neer el enige maanden geleden men zich had aangesloten, zou men thans de vruch ten kunnen plukken van de betaalde pre mies. Hij hoopt thans meer succes te hebben dan de vorige maal en geeft in verband met de thans hier heersChende werkloosheid, waardoor het velen niet mogelijk is premie te betalen, in over weging zich nu op te geven als voor- loopig lid. Wanneer de werkgelegenheid! weer ruimer wordt, kan tot definitieve aansluiting worden overgegaan. 25 per sonen gaven zich voorloopig op. Met dhr. Spoormaker, hoofd der bijzondere school alhier, had eenige gedachlten- wisseling plaats over enkele door spr. naar voren gebrachte punten. DREISCHOR. Dinsdagavond traden in de zaal van Slager te Dreischor, voor de vereeniging „Nut en Genoegen" al hier op, mevr. Emeis—van Buuren en de heer Leon v. d. Hulst. De zaal was matig, maar met een zeer aandachtig gehoor bezet. Talentvol werden verschil lende éénacters en fragmenten voorge dragen, doch volgens onze meening was de avond te veel bezet met ernst en hoewel men den ernst van het leven niet uit het oog mag verliezen, is ge paste luim, vooral in een tijd als deze, ook wel aan te bevelen. Wij zou den den samenstellers van het program ma in overweging geven hiermede re kening te houden. Met een passend woord van dank en tot weerziens, door den voorzitter, werd deze eerste Nutsavond gesloten. OUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, op Vrijdag 18 December. Voorzitter de burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. Op een verzoek van C. P. Kuijper Cz., om steun voor de vlas industrie, wordt 'besloten om daartoe over te gaan, mits door het Rijk subsidie wordt verleend. Naar aanleiding van een verzoek van B. en W. der gem. Wehl, wordt besloten adhaesie te betuigen aan een adres aan de Kroon# inzake het in stellen van een Ministerie van Land bouw. In verband met een schrijven van Ged. Staten wordt de in de vorige ver gadering vastgestelde verordening betref fende het beroep, bedoeld in artt. 7 en 9 der Woningwet ingetrokken en eene nieuwe verordening vastgesteld. Vastge steld wordt eene verordening tot afwij king van bepalingen der winkelsluitings wet. Voorts wordt vastgesteld een steun regeling voor werkloozen. Ter tafel komt een ontwerpverordening, houdende maat regelen tegen de gevolgen van hooge vloeden, zulks ter vervanging v;an de be staande verordening, welke dateert van 23 October 1885. Vervanging der oude verordening is noodig, doordat ;op aan drang van Ged. Staten een plan is ont worpen voor een deugdelijke waterkee- ring te Viane en met toepassing der oude verordjening de aan te brengen voorzieningen niet aan de bewoners te Viane kunnen worden opgelegd. De ver ordening wordt z.h.s. vastgesteld. Een door den gemeentebouwmeester opge maakt plan van verbouwing der openb. lagere school wordt goedgekeurd. Met betrekking tot de voorgenomen verbete ring der bestrating bij Meerman wordt besloten prijsopgaaf te vragen en bij" de gunning te bedingen, dat eventueele noo- dige arbeidskrachten worden genomen uit de werkloozen, die bij het correspondent schap der arbeidsbemiddeling Izijn inge schreven. Hierna sluiting. SCHERPENISSE. In de Dinsdag ge houden gemeenteraadsvergadering werd behandeld het in de vorige vergadering aangehouden verzoekschrift der Ger. Ge meente alhier, betreffende afschaffing der kermis, nadien nog gesteund door een ad- haesieadres der Ned. Herv. Kerk. Na re en dupliek werd met 4 tegen 2 st. be sloten (de heer Keur bleef buiten stem ming en dhr. Kleppe was afwezig) het verzoek niet in te willigen, zoodat de kermis gehandhaafd blijft. Naar laanlei- ding van een ingezonden adres aan het bestuur van de te houden cursus in mo torkennis, wordt besloten, evenals vorig jaar, een schoollokaal in gebruik af te staan. Naar aanleiding van ter zake in gekomen adressen, wordt besloten aan de adspirantleden van een werkloozen- kas n.l. L. Jansens en D. Duijnhouwer uit de gemeentekas te verleenen gelijK aan het bedrag dat als gemeentesubsidie aan de andere leden der betrokken werk- loozenkassen wordt verleend. Op verzoek van den pensioenraad wordt het raads besluit, tot vaststelling van een pen sioensgrondslag van dhr. Jac. Geuze, als correspondent der arbeidsbemiddeling, in getrokken. Voor kennisgeving wordt nog aangenomen een schrijven van B. en W. der gemeente Wehl, verzoekende adhae- siebetuiging inzake een aan de Kroon gericht adres betreffende instelling van een apart Ministerie van Landbouw. Een voorstel van B. en W., om het ontslag van den onderwijzer Hartog, die 65 jaar oud is geworden, overeenkomstig het op 18 Aug. 1925 in verband met artikel 38 sub 4 genomen raadsbesluit, voor één jaar op te schorten, wordt aangenomen. Vastgesteld wordt een tweede aanvul- lingskohier hondenbelasting 1931 op een bedrag van f 2. Besloten wordt voor de nieuwe installatie der straatverlichting 'n geldleening aan te gaan van f 2000 en de kosten, voortvloeiende uit het aanleg gen van een ondergrondschen 'kabel, te dekken uit gelden beschikbaar op den kapitaaldienst. ONDERWIJS. NIEUWERKERK. In de Woensdag 23 Deo. alhier gehouden Raadsvergadering werd tot onderwijzer aan de openbare school benoemd no. 1 der voordracht, de heer W. J. H. Helden te Asperenj. Aan den heer W. Dane werd met ingang van 1 Februari 1932 eervol ont slag verleend, wegens zijn benoeming tot Hoofd der openbare school te Oude- lande (Z.-B.). i LANDBOUW EN VEETEELT. VEREENIGING TOT VERBETERING VAN HET GEITENRAS IN ZEELAND. Bovenstaande vereeniging hield haar jaarvergadering in de Eendracht te Mid delburg, onder voorzitterschap van den heer Ir. J. Siebenga uit Goes. De afgevaardigden van een 38-tal af- deelingen waren ter vergadering opge komen. De voorzitter heette alle aanwezigen welkom en in het bijzonder de beide ad viseurs, de heeren Zwagerman en Siete- ma. Spr. wees er op, dat de slechte tijds omstandigheden ook hun schaduwen op de vereeniging vooruit werpen en men in de komende jaren voor ernstige vra gen kan worden gesteld. Om de werk zaamheden te kunnen voortzetten op denzelfden voet zijn noodig Ide mede werking der leden en de financiëele steun van de overheid. Tot plaatsvervangende bestuursleden zijn herkozen de heeren Js. v. d. Linde te Hoek en Jan Hage te Stavenisse. Op voorstel van de afdeeling Tholen, die bij monde van haar voorzitter, iden heer Overbeeke, rapporteerde over de rekeningen der vereeniging en van het fokstation werden beide rekeningen goeidi- gekeurd en bracht de voorzitter |diank aan den secretaris-penningmeester, den heer Versluijs, voor zijn accuraat beheer en werd hem volledig décharge verleend. De rekening van de vereeniging wijst een vermoedelijk kwaad slot aan van f47,57, die van het geiten fokstation van f53,58.. De begroetingen voor de vereeni ging en het fokstation voor 1932 werden onveranderd goedgekeurd. Aan de orde kwamen nu de jaarverslagen van den secretaris over de vereeniging en het fokstatiqn en dat van den heer Sietema, over de keuringen en het Prov. stam boek. Deze verslagen zijn alle opgenomen in het November-nummer van „De Geit en hare verzorging". Bij de rondvraag beantwoordden de voorzitter en de heer Zwagerman enkele vragen over de fokkerij en de rijkssub sidie ten genoegen van Zierikzee en Axel. De heer Zwagerman hield daarna een inleiding over „Resultaten van de Con gressen voor de Geitenteelt". VERKOOPINDEN, ENZ. ELKERZEE, 22 Dec. Ten overstaan van den notaris H. J. van Nouhuijs te Zie rikzee wjerd alhier op heden in het openbaar verkocht, Gemeente Eikerzee: 1 h.a. 90 are 92 c.ai. bouw- en weilana, aan den Hoogeweg voor f690, per gem. aan den heer T. Tuiten. Toebeding f75. 1 h.a. 35 are 20 c.aj. bouwland, in den Grooten Boterhoek voor f 700 per gem. aan den heer Jan van W.estvoort Johz. Toebeding f80. AANBESTEDINGEN» DREISCHOR. Het bouwen van een vei linggebouw met bijbehoorende werken te Wateringen (Z.-H.), is gegund aan de laagste inschrijvers de heeren A. J. Ver- jaal en M. J. Padmos alhier. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. BURGH. Beroepen te Burgh, P. P. Sa- raber, cand. te Leeuwen (Gelderl.) DREISCHOR. Bij de dezer dagen plaats gehad hebbende verkiezingen voor leden van den kerkeraad zijn de aftredende weer herkozen, zoodat dit college in zijn zelfde samenstelling blijft gehandhaafd. OUWERKERK. Woensdagavond 6 ure, ds. Pijnacker Hordijk, extra collecte em. en pred. wed. SIRJANSLAND. Herkozen zijn tot kerk voogd Jacob Klink, tot notabelen A. Hanse Dz. en L. v. d. Have, tot ouderling A. Hanse Dz. en tot diaken Jacob Klink. BRUINISSE. Herkozen tot ouderlingen de heeren J. de Ronde Jz. en Joh. M. Otte. Gekozen tot diaken de heer Mar. Beekman in plaats van den heer Joz. Visser, die voor een herbenoeming heeft bedankt. OUD-VOSSEMEER. Ds. W. B. H. van Linschoten, predikant te Varsseveld (Gel derland), die op 6 Octt. 1889 als can- didaat te Oud-Vossemeer zijn (ambt aan vaardde, en die 20 Dec. 1891 naar Varsse veld vertrok, herdacht Zondag j.l. al daar zijn 40-jarig jubileum met een ge dachtenisrede. Door den heer Hamer is de be noeming tot notabele aangenomen; voor de verkiezing van een Kerkvoogd zal nog een nieuwe vergadering van no tabelen moeten plaats heben. Bij de stemming voor een ouder ling en een diaken werden gekozen de heeren J. Stelwagen en Anth. Beve lander, periodiek aftredend. POORTVLIET. Benoemd tot ouderling de heer C. van der Male. LUCHTVAART. Onder presidium van den Commissaris der Koningin had Maandag, in een der zalen van de Abdij te Middelburg, een bij komst plaats van de luchtvaartcomRé's „Schouwen-Duiveland" en „Walcheren"1, welke vergadering o.a. ook werd bijge woond door den heer v. d. Paauw, als vertegenwoordiger van de K.L.M. Pionnen zijn in voorbereiding om ge durende de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus vliegdiensten te organiseeren van Rotterdam—West-Schouwen—Vlissin- gen. De prijzen van R'dam-West-Schou- wen (met inbegrip van de autobus naar Zierikzee) zijn f 16 retour (voorheen f 20) enkele reis f8.75 (f 10.50). De retourprijzen West-Schouwen—Vlis- singen f8.50, enkele reis .14.75; Rotter dam—Vlissingen f22 retour en f 12.50 enkele reis. In de eerste helft van Januari 'a.s. komen genoemde comité's wederom te Middelburg samen, maar dan uitgebreid met afgevaardigden uit Zeeuwsch-Vlaan- deren, teneinde plannen te beramen ook ook Oost- en West-Zeeuwsch-Vlaanderen in te schakelen in 't Zeeuwsche luchtnet! RADIO NI E UW S. DE KERSTGROET VAN DE KONINGIN. Zeer vele luisteraars onder onze lezers hebben zeker geluisterd naar tde Kerst groet van het Hoofd van Staat op den Eersten Kerstdag voor de radio gespro ken tot haar Volk in Nederland en Ko loniën. In enkele groote plaatsen van ons land heeft men de Kerstgroet in de Kerk beluisterd, terwijl in Ned.-Indië de stem van de Koningin wel werd ge hoord, maar niet de geheele rede, op een enkele uitzondering |na. De rede werd langzaam en nadruk- kelijk uitgesproken. Rustig ien plechtig klonk de stem door den aether, de bood schap brengend van 't Kerstfeest, in be woordingen van vroomheid, waardoor heen het sterke vertrouwen van H. M. klonk. DE GOLFLENGTEWISSELING. De radio-luisteraars onder onze lezers maken we erop attent, dat met 1 Jan. de golflengten op Huizen en Hilversum weer worden omgewisseld. In Amsterdam1 en Rotterdam heeft het landelijk comité belangen luisteraars pro testvergaderingen gehouden, naar aanlei ding van de onthullingen in 'de Radio- Bode en de idaarop gevolgde tegenspra ken door N.C.R.V. en K.R.O. De verga dering nam, na de redevoeringen, de volgende resolutie aan: De vergadering, enz., gehoord idle spre kers; drukt haar verontwaardiging uit over de Wijze, waarop het radiozendtijdbesluit op de A.V.R.O. tot slachtoffer is ge maakt; is van meening dat het zendtijldbesluit opnieuw aan de orde behoort te worden gesteld, ten einde- tot een werkelijk bil lijke regeling te geraken, zooals de Ra- diowet voorschrijft; besluit deze resolutie ter kennis te bren gen van den minister van waterstaat, den radioraad en de pers. Wetenschappelijke Berichten. HET WEER IN NOVEMBER. Gemiddeld over de geheele maand wa ren de overdagtemperatuur, het gemid delde maximum en minimum resp. 1.5 gr., 1.3 gr. en 1.5 'gr. boven normaal. De neerslag, gemiddeld over het ge heele land, bedroeg 29 m.m. tegen 59 normaal. De hoeveelheid bleef overajl be neden de normale, in Zeeland bedroeg het tekort 50 tot 60 o/0. in de drie de- kaden viel gemiddeld resp. 15.4 en 10 m.m. neerslag. Het aantal uren zonne schijn, gemiddeld over de 5 hoofdsta tions, bedroeg 54 tegen 53 normaal, de drie tijekaden telden resp. 31, 14 en 9 uren. VERSCHILLENDE BERICHTEN. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. Op den spoorwegovergang De Vink, onder Lei tien, waarvan de afsluitboomen door een verzuim' van tien overwegwachter niet waren gesloten, is een vrachtauto van de graanmalerij van tie firma Schrama te Voorschoten gegrepen door een elec- trisChen trein, die uit tie richting Leiden kwam. De vrachtauto werd over een af stand van ongeveer twintig meter door den trein meegesleurd en sloeg daarna over den kop, waarbij de inzittenden uit den 'wagen werden geslingerd. De dertig jarige Van Recht uit Voorschoten kreeg een schedelfractuur. De eveneens dertig jarige van Ham werd wel zwaar gewond, maar zijn toestand is niet levensgevaar lijk. Beide slachtoffers zijn naar 't Diaco- nessenhuis te Leiden vervoerd, waar van Recht is overleden. Hij was gehuwd en had twee kinderen. VROUW DOODGESTOKEN. In den Kerstnacht is in een café aan den Schie- damschendijk te Rotterdam een 31-jarige buffetjuffrouw, woonachtig aan de Kruis kade, door een 26-jarige varensgezel met een zèvental dolksteken doodgestoken. De dader werd: onmiddellijk gearresteerd. De G.G.D. vervoerde het lijk van de ver- slagene naar het ziekenhuis aan den Cool- singel, waar het door de politie in be slag is genomen voor het verrichten der sectie. De gearresteerde bekende aan stonds het misdrijf gepleegd te hebben. Hij toojide zich echter zeer onverschil lig. De man wenschte zich overigens niet over het motief tot zijn misdaad uit te laten. De politie heeft ter plaatse nog een onderzoek ingesteld en het mes in beslag genomen. BRUTALE VERDUISTERING. Een land- bouwbank te Amsterdam zou Donderdag middag een bedrag van f 60.000 verzen den naar een kantoor te Eindhoven. Toen dc brief gereed gemaakt was, deelde een der bedienden mede, dat de brief terug moest naar den directeur. De brief werd aan den bedienlde ter hand gesteld en hij verlrok, doch naar later bleek, niet naar den directeur, want Vrijdag middag werd uit Eindhoven bericht ont vangen, dat de brief met f60.000 aldaar nog niet was aangekomen. Uit een da delijk ingesteld onderzoek bleek, dat de directeur den brief niet had terugge vraagd en niet beter wist, dan 'dat hij verzonden was. Verder bleek, dat de be wuste bankbediende met de f 60.000 op reis was gegaan. Aangifte bij de poli tie volgde en deze verzoekt thans op sporing en aanhouding van Th. J. M. Kok, die vermoedelijk in gezelschap van een vriend, een kellner, via Nijmegen over de grens is gegaan. GESLIPT. De ongeveer 20-jarige Har tog uit Scherpenisse en de 27-jarige Har tog als duo-rijder, zijn Zatendag nabij de Postbrug te Wemeldinge mét hun motorrijwiel geslipt en tegen de brug leuning terecht gekomen. Beiden werden ernstig gewond en in zorgwekkenden toe stand naar het ziekenhuis te Goes ver voerd. TELEGRAMMEN» MISHANDELING. Groningen (V.D.) Of schoon Kerstmis te Groningen rustig i£ verloopen, is het toch niet heetejnaal zonder bloedvergieten gegaan. De 36-j. A. H. en de 42-jarige J. G., beide woon schipbewoners kregen ruzie over hun kin deren. Deze ruzie liep zoo hoog dat G. het bijltje er bij neerlegde en een bijl gréep, waarmede hij H. te lijf ging. De aangevallene wist de slagen gedeel telijk met zijn linkerarm op te vangen, waardoor de pezen daarvan werden door gehakt. Tevens kreeg hij nog eenige ge broken ribben. Hij is in het Academisch ziekenhuis te Groningen opgenomen. De dader is gearresteerd en ter beschik king van de justitie gesteld. VERKEERSONGEVAL. Alfen aan den Rijn (V.D.) In den middag van den Eer sten Kerstdag is op den Steeksterweg het 3-jarig dochtertje van |de familie Schonewille aangereden door een luxe auto, bestuurd door den heer D. V. uit Bodegraven. Het ongeluk werd veroor zaakt doordat het kind 'plotseling den weg overstak. Het meisje bleef bewus teloos liggen en werd lbij: een nabijwo- nenden geneesheer binnengebracht, waar na zij' naar het ziekenhuis te Leiden werd overgebracht, waar zij Wijl aankomst reeds bleek te zijn overleden. KRANIGE ZEELIEDEN. Maassluis (V.D.) Hedenmorgen i s alhier bericht ontvangen, dat het 17.000 ton grootte Wellingtondok, dat door sleepbooten van L. Smit's inter nationalen sleepdienst, naar Australië werd gebracht, behouden in Nieuw-Zee- land is aangekomen. Het dok werd ge sleept door de sleepbooten „Witte Zee" en „Zwarte Zee". LIEFDESDRAMA, 's Hertogenbosch (V.D.) Zondagavond heeft zic'h alhier (een lief desdrama afgespeeld, waarbij de aanval ler het leven heeft gelaten. -Waarschijn lijk gedreven door minnenijd had zekere J. Venrooij, wonende te Orthen, zich Zon dagavond1 verdekt opgesteld op ,den weg tusschen Engelen en den Bosch, waar naar hij wist, de 22-jarige W. Visser uit Engelen, die verkeering had met de vroegere verloofde van Venrooij, tie 20- jarige C. Weck uit Engelen, zou pas- seeren. Toen V. met het meisje ter hoogte van de Nieuwe Veemarkt was gekomen, sprong V. plotseling te voorschijn en begon zijn slachtoffer met een gummi stok te bewerken. De aangevallene trok zijn mes en bracht V. zoodanige ver wondingen toe dat deze korten tijd daar na aan de gevolgen overleed. De dader W. Visser, is in den nacht van Zondag op Maandag ten huize yan zijn ouders gearresteerd. Hij heeft een volledige be kentenis afgelegd. Het slachtoffer was 22 jaar oud. 4 KINDEREN VERBRAND'. Parijs (V.D.). In een woonwagen, in de nabijheid van Colmar, is Zondagavond, tengevolge van te hard stoken van een kachel, brand uitgebroken. In den wagen sliepen 5 kin deren, wier ouders afwezig waren. Het vuur verspreidde zich zoo snel over den geheelen wagen, dat het slechts aan h|et oudste [kind, een 12-jarig meisje, met moeite gelukte z ich in veiligheid te bren gen. Haar 4 zusjes van 8, 7, 5 jaar en van 5 maanden kwamen in de vlammen om. Een 2-jarig kind, dat toevallig ook in den wagen was, kreeg zulke ernstige brandwonden, dat men voor het leven vreest. DE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. Londen (V.-D.). Naar in hooge kringen verluidt, is Groot Brittannië voornemens op de a.s. ontwapeningsconferentie te Gcnève opnieuw voor te stellen de on- derzeebooten af te schaffen. Engeland is van meening, dat de duikbooten, vol gens de bepalingen van het Internationale recht, niet kunnen worden gebruikt. JAPAN EN MANDSJOERIJE. Tokio (V.D.) De minister van Oorlog Araki, verklaarde in een onderhoud met den president van den Zuid-Mandsjoerijschen spoorweg, dat het ministerie van oorlog een plan heeft uitgewerkt voor de ex ploitatie van Mandsjoerije. Volgens dit plan moet de handel van Japan maar Mandsjoerije levendiger worden en moet daardoor dc werkloosheid worden over wonnen. De regeering heeft besloten het plan tot het stichten van een Mongoolsch- Mendsjoerijsche republiek, met als regee- ringszetcl Moekdon, te steunen. BOTSINGEN IN CHILI. Santiago (V.-D.) Ook in Vallonar hebben ernstige botsin gen tusschen Chileensche troepen en com munisten plaats' gehad. Het aantal dootien bedraagt (2(2. In totaal zijn gedurende de Kerstdagen, bij botsingen tusschen com munisten en militairen, in Copiapo en Vallonar, 33 personen gedood. (Van ingezonden stukken, geplaatst of ongeplaatst, wordt de kopij niet teruggegeven. Op anoniem of zonder duidelijk geschreven handteekening toegezonden stukken wordt geen acht geslagen. De Redactie behoudt zich het recht voor, ingezonden stukken te verkorten, of te veranderen op een wijze, die naar haar meening ze geschikt maakt voor opneming, zonder dat de bedoeling gewijzigd worrdt.) SPORT. VOETBAL. 25 December. Vriendschappelijk. NOORDWELLE. Noordwelle I—H.D.S(. (St.-Annaland): 1—5. 26 December. OUD-VOSSEMEER. O.V.C. I-Prinslan- dia I: 3—1. 27 December. 3e klasse B, K.N.V.B. ZIERIKZEE. Zierikzee IGoes I: 5—2. Z. V. B. Ie klasse C. ZIERIKZEE. Zierikzee IIBurgh I: 2-1. Sinolo II—Schouwen I: 2—3. BROUWERSHAVEN. Brouwershaven I Zonnemaire I: 1—4. NOORDGOUWE. Noordgouwe INoord welle I: n. g. wegens niet-opkomen van Noordwelle. 2e klasse B. ZIERIKZEE. Sinoto IIIZierikzee III: 3—2. BROUWERSHAVEN. Brouwershaven II —Zonnemaire II: 6—0. NOORDGOUWE. N'gouwe IIOuwer- kerk I: 3—0. KORFBAL. 26 December. BURGH. S.R.V. I RenesseRapide I, Burgh: 0—3. ZEETIJDINGEN, ZIERIKZEE. Aangekomen: Motorschip „Amenity", Eng. vlag, kapt. C. I. Burnett, met suikermelasse, komende van Yar mouth. ZIERIKZEE. Uitgeklaard: Motorboot „Amenity", kapt. C. J. Burnett, ledig naar Londen. MARKTBERICHTEN, ROTTERDAM, 28 Dec. GRANEN. Bui- tenl. kalm. Meel f 10. Maïs La Plata f71. Canada Haver f6,45. ZADEN. Geen aanvoer en geen noteering. BOEKWEIT. Danziger loco f5,90; Mandsjoerijscheloco f8,25; Noord-Amerik. loco f6,25. AARD APPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers f 3 a f 3,20, Brielsche dito f 3,40 a f 3,80; blauwe dito f3,25 a f3,50; Friesche dito f3 a f 3,40; Zeeuwsche bonten en blau wen f4,20 a f4,50; Bravo's f3,80 a f4,30; Eerstelingen f 3 f 3,25; Drielingen (Eigenheimers) f2 a f2,60; Industrie klei f 2,25 f2,80; Westl. zand- ronde 6 a 8 bts. per kilo. Aanvoer weinig, handel kalm. VLAS. Aanvoer 1450 kilo blauw, f 0,50 a f 0,65300 kilo geel f0,45 f 0,55; 200 kilo dauwrood f0,35 a f0,40. Üanjdel traag. VEE. Aanvoer 355 runderen. Ie kw. f 0,70 a f 0,76, 2e f0,58 a f0,62, 3e fO,36 a f0,46. Handel traag; 171 kal veren, le kw. f 1,25 a f1,40, 2e f 1,05 a f 1,15, 3e f0,85 a f0,95. Handel redelijk; 355 schapen of lammeren, le kw. f 0,48, 2e f 0,42, 3e f 0,36. Handel lusteloos; 933 varkens, le kw. f0,S6, 2e f0,35, 3e f0,34. Handel tamelijk. GRANEN. Binnenl. granen enz. geen no teering. ZIERIKZEE, 24 Dec. Bonte en blauwe aardappelen f4; Bevelanders f3: Uien, groote bruine en witte f2,40 a f2,50. Coöperatieve Telling Zlerlkiee. Veiling van 22 December. Appels: goudreinet 23; castelreinet 4— 11; ermgaard 6—13; zure bellefleur 5— 10; zoete id. 48; id. id. 59; peren: gie- ser wildeman 4—13; pondsperen 8—11; witlof 16—22; spruiten 5—9; alles per k.g.prei f3.20—4.10; per 100 bos; roode kool f2.40—2.70; savoije id. f 1.10—4.20; boerekool 20—21 et.; per kist. Veiling van 24 December. GROOTE VEILING. Kipeieren f5.10; kleine f3.50. KLEINE VEILING. Eendeieren f 5.50—5.70; kalkoeneieren f6.80; boter f 0.68-0.77. Hoogste barometerst. 767.7 te La Coruna. Laagste 724.9 te Karlstadt. Verwacht tol den avond van 29 Dcc.: Krachtige tot (matige, westelijke tot noord westelijke wind, zwaar bewolkt tot be trokken, met tijdelijke opklaringen, waar-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 2