i Werk der Werkeloozen. Werkeloozen, staakt het slent'ren Langs de straten uwer stad; Trapt de zerken en de leiën In de Beurs niet langer plat. Meldt U aan bij de Commissie Uit het Crisiseomité; 'tls nog slechts aan U gelegen, Kom, helpt zelf een handje mee! Maakt de leege uren dienstbaar Aan Uw geest, verstand, gemoed; Oogst, als 't kan in rijke mate, Van het onvervreemdbaar goed. Blijft niet als een zoutzak hangen In de Beurs der Kleine Kerk, Zoekt ontwik'ling en ontspanning, Lediggang is duivelswerk. 't Comité zal U gaan helpen, Grijpt de kans en meldt U aan; Leege handen, leege hoofden, Hoeven toch niet saam te gaan. Als de hand geen werk kan vinden Is dat erg, nog erger is 't, Als gij, nu de kansen schoon zijn, Lust tpt meer ontwik'ling mist. Aan den slag dan, werkeloozen, Luistert, denkt en zoekt en leest; Aldus zijt gij, schoon geen werk ook* Nimmer werkeloos geweest. ziekte van onze leerlingen of zoo wij met de ouders over hun kinderen hebben te spreken, in elkanders wijken, die enkele keer huisbezoek zullen doen. NOORDWELLE. In de vergadering van het kiescollege werd tot ouderling her kozen de heer L. Zonruiter,. die deze benoeming heeft aanvaard SCHERPENISSE. Donderdag 28 Januari 6 ure, ds. van Ameide van Onddorp. KERK EN ONTWAPENING. In het „Weekblad ivlsn de Ned. Herv. Kerk betuigt de Abjr "«Synodale Commis sie haar iostenu^;mg met het verzoek van het bes** uur van de Ned. afdee'/tng DE HERSTELCONFERENTIE TE LAUSANNE. Mic/.iel heeft ten langen Teste Du?, zijn zakken uitgehaald Eri verklaard: er worldt idoor DuitscHSand Nu geen penning meer betaald. 'Zelfs al zou ik het ook kunnen, Ging ik er nog niet mee door; Levenslang voor melkkoe spelen Daar bedank ik stichtlijk voor. Marianne schrok eerst "heftig, Of misschien deed zij alsof? Want ze Icon toch wel verwachten Dat die slag haar eenmaal trof. En ze <riep: die stoute Michel Heeft, me weer een kool gestoofd En xvat heeft 'hij in Versailles Brji den Haag niet ,al beloofd Andre Europeesche grooten Met John B,ull in 'd eerste rij, Zeggen met verholen glimlach: Inderidaad, gelijk heeft hij! Al die Idwaze vorderingen Zijn verouderd, uit den tijd. Daa,r zich aan vast te klampen Lijkt wel een krankzinnigheid! Uncle Sam trekt bij dit alles Echter een zuurzoet gezicht. Frankrijk houdt, van de weeromstuit, Ook voor hém de beurs straks dicht! Brommend zegt hij: je betaalt me Alles, tot den laatsten duit! Anders geef je 't immers toch maar Voor wat oorlogsmmhiel uit! J. S. Lli VUil "V *>v— yen ac Wereldbond der Kerken, aan Kerkeraden van alle gemeenten, om op den dag, waarop de ontwapenings conferentie van den Volkenbond aanvangt 2 Febr. kerkdiensten te houden. De Vereeniging voor Volkenbond en Vrede heeft verzocht, om in de gemeen ten in ons land waar zulks mogelijk is, de klokken der kerken te doen luiden op het oogenblik, dat de conferentie be gint. Het openingsuur op 2 Februri is overigens nog niet bepaald. VISSCHERIJBERICHTEN. BRUINISSE. Dinsdagavond vergaderde de afd. „Bruinisse" van den Bond van Zeeuwsche Mosselvisschers" in het Veer huis. In zijn openingswoord hield de voorzitter, den heer W. v. d. Berg Dz., een korte beschouwing van het mossel- bedrijf in het afgeloopen jaar. Allerwe gen is een teruggang merkbaar na de vrij voorspoedige voorgaande jaren. Behalve de bekende factoren zal de algemeene malaise hierop wel van invloed zijn. Van den heer J. Okkerse Jz. was een brief ingekomen, waarin deze voor zijn her benoeming als bestuurslid, op de vo rige vergadering, wegens hoogen leef tijd, bedankt. De voorzitter Wijdde eenige woorden van waardeering aan het adres van den heer J. Okkerse voor hetgeen deze in het belang van de afd. heeft ge daan. In den loop van den avond werd tot bestuurslid gekozen den heer Anth. Jumelet Wolfz. Van de schippersvereen. „Schuttevaer" was een verzoek tot de afd. gericht, lid te willen wordien van genoemde vereeniging. Besloten werd het lidmaatschap te aanvaarden voor f5 per jaar. Zooals bekend hebben de Fransche Mosselkweekers er bij den Minister van Handel in Frankrijk op aangedrongen de grenzen te sluiten voor mosselen uit Nederland. Op dit bericht is het hoofd bestuur van den Zeeuwschen Bond naar Parijs getogen en heeft zich in verbin ding gesteld met den Bond van Visch- handelaren te Parijs, teneinde jn samen werking met dien Bond tegen het ver zoek der Fransche Mosselkweekers te ageeren. Daar de Fransche productie slechts 200.000 ton mosselen per jaar bedraagt, hetgeen juist voldoende zou zijn voor de stad Parijs, zou een slui ting van de grenzen voor 't Nederland- sche product de prijs der mosselen stern doen oploopen, zoodat het artikel als volksvoedsel veel te duur zou worden en heeft men hier een gegronde hoop, dat het verzoek der Fransche mossel kweekers niet zal worden ingewilligd. Medegedeeld werd dat den laatsten tijd besprekingen zijn gevoerd over het ver wateren van consumptiemosselen uit de Zuiderzee in de Zeeuwsche stroomenl. Deze besprekingen hebben geleid tot de conclusie, dat het juridisch Wel moge lijk wordt geacht een bepaling in te las- schen in het Zeeuwsche stroomenregle- schen in 't Zeeuwsche stroomenregele- ment, waarin het verboden is in de Zeeuwsche stroomen zoowel op staats- als particuliere gronden consumptiemos selen van de Zuiderzee te verwateren. De heer J. v. d. Berg Jumelet stelde voor dat den Bond voor Mosselvisschers wier bedrijf niet loonend is geweest pachts- vrijstelling zal verzoeken, welk voorstel aan het Hoofdbestuur bekend zal worden gemaakt. De voorzitter merkte op, dat binnenkort de afsluiting der Zuiderzee zal voltooid zijn, wanneer nu wordt ge vraagd waar de schippers het mossel zaad vandaan willen halen, binnen of buiten den afsluitdijk, wat zal hierop don moeten worden geantwoord. De ver gadering sprak zich uitr dat verzocht moet worden te mogen visschen zoowel binnen als builen ;den afsluitdijk en liefst het gebeele gebied tot aan Borkum toe. Hierna sluiting. YERS€Ir 'ILLENDjE BERICHTEN. GEBREKKIGE ELECTRISCHE INSTAL LATIE. In de buurtschap Ouid-Bodegra- ven werd een boerin, die alleen thuis, was, opgeschrikt door het angstig loeien van het vee iin den stal. Toen zij ging zien, wat hiervam de oorzaak kon zijn, vond zij een koe dood op den gron|d liggen; de andere koeien sprongen loei end heen en weer. Onmiddellijk riep de v'rouw een buurman, die, toen hij een der (dieren wilde los maken, ontdekte, dat het dier onder electrischen stroomi stond. Eerst toen de boerin den hoofd schakelaar had omgedraaid, kon de man zich bevrijden. Inmiddels was nog een koe dood neergevallen. Bij onderzoek bleek, dat de lichtleiding, welke (eerst kort geleden in Iden stal was aangebracht, niet aan de voorgeschreven eischen voldeed. De leiding maakte con tact met ijzeren voorwerpen in den stal, welke weer in aanraking kwamen met de ijzeren staven, waaraan het vee was vastgebonden. De installatie was door de liehtbedrijven goedgekeurd. TWEE JONGENS VERBRAND. Zater dagmorgen te half zeven is door nog onbekende oorzaak brand' uitgebroken in de woning van de familie Becamp ,te Wezep bij Zwolle. De braind greep zoo snel om' zich heen, dat twee ©enigszins achterlijke jongens van 16 en 18 jaar in de vlammen zijn omgekomen. De oudste en de jongste zoon hebben zich nog kunnen redden. NIEUWE TREINAANSLAG. Op de spoorbaan Amsterdam—Haarlem, bij Slo- terdijk, is opnieuw een poging gedaan om den trein en wel den eersten, die Donderdag uit Amsterdam zou ver trekken, tot ontsporing te brengen. Ge lukkig is ook deze misdadige poging mislukt. De baanwachter, die dien morgen de spoorbaan inspecteerde, vond op bovenaangeduid punt de helft van een over de heele lengte versplinterden en gespleten dwarsligger op den dük liggen, waarin nog geheel verbogen schroeven met moeren staken. Op pf bij het emplacement van het station Half weg—Haarlem is de andere helft gevon den, die dus is meegenomen door de locomotief van den eersten trein, die er pverheen gereden is, zondier te ontsporen en er daarna bij Halfweg afgevallen is. Het onderzoek duurt onverflauwd voort. Vrijdagavond is opnieuw een poging gedaan een trein te laten ontsporen, door op de rails van den spoorweg Amster dam—Alkmaar een dwarsligger te depo- neeren. Even voorbij de Hembrug voelde de machinist een schok. Onmiddellijk Werd de trein tot stilstand gebracht en toog men op onderzoek uit. De kapot- gereden dwarsligger werd spoedig ge vonden en de stukken weggehaald, waar na de trein de reis vervolgde. Het wordt •steeds duidelijker, dct individuen ihet erop gezet hebben in de buurt van Am sterdam een trein tot ontsporing te brengen. De justitie looft f 1000 uit voor de ontdekking van dengene, die de laatste dagen de spoorbanen onveilig heeft ge maakt. VAN HEINDE EN VER. Uit Spanje komen slechte berichten, al lijken zij ook niet gevaarlijk voor de thans bestaande pilde. In vele streken van het land, en in het bijzonder in Ide industriëele provincies heerscht hjevigei gisting. De regeering ziet zich tot bui tengewone maatregelen genoopt. Zij stuurt naar vele plaatsen tegelijk sterke mili taire afdeelingen en zij Ideelt buitenget- wone volmachten uit aan gouverneurs. De orde ider Jezuïten in Spanje is ontbonden verklaard}. De toestand in 't Verre Oosten blijft gespannen. De Japansche macht in Sjang hai bedraagt 14000 man. Te Nanking heb ben de vrouwen en kinideren der 'daar woonachtige Japanneers de stad verlaten. In Amerika maakt men zich ongerust over het lot der 5000 te Sjanghai verbliji- -vende -Am'erikanan. Naar Reuter uit Genève meldt, loopt in Volkenbpndskrmgen het hardnekkige gerucht, dat Sir Bric Durmmond op de huidige Raadsvergadering zal meedeelen, dat hij' tegen het eindie des jaars als secretaris-generaal van den Volkenbond wil aftreden. M;en hdd al eerder van dit plan vernomen, d'oeh gedacht, dat Sir Eric het pas na de ontwapeningscon ferentie bekend hald zullen maken. Naar Reuter uit Bombay meldt, schat men het totale aantal congressisten in ge heel BritscM-lndië, die veroordeeld zijn wegens ongehoorzaaheid aan de burger lijke overheid sinds de hervatting van deze ongehoorzaamheid op 2000. Het meei- rendeel van de leiders, ten getale van 265, bevindt zich onder de aangehoude nen. Er is nog geenerlei aanwijzing voor het ophouden der beweging, ofschoon, de regeering deze wel meester schijnt te zijn en er vermoedelijk nog strengere maatregelen te wachten zijn. Een uitbarsting van den vulkaan Aca- tenango in Guatemala heeft blijkens een Reuter-bericht, ernstige gevolgen gehad. Santa-Lucia, Cotzum'alhuapa. en andere steden in Guatemala zijn geheel verwoest, terwijl andere stedien overdekt zijn met zware wolken van asch en stof. Vrijdag werden zestig aar|dlschokken waargenon men. Twee vulkanen zijn in volle wer king. TELEGRAMMEN. DE ONREGELMATIGHEDEN BIJ HET BREDASCHE GARNIZOEN. Breda (V.D.) Het onderzoek naar de bij de militaire administratie ontdekte onregelmatigheden is ook uitgebreid tot de handelingen der leveranciers, die de betrokken militairen met steekpenningen hadden bewogen om de inschrijving voor de verschillende le veranties aan het garnizoen tot een be paalde groep leveranciers te beperken waardoor een aanzienlijk hoogere prijs kon worden gemaakt. Thans is tegen eenigen van hen procesverbaal opgemaakt terzake van het omkoopen van ambte naren. RUMOERIGHEDEN BIJ CAFÉSLUITING Breda (V.D.) Bij het sluiten der café's zijn Zondagnacht 2 politieagenten aange vallen. Zij hadden juist een café op den Bredaschen weg verlaten, toen 3 der be zoekers, die zij gelast hadden het café te verlaten hen achterop kwamen. Met een zwaar voorwerp sloegen zij de agen ten op het hoofd, die ernstig werden ge wond. Daarna namen zij de vlucht. De agenten werden op het politiebureau ver bonden en een van hen moest per auto naar huis worden vervoerd. Beiden kun nen eenigen tijd geen dienst doen. In cle loop van den nacht zijn de 3 aanvallers gearresteerd. Het zijn de gebroeders F. en zekere M., die ha verhoor in bewaring zijn gesteld. AANSLAG. Oss (V.D.) Zaterdagavond heeft te Bergham een zeer brutale aan slag plaats gehad. Toen ongeveer 9 uur de heer B., na afloop van zijn .werkzaam heden, zijn broodwagen in een huis, waar ven het voorste gedeelte wordt bewoond door zekere van U., wilde stallen, kwa men plotseling 2 personen te voorschijn, J die, zonder dat daartoe eenige aanlei ding bestond, eenige schoten op B. los ten, waarna zij wegvluchtten. De kogels troffen geen doel. Bij onderzoek is ge bleken dat het geheele huis van van U., was doorzocht en verschillende voorwer pen voor medeneming gereed stonden. Er wordt echter slechts f 20 yermist. De po litie heeft een onderzoek ingesteld. Van de daders ontbreekt tot nog toe elk spoor. PLANNEN DER INDISCHE REGEE RING. New-Delhi (V.D.) Maandagmorgen heeft de onderkoning van Indië Lord Willingdon, de winterzitting van de In dische Wetgevende vergadering geopend. Sprekende over de actie van het Al- Indisch Nationaal Congres, verklaarde Lord Willingdon: „Mijn regeering en ik zijh vastbesloten om ten volle alle machtsmiddelen waarover de staat be schikt, te gebruiken bij de bestrijding van deze actie en voor het verslaan van een beweging, die anders een voortduren de bedreiging zal blijven voor een orde lievend bewind en de persoonlijke vrij heid". EEN VERKLARING VAN POINCARÉ. Parijs (V.D.) Na geruimen tijd te hebben gezwegen, publiceert de oud-Minister-Pre sident Poincaré, in de „Excelsior" van Maandag weer een artikel, waarin hij zich keert tegen het DuitsChe standpunt in de herstelkwestie. Wanneer men van Duitsehe zijde er op wijst dat de herstel betalingen berusten op het verdrag van Versailles en dat dit bedrag Duitsehland met geweld is opgedrongen, idan vergeet men aldus Poincaré dat Frankrijk juist ten aanzien van het herstelvraag- stuk niet de uitvoering van het verdrag van Versailles eisc'hl. Het is niet lang ge leden dat Frankrijk een 'belangrijk deel van zijn rechten ten gunste van zijn cre diteuren heeft afgestaan. Het Young-plan heeft voor Duitsehland belangrijke voor deden gebracht. GESPANNEN TOESTAND IN SJANG HAI. Sjanghai (V.D.) De toestand alhier wordt steeds meer gespannen en de stem ming is uitermate nerveus, zoodat de geringste kleinigheden in staat zijn de grootste verwarring te veroorzaken. Geen wonder dus dat er in de stad een paniek ontstond toen een Chineesche lichter met munitie, die op weg was naar het Chi neesche arsenaal, niet ver van een der Europeesche concessies, op de rivier, door tot nu toe onbekende oorzaak, ontplofte. In de stad dacht men aanvankelijk, dat de Japanners een bombardement op Sjanghai hadden geopend en de opwin ding, die zeer groot "was, kwam pas langzamerhand tol bedaren, toen de juiste oorzaak van de ontploffing bekend werd. Van de Chineezen, die zich aan boord van den lichter bevonden, zijn er 23 om het leven gekomen. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 25 Januari. f5000: 18043. 1000: 2920, 10989, 1949. f400: 4912, 12044, 20829. f200: 4773, 4785, 6720, 20078, 2736, 12142. f 100: 95, 150, 9451, 13108, 15759, 16594, 19560. SPORT. VOETBAL. Se klasse B, K.N.V.B. 24 Januari. MIDDELBURG. Walcheren IZierikzee I: 1-3. GOES. Goes I—Dosko II: 2—2. le klasse C, Z.V.B. ZIERIKZEE. Sinoto II—Renesse I: 3—1. Zierikzee II—Noordwelle I: 7—1. ZONNEMAIRE. Zonnemaire ISchou wen I: 0—3. BROUWERSHAVEN. Brouwershaven I- Noordgouwe I: 0—4. 2e klasse B. ZIERIKZEE. Zierikzee III-Burgh II: 5—1. Sinoto III—Ouwerkerk I: (uitgesteld). ZONNEMAIRE. Zonnemaire II—Schou wen II: 1—1. BROUWERSHAVEN. Brouwershaven II Noordgouwe II: 5—1. Vriendschappelijk. RENESSE. Renessesche Boys IINoord welle III: 1—1. ZEETIJDINGEN. ZlBRIKZEE, 21 Januari. Ingekomen: Motorschip „Prowess", kapt. G. Douglas, geladen met suikermelasse met bestem ming Bergen op Zoom. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand December. STAVENISSE. Geboren: 11, Janna Ja cobs, d. van Andries M. Hoek en Hen drik J. Hendrikse. Gehuwd: 3, Marinus Suurland (van Scjherplenisse), 23 j. jm., en Cornelia Potappel, 19 j. jd. POORTVLIET. Geboren: Leendert, z. v. Leendert van der Klein en Cornelia van Gorsel; Maria Pieternella, d. v. Mat- I thijn Jacobus de Witte en Maria Catha- rina Feijtel. I Overleden: Christina Jannetje Gebraad, i 79 j., weduwe van Willjem van den Berge; Jacob Uijl, 77 j„ ongeh.; Johannis Karei Krijger, 74 j., echtgen. van Mar- tientje Hoek; Willemin Bjjnagte, 78 j., echtgenoot© van Huibregt Anthonisse; Dirk Uijl, 87 j., weduwn. van Cornelia Elenbaas. Gehuwd: Marinus Jacob Minhecre, 22 jaar, te Oud-Vossemeer en Cornelia Ca- tharina Mol, 23 jaar, OUD-VOSSEMEER. Geboren: 5, Dinge- nis en Pieternella, z. en d. van L. Istha en A. Geuze; 12, Leendert Cornelis, z. van J. J. Vroegop en M. E. van Dijke; 13, Anna Maria, d. van J. Boters en M. P. Boogaart; 15, Janna Maria, d. van A. C. Lindhout en J. J. Duine; 18, Jo hanna Pieternella, d. van A. Haverma'ns en J. A. M. van der Zande; 20, Maria Cornelia en Johanna Maria, dochters van B. J. Veraart en P. M. Bosters; 21, Pie ternella, d. van C. G. Goedegebuure en D. Burgers; 29, Pieternella Helena, d. van G. Havermans en E. Nuts; 28, Marinus, z. van Anthonia J. Goudzwaard. Gehuwd: 31, Math. A. Bevelander, 29 j., en Isabella A. Jansen, 22 j., (van Ossendrecht). Overleden: 9, Pieternella Anna Corne lia van der Zande, 1 m., d. van J. A. van der Zande en F. P. Verreijen; 20, Anthonie Cornelis Geluk, 61 j., wedn. van Maatje J. Koole; 21, Baaltje Bevelan der, 6 j., d. van M. J. Bevelander en H. van Markenstijn. 'DE ELECTRICITEIT IN ZEELAND. In „Ons Electriciteitsblaadje" onder redactie van ide N.V. „Provinciale Zeeuw sche Electriciteits-Maatschappij" komen enkele mededeelingen voor over de P. Z. E^M. en wel ten eerste over de Noord- groep. (Schouwen—Duiveland, Tholen en St.-Philipsland). Hierbij wordt herinnerd aan de opening der toonkamers te Zie rikzee en medegedeeld, dat in verbartd met de hinderlijke schommelingen van den electrischen stroom, die in de netten der Noordgroep voorkwamen, in het scha kelstation te Nieuw-Vossemeer een z.g.m „regeltransformator" is ingebouwd, welke ten doel heeft de schommelingen tot binnen geoorloofde grenzen te beperken. Het aantal ingekochte K.W.U. van de Noord-Brabantsche Electr.-Maatsehappij steeg in 1931 tot 796.355; het aantal aan sluitingen nam van c.a. 3900 tot c.a. 4600 toe. Betreffende Ide Middengroep (Walcheren en Noord- en Zuidi Beveland) wordt geméld, dat in 1931 21 gemeenten zijn aangesloten. Behoudens ide gemeente Schore, waar men dezer dagen zal aanvangen met den bouw van het ondergrondsche laagspan-- ïiingsnet en de 5 gemeenten beoosten het kanaal door Zuid-Beveland, is de geheele- Middengroep geëlectrificeerd. Het aantal aansluitingen nam in den loop van 1931 van c.a. 7400 tot c.a. 11500 toe. De productie in de centrale te Vlis- singen bedroeg 10.556^161 K.W.U. In de Zuidgroep (Zeeuwsch-Vlaanderen) waar de Pi.Z.'E.M. het langst werkt, daalde het aantal opgewekte K.W.U. door sterk verminderd verbruik der industrie tot 3.097.900 K-W.U., .het aantal aansluitingen steeg van c.a. 6300 tot c.a. 8800. MARKTBERICHTEN. ROTTERDAM, 25 Jan. GRANEN. StjitenL kalm'. Meel f 10. Maïs la Plata f 6.9v Cana da Haver f6,75. ZADEN. Lijnzaad, voer- f7 a f8, idem! zaai blauwbioei- f10 a f 12, dito witbloei- f10 a f 11Maanzaad (blauw) f24 a f26; Karwijzaad f21 a f23. BOEKWEIT. Danziger loco f5,90; Mandsjoerijsche loco f8; Noord}-Amerik- loco f6,25 a f6,35. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers f3,60 a f3,80; Brielsche dito f4 a f4,30; blauwe dito f&,50 a f3,75; Friesche dito f3,60 a f 3,90; Zeeuwsche bonten en blauwen f4,80 a f5,30; Bravo's f4 a f4,30; Drie lingen (Eigenh.) f2,60 a f3; Industrie klei f2,80 a f3,40; Westlandsehe zand bondé 6 a 8 per kilo. Aanvoer tarr^e». lijk, handel kalm. VLAS. Aanvoer 7850; kilo blauw f0,40 a f 0,659525 k'Aö geel, f 0,45 a f 0,65. Puike .soorten, goed ver kocht, overigens handel lusteloos. VEE. Aanvoer 384 runderen, le kw. f0,70 a f 0,76, 2e f 0,60 a f O,64t, f 0,-36 a f 0,46. Handel beter. 277 kalveren, le kw. f 1,20 a f 1,30, 2e fl a f 1,10, 3e f0,70 a f0,85. Handel kalm. 516 schapen of lammeren, le kw. f 0,46, 2e f40, 3e f0,34. Handel beter. 1087 varkens, le kw. f 0,32, 2e f 0,30, 3e f 0,28. Handel beter. GRANEN. Binnenl. Gerst f6 a 16,50; Haver f6 a f6,50; Erwten f8 a f-12,75. Schokkers f10 a f22; bruine Boonen f6,50 a f8,75. Hoogste barometerst. 784.2 te Weenen. Laagste 746.0 te Abisko. I Verwacht tot den avond van 26 Januari: j Meest zwakke veranderlijke wind. nevelig tot zwear bewolkt, weinig of geen neer- slag, temperatuur om het vriespunt tot. lichte dooi. Fietsers licht op: Van 25—26 Januari van 5.— a. 7.24 m. 26-27 5.02 a. - 7.23 m.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 2