Zierikzeesche 0 Nieuwsbode De Landlooper ABONNEMENT: Maandag 18 Jan. 1932. zierikzeesche courant. ïïïtts"büms ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën BINNENLAND, FEUILLETON^ Uw mond verzorgt U dagelijks Uit Stad en Provfnole. ZONDAG 7 FEBRUARI, uitvoering van gewijde muziek in de Nieuwe Kerk. Uw zenuwen kalmeeren en Prijs p. 8 maanden ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar 10.^. Afzonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tal. No. 82. Postgiro 117677. van 1—3 regels SO et*., van i regels en daarboven 20 et*, per regel. Reclames SO eta. per regeL Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Uitarlljk 10 aar ap dca dag tuitgaaf BURGEMEESTER en WET- HOUDERS van Zierikzee ma ken bekend, dat door den Raad dier ge meente in zijne vergadering van 5 Jan. 1932, no. 25, is vastgesteld het volgend besluit: De Raad der gemeente Zierikzee; heeft beslo ten vast te stellen de navolgende verorde ning: VERORDENING tot wijziging der Instructie voor de Commissie van Fabricage te Zierikzee. Eenig Artikel. In artikel 2 worden Ide woorden „drie" ■en „twee" vervangen door „vier" en „drie". Aldus besloten ter openbare vergade ring van den Raad ider gemeente Zierikzee, lopi 5 Januari 1932, no. 25. J. C. A. BANNINK, Voorzitter. P. F. WITTERMANS, Seöretaris. Zierikzee, den 13 Januari 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. DE RIJKSMIDDELEN. De opbrengst over DëCember 1931 valt hiede, wat hoofdzakelijk een gevolg is van de bevredigende cijfers der R.I.Bi. (bijna 5 ton boven Dec. 1930) en de In voerrechten (f6.9 mill, tegen f4.8 mill, in December 1930). In dit laatste komt natuurlijk tot uiting de „race" om vóór 1 Januari (toen het verhoogde tarief in werking trad) over de grens te zijn. Ook heeft de hangende invoercontingen- teering waarschijnlijk den invoer in de afgeloopen maand gestimuleerd. Wat de uitkomsten over 1931 en de Darning voor 1932 'betreft, geeft het hier onder volgend staatje licht. Ra*. Opbr Ram. 1931 1931 1932 (in millioenen guldens). Inkomatenbel. 85 91 7 75 Yermogenabel. 14.5 15.2 14 Div. en Tant.bel. 19.5 18.7 15 Invoerrechten. 70 64.1 60 7 Geslacht acc.12.3 8.6 8 4 Gediatill. acc. 37 37.8 40 Bieracc16.4 14.4 13 8 Snikeracc53.4 52.6 52.7 Tabakacc29 29.1 30 Zegelrechten 27 22.5 24.7 Regiatr. recht. 26.6 14.5 15 Succeaaier48 47 45 INITIATIEFVOORSTEL ALBARDA c.s. Bij de Tweede Kamer is een voorstel van wet van den heer Albarda c.s. in gediend, dat ten doel heeft te voorko men, dat de regeering voor binnenland- sche doeleinden den Bijzonderen Vrijwil- ligen Landstorm zou mobiliseeren, zon der verplicht te zijn voor het onder de wapenen blijven van die macht de goed keuring van de Staten-Gen. ,te vragen. SLUITING VAN STEENFABRIEKEN. De geheele Nederlandsche baksteenin- dustie, met uitzondering van Limburg en enkele op zich zelf staande fabrieken, heeft besloten, voor dit jaar met 1 Mei de ovens 3 maanden te sluiten. Deze maatregel was noodig, omdat -niettegen staande de maatregelen, genomen door het Extra Rood Contract, n.l. om de pro- waarom niet Uw keel? Gorgel droog met 24 door IVANS. „Neen, jongen, dan zou ik je immers getelegrafeerd hebben? Vrouw Bongers is (nog eens in verhoor genomen. Zij hóeft bevestigd, dat zij met haar geld bezig was, toen zij aangevallen werd,. Maar overigens heeft zij niets nieuws kunnen vertellen. Het gaat haar al beter en Dr. Wille zegt, daü Zij over 'n week ptf wat weer heelemaal in orde zal zijn". „Dat doet mij pleizier!" zei Fred. „Heb je nu lp;og meer te vragen? Neen? Nu, dan heb ik nog wat. Heb je er al eens over nagedacht, hoe dat nies van je, boven op den zolder ge komen kan zijn?" Ja! Daarover had Fred inldebdaad) nage dacht! Wij Weten, dat hij in den trein Inaar Amsterdam daarover hald zitten „pie keren". En het resultaat van dat „pieke ren^ vertelde hij nu aan zijn Oom. Het was te Amsterdam door iden lanldloq- per zeiven grootendeels bevestigd. Meneer Van Setten luisterde met; groote aandacht. „Wel, jongen!" zeide hij. „Ik wist niet, dat er 'n deetectiVe in je stak). Dat zit 'm zeker in dien wiskundigen bol van je! Als ik je zoo praten hoor, zou, ik 't jheusch (met je eens worden. Maar toch ben je in, één opzicht wel wat te haastig geweest"P „Hoe zoo, Oom?" „Uit de omstandigheid, dat die man ductie harde metselsteen zooveel moge lijk te beperken, doch de voorraden harde metselsteen tengevolge van de diep in het bedrijf ingrijpende crisis zoodanig toenamen, dat het geheele bedrijf bin nenkort zoowel technisch als economisch vast zou loopen. In de provincie Gronin gen is, na de maatregelen genomen in de andere streken van het land, nog be sloten dat iedere fabriek 25 pet. van haar productie aan gevormde ongebak ken steen niet mag afbranden voor 1 Mei a.s. Dit heeft tot gevolg dat thans reeds verschillende fabrieken stop liggen en dat andere spoedig zullen volgen, terwijl 1 Februari a.s. het geheele be drijf zal rusten, met uitzondering van de aflevering, Welke uit de groote voor raden normaal doorgaat. Als gevolg hiervan liggen reeds stil of komen spoedig stil te liggen 35 fabrieken, waardoor plusminus 4 a 500 menschen werkloos worden. Over het geheele land zullen ongeveer 5000 menschen worden getroffen. Schoonhtid brtügt varpliohtingan medi I Wie mooi is moet er juist voor zorgen, dut door regelmatig gebruik van de goede Chlorodont-tandpasta de witte tanden behouden big ven. Een proef overtuigt Per tube 35 cent. ZIERIKZEE. Wij vestigen de (aandacht yan onze lezers(essen) op de in dit nummer voorkomende advertentie van het Instituut v. Arbeidersontwikkeling, waarin wordt aangekondigd de .opvoering van „Droomkoninkje", naar den gelijknamigen roman van Herman Heijermans, door het Groot Volkstooneel. De opvoering hiervan te Amsterdam in December was een waar succes. Zoo schreef de N. Rott. Crt. o.m.: „In Bouber's bewerking van den roman Droomkoninkje is de romantisch-reëele sfeer ten volle behouden..... Het is in zijn scherp geconcentreerde dialoog, in zijn uitkiezen van het essentieel belangrijke, zoo voortreffelijk in den geest van het boek zelf gebleven, dat men betwijfelen mag, of Heijermans zelf, indien hij zijn roman had willen bewerken, het beter an had, met zoo weinig uiterlijk effect, met zooveel sterk .verantwoorde, zuivere overtuiging en een zoo penetrante waardigheid en detail. Deze zelfde goede kwaliteiten kenmerk ten ook de vertooning, die na een reeks minder gaaf werk van het Groot Volks tooneel, weer eens een onloochenbaar en fraai succes voor allen geworden is Gezien het bovenstaande belooft het geheel een avond te Worden, waarmede men alle eer zal inleggen. Bijl Koninklijk Eesluit is opnieuw be noemd tot burgemeester der gemeente Oosfi&rland, de heer A. C. v. d. Have. BiURGH. Vrijdagavond j.l. trad voor de Zendingsvereeniging als spreker op dhr. Le Géne met het onderwerp „De zending in Suriname". Door heerschende ziekte was de opkomst slechts matig. Aan de hand van schitterende lichtbeelden gat spreker in een boeiende causerie, een overzicht der zending, zejdengebruiken, landschappen, voortbrengselen enz. van het zoo mooie, doch helaas nog weinig bekende overzeesehe gewest. vroeger blijkbaar (meermalen dat hujsje geweest is, heb1 je maar meteen de slotsom getrokken, dat hij nu ook de aanvaller van Vrouw Bongers moet zijn g eweest. y,Maar hij zwierf toch telkens om dat huis?" v,Ook dat bewijst immers heelemaal niets, jongen! Neen, je bent maar dade lijk, zonder bewijs gekomen tot wat je zelf waarschijnlijk vondt. Dat's 'n fout in je overigens heel goede redeneering. Want je hadt juist tot het besluit moe ten komen, dat hij de( aanvaller niet was'V „Waarom, Oom?" t („Omdat het steeds (duidelijker is worden, dat vrouw Bóngers en haar zoon hem ijn 't geheel niet wantrouw den, maar hem juist in bescherming ne men wilden. Hijzelf heeft zooals je me daaroven verteld hebt aan (den Commissaris gezegd, dat hij in| hun huisje rust vond. Is het nu wel waarschijnlijk, dat hij1' die rust vrijwillig op déze ma nier verstoord zou hebben...?" „Maar wie heeft dan dien aanval op vrouw Biongers gedaan?" („Als we dat wisten, waren wij heel wat verder, Fred! En wil ik jen u eens een geheimi verbellen, dat ik nog aan niemand verteld heb? Ik geloof niet, dat die vrouw niet weet, wie haar aange vallen heeft! En ik heb hoop, dat zij voor de waarheid zal uitkomen, nu men den verkeerde te pakken heeft!" „Zij kan gezwegen hebben, om dezen landlooper niet te verraden" merkte Fred op. Oom lachte even. „Ik begin werkelijk pleizier te krijgen Alléén in oriRineele doozen a 25, 45 en 65 cl: RENESSE. Zaterdagavond gaf het Ge mengd Zangkoor „Vooruitgang zij ons Streven" voor een goed bezette zaal in het 'café Telle een uitvoering. Bij de opening door den voorzitter dhr. C. Evertse die de aanwezigen t welkom heette, zeide deze dat, waar door on gesteldheid van verschillende leden de uitvoering lot nu toe moest worden uitge- gesteld, de vereeniging tot zijn spijt thans dezen avond de leiding van haren Di recteur den heer M. J. Jonker, wegens diens ongesteldheid moet missen, ;doch dat mej. J. Beije—Jonker bereid werd ge vonden de leiding op zich te nemen, waardoor de uitvoering kon plaats vin den. Begeleid door het orgelspel van laatstgenoemde werden hierna door het koor achtereenvolgens een 6-tal liederen op verdienstelijke wijze ten gehoore ge bracht. Ter afwisseling volgde, opgevoerd door leden van het zangkoor „In 't Gou den Haantje", een blijspel in 3 bedrijven. Ret geheele stuk, waarin tal van kluch tige verwikkelingen voorkomen, te be spreken ligt niet in de bedoeling. Als echter enkele rollen o.a. die van bur gemeester Mittler, Wethouder Bolman en leeraar Schwameke hier worden ver hield, dan is dit daarom omdat de ver tolking daarvan het meest de lachspieren in beweging brachten. Genoemde rollen waren in goede handen, (zoomede ook de hoofdrollen door de dames vertolkt In het algemeen kan gezegd worden dat alle spelers en speelsters zich goed van hun taak kweten. Vervolgens zong het koor nog een 6-tal liederen, merk baar meer maatvast dan de eerste. Mej. Beije—Jonker mag voor de wijze, waar op zij zich van haar taak kweet, een woord van lof niet worden onthouden, hetgeen niet wegneemt dat de bezielende leiding van den Directeur noode werd gemist. Zang en spel getuigden van ern stige studie. Een en ander werd door het publiek met volle aandacht gevolgd. Aan het slot dankte de burgemeester de ver eeniging namens de aanwezigen, yoor het gebodene, inzonderheid mej. Beije- Jonker voor hare xeïding, daarbij den wensch uitsprekende, dat de pirecteur de heer Jonker, spoedig hersteld moge zijn. Een strijkje, hetwelk zich tusschen de verschillende pauze's liet hooren en mede het hare bijdroeg tot 'het gezellige van den avond, gaf „bal na". BROUWERSHAVEN. Benoemd tot sec retaris dezer gemeente, de heer A. H, Vermeulen, thans commies ter secretarie te Schoonhoven. DREISCHOR. Vrijdagavond gaf de zangvereeniging „Streven naar Beter" al hier in de zaal Van den heer J. Slager hare jaarlijksche uitvoering. De opkomst was niet zoo groot >als andere jaren. Het programma bevatte, met een 9-tal zang nummers, een tooneelspel in 3 bedrijven getiteld: „Het lot van een Vader". Waar kort geleden de vereeniging van direc teur is veranderd, was aan de zangnum mers te bemerken, dat de zangers en directeur elkaar nog niet goed verston den. Het tooneelspel iwerd [daarentegen uitstekend uitgevoerd en was de ernstige studiezin van de uitvoerders ;onder kun dige leiding goed waar te nemen. Het publiek genoot met volle aandacht van de vertolking van dit stuk. De typen Werden goed weergegeven. Aan het slot sprak de beschermheer de heer W. v. d. Linde Johz, zijn genoegen uit over de saamhoorigheid der leden en spoorde hen aan voort le gaan op den ingeslagen weg. Van de zijde van het publiek sprak de heer We$tstrate zijn voldoening uit over het gepresteerde van dezen nvond, daar bij hopende dat „Streven (naar „Beter" Werd „Streven naar het Ideaal'. De voorzitter der vereeniging 'dankte de sprekers en allen (welke blijk gaven met de vereeniging mede te leven en beval de vereeniging in ieders gunst aan. Met een gezellig bal werd deze avond gesloten. Zaterdagavond daarna werd nog een volksvoorstelling gegeven, welke eveneens een goed verloop had. THOLEN. Loop der bevolking. Op 31 December 1930 bedroeg het aantal in- Woners dezer gemeente 2911, n.l. 1445 m. en 1466 vr. In 1931 vermeerderde dit aantal door geboorte met 22 m. en vr., alzoo 47 personen en door ves tiging met 56 m. en 58 vr., totaal 114, dus een totale vermeerdering van 161 personen. Door overlijden verminderde de bevolking met 12 m. en 9 vr. of *21 personen, en door vertrek jmet 43 m. en 70 vr., of 113 personen, zoodat de totale vermindering 134 bedroeg. De ver meerdering overtrof de vermindering met 27, zoodat op 31 December 1931 deze gemeente 2938 inwoners telde, n.l. 1468 m. en 1470 vr. Er Werden 14 huwelijken gesloten, 2 echtscheidingen ingeschreven en 5 levenlooze kinderen 'aangegeven. Voor het Departement Tholen tot Nut van het Algemeen, trad Vrijdag avond j.l. in de zaal van den heer Hoek op, de declamator dhr. Jac. v. EJsaeker. Na ingeleid te zijn door (den voorzitter, |ie heer Moelker, werden 'door hem ver tolkt twee korte fragmenten uit „De weg terug", van Em. Remarque; „De onzicht bare verzameling", van Stefan—Ziweig; „Mijn eerste lange broek", door A. M. de Jong; „De pette", hum. mobilisatie- schets van Theo Thijssen; „Nonkel Pol",, van F. de Sinclair; „Ontmaskerd", van Jan Fieith en „De Witte krijgt een nieuwe klak", van Ernst Claes. Het ernstige gedeelte werd keurig, na tuurlijk weergegeven, doch het humo ristische was in een woord schitterend!. Hierin gaf de vertolker zich geheel en kwam Zijn Schitterend talent op zijn voor/- deeligst ,uit. Vooral het laatste werd zoo getrouw weergegeven, dat men als het ware, „De Witte" met den grooten boeren- klak" zag zitten in de coupé. Het was een genotvolle avond. Een herhaald ap plaus bewees telkens, dat genoten werd- Waar 'het drie jaar geleden was, dat de heer v. Elsacker voor ons optrad, kaïn gerust worden gezegd „Excelsior". Met 'het klimmen der jaren neemt ook Zijn artistiek talent toe. De weergave is tm!eer echt en kunstvol.,., en natuurlijk- De heer Moelker bracht den dank over der aanwezigen en riep hem een „tot weerziens" toe. den rechter-comm. heeft verklaard, dat hij den notaris Wilde dooden, op welke verklaring verdachte hier terugkomt. Spr. zegt dat verd. in groote financieele moei lijkheden verkeerde en ziet verband tus schen den doodslag en den diefstal; hij1 moest in ieder geval geld hebben. Bekl. zeide in drift te hebben gehandeld. Spr. gelooft het niet. Verdachte voor den commissaris van politie een zeer be zwarende verklaring afgelegd van goed- of kwaadschiks geld te moeten hebben,. Dit heeft de man zeer rustig verklaard en ook nadat hem drie uur wachtens ge geven waren herhaald. Ook aan getuige Groeneveld heeft verdachte vreemde ver klaringen gedaan. Uit de woorden „En je kunt je gang gaan" blijkt spr., dat de moord is gedaan om diefstal moge lijk te maken. Spr. komt tot de conclusie dat hier doodslag in het spel is en eischt, zooals wij reeds hebben gemeld, in onze vorige editie, 15 jaar gev.str. met aftrek van voorarrest. Na het pleidooi van den verdediger en re- en dupliek wordt de 'behandeling gesloten en de uitspraak bepaald op 29 Januari a.s. Door de rechtbank te Middelburg is Vrijdag 6 maanden gevangenisstraf ger eischt tegen den 35-jarigen koopman J. v. id. M., uit Nieuwerkerk, wegens ontucht (gepleegd te Kerkwerve, op 14 en 19 Nov. jl. De verdachte bevindt zich thans in voorloopige hechtenis. WBCSmiXM. DE MOORD OP COURRECH STAAL, Het requisitoir. In de Vrijdagmiddag voortgezette be handeling voor de rechtbank te Dor drecht van de strafzaak tegen den fa brieksarbeider C. Slo'b, die op 5 Nov. j.l. te Gorinchem notaris Courrech Staal vermoord zou hebben, heeft de Officier van Justitie zijn requisitoir gehouden*. Spr. ging de houding van verdachte na en stelde in het licht, dat deze voor in 'de manier, waarop je redeneert!" zeide hij. „Die opmerking is volkomen juist. Maar ze anist alle beteekenis, als de landlooper onschuldig is". „Maar..." Oom Van Setten hief de hand op. („Neen, Fred, laten We er nu niet lan ger over spreken" viel hij hem in de rede. „Tot een resultaat kortien wij toch niet, want wij bouiwen alleen nog op onderstellingen. Laten Wij liever af wachten, welken indruk de tijding van Wat te Amsterdam gebeurd is, op Vrouw Biongers maakt. Om dat te zien, zou ik juist met je willen mee gaan, wanneer je 't haar gaat vertellen". Oom stond op. Juist op dat loogenblik werd er aan de brievenbus in de voordeur gemorreld en de courant daarin gestoken. Het Was Het Algemeen Handelsblad en meneer Van Setten nam dit meteen mee naar buiten. Aan de theetafel werden jde( beide laat komers door Tante Van Setten 'n beetje stijfjes begroet. „Jullie schijnen 't druk gehad te heb ben" zei ze. „Geweldig!" antwoordde haar man. „Toch hoop ik, dat er nog 'n beetje thee voor ons is overgeblevien". „Ik heb al tweemaal opgeschonken. De thee zal dus wel slap zijn, maar dat is jelui eigen schuld". Met een wat strak gezicht begon zij in te schenken. Oom Karei, die zich in zwijgen gehuld had, nam de courant, die zijn zwager op de tafel gelegd had, op en keek haar iijn, -hetgeen hem in staat stelde worden daarbij tevens gesterkt door het gebrnik van MQnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ONDERWIJS* OUD-VOSSEMEER. Geslaagd voor het 2de gedeelte doctoraal examen genees kunde aan de Universiteit te Utrecht, de heer Anth. W. Ampt alhier, die even voor Nieuwjaar slaagde voor het le ge deelte. YERKOOPINGEN, ENZ, BROUWERSHAVEN, 15 Jan. Ten over staan van den notaris H. J. v. Nouhuijs werd op heden alhier in het openbaar verkocht: 3 H.A. 50 Are weiland te Dui- vendijke, aan Schendersweg, voor f 550 per gemet, aan den heer O. van Nieu- wenhuize q.q. OOSTERLAND, 15 Jan. Heden werden alhier ten verzoeke van de Erven Joh. Dorst, ten overstaan van notaris Bier- masz, publiek verkocht: Paarden yoor f230, f275, en f300; Koe voor f221; Var kens voor f 16, f 18, f39 en f59. MNMOUW SN' YEETEELTc te blijven zwijgen. Hij had zich innerlijk niet weinig geërgerd over dat gesprek van meneer Van Setten en Fred, zoo onmiddellijk (na "de woordenwisseling tus schen hemzelven en zijn zwager. Hon derd tegen één, (dat de jongen zich over hem beklaagd had. Zoo mopperde hij bij zichz'elven, ter wijl hij wektuigelijk zijn oogen over de gedrukte kolommen dwalen liet. Plotseling viel hein daarbij een op schrift in het cog, dat hem hjooglijk! interesseerde. Hij stelde ide gedachte aan al 'het onrecht, dat hem werd aange daan, even ter zijde en verdiepte zich in wat onder dat opschrift stonld. En toen... toen verbrak hij zijn zwijgen. \„Ik vind hier in de courant iets, dat je belang zal inboezemen, zwager!" 1 zeide 'hij. Maar op dat oogenblik waren de an deren luid aan het schertsen en lachen, waartoe zelfs Tante Van Setten, hoewel zij' zooeven nog zoo ernstig gekeken had, haar deel bijdroeg. Men verstond Oom Karei (niet! hik zeg" zeide deze, met nadruk en groote stemverheffing, „dat er iets belangwekkends in de courant staat". „Wat 'zeg je, Karei?" informeerde Tante Van Setten met belangstelling. „Ik zeg, dat er wat belangrijks in de courant staat" schreeuwde nu haar vertoornde broer. „Te deksel, als ik wat te zeggen heb, kunnen jelui toch wel even je mond houden 1" („Pardon! Wij zullen er voortaan aan denken" zeide Oom Van Setten met 1 »n ernstig gezicht. „Stil, dames! Stil, jon- I gens! Het woord is aan Oom Karei!" Al de werkgeversorganisaties in het landbouwbedrijf in West-Brabant hebben aan de landarbeidersbonden de (bestaande collectieve loonovereenkomsten (Opgezegd. Op een onlangs gehouden bespreking tus schen werkgevers- en werknemersbonden is echter overeengekomen, dat, indien over de loonen voor 1932-'33 geen over eenstemming wordt verkregen, het geschil aan een arbitrale uitspraak zal Worden onderworpen. i,,Neen" zeide deze. „Het is niet noodig, idat ik 't jelui voorlees. Leest 't |nu maar Zelf: 't gaat jelui toch in de eerste plaats aan". Hij stond op en liep, met kleine stap pen, op het grint heen' en weer. De beide dames wierpen verwijtende blinken op meneer Van Setten. „Hoe kun je toch zoo onbeleefd Zijn?" zei Tante Wenda zacht. „Was ik onbeleefd?" - vroeg de aan gesproken© (met een verbaasd gezicht^ „Ik dacht, dat 'in ander (dat was, maar ik kan me vergissen! Kom, Fred, geef mij de Courant eens aan!!" Fred voldeed aan dit verzoek. Nu was het Oom Van Setten, die zijn oogen over de kolommen liet dwalen, en opeens Werd zijn gezicht heel ernstig. „Lees eens, Fred!" zeide hij en reikte de Courant aan Zijn neef toe, terwijl hij (met den vinger op een kort bericht wees, dat onder (die rubriek „Stads nieuws" was opgenomen. Fred las het volgende: („Aan de politie is het gelukt, de hand „te leggen op een sinds eenige maanden „voortvluchtig misdadiger. Onze lezers „herinneren zich wellicht het gerucht „makende geval van den Zwolschen leeraar „Dr. van Genkel, die tot vele jaren ge vangenisstraf veroordeeld werd wegens „diefstal ten nadeele van een familielijd „(waarbij een dienstbode levensgevaar- „lijk gewond werd) en wien het in Mei *,j„l., bij gelegenheid van een opstootje „in de gevangenis, gelukte te ontsnap pen. (Wordt vervolgdJ

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1