Zierikzeesche Nieuwsbode Philips lladiotoostellen oproeping! TQgÊsg ABONNEMENT; Maandag 11 Jan. 1932. ZIERIKZEESCHE COURANT. 88 ste JAARGANG - No. 12258 ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën Halionaal Gfisiscomité te Zierikzee. Onttrekking aan Jen openharen dienst Uit Stad en Provinole. ZEER BELANGRIJK I F.a W. J. Weltevreden, Een kostbaar bezit Prijs p. 3 maanden ƒ1.30, franco p. post 1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. Dir. A. J. DE LOOZE. Ultg.-Rsdicteir M. J. KOSTEN van 1—8 regel. 80 ct»., ven 4 regel, en daarboven 20 cta. per regel. Reclames 80 et., per regeL Bi) contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit. gave vóór 10 ure. Uiterlijk 10 sur op dei dag uitgaaf Drmes en Heeren te Zierikzee, die be reid zijn voor het Nationaal Crisiscomité aan de huizen der ingezetenen inteeken- lijsten aan te bieden, worden beleefd uit- genoodigd tot het bijwonen ëener verga dering op Dinsdag 12 Januari a.s., des avonds 8 uur ten stadhuize, alwaar een en ander nader besproken zal worden,. Waar voor het aanbieden der lijsten een groot aantal personen noodig zal zijn, wordt vertrouwd dat menigeen aan den oproep gehoor zal geven. Zierikzee, 11 Januari 1931. Namens het Crisis-Comité Zierikzee, M. F. DE VOS Cz. Onze Commissie deelt mede, dat a.s. Dinsdag te beginnen, lijsten zullen wor den aangeboden, teneinde gelden bijeen te brengen voor warme kindermaaltijden, kleeding, brandstoffen enz., in het bij zonder voor die gezinnen, welke door de werkloosheid en 'crisis-omstandighe den in zorgen verkeeren. Geeft met milde hand, opdat we in staat zijn aan de be hoeften van velen tegemoet te komen. We rekejnen op aller royale» medewerking. Maakt nog heden Uw beurs open, wij komen Uw gave morgen reeds halen. Laten de Zierikzeeënaars opnieuw too- nen, dat zij een gemeenschap van bur gers vormen, die elkaar in tijden van nood niet in den steek laten. Zierikzee, 11 Januari 1932. J. C. A. BANNINK, Voorzitter. A. VAN DER WEIJDE, Secretaris. M. F. DE VOS Cz. J. NOLET, Penningmeester. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat bij be sluit van den Raad dier gemeente van den 5en Januari 1932, no. 27, aan den openbaren dienst is onttrokken (het per ceel kadastraal bekend gemeente Zierik zee, sectie A no. 2611, met het zich daar op bevindende voormalige brandspuit^ huisje no. 2, staande .aan de Hooge Mo lenstraat, plaatselijk gemerkt wijk A no. 188. Zij, die bezwaren tegen deze onttrek king hebben, kunnen deze schriftelijk in dienen aan Burgemeester en Wethouders dezer gemeente vóór 19 Januari a.s. Zierikzee, den Hen Januari 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. ZIERIKZEE. Binnenkort zal de Nederi. Blindenbond op het eiland Tholen pro- paganda-kunstavonden houden. Vorige week werden op Schouwen-Duiveland in een 6-tal plaatsen deze avonden gehou den. Overal was groote belangstelling. De propagandist van de N.B.B., de heep Joh. v. d. Berg heeft zich in vele ge meenten van Tholen in verbinding ge steld miet de burgemeesters, die zoo vriendelijk zijn te trachten een comité van voorbereiding te vormen. Voorloopig is het lournée op Tholen als volgt vast gesteld: Maandag 1 Febr. te Stavenisse, Dinsdag 2 Febr. te Scherpenisse, Woens dag 3 Febr. te St.-Annaland, Donderdag 4 Febr. te Poortvliet en Vrijdag 5 Febr. te St.-Maartensdijk. Men hoopt ook Tho len en andere gemeenten in Februari te bezoeken. Het programma voor de propaganda-avonden wordt geheel door blinden uitgevoerd. Over 't algemeen is men met het optreden van den Ned. Blindenbond zeer ingenomen en wij no pen van harte dal ook op Tholen veel celengstelling zal bestaan voor dit nut tige en sympathieke streven. KERKWERVE. Op 31 Dec. 1930 bedroeg de bevolking 839 personen (437 m. en 402 vr.). Door geboorte vermeerderde zij in 1931 met 14 personen (7 m. en 7 vr.), terwijl 38 personen (18 m. en 20 vr.) werden ingeschreven. De vermeerdering bedroeg dus 52 personen (25 m. en 27 vr.). In genoemd jaar overleden 7 per sonen (5 m. en 2 vr.) en werden 64 per sonen (38 m. en 26 vr.) afgeschreven. De vermindering bedroeg daardoor 71 personen (43 en 28 vr.). De geheele ver mindering was daardoor 19 personen (m.) en bestond op 31 Dec. 1931 uit 820 per sonen (419 m. en 401 vr.). Er werd slechts 1 huwelijk gesloten; daarentegen werden 3 levenlooze kinderen aangegeven (2 m. en 1 vr.; terwijl nog 1 onbekend mans persoon (aangespoeld lijk) werd be graven. HAAMSTEDE. Vrijdag j.l. werd in de volle zaal van hotel Bom een propa- ganda-kunstavond gehouden vanwege den Ned. Blindenbond. Na welkom door d burgemeester, Jhr. R. Röell, aan de ver vertolkers van het programma en het pu bliek kregen wij zoowel vóór als na de pauze te hooren de heeren van Driest, v. d. Heuvel en Bresser, resp. piano, de clamatie en bariton. De Bondspropagan- dist, dhr. J. v. d. Berg, schetste in een ondoenlijke rede het leven en werk der blinden en hun aanspraak op en 't mede gevoel der menschheid. Het publiek volg de met treffende aandacht het in alle deelen mooie programma der blinde ver tolkers en dankte met een hartelijk ap plaus. Velen gaven zich op als abonné der „Blindenbode". Dhr. Röell sloot den avond met dank voor de opkomst en belangstelling en beval de [belangen der blinden in 't algemeen on die van den Bond in 't bijzonder bij de aanwezigen aan. I RENESSE. Op 1 Jan. 1931 bestond de bevolking uit 620 personen. Gedurende 1931 werden geboren 8 personen, terwijl er zich 18 personen zich hier vestigden. In 1931 overleden 10 personen en ver trokken er 30, zoodat de bevolking met 14 verminderde en op 1 Jan. 1932 uit 606 personen bestond. NOORDWELLE. Looip der bevolking over 1931: Op 31 Dec. 1930 was het in wonertal 240 m. en 223 vr., totaal 463 Er vestigden zich 11 m. en 19 vr., totaal 30; geboren werden 2 m. en 3 vr., totaal 5; totale vermeerdering 13 m. en 22 vr., totaal 35; er vertrokken 32 m. en 33 vr. overleden 1 m. en 6 vr. Totale vermin dering 33 m. en 39 vr., totaal 72. Op 31 December 1930 bedroeg de bevolking dus 220 m. en 206 vr., totaal 426 personen. Er werden 5 huwelijken gesloten. - Operib. vergadering van den ge meenteraad, op Donderdag 5 Jan., onder voorzitterschap van weth. Elenbaas. Met den burgemeester zijn afwezig de leden L. P. Hanse (met kennisgeving) en M. Dalebout zonder kennisgeving. Op een verzoek van het gemeentebestuur van Wehï om adhaesie te betuigen aan een tot de kroon gericht verzoek om tot de instelling van een apart ministerie van landbouw over te gaan, wordt, nadat eerst een voorstel van B. en W. om het verzoek voor kennisgeving aan te nemen met 3 'tegen 2 'stemmen verworpen is, op voorstel van (K- Viergever met algem. st. besloten adhaesie te betuigen. Van de circulaire van de prov. commissie voor werkloozenzorg in Zeeland, waar bij middelen worden aangegeven, die tot vermindering van de werkloosheid Kun nen leiden, wordt, voor wat betreft bet punt versnelde uitvoering van de be- bossching op Schouwen en Duiveland met instemming kennis genomen. Een ver zoek van K. Kosten om voor 1/2 jaar ontheffing in de hondenbelasting 1931, wordt op voorstel van B. en W'. inge willigd. In behandeling komt een voor stel van B. en Wi. om over 1931 op de pachtprijzen een gelijke verlaging toe te kennen als in 1930 is verleend, d.i. op de hoogste pachtprijzen 23 0/0 en op de andere 18 o/0f neerkomende op een gemiddeld percentage van 20. Weth. Da lebout zegt een verlaging van 23 o/0 te veel te vinden. Dhr. Viergever bepleit een gelijke verlaging voor alle peroee- len, terwijl dhr. Boogerd betoogt, dat een verlaging, waarbij de hoogste pachtprij zen een grootere reductie krijgen bil lijke'* is. Het voorstel van B. en Wl wordt tenslotte z.h.st. (aangenomen. Be sproken wordt verder de voorziening in werkloosheid. B. en W'. hebben voo<* ob ject voor werkverschaffing gedacht laan het opknappen van wegen. De voorzitter noemt enkele wegen, die daarvoor in aanmerking kunnen komen. Een lang durige bespreking volgt over dit punt. Gevraagd wordt of B. en W. met een voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet komen, waarop de voorzitter ant woordt, dat B. en W. dit liever aan den raad overlaten. Deze stelt daarop voor f 200 voor werkverschaffing beschikbaar te stellen. Dhr. Goudzwaard stelt f250 voor, welk voorstel later 'wordt terug genomen. Het voorstel van den voorz. wordt daarop aangenomen. Bij de rond vraag zegt dhr. Viergever, dat door het vorig college van B. en W. besloten is voor het begraven in de 3e klasse oo de begraafplaats niet op dezelfde plaats voort te gaan, doch aan de andere zijde van de begraafplaats. Hieraan wordt nu geen gevolg gegeven, waarom spr. vraagt om welke reden dit miet gebeurt. Dezelf de spreker vraagt waarom enkele graf ruimten ongebruikt blijven. Aangezien de voorzitter hierop geen antwoord kan ge ven doet hij de toezegging het een en ander te onderzoeken. Daarna sluiting. ELK ER ZEE. Door den burgemeester werd op 8 Januari de in deze gemeente gevormde crisis-commissie geïnstalleerd; ze bestaat uit den burgemeester; als voor zitter met vertegenwoordigers van ,de diaconiën der Ned. Herv. en der Ger. Kerk en het burgerl. armbestuur. Te beginnen met Zaterdag 16 Januari zal wekelijks aan de ingezetenen een bus worden aan geboden, waarin ieder gelegenheid wordt, geboden zijn goede gaven voor dit doel te- offeren. 1 Januari 1931 telde deze ge meente 583 personen, t. w. 283 m. en 300 vr. Er vestigden zich in 1931, 22 m. eru 17 vr., terwijl 5 m. en 4 vr. werden geboren. Door vertrek verminderde de bevolking met 19 m. en 29 vr., terwijl 3 m. en 1 vr. overleden. Op 31 Dec. j.l. bestond de bevolking uit 288 m. en 291 Aan on ze vele afnemers van in Schouwen en Duiveland, Tholen, St.-Philipsland en West-Brabant, deelen wij mede, dat wjj contrac tueel gerechtigd zijn Philips toe stellen te ontzegelen en met een door Philips aan ons verstrekt zegelstempel na reparatie opnieuw te verzegelen. Voor deze reparatie's hebben wij gediplomeerd technicus in dienst. Voor het verstrijken der garantietijd komt echter bij even- tueele gebreken een Philips-tech- nicus bij U aaa huis gratis deze gebreken herstellen. Bij ons ge kochte Philips toestellen behoeven niet naar de fabriek opgezonden te worden. Appalmarkt, Zierikzee. vr., ,of totaal 579 inwoners. Er werden 7 huwelijken gesloten. DUIVENDIJKE. Op 31 Dec. 1930 telde deeze gemeente 280 m. en 263 vr. of 543 personen. Het aantal vermeerderde in 1931 door geboorte met 7 m. en 3 vr. en door vestiging met 10 m. en 19 vr. Gedurende dat jaar verminderde de bevolking door overlijden met 2 m. en 18 vr. en door vertrek met 14 m. en 19 vr. Op 31 Dec. 1931 telde de gemeente 281 m. en 265 vr. of 546 personen. ZONNEMAIRE. Op 31 Dec. telde de bevolking 432 m. en 439 vr., totaal 871 personen. Zij vermeerderde jcLoor ge boorte met 8 m. en 6 vr., totaal 14 en door vestiging met 25 m. en 16 vr., of 41 personen. Zij verminderde 'door overlijden met 4 m. en door vertrek met 21 'm. en 25 vr.. of 46 personen. De totale vermindering bedraagt 5. De bevolking bestond op 31 Dec. 1931 uit 876 per sonen. NIEUWERKERK. Dank zij de regeling van het comité van voorbereiding onder voorzitterschap van den burgemeester, werd hier in de N. Herv. Kerk Donder dagavond een welgeslaagde kunstavond van den Nederl. Blindenbond gehouden. Door eenige jonge dames waren een 400- tal programma's verkocht, zoodat het kerkgebouw geheel gevuld was. Na het openingswoord door ds. Heuzeveldt werd met de afwerking van het program be gonnen. De heer v. d. Berg, propagandist, gaf zijn tevredenheid te kennen over de ontvangst en medewerking van 't comité en vooral voor de opkomst van zoo'n groote schare belangstellenden. Na een schoon© fantasie op het orgel op Ps. 42 door den heer v. Driest, declameerde de heer v. d. Heuvel op meesterlijke wijze „Ballade" en „In de Smidse" van Marie BiOddaert, waarna tdjoor den baritonzan ger /de heer Bresser schitterend' werd ge zongen een Aria uit Elias,' („Es ist genug") van Mendelsohn Bartholdy. In de pauze werd getracht abonné's te werven op 't maandblad van den Néderl. Blindenbond,, waarvoor velen zich opgaven. Daarna werd 'het overige van het program ten beste gegeven, wat wederom det verwach tingen verre overtrof. De hëer van den Berg zette daarna op voortreffelijke wijze doel en streven van den Ned. Blin denbond uiteen, bracht dank aan den burgemeester en verdere leden van het comité ©m> aan de dames, die bereid wa ren bevonden, zoo'n groot aantal program ma's te verwerken. Bij ontstentenis van ds. Gerritsen werd ook door ds. Heuze veldt het slotwoord gesproken, waarin hij 't gezelschap o.m, dank bracht voor dezen genotvollen kunstavond. Bij 't ver laten van 't gebouw was ieder in de ge legenheid voor een gering bedrag aan te schaffen de brochure: „Wat wij wil len", geschreven door den propagandist de heer v. d. Berg. SCHERPENISSE. De bevolking dezer gemeente telde op 31 Dec. 1930, 678 m. en 651 vr., totaal 1329 personen. Door vestiging en geboorte verminderde dit aantal met resp. 34 en 19, terwijl de bevolking door vertrek en overlijden ven- minderde met resp. 49 en 21 personen. Op 31 Dec. 1931 telde de bevolking 1312 zielen, t. w. 667 'm. en 645 vr. OUD-VOSSEMEER. Op 31 Dec. 1930 telde deze gemeente 2237 inw., afgeschre ven 31 m. en 52 vr.; ingeschreven 37 m. en 37 vr., alzoo verwindering 9. Geboren 27 m. en 31 vr.; overleden 13 m. en 12 vr., alzoo vermeerdering 33. Het aantal •zieelen bedroeg dus op 31 Dec. 1931 2261 VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD TE ZIERIKZEE, (Vervolg). De verzoeken om pachtvermindering worden vastgesteld, als (door de land;- bouwcommissie geadviseerd, i Dit advies luidt: 1. om de bedragen van achterstallige pacht over 1930 met af- trek van de toen vastgestelde reductie is een doos of tube „Zij"-Crême. Zij besohermt Uw gelaat even afdoende tegen guur herfstweer of felle winter kou als een warme bontmantel of be- hagel ij ke pels het Uw lichaam doet. te handhaven; 2. om in het algemeen op de pachtsommen over 1931 voor bouw land 25 pCt. en voor weiland 10 pCt. re ductie toe te staan; 3.a. om op 't ver zoek van de wed. UijlBax ld© vermin dering als onder 2 toe| te staan en daar naast haar ontheffing van pacht te ver- leenen; dit perceel publiek te ver pachten voor den tijd van 3 jaar; 4. om op 't verzoek van M. de Bakker, voor zoover dit gaat buiten de in 2 ge noemde reducties, afwijzend te beschik ken; 5. om op 't verzoekschrift van A. C. Muste e. a., rekening houdend mét eenige schade toegebracht aan de be weiding van het voorste gedeelte Oost» Havendijk, daarvoor een extra korting te geven van fll per geheel. Na een korte pauze is punt 19 der agenda aan de orde, n.l. het adres van de afd. Zzee van den Ned. Chr. Land- arbeidersbond inzake steun. Bij dit adres zijn nog andere verzoeken van vakbonden gevoegd, waarin een steunregeling wordt gevraagd. De voorzitter licht het voorstel van B. en W., zooals het is vermeld in ons Maandagnummer, toe, n.l. dat, betref fende het verzoek van den betrokken minister om de georganiseerde Werkloo- zen voor iederen werkdag, Idat zij bij de gem. werkverschaffing arbeid ver richten f 0.25 meer uit de keeren dan aan de niet-georganiseerden. Wat de steunregeling betreft, daarover is al meermalen in den raad gesproken en uit gemaakt dat de meerderheid voor Zie rikzee een gesubsidieerde werkverschaf fing beter vindt. De heer Catshoek gelooft piet, dat het voorstel van B. en W. genade zal vin den bij den minister. De bedoeling van het adres is, volgens ]Spr., meer om 3 dagen steun te trekken en de overige dagen in de werkverschaffing te worden opgenomen. Spr. becritiseert de rekening, betreffende de loonen, opgemaakt door den Correspondent der Arbeidsbemidde ling. Hij vindt het voorts eigenaardig, dat de raad zijn meening moet gronden op het advies van één persoon. Spr. zou de commissie voor werkverruiming, die 1 of 2 maal iper jaar vergadert, willen omzetten in een commissie voor werk verschaffing, waarin werkgevers en werk nemers in zitten die de werkverschaffing te zamen regelen. Met de meening van den minister is 't in strijd de georga- niseerden van de werkverschaffing uit te sluiten. De minister wil deze menschen voortrekken om de ongeorganiseerden in de werkeloosheidsverzekering te kunnen betrekken. Weth. Doeleman verdedigt de loonbe- rekening door den Corr. v. d. Arbeids bemiddeling opgemaakt. Rekening moet worden gehouden wat nu verdiend wordt. Dhr. Catshoek betwist dit en meent, dat men bij de bepaling van het gemid delde loon geen zekere 'periode moet nemen. De voorzitter wijst er op, dat men een scherp onderscheid dient te maken tusschen werkloozen, steungerechtigden en zij, die in de werkverschaffing zijn. De minister heeft bepaald, dat voor de werkloozensteunregeling 65—55 0/0 be taald zal worden van het normale loon in 'dje voorafgaande 3 maanden. De raad werkt nu met de gesubsidieerde werk verschaffing, omdat de steunregeling min der practisch was. Vroeger is hier al meermalen uiteen gezet, dat de gemeente iaan grenzen ge bonden is. De draagkracht der gemeente is leen der grenzen. Kreeg men hier een loonregeling, uitgaande boven het nor male loon, dan kreeg de gemeente een toestrooming uit part. bedrijven. Dat is de tweede grens, terwijl de 3de is, de grens door den minister bepaald, dat de gemeente niets mag doen zonder zijn instemming. Gaat de gemeente 3 dagen steun verleenen en 3 dagen de men schen opnemen bij de werkverschaffing, dan zal zulks der gemeente f300 pe-1 week kosten. Spr. memoreert verder de rijkssteunregeling en betoogt dat het een afwikken is van tweeërlei belangen; nooit zal men echter een regeling kunnen tref- ften die iedereen bevredigt. ,Deze ger meent© zal moeite hebben door dezen tijd heen te komen.. Dhr. v. cl. Doe herinnert aan een uit spraak van den minister, dat er geen honger geleden zal worden. Hier worden klachten gehoord over de werkeloosheids- voorziening en de werkverschaffing, die onvoldoende is. De minister heeft ver schillende regelingen in 't leven geroe pen; wanneer men deze hier had aange grepen, dan behoefde ook hier geen honger te worden geleden. Hier wil men eerst de kassen leeg hebben en dan pas de menschen in de werkverschaffing op nemen. Omdat men hier geen steunre geling b|ezit, deelt de [hier opgerichte afd.. van het Nat. Crisiscomité ook niet in de rijksuitkeering. In de toekomst zal de werkverschaffing, aldus spr., niet vol doende blijken. Dan zal de steunregeling noodig zijn. Laten wij daarom in elk geval de mogelijkheden aangrijpen, die de minister heeft opengesteld. Gorgel droog met .WYBERT beschermt U ieder jaar tegen ver koudheid en catarrh. ^lééiHt^Hgjneele^doozer^^S^^^^^^ De heer W<. den Boer vraagt of het nu voor de menschen, die steun treKken, niet beter zou zijn, wanneer zij, ingevolge het adres, nog 3 dagen werkten? Als de gemeente het geld toch moei: geven, dan komen zij nadat zij uitgetrokken zijn, toch voor gemeentelijke rekening. Dhr. Gerritsen wijst er ,op, dat inder tijd als absolute maximum f8.50 is aan genomen. Weth. Doeleman antwoordt, dat reke ning is gehouden met de kinderen. Hoe meer kinderen, hoe hooger ihet inkomen. Dhr. Gerritsen betoogt, dat, wanneer men met de werkverschaffing alle men schen niet aan den gang kan houden, de steunregeling op zijn plaats zal zijn. !De voorzitter acht het beter na 1 Maart te beginnen. Wanneer dan de ge- organiseerden zich hebben kunnen red den, dan treedt de -werkverschaffing in actie. Mocht het geval ^ich voordoen,, dat niet alle werkeloozen aan werk kun nen worden geholpen, dan zal de ge meente toch helpen en hetzelfde bedrag uitbetalen als deden zij wel werk. Is het dan niet practischer, vraagt de heer Gerritsen, de rijkssteunregeling in te voeren? De voorzitter meent, dat de rijkssteun regeling voor de menschen [niet voor- deelig zal zijn. Dhr. A. den Boer zou uitbreiding wen- schen van 13 tot 26 weken wat de steun- trekkenden betreft. Dan is men weer ver der op 't jaar en heeft men meer kans dat er menschen aan het werk zijn. De voorzitter wil dat onderzoeken. De heer van der Doe beweert, dat de minister deze zienswijze is toegedaan. Weth. Doeleman licht toe, dat het werk wordt opgehouden, totdat de menschen komen. Er is hier werk, hoewel mis schien niet voor altijd. Omdat wij hier geen steunregeling hebben, heeft men de uit te voeren werken uitgesteld. Dhr. van der Doe beweert, dat ver schillende instanties voorbij ons neus zijn gegaan omdat de steunregeling niet is ingevoerd. Men kan de rijksregeling invoeren, maar men behoeft ze daarom nog niet te gebruiken. Wat voor bezwaar is er tegen, vraagt de heer Gerritsen, die steunregeling te aanvaarden, met als resultaat dat de ge meente toeslag krijgt uit Den Haag. De voorzitter antwoordt, dat [tegen die regeling een principieel bezwaar bestaat, n.l. dat geld gegeven zal worden, zonder dat daarvoor werk gedaan Wordt. In de groote steden is de regeling aanvaard, omdat men daar geen werk heeft. Dhr.. Gerritsen vindt het eenvoudig om dan te redeneeren: wij aanvaarden de regeling wanneer de werkverschaffings objecten verdwenen zijn. De voorzitter handhaaft het standpunt van B. en W'. Dhr. Catshoek ziet de toekomst som ber in wat de werkeloosheid betreft. De winkeliers zullen de dupe worden van het tekort dat de arbeiders hebben. Wij moeten ons niet op 't standpunt stellen zoo goedkoop mogelijk van de werne- loozen af te komen. De heer Doeleman weerspreekt zulks. Dhr. Catshoek herinnert eraan, dat 2 "adressen van verschillende strekking aan de orde zijn en men bezig is de zaak door ©lkaar te halen. Het eerste adres behelst: kan hier voor de georganiseerde arbeiders iets meer worden gedaan? B. en W. wenschen 25 cent per dag meer te geven, maar [daarmede gaat de minister niet accoord. Spr. wenscht vast te houden aan:-3 dagen werkverschaffing en 3 dagen steun uit de werkeloozenkas. Voorts wenscht hij een commissie voor de werkverschaffing. De voorzitter ontraadt dit laatste. Der gelijk werk leent zich niet voor een groot comité. Weth. Doeleman betoogt, dat (het niet aangaat dat anderen mee gaan praten over de financiën der gemeente. Dhr. Gerritsen meent, dat hoe grooter de verantwoordelijkheid, hoe aangenamer liet is, wanneer anderen mede die verant woordelijkheid hebben te dragen. Dhr. Catshoek antwoordt weth. Doele man, dat de commissie voor werkver schaffing alléén over de verdeeling van het werk kan beraadslagen. Nadat het voorstel-Catshoek nog wordt gewijzigd doordat gelezen wordt com missie voor werkverruiming en werkver schaffing, wordt het in stemming ge bracht en verworpen met 75 stemmen. Vóór stemden de heeren A. den Boer Catshoek, Versteeg, v.d. Doe en Ger ritsen. Onderzocht zal worden of de werke loozen 3 dagen per week a fl.75 per dag kunnen arbeiden en 3 dagen steun trekken. Het voorstel tot het ook hier invoeren van de rijkssteunregeling, wordt ver worpen met 7—5 stemmen. Vóór de heeren Gerritsen, v. d. Doe, Versteeg, Catshoek en A. den Boer. Herkozen wordt tot regent van het

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1