Maandag|25 Jan. 1932. zierikzeesche„courant. r»S^ ABONNEMENT; ADVERTENTIEN Inzending Advertantien Mevr. L. A. SEERDEN STEENDAM, Viool, M. H. F. H. SEERDEN. Zang en Cello, I. IE KLUSE. Altviool, en E. f. PB. VAN BERGEN, Orgel, zuIIbq op Zondag 7 Februari 1932, ln de Nieuwe Kerk een CONCERT geven. HINDERWET. DIENSTPLICHT. TEVREDENHEID Gele tanden bij rookers BINNENLAND. Uit Stad en Provinole. Prijs p. S "maanden ƒ1.50, franco p. post J 1.80. Voor het bultenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. tt. Postgiro 117677. Zierikzeesche Nieuwsbode van 1—3 regels 30 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. UitarlIJk 10 aar op dea dag v. uitgaaf en de Heeren BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat het verzoek van de firma VOGELAAR BIENEFELT, Banket- en Speculaasfabri- kante tje Zierikzee, om in het perceel, kadastraal bekend in sectie B, no. 2259, een benzine-motor te mogen vervangen door een 5 P.K.-electro-motor door hen is INGEWILLIGD. Zierikzee, 22 Januari 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Voorzitter. P. F. WITTERMANS, Secretaris. Inspectie. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal in JUNI a.s. het jaarlijksch onder zoek plaats hebben voor de GEWONE DIENSTPLICHTIGEN DER LANDMACHT van de lichtingen 1920 en 1923. Plaats en tijd van bet onderzoek zul len nader worden bekend gemaakt. Zierikzee, den 22sten Januari 1932. De Burgemeester van Zierikzee, J. C. A. BANNINK. Terecht wordt teveredenheid altijd een groote schat in 't leven genoemd, een schat, welke als een kostbare parel', slechts het bezit van zeer weinigen is, Hoe komt het toch, dat zulk een goede gave, welke door den gever aller dingen, aan elk mensch geschonken worden kan, door bijna niemand verkregen wordt? Het antwoord kan zeer kort luiden. Omdat wij mensehen zijn. En daarom dwalen wij en vergapen wij ons aan den schijn. Maar 't zijn die dwalingen, welke weer ten goede geleid kunnen worden, zoodat smart en teleurstelling onze hel pers worden door het dal der verschrik kingen en onrust, naar de zonnige hoogten van tevredenheid en geluk. Wie ontmoet er in dezen tijd, nu er een ontzettend leed over de wereld waart en de levensverzekendheid als verbroken is, nog wel eens een tevreden mensch? En zoo ja, is zoo iemand dan niet een anachronisme, wijl het beeld van Iden tijd toch iets heel anlders te zien geeftj. Is het zelfs wel geoorloofd om tevreden te zijn, waar een allerwegen om zich heen grijpende ellende tot verzet en on tevredenheid oproept, schier geen andere geesteshouding mogelijk makend? Wordt tevredenheid dan niet een certificaat van ontoereikendheid, een negativiteit, welke aan elke levensactie vreemd is? Tevredenheid moet echter niet verward worden met zelfvoldoening. Dit laatste maakt iemand slap en ongevoelig voor het leed van anderen. Het beteekent stil stand, die de dood zelf is, maar niet het leven. Tevredenheid daarentegen is een sterke zielskracht. Het is het gevoel van diepe rust en groote dankbaarheid, dat zich weet te handhaven temidden van al, wat beweegt en gebeurt. Het is de sterke levenshouding, die overwinning onder alle omstandigheden mogelijk maakt. Men leert en verkrijgt haar pas in het zware, hijgende leven, dat niet voor groote be proevingen gespaard gebleven is. Dat laatste juist verleend er de hooge waarde en beteekenis aan. De sterveling, wiens weg altijd langs rozen gaat of gegaan is, zal nog wel geboren moeten worden. Uiterlijke schijn zegt ons niets, wijl de binnenkant van elks bestaan voor den buitenstaander ge woonlijk geheel of gedeeltelijk verborgen blijft. Zoo heefit „elk huis zijn kruis":, Maar vele onzer moeilijkheden kunnen door onszelf worden opgeruimd of voor komen worden. Veel leed, dat ons eigen maaksel is, zou niet in de wereld zijn, zoo een goed humeur en helder inzicht;, niet door een ziekelijke ontevredenheid vertroebeld werden. Ontstemming is vaak de bron van lichamelijke en geestelijke ziekten, ook wel van andere misstanden; nooit echter zal zij in staat zijn om een zware taak voor ons lichter te maken. Toch bestaan er onafwendbare, bittere levenservaringen, oogenschijnlijk min gunstige bedeelingen van 't lot, welke wij met den besten wil der wereld niet ontgaan kunnen. Zoo wij die dan hebben, waarom zullen wij dezelve dan niet in tevredenheid aanvaarden, als ons voor ons eeuwig welzijn opgelegd. Opdat een „Na lang zoeken eindelijk datgene, wat ik voor mijn tanden noodig lieb! Nadat ik het drie maal gebruikt had, waren mijn tanden helder 'wit, hoewel zij er door het vele rooken '"bruin en leclijk hadden uitgezien. Ik zal geen ander merk meer gebruiken dan Chlorodont." B., Horst Berg. Verlangt alleen de echte Chlorodont-tandpasta met p rood-wit-blauve garantiestrook, tube 35 cent - en CO cent! Overal verkrijgbaar. 5§ lager verlangenleven door een hooger zal worden gekruisigd. Opdat wij, uit ons aardsche paradijs verdreven, lust zullen gaan krijgen in de hoogere dingen des geestes, welke onverwoestbaar zijn. Dan zullen wij ook voor de toekomst niet langer afhankelijk zijn van het wel en wee der tijdelijke dingen. Wie actief is en vurig strijdt tegen alles, wat omlaag drukt, en daarbij ge duld beoefent bij al datgene, waaraan niets te veranderen valt, Idle kan een( staat van durende tevredenheid bereiken^ wier kracht ook uitstraalt op allen, die zich in de omgeving daarvan bevinden|. RUNDVLEESCH CONTINGENTEERING. Heden (Maandag) verschijnt in de St.ct. pen K.B., houdende een besluit tot con- tingenteering van den invoer van versch rundvleesch en van bevoren vleesch. De invoer van 'beide artikelen zal voor het tijdvak 16 Jan. tot 16 April a.s. mo- dragen maximaal 60 o/0 van hetgeen ige- middeld in de jaren 1928, 1929 en 1930 per kwartaal werd geïmporteerd. De to tale vleesch-invoer in het loopende jaar wordt beperkt tot 2.715 ton versch en 5.730 ton bevroren, tezamen. 8.445 ton, terwijl de totale invoer in het achter ons liggende jaar heeft bedragen 13.644 ton versch en 7.148 ton bevroren, dus tezamen 20.792 ton. De vleeschinvoer wordt dus teruggebracht van 20.8 op nog geen 8.5 millioen k.g. vergeleken bij vo rig jaar, indien de regeering althans ook voor de overige drie kwartalen het per centage zestig aanhoudt bij de contin gentvaststelling. ONZE BOTER. In verband met een mededeeling van het Duitsche gezantschap, |waaruit blijkt, dat, in afwachting van een nadere rege ling, op alle uit Nederland in Duitsch- land ingevoerde boter een invoerrecht van 100 Rijksmark per 100 K.G. wordt geheven, heeft het Crisis-Zuivel-Bureau telegrafisch aan de regeering verzocht, den uitvoer van boter naar Duitschland onder de crisisuitvoerwet te brengen. Dit is noodig om den export van het con tingent, dat tegen 50 Rijksmark kan worden ingevoerd, op de voor Neder- landsche boterproducenten best mogelijke wijze te regelen. ONTWAPENING. De Nederlandsche afdeeling van den Internation. Vrouwenbond voor vrede en vrijheid heeft 112.000 hpndteekeningen ver zameld voor de algeheele internationale ontwapening. Ze worden naar het hoofd bureau te Genève gezonden. ZIERIKZEE. In het laatst verschenen nummer van „De Kern", het Januari nummer, geeft dit tijdschrift artikelen, waarvan enkele de bizondere aandacht vragen en wel: Adolf Hitler; De taak van een president der V.S.; Groot Brit;- tainnië's toekomst; de corruptie bij |de Frainsche pers. „De Kern" verschijnt iedere maand en bevat 64 pagina's. Weer komt het jaarlijksche reclame boekje van de N.V. Gazelle Rij'wielabriek te Dieren onze aandacht vragen. Aller aardigst is de geschiedenis, (welke hierin wordt verteld. De rijwielen in een werk plaats van een Gazelle-agent verhalen elkaar des nachts hun lotgevallen en de pas aangekomen fietsen, die eerst stil hebben toegeluisterd moeten dan ook hun mond opendoen en het laatste nieuws van hun aller geboortehuis, de groote Ga zelle Rijwielfabriek te Dieren, vertellen. Het boekje ziet er evenals zijn voorgan gers, wederom keurig verzorgd uit en bevelen wij het om zijn prettigen inhoud ter lezing gaarne aan. Wij' voegen hier aan toe, dat als vertegenwoordiger voor deze plaats optreedt Firma P. Adriaanse Oude Haven. Een onzer abonné's te Grand Ra pids (V.S.) deelt ons mede, dat den 12 Januari aldaar in den ouderdom van 92 jaar is overleden Adriana Filius, de oud ste der ln Amerika wonende Fliplan- ders. Zij vertrok naar de States in 1889, Het aantal harer nazaten bedraagt 85. Op Woensdag 20 Januari j,l. werd een vergadering gehouden van de Chris- telijken Boeren- en Tuindersbond, afd. Schouwen en Duiveland in het Huis v. Nassau. Na opening met gebed door den voorzitter en voorlezen der notulen wer den de ontworpen statuten voorgelezen. Door de leden werden enkele wijzigin gen aanbevolen en deze zullen door het bestuur aangebracht worden. De contribu tie werd vastgesteld voor het jaar 1932 op een bedrag van f2.50. In de maand Februari zal te Nieuwerkerk een propa- ganda-vergadering belegd worden. Als spreker zal gevraagd worden de heer J. A. Dominicus van Wemeldinge. Bij de rondvraag traden 2 nieuwe leden toe tot de vereeniging; daarna sloot de heer W). den Boer de vergadering met dankgebed. BURGH. In de goedgevulde zaal van Hótel v. d. Moer trad Donderdagavonld j.l. de Rederijkerskamer „De Watergeus" van Renesse als gast op van onze Rede rijkerskamer „V.ZAS.".' Met aandacht en belangstelling werd haar mooi en rolvast dramatisch- en komisch spel door het publiek, dat spelers en speelsters met een hartelijk appla,us beloonde, gevolgd. „De Watergeus" handhaafde wederom als van ouds, haar goede reputatie. De voorzitter van V.ZIiO.S., dhr. Bi. Th. Boot, dankte bij het einde het publiek voor zijn opkomst en waardeering en Ide leden van „De Watergeus" voor hun prestatie en welwillendheid. Binnenkort zal V.Z.O.S. als tegendienst te Renesse optreden. Wij juichen jdit ten zeerste toe, daar het Iden vriendschaps band 'Versterkt tusschen twee ver., die veredeling van hoofd en hart ten doel hebben. De firma Verwest Zn. leverde dien avond belangloos Ide dansmuziek per radiq-gramofoon „De stem van den reus". HAAMSTEDE. In de goedgevulde zaal van hotel Bom hield Vrijdag j.l. de afd. „Haamstede" van den Bond v. Stjaatspen- sionneering een propaganda-avond. De voorzittier dhr. C. I. Boot opende de ver gadering met welkom, gaf een kortje verhandeling over doel en iwezen van den Bond en spoorde tot toetreding aan. Daarna werd opgevoerd het toepasselijke tooneelstukje „Fatum", dat uitstekend werd vertolkt, gevolgd door de voor dracht „Twee oude militairen". Vertoond werd een mooi tableau beatreffende de Staatspensionneering, terwijl ter afwisse ling enkele bondsliederen werden gezon gen. Enkele nieuwe leden traden tot de afdeeling toe. Bij het einde dankte de voorzitter voor opkomst en medewerking. OORD GOUWE. Vergadering van den Raad idezer gemeente op Vrijdag 22 Jan. Voorzitter de Burgemeester. Een vaca ture. Na opening der vergadering spreekt de voorzitter als volgt: „Mijne Heeren*. Hetgeen ongeveer sinds een week werd gevreesd, is thans werkelijkheid gewor den. Jhr. C. A. van Citters, de oudi-Burge- meester van -deze gemeente, tijldiens Ide periode 1901—1912 en sinds 4 jaren ons medelid, is gistermorgen op nog maar 5fij-jarigen leeftijd van ons heengegaan;, na een betrekkelijk lang ziekbed. Jhr. v. Citters was een conscientieusch lid van den raad. Vóór elke raadsverga dering had hij de gewoonte zich op de hoogte te stellen van de stukken ten zaken, die ter tafei gebracht zouden worden en Ide discussie volgend, kwam hij dan, zoo noodig, meestal het laatst, zeer bescheidenlek met zijn meening of oordeel voor 'den dag. Nimmer is hij iemand onzer onaangenaam geweest of heeft hij iemand gekwetst. Trouwens idit lag in het geheel niet in zijn karakter, want hij was niet slechts een aristocraat van geboorte, doch ook een aristocraat in al zijn handelingen. Als zondanig zullen we zijn nagedachtenis blijven bewareni. Ik stel U voor de familie Van Citters), (namens den Raad een schrijven van rouw beklag te zenden." Zonder h.s. woiidt hiertoe besloten,. Daarna zegt de voorzitter, dat B en W. het voorstel doen om de baar te doen dekken met bloemen. De heer van der Wekken zegt wegens zijn beginsel daar tegen te zijn. Het voorstel wordt verder Z.h.s. aangenomen. Waarna de vergade ring wordt opgeheven als teeken van rouw. DREISCHOR. Donderdag 21 Jan. j.l. te lOngeveer 3 uur in 'den middag verzamelde het bestuur van den polder Dreischor zich met eenige belangstellenden in het Stoomgemaal aan Buldert, dat op dien dag vióór 50 jaar officieel in gebruik! werd genomen. De dijkgraaf, de heer Joh. Doeleman Jz., hield in verband hiermede een korte toespraak ter plaatse. Daarna begaf men zich naar de bovenzaal van hotel „Aarnoudse", waar van half vier tot vier uur receptie werd gehouden. Velen waren opgekomen om het bestuur met dit feit te complimenteeren. We merkten o. a. op vertegenwoordigers van het bestuur van het Waterschap Schou wen, van Bommenede, bestuur van tien Vlassersbond te Dreischor en verslchilleni- de ingezetenen (niet ingelanden) en een fink aantal ingelanden. Even 4 uur open de de voorzitter de vergadering met allen hartelijk welkom te heeten op deze bij eenkomst. Het deed hem genoegen, dat zoovelen behoefte hadden gevoeld getui genis af te leggen en te sympathiseeren met het idee van het polderbestuur om het 50-jarig bestaan van het Stoomge maal aan Beldert te herdenken. Gaarne bracht hij hiulde aan die mannen, welke vóór 50 jaar het stichten van 'n stoom gemaal hadden bevorderd, waarvan wij nog heden ten dage de vruchten plukken en wier namen met eere prijken In den gevelsteen van het gebouw. Eveneens bracht hij hulde aan de machinisten, in zonderheid aan wijlen den heer A. P. v. Dijk, voor diens zorgvolle bediening der machines, dn ook diens zoons, de machinisten van het stoomgemaal van Schouwen en de Vier Bennen. Ook de stokers werden hierbij niet vergeten, waarvan de eerste wijlen L. v. d. Linde, 20 jaar en de tweede, P. de Waal, bijna 30 jaar (1 Sept. a.s.), het vuur op plichts getrouwe manier hebben verzorgd. Ook bracht hij hiulde aan Üie 22 vóór- stemmende ingelanden, 50 jaar geleden, waardoor het bouwen van het stoomge maal een feit werd. Hierna werden de verschillende inge komen felicitatiestukken, ter kennis der vergadering gebracht. Daarna verkreeg de ontv.-griffier van den polder, de heer P. A. G. v. Dijk, het woord, welke een uitgebreide uiteenzet ting gaf van de woldingsgeschiedenis van het stoomgemaal. De ontv.-griffier werd hartelijk dank gezegd voor zijn overzicht, waarvoor hij menige bladzijde uit de oude boeken heeft moeten nasnuffelend Vervolgens gaf gezworene W. A. de Vrieze een stukje oude en nieuwe ge schiedenis van Iden Polder, waarbij dui delijk aan het licht kwam, dat men niet alleen met binnenwater, doch ook met het buitenwater ter dege rekening had te houden. Verschillende jaren, met dikke letters in de annalen dezer geschiedenis opgeteekend, werden weergegeven. Hier uit bleek ten duidelijkste, dat 't heel wat moeite heeft gekost om de polder te houden tot wat hij nu nog is. Versehfei- dene iduizende guldens zijn besteed aan verdedigingswerken aan den zeedijk, ver harden der wegen, sueering van 't bin nenwater, enz. Aan het eind van zijn rede vraagt spr.: is het billijk dat alléén landgebruikers de lasten betalen? Den heer de Vrieze werd eveneens har telijk dank gezegd voor het weergeven van Zijn oude en nieuwe verzameling!. Met den wensch, uit den boezem der ver gadering geuit, om Ideze redevoeringen in boekvorm samen te stellen en voor belangstellenden beschikbaar te stellen, wil het bestuur* gaarne rekening houden. Verschillende sprekers voerden hierna nog het woord, waarin Ide vroegere toe stand, voor dat het stoomgemaal er was, op allerlei manier werd weergegeven |en men algemeen het nut van deze 50-jarige erkende,' waarbij de oude Zeeuwsche spreuk: „Luctor et Emergo", wij zwom men, üoch Kwamen boven en op het droge, vaak Iden boventoon voerde. Met een toepasselijk woord sloot hierna de voorzitter deze bijeenkomst, na nog maals allen hartelijk dank te hebben ge bracht voor hun belangstelling. OOSTERLAND. Het Christelijk Gemengd Koor V.ZftO.S. alhier, gaf onder leiding vain haren directeur M. C. Boogert, Don,- derdiagavond j.l., een uitstekend geslaagde uitvoering ln de Conferentiekamer. Dje belangstelling was zeer groot. D© zaal was stampvol. Na het zingen van Gez. 43 1 ging Dis. Weeda voor in gebed. Na het uitspreken van een kort openingswoord werd met de uitvoering begonnen. 21 zangnummers werden ten gehoore gebracht, die allen maatvast en zeer verdienstelijk werden gezongen. De nummers „Een Paradijs droom" en „De Man van Smarten", resp. gezongen door de Dames J. A. P. Beije en J. v. d. Maas, werden met een dave rend applaus voor hunne gevoelvolle voordracht, beloond'. Het koor beschikt over verscheidene goede krachten. Uit het gebodene, valt op te merken, dat zoowel directeur als leden, met ernstigen wil streven het kunst genot, wat zang betreft, vooruit te bren gen. Met dankzegging en slotwoord door Dr. Weeda, eindigde deze mooie avonid. BRUINISSE. Woensdag 27 Januari a.s. zal het 40 jaar geleden zijn, dat het leesgezelschap „De Eersteling" werd op gericht. In den loop der jaren heeft het gezelschap wel bewezen in een behoefte te voorzien, want steeds was en meer dan voldoende animo om lid van het gezelschap te zijn. Van de oprichters is het alleen de hee^ J. Vijverberg, die gedurende 40 jaar onafgebroken een ge trouw lid van het gezelschap is geweest en nog gaarne van de lectuur die alleen uit Nederlandsche periodieken bestaat, geniet. Vermoedelijk zullen de. minder goede tijdsomstandigheden wel de oor zaak zijn, dat deze gedenkwaardige dag niet feestelijk wordt herdacht. STAVENISSE. Donderdagavond 1.1. ver gaderde alhier in hel Hotel „Potappel" de vereeniging „De Geit". Uit het jaar verslag bleek, dat de vereeniging thans imaar 18 leden met 22 geiten telt. De re kening en verantwoording over 1931 sloot anet een tekort van f 39.65. De bok- Jiouder stelde voor zijn loon te ver minderen 'met f30 en dus terug te bren gen tot f 50, terwijl het bodeloon be paald werd op f5 en de secretaris de werkzaamheden gratis zal vervullen. Het dekgeld werd op het oude bedrag vast gesteld. Pogingen zullen worden aange wend om van het gemeentebestuur alhier een kleine subsidie te verkrijgen, tenein- 'i de blijvende levensvatbaarheid :der ver eeniging te bevorderen. Als bestuursleden werden herbenoemd de heeren C. Smits, J. Geluk en J. Hage. Van het Hoofdbe stuur was de mededeeling ontvangen, dat de heer J. Hage als lid van het bestuur is benoemd. Terwille van de kosten werd besloten dit jaar geen keuring te doen houden. Met de beste wenschen voor allen en alles sloot de voorzitter, ide heer P. van Iwaarden Cz. de vergadering. SCHERPEN ISSE. Om de werkloosheid eenigzins te bestrijden is "door den ge meenteraad besloten het z.g.n. kleine Schor ret je door te graven. Naar men verneemt is vergunning hiervoor van den ^Verzorg Uw keel dagelijks Gorgel droog v t rnet Minister verkregen en zal ln de volgende maand hiermede een aanvang worden gemaakt. THOLEN. Naar wij vernemen, zal het kerkbestuur der Herv. Kerk, het zoo genaamde nieuwe kerkhof, gelegen ach ter de kerk, dat nu gedeeltelijk verpacht wordt voor tuingrond, niet meer verpach ten, doch dit op laten knappen en be planten. Zij die iets voelen om de om geving 'der oude Vaderlandsche kerk te verfraaien, kunnen dit toonen, door het kerkbestuur planten en heesters voor dit plantsoen aan te bieden. HET LGCAALSPOOR OP Z.-BEVELAND. In de Vrijdag j.l. gehouden raadsver- zitting van Goes, deelde de voorzitter mede, dat op 2 Februari a.s. een verga dering zal worden gehouden van alle gemeente- en polderbesturen op Zuid- Beveland, voor zoover ze betrokken zijn bij den locaalspoorweg, zulks in ver band met de geruchten omtrent een even- tueele opheffing van dezen spoorweg. Ook zal een lid der directie van de Ned. spoorwegen worden uitgenoodigd tegenwoordig te rijn. ONDERWIJS* ZIERIKZEE. De heer P. I. Krijger is benoemd tot onderwijzer aan de O.L. te Arnemuiden. Bij de gehoudens examens op de R.-K. Modevakschool der Eerw. Zusters alhier zijn o.a. geslaagd voor examen lingerie J. v. Aken, N. Jongmans, A. Volkeri; voor examen costumière: R. Wisse, J. Blommaert, A. Volkeri. aanbestedingen» Het aanbrengen van verhardingen van asfaltbetjon en den aanleg van een rij wielpad op den weg Bergen op Zooim— Tholensche brug is voor f 95.800 opge dragen aan de N.V. Aug. v. Dijk—Petit Wegenmij., te Bergen op Zoom. SCHERPENISSE. Door de Kunstmest;- vereeniging „Ons Voordeel" te Scherpe- nisse, is opgedragen aan de firma Gebit. Hartog alhier, te leveren de benoodigde Superphosphaat 14 o/o voor f 1,51; Zwavelz. Amm. voor f4,54; Kalksalpeter voor f6,84 en Salpeter voor f8,40. YERKOOPINGENs ENZ* OOSTERLAND, 22 Jan. Ten overstaan van notaris Van 'tHaaff werden heden alhier, voor mej. de wed. A. J. van ?t Noordende—Boogerd, publiek verkocht publiek verkocht: een paard voor f160; koeien voor f121 en f 200. akndboüw en veeteelë STEUN AAN GERSTTEELT. In de te Goes gehouden elgemeene ver gadering van den Bond van Gediplomeer de Oudleerlingen van Land- en Tuinbouw- wintercursussen in Zeeland werd door den heer J. Ie Clerc een inleiding ge houden over steun aan de gerstteelt. Spr. zette uiteen, dat deze cultuur niet meer loonend is, nu de prijs tot 61/2 °t- daalde. Een beroep op de regeering om een steun van 6 cent, zoodat 121/2 cent gemaaKt kan worden, is een bittere noodzake lijkheid. Als eerste maatregel bepleitte spr. verplichte verwerking van Neder landsche gerst in het bier, waardoor een derde van den Hollandschen oogst afge nomen zal kunnen worden. Tenslotte nam de vergadering, waar zestien vereenigin- gen vertegenwoordigd waren, met alge- meene st. de volgende motie aan: „De B. v. G., in algemeene vergadering op 20 Januari te Goes bijeen, besluit aan te dringen op steun van overheidswege aan de inheemsche gerstteelt. Deswege zal hij pogingen aanwenden 'bij de Zeeuw sche Landbouw-Mpij., om hiertoe actie te ontwikkelen bij de Centrale Landbouw organisaties teneinde de regeering van de noodzakelijkheid en mogelijkheid te overtuigen". KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. ZIERIKZEE. Bij onderling overleg hebben de beide vrijzinnige predikanten om tot een betere werkverdeeling, het huis- en ziekenbezoek meer tot zijn recht te doen komen (de bestaande wijkindeeling volgens de staid in wijken verdeeld. Bij loting vielen de wijken A en B., Ds. Pijlnacker, C en D, Ds- Barnouw toe; het volgend jaar en zoo ieder volgend jaar weer worden de wijken omgeruild. Wij predikanten zullen dan bij huis- en ziekenbezoek blijven in onze wijken en dringen er bij Ide gemeenteleden op aan, hiermede rekening te houden voor geval men in ziekte of bij een sterfgeval een predikant zou willen vragen te komen. Voor de Catechisanten geldt deze wijk indeeling niet, zoodat wij in geval van

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1