schaffing in den a.s. winter. Het weide- spitten zal onder zekere voorwaarden met regeeringssteun kunnen plaats heb ben, zoo er werkgevers daartoe ge negen zijn. Eén aanbieding is reeds bin nen, groot 0,98 H.A. De kosten zullen zijn f320, bij f 1,75 dagloon. Daardoor zouden 6 man 5 weken werk hebben. De werkgever wil 50 pCt. bijdragen. De heer Priem vindt f 1,75 te laag; f2 moet het loon zijn, anders liever niets. De heer Ringelberg vindt het een goed zaakje voor den werkgever. De heer Priem kan zulks niet aannemen, gezien den tegen- woordigen toestand in den landbouw. De heer Lijbaart informeert of bij f 2 loon, de werkgever ook 50 pCt. bijdraagt Dhr. Verhoeff vraagt of bij anderen ook reeds gevraagd is, om weide te doen spitten? De voorz. zegt, reeds aan ver schillende werkgevers gevraagd te heb ben, maar er is weinig animo. Dhr. den Boer zegt, dat de minister de norm vaststelt van het te betalen loon. Ten slotte wordt besloten te trachten tot weidespitten over te gaan, in overleg ook met den werkgeler en te trachten het loon op f2 te brengen. De voorz. zegt zoo spoedig mogelijk een baggeraak te zullen laten aanrukken tot uitbaggeren van de haven. Schipper W. v. Beveren heeft zich aangeboden deze aan de Moer dijk te halen. De voorz. zou voor de verdere regeling dezelfde commissie wil len benoemen als vorig jaar en wel B.. en W. en dhr. Priem, daar dit goed heeft gewerkt. Ook andere raadsleden dringen hierop aan. De heer Priem wenschte dit maal geen verantwoording op zich te nemen e n wil dit liever opgedragen zien ;aan 2 leden van den Bond, zijnde J. Dek ker en C. v. d. Velde Jz. Dhr. Lijbaart Zegt de meening te zijn toegedaan, dat in een dergelijke commissie slechts per sonen mogen zitting hebben, die niet alleen op de hand zijn van den werk nemer, maar ook rekening houden m!et de betalende burgerij. Daar noch de heer Priem, noch de heer Ringelberg die ver antwoordelijkheid op zich nemen, besluit men ten slotte te trachten bovengemel- den J. Dekker en C. v. d. Velde Jz. aan het college van B. en W. toe te voegen. De heer Priem informeert naar het werk in de O. L. S., wat de waterleiding en lichtaanleg betreft. De voorz. zegt dat alles in orde is en betaald. Verder zag1, de heer Priem het zwaar gewonde leeuwtje van het Stadhuis gaarne opgeborgen tot nader order. De voorz. zegt zulks toe. De heer Ringelberg wijst op eenobject voor werkverschaffing, n.l. de stadsmest- put weg te laten kruien naar de z.g.n. Beer. De voorz. meent, dat dit moeilijk zal gaan, daar de mestput reeds ver dwenen is. Hierna spreekt de voorzitter eenige waardeerende woorden tot den heer de Bruijne, die voor het laatst de vergadering bijwoont. Hij spreekt met gemengde gevoelens. Hij wenschi dhr. de Bruijne geluk met zijn benoeming als burgemeester van Opperdoes. Hij ziet hem echter noode heengaan, gaat in 't kort na zijn circa 11-jarigen loopbaan alhier, als secr.-ontvanger en acht het een voor recht aan zijn benoeming indertijd te heb ben mogen medewerken, daar in korten tijd den chaotische toestand waarin de gemeente-administratie destijds verkeerde in orde was gebracht. Wij hebben een uitstekend ambtenaar in hem gehad en daarom dankt hij hem voor al .den arbeid, die hij in 't belang der gemeente ver richtte en verder wenscht spr. hem het beste toe in zijn nieuwen werkkring. Dhr. de Bruijne zegt dank voor Ideze woorden. Hij heeft altijd een prettigen omgang ge had met burgemeester, wethouders en raadsleden en is overtuigd zijn best te hebben gedaan in de taak hem toever trouwd, Het is dan ook met weemoed, dat hij de gemeente, jdie hij circa 11 jaren heeft gediend en waar hij ingebur gerd was, moet gaan verlaten. Hij wenscht allen het goede toe en hoopt, dat ook voor Brouwershaven spoedig betere tijden mogen aanbreken. De heer den B,oer sluit zich volkomen aan bij de woorden door den voorzitter gesproken. Spr. zegt, dat in deze vergadering voorzien moet wor den in de tijdelijke vervulling der vaca ture voor secretaris en ontvanger. Met alg. st. wordt den voorz. als zoodanig aangewezen. De heer Ringelberg zegt, dat we in den heer Ide Bruijne eenj uiterst bekwaam ambtenaar verliezen, die, al is hij niet van zijn partij, op de meest on partijdige wijze de belangen van Brou wershaven heeft behartigd. Hij wenscht hem dan ook alle goeds toe in huisgezin en ambtelijk leven. Hierna sluiting. ST.-MAARTENSDIJK. In deze gemeente is door den burgemeester een plaatselijk crisis-comité opgericht ingevolge de cir culaire van het Nationaal Steuncomité te 's-Gravenhage, Het bestuur bestaat uit den burgemeester als voorzitter en de heeren A. Vroegop en M. L. Koopman, resp. secretaris en penningmeester. Aan de ingezetenen zullen circulaires worden gezonden met biljetten voor bijdragen, 't zij per week, maand, 3 maanden, half jaar of per jaar. Waar het comité zal werkzaam blijven zoolang de crisis voort duurt, is er heel veel noodig om te kunnen steunen, waarom een ernstig be roep wordt gedaan op de offervaardig heid der ingezetenen. Het comité be staat voorts uit een groot aantal leden van [ojfficiëele lichamen. Door de jachtopzieners Lindhout uit deze gemeente en Ligtendag uit St.- Annalénd werden wildstroopers met licht bak in den Uiterstnieuwlandpolder in deze gemeente betrapt. Den veldwach ters mocht het slechts gelukken een ge weer benevens 2 hazen in beslag te nemen, terwijl de stroopers zelf ont kwamen. THOLEN. Ter gelegenheid van haar l9te lustrum, gaf Tholen's mannen-, dames- en kinderkoor, onder zeer groote belang stelling een feestavond in de zaal van den heer Hoek alhier. Na eerst gezamen lijk het feestlied te hebben gezongen, riep de voorzitter, de heer D. de Vos, allen een hartelijk welkom toe, memo reerde vervolgens het ontstaan en den verderen bloei dezer groote zangvereen. In het bijzonder huldigde hij den diri gent, den heer Schutte te Bergen op Zoom, welke op zoo'n voortreffelijke wijze, van deze vereen, heeft gemaakt, een zang, die alom gehoord mag worden. Namens „Concordia" feliciteerde dnr. Amsing de jubileerende vereeniging en hoopte, dat waar van dergelijke ver. een bizondere opvoedende kracht uitgaat, vele jongelui uit Tliolen zich alsnog gedrongen mcgen voelen lid dezer nuttige instel ling te worden. Na een mooie voor dracht, behandelende den ondergang 'der Titanic, zong het kinderkoor, opgesteld achterr het scherm „De Titanic", Ontroe rend klonk het „Nader mijn God bij U" uit de kindermonden. Hierna werden zoo wel door dames-, heeren-, kinder en ge mengd koor verschillende nummers, o.a. Des morgens, van Zijd:-laan, Het Angelus, Avondlied, Bij het ontwaken, enz. op schitterende wijze uitgevoerd. De cantate „Neerlands bodem", een groot zangstuk en 4 deelen, met tenor en bariton-solo en kwartet, kinderkoor, dameskoor, .man nenkoor en gemengd koor, viel zeer in den smaak der hoorders. De heer Krijger was wel de tolk der aanwezigen toen hij de vereeniging met haar eminenten dirigent, de heer Schutte, dank bracht voor het'geschonken kunstgenot. Ook mej. Odinlc dankte hij voor haar sublieme piano-begeleiding. Hij hoopte idat dezen winter nogmaals een uitvoering kan woe den gegeven en dat dan dit per radio zal worden uitgezonden, opdat van Dol- lard lot Schelde gehoord worden de schoone klanken ven het Tholen's Man nen-, dames- en kinderkoor. Na een Warm Woord van dank, sloot :de voorz. dezen genolvollen en buitengewoon gezelligen avond. Geen wanklank werd den geheelen avond gehoord. BECHTZAKm Z1ERIKZEE, 10 Dec. Door den Kanton rechter zijn op 2 Dec. j.l. veroordeeld wegens overtreding .der Motor- en Rij wiel wet: N. C. v. d. Wl, 25 j., lanjdb'.- knecbt te N'kerk, f2 b. s. 1 d. h.; Wl. B., 19 j., slager te Haamstede, bij verst., fl b. s. 1 d. h'.; P. A. v. H,., 28 j., schippeiskn. te Greauw, bij verst., f2 b. s. 2 d. h.; J. S'., 18 j., los werkman te Zzee, bij verst., f 1 b, s. 1 d. h.; C. L. K, 30 j„ ai beider te Eikerzee, bij verst., f3 b. s. 1 d. h.; Pi. v.. d,. C,., 53 j,, arbeider te Nooirdjgouwe, bij verst., f 1 b. s. 1 ld. !h.; J. A. v. d. S,, 23 j., melk-* handelaar te Zzee, bij verst.., f 1 b. s. 1 d. h.; C. L. K'., 30 j,, arbeider te EL kerzee, bij verst., fl b. s. 1 d. h,; M. d. V„ 22 j., landbouwer te Haamstede, bij verst., fl 'b.„ s. 1 d. h.; J. L. K., 41 j., landb- te Ouwerkerk, bij verst., f3 b. s. 1 d. h.; H. W., 25 j., los werk man te Zzee, bij verst.., fl 'b. s. 1 d. h.; P. v. d. L., 25 j., Chauffeur te Eikerzee, bij verst., f4 b. s. 2 d. h.; J. J. F., 28 j., chauffeur te Dordrecht, bij verst., f 3 !b. s. 2 d. |h.; GF., 28 j„ landb. te Nieu- werkerk, f3 b. s. 1 d. ih.C. M., 18 j., landarb. te Zzee, f0.50 b. s. 1 d. h.; J. C. P., 24 j., landb. te Renesse, f0.50 b. s. 1 d. h.; J. A. D... 53 j., timmerman, te Dreisehor, f3 b. s. 3 d. h.; Algemeen.e Politieverordening: J. J. v. D., 19 j., land bouwersknecht te Zzee, bij verst., f 1 b. iS. 1 d. h.; Wi. J. Z.., 17 j., smidsknecht te Zonnemaire, fl b. s. 1 w. t.s,; J. E., 16 j., bankwerkersleerling, aldaar, f 3 b. s. 1 w. t.s.; van het algemeen visscherij- reglement v. d. binnenwateren: !W. J- v. d. M., 21 j., los werkman te Zzee, bij verst., f2 b. s. 2 d. ih.; IJkwet: P. K., 29 j., smid te Oosterland, bij verst., 5 X f 0.50 b. s. 5 X 1 d. lt; Straatschenderij P. J. K., 14 j., koewachter te Ooster land, 1 m. voorw. t.s. met proeftijd van 1 j.; A. J. K., 17 j., landarbeider te Drei- sc'hor, f8 b- s. 2 w'. t.s.; M. J. v. d. L., 15 j., landarb- aldaar, 1 m. voorw. t.s. met proeftijd van 1 j.; A. v. F., 15 j„ J. A. v. d. V., 15 j., M. J. v. d. L., 15 j. en L. P. K., 15 j., te Dreisehor, allen berisping; J. D., 13 j„ te Drei sehor, 1 m.. voorw. t.s. met proeftijd van 1 j.; J. D„ 15 j., landbkn. te B'haven, f 5 b. s. 1 w. t.s.; Wegens dronken schap: A. v. d. C,, 53 j„ arbeider te Noordgouwe, bij verst., f 15 b. s. 15 d. h. landbouw ra vjbhehmlt DE SUIKERBIETENSTEUN. Uit het feit, dat bij een opbrengst van f 25.50 voor suiker, pulp en .melasse geen toeslag meer wordt gegeven, ken men afleiden, idat de regeering een foie- tenprijs van f 14 gerekend heeft te zijn de prijs, waarbij 'de teelt voor 80 pCt). in stand zal blijven. Deze berekening zal niet ver van de waarheid af zijn. Zijn wij goed ingelicht, dan heeft ook de comissie-Lovink voorgesteld bij een op brengst van f 14 per 1000 k.g. bieten geen toeslag meer te verleenen. post en telegraphi& KERST- EN NIEUWJAARS TELEGRAMMEN. Bij de aanstaande j aars wisseling zal gedurende het tijdvak van 14 December tot 6 Januari de gelegenheid wordfen opengesteld om tegen sterk verlaagde tarieven Kerst- en Nieuwjaarstelegram men te wisselen. De bepalingen zijn in hoofdzaak de zelfde als die, welke bij .die vorige jaar wisseling hebben gegolden. aanbestedingen* Het bestuur der Coöp. fruit- en groen- tenveiling te Wateringen, heeft aanbe steed het maken van grond-,heid- en bouwwerken voor een nieuw veilingge bouw. Het laagst hadden ingeschreven A. J. Verjaal en M. J. Padmos te Drei sehor, met f78.250. kerknieuws. Ned. Herv. Kerk. NOORDWÈLLE. Zondag was het voor de gemeenten Renesse en Noordwelle een blijde dag. Nadat deze gemeenten ruim anderhalf jaar vacant geweest wa ren kregen ze Zondag in den candidaat W. J. Klaar een nieuwe leeraar. Voor een volle kerk werd Z.Eerw. 's morgens te Noordwelle door dr. A. van Iterson uit Dordrecht in zijn ambt bevestigd, naar aanleiding van Rom!. I T6. Na het einde der predikatie had de plecntige handoplegging plaats, waarna de gem;, haar nieuwen leeraar psalm 134 1 toe zong, 's Middags deed deze voor een- zeer goed gevulde kerk te Renesse zijn intrede. Naar aanleiding van Mattneus 16, eerste gedeelte vers 18, sprak Z.Eerw. voor 't eerst zijn gemeente toe. ,Na be ëindiging der predikatie 'hadden de ge wone toespraken plaats. Namens de ge meente en kerkeraden spj-ak ds. Drost van Brouwershaven den nieuwen leeraar toe en drukte 'de gemeente op het hart haar voorganger die steun te geven, welke voor een goede samenwerking zoo zeer noodig is, en verzocht, den leeraar staande toe te zingen gez. 224 1. Mede aanwezig waren de predikanten Barnouw en Pijnaeker Hordijk uit Zierikzee. Moge deze dag voor de gemeenten Noordwelle en Renesse een begm zijn van ieen vrucht dragend tijdperk. ZONNEMAIRE. Na 'herstemming is tot notabel gekozen, de 'heer N. A. Deïst met 32 st. De heer C. de Klerk ver kreeg 17 st. NOORDGOUWE. Inplaats van den heer J. Schikker, die voor herbenoeming niet meer in aanmerking wenschte te komen, is benoemd tot kerkvoogd, de heer G. Romeijn. Geref. Kerk. ZIERIKZEE. In de plaats van dhrn. J. Bienefeld en J. F. V. d. Vate, die perio diek moesten aftreden en niet herkiesbaar waren, zijn tot ouderling en diaken .ge kozen de heeren W. Goudswaard en F. L. Timmerman. Ger. Gem. SCHERPENISSE. Woensdag 16 Dec., 6 uur, 's av. Ds. Verhagen uit Middelburg. WERKLOOZEN STRAF De Raad van ^int-Philipsland heeft be sloten, dat werkloozen, die in een her berg komen, niet bij de werkverschaffing worden aangenomen. Wat zeg je? Werkeloos? Slaak eens een diepe zucht, Goed diep en blaas idan flink Je adem in de lucht. Schei uit maar, 'k weet het al, Je stinkt naar Brandewijn, Er is geen werk voor jou, Je moet eerst nuchter zijn. Kom binnen nummer twee, Ook zonder werk misschien? Ruk uit maar, vent, je zuipt, 't Is aan je neus te zien. Blijf daar maar, nummer drie, 'kKom zelf naar 't wachtlokaal Brrr, wat een vieze lucht, Je drinken allemaal. Voor jullie is geen werk; De Raad toch heeft gezegd: Slechts HIJ trekt van den steun, Die zich heeft drooggelegd. Ga weg van mijn kantoor, Bekeer je en wees sterk; Wanneer je drankvrij bent, Dan kun je aan het werk. Misschien is 't goed bedoeld, Maar 'k vraag: hoe moet het gaan Met 't kroost en met de vrouw, Die thuis te wachten staan? Als men den vader treft, Dan treft men heel 't gezin. 't Systeem loopt dus wat mank, Er zit een kronkel in. De Raad, die Jdit niet voelt, En hier geen kwaad in ziet, Die kent de draagkracht van Zijn eigen daden niet. Die zaait onvruchtbaar zaad, Dat nimmer vruchten geeft; Verhoogt nog slechts de zorg, Waar het gezin in leeft. De Raad, die aldus doet, Breekt af, maar bouwt niet op, Spreekt onrecht, want hij wijst De onschuld naar den strop. De straf, die vader krijgt, Komt neer op vrouw en kind; WAAR IS HET RECHTSGEVOEL, DAT HIERBIJ VREDE VINDT? luchtvaart. Het Luchtvaartcomité schrijft ons: De Zeeuwsche vliegplannen nemen hoe langer hoe meer vasten vorm aan en de belangstelling daarvoor neemt handover hand toe. Hebben wij den lezers reeds mede gedeeld, idal het reeds beslaande comité Walcheren wederom actief is geworden en binnenkort zal vergaderen met ons comité, ten einde te geraken tot een luchtverbinding met Vlissingen, hebben wij er ook aan toegevoegd, dat van uit Ooslburg berichten van sympatiebe- tuiging zijn ingekomen, thans vernemen wij, dat in Terneuzen eveneens een lucht vaartcomité is opgericht, dat binnenkort zal vergaderen en op welke vergadering, op uitnoodiging, ook ons comité zal wor den vertegenwoordigd door den voor zitter of secretaris. Zeer zeker is hel ook in 't belang van onze zaak, dat in hel laatste Decem bernummer van „Het Vliegveld", officiëel orgaan van „De Koninklijke Nederland- sche Vereeniging voor Luchtvaart", een uitvoerig artikel, en ruim geïllustreerd, is verschenen van de hand van ti'en voor zitter van ons luchtvaartcomité, den heer J. J. Cock. Dit artikel zal zeker wederom de noo- dige aandacht op ons streven vestigen'. Zooals reeds gemeld, heeft de K.L.M. in overleg met ons Comité besloten eenige vluchten van- en naar Rotterdam uit te voeren. Die dienst zal alleen bij ge noegzame deelname doorgaan en wel wan neer zich voor iedere retourvlucht ten minste 8 passagiers, over beide richtin gen verdeeld, hebben aangemeld. Die aan melding kan geschieden bij de agenten te Haamstede, te Zierikzee of bij de passagekantoren der K. L. M. De dienst zal dan bij voldoende deel name plaats vinden op Donderdag 24 December en Donderdag 31 Dec. a.s., als mede op Maandag 4 Januari 1932, uit te voeren als volgt: A. Donderdag 24 en 31 December: Van Rotterdam 14.00 u., van Haamstede 14.40 uur. B. Maandag 4 Januari: Van Rotterdam 9.00 u., van Haamstede 9.45 u. De bus vertrekt van het Kraanplein resp. voor A. en B., 13.40 en 8.45, ter wijl te Rotterdam de K. L. M.-autobussen 45 minuten vóór het vertrek der vlieg tuigen van het Passagekantoor Coolsin- gel vertrekken. Reizigers uit den Haag vinden deze bus aan het Station D. P. en wel op Donderdag 24- en Donderdag 31 Dec. a.s., in aansluiting op den trein, die 12,56 uit den Haag vertrekt en op Maandag 4 Januari 1932, in aansluiting op den trein, welke om 7.33 uit den Haag vertrekt. Wij' dit schrijft de K. L. M. aan ons Comité spreken de hoop uit, dat het U zal gelukken ook voor de terugvluch ten een flink aantal passagiers te boeken. Dat dit de wenseh is van ons Comité en van allen die onze plannen in de hand willen werken, spreekt van zelf. verschillende berichten OVERVAL TE GINNEKEN. Zaterdagmid dag te 5 u. is 'n brutale roofoverval gepleegd 'op 't postkantoor te Ginneken. Op .dat oogenblik is het kantoor nog geopend. Er bevond zich geen publiek, toen plotseling twee mannen binnen kwamen, die de aanwezige ambtenaren revolvers voorhielden en eenige schotn losten. Ontsteld namen de ambtenaren ide vlucht. De bandieten maakten zich toen meester van een grooten geldkist, in houdende bankpapier, postwissels, post zegels .en andere geldswaardige papie ren en maakten zich hiermede ijlings ,uit de voeten. De gevluchte ambtenaren had den echter door hun geroep: „Houdttien dief", de aandacht weten te trekken van den zoon van den nabijwonenden burge meester, die toesnelde en kans zag een der bandieten te pakken. Dit bleek te zijn een vroegere kellner uit het hotel „Dennenoord" te Ginneken, waar ruim een week geleden eveneens een overval werd gepleegd. De man, C. genaamd*, had de geldkist op zijn vlucht laten! vallen, terwijl zijn mededader, B. ge naamd, wist te ontkomen. De politie heeft onmiddellijk zijn achtervolging op genomen en twijfelt er niet aan, dal zij hem spoedig in hechtenis zal kunnen nemen. C. heeft bekend ook den over val op Dennenoord te hebben gepleegd. VERDRONKEN. Bij den Calandpolder waren Vrijdag een 2-tal Belgische hee ren aan het jagen met het jacht „Oasis"» Zij hadden zich met den 15-jarigen Al- bert Victor de Mayer, zoon van een der jagers, in een roeiboot begeven. Deze boot is omgeslagen en daarbij zijn de 3 personen te Water geraakt. De beide hee ren wisten zich te redden, doch Ide 15- jarige jongen is, niettegenstaande rnen nog geruimen tijd vischte, biet terug ge vonden. (M. Ct.) van heinde en vee, Door het smelten van de sneeuw op de bergen is de Maritza zoo snel gestegen, dat zij buiten haar oevers is getreden en bij Adrianopel een gebied van 20 K.M.2 heeft overstroomd. In de stad zelf staan 400 huizen onder water en er zijn eenige gewonden. Het spoor wegverkeer naar Constantinopel is ge stremd en de treinen van den Balkan- express gaan over Saloniki naar den Bosporus. Uit Leavenworth in Texas dwongen zes gevangenen, die zich heimelijk ge weren hadden weten te verschaffen, den directeur der gevangenis de groote poort te openen en namen zij de vlucht met 'n door hen gerequireerde militaire auto. De politie zette hen onmiddellijk na. Drie gevangenen werden opnieuw gepakt, ina een vuurgevecht, waarbij er twee gewond werden. De drie anderen werden in een boerderij, waarin zij zich gebaricadeerd hadden, dood gevonden. Het Duilsche s.s. „Venus" is Vrijdag avond bij de Noorsche kust in een Z.W. orkaan geraakt. Het schip strandde tus- schen Bergen en Aalesund. Ondanks den sterken zeegang ging de bemanning, die uit 13 koppen bestond, in de reddings- booten. De grootste reddingsboot, 'waarin zich 7 'man bevonden, werd in de draai kolk van het zinkende schip naar ide ►diepte gezogen. De andere boot kon Ihet land bereiken, doch van de zes in zittenden waren reeds drie bevroren. Een der overlevenden stierf onmiddellijk n? landing. TELEGRAMMEN, DE STAKING IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Enechedé (V.D. Degrooto staking in de Twentsohe textielindustrie ia hedenmorgen begonnen. In tegen stelling met voor 14 dagen was het overal buitengewoon rustig. Gestaakt wordt op de fabrieken die aangesloten zijn bij de plaatselijke fabrikantenver- eeniging. Op de niet aangeslotenen wordt niet gestaukt. Te Oldenzaal wordt op l fabriek gestaakt, evenals te Borne, Neede en Hengelo. Overal was het eohter rustig en er deden zioh geen incidenten voor. Alleen de leden van het vaste personeel, de bazen, het per, eoneel van de smederij en enkele oude arbeiders zjjn aan het werk gegaan. Yelen van hen zijn eohter weer naar huis gestuurd omdat het bedrijf is stopgezet. Het is niet mogelijk een juiste opgave van het aantal stakers te geven. Ongeveer 13 a 14000 arbeiders in totaal zullen het werk hebben neergelegd, waarvan in Enschedé circa 9000 KERSTGROET VAN DE KONIN GIN. Den Haag (V.D) H. M de Ko ningin is voornemens om een persoonlijke groet tot Haar volk te richten in deze moeilijke tijden. B M. zal deze Kerst groet op Vrijdag 25 dezer, des n.m to 4 uur, voor de radio uitspreken (golf lengte 1875 M.) AUTO TE WATER Rijswijk (V.D.) Iu den nacht van Zondag op Maandag, oiroa 1 uur, is een 6 persoonsauto, be stuurd door zekere van L. uit Rotterdam van de hooge walkant in de vliet ge reden, doordat de chauffeur niet bemerkte dat de weg eenigszins naar een brug afbuigt. In de auto bevonden zich 2 beroepschauffeurs, n 1. L. en H. uit Rotterdam en voorts de heeren J. en v. 8. uit Den Haag en de dames R. en W resp. uit Vlaardingen en Rotterdam. 5 personen konden worden gered. De 22-jarige J O. G. v. S. uit Den Haag kon evenwel niet tijdig worden opge haald en verdronk. De auto is later gelicht. Dr. Klaassen uit Rijswijk heeft den dood bij v. S. vastgesteld en de 5 geredden, die allen min of meer ernstig waren gewond, verbonden. Nadat do gewonden naar het politie-bureau te Rijswijk waren overgebracht, zfin zij later naar hun respectieve woonplaateen vervoerd. DE OVERVAL TE GINNEKEN. Breda (V DDe gearresteerde ChriR- tiaans van den overval op het post kantoor te Ginneken heeft bekend, dat b. zijn medepliohtige was Met hem had hij den ochtend voor den overval zijn intrek genomen in jeen onbewoonde gemeubileerde villa, waar beide mannen zich aan den inhoud van de provisie kast en wijnkelder te goed hadden ge daan De geheele Zondag is te Ginneken en omgeving naar de 2de verdachte gezocht, omdat men vermoedde, dat hij geen geld bij zich had en dus niet ver weg kon zijn Vannacht om half 1 is hij te Nijmegen gearresteerd en Maandag naar Ginneken overgebracht. JAPAN VERLAAT DEN GOUDEN STANDAARD. Londen (V.D.) De Ja- pansohe regeering heeft heden besloten tot opheffing van den gouden standaard. De beurs te Tokio is gesloten en zal waarschijnlijk 2 dagen gesloten blijven ONVOORZICHTIGE DIEVEN Helmstedt (V.D.) Zondagavond laat werd alhier een hevige explosie waar genomen Nog in de loop van den nacht werd in het munitiepakhuis van een steenfabriek te Emmerstedt ondekt, dat 22 pakken, elk bevattende 2| kilo spiing- stof en ongeveer 100 springpatronen waren gestolen, Waarschijnlijk tenge volge van onvoorzichtigheid is de spring stof tot ontbranding gekomen en met een dievige knal ontploft. De dieven zijn waarschijnlijk om het leven gekomen SCHEEPSRAMP. Rome (V.D.) Do sleepboot „Tesoo" is tengevolge van een hevige storm op weg van Maddalena (Sardinië) naar Civita Vicohia nabij do kust van Sardinië in de Tyrrheensche zee vergaan. Men vreest dat de geheele bemanning, bestaande uit 30 koppen, is omgekomen Een kruiser heeft nog getraoht hulp te verleenen, dooh is hierin, tengevolge van de ruwe zee, niet geslaagd. ONLUSTEN. New-York (V.D.) Te Honolulu, de hoofstad van de Hawaï- eilauden hebben ernstige onlusten plaats gevonden, zoodat thans in de stad een niet offioieel afgekondigde staat van beleg heerscht De onlusten ontstonden doordat Amerikaansehe matrozen een Japanner wilden lynohen die ervan werd vercfacht een Amerikaansch officier te hebben aangevallen. Men dreigde den Japanner van een rots in zee te willen gooien, dooh ten slotte gaf mon hem een pak slaag. De inboorlingenbevolking echter koos party voor den Japanner on or ont stonden ernstige geveohten tussehon do inboorlingen en de matrozen. Eenige detachementen mariniers werden aan land

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 2