7l0rïU700CPhfi Ëam IMiDIIUICtinrm ABONNEMENT: mga gu a ÜBt B 1 ADVERTENTIEN ggJSSJJS: Vrijdag 8 jan. 1932. ziebikzeesche courant. EERSTE BLAD Inzending Advertentiën OPVOED I N G. Algemeen Overzicht. BINNENLAND» Uit Stad Provinoie. [ÜM HEEREN BAAI per Jaar ƒ10.—. Afzonderlijke g u I II g a MJ M I 8»> TOB mF lil Ü~B II WW UB 8 BI B M regel. Reclames 80 da. per regeL nummers 6 cent. Verschijnt des Ww IH! Bi wB W m BP Bw BP wB ^Bp gij contract belangrijke korting. Git numoiEr bnatiat uit 2 bladen. Oitnrlljk 10 aar op dan dag*. uitgaaf Bestaat er wel een levensgebied, dat nog ruimer en van grooter beteekenis is dan dat der opvoeding, een gebied, waar meer vergissingen begaan worden, welis waar te goeder trouw dikwijls, dan er gens elders en waar wijder uiteenloo- pende meeningen en beschouwingen in hevigen kamp met elkaar om den voor rang strijden. Op het punt van de opvoeding schei den menschen van elkaar, die overigens best konden samen werken, en zelfs in den boezem van het gezinsleven kunnen tegenstrijdigheden wortel schieten. Dat bewijst wel hoe getvichtig en principieel dit vraagstuk wel wezen moet. Het be strijkt dan ook een gebied, waar elk menschenkind zijn school moet doorma ken en zijn lessen leeren moet. Zoo dit verzuimd wordt, heeft het leven zijn be teekenis verloren. Want de kern van het leven is opvoe ding. Niet alleen in 't gezin en op school, maar ook daarna, in de groote maatschappij, zet zij zich voort, en zelfs bij ouden van dagen, die zich reeds lang uit de hitte van den levensstrijd hebben teruggetrokken, kan nog altijd vorming plaats hebben. In de eerste levensjaren van het kind is het voornamelijk de lichamelijke vor ming, welke de zorg en aandacht van den opvoeder vraagt; dan doet aldra de vorming van den geest mede haar rechten gelden en het is de taak van den opvoeder om voor beide den ge zonden wasdom te bevorderen en hier voor gunstige uitwendige omstandigheden te scheppen. De moderne zielkunde doet hierbij een dieper blik slaan op het groeiende leven; zij leert den opvoeder om zich angstvallig van elk ruw in grijpen in dit proces te onthouden, ter wijl het zwaartepunt verlegd wordt naar de geschikte leiding hiervan. Zoo moet de opvoeding sfeer scheppen, waardoor de sluimerende, goede eigenschappen tot volle uitdrukking kunnen komen en de slechte, bij afwezigheid van een voedings bodem, tot verkwijning en afsterving ge doemd worden. Deze kunst van levens leiding zal op haar beurt weer moeten putten uit de hoogste Bron van kennis, kracht en wijsheid. Zoo toegerust kan de tot wasdom ge- komene de verantwoordelijkheid van eigen opvoeding overnemen. De zelfopvoeding vangt dan aan. De volle ontplooiing der zielsvermogens, het beste, wat in hem is, kan daar verwezenlijkt worden, als zoo aan de hooge bestemming voldaan wordt. Aldus ongeveer, is de gdng van een welgeordend, doelbewust leven. Helaas worden slechts weinige menschen dat gene, wat ze hadden kunnen worden. Ve len verworden zelfs grootendeels geheel en al. Zoolang er nog leven is, bestaat er ook hoop. En het zijn vooral de nieuw ste ontdekkingen op zielkundig gebied, vooral die, waarbij sprake is van een onwrikbaar geloof, die van treffende ge vallen spreken, waarin verwrongen en als len doode opgeschreven levens, weer tot groei gebracht werden, zoodra men het regeneratievermogen der ziel wist op te wekken en te leiden. De taak der opvoeding is ons op de schouders gelegd. Niet altijd is die taak zoo gemakkelijk en eervol. Zeer veel moeilijkheden zijn hierbij te overwinnen en al opvoedende, worden wij zelf op gevoed. Het leven doet niet anders, zoo wij 't juist begrijpen. Toch wij zijn vaak als leerlingen, die de school afbreken en ons eigen werk niet afmelken. En waar is hel kinderlijk vertrouwen in de opperste Leiding, die ons, al naar onze behoefte, op deze plaats gesteld heeft, en die ons opvoedt tot volmaaktheid? DE TOESTAND IN BRITSCH-INDIE. De naar zelfbestuur strevende bevol king van Vóór-indië heeft in het resul taat van de Ronde Tafelconferentie te Londen niets anders gezien (dan een vol komen negeeren van hun verlangens. De Britsche overheid is geen stap nader ge treden en blijft vasthouden aan ide oude tradities. Het blijkt thans, dat Engeland er geen grapje Van maakt. Het is bezig met militaire en politie-maatregelen zijn gezag te onderstreep en. Gewapende troe pen trekken door het land, de politie ontziet zich niet van vuurwapenen ge bruik te maken. Van een minnelijke sc(hikkLng van beide partijen is geen sprake meer. Het gaat op het oogenblik hard tegen hard, ofschoon Ghiarïdi en de andere leiders nog steeds tot geweld- looze actie aansporen. Doch hoe zal dat voortgaan? Zullen de kogels van een kant blijven fluiten? Gandhi is gearresteerd en daarna nog Gorgel ook op straat! natuurlijk droog - met vele andere leiders van de congrespartij1. Wel een schrille tegenstelling isihet: eeni- ge maanden geleden als een vorst te worden ontvangen in Europa, enkele weken later achter slot en grendel te worden gezet. Wij -gelooven niet, dat deze arrestatie een versfandige zet van de Engelsche regeering is geweest. Het kan een aan leiding voor de Indische bevolking wor den - om tot verscherpten strijd over te gaan, die inmiddels trouwens reeds is ingezet. De boycot tegen de Engelsche goederen neemt enorme afmetingen aan, de ongehoorzaamheidscampagne wordt met felheid gevoerd. Men vraagt zich af: Wat is beter, een Gandhi, in de gevangenis of een Gandhi in .vrijheid In de gevan genis wordt hij tot martelaar jen kan hij vermanende woorden tot zijn volgelin gen spreken. Het zou wel eens kunnen gebeuren, dat de congrespartij zonlder ide leiding van Gandhi tot idaden overgaat, die de Mahatma zeker niet zou hebben gewenscht. Intusschen is het overal in Britsch-In- dië tot botsingen met de politie gel- komen. Europeanen ontvangen dreigbrie ven, waarin hun werd geadviseerd het land te verlaten, daar zij 'anlders vermoord zouden worden. Tallooze arrestaties heb ben plaats .gevonden en enkele dooiden zijn reeds gevallen. Hoe de toestand zich verder'zal ontwik kelen is moeilijk te voorspellen. Goed- ingelichte personen gelooven, dat heti nog al los zal loopen, maar andere, eveneens „goed ingelichte", personen zeggen, dat het op een bloedige burgeroorlog zal uitloopen. De eerste weken zal het Oosten nog meermalen onze aandacht vragen. NATIONAAL CRISIS COMITÉ. Het secretariaat van het Nationaal Cri sis-comité meldt: De gezamenlijke steen kolenmijnen in Limburg hebben een hoe veelheid van 1000 ton leierkolen ter be schikking gesteld van het Nat. Crisis comité. Deze zoo buitengewoon belang rijke gift wordt door het comité op hoo- gen prijs gesteld en zal zoo spoedig mogelijk gedistribueerd worden. ZIERIKZEE. Malaise, verkoudheid en slecht weer. ten spijt, was) een groot aan tal belangstellenden Woensdagavond in de groote zaal van hotel „Juliana" aan wezig tot bijwoning van de propaganda- kunstavond, uitgaande van 'den Nederl, Blindenbond, een feit, waarover burge meester Bannink in zijn openingswoord zijn groote voldoening uitsprak. 'In dit openingswoord sprak deze verder woorden van welkom tot de overgeko men artisten eri de leden, der Vereeniging Kamermuziek en sprak Z.E.A, de hoop uit dat de avond èn voor de artisten en voor het publiek wel zoude slagen. Hierna werd met de afwerking van "het programma begonnen en kregen achter eenvolgens voor de pauze Kamermuziek, dhr. v an Diest (piano) dhr. Streekstra was door omstandigheden verhinderd v. d. Heuvel (declamator), Bresser (ba riton) en weer van Driest, gelegenheid hun talenten te toonen. Allen viel een welgemeend en verdiend applaus ten, deel. Vervolgens was het woord aan den Bondspropagandist, dhr. Joh. v. d. Berg, die in een gloedvolle rede voor de be langen van zijn lotgenooten opkwam en mei tal van voorbeelden schetste hoe de blinden in jde maatschappij der zien den nuttig werk kuunnen verrichten en daarom deed spr., wiens rede met groote aandacht werd gevolgd, een beroep op het warme medegevoel der aanwezigen, om mede te helpen hun) blinde medemen sehen te helpen onafhankelijk te kunnen zijn, daar ook de blindenzorg in ons land vooral, nog zooveel te wenschen overlaat. Dat het gesprokene ingang had gevonden, bleek wel toen dh#> Jansen (de begeleider der artisten) in de pauze rond ging om abonnementen op „De Blindenbode" te noteeren, want veler* der aanwezigen gaven zich als abonné (tevens als donateur van den N.B.B.) op. Na de pauze was het woord weer aan Ka mermuziek, dat ©en 2-tal nummers ten gehoore bracht, waarna de heer van Driest het publiek weer op een piano solo vergastte en de heer v. d. Heuvel 2 schetsjes van Charivarius voordroeg). De heer Bresser zong vervolgens nog eenige liedjes van Hullebroeck e. a., ter wijl Kamermuziek met een opgewekte wals den avond besloot. Ook nu weer viel allen ruimschoots applaus ten deel. De heer van den Berg dankte daarna voor de goede ontvangst hier ter stede en sprak nog een kort propagandistisch woord voor de door hem geschreven brochure „Wat wij willen" en riep de aanwezigen een vroolijk tot weerziens tgp. Ds. Voors sprak, door ontstentenis' van ds. Barnouw, het slotwoord. Spr. was van meening, dat men dezen Drie koningenavond niet gauw zou vergeten en zeide tot de 3 kunstenaars, dat ook A*d»re tijden, tndtra prijzen I 20 ZAMB0S 8i|pr«tt»n 25 ctt. Geen cadeaux eto 100 waarde voor Uw geld op hen van toepassingis, wat van de 3 Koningen geschreven staat: „Zij hebben hun schatten opengedaan", en daarvoor wilde spr. hen hartelijk dank betuigen. Ook de Ver. voor Kamermuziek bracht spr. dank voor het gebodene en verder allen die tot het organiseeren en wel slagen van dezen avond hadden mede gewerkt, om met eeh woord van aanbe veling voor het werk van den Bond te eindigen. Het was_ een mooie kunst avond. Op 31 Dec. 1930 telde onze ge meente 6771 inwoners, t.w. 3281 m. en 3490 vr. In 1931 vermeerderde dit aan tal, door geboorte met 72 m. en 60 vr., totaal 132; doo* vestiging met 129 m. en 153 vr. of 282 personen. De to tale vermeerdering bedroeg 201 m. en 213 vr., of 414 personen. In 1931 verminderde de bevolking door overlijden met 45 m. en 49 vr., totaal 94; door vertrek met 131 m. en 168 vr., totaal 299. De totale vermindering bedroeg 176 m. en 217 vr. of 393 pers. Op 31 Dec. 1931 telde de gemeente 3306 m, en 3486 vr., of 6792 personen. De totale vermeerdering bedroeg 21. Er werden 50 huwelijken gesloten, terwijl 1 echt scheiding werd ingeschreven. Geslaagd voor het examen Briga dier der Rijksveldwacht, de heer L. Kou wen, rijksveldwachter ter standplaats Middelburg. Zondag is de apotheek Gasille ge opend. HAAMSTEDE. Aantal inwoners op 31 Dec. 1930, 666 m. en 661 vr., totaal 1327. Gevestigd in 1931 46 m. en 43 vr.. to taal 89, geboren 14 m. en 17 vr., totaal 31; vermeerdering 60 m. en 60 vr., to taal 120. Vertrokken 16 m. en 23 vr., totaal 39; overleden 7 pi. en 6 vr., totaal 13; vermindering 23 m.. en 29 vr. to taal 52. Totale vermeerdering 68. Bevol king op 31 Dec. 1931 703 m. en 692 vr., totaal 1395 inw. BURGH. Aantal inwoners op 31 Dec. 1930, 322 m. en 303 vr., totaal 625. Ge vestigd in 1931, 16 m. en 16 vr., totaal 32; geboren 6 m. en 3 vr., totaal 9; vermeerdering 22 m. en 19 vr., totaal 41; vertrokken 13 m. en 20 vr., totaal 33, overleden 5 m. en 2 vr., totaal 7; vermindering totaal 40. Totaal vermeer dering 1. Bevolking op 31 Dec. 1931 326 m., 300 vr., totaal 262 inw. ELLEMEET. Ook in deze gemeente is een crisiscomité opgericht; het wordt gevormd door de heeren: burgemeester A. J. de Bruijn; M. de Glopper, J. Steur, P. Gast, A. M. Vlaander en J. de Jonge. Elke week, te beginnen Maandag 11 Jan., zal langs de huizen gecollecteerd wor den door een werklooze, teneinde een som geld bij elkaar te krijgen, waarvan 10 o/o zal worden afgedragen aan het Nat. Crisisoomité te Den Haag en 90 o/o besteed zal worden voor ondersteu ning van gezinnen in deze gemeente. Op 1 Januari 1931 bedroeg het aantal inwoners alhier 514, te weten: 278 m. en 236 vr. Er vestigden zich 17 m. en 21 vr., totaal 38 personen. Ge boren werden 4 m. en 5 vr., totaal 9 personen, alzoo een vermeerdering der bevolking van 47 personen. JDoor over lijden verminderde het aantal inwoners tnet 6 !m. en 1 vr., door vertrek met 24 m. en 21 vr., totaal een vermindering van 52 personen. Het aantal inwoners bedroeg op 1 Jan. 1932 dus 509, n.l. 269 m. en 240 vr., hetgeen een vermindering beteekent van 5 inwoners. SCHARENDIJKE. Wijl de heer Vinger ling, lid van het hoofdbestuur van den Nederl. Chr. Landarbeidersbond, door drukke bezigheden verhinderd was zijne aangekondigde lezing te houden over „Organisatie en werkloosheid", trad in diens plaats op de heer Viergever uit Zierikzee, bestuurslid der daar bestaande afdeeling van den bond. Deze zette het doel van den bond op duidelijke wijze uiteen en wees inzonderheid op het groote nut van verzekering tegen de ge volgen van werkloosheid. De vergadering was tengevolge van het zeer ongunstige weer slechts matig bezocht; 4 der aan wezigen gaven zich op als lid. Naar de voorzitter der vergadering, de heer Joh. Spits, mededeelde, bestaat uitzicht dat over ongeveer 14 dagen dhr. Vingerling zijn aangekondigde lezing zal houden. DRE1SCHOR. Op 31 Dec. 1930 bestond de bevolking uit 1157 inwoners. Dit aan tal vermeerderde dopr geboorte met 12 en door vestiging met 27. Totale ver meerdering 39. Het aantal verminderde door sterfte met 17, en door vertrek met 71. De totale vermindering bedroeg 88. Op 31 Dec. 1931, bestond de bevolking uit 1108 inwoners. Er werden 8 huwe lijken gesloten. OUWERKERK. Op 31 Dec, 1930! bestond de bevolking dezer gemeente .uit 337 m. en 357 vr., totaal 694 personen. Geboren werden in 1931 9 lui, ,ein 3 vr., totaal 11, terwijl 6 m. en 7 vr., totaal 13, zich vestigden. Door overlijden verminldeiide het aantal met 8 personen, t.w. 4 m. en 4 vr., terwijl 35 personen, t.w. 12 m. en 23 vr. de gemeente verlieten. Het Winterhanden PUROL Wintervoeten Doog 30 cent Winterteenen By Apoth. en Droght aantal inwoners daalde dus met 19 per sonen. Op 31 Dec. 1931 telde de ge meente 336 m. en 3391 vr., totaal 675 inw. NIEUWERKERK. Op 31 Dec. 1930 be stond de bevolking uit 955 mannen en 906 vrouwen, te zamen 1861 zielen. Zij vermeerderde Idoor geboorte met 23 m. en 22 vr., s,amen 45 personen en door vestiging met 28 m. en 44 vr., samen 72 personen of totaal met 117 personen,1. Ze verminderde idoor overlijden met 9 m. en 12 vr., samen 21 personen en door vertrek met 38 m. en 42 vr., samen 80 pers. of totaal 101 personen. Ze ver meerderde derhalve met 4 m. en 12 vr., samen 16 pers. en bestond op 31 Dec. 1931 uit 959 m. en 918 vr. of 1877 inw. Er werden 12 huwelijken gesloten. OOSTERLAND. Het comité van voor bereiding, onder voorzitterschap van'den burgemeester, is uitnemend geslaagd, om ook hier een1 kunstavond van/ den Nederl'. Blinden Bond te organiseeren. Door ide activiteit van een 6-tal jonge dames, waren 120 programma's daartoe verkocht. De kunstavond, welke Dinsdagavond in de Conferentiekamer heeft plaats gehad, heeft de verwachtingen verre overtrof fen. Voor een geheel bezette zaal verwel komde de burgemeester jde' heeren Her man Brester, bariton te Arnhem, Henry v. ld. Heuvel, declamator te Utrecht, Wil lem Streekstra, gedipl. pianist te A'dam en Joh. v. d. Berg, propagandist van den Nederl. Blinden Bond te Oosterbeek;, op hartelijke wijze en bracht 't comité van voorbereiding en de dames dank voor hun moeite en bereidwilligheid. Z.E.A. zeide o. a., dat hij met groot ge noegen had toegestemd, dezen avond te organiseeren, om in de gelegenheid te komen met het Willen en kunnen der blinden nader kennis te maken. Hierna werd met de uitvoering van| het program ma begonnen, die gevolgd werd door een propagandarede van den heer Joh. v. ld. Berg, die op voortreffelijke wijze en in gevoelvolle woorden het doel en streven van den Nederl. Blinden Bond uiteen zette. De burgemeester was wel de tolk van alle aanwezigen, toen hij na afloop de heeren dank bracht voor deze mooie kunst. Deze avond heeft er ongetwijfeld veel toe bijgedragen, dat wij' ons kunnen indenken in de wereld; en levensbeschou wing (der blinden, |die niefa beklaagd wen schen te worden, maar een helpende hand vragen, waardoor zij gelijkwaardig worden als al hun ziende mefdemenschen. STAVENISSE. Als lid van het natio naal crisis-comité alhier zijn benoemd de heer A. F. Hanssens, (burgemeester, be nevens de heeren A. G. van IJsseldijk en M. P. Tazelaar, beiden wethouders. Hel plan is om er nog eenige personen uit de verschillende groepen aan toe te voegen. Op 1 Jan. 1931 bestond de bevolking alhier uit 966 m. en 947 vr., totaal 1913 inwoners. In 1931 werden er geboren 19 m. en 26 vr., totaal 35 en er ves tigden zich 29 m. en 22 vr. totaal 51. Daarentegen overleden er 8 im. en 11 vr., totaal 19 en er vertrokken 35 m. en 42 vr., totaal 77 personen, zoodat de be volking op 31 Dec. 1.1. bestond uit 975 m. en 932 vr., totaal 1903 inw. Er had dus een vermindering plaats van 10 per sonen. Er werden 14 huwelijken gesloten. Met den hevigen storm was een groot gedeelte dezer gemeente Woens dagavond verstoken van het electrisch licht, SCHERPENISSE. Onder voorzitterschap van den burgemeester is thans een crisis- comité opgericht; medeleden van dit co mité zijn de heeren L. C. van Doorn. C. G. Hartog, J. Keur Dz., Jac. Bolier Az., L. Vos, Gommert van Ast en J. Rijstenbil Johz, THOLEN. Woensdagvoormiddag werd door een auto uit België, terwijl deze aan de overzijde der Thoolsche brug kejerde, een groote, daar ter plaatse staande gaslantaarn aangereden en bijna geheel vernield. Door het personeel der brug is het nummer genoteerd. De auto. welke terstond wegreed, Werd ernstig beschadigd. Tijdens de uren, dat het telefoon kantoor alhier gesloten is, bestaat er ge legenheid, bij den heer M. Hoek te te- lefoneeren, daar deze dag en nacht is aangesloten. De heer Hoek heeft het recht verkregen hiervoor 10 cents te eischen. Aan den karreman, de heer Deurloo alhier, is door B. en W. tegen 1 Febr. a.s. wegens het bereiken van den 65-j. leeftijd eervol ontslag gegeven. In zijn plaats is aangesteld, de heer J. Quist Momenteel heerscht in deze ge meente in zeer vele gezinnen de griep. En zijn zelfs gezinnen waar men 4 a 5 zieken heeft. Bij velen gaat deze ziekte gepaard met braken en neusbloedingen. Gelukkig heeft zich tot op heden geen enkel doodelijk geval voorgedaan. Naar wij vernemen, is het salaris van de beide wethouders alhier door Ged. Staten teruggebracht van f300 op ZekerTriesche Heewtbaai, maar dan ECHTE FRIESCHE 20-50 d. PER ONS jf /IJ mo -T; PREDIKBEURTEN, Zondag 10 Januari te Zierikzee. Ned. Herv, Reik. Nieuwe Kerk. 10 are, da. A. Blanson Henke- mati8, Ind pred. (voor ds Voors). Kleine Kerk. 10 ure ds. Pgnacker Qordgk. 'sAvonds 6.30 ure, ds. Voois. Luth. Kerk; Geen dienst. Geief. Kerk. 10 en 6 ure, dr. v. Lonkhsgzen. Ghi. Geref. Kerk. 9 30, ds Hoogendoorn, 2 Leesdienst en 6 ure, ds Hoogendoorn. Svaogolisoti* J eva 61. 7 ure, Samenkomst. Qud-Geret Gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Goref. Gem. 9 30 en 5 ure, Preeklezen. HET CRISISBUSJE. Wij off'ren in het busje Van 't crisiscomité, Wanneer 't wordt aangeboden Dan zeggen wij niet Nee. En hebben we geen tientje, Geen gulden of een riks, Dan geven we een stuiver, Dat's tóch nog meer dan niks. We denken aan het busje In dezen crisistijd, En brengen graag een .offer Aan de liefdadigheid. Al zijn we zelf geen rijkaard, Een Van der Bilt gelijk, Als wij naar and'ren kijken, Wat zijn we dan nog rijk! Als 't busje bij ons aanklopt, Voor 't crisiscomité, Dan spreekt de stem van binnen Een hartig woordje mee. Dan fluistert ons geweten: „Gij, die U Christen heet, „Gij zijt Uw broeders hoeder „In tegenspoed en leed". „Gij zijt Uw broeders hoeder" Is duidelijke taal; De hoeders onzer broeders, Dat zijn wij allemaal. Dit woord geldt voor ons allen, Voor U en ook voor mij Het doelt op alle menschen Op heel de maatschappij. f 160. Een en ander houdt verband met het feit, dat de gemeente beneden de 3000 inwoners is gekomen. Algemeen loopt in deze gemeente het gerucht, dat de gemeenteveldwachter v. O. voor den dienst is afgekeurd en een dezer dagen met pensioen zal gaan. Men spreekt, dat dan ,een geheele reor ganisatie zal plaats hebben der politië en dat er dan 2 agenten zullen worden aangesteld, waarvan een dan ook het bodewerk ter secretarie zal moeten waar nemen. Van officieele zijde wordt echter nog niets definitiefs inzake deze plan nen losgelaten. ST.-ANNALAND. Loop der bevolking over 1931. De bevolking Ibestond op 1 Jan. 1931 uit 2613 inwoners. Vermeer dering in 1931 door geboorte en vesti ging met 115; vermindering jdoor over lijden en vertrek met 94. De werkelijke bevolking vermeerderde alzoo met 21 inw. en bestond op 1 Januari 1932 uit 2634 inw., n.l. 1335 m. en 1299 vr. ONDERWIJS. De heer D. J. Hartog heeft tegen 1 April a.s. ontslag aangevraagd als ou derwijzer aan de O.L. school alhier. STAVENISSE. De heer C. C. Moerland van hier, thans te Amsterdam, slaagde dezer dagen voor het praktijkexamen Ne- derlandsche Handelscorrespondentie. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. RENESSE. kflpandagavond ds. van der Staaij, Evengelisatiegebouw. Spree'kbeurt Godsdienst en Wereldcrises. ELKERZEE. Beroepen: R. Boschloo, candidaat te Almen. PREDIKBEURTEN. Zondag 10 Januari. Kerkwerve. 9.30 ure, de heer M. Kuipers uit Gemeit 11.30 ure,*Zondagsschool. Serooskerke. 6.30 ure, de heer Kuipers uit Gemert. Burgh. 9.30 ure, ds. Klaar. Renesse, 2 ure, ds. Klaar. Evangelisatie. 9.30 en 7 ure, ds v d. Staag uit Tricht. Noordwelle. Geen dienst, Haamstede- 9 30 ure, ds. Kentie. Geref. kerk 9 30 en 2 ure, ds. Elgersma. Oud-Geref. kerk. 9.30 eu 2 ure, Leesdienst. Eikerzee. 2 are, ds. Kentie van Haam stede. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds Vogelaar,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1