Zierikzeeseha Hiauwsbode TWEEDE BLAD Rustig en kalm, S V» doap bihoorendi bij dt via Vrijdag 18 Dio, 1031, 10. 12249. ALGEMEENE VERGADERING ran het WATERSCHAPSBESTUUR VAN SCHOUWEN, óp Maandag 14 December. (Vervolg). De voorzitter beantwoordt de alge- meene beschouwingen. Hij merkt op, dat het in elkaar zetten der begrooting de moeilijkste dag in het jaar is. Met de meest mogelijke zorg en accuratesse wordt de begrooting opgemaakt. Nu zijn de hier gehoorde klanken wel niet mooi, maar ze zijn in de mode. Toen het D. B. gereed was met deze begroo ting, is het trotsch geweest Het is een klein kunstje om deze zaak af te breken, maar om het beter te doen, wacht het D.B. af. Den heer Faber kwam de verminde ring van de buitengewone lasten met f 5 per H.A. vreemd voor, Toen het D. B>. bijeen kwam, voor de samenstelling der begrooting, heeft men gezegd, rekening te zullen houden met die menschen, welke soms een stuk vee moesten verkoopen om hun lasten te betalen. Het D.B. zeide: zoo mogelijk moet er wat af. Nu was de vraag, waar het af kan. Schouwen heeft een zee wering van 33 K.M. Ieder jaar moet een stuk opgeknapt worden, om niet ineens voor groote uitgaven te staan. Nu zegt men wel, dat kan nog wel wat wachten, maar men moet verantwoord zijn. Wat de zeewering aan Flaauwers aan gaat, dat kon men riskeeren, omdat men ter plaatse over een groote vooroever beschikt. Spr. betoogt, dat de gevoerde alge- meene beschouwingen te veel zijn ge houden in de gedachte, dat men de reke ning voor zich had. Men heeft de be- begrooting, dus een raming voor zich, waarin elasticiteit moet zitten. Het D.B. is uitgegaan van het stand punt de begrooting zoo zuinig mogelijk in elkaar te zetten. Nu heeft niemand dat blijkbaar geconstateerd, hetgeen spr. tegenvalt en onbillijk noemt. Wat de wegen betreft: men vergisse zich niet en houde rekening met de Commissie voor de Grindwegen. Aangeroerd is ook de kwestie van sala risverlaging. In 1925 zijn de tractementen herzien en ze zijn vastgesteld voor 5 jaar. Vorig jaar zijn ze opnieuw vast gesteld, maar niettemin hebben we deze kwestie bij de begrooting besproken. De salarissen in Schouwen zijn in de eerste plaats niet op een peil als bij Rijk en Provincie en in de tweede plaats is het verlagen een teere kwestie. Onze amb tenaren zijn reeds niet te hoog bezol digd. Verlaging kan dan ook het D. B> niet voorstellen. De heer Klompe heeft de steenslag in het geding gebracht. Deze kwestie is nader onderzocht. We hebben een drukproef laten nemen met steenslag uit de Vier Bannen en uit Schouwen. De proef viel ten voordeele van Schouwen uit. Wat het motorgemaal aangaat: steeds in gezegd, wij vinden het een zegen voor Schouwen, maar laten wij elkaar goed in de oogen zien en willen weten, dat prof. Visser vergeten heeft te zien, dat er in den Osse een weg was. Nu heeft men het gemaal moeten plaatsen op de vleugels van de sluis, waardoor de uit gaven aanmerkelijk zijn gestegen. Spr. raadt aan verder over deze zaak maar te zwijgen en er geen hommeles over gaan maken. De brug aan Cauwesweg is niet noo- dig geweest en is nog niet noodig. Dat is een vergissing geweest, geeft de voor zitter toe, nadat de heer Klompe bij in terruptie er op had gewezen, dat het een erge fout is geweest. Den heer Gast beantwoordend, zegt de voorzitter, dat de financiëele toestand van Schouwen, niettegenstaande zijn vele leeningen, nog niet zoo ongunstig is. Al de werken, die worden voorgesteld, zijn preventieve werken. Alleen de heer Kre- pel heeft gewezen op de prestatie van het D. B., n.l. de verlaging van de buiten gewone lasten. Deze spreker had het ook over het motorgemahl. De licht- installatie daarvoor kost te veel. Dat is een tegenvaller. Reeds wordt overwo gen daarvoor een beter manier te vin den. Hierna volgden re- en dupliek. De heer Mol her/nnert er aan, dat de lichtinstallatie f400 zou kosten, maar het werd f 1344,57. De heer Gast verdedigt zijn geleverde critiek op de begrooting, die zeker geen rekening is. Spr. herinnert daarbij aan de ïangar bij 't Stoomgemaal, waarvan de >ouwkosten hooger zijn geweest dan de •amïng. De voorzitten antwoordt, dat zulks bui- 'm de schuld is van het D. B. De beton- okken voor de hangar moesten grooter orden, dan opgegeven was. Het was k voor het D. B. een tegenvaller, die n niet heeft kunnen voorzien. ,Je heer den Boer heeft ontevreden fanken beluisterd. Als commissielid kan H.ij zeggen, dat de begrooting opgemaakt onder een zekere noodtoestand. De /erlaging van de buitengewone lasten met 5 per H.A. is een noodmaatregel. Met ie meening, het Reservefonds op te ma- en, kan spr. niet meegaan. De voorzitter maant tot voorzichtigheid 't voeren van fin. critiek en dringt op aan, vooral niet te scherp te zijn, »it laatste voegt hij den heer Klompe toe, wien hij herinnert aan een door hem gehouden toespraak, waarin aange drongen werd op innige samenwerking. Nu is vorige week Donderdag een ge heime vergadering gehouden, waarover spr., nadere inlichtingen vragend, ten ant woord kreeg, dat mag ik niet zeggen 1 De heer Klompe houdt zich aan het eenmaal door hem gesproken woord, maar de toestand moet er naar zijn, om innig te kunnen samenwerken. Het doel der alg. vergadering is van het begin af geweest, aldus de heer Blom, om hoffelijk tegenover den voor zitter te staan. Toen de vermindering van het getal dijkbazen aan de orde kwam, bleek de voorzittter zijn bekend standpunt te hebben verlaten. De voorzitter antwoordt, dat er een groot verschil is, waar men zit in deze vergadering. De heer Krepel wil een kwestie behan delen, blijkbaar een persoonlijk verschil tusschen den voorzitter en spreker, maar deze krijgt te hooren, dat zulks hier niet te pas komt. De heer van Gastel merkt op, dat men vorige week geen geheime zitting heeft belegd, maar een Ronde Tafel-Conferen tie heeft gehouden. Nadat nog heemraad Boot gewaar schuwd 'had voor extra aflossing van leeningen en de heer Smallegange be toogde, dat het niet zoo gemakkelijk is, het juiste tijdstip daaroor uit te kiezen, worden de algemeene beschouwingen ge sloten en komt de artikelsgewijze be handeling der begrooting aan de orde. Rapporteur der commissie tot nazien dezer begrooting is de heer Hoogen- boom. Begonnen wordt met de Uitgaven. Bij hoofdstuk II, art. 1 b, rijswerken en steenglooiingen, zegt de commissie deze post van f 13600 te hebben vergeleken met de vorige begrooting ad f46000. Zij vraagt zich af of het wijs beleid is, om de bezuiniging zoover door te trekken, dat ook het herstel van de glooiing aan de Prommelsluis wordt uitgesteld. Der halve heeft de commissie zich overtuigd van de dringende noodzakelijkheid van dit herstel en stelt voor de benoodigde post voor dit werk op de begrooting uit te trekken. De voorzitter herinnert aan de debatten, die over dit werk reeds een vorige maal zijn gevoerd. Het D. Bi. acht dit werk niet strikt noodig en stelt voor het niet uit te voeren. Aldus wordt besloten, met de stemmen van de hoofdingelanden den Boer en Hoogenboom tegen. Bij hoofdstuk II, art. 2c (wegen), vraagt de commissie, bij deze bezuiniging van f 10.000, vergeleken bij den dienst 1931, hoe het D. B. zich voorstelt geheel zonder aankoop van steenslag, de wegen in vol doenden staat te houden. Ook over deze kwestie is in de vorige vergadering debat geweest, antwoordt de voorzitter, die ook nu weer waarschuwt voor verwarring met de Commissie van Grindwegen. De wegen, - die tot Sehou- wen's onderhoud behooren, zijn op het oogenblik best. Niet onmogelijk is het, dat het waterschap iets zal krijgen voor de tertiaire wegen. De 2e en 3e klas wegen zijn hier in uitstekenden staat; daarvoor is geen macadam noodig. De heer Blom informeert naar de weg Zierikzee—Burgh. De voorzitter antwoordt dat de kruin breedte van den nieuwen weg 9 M. zal moeten zijn, waar naast nog een fietspad. Schouwen zal aan de kosten 25 pCt. kunnen medebetalen, bdlieerscht in Uw denken, handelen en spreken zult ook gij zijn en blijven na het gebruik van MIJnhardt'ft Zenuwtabletten Buisje 75 cent. Bij Apothekers on Drogisten dienst kan hij zich niet heelemaal ver eenigen. Er is een ingenieur met 5 dijk bazen. Kan dat niet minder? Naar spr.'s 'idee kan men bij vereenvoudiging van dien dienst, bij een komende vacature, afvloeien. Hij geeft het bestuur zulks in overweging. Salarisvermindering acht spr. verkeerd. Hij vreest daardoor ver mindering van activiteit. Wanneer men wil bezuinigen, tracht dan het systeem te veranderen. De voorzitter zegt toe, dat het D. Bi. deze kwestie onder het oog zal zien. Het is voorts eenparig van oordeel, dat de tijd nog niet gekomen is, de bezoldi gingen te verlagen, te meer, daar de tractementen 't vorige jaar opnieuw zijn vastgesteld. De voorzitter zegt, dat het kantoor van den ontv.-griffier overbe last is, en hij verzoekt van dezen func tionaris vooral geen ambtenaar te ma ken. Hij ontraadt verlaging voor alle waterschapsambtenaren. Herinnerend aan de val van het Eng. Pond, wijst spr. er op,' dat niemand kan garandeeren, of wij ook geen inflatie zullen krijgen, waar door verhooging in plaats van verlaging zai moeten worden voorgesteld. De heer Klompe plaatst een interuptie. Hij zou bij inflatie niet schromen de ambtenaren te helpen. De voorzitter wijst er op, dat men bij Schouwen heel laat met de verhooging van de salarissen is gekomen. Op een vraag van dhr. Verbeek ant woordt de voorzitter, !dat, wanneer er een dijkbaasvacature komt, het D. B'. deze opengekomen plaats eerst de alg. ver gadering zal voorleggen. Wat de salaris sen betreft, heeft Schouwen, in verge lijking met andere polders, rijk en pro vincie, geen hooge salarissen gegeven. Heemraad Padmos wijst er op, dat de salarissen 't vorige jaar voor 5 jaar reglementair zijn herzien en vastgesteld. Wanneer de ambtenaren niet accoord gaan met een eventueele verlaging krijgt het D. B<. dan volmacht te gaan procedeeren tot de hoogste instantie, met 99 pCt. kans het pleit te verliezen? Heemraad Boot herinnert er aan, dat Schouwen's ambtenaren nooit genoten van de hooge salarissen. De heer Hocke vindt het heelemaal geen bezwaar progressief te gaan ver lagen. Hij is door de debatten niet van zijn standpunt afgebracht. Spr. had graag gezièn, dat een voorstel van het D. B>. was gekomen, als „mooi gebaar". De voorzitter had dat mooie gebaar van de ambtenaren zelf willen hebben. Hij zinspeelt er op, dat een vrijwillige verlaging waarschijnlijk 't volgend jaar komt. De heer H. J. Gast wijst op do gedaalde indexcijfers. Gaf men „duurtetoeslag" bij stijging van die cijfers, laat men dan nu „crisiskorting" toepassen De heer Smallegange acht het inflatie- gevaar geen motief om dat in 't geding te brengen. Wat de salarissen betreft, spr. ziet er niet zooveel in. De heer Klompe meent, dat de amb tenaren geen reden tot klagen hebben te verminderen en tevens nu. de over 8 9 jaren onrechtmatig genoten gelden terug te storten in 's Rijksschatkist. De voorzitter voegt den heer Faber toe, dat Schouwen zijn vingers niet zal branden en de zaak nader zal onder zoeken. Verder antwoordt spr. op een vraag van de commissie, waarom voor de gronden, vroeger tot de Oosterenban behoorende, een hooger bedrag aan ge- schot wordt geraamd. De begrooting is hiermede afgehandeld. De post onvoorzien wordt uitgetrokken op f 14893.89 (eerst geraamd op f 11673.55) en de begrooting met algem. stemmen aangenomen. De commissie wordt dank gebracht voor de accurate wijze waarop zij de begrooting heeft nagegaan. Namens de hoofdingelanden deelt de heer Hocke mede, dat zij allen bereid zijn bij te dragen tot het aankoopen van een servies ten gebruike van het Waterschapsbestuur. De voorzitter dankt de heer Hocke voor het initiatief en het college van hoofdingelanden voor het cadeau, bij gebruik waarvan spr, hoopt, dat men aan den gezelligen kant zal zitten. Daarna volgde sluiting. over de behandeling, die hen ten deel het levenspeil. De heer Hocke stelt voor de ambte naren met een salaris van f1000 te ver lagen met 21/2' pCt., van 1001—2000 met 5 pCt., van 2001—3000 met 7i/2' pCt. en van 3001 en daarboven met 10 pCt. Het bestuur stelt voor de salarissen te handhaven. Dit voorstel komt 't eerst in stemming. Het wordt verworpen met 10—13 stemmen. Vóór stemden de voor zitter, de 4 heemraden en de hoofdinge landen van Schelven, Faber, Verbeek, Smallegange en Bolle. Het voorstel-Hocke wordt daarop aan genomen met dezelfde stemmenverhou ding. De voorstemmers van straks stem den nu tegen. Bij hoofdstuk VI, art. 2, stelt de heer 11. J. Gast voor, de toelage van 500, voor het gebruik van een auto door den ingenieur met f100 te verminderen. In stemming gebracht wordt dit voorstel verworpen met 13—10 stemmen. Tegen stemden de voorzitter, de 4 heemraden en de hoofdingelanden Verbeek, Hoo genboom, Smallegange, Steur, Bolle Hocke, den Boer en v. d. Stolpe. Aangenomen wordt een voorstel-Krepel om in 's landskamer een moderne W. C. te bouwen. Thans zijn de Inkomsten aan de orde. Bij hoofdstuk I, art. 1, vraagt de com missie inlichtingen over een administra tieve kwestie, waarop de voorzitter uit voerig antwoordt. Bij hoofdstuk II, art. 2, vestigt de heer Faber de aandacht op een kwestie, de visscherijen rakende en wel eenige perceelen van het Rijk, liggende voor de Zuidkust van Schouwen. Op aandrang van den Minister van Waterstaat zijn deze perceelen indertijd ingetrokken, maar ze worden zonder vergunning be- vischt door C. J. Schot B.Wz. te Zierik zee, die hiervoor reeds gedurende 8 :9 jaar f 150 aan Schouwen betaalt. Hoe spr. dat noemen moet, hierover laat hij zich niet uit, hetgeen de Minister van Waterstaat te zijner tijd wel zal tioen. Deze kwestie dateert uit den tijd van den worigen voorzitter, maar men had dit niet moeten bestendigen. Spr. stelt voor den betrekkelijken post met f150 van het brugdek Bs 84 (Oudeweg, Kerk- werve) door een dek van Siegwartbalken te duur. (De kosten worden geraamd op f640). Spr. vestigt de aandacht op een betonnen brug bij Moriaanshoofd, die even goed voldoet. De voorzitter geeft toe, dat het een dure grap is, maar de levensduur van het brugdek met Siegwartbalken wordt geschat op 60 jaar, zoodat de onkosten niet meer dan f10 per jaar bedragen. De oude brug kostte f 12 per jaar. De heer Klompe gelooft, dat een goede betonbrug ook wel 60 jaar mee kan. De ingenieur wijst er op, dat Schou wen een openbaar wegennet heeft, waar mede men rekening dient te houden. Wil men een betonnen brug bouwen, dient men er aan te denken, dat naar mate de belasting stijgt, ook de kosten hooger worden en niet zooveel lager als men het brugdek herstelt met Sieg wartbalken. Na ruggespraak neemt het D. B>. dit voorstel terug. Men zal het met ge wapend beton uitvoeren, bij wijze van proef. Bij hoofdstuk IV, rentebetaling en af lossing, geeft de heer Verbeek 't D.B. in overweging in studie te nemen of niet op korteren termijn kan worden ge leend. Hierna wordt de vergadering geschorst tot kwart voor twee. Bij de heropening stelt de voorzitter aan de orde hoofdstuk V, bezoldigingen- De heer Faber .stelt voor de schade loosstelling voor de hoofdingelanden te schrappen. De voorzitter ontraadt dit voorstel. De heer Klompe meent, dat deze ge ringe vergoeding niets met de salarissen heeft te maken. Spr. is er beslist tegen, dat de jaarwedden van voorzitter en heemraden zouden worden verlaagd. De voorzitter stelt namens 't D. B'. niet op dit voorstel in te gaan. Willen' de hoofdingelanden iets doen, laten zij- dan aan Schouwen een servies aan te bieden, dat nu geen eigendom is. De heer Faber trekt zijn voorstel in. De heer Verbeek kan met de toege kende salarissen in 't algemeen mede- gaan. Met de samenstelling van de techn. PROV. STATEN VAN ZEELAND. In de Dinsdag gehouden vergadering was alleen de heer Joziasse wegens ern stige ongesteldheid afwezig. Het voorstel tot het voeren van een rechtsgeding, inzake de geëischte schade- vexgoeding voor een in November 1930 te Breskens in het water gereden auto, wordt z.h.s. aangenomen. Het afwijzei'id voorstel, inzake het ver zoek om subsidie van het onderwijsfonds voor de scheepvaart, gaf aanleiding tot discussie. De heer de Baare (S.D.A.P.) wees er 0.0. op dat van de 10.000 schipperskinderen er thans 700 aan den v/al vei toeven om school te gaan, waar van 78 in Zeeland. Spr. stelt voor even als in Limburg 25 cent per week en per kind toe te kennen. De heer v. d. Putte (A.R. Ged. Staten) wijst op de komende wet, waarin de Provincies gedwongen zullen worden bij te dragen voor de sehippersscholen. De heer de Baare handhaaft zijn voor stel, omdat niet alle kinderen op de sehippersscholen kunnen gaan. De hee. van 'tHoff (A.R.), stelt de vraag of men nog Wel nieuwe subsidies mag geven'? Het voorstel-De Baare wordt met 23 tegen 18 stemmen verworpen en dat van Ged. Staten z.h.st. aangenomen. Bij do behandeling van het voorste 1 tot herziening van het Provinciaal we genplan bepleit de heer Hamelink (S.D. A.P.), gezien het feit dat men nu hinder heelt van onwillige onderhoudsplichtigen bij de wegverbetering, er bij de Tweede Kamer op aai, te dringen de Waterstaats- wet te vei anderen, waardoor deze licha men kui.nen worden uitgeschakebd. Dit nemen Ged. Staten over. De heer Goossens bepleit met klem verbetering van den weg Driekwart- Philippine en de heeren de Jonge (C.H.), Catshoek (S.D.A.P.) en van Duijn (C.H.), spieken over het rijwielpad langs den weg Zierikzee—Sehuddebeurs en de wen- schelijkheid om ook aan de wandelaars te denken. Het voorstel om renteloooze voorschot ten te geven voor verbetering van ter tiaire wegen en wel f 52.400 voor een onder de gemeente Grijpskerke (Walche ren) en van f23.500 voor wegen in den polder Vier Bannen van Duiveland, wor den z.h.st. aangenomen, nadat resp. op aandrang van den heer Bosselaar (A.R.) en den heer van de Zande (lib.), beslo ten i. de aflossingstermijn van 20 op 30 jaar te brengen. Gei. Staten hadden voorgesteld afwij zend te beschikken op het verzoek van de Commissie voor de Hygiene van het Kind on. f500 extra subsidie per jaar. De heer Staverman (V.D.) houdt een wo 11:1 pleidooi voor deze instelling, daar bij gesteund door den heer de Baare (S.D.A.P.) De heer v. d. Putte (A-.-R., Ged. Staten), zegt dat het principe om gem subsidies te verhoogen in het ge drang komt. Het voorstel-Staverman om de f 500 wel toe te staan wordt aange nomen met 24 tegen 16 st. Een voorstel-de Baare om in afwij king van het voorstel van Ged. Staten, wel te voldoen aan het verzoek om ver hooging van de subsidie voor drank bestrijding van f600 op f 1000, kan slechts 7 stemmen verwerven. Hierna waj. de vergadering toe aan de beg. ooting 1932. De heer Onderdijk (S.D.A.P.), 'becriti- seeide de houding van de meerderheids- pai tijen, die bij de verkiezing van leden van Ged. Staten de uiterste partijen niet hoorde en nu heeft de Vrijheidsbond, die mindei st. behaalde dan de S.D.A.P., wel een zetel. Het was goed mogelijk geweest dat de S.D.A.P. geen zetel aan vaard had, maar spr. meent dat men allen er in moet kennen. Spr. wijst er op, dat van 1920 tot 1929 f 2.840.463 overschot op de rekening is vei kregen. Spv. zegt dat er onnoodig groote sommen zijn bespaard en men weet nu reeds voor 1933 nog een over schotje te hebben, maar zoo is nooit iets goeds tot stand te brengen. Men ver- gete ook niet dat evenals in Brabant reeds geschiedde, meevallers bij aanbe stedingen goed mogelijk zijn. Spr. meent dat men voor de wegen best kan leenen en ze dan spoediger uitvoeren. De heer van Dalsum Volkswilpartij) houdt een onbegrijpelijk verhaal, Waar uit alleen kan worden opgemaakt, dat hij de salaxdssen zou willen veriagen, maar er toch geen voorstel voor zal doen. De voorzitter zegt, dat de beschouwin gen van den spreker niet te volgen waren. De heei Vogelaar (A.R.), zegt, dat een kleine opschuiving naar links, geen aan leiding was om verandering te brengen in het college van Ged. Staten. Spr. wijst op den diep slechten toestand en op dj loonsverlagingen direct in Duitsch- land en door de inflatie indirect in En geland en zegt, dat men hier moord en brand schreeuwt voor 5 of 10 pCt. ver laging,. Hij begrijpt niet er dat nog een licl der Staten optimist kan zijn, en vraagt of men geen rekening heeft ge houden niet het dalen van het nationaal bezit en met de bedrijven, die geen in komsten hebben. Door de daling van het indexcijfer zijn de salarissen feite lijk geslegen. Spr. zou het verstandig gevonden hebben als Ged. Staten met een loonsverlaging Waren gekomen. De heer Moelker (V.B.), juicht het toe dat er een potje is. Hij ziet ten toestand ook zeer somber in. Als niemand meer iets heeft, waar moet den de belasting van daan komen? De heer v. d. Wart (C.H.) wil geen paniekstemming verwekken, maar ziet de toekomst ook duister in. Hij wil echter in het oog houden, dat de salarissen in Zeeland lager zijn dan elders. De heer Overhoff (S.D A .P.), bespreekt speciaal de werkloosheid. In 53 der ruim 100 Zeeuuwsche gem. zijn ongeveer 5000 Zeeuwsche gemeenten zijn ongeveer 5000 werkloozen. In 24 dezer gemeenten is een werkverschaffing, 14 hebben een steunregeling, 15 doen niets. Er .zijn in Zeeland veel groote werken, die kunnen worden uitgevoerd als werkverruiming; de regeering kent ze, doch het provin ciaal bestuur kent ze niet. Spr. stelt daarom namens zijn fractie voor Ged. Staten te verzoeken onver wijld een commissie in te stellen, die onderzoekt waar werkobjecten zijn en die samenwerkt met de Rijkscom. en doet een tweede voorstel om f 50.000 ter beschikking te stellen van Ged. Sta ten om reeds direct in die richting werkzaam te kunnen zijn. De financien moeten dat kunnen dragen. De heer Kodde (St.-Geref.) meent, dat men vergeet, dat er zonder het potje een tekort van f 30.000 zou zijn. Men had vroeger door nog hooger belasting nog meer m°eten potten. Spr. wil bij de samenstelling van Ged, Staten de pro- tentantsch-rechtsche groepen laten samen gaan. De provincie heeft inzake de werk loosheidsbestrijding alleen een indirecte taak, een commissie zal niets uithalen en alleen weer geld kosten. De heer de Pauw (S.D.A.P.), becriti- seert het dat Ged. Staten zoo weinig weten van de stoombootdiensten. Dit bleek weer in de afdeelingen. Men moet reclame maken voor d*e diensten. Den heer van Dalsum wijst spr. er op. dat de salarissen en loonen in Zeeland niet te hoog zijn. De heer Dumoleijn (R.-K.) zegt, dat zijn fractie zich inzake de verkiezing van leden van Ged. Staten aansluit bij hetgeen de A.R. heeft opgemerkt. De heer Vogelaar (A.R.) vi*eest. dat als men de provincie geld beschikbaar doet stellen, het rijk dit toch in min dering brengt voor zijn bijdrage en voelt veel meer streekcommissies, dan voor een provinciale. Eerstgenoemde komen vlugger en beter op de hoogte waar werkobjecten zijn. De heer Staverman (V.D.) heeft niets tegen de samenstelling van Ged. Staten maar wel tegen de wijze waarop de samenstelling tot stand is gekomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 6