ST.-MAARTENSDIJK. Door den kerke- raad zijn benoemd tot ouderling en dia ken, resp. de heer Jac. Priem en J. G. Koopman. ^MWiMEÜBTBNu Donderdag 31 Dec. en Vrijdag 1 Jan Oudejaar en Nieuwjaar) Zondag 3 Januari. Korkwerve. Oudejaar, 5 30 ure, da. v. Grietkuysen Nieuwjaar, geen dienst. Z 9 30 ure, ds Drost Serooskerke. Oudejaar en Nieuwjaar, geen dienat. 1. 9 30 ure, ds. Kentie (Coll. pred.-wed en weezen). Burgh. Oudejaar. 5 nre, ds. Kentie of 6.30 ure, cand. Sarraber (Coll voor emer -pred pred.-wed en weezen). Nieuwjaar geen dienst. Z. 6.30 ure, ds. v. Griethugsen. Renesse. Oudejaar, 7 ure, ds. Klaar Nieuwjaar en Z. geen dienst. Noordwelle. Oudejaar, 5 ure, ds Klaar Nieuwjaar geen dienst Z, 9 30 ure ds. Klaar. Haamstede. Oadejaar, 7 ure, ds. Kentie (Coll voor emer. pred.-wed. en weesen). Nieuw jaar, 9 30 ure, idem (Korte dienst). Z. 7.30 ure, ds. Kentie. Geref. kerk Oudejaar, 6 30 ure, ds. Elgersma. Nieuwjaar. 9.fc0 ure, idem Z. 9 30 en 2 ure, idem. Oud-Geref- kerk. Oud jaar, 6.30 ure, Leesk^ik. Z 9.30 en 2 ure, idem. Elkerzee. Oudejaar, 5 ure, ds. Ruijsch v. Dugteren (Coll. pred -wed. en weezen). Nieuw jaar, geen dienst. Z. 2 ure. ds Klaar van Renesse. Geref. kerk, Oadejaar. 6 ore, ds. Vogelaar. Nieuwjaar, 9.30 ure, idem. Z 9.30 en 2 ure, idem. Brouwershaven. Oudejaar, 6 ure, ds Drost (Extra-coll. voor pred -wed. en weezen en emer -pred.) Z. 2 ure, ds. Drost (Bev. ouderling en diaken). Geref. kerk. Oadejaar, 6 30 ure, ds Meester. Nieuwjaar, 9 30 ure, idem Z. 9.30, ds. Meester en 2 ure, ds. Vogelaar van Scharendgke. Zonnemaire. Oudejaar, 7 ure, ds Rugsch v. Dugteren. Nieuwjaar, 9.30 ure, idem Z 9.3(J ure, idem. Geref. kerk. Oudejaar, 6.30 ure, ds. Hoek. Nieuwjaar, 9.30 ure, idem. Z 9 30 en 2 ure, idem. Noordgouwe. Oudejaar, 7 ure, ds. v. Griet hugsen. Nieuwjaar, 9.30 ure, idem. Z. 9.30 ure, idem. Dreischor. Oudejaar, 6 ure, ds. v. d. Griend. Nieuwjaar. 9.30 ure, idem. Z. 9.30 ure, idem (Bev. kerkeraadsleden). Ouwerkerk. Evangelisatie. Oudejaar, 6 ure, bewone dienst. Nieuwerkerk. Oudejaar. 6 ure. <}s. Ger ritsen (Oudejaarsavond-collecte). Nituwjaar, 9.30 ure, ds. Gerritsen. Z 9.30 ure, idem. Geref kerk Oadejaar, 6.30 ure, ds. Heuze- veldt Nieuwjaar, 10 ure, idem. Z. 9.30 en 2, ds. J. D v. d Velden van Kralingen; 6 ure, Leesdienst. Geref. gem. Oudejaar, 5 30 ure Leesdienst. Nieuwjaar, 9 ure, idem. Z 9, 2 en 5.30 ure, idem Oosterland. Oudejaar, 6 30 ure, dr. Weeda. Nieuwjaar, 9.30 ure. idem. Z 9 30 en 2 ure, idem. (ieref kerk. Oudejaar, 7 ure, ds. Unger van Bruinisse. Nieuwjaar, 9.30 ure. Lees dienst. Z 9.30, ds. Heuzeveldt van Nieuwer kerk en 6 ure, ds v d. Velden van Rotterdam Geref. gem Oadejaar. 6 are, dhr. Remgn. Nieuwjaar, 9.30 ure, idem. Z 9.30, 2 en 5 30 ure, idem Sirjansland. Oudejaar ge9n dienst Z. 2 ure, ds. v. d Griend (Bev. ouderling en diaken, tevens coll emer-pred. en wed.) Bruinisse. Oudejaar, 5.30 ure, ds Waar denburg. Nieuwjaar, 9 30 ure, idem Z. 9.30 en 2 ure, idem (Bev. ouderlingen en diakenen). Geref kerk. Oudejaar, 5 ure, ds. Unger. Nieuwjaar, 9 30 ure, idem Z 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra van A.-J -Polder. Geref. gem. Oudejaar 6 ure, ds. Vreugdenhil. Nieuwjaar, 9.30 ure idem. Z. 9 30, 2 en 5 30 ure, Lees- kerk. Oud-Geref. kerk Oudejaar, 5.30 ure, ds. Booue van St.-Filipsland. Nieuwjaar, 9 ure, Leesberk. Z 9, 2 en 5.30 ure, ds. Boone van St-Filipsland. A.-J.-Polder. Geen opgaaf ontvangen. St.-Filipsland. Geen opgaaf ontvangen. Tholen. Oudejaar, 6.30 ure, ds. Wolfen- berger (Coll. kerkvoogdij). Nieuwjaar, 9 30 ure, ds. Wolfenberger. Z. 9.30, idem en 2 ure, ds. de Bres. Geref. kerk. Oadejaar, 6.30 ure, di. Veltenaar. Nieuwjaar, 9.30 ure, idem. Z. 9 30 en 2 30 ure, idem. Geref. gem. Oude jaar, 6.<0 ure, Leesdienst Nieuwjaar, 9 30 ure, idem. Z. 9 30, 2 en 6 ure, ds. Vreug denhil vaa Bruinisse. Vrjje Geref. gem. Oude jaar. 6.30 ure, ds. Baag. Nieuwjaar, 9.30 ure, idem. Z 9 30, 2 en 6 ure, idem. St.-Maartensdijk. Oadejaar, 6.30 ure, ds. de Bres. Nieuwjaar, 9.30 ure, idem. Z. 9.30, idem en 2 ure, Leesdienst. Oud-Geref. gem. Oudejaar, 6 ure, Leesdienst. Nieuwjaar, 9.30 ure. idem. Z. 9.30 en 2 ure, idem. Oud-Vossemeer. Oudejaar, 6.30 ure, ds de Gidts. Nieuwjaar, 9.30 ure, idem. Geref. kerk. Oadejaar, 6 ure, ds. Vreugdenhil. Nieuwjaar, 9 30 ure, idem. Oud-Geref. gem. Oudejaar, 2 ure, ds. Baaij. Nieuwjaar, 9.30 ure. Leesdienst. Poortvliet. Geen opgaaf ontvangen, Scherpenisse. Geen opgaaf ontvaDgen Stavenisse. Oudejaar, 6 ure, ds. Moerman. Nieuwjaar, 9 30 ure, idem. Z. 9.30 en 2 ure, idem. Oud-Geref. kerk. Oudejaar, 5.30 ure, Leesrerk. Nieuwjaar, 9.30 ure, idem. Z. 9 30, 2 en 5.30 ure idem. St.-Annaland> Geen opgaaf ontvangen. RECHTZAKEN» Kantongartcht ta Tholen. Voor deze vierschaar had zich Maan dag allereerst te verantwoorden M. K. te Nieuw-Vosmeer, die met zijn paard en kar de autobus van P. de Krom in de gemeente St.-Philipsland, op tien open baren weg had aangereden, terwijl de autobus geheel rechts van den weg was gereden en er voldoende ruimte was overgebleven om te passeeren. Van een verblindend licht, waarop vend, zich be riep, was, naar de getuigenverklaringen geen sprake. Beki. hoorde f 12 boete of 12 d. h. tegen zich eischen, terwijl hiet vonnis luidde f10 b. of 10 tl. h. P. K. te Scherpenisse had zich in bij zijn van den gem.-veldwaehter Evertse te Poortvliet, bediend van een taal, zoo vuil en zoo smerig, dat de kantonrechter geen voorlezing er van in 't openbaar eischte, doch zijn diepste afkeuring er over uitsprak, ook over den medeplich tige, van Oorschot, die de schikking van 25 gulden had aanvaard, maar op wiens liederlijk gedrag in dezen Z.E.A. nog eens het licht wilde laten vallen. Eisch f25 b. of 10 d. h.; vonnis f25 b. of 25 d. h. J. N. te Anna-Jacobapolder, die nog nimmer iets met de leerplichtwet had (uitstaande gehad, was nu gedagvaard, omdat Zijne leerplichtige kinderen arbeid hadden verricht na het landbouwverlof. En verdachte was in de stellige meening geweest, dat dit verlof nog geldig was, anders zou 't niet zijn gebeurd. Get. Koomans had de kinderen gewaarschuwd niet terug te komen op 't veld, doch deze verschenen desondanks toch. Dat was de oorzaak van het proces-verbaal. De om standigheid, dat bij het bijzonder onder wijs strenger in dezen wordt toegezien dan bij het openbaar onderwijs, hetgeen thans bij den Inspecteur bekend is, zal er ongetwijfeld toe meewerken om over tredingen te voorkomen. Zoowel eisch als vonnis luidden: 2 maal f 1 boete of 2 maal 1 d. h. A. v. D. en J. V. te Oud-V.ossemeer hadden zonder licht gereden op de fiets. Beide delicten werden gestraft met f 1 b. of 1 d. h. W. v. d. KI., M. L., Sj. v. D|., M. C. v. O., I. D., M. J. H., Bi W. S., W. K., J. V. O., J. W. Q., J. C. V«., A. C. d. O. en J. L. D., allen te Tholen, waren niet verschenen bij den brand bij J. C. Dale bout aldaar op 24 Oct. De oorzaak was niet onwil, maar het niet hooren van het luiden van de klok. Aangezien niet de gewoonte was gevolgd en aangeno men werd, dat inderdaad niet ieder het luiden heeft gehoord of er althans niet de beteekenis van brand aan heeft ge hecht en de brand mitsdien niet voldoen de was aangeduid, vorderde de ambt. v. h. O. M. vrijspraak, waarmede de kan tonrechter zich geheel kon vereenigen. Verder stonden terecht J. B., H. U. en C. J. U., lallen te Poortvliet, voor het stroopen van wild door middel van een lichtbak. Laatstgenoemde had Jdfe licht bak gedragen, H. U. het geweer en eerst genoemde de zak met 3 geschoten hazen. De lichtbak behoorde aan J. B. en G. J. U., die gezamenlijk dit instrument voor f 12 hadden aangekocht. Eerstgenoemde was reeds eerder tweemaal voor een dergelijk feit veroordeeld, en ondanks alle beloofde beterschap doorgegaan met zijn kwalijk bedrijf, waarin hij nu ook anderen betrokken had. De kantonrechter kenschetste deze soort van strooperij als een van de gemeenste bedrijven en zo,u wel eens willen, dat dergelijke personen naar de wildernis werden gezonden om met een lichtbak op tijgers te jagen: ze zouden dan wel eens anders van hun liefhebberij kunnen profiteeren. De amb tenaar gispte eveneens deze laatdunkende soort van strooperij en eischte de af schrikwekkende straf van 4 weken hech tenis voor Bi., f60 b'. of 30 d. h. voor C. J. U. en f40 of 20 d. h, voor H. U., terwijl de kantonrechter eerstgenoemde tot dén omvang van de eisch veroordeelde, C. J. U. tot f40 of 10 d. h'. en H. U. tot f25 of 10 d. hl., met verbeurdverklaring van den lichtbak en vernietiging van het in beslag genomen geweer en patronen. Tegen P. v. D. te Oud-Vossemeer en A. J. H. werd wegens niet-verschijnen verstek verleend. VELSCHILLENDE BELICHTEN. OMVER GEREDEN. Te Scheveningen reed een chauffeur, die, naar later bleek, eenigszins onder den invloed van ster ken drank verkeerde, over een vlucht heuvel van de tram, waar zich 2 per sonen bevonden. Zij werden omvergere den en deerlijk gewond. Een 22-jarige Weensche dienstbode werd gedood, ter- wijl een tramconducteur een been braK. De chauffeur is gearresteerd. AANRANDER GEGREPEN. De laatste dagen waren bij de Voorburgsche po litie herhaaldelijk k'Jaohten ingekomen over aanrandingen in den omtrek van de Laan van Nieuw Oost-Indië. Regelma tig heeft de Voorburgsche politie in bur ger gesurveilleerd, en Zaterdagavond is het den agent van politie R. gelukt, den dader op heeterdaad te betrappen. Naar het bureau van politie overgebracht, bleek hij te zijn de 34-jarige A. de J. v. R., uit Den Haag. Zeven jaar geleden is de aan gehoudene eveneens te Voorburg gear resteerd, wegens straatroof. Hij is toen veroordeeld tot 3i/o jaar gev.slr. Hij werd in het bureau opgesloten. Tegen 11 uur kwam de politie lot Ide ontdekking, dat de arrestant zich door ophanging in zijn cel van het leven had beroofd. KRANIGE ZEELUI. De Nederlandsche zeesleepbooten „Zwarte Zee" en „Witte Zee" van L. Smit Co.'s Intern. Sleep dienst zijn Maandag behouden met het voor Wellington bestemde droogdok van Wellsend-on-Ty;ne op haar bestemming aangekomen. Het transport vertrok 15 Juli j.l. van de Tyne (Eng.) en bereikte 23 December behouden Wellington in Nieuw Zeeland. De afstand bedraagt 13.500 K.M. Met dit transport is de langste sleep volbracht, die ooit is uitgevoerd en als een bijzonderheid kan eraan worden her innerd, dat op de geheele reis geen en kele tros of staaldraad gebroken is en dat het dok in geheel onbeschadigden toestand is aangekomen. Engeland en N.- Zeeland zijn antipoden en het is dus een halve wereldreis geworden. Vijf en een halve maand is men onderweg geweeSt en het is ongetwijfeld een voldoening voor allen, die aan het vervoer hebben meegewerkt, dat het vertrouwen door het buitenland in L. Smit Co.'s Internatio nalen Sleepdienst gestold, gerechtvaar digd is gebleken. VERMOMDE LOTERIJ? Te Culemborg hééft dezer dagen de rijkspolitie aldaar een inval gedaan bij winkeliers, kappers enz., die gelegenheid gaven, Lte raden naar den uitslag van voetbalwedstrijden. EJk der deelnemers stortte een zeker bedrag, en het totaal werd uitbetaald aan hem, die den juisten uitslag had geraden,. Bescheiden hieromtrent werden in beslag genomen. De rechter zal thans hebben uit te maken of deze raderij strafbaar is. TRICHlNOSE. Te Utrecht hebben zich eenige gevallen van trichinose voorge daan, een vergiftigingsziekte, die in ons lend zeer weinig voorkomt en gewoon lijk ontstaat door het eten van rauw of althans niet geheel gaar vleesch van een varken, dat door trichine is aangetast. In het totaal zijn op hel oogenblik in het Stedelijk Ziekenhuis 9 personen on dergebracht, afkomstig uit 2 gezinnen die van denzelfden slager hun vleesch had den gekocht. Uitdrukkelijk zij echter ver meld, dat deze in geen enkel opzicht schuld draagt, daar de varkens hier niet, zooals in Amsterdam op trichine worden gekeurd, omdat die ziekte zoo zeldzaam voorkomt. De toestand van de patiënten is redelijk goed. OVERVALLEN EN BEROOFD. Een vrouwelijke kantoorbediende was naar de Twenlsche Bank te Amsterdam geweest en had voor haai^jrma een bedrag van bijna f 2000 geïnd^lh-wijl zij de trap van het kantoorgebouw aan de Heerengracht opging en halverwege de eerste verdie ping was, sloop een man achter haar aan die het tachtje ontrukte en er mede op den loop ging. Op haar geroep kwa men eenige personen toeschieten, doch de dader was verdwenen. VIJF PERSONEN VERBRAND. Maan dagnacht 'heeft te Tilburg een vreeselijke brand gewoed, idie in korte oogenblikken het café Roeien geheel heeft verwoest en 'waarbij vier personen levend zijn ver brand; het zijn de caféhouder Roeien, zijn vrouw en twee kinderen, vier jaar en 2 maanden oud. De dienstbode werd zwaar gewond. Zij werd naar het gast huis overgebracht. Ongeveer 2 uur dien nacht bemerkte de hotelhouder Adams, die dicht in ide buurt woont, een zware brandlucht. Hij lioorde brand roepen op straat, snelde toe en zag vlammen slaan uit de benedenverdieping van het café. Op Biet bal con verscheen de 35-jarige caféhouder Roeien, die lakens aan elkaar bond, blijkbaar met het doel, een van de kinderen naar beneiden te laten zak ken. Het laken vatte echter onmiddellijk vlam, zoodat hij zijn plan niet kon uit voeren. Inmiddels was uit het tegenover gelegen hotel „Riche" eenig personeel bui ten gekomen, gewapend met een vloer kleed, en men riep den caféhouder toe, naar beneden te springen, doch tie man hief de handen omhoog, riep eenige woorden en ijlde toen weer het bran dende gebouw binnen. De brandweer was in enkele minuten ter plaatse om de blussching te be ginnen. De felle wind was oorzaak, dat het in de woning, ziedde als in! een oven, en spoedig bereikten de vlammen (die tweede verdieping, Idie in enkele oogen blikken in lichtelaaie stond. Geweldige watermassa's werden in het vuur ge spoten, en de biand was binnen betrek kelijk korten tijd gebluseht. De hotelhouder Adams, die den brand had ontdekt, lirong nu met enkele brandweerlieden ide bovenverdieping bin nen. Hij1 vond daar op een overloop Ide vijf inwoners, die op en door elkaar lagen en elkaar krampachtig vasthielden. De lichamen van den caféhouder, zijn vrouw en de beide kinderen waren ge- gedeeltelijk verkoold. De dienstbode slaak te hartverscheurende kreten. Zij is Dins dagavond in het ziekenhuis pverleden. Omtrent de owzaak van den brand tast men volkomen in het duister. De brand is vermoedelijk ontstaan in Ide be nedenverdieping. De vlammen hebben met groote felheid gewoed voordat de be woners er iets van bemerkten. Het drama moet zich binnen enkele minuten hebben afgespeeld. VAN HEINDE EN VEL. Een erfenis van bijna een millioen pond sterling en een groot landgoed, zal binnenkort worden verdeeld tusschen de leden van een zekere familie Clarke te Sheffield. Dit vermogen werd onge veer 18 jaar geleden nagelaten door John Clarke, die te Loughborough (Leicesters hire) is overleden. Honderden 'personen maakten aanspraak op de erfenis. Gandhi is Maandag te Bombay aan gekomen. Een ontzaglijke menschenme- nigte was getuige van zijn aankomst. Te voren hadden bloedige botsingen plaats gehad tusschen paria's en congresaan hangers. Gandhi verklaarde, dat 'hij het resultaat der Ronde Tafelconferentie zeer gering acht. TELEfmAlOfiEN. EEZUINIGING. Apeldoorn (V.-D.). Het personeel van de hofhouding van H. M. de Koningin is loonsverlaging aangezegd ingaande -15 Maart e.k. WASHINGTON (V.-D.). President Hoo- ver heeft een nieuw plan uitgewerkt voor bezuiniging op de openbare uitgaven door de consolidatie van een aantal departe menten en bureaux, welk plan een be zuinigingvan vele millioenen dollars moet brengen en in een speciale boodschap aan het Congres zal worden voorgelegd. FUSIE. Arnhem (V.D.). Naar Vaz-Dias verneemt, is door het A.K.U. Glansstif- concern en de N.V. Hollandsche Kunst zijde Industrie te Breda opgericht het N.V. Internationale Kunstzijdeverkoop kantoor (Internationale Rayon Trading Company), gevestigd te Arnhem. Het doel van deze centralisatie is om alle pro ducten van de betrokken maatschappijen gemeenschappelijk op de wereldmarkt te brengen met uitzondering van Duitsch- land, waar het syndicaat als verkoop orgaan optreedt. HITTEGOLF. Melbourne (V.-D.). Dins dag steeg de temperatuur in Adelaide (Zuid-Australië) tot 49,3 gr. C. in de schaduw. Het was de heetste dag sedert 70 jaar. Gedurende de laatste 5 dagen is de temperatuur eiken dag tot boven 39 gr. C. gestegen. De politie-agenlen wor den elk half uur afgelost. In de fabrie ken zijn vele arbeiders flauw gevallen. De dieren in den Dierentuin worden voortdurend besproeid. In de opslag plaatsen van petroleum liet men water over de voorraden stroomen om te voor komen, dat er brand zou uitbreken. De 59ste verjaardag van de stichting van Zuid-Australië werd bij 40 gr. C. hitte gevierd. Desondanks namen aan het feest 15000 mensehen deel. NOODWEER AAN DE NOORSCHE KUST. Oslo (V.D.) Langs de kust van Stavanger heeft een noodweer, zooals men in deze streek sinds menschenheu- genis niet heeft gekend, groot onheil aangericht. Hier en daar werd een wi^- kracht van 37 tot 38 meter per secoirae vastgesteld. Bij Rosenberg werd een Noorsch stoomschip van 1000 ton los geslagen en in een fjord gedreven, waar het strandde. Alle verbindingen tusschen Sta vanger en de omliggende eilanden zijn verbroken. Locomotieven reden in de duisternis tegen omgewaaide telegraaf palen en werden beschadigd, zoodat de treinen op de wegen bleven staan. Men- schenlevens zijn, voor zoovter bekend, niet te betreuren. SPORT. VOETBAL. 3e klasse B, K.N.V.B. Zierikzee I Goes I: 5—2. Goes is volledig en Zierikzee heeft Papeveld Jr. als invaller voor Geelhoed, verder Papeveld Sr. linksbinnen, Cashoek rechts binnen, v. Rossen linkshalf en Dalebout rechtshalf, overigens de gewone op stelling. Scheidsrechter is de 'heer Goed hart. Goes wint den toss en verkiest met den wind mee te spelen. Zierikzee begint goed en zet direct de Goes-achter- hoede aan 't werk, maar de aanval wordt afgeslagen en dan is het de beurt aan de gasten. Het spel is nog maar eenige min. oud als de Goes-spil Daniëlse zich na een botsing genoodzaakt ziet van verder spelen af te zien. zoodat Goes eenigen tijd met tien man blijft spe len. Aanvankelijk blijft Goes aan nog in den aanval, maar Zierikzee, komt er langzamerhand in en heeft ^poedig succes als Krijger na een aai#hl den bal in het verlaten doel loopt (1—0). Misschien zit er aan dit doelpunt wel een buitenspelluchtje, ipaar dan toch niet op 't moment, dat ide bal er in ging. Kort hierop komt een invaller Goes com- pleteeren en wordt het Zierikzeedoel ge durende langen tijd heftig bestookt, doch doelman Unger is in topvorm en redt de hachtelijkste situaties, welke vooral na hoekschoppen vaak ontstaan. Goes valt met alle man aan, de backs staan zelfs op de middenlijn, maar de verdedi ging van Z.zee, goed gesteund door de halflinie, houdt zich uitstekend, hoewel toegegeven dient te worden dat de Goes- voorhoede niet fortuinlijk was, maar toch ook slecht schoot: Een vrije schop op de rand van het strafschopgebied wordt overgeschoten en enkele goed gerich te schoten gaan net naast. Eindelijk, een paar minuten voor de rust komt de verdiende gelijkmaker als de rechtsbuiten den bal na een corner laag in den lin kerbenedenhoek plaatst (1—1). Even later is het rust en ziet het er niet bijzonder hoopvol uit voor Zierikzee. jMaar, zooals al meer gebeurd is, scheen het doel bij het „pitje" nu ook weer een magnetische kracht op de Zierikzeevoorhoede liit te oefenen, want het spel is nog slechts 2 minuten aan den gang of Krijger her geeft, na zich mooi vrij gespeeld te heb ben, met een fraai diagonaal schol on der de lat Zierikzee de leiding (2—1). Goes beantwoordt dit doelpunt met een snelle uitval, die besloten wordt met een hoog schot dat Unger mooi houdt, den bal terugzendt en weer is het Krijger die den Goes-doelman, nu met een mooi laag schot, 't nakijken geeft (3—1). Deze voorsprong geeft Zierikzee moed en zij blijft in den aanval. Jammer dat den bal vaak iets te hard naar voren wordt ge speeld, zoodlat de keeper der gastei vaak door uitloopen kan redden. Toen geeft Goes den moed niet op en komt bijwijlen uiterst gevaarlijk opzetten. Zoo redt Unger eens op wonderbaarlijke wijze nadat hij was uitgeloopen en de bal wordt ingeschoten, deze nog net voor de lijn kan weggrabbelen door er zich met een sprong op te werpen. En ook v. d. Westen, Wisse en van Rosöen weren zich geducht en zenden de bal onver biddelijk retour. Ook de Zierikzee-aanval is beter dan voor de rust en geeft de verdediging der gasten aardig wat werk. Zierikzee heeft nog eenmaal pech als Krijger van dichtbij juist tegen den kee per aanschiet en Cashoek even later den bal in diens handen loopl. Goes is het echter weer dat doelpunt, als bij een Snelle uitval de Zierikzee-backs te ver opgedrongen zijn en de bal zonder moeite (nadat Unger nog gered heeft) in het net geloopcn kan worden (3—2). 't Gaat er nu spannen want Goes wil trachten de gelijkmaker te forceeren, maar dit ge lukt haar niet want het doelpunt komt net aan den anderen kant als Cashoek den bal na een corner, dc bal onver wachts in den linkerbenedenhoek kopt (4—2). De Goes-achterhoede had dit doel punt echter wel kunnen voorkomen, maar door een misverstand greep niemand in. Zierikzee speelt op moed verder en kort voor het einde schiet Krijger na een mooie lage voorzet van Haze hard in (5—2), met welken stand het einde van dezen fraaien, spannenden wedstrijd komt, die Zierikzee verdiend doch met ietwat geflatteerde cijfers heeft gewon nen. Scheidsrechter Goedhart's leiding was matigjes. Vriendschappelijk. RENESSE. Renessesche Boys I—Zwa luwen II: 2—2. Laagste 741.6 te Memel. Verwacht tot den avond van 31 Dec.: Matige tot zwakke noordelijke tot weste lijke wind, gedeeltelijk bewolkt, 'wellicht nog enkele sneeuwbuitjes, des nachts lichte tot matige vorst, overdag tempe ratuur om het vriespunt. Fietsers licht op: Van 30—31 Dec. van 4.22 a. 7.42 m. 31 Dec.—1 Jan. van 4.23 a. 7.42 m. BLAMTB1MGHTM, BEURSO VERZICHT VAN 28 DEC. 5 7. N W.8. 1919 f 100, f 500, f 1000, 100&, ICOg, lOOg4} N/W.8. 1916 f 100, f 500, f 1000, 971 97^ 97 j 4} 7, N.W8.1917, f100, f500, f 1000, 94 ft 94ft, 93}; 4% N WS. 1916, f 100,1500, f 1000, 88J, 88}, 88}. Ned. Handels-Maatschappij C 80 Kon. Petr. A. 107JH.V.A. A. 173}; Java Cultuur A. 117 Deli-Batavia A. 119}; Senembah A. 173, Amsterdam Rnbber A. 46Nederl. Soheopvaart- Unie A. 62; Kon. Nederl. Stoomboot- Maatsoh. A 13}: Philips 6 B.v.A 87}; Unilever C v. A. 89; Ford A 182} Anaconda 21 ft; Bethlehem Steele 19£. AARDAPPELPRIJZEN AMSTERDAM. Maandag 28 Dec. werden de volgende prijzen gemaakt: Zeeuwsche bonten f4.50 —5.10; id. blauwen f4.50—5; id. bravo's f4—4.50; id. blauwe eigenh. f 3.50—3.75; id. red star f3.40—3.75; bl. en bonte poters f2—2.25; industrie f 2,60—2.75.; Door het zachte weder blijft de handel in aardappelen flauw. CENTRAAL BUREAU. Noteering van 28 December. Mais. La Plata disp. brd/sp. R'dam f71; Jan.-April lev. maand gel. kwan tum f73; gerst 62-63 k.g. Z.-Russisehe disp. brd/spr. R'dam f 110Tarwe 74-75 k.g. Donau-Bulg. 8 o/0 rogge en 3 o/0 andere bijm. ;disp. b/sp. vrij R'dam f4.25. Lijnkoeken Am. gewoon merk, disp. br/sp. R'dam f 7.15. Inl. voorslaglijnkoek, dir. lev. brdv. Zaan f6.85; Jan.-Mrt. lev. brdv". Zaan f7.05; Inl. lijnzaadschilfers, -dir. lev. brdv. Zaan f7.50; grondnotenkoek, inl. Jan. lev. brdv. Zaan f7.30; Grondnoten- schilfers H.V.O. Bombay extra light, disp. Rotterdam f 7.70. Katoenzaadmeel 49 o/0 Dec. lev. brd/sp. R'dam f6.50. Diermeel Cenarina N.S. disp. brd/sp. R'dam f 11.25; /Wit Vischmeel Can. C min 70 o/0 eiw. c.a. 6 0/0 vet, disp. brd.se. R'dam f 15; N.P.F. Standard Ochtendvoer, disp. brd/ sp. R'dam, bruto voor netto ine. zaK f8.75. AFD. SCHOUWEN-DUIVELAND V.P.Z. Pluimveeveiling van 23 December. Oude kippen f 0.70—1.50; oude hanen f U.95—1.50; ganzen f 2.10—3.25; kalkoe nen f2.80—4.50; konijnen f 1.50—3.50. ROTTERDAM, 29 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 139 paarden, 9 veulens, 480 magere runderen, 647 vette runderen, 160 vette kalveren, 628 nuchtere kalveren, 120 graskalveren, 39 schapen of lammeren, 42 biggen, 12 bokken ot geiten en 2 overloopers. De prijzen wa ren: Koeien 18—23, 29_31 en 3538 ct., ossen 20—221/0, 28__30 en 33—36 ct., stie ren 19—20, 23_25 en 28—30 ct., kalveren 421/2-471/2, 52i/o_57l/2 en 621/2—70 Ct, alles per 1/0 K.G., melkkoeien f170—310, stieren f 100350, graskalveren f 40_85, paarden f 190—275, slachtpaarden flOO— 190, hitten f75—130, veulens f50_85, fok nuchtere kalveren f 1217, dito slacht f6 —8, kalfkoeien f 160_300, pinken f 100— 140, vaarzen f160—200, biggen f 510, alles per stuk. Biggen 10,80—1,10 per week. Zeeuwsche en Z.-Holl. ajuin. Wegens de feestdagen was ide aanvoer zeer ge ring. Voor middelsoort werd besteed van f3,25 tot f3,60 per 60 K.G., op den wal geleverd. Van de andere sorteeringen was de aanvoer te gering om een marktwaar de te kunnen opgeven. Veiling Warmoezierstraat. Kippen eieren f4,20—6,35, eendeneieren f 3,25 4,60 de 100 stuks. Aanvoer 100.000 stuks.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 2