van de zijde der excecütanten ver zocht, gaf de heer J. de Nooijer vooraf tot goed begrip eene korte en duidelijke uiteenzetting van de strekking van het stukje, weergevende eene episode uit het leven van Tijl Uilenspiegel. Na de pauze werden door het fanfarecorps nog een 3-tal nummers ten gehoore gebracht en kwam vervolgens tot slot voor het voet licht „De Assistent-Dokter". Beide stuk jes, we mogen wel zeggen stukken, wer den vlot vertolkt en vielen ten zeerste in den smaak, al verdiende kennelijk het tweede ide eere-palm. Muziek en spel werden met onverdeelde aandacht aan gehoord en gevolgd. Welverdiend ap plaus klonk telkens uit de zaal op. Aan 't eind complimenteerde ide burgemeester, als eere-voorzitter, het fanfarecorps en haren directeur met hetgeen was gepres teerd. De voorzitter betuigde dank voor deze woorden van waardeering en dankte het publiek voor de belangstelling. DREISCHOR. In een dezer dagen ge houden vergadering van leden (dierWarm- waterroterij Dreischor, werd onder meer door haren voorzitter, in zijn inleidend woord ide volgende ontboezeming geuit. Het gaat met de vlasserij in 't algemeen zoo slecht op heden, dat het vlassen op deze manier niet meer uitgeoefend kan worden. De verliezen zijn over de ge- heele linie dermate, dat wel geen enkele vlasser er meer toe zal kunnen besluiten zijn bedrijf in gang te houden. Velen trachten reeds andere werkzaamheden te krijgen en anderen zullen, na afwerking der oude voorraden, hunne zaken slui ten. De in uitzicht gestelde regeerings- steun zal hierin niets veranderen, aange zien dit seizoen is gekocht voor spot prijzen, waartegen de vlasteeler geen vlas kan verbouwen en de vlasbewerker hier op geen noemenswaardig loon kan be cijferen. Het is uitgesloten, dat bij een tegemoetkoming van f160 per H.A., vlas verbouwd zal worden. Gebrek aan grond stof, gebrek aan crediet is het vooruit zicht, waardoor ide vlasserij hier ten doode staat opgeschreven en de alge meen© werkeloosheid in de volgende win ter zeer zal toenemen. Verzekeren tegen werkeloosheid zou in dezen ten zeerste in overweging dienen te worden geno men. Wij hebben gedaan wat we kon den; in onze roterij zijn jde loon en ver laagd, personeel zoo miniem mogelijk ge nomen, ons vlas is marktwaardig, doch wij kunnen het niet verkoopen en zien geen kans andere middelen aan te wen den om de vlasserij op deze manier gaan- Wees er vlug bij! Bij de eerste pijnlijke scheut in armen, beenen of lendenen, wrijf U dan onmiddellijk met Akket's Kloosterbalsem, het vanouds bekende en beproefde wrijf- middel, dat ai zooveel goede diensten bij rheumatiek heeft bewezen. Tot diep in de weefsels voelt Ge dan de wel dadige, genezende werking en de pijnen verdwijnen. man" (Fred kon het niet over zich ver krijgen, nu nog over den „landiooper' te spreken) „gevangen genomen is" merkte de neef op. V,Zqoi zal de politie er ook wel over ge dacht hebben, Fred!" Meneer Van Setten zweeg en keek strak voor zich uit. „Waarom maakt U zich dan nog on- 1 /gjerust?" „Ik heb je immers al gezegd, Fred', dat je, zondjer schijn of schaduw van bewijs, hebt aangenomen, dat (die man den aanval op Vrouw Bongers deed. En, mocht hij h|et niet gedaan hebben, dan loopt de Idader nog vrij rond1"). Fred zweeg. Hij herinnerde zich zéér j goed, idaf zijn Oom hem dit reeds gezegd had. Toen echter hjad hij daarover wei nig meer nagedacht. Maar nu....! j Had hij niet gezien, hoezeer |di© tijding i van het gevangennemen van Van Gen- kei de bewoners van het kleine huis op de heide getroffen had/...? Hadden zij niet gezegd, dat zij daardoor ongleluki- kig geworden: waren^? En, als die man nu inderdaad onschul dig was.;.? Dan had hij, Fre'di, meenen'de goed te handelen, in werkelijkheid iets Weel ergs gedaan: een onschuldig mensch aan de politie overgeleverd Maar er waren immers Rechters, die over het schuldig of onschuldig uitspraak zouden doen? En die waren toch rechtvaardig! Maar... Fred had) wel eens van gerech telijke dwalingen gehoord. Had de politie door, evenals hij zelf, de schuld van dien man aan te nemen, idan niet óók ge dwaald? Zou de Rechter die dwaling herstellen...? Het begon Fred meer en meer te be nauwen, dat hij zich met deze zaak had bemoeid. Ja, hij had er nu berouw van dat hij het gedaan hja'd. ',;Wat heb je, jongen? Je kijkt zoo ongelukkig!" zei meneer Van Setten opeens. Toen liet Fred iets los van de gedach ten, die hem zopeven klloor het hoofd hadden gekruist. „Ik zou mij daarover maar niet van streek maken" zei meneer Van Set ten. „Je hebt je niets te verwijten, en, in jouw plaats, zou ik hetzelfde ge daan hebben. Ook moet je niet vergeten, dat |de man uit de gevangenis gevlucht was". Dat laatste was inderdaad, tot op zekere hoogte, een troost! Fred had dan tenminste iemand helpen gevangen ne men, die zijn verdiende straf nog niet ondergaan had. Maar... hoe konden Bru no en zijn moeder voor zóó iemand zooveel voelen? Telkens kwam die vraag weer voor den dag! Misschien zou zij opgelost wor den, wanneer^ Vrouw Bongers eindelijk sprak. Fred hoopte het hartelijk, want zij liet hem geen rust. Op de heide, dicht bij de plaats, waar hij en Otto Blees op dien Zondagmiddag die nu al zoo lang geleden scheen, ge kampeerd hadden, liepen zij zoowaar Otto Blees zeiven tegen het lijf! Deze vroeg, of hij mee naar huis wandelen) mocht. Héél bescheiden was die vraag niet, omdat Otto best gemerkt had, dat/ Oom en neef ernstig met elkander praat ten. Maar Otto was nu eenmaal niet heel bescheiden. Fred was liever alleen met zijn Oom gebleven, 't Was echter moeilijk Otto op z'n ééntje verder te sturen en dus werd de gevraagde toestemming ver leend. de te houden. Onze roterij zal dus dit seizoen niet kunnen werken en is een bron van veel werkverschaffing in de vlasbewerking mede vernietigd. (Inderdaad geen opgewekte klanken! Zeer te betreuren zou het zijn, wanneer de vlasteelt en vlasbewerking, waarin velen gedurende reeksen van jaren ar beid en brood vonden, zou te loor gaan. Red.). - Vrijdagavond gaf het harmonie-gezel schap „Crescendo" alhier op de boven zaal van Aarnoudjse hare uitvoering. De zaal was geheel bezet. Onder kundige leidjing van haren directeur, 'de heer Joh. F. A. Theewis uit Zierikzee, werden een aantal muzieknummers uitgevoerd;, welke om hun kwaliteit en de uitvoering daar van, met genoegen mochten worden ge hoord. Den ijver en studiezin der muzi kanten kwam bij de uitvoering hiervan ten volle voor den dag. Een speciaal respect hadden we voor den bespeler van de strijkbas, welke in zeer korten tijd dit instrument heeft loeren bespelen, waarmede het gezelschap een flinken grondtoon heeft verworven. Verder werd opgevoerd een kluchtspel in 3 bedrijven, genaamd ,,'n Partijtje Poker". Dit mooie spel werd door de tooneellisten van het gezelschap met welwillende medewerking van een drietal jonge dames uitstekend weergegeven en de vele lachsalvo's in de zaal bewezen, dat het publiek genoot van de vaak vermakelijke situatie's. Voor de vertolking van dit werkelijk eer ste rangs stuk mag een woord van lof aan de spelers niet achterwege blijven. Na afloop der uitvoering dankte dhr. J. J. Verjaal, voorzitter der vereeniging alle aanwezigen voor hun belangstelling, den heer Theewis voor zijn kundige lei ding en de dames-toonoelisten voor |de door haar verleende medewerking. Spr. wekte de burgerij op om bij het nier ter plaatse door het muziekgezelschap, van wege onzen Muziek- en Zangersbond op Schouwen en Duiveland te houden con cours op den 2en Pinksterdag, ook 'de medewerking te willen verleenen. Dhr. C. M. Weststrate sprak namens de aan wezigen een woord van dank voor den genotvollen avond, waaraan werkelijk door ijver en studie werd bewezen, idat Crescendo's uitvoering er mocht zijn. Met een gezellig bal werd deze uitvoering besloten. Maandag herdacht de heer H. C. Berrevoets, waterbouwkundig opzichter van den Polder Dreischor, het feit, dat hij dien, dag vóór 25 jaar in dienst kwam van genoemden polder. Verscheidene per sonen kwamen hem feliciteeren, terwijl hem door het Polderbestuur een gouden horloge met inscriptie werd geschonken, als aandenken. Van andere zijde werden eenige bloemstukken geschonken. Voor hem en zijn familie een dag van aange name herdenking. NIEUWERKERK. Woensdag hield de Landbouwvereeniging „Eendracht Bindt" Hun weg voerde hen niet ver van de plaats, waar de Zigeuners, over wie reeds enkele malen sprake geweest is, kam peerden. Daar kwam hun een lange man tegemoet, in 'n blauw boezeroen gekleed en met 'n rooden doek om Iden hals. Hij was bruin van kleur en had bijna zwarte oogen waarvan het donker sterk afstak tegen het glanzende wit. Hij droeg een korte, gr ijzende snor en ringen in de ooren: blijkbaar kwam hij uit het Zigeu nerkamp en behoorde zelf tot dit volk van zwervers, hoewel hij voor 'n Zigeu ner bizonder zwaar gebouwd' was. „Dien kerel heb ik al meer gezien!" zei Otto, toen de man hun, met een bru talen blik en zonder te groeten, voorbij gegaan was. „Waar dan?" informeerde Fred. „Dat's 'n heele geschiedenis" ant woordde Otto, terwijl hij zich 'n air van gewicht gaf. „Verleden Zondagmidj- dag was ik ook op Ide hei, iop m'n eentje, want jij was naar Amsterdam), Fred! In )de buurt van het 'huisje van; Vrouw Biongers stond dezelfde vent, dien wij daarjuist tegenkwamen, achter een b|oom. Vóór het huis, op 'n bank, zat 'n politie-agent. Die rookte dood op z'n gelmak een pijpje. En onderwijl stond die kerel 'm aan te kijken, alsof 'm wel had willen vermoorden. Maar Ide politie'-agent merkte het heelemaal niet, omdat Ide ander verdekt was opgesteld. Ik had er plezier in, dien onguren vent aan 't schrikken te maken. Hij had mij niet zien komen, omdaf-i aldoor naar den politie-agent keek. Toen schreeuwde ik ineens: „Goeienmiddag!" En ik kan je verzekeren, dafc-i 'n heelen sprong maak te en toen door het bosch aan den haal ging. De politie-agent had z'n pijpje laten vallen en, toen-i opkeek, was de kerel Jiaar jaarvergadering in 't hotel „De Mee- baal". De voorzitter, dhr. W. H. v. Oeve- ren, opent de vergadering en geeft een overzicht van den toestand op land- leden een goed jaar mag zijn. Uit het verslag van den secretaris blijkt, dat 4 nieuwe leden werden ingeschreven, zoo dat het ledental thans 102 bedraagt. Aan gekocht werden 77500 K.G. zw. ammo niak, 35100 K.G. Chili, 2550 K.G. Uréum, 3800 K.G. Patent-Kali, 107800 K.G. Kalk- salpeter, 45800 K.G. Super, 19500 K.G. Kalizout 40 pCt., 12000 K.G. Thomas- meel en diversen. Van krachtvoer werd aangekocht 20400 K.G. Grondnotenschil- fers en 21800 K.G. Maïs. Van de „Ring Zierikzee", aangesloten bij 't Centra al- Bureau, werd gekocht 18115 K.G. kracht voer. De ontvangsten bedroegen, met in begrip van het goed slot van 't vorige jaar, f 31924,63, de uitgaven f 30833,02, zoo dat het goed slot over 1931 bedroeg f 1091,61. Bij het 2e punt van de agenda, be stuursverkiezing, werd de heer W. Flik- weert Az. herkozen; in de vacature Boo- gerd werd gekozen dhr. C. J. van Westen en door het bedanken van den heer W. H. v. Oeveren, werd in diens plaats gekozen dhr. M. H. Krepel, terwijl in de financieel© commissie werd benoemd dhr. J. J. v. d. Zande. Besloten werd. om de woning van den secretaris aan te sluiten aan het telefoonnet; eveneens werd goedgevonden f15 beschikbaar te stellen voor het keuren van vee op de keuringsplaats Nieujwerkerk en aan te sluiten bij den kring Zierikzee van het Centraal-Bureau. Na de rondvraag kreeg de heer Stevens, landbouwconsulent te Goes, het woord, om een lezing te hou den over aardappelziekten en export. De verschillende ziekten en bestrijdingsmid delen werden door hem besproken, zoo ook de bewaring van pootaardappelen en de export naar het buitenland. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd ruim gebruik gemaakt. De voorz. zegde den heer Stevens dank voor zijn duidelijke uiteenzetting en sluit op ge bruikelijke wijze de vergadering. STAVENISSE. Maandagavond werd al hier door den Neder]. Blindenbond een prachtige propagagnda- en kunstavond gehouden voor meer dan 200 opgekome- nen. De' Bewaarschool was te klein om allen te kunnen .ontvangen, daarom Smoest men zijn toevlucht nemen tot de beide zalen van het hotel Potappel. De heer A. F. Hanssens riep een „welkom" toe aan de vertolkers van het programma, en aan het publiek. Zoowel vóór als na de pauze kreeg men te hooren de hee- ren Streekstra (piano), v. d. Heuvel (de clamator) en Bresser (bariton), terwijl de bondspropagandist, dhr. J. van den Berg, in een aandoenlijke rede schetste het leven en het werk der blinden en hun aanspraak inriep op en het mede leven der menschheid. Het geheele pro gramma werd met ingespannen aandacht gevolgd. Groot applaus was aller be- al verdwenen. Ik vertelde 'm matpuurlijk, wat ik gezien had. Toen zei de agent 'n leelijk woord en keek me zóó nijdig aan, alsof ik die kerel geweest was!" Hij zweeg. Meneer van Setten en Fred ha,dden met gespannen aandacht ge luisterd. „En toen...?" vroeg de laatste. („Toen was 't uit!" verklaarde Otto. „De agent deed' niets en ik wandelde verder". „En heb jijzelf met niemand daar over gesproken?" - vroeg meneer Van Setten. '„Jawel! Ik heb 't aan vader verteld. En die zei: „Bemoei je niet met zulke Öinj- gen: je steekt je maar in 'n wespennest". 4Misschien had je vader wel gelijk, Otto!" lachte meneer Van Setten. Maar dadelijk keek hij heel ernstig. „Je ziet, dat mijn bezorgdheid wel eenigen grond heeft, Fred!" zeide hij. „Mij dunkt, dat het verstandig zijn zou, de politie te waarschuwen". Otto begon te begrijpen, dat zijn ver haal van meer beteekenis geweest was dap hijLzelf vermoed had. „Ik vond het niet noodig de politie te alarmeeren" zei hij, 'n beetje neus wijs. „Jij bent ook 'n stoere jongen en ik ben maar 'n oude heer!" antwoordde meneer Van Setten. „Als je verstandig bent, volg jij den raad van je vader 1" Meneer Van Setten en Fred vonden, toen zij om 'n uur of vijf -thuis kwa men, Oom Karei in 'n boozen bui. En weldra bleek, dat zijn woede hoofdzake lijk Fred gold. Er was namelijk iets vree- sélijks gebeurd 1 (Wordt vervolgd). j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1