PU ROL De Landlooper bonnement; Maandag 1 Febr. 1932. zierikzeesche courant. sss^Jaarcang advertentien Inzending Advertentiën me' Wybert ONTWAPENING? f e u i l l e roi; BU1TE WLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Provincie. Het Kerkconcert den Heer en Merroaw Seerden en de Heeren LeCIase en v. Bergen, Prijs p. 3 maanden ƒ1.60, franco p. post 1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 117677. Zierikzeesche Nieuwsbode No. 12267 UitgrRtMir H, J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ct*„ van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Uiterlijk 10 aar op du dag uitgaaf Hier begint het I VoorkomGorgel droog Morgen, 2 Februari, zal in. Genève de lang verbeide Ontwapeningsconferentie geopend worden. Behalve de leden van den Volkenbond zenden ook landen als de Vereenigde Staten, Rusland en Tur kije delegaties. Het belooft de belang rijkste internationale conferentie te wor den sinds het vredescongres van Ver sailles. Met spanning wacht de wereld af, wat de maandenlange besprekingen ons mogen brengen. Het is niet de eerste bijeenkomst van dezen aard. Ook de eerste Vredesconfe rentie van den Haag in 1899 had ver mindering van bewapening op het pro gram. Er kwam niets van terecht, deels tengevolge van de gebrekkige voorbe reiding. De beter voorbereide vlootcon- ferenties na den oorlog tusschen de 5 grootste mogendheden leidden daaren tegen wel tot eenige vermindering der oorlogsschepen. Thans zal men spreken over inter nationale beperking van land-, zee- en luchtmacht en van al het oorlogsmate^ riaal onderhanden nemen. Aan de voor bereiding zal het ditmaal niet liggen, als het doel niet bereikt mocht worden. Een commissie van deskundigen, met onzen landgenoot Loudon als voorzitter, heeft na jarenlangen arbeid een uitste kend werkprogram in elkaar gezet. De tijd is rijp, zou men zoo zeggen. Tegenwoordig, terwijl de heele wereld geteisterd wordt door de crisis, geeft de menschheid nog d a g e 1 ij k s 30 mil- lioen guulden uit voor oorlogstoerusting. Wat mogen we nu verwachten? Frankrijk verlangt veiligheid alvorens de militaire uitgaven te besnoeien en wie zal deze „veiligheid" kunnen geven, als Volkenbonds verdrag, Locarno-garan- tie en Kellog-pact niet voldoende ge acht worden? De Engelsche Minister van Marine verklaarde, dat de Britsche vloot reeds tot op een minimum is terugge bracht. China en Japan, die gewapend tegenover elkaar staan, zullen er niet aan denken hun strijdkrachten te ver zwakken. Het krachtens vredesverdrag ontwapende Duitschland zal gelijkstelling met de andere mogendheden eischen, d.w.zvrijheid om weer aan den be wapeningswedstrijd te kunnen meedoen! Dat alles klinkt niet bemoedigend. Welk land zal zich verzwakken, als de groote mogendheden niet het voorbeeld geven? De kans op vermindering der bewapening lijkt uiterst gering, om van „ontwapening" nu maar heelemaal niet te spreken. Misschien komt men tot een afspraak over een maximum van be wapening, waarboven de landen niet zul len mogen uitgaan, maar zelfs dit is twij felachtig. Intusschen zou dit laatste wel van belang zijn, aangezien dan tenminste de bewapeningswedstrijd zou worden ge staakt. De jaren vóór 1914 hebben ons geleerd, dat niets de volken zoo zenuw achtig maakt en zoo tot oorlog drijft als een dergelijke wedstrijd. Zien wij de toekomst te donker? Zul len misschien de vergaderde heeren toch iets gevoelen van de beroemde inter nationale sfeer van Genève? Zullen zij; inzien, dat vrede en veiligheid niet ver- kregen worden door zich tot de tanden te wapenen, doch dat juist omgekeerde vreedzame samenwerking pas mogelijk wordt, als de wapens worden opgeborgen? Zullen zij beseffen, dat zij niet alleen verantwoordelijk zijn voor eigen volk, doch voor de toekomst van de geheele menschheid, en zullen zij, door dit be sef gedragen, de handen ineen slaan om te komen tot wettelijke vermindering der militaire uitrusting? Zouden zij 't wagen om steenen voor brood te geven? Laten wij aan den vooravond van de conferen tie de vurige hoop uitspreken, dat de uitkomst beter moge zijn dan de voor teekenen schijnen aan te wijzen. J. W. B. HET CHINEESCH-JAPANSCH CONFLICT De avondbladen van Zaterdag bevat ten het alarmeerende bericht, dat China aan Japan den oorlog zou hebben ver klaard. Een tragisch feit, te tragischer aan den vooravond van de Ontwape ningsconferentie, die morgen (Dinsdag) dag) te Genève aanvangt. Doch de och tendbladen van Zondag gaven een rec tificatie, waaruit bleek, dat ;het aanvan kelijke onrustbarende bericht over een oorlogsverklaring is voortgekomen uit een besluit der centrale executie van de Kwomintang van deze of soortgelijke strekking. De Kwomintang controleert volgens de Chineesche grondwet de re- geering, doch is de regeering zelf niet, hoewel, naar het schijnt, de kwestie van oorlogsverklaring in den boezem der regeering zelf een punt van overweging moet hebben uitgemaakt. Men zou zich er over moeten verbazen, indien de Chi neesche regeering inderdaad besluit tot het verklaren van den oorlog aan Ja pan, daar dit in volslagen tegenspraak zou zijn met de tot dusver gevolgde tac tiek en geheel zou neerkomen op een spelen in de kaart van Japan. Sinds geruimen tijd toch' werd het steeds dui delijker, dat Japan aanstuurde op voort durende uitbreiding van het conflict, zoo dat de indruk werd gewekt, dat het Tokio niet zoozeer te doen was om de Japansche belangen plaatselijk te waar borgen, dan wel om een actie van veel wijder strekking. Door een oorlogsverklaring aan Ja pan, welke dit land in de gelegenheid zou stellen zijn volle militaire kracht op China te werpen, waartegen dit natuur lijk niet bestand zou zijn, zou China alle moreele voordeelen van zijn huidige positie te niet doen. Hetgeen inderdaad voorloopig moeilijk aan te nemen zou zijn. Inmiddels is de toestand te Sjang hai critiek, hoewel naar de laatste berichten doen vermoeden Japan zijn actie gaat inbinden en verzekerd heeft, dat het alléén gaat om de Chineezenwijk van Sjanghai, die reeds door de Jap's onder vuur genomen is en waarbij beide beide partijen aanzienlijke verliezen heb ben geleden. De internationale conces sies zou Japan, naar het o.a. aan de Ver. Staten heeft verzekerd, nauwgezet eerbiedigen. Zondag kwam hel, door bemiddeling der Britsche en Amerikaansche consuls, tot een wapenstilstand tusschen de belli- grenten, maar heden (Maandag)morgen werd opnieuw een hevig artillerievuur geopend in de Chineezenwijk Sjapei en 27 door IVANS. Terwijl hij sprak, had deze advocaat innig medelijden met de nog half-zieke vrouw, die hij aldus met zijn mededee- lingen op het lijf viel. Maar hij was er vast van overtuigd, dat zij alleen te helpen zou zijn, wanneer zij in hem vertrouwen stelde, en dat zij alleen dan in hem vertrouwen stellen zou, wan neer zij voelde, dat zij zich, zonder een vertrouwd raadsman, niet meer uit de moeilijkheden redden kon. Zijn schijn bare ruwheid, waar hij wist, dat vrouw Bongers op de een of andere wijze tot den gevangen genomen man in betrekking stond was dus goed gemeend en in het belang van die vrouw zelve. Maar voorloopig kon zijzelve dat nog niet i nzien. Zij was zóó ontdaan, dat meneer Van Setten een oogenblik vrees de, dat zij in onmacht vallen zou. Dit gebeurde echter niet, maar het duurde lang voordat zij sprak. „Hoe weet U dat alles...? Wie heeft het U verteld...?" vroeg zij toen met een stemi, die nauwelijks verstaanbaar was. „Het heeft in de courant gestaan en Fred is erbij geweest" antwoordde meneer Van Setten rustig. De stem was van het venster geko men, waar Bruno naar buiten had staan kijken. Hij had zich plotseling omgewend en staarde met groote, dreigende oogen naar Fred. Ruwe Huid Schrale Lippen Dooxcb 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. co Drojjletee in een der uithoeken van de intern, ne derzetting. Zoowel van Japansche als Chineesche zijde werd beweerd, dat de wapenstilstandsovereenkomst was ge schonden. Na onderzoek, door de consu laire autoriteiten, bleek zulks op teen misverstand te berusten. Aanvankelijk ontstond er in de nederzetting een pa niek, toen het vuur weer werd geopend, doch de consuls verklaarden, dat de wapenstilstand was gehandhaafd. Nog steeds dringen duizenlden vluchtelingen de internationale concessie binnen. De mis sies komen ruimte tekort om alle vluch telingen te helpen. Een Japansche krui ser is naar het moederland onderweg met gesneuvelde en gewonde Japansche soldaten. Met behulp van de nieuwe Amerikaansche en Britsche strijdkrach ten zal men in staat zijn aldus de Am. consul de indringers, die de gevechten naar de nederzetting verplaatsen, daar uit te verdrijven. DE VERBINDING RIJN-SCHELDE. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Westelijk Noord-Brabant ver zoekt in een adres aan den ministerraad, dat geen oplossing van het vraagstuk van een nieuwe verbinding van Rijn en Schelde worde gegeven, welke niet in alle opzichten de belangen van Westelijk Noord-Brabant en van het aangrenzende Nederlandsche gebied Idient. De Kamer verstaat hieronder met namie: le. Dat het ontworpen kanaal van Din- telsas tot Bath dienstbaar zal moeten zijn aan de afwatering van Noord-Brabant. 2e. Dat door het genoemde kanaal een logische verbinding voor de binnenscheep vaart door Westelijk Noord-Brabant tot stand zal komen, in aansluiting op het kanalenstelsel in Oostelijk Noord-Brabant en Limburg. 4e. Dat het genoemde kanaal de ge legenheid zal bieden, in de' toekomst over te gaan tot een aansluiting op Zeeuwsch-Vlaamsch gebied, waardoor de meest Zuidelijke gedeelten in 't Westen van ons land op meer doeltreffende wijze dan tot dusver op het centrum van Nederland kunnen georiënteerd wor den. „Ik heb het courantenbericht meege bracht" zei meneer Van Setten, het blad uit zijn binnenzak voor den dag halende. „Misschien wil je het even voor lezen, Bruno! Je moeder kan het dan meteen hooren Bruno nam het blad aan en begon het artikel voor te lezen, dat hem door den advocaat was aangewezen. Opzette lijk had deze hem daartoe uitgenoodigd, Immers hij had gezien, dat de jongen bezig was zich op te winden; en er is geen beter middel iemand tot kalmte te dwingen, dan door hem ertoe te bren gen, iets voor te lezen aan anderen, die gretig toeluisteren. En hóe gretig luiterdé vrouw Bongers! Op haar gezicht spiegelden zich angst, schaamte, doodelijk verdriet. Waarom...? vroeg Fred zich af. Hoewel Bruno's stem op bedenkelijke wijze trilde, toen hij voorlas wat de courant zeide omtrent „een jongmensch 1 uit de provincie", bracht hij de voorlezing toch ten einde. Maar zijn gezicht was doodsbleek geworden en er stonden Zweetdroppels op zijn voorhoofd, „Jou laffe verrader!" zeide hij plot seling, zich tot Fred keerende. Ein deze, die zooals wij weten zich reeds zoo dikwijls had afgevraagd, of hij tegenover Bruno en zijn moeder wel goed gehandeld had, kreeg een vuurrood hoofd en wist niet wat hij zeggen moest. Gelukkig kwam zijn Oom hem te hulp. „Ik begrijp in het geheel niet, waarom je Fred voor een laffen verrader scheldt" zeide hij zeer kalm. „Je moew der en jij moesten hem juist dankbaaf zijn, dat-i den man, die hier gestolen j en geweld gepleegd heeft, onschadelijk 1 heeft helpen maken". ZIERIKZEE. Het bestuur der afdee- ling Zierikzee der vereeniging „Voor Vol kenbond en Vréde" verzoekt ons aan hare leden mede te deelen, dat het meent, dat de internationale toestand momenteel niet van dien aard is, dat het gewenscht is, de bijzondere aandacht te schenken aan het feit van de opening van de Ontwapeningsconferentie te Ge nève op 2 Februari a.s. Het bestuur heeft daarom afgezien van het voeren van bij zondere propaganda door het houden van een lezing of' anderszins. In een artikel in dit blad zal op de problemen dezer conferentie gewezen worden. Op de H. Bi. S. en andere scholen zal het nut der ontwapening a.s. Dinsdag besproken wor den. Aan belangstellenden in de hiermede verband houdende problemen zal de ge- wenschte lectuur gaarne door den secre taris, Havenplein D 376, ter inzage ver strekt worden. Donderdagavond vergaderde ten Stadhuize alhier de afd. Z.zee van het ,Roode Kruis", onder voorzitterschap van den heer P. F. Wittermans. Uit het ver slag over 1931 van den secretaris, de heer J. Nolet, bleek, dat het aantal leden 99 bedraagt, terwijl aan contributies "104 in kwam. In het verslagjaar gaf dr. J. de Vrieze belangloos een cursus in verbandleer etc. aan het politieperso neel in Schouwen—Duiveland, in een der lokalen van de Ambachtsschool. Dr. |de Vrieze werd namens de afdeeling dank betuigd voor zijn gewaardeerde diensten, terwijl het bestuur der A.B.S. den dank had te aanvaarden van het in gebruik geven van een leslokaal. De rekening over 1931, opgemaakt door de penningmeesteresse, mevr. Kooiman- Tissing, wees uit, dat het voordeelig sal do i 925,251/2 was. Nadat de rekening door een financiëele commissie accoord was verklaard, werd de penningmeeste res gedechargeerd. De begrooting voor 1932 wordt geraamd op f 1052,821/2'. Aan de vereeniging tot stichting en in stand houding van een badinrichting, werd, be- houudens nadere goedkeuring van het hoofdbestuur, gedurende 5 jaar een jaarl. subsidie toegelegd van f25, als bijdrage in de exploitatiekosten. De periodiek af tredende bestuursleden, de heeren J. C, A. Bannink en A. G. de Kater, werden bij acclamatie herkozen verklaard. Het hoofdbestuur stond voor deze af deeling een zeer fraaie en practische ver- bandtrommel gratis in bruikleen af, een daad, welke door jdie afd. Zierikzee zeer wordt gewaardeerd. - De „Zierikzeesche Kolenbond" heeft Donderdagavond j.l. in „Het Huis van Nassau" zijn 30-jarig bestaan op een voudige, sobere wijze herdacht. De ver gadering stond onder leiding van den heer R. Bienefelt en was door ruim 60 personen bezocht. Ofschoon uit ,de in leiding van den voorzitter en ook uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat in het afgeloopen jaar niet alle leden kolen van den Bond hadden betrokken, was men toch dankbaar gestemd. Het jaar 1931 leverde een zuivere winst op van f 34.83, nadat ,op pakhuis en andere zaken een bedrag was afgeschreven. De Balans gaf op 31 Dec. 1931 een zuiver bezit aan van f2187.305, alzoo aan waar devermeerdering van f 134.83. Van de scheepslading kolen alles uitstekende kwaliteit in het najaar van 1931 ge lost, is nog een flinke voorraad aan wezig, Staande de vergadering werd nog een aanmerkelijk aantal H.L. besteld. Door vertrek en overlijden is het leden tal iets verminderd, het bedraagt nu 156. De aftredende bestuursleden, ide heeren Bij de Vaate en Van Duin werden her kozen. Door den voorzitter Werd nog een keurig en uitgebreid overzicht van de 30-jarige periode voorgelezen, terwijl dit werd aangevuld door den oud-voor zitter, den heer W. den Boer, die nog menig feit in herinnering (bracht. De eerste voorzitter van den Bond, de heer J. C. van der Maas, was tot zijn spijt, verhinderd om aanwezig te zijn. Het ge zellig samenzijn werd besloten met den wensch, dat de „Zierikzeesche Kolen- bond" tot voordeel van de Zierikzeeë- naars, in stand moge blijven, kan het zijn, tot in lengte van jaren. Zaterdagvoormiddag hield de land- bouwver. V.Z.O.S. alhier o.p de boven zaal in 'tHuis van Nassau haar alge- meene vergadering, die niet erg druk „Fred heeft moeder en mij ongelukkig gemaakt!" antwoordde Bruno, die ge' heel verbitterd scheen. „Wat had hij zich met onze zaken te bemoeien...?" „Nu inog mooier!" zei meneer Van Setten. „Het lijKl wel, of je je verstand verloren hebt! Fred helpt je en je schijnt hem d,at kwalijk te nemen en zegt, dat-i je ongelukkig gemaakt heeft. Ik moet .je zeggen, dat ik er niets van begrijp!" „Dat kunt U ook niet, omdat U niets weet" zei Bruno, nog steeds opge wonden. „Wist Fred méér dan ik?" vroeg meneer Van Setten slagvaardig. „Hoe kun je fyem dan toch verwijten, dat-i Ide rol van verrader gespeeld heeft?" „Hij wist óók niets!" antwoordde Bruno. „Dan is alles immers je eigen schuld was openhartiger tegenover hem geweest, en alles was misschien anders geloopen maar nu..." En zich plotseling tot vrouw Bongers wendende, vervolgde hij: „Uw beider wantrouwen heeft U leelijke par ten gespeeld. Alleen openhartigheid kan U komend leed nog besparen! Het is duidelijk, dat U tot dezen Dr. Van Genkel in nauwe betrekking staat; anders zoudt U zich zijn ongeluk niet zóó aantrekken Nu hebt U eenvoudig te kiezen. Aan ide» eenen kant mijn hulp, die ik U in alle oprechtheid aanbied', omdat ik U beider^ voor slachtoffers houd en niet voor men- schen, die willens en wetens kwaajd zullen doen. Aan iden anderen kant de waar schijnlijkheid, dat men er U van beschul digen zal, een dief en moordenaar ge herbergd te hebben, om hiem aan zijn straf te onttrekken. En dan... zult U tóch met de waarheid voor den dag moeten komen t Wees verstandig en ver te geven door op a.s. Zondagavond in de Nieuwe Kerk, zal te zeven uur aanvangen. De toegang le kosteloos. Het programma wordt den bezoekers aan den ingang der kerk uitgereikt. was bezocht. De voorzitter, de heer J. C. v. Oeveren, gaf, na opening, een kort overzicht over het afgesloten vereeni- gingsjaar. Gaf het ledental geen reden tot klagen, de cijfers van de afgenomen kunstmest en krachtvoeders vielen tegen. Succes leverde de sorteering van uien op, waardoor hoogere prijzen werden bedongen. Met klem drong spr. aan om bij de aardappelteelt toe te zien op het pootgoed, dat goed van kwaliteit moet zijn, terwijl hij onderlinge besprekingen, tusschen de leden, over opgedane er varingen, gaarne aanbeval. Na ballotage van 6 nieuwe leden kreeg de sem- penningm., de heer A. J. van Schelven, het woord, voor de rekening en verant woording over 1931. Het batig saldo be droeg f157.445. De rekening was nage zien en accoord verklaard door een fi- nancieele commissie, waarvan werd be paald, dat in 't vervolg om 't jaar 1 lid aftreedt. Besloten werd, dat voortaan, bij de levering van kunstmest, 1/g 0/0 en bij krachtvoeders li/2 °/o, gerekend wordt voor penningmeester en kas. De periodiek aftredende bestuursleden de heeren A. J. v. Schelven en J. v. d. Wekken Az. werden herkozen. Bij de rondvraag hield de heer Ir. Koopman een pleidooi voor aansluiting der vereeniging bij de Coöp. aankoop- ve\ van het Centraal Bureau, waarvan enkele leden reeds individueel afnemen. Het bestuur was van meening, dat deze kwestie op een aparte vergadering dient te Worden uitgemaakt, maar was wel bereid voorloopig mede te 'willen wer ken tot het betrekken van het Centraal Bureau, waarmede de vergadering zich accoord verklaarde. Daarna hield de heer Ir. Koopman een korte causerie, naar aanleiding van een onlangs door hem bijgewoonde lezing, xover aardappelenexport naar Frankrijk, dat voor aardappelen als af zetgebied voorloopig veel belooft. Reeds profiteerden daarvan in het afgeloopen jaar tal van Zeeuwsch-Vlaamsche boe ren. Het export is gedurende de laatste twee jaren sterk stijgend. In 1929 wer den 928 wagons (1 wagon 10.000 K.G.) in 1930, 2400 wagons pootaardappelen naar Frankrijk vervoerd, voor welk ar tikel zeer loonende prijzen worden ge maakt. Nadat uit, de vergadering nog was betoogd, dat het goed zou zijn een cursus te beginnen, speciaal gericht op 't onderkennen van aardappelziekten* met welke wensch het bestuur rekening zal houden, sloot de voorzitter de verga dering. Wij vernemen dat de Schouwsche en Duivelandsche vlassers, op -de Dins dag te Goes te houden vergadering zul len worden vertegenwoordigd door den secretaris van den Bond te Dreischor, de heer J. de Waaij en den voorzitter van den Bond te Ellemeet, de heer A. P. van der Weijde. HAAMSTEDE. In een der lokalen van de bijzondere school werd Donderidag- avond de eindles gehouJden van den eur- trouw mij! Dan kunnen wij gezamenlijk overleggen, hoe verdere rampen afge wend kunnen worden." HOOFDSTUK XVI. Fred heeft berouw. De advocaat had met overtuiging, maar tevens met groote hartelijkheid gesproken; en het was duidelijk, dat vrouw Bongers sterk onder Iden indruk verkeerde. Sinds Bruno het couranten-bericht hiad voorgelezen, had zij met gesloten oogen achterover in de kussens geleund. Een paar tranen waren haar langs de wangen gebiggeld, maar Zij had geen woord meer gesproken. Nu echter sloeg zij de oogen op en zeide zacht, maar zeer duidelijk: „Het wordt tnij te zwaar! Ik kan het alleen niet langer dragen." Zonder iets te zeggen schoof Bruno, die najder was getreden, zijn hand in de hare, als om haar te bewijzen, dat' zij niet alleen was! Even kwam er een glimlach een flauwe weerschijn van geluk op haar gezicht en toen zeide zij: „Bruno, beste jongen! Je bent. niet heelemaal rechtvaardig geweest. Hoe kon deze jongeman, die je vriend is, weten, dat hij verkeerjd deed, toen hij dien land looper" (zij sprak dit woord uit met groote bitterheid) „aan de politie over leverde? Hij wist immers niets! En hoe wilde hij Ide waarheid vermoeden?" Nu was het Bruno die het hoofd liet hangen. Maar Fred had volstrekt niet het ge voel, alsof hij 'n zedelijke overwinning behaald had. Integendeel, hjet verdriet en tevens de stille berusting van dezie vrouw ziende, begon hij zich werkelijk af te vragen, of hij iets gedaan had, waarover hij later berouw zou moeten hebben. Meneer Van Setten had opmerkzaam geluisterd naar de woorden van Vrouw Bongers en zich niet voor de eerste maal! verwonderd over de beschaving, die daaruit sprak, en die voor een een voudige vrouw, Idle van de groententeelt leefde, zeker iets bizonders was. Maar tevens had hij met eenige bezorgdhjeid gezien, dat, onder het spreken, het ge zicht van Vrouw Bongers bleeker en blee» ker was g eworden. De gemoedsbeweging, waaraan zij dien middag weerstand had moeten bieden, scheen haar toch te veel te zijn geweest. De advocaat begreep), dat hij idien dag niet verder gaan mocht- „Luister eens, vrouw Bongerszeide hij. „Ik neem, aan, dat U geneigd is, wat openhartiger dan tot dusverre te worden en de Vriendenhand, die ik U toesteek, (niet terug te stooten. Maar ik begrijp heel goed, dat U nu te moe is. Daarom zullen Fred en ik nu weggaan, maar morgen ochtend komen wij terug. En dan hoop ik, dat |g|e ons Uw moeilijkheden eerlijk vertellen zult." De aangesprokene had Ide oogen ge sloten en antwoordde niet. „Wie zwijgt stemt toe!" zeide meneer Van Setten. „Maar ik wil niet weggaan, zonder Idat ik U bedankt heb voor de lloyale manier* waarop U voor Fred partij Jiebt gekozen. De jongen had werkelijk niet ander mogen doen!" „En ikzelf ben U ook hartelijk dank baar" voegde Fred hieraan toe: hij schaamde zich er een beetje over, dat hij het eerste bedanken aan meneer Van Setten had overgelaten. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1