HET ERNSTIG VLIEGONGELUK MET HET K.L.M. POSTVLIEGTUIG „DE OOIEVAAR". Hierboven het verongelukte toestel. Inzet: links tweede piloot van Onlangs, reohts eerste piloot Wiersma, die beiden werden gedood. vraagt, of meni voor werkverschaffing ook eens wil aankloppen bij het pol derbestuur; aan zijn wensch zal voldaan worden. Daar deze vergadering hoogst waarschijnlijk de laatste van dit jaar is, dankt de voorzitter den leden voor hun toewijding en aangename samenwerking en wenscht hen genoeglijke Kerstmis en Oudejaar. Daarna sluiting. ELLLEMEET. In de vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Maan dag 7 December, was alleen dhr. A. P. v. d. Weijde met kennisgeving afwezig. Voorz. de burgemeester. De begrooting van de haven bij Kloosternol wordt goed gekeurd met ontvangsten en uitgaven van f5854. Dhr. v. d. Stolpe spreekt hierbij' over de post beschoeiing. Op een verzoek van C. Kristelijn Cz., om ontheffing van schoolgeld, wordt op voorstel van B:. en W. besloten geen ontheffing te ver- leenen, daar hij is aangeslagen naar zijn juist inkomen. Hem wordt echter uitstel van betaling gegeven tot uiterlijk 1 Aug. '32. De voorzitter leest voor een adres van pachters van gemeentegronden om verlaging van pacht. B. en W. stellen voor aan alle pachters van de bouwlanden een vermindering toe te staan van 20 pCt. over 1931, omdat ze van oordeel zijn, dat de pachters, die hooge prijzen hebben geboden, de gevolgen daarvan zelf moeten dragen en de malaise voor allen geldt. De billijkheid brengt dus mee een gelijk percentage te minderen voor allen. Dit vinden alle leden billijk, waar na het voorstel met alg. stemmen wordt aangenomen. Men besluit tevens geen vermindering voor zijkanten van wegen toe te staan. Een schrijven van W. Kos- tense wordt, als zijnde ongezegeld, ter zijde gelegd. Van het Staatsboschbeheer is mededeeling ontvangen, dat er geen bezwaar bestaat tegen veiling van de 16 iepenboomen, maar dat noodig is, dat dit gebeurd vóór 1 Maart a.s. en |de schors dadelijk onschadelijk wordt gemaakt door deze te verbranden of gedurende drie maanden al of niet met de stam verbon den onder water te houden. Wèl wordt bezwaar gemaakt tegen het vellen der knotwilgen, omdat deze nog gezond zijn. Na bespreking hiervan wordt besloten, dit werk door de werkloozen te laten doen en tot brandhout te laten verwer ken. Het daggeld daarvoor wordt vast gesteld op fl,50 en besloten er alleen hoofden van gezinnen en kostwinners aan te laten werken. Op voorstel van dhr. v. d. Stolpe wordt mede besloten slechts vier dagen per week te laten arbeiden. Wat de wilgen betreft wordt op voorstel van dhr. Gast nogmaals verzocht deze op te mogen ruimen en dan in del plaats opgaande wilgen te planten. Nog wordt gesproken over de Breede Weg als object van werkverschaffing, maar daar is voor de gemeente zoo goed als niets aan te doen. L. Hanse sprak er over om steun te geven aan werklooze arbeiders, die bij de landbouwers nog aan het werk ge houden worden. Naar aanleiding daarvan leest de voorzitter voor een schrijven van den minister d.d. 13 Nov. '31, betref fende steun bij plaatsing van werklooze arbeiders bij landbouwbedrijven. Nadat J. Hanse nog gewezen had op dood hout op de begraafplaats, wat reeds de aan dacht van B. en W. had en binnenkort in orde zal komen, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. ST.-PHILIPSLAND. In de alhier gehou den raadsvergadering waren alle leden aanwezig, behalve dhr. van Dijke. Voor zitter-secretaris, de burgemeester. Ope ning op de gebruikelijke wijze. Een ver zoek van de Stichting „Landverhuizing Nederland", om een subsidie, wordt voor kennisgeving aangenomen. Dhr. P. Ver linde verzoekt op toerbeurt in aanmer king te mogen komen voor gemeente- smidswerk. Wordt toegestaan. De In specteur der Dir. Belastingen te Zierikzee deelt mee, dat de „kwade post" ver mogensbelasting over 1930—1931 bedraagt f 66,50 en die der Inkomstenbelasting f659,61. Dhr. J. Wagemaker, schipper al hier, vraagt vrijstelling van havengeld. Adressant heeft van de haven gebruik moeten maken, wegens ziekte van zijn kind. B. en W. deelen mee, dat de ver ordening inwilliging van het verzoek niet toelaat. Dhr. Neele zou de verordening willen wijzigen en wijst er op, dat ge noemde schipper, als mede-slachtoffer van de malaise, door dit geval nog ernstiger wordt gedupeerd. De voorzitter zegt, dat wijziging van de havengeldregeling niet aan de orde is. Na nog eenige discussie^, wordt op het verzoek afwijzend beschikt. Dhr. A. de Kool te Anna-Jacoba-Polder deelt mee, dat hij zijn benoeming tot lid van het Burgerlijk Armbestuur niet aanneemt. Dhr. S. J. J. Everaers verzoekt met zijn groentewagen over de gedempte sloot achter den Oostdijk te mogen rijden. Hierop wordt afwijzend beschikt. Inge komen is een circulaire betreffende het door de gemeente uitzetten van kasgel den, waarover door Ged. Staten reeds meer is geschreven. Dhr. J. v. Strien, tevens voorzitter van de Boerenleenbank alhier, deelt mee, dat de Boerenleenbank niet in staat is effecten te nemen. De voorzitter vindt dit jam'mer en meent, dat het aanbeveling verdient te schrijven naar de Bank der Ned. Gemeenten. Weth. v. Nieuwenhuizen zegt, dat dan geïnfor meerd moet worden hoeveel rente die geeft. Aldus wordt besloten. Vervolgens deelt de voorzitter mee, dat reeds in Mei besloten is een nieuwe politiever- dening op te stellen. Zulks is gebeurd. Over enkele artikels hiervan wordt uit voerig gediscussiëerd. Het nieuwe artikel 125 houdt b.v. in, dat op Zondag de café's moeten gesloten worden. De heer Neele juicht dit toe. De voorzitter zegt, dat op Zondag hier wel zeer weinig café bezoek is, maar er moet ook geen ge legenheid zijn voor doortrekkende voet ballers enz., om café's aan te doen. Weth. van Nieuwenhuizen meent, dat, waar op Zondag het cafébezoek van de inwoners bijna nihil is, men het verbod wel kan missen. Zijns inziens dient reke ning gehouden te worden met doortrek- kenden, die door bijzondere omstandig heden gedwongen worden zich in het café op te houden. Spr. denkt hierbij b.v. aan automobilisten, die ongemakken krijgen aan hun wagen, enz. Dhr. Geel hoed informeert of ook 't tramstation gesloten wordt. De voorzitter antwoordt bevestigend. De reizigers zijn vrij. Dhr. Neele meent, dat er toch een wachtlokaal is. (Spreker bedoelt de bekende blikken „bussen"). Dhr. Geelhoed acht dit geen lokaal ,om de menschen in te laten wach ten op de tram. Dhr. van Strien wijst er op, dat er toch ook 's Zondags reizigers in de café's kunnen zijn. De voorzitter zegt, dat zulks wel niet zal plaats vinden. Over het voorstel staken de stemmen. De heeren L. J. van Nieuwenhuizen, A. A. van Nieuwenhuizen en J. Geelhoed stem men tegen. Daarna volgt bespreking van art. 128. Daarin is opgenomen: In open bare localiteiten of vergunningen mogen zich niet bevinden, a. zij, idie deel uit maken van een gezin, waarin één of meer leden ondersteund worden door een instelling van weldadigheid; zij, die uitkeering ontvangen uit een werkloo- zenkas of door middel van een andere steunregeling, of aan wie van gemeente wege werk wordt verschaft. De voorz. deelt mee, dat de meerderheid van B. en W. het hiermee eens is; weth. van Nieuwenhuizen is er tegen. Dhr. L. J. van Nieuwenhuizen motiveert waarom hij er tegen is. Hij vindt deze maatrelgel veel te ingrijpend. Niet vergeten mag worden, dat de werkloozenkas geen be deeling is. De arbeiders hebben het wet telijk recht daaruit te trekken. Bovendien bestaat de kans, dat in andere gelegen heden gezocht zal worden, wat hier ver boden wordt, zonder dat ingrijpen |dan mogelijk zal zijn. Hij doet een beroep op de raadsleden om tegen te stemmen. Dhr. Neele vindt het jammer, dat dit artikel in de verordening moet komen, maar hij meent, dat het noodzakelijk is. De raad mag het herbergbezoek niet be vorderen. De voorzitter zegt, dat deze bepaling in Scherpenisse ook bestaat. Hij vindt het verschrikkelijk, dat steuncenten in de herberg gebracht worden. Hij meent, dat alle menschen, onverschillig Van welke kerkelijke gezindte, dit met hem eens zullen zijn. Weth. v. Nieuwenhuizen zegt, dat de voorzitter niet in de rechten van de arbeiders mag ingrijpen, ook niet uit godsdienstig oogpunt. Dhr. Geelhoed vraagt, of het herbergloopen komt door de steuntrekkenden? De voorzitter zegt, dat B. en W. er anders niet mee ge komen zouden zijn. Weth. v. Nieuwen huizen wijst er nog op, dat dit verbod, overal waar het bestaat, reeds aan het verwateren is. Dhr. Neele zegt, dat de politie er is, om het te handhaven. Het voorstel wordt aangenomen met de stem men van de heeren L. J. v. Nieuwen huizen en J. Geelhoed tegen. Bij art. 59 wordt met algemeene stemmen aangev nomen: a. Het is verboden aan kinde ren, beneden 14 jaar, tabak, sigaren of sigaretten te verkoopen in het openbaar; b. het is aan anderen dan aan ouder^ voogden of verzorgers, verboden aan kinderen beneden 14 jaar, rookartikelen ten geschenke te gfeven of op andere wijze te verstrekken; c. het is verboden om kinderen beneden 14 jaar op een weg of voetpad tabak, sigaren of siga retten te rooken, tabak te pruimen of tabak, sigaren of sigaretten anders dan in gesloten kisten, doozen of zakken bij zich te hebben. Wegens de aanhouding Van a rt. 125 wordt «de eindstemming over de verordening aangehouden tot een volgende vergadering. Vervolgens wordt overgegaan tot de benoeming van een onderwijzer aan de O. L. S. No. I. Met algemeene steirimen wordt No. I van de voordracht, dhr. W. C. de Lathouder te 's-Gravenhage benoemd. Ingediend is een verzoek van het bestuur eener zang- vereeniging om voor heer repetities een schoollokaal te mogen gebruiken. De voorzitter heeft dit reeds voorloopig toe gestaan. Weth. v. Nieuwenhuizen vindt, dat hij hiervan zeker had moeten weten, waar hij met de controle op een en an der belast is. De voorz. vraagt of de wethouders wel een controleert? Dhr, v. Nieuwenhuizen zegt, dat hem nimmer officiëele klachten bereikt hebben. De voorzitter zegt, dat er bij hem twee zijn ingediend. Hij weet ook, dat de muziek^ vereenigingen twee avonden per week repeteert, in plaats van één. Dhr. van Nieuwenhuizen meent, dat het de plicht van de voorzitter was geweest, hem dit mee te deelen. De voorzitter zegt, dat dhr. v. Nieuwenhuizen als controleur het zelf had moeten weten. Dhr. Neele vindt het niet in den haak, dat de muziek zonder vragen 2 avonden neemt. Weth. v. Nieuwenhuizen zegt, dat het niet ziji? taak is dit te controleeren. Hij heeft op zich genomen klachten over bescha diging e. id. te onderzoeken. Na nog eeni ge discussie stelt dhr. Neele voor te onderzoeken of de muziekvereeniging 2 avonden per week repeteert. Blijkt dit juist te 2ijn, dan zal zij van af 1 Octo ber het verbruikte licht dienen te beta len en zal bovendien slechts voor één avond permissie worden gegeven. Met algemeene stemmen wordt alzoo beslo ten. Het ingediende verzoek wordt inge willigd. Besloten wordt over te gaan tot verlichting van de Sluisblok. Aangeno men wordt na discussie een voorstel van B'. en W. buizen te doen leggen voor de woning van A. Verwijs, in verband met vuilafvoer naar rioleering; op kosten van adressant, waarvoor deze een schuldbe kentenis zal moeten teekenen. Besloten wordt den gemeente-veldwachter aan te sluiten bij de telefoon, met dag- en nacht- verbinding. Kosten f 49 per jaar. Bij de rondvraag bepleit de heer A. A. v. Nieu wenhuizen vrijstelling van hondenbelas ting voor waakhonden. Dit wordt aan gehouden tot de vaststelling van het nieuwe kohier. Daarna sluiting. OUD-VOSSEMEER. De landeigendom men van het Weezen-Armbestuur, die een uitgestrektheid van pl.m. 150 BI. gem. hebben, worden in kavels verdeeld, op zoover mogelijk, beschikbaar gesteld voor ingezetenen, die daarvoor in ;de termen vallen. Er worden n.l. voorwaarden ge steld, waaronder men verkiezen moet, om in aanmerking te komen. Er zijn thans weer enkele perceelen vrij geko men, die dezer dagen onder de gega digden verloot zullen Worden. RECHTZAKEN» Ter openbare terechtzitting van den Politierechter tè Middelburg van 8 Dec. werd o.m. behandeld de zaak tegen B. Th. de V., 26 jaar, landbouwer, wonende te Haamstede, verdacht van mishandeling van J. Kik op 15 October 1931 te Haam stede. Eisch en uitspraak f 15 b. s. 5 d. hechtenis. JAANÖBÖU W EN V METKMH/IL DE BIETENCAMPAGNE IN WjEST- BRABANT. Zoo behoort deze campagne weer tot liet verleden, ongekend vroeg dit jaajrt. Veteranen uit de suikerindustrie Weten zich een dergelijke korte Campagne nau welijks te herinneren. Wiel is een hoe veelheid verwerkte bieten van een fa briek als „Dinteloord", van ruim 190 millioen nog respectabel, maar toch voor een fabriek met een capaciteit als deze lang niet voldoende. Onder deze hoeve|el- heid zijn 2 a 3 millioen kg. Duitsche bieten. Door de bestaande bepalingen in Duitschland, die de fabrieken geen ge legenheid geven alle aangeboden bieten op te geinen, moesten deze naar Ihet buitenland worden verkocht. Gezien den afstand en de wijze waarop de Duitsche boer deze bieten moet leveren, kan men nagaan, dat het ook in Duitschland niet rooskleurig is, al zullen (er natuurlijk van wege de hooge bescherming pok wel producten zijn die meer opleveren. De campagne heeft overigens een bui tengewoon gunstig verloop gehad, de bieten waren tot het laatst toe zeer gezond. Het suikergehalte, dat ,anders legen het einde der campagne vaak wat lager wordt bleef dit jaar op zeer hoog peil, storm en mist, die den geregelden aanvoer vooral op het laatst in gevaar kunnen brengen kwamen niet voor, even min als hooge watervloeden, Idie de ge weldige stapels bieten op de havenplaat sen wegspoelen en enorme schade kunnen aanrichten. Doch hiermee is ialle goeds gezegd, de suikerprijzen dalen steeds en hebben een nieuw laagterecord gehaald; de werkman voor wien de camjpagne een tijd is, waarin vaak wat opzij ge legd kan worden, heeft daar dit jaar weinig of geen gelegenheid toe gehad, door den korten duur en de lagere loo- nen, zoowel aan de fabriek als op de havenplaatsen. En dan tenslotte de schip pers. Wat een armoede wordt er door deze menschen geleden, stilgeleden, want her en der zijn ze verspreid om nog ergens een van de schaarsche vrachtjes DE EZEL VAN MIJNHEER PIMPELMANS door G. TH. ROTMAN. 65. Maar ach, mijnheer Pimpelmans Kon beter met koeien en paarden, dan met een motorfiets overweg. Hij had het in dertijd zoomaar eens voor de aardigheid op den motor van een kennis geleerd*. Hij slingerde van links naar rechts over den weg.... Daar, 'n eindje voor hem uit, liep Krelis de melkboer, die twee zware melkbussen aan z'n juk torste.... 66. Toet-toet-toet! deed mijnheer Pim pelmans, maar Krelis dacht blijkbaar; „de weg is breed genoeg" en hij sjokte rustig voort. Pang! daar ratelde de mo torfiets voorbij en Krelis kreeg een ge- duchten „oplawaai" tegen het eene eind van zijn juk, zoodat hij wel drie minuten lang in het rond tolde als 'n vliegwiel. Z,n melk was meteen gekarnd! i machtig te worden. Ook zij teerden een tijdlang op een goede campagne. Nu hebben ze nauwelijks 7 weken werk gehad, tegen vrachtprijzen te laag om eenige reserve voor de komende maanden te maken. In de goede jaren was een dag na het eindigen der campagne geen schip meer bij de fabrieken te zien, nu blijven velen maar liggen, er is toCh nergens iets te verdienen. ZEEUWSCHE LANDBOUW-MIJ. Maandag heeft te Middelburg 'de Zeeuw- sche Landbouw-Mpij. onder voorzitter schap van Mr. P. Dieleman, vergaderd, In Zijn openingswoord herdacht tie voor zitter, den Keer Iman Kakebeeke, den overleden secretaris van de maatschappij. Bij de mededeelingen merkte de voor- teitter o. a. o(p, dat inzake steun aan ont- wateringswerken door de regeering wordt voorzien en dat het hem bekend is, dat mag worden aangenomen, dat ook in Zeeland met rijkssteun zulke werken zullen worden aangevangen. Spr. is wat betreft het lager onderwijs van oordeel, dat te veel kinderen in één klasse, verkeerd is. Aan het K. N. L. C. is gevraagd actie te voeren om een belasting op land bouwproducten te verkrijgen, zooals ook voor verschillende toonbankartikelen geldt en dan b.v. 10 pCt. Het dagelijksch bestuur staat op het standpunt, Idat tie Z.L.M. als landbouw organisatie niet kan treden in loon- kwesties, welke in het bedrijf voorkomen. Het dagelijksch bestuur acht 't ver keerd, plaatselijke acties inzake ophef fing van de sociale lasten te verkrijgen, te voeren, zooals enkele landbouwers uit Sommelsdijk wenschten. Dit moet ge schieden idoor de drie centrale landt- bouworganisaties. De heer Klompe wil adhaesie betuigen aan tie motie-Duijs, om personen be neden een inkomen van f 1500 vrij te stel len van de sociale lasten. De secretaris ir. Siebenga, zegt, dat hij blijft meenen, dat dit op den weg) van het K.N.L.C. ligt. De heer de Clercq meent, dat er moge lijkheid is ontheffing of uitstel te krijgen. De heer Siebenga weet alleen, dat er een aanschrijving van den minister tot de voorzitters van den Raden van Ar beid is gericht om soepele toepassing van de bepalingen der wet en niet direct tot vervolging over te gaan. De voorzitter meent, dat men alleen door een wetswijzignig tot het verlang de zal kunnen komen. Daarna sprak de heer van Bommel van Vloten over de kwestie van den steun aan de suikerbietenteelt. Spr. wijst op de Memorie van Ant woord, op de landbouwbegrooting, waar in nu erkend wordt, dat f4.50 een te lage steun is en spr. noemt het een groote ommekeer, dat men nu komt met f8.25. Ook nu is dit alleen als de op brengst van de suikerbieten minder dan f25.50 per 1000 k.g. bedraagt. De steun wordt zoo verleend, dat dit bedrag als maximum Wordt gehaald. Daarbij komt nog f 2.20 eompenseerend invoerrecht en f 0.30 voor het verschil tusschen den marktprijs van suiker te Hamburg en dien te A'dam. Een totale steun zal op die wijze worden verleend van als maxi mum f 14.100.000. Een controle«com. zal nagaan bij fabrieken en telers om tc komen tot 80 pet. van het in 1928, 1929 en 1930 gemiddeld geteeld pantal h.A. suikerbieten, waarbij ook rekening wordl gehouden met bedrijfsvoorgangers. Hier mede zal volgens spr. de kwestie van den suikerbietensteun zijn opgelost en heeft de regeering blijk gegeven dien nood van de landbouwers nu goed in te zien. Spr. brengt daarvoor hulde aan de regeering. De heer Siebenga sluit zich hier vol komen bij aan en ziet hier succes voor de 3 landbouAvorganisaties in, die steeds op een goede regeling ter zake hebben aangedrongen. Gebleken is nu, dat de regeering den landbouw goed steunen wil. De tarwewet is inderdaad een steun voor den akkerbouw en daarnaast moest een goede steun komen voor de suiker bieten. Het is nu een behoorlijke steun die wordt voorgesteld, maar ide land bouw mag er niet ,op inslapen, vooral als er een kleine opbrengst is als dit jaajr. Ook zijn er nu ernstige plannen voor steun aan den vlasteelt en daardoor aan de vlasbewerking. Ook wijst spr. op het wetsontwerp tegen dumping, al weet hij niet of dit geheel zal voldoen aan de wenschen. Hij betwijfelt dit en daarom is er een adres terzake aan de regeering gericht. Zeer belangrijk noemt spr. het ook, dat het wetsontwerp tot coitingen- lering van den invoer z.h.st. is aange nomen. In de namiddagvergadering hield de heer C. Zwagerman, rijkszuivelconsu- lent een lezing over zijn reis naa,r De nemarken. OUD-VOSSEMEER. Woensdagavond is tot kerkvoogd benoemd de heer J. Fluijt. Deze benoeming geschiedde in de vaca ture, ontstaan door het bedanken van ds. F. de Gidts en verder wegens de niet-asnneming der benoeming door den heer M. K. van Nieuwenhuijzen. SCHERPENISSE. Tot ouderling zijn ge kozen de heeren A. C. Kievit en Jac. H. Hage, zulks in de plaats van de heeren A. Oudesluijs Jz., die bedankt heeft en Jac. Muller, die overleden is. Tot diakenen zijn gekozen de heeren Jan M. Muller en L. Vos, zulks in de plaats van de heer M. D. Geuze die bedankt heeft en de heer Abr. Kievit, wegens zijn benoemming tot ouderling. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Lathum, cand. H. W. Waardenburg te Bruinisse. LUCHTVAART. HET ONGELUK MET „DE OOIEVAAR". Een Aneta-telegram uit Bangkok meldt dat kolonel Brinsmead een hersenschud ding bekwam, en eenige ribben brak, waardoor zijn longen beschadigd werden. Zijn linkerarm en zijn linkerbeen zijn gedeeltelijk verlamd. Volgens een later bericht is kolonel Brinsmead zoodanig hersteld dat hij kon worden overgebracht naar een herstel lingsoord. De toestand van den marconist Van Zadelhof is vooruitgaande. Hij herinnert zich van de delails van het ongeluk niets. Het zakpotlood, dat de heer Brinsmead bij zich droeg, zou in diens borst ge drongen zijn, terwijl tijdens een pers- gesprek gebleken is dat de heer Van Zadelhoff zoo dicht bij het radiotoestel zat dat de schok minder groot was, zoodat hij slechts lichte 'kneuzingen be kwam. De begrafenis van jde slachtoffers fvViersma, Van Onlangs en Kotte ge schiedde op het protestantsche JcerlChiof onder de grootste belangstelling. Baudart en Borg werden begraven ,op het R.-K. kerkhof, nadat de plechtige dienst in de Assumption Cathedral daaraan was voorafgegaan. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand November. KERKWERVE. Geboren: 2, Suzanna, d. van A. de Bil en A. M. Nuijens; 23, leven loos aangegeven dochter van C. v. d. Wekken en J. Potappel. Overleden: 13, Foeke Marten Kuipers, 29 j., z. van M. Kuipers en L. v. Swig- chum. SEROOSKERKE. Overleden: 2, Jacoba van Malland, 76 j., wed. van W. J. van den Berg; 2, Johanna Hoogenboom, 81 j., echtg. van H. Bodbijl; 11, Jobina Ja- komina Legemate, 19 j., ongeh. RENESSE. Gehuwd; Johan Hoogen boom, 56 j., wed.n van N. L. Voorbeijtel en Tona Theresia Bolle, 56 j. HAAMSTEDE. Geboren: 12, Maria Anna Jacoba, d. van Marius van der Weel en Elizabeth Marina Boot. ELLEMEET. Overleden: 12, Adriaan Geschiere, 81 j., wedn. v. Neeltje Me- gank; 24, Janna Dourleijn, 83 j., echtg. van Frans Comelis de Roo. ELKERZEE. Geboren: 12, Hendrik Ja cobus, z. van Hendrik Jacobus Spoor maker en Jansje Cornelia Vingerling. Gehuwd: 6, Thonus Tuiten, 29 j., j.m. en Kaatje van der Weele, 28 j., j.d. BROUWERSHAVEN. Geboren: 26, Ma- rinus, z. v. Comelis Grootjans en Adri- ana Roggeband. Overleden: 20, Leintje Dana Coomans, 55 j., echtg.e van Pieter tie Potter.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 6