ABONNEMENT; Maandag 4 Jan. 1932. ZIERIKZEESCHE COURANT. ®8,st®^^GANG0Nou'2255 ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën Bekendmaking BUITENLAND. ~TE U I L L E T O hT De Landlooper BINNENLAND, Prijs p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post 1.80. Voor het buiten], per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 12. Postgiro 117677. Zierikzeesche Nieuwsbode Dir. A. J. DE LOOZE. Ulfc-Redicteir M. J. KOSTEN van 1—3 regels 30 ct§„ van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit- gave vóór 10 ure. Uiterlijk 10 aar cp dcc dag uitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat het onderhoud van graven, kelders, monu menten enz. op de Algemeene Begraaf plaats, krachtens Raadsbesluit van den 21en November 1931, met ingang van 1 Januari 1932, onder beheer der Gemeente komt. Tarieven hiervan zijn voor belangheb benden kosteloos verkrijgbaar bij den Opzichter der Algemeene begraafplaats, den heer C. M. TIM'MERiMAN, bij wien opgave voor het onderhoud kan ge schieden. Zierikzee, den 4en Januari 1932. Burgemeester en Wethouders van Zierikzee, A. TIMMERMAN Cz., vvd. Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. DREIGENDE TOESTAND IN BRITSCH-INDIË. Het bestuur van het Al-Indisch Natio naal Congres heeft besloten, opnieuw over te gaan tol de campagne van burgerlijke ongehoorzaamheid en boycot van Brit- sche goederen en personen. Terstond na afloop van de zitting, waarin dit besluit genomen werd, heeft Gandhi den onderkoning, Lord Willing- don, een ultimatum gezonden, waarin hij hem mededeeling doet van het congres- besluit en hem nogmaals ,om een onder houd verzoekt, met de [mededeeling dat het congres bereid is te wachten met het afkondigen van de ongehoorzaam heids-campagne tot het onderhoud heeft plaats gevonden. In antwoord op dit ultimatum heeft de onderkoning Gandhi medegedeeld, dat hij in principe tot een onderhoud bereid is, doch dat daarbij de jongste, door de re geering genomen anti-terreurmaatregelen niet in bespreking kunnen komen. Gandhi heeft hierop geantwoord, dat hij het schrijven van den onderkoning .onbevre digend acht en het beschouwt als een af wijzing van zijn voorstel; hij herhaalt zijn verzoek om een onderhoud zonder be paalde voorwaarden. In wei-ingelichte kringen te Bombay verwacht men dezer dagen (de afkondi ging van een anti-iterreurverordening, die o.a. de arrestatie van tal van voor aanstaande congres-leiders, misschien ook van Ganclhi zal inhouden. In een verga dering heeft Gandhi verklaard, idat hem misschien nog slechts enkele dagen van vrijheid te wachten stonden. (Gandhi is inmiddels gearresteerd, evenals Patel, de voorzitter van het Al-Indisch Congres). Het bestuur van het Congres besloot een beroep op het land te doen om de gouvernementsdiensten, zooals de tele graaf en de rechtbanken te boycotten. Voorts doet het Congres een beroep op de handelaren in vreemde kleeren om hun handel op te geven, dringt het er bij het volk op aan dat het het gebruik van levens- en genotmiddelen, waarop in voerende rechten of accijnzen betaald worden zooveel mogelijk te beperken en zoo min mogelijk gebruik te maken van staatsondernemingen als spoorwegen, posterijen enz. 20 door IVANS HOOFDSTUK XII. Oom Karei is boos. De gevangene gaf als zijn naam op Philip van Genkel en zeide, dat hij op dit oogenblik geen bepaald beroep uit oefende. Nadat hij gefouilleerd was waarbij slechts een klein bedrag aan geld gevonden werd werden de verschillen de dingen, die Fred omtrent hem ver teld had, hem medegedeeld en hij be kende de meeste zonder omweegen. Maar op één punt eigenlijk de hoofdzaak bleef hij ontkennen. Van den diefstal en de mishandeling ten huize van vrouw Bongers beweerde hij niets te weten. Hoe wel hij vroeger wel eens op den zolder van dat huis geweest was. Hier onderbrak hem ide Commissaris: „Vroeger....?" vroeg deze. „Bij welke gelegenheden?" „Niet bij bepaalde gelegenheden: zóó maar" antwoordde de man, die zich Van Genkel genoemd had. „En wat was het doel van dergelijke bezoeken?" „Uit te rusten!" luidde het antwoord, dat allen die hel hoorden, ten zeerste verwonderde. „Weet wel, vriend, dat ik mij niet voor den gek laat houden" zei de Commissaris, die boos werd. „Ik houd u niet voor den gek. Ik zeg de zuivere waarheid" antwoordde MINISTER DECKERS NAAR INDIE. De minister van defensie, mr. dr. L. N. Deckers, is voornemens inaar Ned.- Indië te gaan, teneinde aldaar de instel lingen der Kon. Marine te bezoeken. De minister, die van zijn adjudant, lui tenant ter zee der le klasse G. G. Bo- zuwa, vergezeld zal zijn, hoopt zich den 8en Januari te Marseille op de SioajaK van den Rotterdamschen Lloyd in te schepen en begin Maart in Nederland terug te keeren. 25, 45 en 65 ets. Uit Stad en Provlnole. ZIERIKZEE. Waar in net stukje ove-* den Kunstavond van den Ned. Blinden- bond op Woensdagavond 81/2 uur in Hotel „Juliana" de genoemde entrée van 40 cent in 50 cent dient te worden ge wijzigd, daar willen wij niet nalaten nog even dezen avond bij onze stadsbewoners aan te bevelen. Onze padvinders hebben al wel een 130 programma's verkocht, toch zouden wij graag zien, dat de zaal dien avond uitverkocht raakte. Het pro gramma belooft veel en laat u in geen geval van te gaan terughouden, doordat blinden ons van hun kunnen en kunst willen laten genieten. Weet dat voor een blinde niets zoo terneer drukkend is dan beklaagd te worden, dan te ge voelen niet voor vol te worden aange zien. Laat ons dan in grooten get op gaan. In ieder geval is aan de zaal gelegenheid een programma, bewijs van toegang, te koopen, terwijl niet uitge sloten is, dat men ook nog de komende dagen gevraagd wordt een programma te koopen. Het drukfoutenduiveltje, dat iederen krantenman trouw vergezelt, heeft ons een leelijke poets gebakken. In ons kort overzichtje over 1931 stond, dat de heer Bouman in April j.l. zijn 300e jubileum als burgemeester van Nieuwerkerk her dacht. Dat moet natuurlijk 30 zijn. De afdeeling Schouwen en Duive lend van de schippersvereniging „Schut- tevaer" hield Woensdag 30 Dec. hare al gemeene vergadering in hotel Juliana. Voorzitter de heer Jac. de Rijke Hz. In zijn openingsrede besprak hij den toe stand der binnenschipperij in het alge meen, hoopte dat eerlang betere tijden mogen aanbreken, terwijl hij verder het onderwijs voor schipperskinderen en de opleiding 'bij de binnenvaart in theorie en praktijk memoreerde. Vervolgens werden verschillende ingekomen stukken voorge lezen en behandeld. Ingekomen was o.a. een schrijven betreffende den aanleg van het Moerdijkkanaal. Algemeen was men van oordeel, dat men beter was met verbetering van het Z.-Bevielandsch ka naal. Bij de daarna gehouden rekening en verantwoording door den penningm bleek er een batig kassaldo te zijn van f 15.41. Daarna kwamen de verschillende voorstellen aan de orde, o.a. betreffende invoerrechten (zegels) naar België voor visch (mosselen) enz., vluggere bediening bruggen over het Jacob van Lennep kanaal te Amsterdam, alsmede ide 'brug gen op het Zuid-Bevelandseh kanaal, en verandering roode geleidelichten haven Herkingen. De aftredende bestuursleden. W. van Beveren, A. Ribbens en W. d. Berg Dz. werden allen herkozen. Daar dit jaar weinig voorstellen waren, werd op voorstel van de secr.-penn. be sloten geen afgevaardigde te sturen naar de algemeene vergadering (welke ;waar- schijnlijk te Utrecht wordt gehouden), met het oog op den toestand der kas. Daar bij de rondvraag iniemand meer het woord verlangde, sloot de voorzl deze vergadering. Van de Firma W. J. Weltevreden, Appelmarkt, alhier, leverancier van Phi lips Radio Producten, ontvingen wij voor 1932 een keurig uitgevoerde maand- kalender met memorandum en telefoon lijst. De laatste dagen zijn op ons eiland enkele auto-ongelukken gebeurd, waarbij de wagens schade opliepen, maar persoon lijke ongelukken gelukkig .uitbleven. De kraanwagen van de F.a A. Anker be wees na deze ongevallen uitstekende diensten. STUKKEN RAAD ZIERIKZEE. Dinsdag. 5 Januari. Onder de voorstellen, die den Raad op Dinsdag ter afdoening zullen wonden voorgelegd, nemen de volgende de voor naamste plaats in: Mosselver water plaats. B. en W. stellen voor, om onderhands te verpachten een perceel mosselverwaterplaats aan de val, aan W. Otte, tegen een jaarlijksche pacht som van f 10, en zulks onder eenige voorwaarden. Erfpgcht. Voorgesteld wordt aan W. K. Schot in erfpacht uit te geven een stuk grond, groot 14 Mi2., tegen een canon 'van fl per jaar, gelegen naast de woning van Schot aan den Scheeps- timmerdijk. Onbewoonbare woning. Onder overleg- ling van de adviezen van dev Gezondheids commissie en van den Gemeente-bouw meester, stellen B. en W. voor te beslui ten tiot onbewoonbaarvjerklaring van een woning, gelegen op den hoek van de Klokstraat en het Beddeweeg. Visch water. G. de Waal verzoekt de drinkput van den Oudenweg en Blok- weg, pootvisch te mogen uitzetten hem het recht te verleenen om het aldus verkregen vischwater de vis- scherij uit te oefenen. B. en W. stellen voor aan adressant voor dit doel tile put voor 10 achtereen- vjolgende jaren te verpachten, tegen een jaarlijksche pachtsom van f 2,50. Erfpachtskwestie. A. J.. Hendrikse deelt in een adres mede, Idiat hij| ieder jaar, tot en niet 1931, f6,94 aan de gemeent* be taalde voor erfpacht aan de z.g. „Molló-' man", hoewel dit perceel grond reeds sedert 1923 bij1 I. den Boen in erfpacht is. Aidressant verzoekt nu het door hem gedurende 8 jaar gestorte bedrag (f 55,52) aan hem terug te betalen. .Uit het rapport van den gemeente: bouwmeester blijkt, dat het een kwestie tusschen Hendrikse en den Boer betreft. Het erfpachtsrecht is van Hendrikse op den Boer overgegaan, zonder dat de ge meente daarvan kennis kreeg, terwijl Hendrikse ook steeds de erfpacht bleef betalen. Termen om de gevraagde som terug te betalen, zijn er volgens B,. en W. niet. Verkooping grond. B. en W. stellen voor aan W. Carels te Poortvliet te ver- koopen 5 M2. gemeentegrond, deel uit makend van een perceel, indertijd inge- de zonderlinge man. „Voor een zwerver is er geen grooter genot dan een rustig plekje te hebben, wanneer hij moe is". „En wist de bewoonster van het huis ervan, dat u nu en dan op haar zolder kampeerde?" De man antwoordde niet, en de Com missaris herhaalde zijn vraag. „Wie zal 't zeggen?" vroeg van Genkel toen, terwijl hij de schouders ophaalde. „Ik heb dit alleen dèarom ver teld, omdat ik waarschijnlijk bij zoo' vroegere gelegenheid het zakmes, waar van de jongeman spreekt, op den zolder verloren heb. Ik had dat mes inderdaad bij de rivier opgeraapt en bij mij ge houden om een voorwendsel te hebben, den jongeman, zoodra ik hem weer zien mocht, aan te spreken". „Was u daaraan zooveel gelegen?" „Je! Ik had hem willen waarschuwen tegen wat hij nu gedaan heeft". De Commissaris kon niet nalaten te glimlachen. „U hadt hem er tegen willen waar schuwen, u bij de politie ran te geven?" vroeg hij. „Ik had hem er tegen willen waar schuwen, met de politie over mij te spre ken" luidde het antwoord. „Die waar schuwing zou ook in zijn eigen belang geweeest zijn". „Is dat een verkapte bedreiging?" „In het geheel niet: ik doe niet an ders dan een feit constateeren". „U hebt gezegd, dat uw naam Philip van Genkel is. nietwaar?" De aangesprokene knikte. „Er valt mij daar iets in...." begon de Commissaris. Hij deukte op den bel knop en fluisterde den binnentredenden Agent een paar woorden toe. Dadelijk nomen voor het bouwen van een schuur op het aan belanghebbende toebehoorend 1 perceel. Wijziging keurloonen. A. J. v. Schelven heeft een initiatief voorstel ingediend om de verordening op |de heffing der keur loonen in deze gemeente te wijzigen en wel in dien zin, dat het keurloon voor varkens met f 1 wordt verlaagd en der halve 'gebracht wordt van f2 opf f 1. Bi. em W. meenen, dat het voorstel niet behoort te worden aangenomen. Indien de verordening worldt gewijzigd, Zooals wordt voorgesteld, zou ide begrooting voor den keuringsdienst een tekort aan wijzen van f 1000 per jaar. Dei keurloonen voor varkens in den keuringskring Zie rikzee Zijn op dit eiland het laagst ge steld. Personeel in overheidsdienst. Bi. en W. doen de Raad! toekomen een tot dat college gericht adres van het bestuur vhn den Ned. BonJd van Personeel in Overheidsdienst, waarin verzocht worfdt om aan den straatmaker C. Douw een aanstelling in vasten dienst der gemeente uit te reiken. ,Bi- en W. lichten dit verzoek uitvoerig toe. Douw is in Juni 1931 begonnen Bi en W. te verzoeken aan hem te restitu» eeren de idoor hem betaalde 'premies ingevolge de Ongevallenwet, Invaliditeits wet en Ziektewet voor door jhemiin dienst genomen werknemers. Dit hebben B. er W. geweigerd. Daarna is door bovenge- noemden Bond verzocht, Douw in vasten dienst te nemen en hem dus volle'dig gemeente-ambtenaar te maken, 't Schijnt de bedoeling van Douw te zijn, hoewel hij B|. en W. persoonlijk niet om een vaste aanstelling als gemeente-ambtenaar heeft verzocht, om dit thans toch te willen worden. iB. en W. meenen, dat daarvoor geen enkele term aanwezig is en het ook niet in 't belang der gemeente is te noemen iemand op 61-jarigen leeftijd in vasten dienst te nemen. Wijziging vermakelijkheidsbelasting. Een 3-tal voetbalvereenigingen verzoeken om de belasting op de vermakelijkheden te wijzigen en te bepalen, dat voor voetbal wedstrijden, Ide belasting in plaats van f 2,50, f 1 zal bedragen. E. en W. stellen voor, het verzoek van adressanten in te willigen. Garantiefonds K.L.M. De K.1J.M. deelt mtede, dat zij het voornamen koestert gedurienlde de maanden Mei, Juni, Juli en; Augustus 1932 een proefvluchtdienst te organiseeren, van Rotterdam, via Wesb-Schouwen"naar Vlissingen v.v., en waarom zij de gemeente verzoekt om deel te nemen in het garantiefonds tot een bedrag van f 500. De Raad besloot op 27 Jan. 1931, om voor dat jaar voor f500 deel te nemen in een garantiefonds. Waar de dienst dat jaar geen tekort heeft opgeleverd, is dit fonds niet aangesproken en heeft de dienst deze gemeente derhalve niets kost. N,u ide dienst wordt uitgebreid, meenen Bi. 'en W., dat het belang van deze mleente nog meer op den voorgrond treedt dan voorheen en achten zij dan ook [alle termen aanwezig om in het garantiefonds deel te nemen, maar voor een bedrag van f 250, gezien de moeilijke financiëele omstandigheden dezer ge meente. t,'Vliegende verkooping en". Een 6-tal meubel- en tapijtverkoopers alhier, ver zoeken den Raad maatregelen te treffen tegen ^vliegende verkoopingen". Bi. en W. meenen met klem te moeten waarschuwen tegen een dergelijke vrij heidsbeperking. Zij streven er naar om ons eiland uit Zijn isolement tel verlossen. Het Zou daarmede in strijd zijn, als men van deze gemeente een eiland ging maken. PachtverminderingB:. en W. doen den Raad toekomen verschillende ingekomen adressen van pachters van gemeente eigendommen, waarin verzocht wordt om kwijtschelding iof vermindering van pacht som. B. en W. hebben deze verzoekschriften om bericht en advies gezonden aan ide daartoe door iden raad in 't leven ge roepen landbouw-commissies,. B. en W. kunnen zich volkomen met het uitgebrachte advies vereenigen en stellen daarom voor om overeenkomstig dat ^advies te besluiten. Aidressen N.C.L.B., afd. Z.zee. De afid. Zierikzee van den Ned. Chr. Lartdarbei- dersbond verzoekt om de georganiseerden gelijk te stellen met de niet-georganiseer- den en hen ook ,op te nemen in de werkverschaffing dezer gemeente. 'Olm aan het in het adres neergelegd verlangen tegemoet te komen, stellen B. en W. voor om den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw te verzoeken, goed te vinden, dat men Ide georganiseerde werkloozen voor iederen werkdag, dat zij bij de gemeentelijke werkverschaffing arbeid verrichten, f0.25 meer wordt uit betaald, dan aan die niet-georganiseerden. Daardoor wordt bevorderd, dat a. ide georganiseerden, die bij Ide werkverschaf fing werkzaam zijn, niet minder ontvan gen dan de niet-georganiseerden en b., dat de nog niet georganiseerden alsnog tot het toetreden eener organisatie over gaan. Voor de 60-jarigen verzoekt idezelfde afdeeling, deze menschen, vallen|de buiten de uitkeering der werkeloozenkassen, hen te werk te stellen bij de gemeentelijke werkverschaffing. Uit het advies van den correspondent der Arbeidsbemiddeling blijkt, dat zoo veel mogelijk aan het verlangen van adressante wordt voldaan. Het ligt in de bedoeling, om ook in de toekomst daar mede voort te gaan. daarop bracht deze een dossier binnen, waarin eenige papieren legen, waarin de Commissaris begon te snuffelen. Hij vond spoedig wat hij scheen te zoeken. „Dat klopt!" zeide hij. En toen, zich tot Fred wendende, ver volgde hij: „Uw tegenwoordigheid is hier nu niet langer noodig. Misschien zult u over deze zaak nog nader hooren; in elk geval blijft de politie u dankbaar voor uw hulp!" Hiermede kreeg onze vriend zijn congé, juist op het oogenblik, waarop de zaak een interessante wending scheen te zul len nemen. Op de vraag wat den Com missaris was ingevallen en wat klopte, had hij nog zoo gaarne het antwoord gehoord. De Commissaris scheen hem echter daarbuiten te willen Jiouden en dat was voor hem een teleurstelling! Fred marcheerde de kamer uit met een beleefd: „Goedenmiddag dan, hee- ren!" Toen hij de deur achter zich gesloten had, stond de Commissaris ,op. „Het komt mij voor, dat wij voorloopig niet vierder op de zaak behoeven in te gaan", zei de hij. „Toen U daar juist zeide, dat U miets met die mishandeling en den diefstal heeft ,uit te staan, had ik U de vraag willen voorleggen, waarom U dan aan den haal ging, toen U aan de deur van het huis politie staan zag. Wat ik in; dit dossier gevonden heb, maakt dat duide lijk genoeg. U begrijpt mij wel, niet waar?" „Ik vermoed, dat ik U inderdaad be grijp" antwoordde Van Genkel. „Welnu, die zaak van vrouw Bongers zal elders behandeld worden" her nam de Commissaris. „Ik moet mij ertoe beperken, U te doen terugbrengen naar de plaats, waar U vandaan gekomen is. U begrijpt me opnieuw, nietwaar?" „Zeer goed! Ik had niet anders ver wacht" luidde het antwoord. Een oogenblik later werd de gevan gene in een cel in het politie-bureau opgesloten. Zoo Fred de laatste woorden van den Commissaris nog gehoord had, zou hij daarvan niets begrepen hebben. Maar... hij wist ook eigenlijk nog zoo bitter weinig omtrent de menschen, in wier leven hij plotseling geroepen werd een rol te spelen. Toen Fred in Hotel Victoria terug kwam, vond hij de heele familie in de eetzaal bij de lunch. Zij zaten achter in de zaal, maar da delijk, toen hij de deuur inkwam, be merkte Fred, dat Oom Karei boos keek. Toen hij nader trad werd diens gezicht boozer en boozer. „Waar heb jij gezeten?" klonk het zóó luid, dat de menschen, die in de buurt zaten, verbaasd opkeken. „Het spijt mij, dat ik zoo laat ben" antwoordde Fred. „Ik had iets heel drin gends te doen, dat geen uitstel lijden kon. Ik zal u de zaak dadelijk uitleggen". „Het dringendste, wat een jongen van jouw leeftijd te doen heeft, is: te zorgen, dat-i op tijd komt. wanneer ouderen hem wachten" zei Oom Karei. En weer keken de menschen aan de naburige tafeltjes op bij zijn doordringend stem geluid. Fred voelde zich het bloed naar het hoofd stijgen. Hij was nog wel jong, maar toch niet gewoon, in 't openbaar ONS KADASTER HONDERD JAAR. Zaterdag 2 Jan. j.l. werd in alle be scheidenheid herdacht, dat honderd jaar geleden, n.l. bij Staatsblad no. 1 van 2 Januari 1832, werd openbaar gemaakt de wet houdende de bepalingen tot invoering van het Kadaster ten behoeve van de verdeeling der grondbelasting. Dit mo tief werd gebruikt om een einde te maken aan het groote aantal klachten, wat telken jare inkwam over de onbil lijkheid in de heffing der belasting op de gebouwde en ongebouwde eigendom men. De draagkracht en de eigenlijke strekking echter worden veel grooter en ruimer, zooals blijkt uit iart. 1142 van de „Recueil Méthodique", welke de voor schriften bevatte voor het naar Fransch voorbeeld in te voeren kadaster. Daarin stond: „Het cadaster beslist en voorkomt in het vervolg een menigte geschillen tus schen grondeigenaren over de grenzen hunner eigendommen". Inderdaad is deze voorspelling juist gebleken te zijn. Anders is het met art. 1143 wat zegt: „Het Cadaster kan en moet noodwen dig in het vervolg tot bewijsstuk in reg- ten dienen, om den eigendom te be wijzen". Zoover zijn we nog iniet gekomen, on gelukkig genoeg. Maar toen Zaterdag de vlag woei van het gebouw waar hier het Kadaster is gehuisvest, en de, voor het Distrikt Zie rikzee verantwoordelijke ambtenaren een als een kleine jongen behandeld te wor den. Evenwel herinnerde hij zich de waar schuwing van Oom Van Setten, tegen over de eigenaardigheden van Oom Ka- rel kalm te blijven. Hij zeide dus niets, en nam aan de tafel bij de anderen plaats. „Jaap of Henk moesten zoo iets niet probeeren!" zeide Oom, zich tot zijn zuster richtend. „Je bent waarschijnlijk te zwak voor den jongen geweest". Nu verkeeerde Tante van Setten in een eenigszins pijnlijken tweestrijd. Aan den eenen kant gevoelde zij voor den zin van regelmaat en orde, die uit Oom Karel's woorden sprak, en ergerde zich mede over Fred's wel wat al te on afhankelijk optreden; aan den anderen kant had zij een afschuw van zoogenaam de „scènes" in het openbaar en vond zij het hoogst onaangenaam, dat haar broer zich in het bijzijn van anderen zoo liet gaan. „Ik heb Fred meermalen gewezen op zijn plicht, altijd op tijd tej zijn" zeide fcij, 'n beetje gepikeerd. „Wat bij nu gedaan 'heeft, weet ik evenmin als jij, Karei!" ;„'t Zal wel niet veel bizonders ge- fweest Izijn" bromde Oom, die meer on meer uit zijn humeur geraakte en zich, doordat het geval zich afgespeeld had op den Idagj van zijn aankomst, per soonlijk door Fred gegriefd gevoelde. „De jongen moest meer „égards" hebben voor oudere menschen!" (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1932 | | pagina 1