Woensdag 27 Jan. 1932. zierikzeesche courant. ^^anc^i2s»b - Inzending Advertentiën De Landlooper ABONNEMENT; Prijs p. 5 maanden ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij- Zierikzeesche Nieuwsbode ADVERTENTIEN van 1—S regels 60 cta., van 4 regels en daarboven 20 cta. per regel. Reclames 80 cta. per regeL Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit- vóór 10 ure. UiUrlIJk 10 aar op doo dog uitgaaf BU ITEWLftND. GEVANGENISOPROER. In de gevangenis van Dartmoor (En geland) is het Zondag tot ernstige on geregeldheden gekomen waaraan van de ongeveer 480 gevangenen tusschen de 300 en 400 deelnamen. Sedert ongeveer 14 dagen was er reeds een oproerige geest onder de ge vangenen merkbaar. Toen de gevangenen Zondagmorgen om 9 uur voor den kerk gang ingedeeld werden, wierp een aan tal hunner zich met geïmproviseerde wa pens op de toezicht houdende beambten. Een andere troep stormde de kamer van den directeur binnen. Het daar brandende haardvuur werd gebruikt pm het gebouw in brand te steken. In en kele minuten waren de boven de mu ren lekkende vlammen ver in den om trek zichtbaar. De directeur zond onmiddellijk tele fonisch een S.O.S. aan de politiedistric ten van Plymouth en Exeter. De brand weer van Plymouth poogde onmiddellijk den brand te blusschen. Intusschen woedde er binnen de mu ren der gevangenis een vreeselijke strijd. Honderden gevangenen trachtten gelijk tijdig op alle plaatsen over de hooge muren te klimmen, terwijl de gevange nisbeambten op hen schoten, waarbij een aantal gevangenen gewond werden. An dere gevangenen drongen de administra tie-lokalen binnen waar zij de stukken vernielden. De politie uit de heele om geving kwam spoedig bij de gevangenis aan, maar kon niet verhinderen, dat de klokketoren en eenige kantoren uit brandden. Een deel der gevangenen was ge vlucht en de politie hield 'in verband hiermede een razzia in de omgeving. De directeur der gevangenis Werd van een zekeren dood gered door een tot levenslang veroordeelden gevangene die niet aan de beweging deelnam en moe dig het hoofd boog aan de met knup pels gewapende ruiters, Waardoor hij den directeur de gelegenheid (gaf door een raam te ontvluchten. 20 gevangenen werden gewond en moesten in 't hos pitaal worden opgenomen; 2 hunner ver- keeren in levensgevaar. De aangerichte schade wordt op ongeveer 12.000 pond sterling geraamd. Een infanterie-afdee ling van 200 man is uit Plymouth naar Dartmoor gezonden, waar de geheele gevangenis omsingeld is door een cor don van militairen. Alle straten, die naar de gevangenis leiden en de straten in de omgeving, zijn gebarricadeerd. Men schijnt dezen maatregel te hebben ge nomen, omdat men aanleiding schijnt te hebben, te vreezen, dat er van buiten de gevangenis een aanval zal worden gedaan. Uit Stad en Provinole. ZIER1KZEE. Gaarne vestigen wij de aandacht op de in dit nummer voor komende advertentie van de schaakclub Zierikzee, waarin aan jongelui en ook ouderen, de gelegenheid wordt geboden het schaakspel te leeren spelen. Enkele meer geoefende spelers hebben zich ge heel belangeloos daartoe beschikbaar ge steld, terwijl de club borden en stukken gaarne voor dit doel afstaat. Het be- F E U I L LET O N. 6 door IVANS. Daarbij kwam, dat sinds; de advocaat den vorigen Zaterdag inet de heeren van het Gerecht was medegekomen de jongen zich telkens had afgevraagd, of hij in dien advocaat een vriend of een vijand zien moest. En ide! vraag, of iemand vriend of vijand was, had! op dit oogen- blik een bizondere beteekenis. Ook was hij er nog niet heelemaal overheen, dat Fred hem „verraden had" (zooals hij hiet in zijn binnenste noemde), hoewel zijn gezond verstand hem tot ide erkentenis brengen moest, dat zijn vriend moeilijk anders had kunnen handelen. Wat ervan zij, „Bruintje" trad) den twee bezoekers tegemoet met eenigszins ge mengde gevoelens. t„Goeienmiddag, m'n jongen!" zei meneer Van Setten hartelijk, terwijl hij Bruno de hand reikte. „Wij zijn in de eerste plaats gekomen om eens te zien, hoe je moeder het maakt". „Zij is veel beter" antwoordde de jongen. „Maar zijl moet het bed nog houden",. „Dat begrijp ik!" zei de advocaat). „En toch zou ik het erg prettig vinden, als ik eens het een en ander ijiet haar bespreken kon"(. Bruno's gezicht betrok. „Het is beter, dat zij met rust wordt gelaten" zeide hij. Maar zijn stem klonk 'n beetje weifelend. „Zeg je dat uit jezelven} of op aanraden van den dokter?" vroeg meneer Van Setten. ofg dagelijks voor Uw eel gorgel droog met het behoort tot de hygi ëne, nèt als 't poetsen van Uw tanden! Alléén in origineele doozen 25, 45 en 65 ets.' stuur hoopt op deze wijze meer belang stelling voor dit edele schaakspel op te weekken en mogelijk daardoor reserve- krachten voor zijn club te kweeken. - De collecte, gehouden idoor de afd. Zierikzee van het Centraal Genootschap voor Kinderherstellings- en Vacantieko- lonies, op Dinsdag 26 Januari, op de Protestvergadering van de vereeniging Volksonderwijs heeft f41.10 opgebracht. HAAMSTEDE. Onder groote belang stelling werd Maandagnamiddag op de algemeene begraafplaats het stoffelijn overschot van wijlen Jhr. C. B. van Citters in het familiegraf bijgezet. On der de aanwezigen merkten wij op ver scheidene burgemeesters van ,ons eiland en vertegenwoordigers van corporaties en instellingen waarin de overledene be trokken was. Aan de groeve werd eerst gesproken door burgemeester van Na- huijs van Noordgouwe, die gewaagde van droeve taak, 'welke door hem ver vuld moest worden. De familie van den overledene toesprekend, zeide spreker: Het leven gaat verder, maar als een licht op uw pad zult ge in het vervolg aan hem denken en als ge u zijner herdenkt, zal warmte in ,uw hart ko men. Ze zal u geen pijn doen die her innering, maar weldadig zijn. Jhr. van Citters met wien ik .24 jaren geleden voor het eerst kennis maakte, was een goed burger en mensch. Een man van eenvoud en groote ingetogenheid; eerlijk en oprecht. Een man van een fijn en edel gevoel en bovenal inet een goed hart. Goed en trouw was hij in zijn liefde tot zijn gezin; goed en trouw voor de velen die tot de familie ge zegd hebben zullen hebben, wat zij in hem verliezen. Zijn nagedachtenis zal in Noordgouwe dankbaar en met eere blijven bewaard. Vervolgens sprak Schout bij Nacht Sehorer namens de familie. Daarna voerden het woord de heeren Hamacher >en jMootehburg na mens de Insulaire Hypotheekbank en de Bank voor Schouw en-Duiveland, waar van de overledene resp. Commissaris en president-commissaris was, hem huldi gende voor alles, wat hij voor deze in stellingen heeft gedaan. Tenslotte uitte burgemeester Boogerd van Kerkwerve treffende woorden voor den (daadwerKe- lijken steun door dhr. v. Citters verleend aan de oprichting en instandhouding van het Ziekenhuis te Noordgouwe. Jhr. A. v. Citters, zoon van den overledene, dankte namens de familie, ^vaarna de plechtigheid door ds. Pijhacker Hordijk met gebed gesloten werd. Tal van kran sen waren uiting van de waardeering, die men wijlen dhr. v. Citters toedroeg. DREISCHOR. In plaats van Woensdag 20 Januari trad Maandagavond de heer. Oscar Tijdgat uit Antwerpen op voor de Ver. „Tot Nut en Genoegen" alhier, op de bovenzaal bij Aamoudse. De mist, welke ons eilandbewoners vaak parten speelt als men met de boot moet reizen, was ook oorzaak,, dat Idle aangekondigde lezing thans gehouden werd. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend, gaf hij eerst het woord aan den eere- Brujio haalde de schouders op. „Iedereen kan het toch zien!" ant woordde hij, en keek nu, nog boozer. Uit dit antwoord bleek echter voldoende, dat het verbod om met zijn moeder te spre ken, niet van den dokter was uitge gaan. „Hoor eens, Bruno!" zeide meneer Van Setten. „Ik voel uit de manier, waarop je tegen mij optreedt, dat je wantrouwend tegenover mij staat. En dat is niet heel verstandig! Uit; allerlei dingen die ik heb opgemerkt, ben ik tot die slotsom gekomen, dat je moeder in een heel moeilijke positie verkeert, en dat- zij raad noodig heeft. Zou zij dien niet van mij willen aannemen?" Het gezicht van den jongen' verloor iets van zijn booze, strakke uitdrukking. „Als mijn moeder goeden raad kon krijgen, zou haar dat zeker rustiger ma ken" zeide hij. „Maar zij durft nie mand te vertrouwen. En ik ook niet. Fred heeft immers pas..." „Fred heeft niet meer gedaan dan hij doen moest" zei meneer Van Setten. „Het zal je nog wel niet bekend zijn, dat hij in Amsterdam (dien landlooper heeft ontmoet. Ook toen heeft hij ge daan, wat hij z'n plicht vond". „Wat heeft-i dan gedaan.,.?" Deze vraag werd als 't ware op me neer Van Setten afgevuurd en ging ver gezeld van een woedenden blik op Fred. „'Dat is het nu juist wat ik aan je moeder wilde vertellen" antwoordde de advocaat. „En dan was ik van plan geweest, met haar te overleggen, hoe zijzelve en jij het best uit de moeilijk heden zoudt komen". Brpno stond nu onbeweeglijk en keek, met gefronste werkbrauwen, strak naar den grond. voorzitter, de heer J. J. Klompe, welke ter vergadering aanwezig was. Dezespraic op de hem gebruikelijke wijze een woord van welkom tot de aanwezigen en in het bijzonder tot den spreker van dezen avond., Deze verkreeg hierna het woord en be schreef op duidelijke wijze het leven van 't Bretonsche volk, zijn geaardheid^ zieleleven, godsdienstige begrippen en kleederdrachten, aanschouwelijk voorge steld met heldere lantaarnplaatjes. Ten duidelijkste was te bemerken de sym pathie, welke hij voor deze bevolking (onder wie hij 5 jaar verkeerde), koes terde, waaraan zijn Vlaamsche afkomst het zijne er zeker toe bijdroeg, daar hij zich met de Bretons één voelde in strijd om taal en gebruiken. Men aan dacht werd 'deze begaafde spreker en schrijver (Lode van Gent) gevolgd en was het jammer, dat niet meerderen aan wezig waren. Daarna gaf hij nog eenige echte Vlaamsche Humor ten beste en was het woord van dank en waardeering, gesproken aan zijn adres door den eere- vjoorzitter, alleszins op zijn plaats en stemde iéder gaarne in met een „tot weerziens'V BRUINISSE, In de gehouden verga dering van den gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. De voorz. .opent de vergadering en heet de aanwezigen wel kom; hij spreekt den wensch uit, dat het werk, hetwelk den leden in dezen moeilijken tijd op de schouders wordt gelegd, met lust en ijver moge worden volbracht en dat hen daarvoor de noo- dige kracht Wordt gegeven. Spr. memo reert verder de in het afgeloopen jaar uitgevoerde Werkzaamheden en hoopt tenslotte, dat deze vöor meest alle ge meenten onhoudbare toestand spoedig tot het verleden mag behooren. Na den loop der bevolking te hebben medege deeld, waaruit blijkt dat de gemeente in 1931 met 28 personen vermeerderde, doet de voorzitter mededeeling van de vol gende ingekomen stukken. Een besluit van Ged. Staten dat de beslissing in zake de begrooting voor 1932 is ver- igd tot 1 April. Een brief van den Min. van Binnenl. Zaken en Landbouw mededeelende dat de regeering 25 o/o 'bijdraagt in 'de kosten der werkver schaffing, uitgevoerd tot 31 Dec. 1931, en dat goedkeuring aan de werkver schaffing is verleend tot en met 27 Februari 1932. Een brief van den Min. van Binnenl. Zaken en Landb. inhou dende dat geen goekdeuring is verleend aan de vastgestelde steunregeling, en dat bij de regeering een regeling in voorbereiding is, krachtens welke de werkloozen bij vorst of sneeuw of als geen objecten voor werkverschaffing meer aanwezig zijn, zullen worden on dersteund. De voorzitter .deelt (mede dat het Polderbestuur dezer dagen f800 in de gemeentekas heeft gestort als bij drage in de kosten der werkverschaf fing voor de ten behoeve van den Pol der uitgevoerde Werkzaamheden. Deze Islam wordt in dank idoor den Raad aanvaard. Het rapport der Commissie tot wering van schoolverzuim over 1931 wordt onder dankzegging yoor kennis geving aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt afwijzend beschikt op het verzoek van A. en H. van Zuidland om ook in aanmerking te komen voor het verrichten van werkzaamheden, den reinigingsdienst betreffende. Eveneens wordt' op voorstel van B. en W. af wijzend beschikt op het verzoek van het Hoofd der o.l. school om nogmaals een uitkeering te mogen ontvangen ter betaling van verhuizingskosten, thans „Intusschen, als jelui liever hebt, dat ik er mij niet mee bemoei, best!" ver volgde meneer Van Setten. „Maar ik voel me toch verplicht jou en je moeder te zeggen, dat de zaken zich ontwikké- len in een richting, die het waarschijn lijk maakt, dat het Gerecht zich ook met jelui bemoeien zal". Hij maakte een beweging, alsof hij gaan wilde, en daarvan schrikte Bruno toch! „Ik zal met mijn moeder gaan spre ken" zei hij. „Komt U en Fred zooi- Jang binnen!" Toen oom en neef samen in het woon kamertje zaten, dat hun van dien Zater dagavond reeds bekend was, 'begon de eerste zacht te lachen. „Wel, Fred!" zeide hij. „Dit is in alle opzichten een vreemde geschiedenis. Anders komen de menschen bij mij, om mij te verzoeken hun zaken te behande len; maar nu bedel ik! hier om 'n zaakje, dat mij niets in 't laadje brengen kan". f,U doet het uit goedheid, Oom!" zei Fred, die, gedurende het gesprek van zijn Oom met Bruno, zijn hart warm had voelen worden. „Tut, tut!" lachte meneer Van Set ten. „Laten wij geen grqbte woorden gebruiken, Fred! Ik doe het uit nieuws gierigheid en daarmee uit!" Fred wist wel beter, maar begreep, dat zijn Oom niet voor de waarheid wilde uitkomen. Het duurde vrij lang, voordat Bruno terug kwam. En toen hij: eindelijk binnen trad, zag hij er opgewonden en verhit uit. Het gesprek met zijn moeder was blijkbaar niet gemakkelijk verloopen. („Moeder wil U graag ontvangen" zeide hij', „maar zij staat erop, dat ik bij haar blijf". l„Daar is heelemaal geen bezwaar tegen!" antwoordde meneer Van Set van f 150. Voor kennisgeving (wordt aan genomen een circulaire van de Prov. Comm. voor Werkloozenzorg te Vlissin- gen houdende toezegging van ieen reso lutie betreffende bestrijding der werk loosheid. Vastgesteld wordt het kohier der hon denbelasting dienst 1932 lot een bedrag van f 330. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. om het aantal opcenten op de fondsbelasting te verhoogen met 25. Tot afgevaardigden naar de in 1932 te houden vergaderingen der Waterleiding- Mpij. worden benoemd de heeren van Vessem en van den Berg. Volgen eenige besprekingen over de werkverschaffing waarna sluiting. STAVENISSE. Vrijdagavond 1.1. hield de gewestelijke afdeeling van den Bi. V. U een zeer goed geslaagde bijeenkomst. De heer A. F. Hanssens sprak een inleidend woord en heette ide heeren Bierman en Laernoes en het groote publiek hartelijk welkom. Hij schetste het doel van deze bijeenkomst, gepaard, aan een filmver^ tooning, ter opwekking voor den Bijz}. Vrijw. Landstorm. Daarna volgde er een mooie film, een en ander van ons geliefd Vorstenhuis vertoonende. Toen besprak de heer Laernoes op duidelijke en ge voelige manier den toestand, waarin ook ons land verkeert. Gemeenschappelijk zong men staande een paar coupletten van het Wilhelmus. Daarna volgde een prachtige film als propaganda van (den Bi.V.L. en het Instituut. Uitgereikt wen den eenige brevetten als scherpschutter). Overste Biefman behandelde de beide vragen: „Wie kunnen er bij den Landj- storm komen?" en „Wat doet dé Landr storm?" De laatste vraag beantwoordde spreker met de korte woorden: „Nu niets". Maar mocht men ons roepen, dan staan wij gereed om als één man voor H. Mi. en voor het land op te komen. Het doei van deze bijeenkomst is om elkander als broeders te ontmoeten en den vriend schapsband te versterken, opdat ook Üe zaak zelve niet verflauwe! Daarna wer den nog eenige films gedraaid. Toen na,m de heer Hanssens wéder het woord en dankte ooknamens het publiek, Ide beide sprekers. Hij roemde de groote werkkracht der beide heeren en dankte hen voor de vele en goed© lessen dien avond gegeven. Hij zal trachten, dat de radioi-uitzending van 27 dezer ook hier gehoord zal kunnen worden. Hij stelde onder applaus der vergadering, zijn radioi- toestel hiervoor disponibel. De heerLaer,- noes dankte den heer H. voor het vele, dat hij altijd voor de zaak Idoet en beval de zaak zelve in aller belangstel ling aan. ST).-ANNALAND. Vrijdagavond 24 Jan. werd in hotel „De Gouden Leeuw" de jaarlijksche vergadering gehouden van de afdeeling van het Groene Kruis. Aanwezig waren 21 leden. Hoewel nog veel en veel te gering, gaat het bezoek toch in sta gende lijn. In zijn openingswoord her dacht (die voorzitter het overlijden van den heer D. Quakkelaar, die sédert de oprich ting in 1920 deel had' uitgemaakt van het bestuur. De rekening over 1931 sloot in ontvang,op een bedrag van f 3413,581/2 en in uitgaaf op f 215,66, alzoo een goed slot aanwijzende van f 3197,921/2- Hierbij komt nog een bedrag ad' f 62,32, als aan- deelen in de opbrengst van het Emina- bloempje. De begrooting voor 1932 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 3861 „921/2Volgens het jaarverslag be droeg op 1 Jan. j.l. het aantal léden 411, alzoo een vermindering van 8. Ge- ten. „Ik zou dat ook uit mijzelven heb ben voorgesteld! En ik zou graag zien, dat ook Fred erbij was. Hij is door het toeval sterk in jelui zaken betrok ken",. Bruno knikte. Het was duidelijk/ te zien, dat hij uiterst zenuwachtig was, maar voor een zoo jongen man had hij zich prachtig in bedwang. Vrouw Bongers, door kussens onder steund, zat rechtop in haar bed. Haar hoofd was, nog verbonden, maar haar oogen stonden helder en ide groote zwakte, die zij bij het onderhoud met den Officier van Justitie getoond had, séheen geweken. Zooals zij daar zat, met haar sterk-gebruind gezicht en de fijne, sprekende trekken, zag zij er jonger uit dan gewoonlijk. -„-Bruno schijnt graag te willen, dat ik met U spreek" begon zij, „hoewel ik niet goed begrijp, waarvoor dat dienen moet. Geld om een advocaat te betalen heb ik toch niet!" De woorden waren er op stuurschen toon, bijna hard, uitgekomen. En zeker zou menigeen, die zooals meneer Van Setten het beste met deze vrouw voor had, zich beleedigjdl gevoeld en haar aan haar lot overgelaten hebben. Maar Fred's Oom was in zulke dingen nu eenmaal anders dan vele andere men'r sChen. Hij nam ©en stoel en ging naast het bed zitten. „Het is in Uw eigen belang, dat ik gekomen ben" begon hij. „U begrijpt misschien niet precies, Welke wolken zich boven uw hoofd samentrekken. En ook weet U nog niet alles wat gebeurd is. Daarom..." Vrouw Bongers onderbrak hem met een plotseling gebaar. „Vóórdat U mij iets nieuws vertelt" durende het afgeloopen jaar werden in totaal 83 voorwerpen aan zieken uitge leverd. Met algemeene stemmen werd herbenoemd tot bestuurslid de aan de beurt van aftreding zijnde heer J. N, Geluk, terwijl in de vacature-D. Quakke laar eveneens met algemeene stemmen werd benoemd de heer Van Es. Het be stuur werd gemachtigd te onderzoeken, of het mogelijk is een rij-ligstoel aan te schaffen ten behoeve van de dochter van C. Rijnberg, daar de gewone ligstoe len tengevolge van het telkens verplaat sen, zoo gauw versleten zijn. Op een vraag van dhr. Paape, of het bestuur sedert de vorige besprekingen het even tueel aanstellen van een wijkzuster al ••nader onder de oogen heeft gezien, ant woordt de voorzitter bevestigend. Hij deelde mee, dat de kosten per jaar zijn berekend (rond f2000) en tevens het bedrag, dat hoogstens per jaar beschik baar is zonder subsidie van gemeente of Weezenl-Armbestuur of anderzins. Dit be drag is rond f 960, waarbij dan is inbe grepen een verhooging der contributie met 25 pCt. In officieuse vergaderingen zijn ook de léden van den gemeentef- raad en het W.A. bestuur gepolst, en unaniem was men vóór eventueele sub sidie, mits werd gewacht tot de tijden zijn verbeterd. Daarop is dan nu ook slechts het wachten en het bestuur zegde toe, z oo gauw de toestanden zich gunsti ger lieten aanzien, een buitengewone al gemeene vergadering uit te schrijven, om de plannen nader te bespreken. In ver band hiermee werd' er door dhr. M. v> Daalen opgewezen, dat er nog wel nieuwe leden g ewonnen kunnen worden. Als bewijs, dat de winter tot nu toe meer het karakter van voorjaar draagt, moge dienen het feit, dat vele aardappelen, Idle in het afgeloopen na jaar bij het rooien in den grond; ach terbleven, reeds nu aan 't groeien zijn en met enkele bladeren boven den grond komen, zooals anders eerst in April of Mei 't geval is. KAMER VAN KOOPHANDEL. Vrijdag 29 Januari vergadert de Kaj- mer van Koophandel voor de Zeeuwsche Eilanden ten stadhuize te Middelburg). De agenda vermeldt de instalatie van de gekozen en herkozen leden; verkiezing van voorzitters der Kamer en Ider afdee ling; benoeming van de vaste commissies en een tweetal voorstellen. VLIEGDIENST ROTTERDAM- HAAMSTEDE—'VLISSINGEN v.v. Van de K.LJVL kwam een verzoek in, te willen melden of, nu in principe be sloten-Is de luchtlijn RotterdamHaam stede in Iden komenden zomer tot Vlisi- singen door t e trekken, het ook mogelijk is, het bedrag der toegestane deelname in het garantiefonds door de Kamer eenigszins te verhoogen. Het bureau schrijft naar aanleiding van dit verzoek!, dat (den leden der Kamer ook wel niet onbekend zal zijn, dat de exploitatie van den dienst RotterdamHaamstede v.v. in den afgeloopen zomer een vrij groot succes heeft gehad en er derhalve allesj- zins reden is aan te nemen, dat dat ook volgend jaar het geval zal zijn, vooraf nu het in de bedoeling ligt den dienst zeide zij', „zou ikzelve graag iets zeggen. Ik ken U niet en U weet van mijn leven eigenlijk evenmin iets. Ik wil U daarom zeggen, dat ik veel verdriet gehad heb en dat ik het U nooit veij- geven zou, wanneer U dat verdriet nog vermeerderde". Het bleef eenige oogenblikken stil. Toen voegde zij eraan toe: ,,'t Zal U wel niet veel kunnen scheien of een vrouw als ik, U iets vergeeft of niet vergeeft 1" Meneer Van Setten schudde het hoofd. „U is al even wantrouwend als Uw zoon" zeide hij. „Kost het U zooveel moeite om te begrijpen, dat er menschen zijn, die anderen willen helpen, wanneer zij) izlien, dat die anderen, buiten hun schuld, in moeilijkheden komen?" „Tot dusverre heb ik zulke menschen niet ontmoet" antwoordde Vrou,w Bom gers. „Bovendien, wat weet U van mijn moeilijkheden... „Meer dan UVermoedt" antwoord}- de de advocaat. En Fred meende te zien, dat de vrouw van dieze woorden schrikte. „Ik weet, bijvoorbeeld, dat U zich sterk geïnteresseerd hebt voor een landlooper, die hier in de buurt heeft rondgezworven. En ik weet ook, dat die landlooper, die nog wel verdacht wordt van den aanval op Uw eigen persoon, in handen van de politie is..." ;„Wat zegt U?" De ontsteltenis, die zich op het gelaat van inoeder en zoon afteekende, was onmiskenbaar. „Ik zie, dat U van die tijding schrikt" vervolgde meneer Van Setten. Mis schien schrikt U nog meer, wanneer ik U zeg, dat hij herkend gewonden is als een ontsnapt misdadiger", felj; (Wordt veruolgd.) 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1