- THOLEN. Woensdagavond trad in de zaal van den heer Hoek alhier op voor het Departement Tholen tot Nut van 't Algemeen, Mevr. E. J. van den Broecke— de Man uit Aardenburg. Na een inleidend woord door den voor zitter, werd het programma vertolkt: 1. „Peer Gynt", van Ibsen; 2. „Als vreem deling in 't Rijksmuseum"; „Am'borix", van Timmernians; „De nood van St.- Nicolaas", id., en „Hoe richten wij onze woning antiek in" en tot slot „Celiba tairs-wee", beide van Charivarius. Een hartelijk applaus bewees, dat een en ander in den smaak van het publiek viel. De zaal was matig bezet. Namens de vergadering bracht de voor zitter de spreekster een woord van dank voor de keurige vertolking der verschil lende nummers. 9 ONDERWIJS* SCHERPEN1SSE. De heer D. J. Hartog, onderwijzer aan de O.L. School, die op 1 Dec. den 65-jarigen leeftijd had be reikt zal nog tot 1 Maart aanblijven. LANDBOUW EN VEETEELT. HENGSTEN KEURINGEN. De Provinciale Regelingscommissie v. d. Paardenfokkerij in Zeeland, Zeeuwsch Landbouwhuis te Goes, deelt ,ons mede, dat de Centrale Hengstenkeuring te Goes is vastgesteld op Donderdag 11 Februari 1932 des voormiddags te 9 uur. DE UITVOERING DER TARWEWET. Het Dag. bestuur der Gewestelijke Tar- weorganisatie voor Zeeland (G. T. Z.) had tegen Woensdagmiddag enkele vertegen woordigers der pers uitgenoodigd tot een conferentie in het Landbouwhuis te Goes, teneinde nog eens eene goede toelichting te geven op het wezen van de tarwewet en haar uitvoering, nu den laatsten tijd weer meermalen critiek daarop in ver nomen. De voorzitter, de heer Iz. P. van der Weele, heette de aanwezigen welkom en gaf daarop het w oord aan den secretaris, den heer Ir. J. Siebenga, die zeide, dat nu er weer sensatie wordt verwekt, het wenschelijk is, men goed en volledig op de hoogte wordt gesteld. Na de moeilijk heden geschetst te hebben, waarin de tarweverbouwer in 1930 was geraakt, wees spr. op de protestvergadering in Novem ber 1930 van alle landbouworganisaties in Zeeland. Toen was er nog niets, maar thans heeft men de tarwewet gekregen, waarbij van het standpunt wordt uitge gaan, dat het werk gelegd wordt in de handen van de organisaties van de leve ranciers, dus van de verbouwers. Daar door ontstonden de acht gewestelijke tar- weorganisaties met haar centrale te Rot terdam. Deze C. T. O. heeft als afneemster de vereeniging van handelaren, de V.I. T. A., met welke een overeenkomst is aan gegaan, onder goedkeuring van het re- geeringsbureau, dat alleen toezicht houdt, voor een levering tegen gemiddeld f 12,50 per 100 K.G. Daar boven moet de VITA dan betalen f 1,35 voor verschillende kos- iJj&iten- Over dit bedrag is veel te doen, maar het is toch lager dan het verschil in prijs, die de boer vroeger ontving, en hetgeen de handelaren moesten be talen. De minister heeft bepaald, dat alles door belanghebbenden moet worden be taald en dat de regeering niets voor haar rekening neemt. Behalve 25 cent voor vracht, omvat het gelaakte bedrag dan ook 10 cent voor den regeerings- commissaris, 10 cent voor de centrale tarweorganisaties, 15 ct. voor de G.T.O., 60 ct. bewaarloon voor de handelaren, 10 ct. voor verzekering enz. en 5 ctt voor de algemeen© kosten. Als men zegt, dat er veel meer uitgegeven wordt aan de wet dan de boeren ontvangen, dan zegt spr., dat men niets hoorde vroeger toen de boeren f12 ontvingen, maar nu is men het juist door de tarwewet te weten gekomen. De Tarweorganisatie heeft echter alleen te maken met f 13,85 per 100 K.G. tarwe, maar verder kan niemand, |die de tarwe wet moet uitvoeren, er iets aan doen. Na er aan herinnerd te hebben, dat er drie kwaliteiten worden aangenomen, A., B. en C., waarvoor resp. f 13,50, f 12,50 en f 11,50 wordt uitgekeerd, zeide spr., dat de tarweboeren lid van de organisatie moeten zijn om aan de VITA te mogen leveren. Men is tot deze wijze van uit voering der wet gekomen, opdat ieder, die een taak had, deze zooveel mogelijk zou kunnen blijven uitoefenen. Daarom is direct met de handelaren onderhan deld en er is geen reden tot klagien over de gang van zaken. De handelaren moeten de boeren direct betalen, maar zij krijgen ook een vast bedrag van 60 cent per 100 K.G. Daarvoor dragen zij tevens het risico voor achteruitgaan van de tarwe, die zij tninstens 6 weken moe ten bewaren. Heel het jaar door moet tarwe aan de VITA worden geleverd en daarom stijgt de prijs geregeld bij latere afname. Het verschil in prijs is dan als bewaar loon te beschouwen. Bovendien wordt f 1 ingehouden als waarborg voor het nakomen der verplich tingen en voor eventueele onvoorziene uitgaven. Het bestuur der G. T. Z. heeft zich op het standpunt gesteld, jdat een zoo soepel mogelijke regeling moet worden gemaakt. Op 1 Mei moet worden aan gegeven wat te velde staat en daarna moet als er iets vervoerd wordt, daar van kennis worden gegeven. Daardoor is een goede controle mogelijk. Van aan koop van buitenlandsche tarwe voor zaai zaad, kippenvoer of andere doeleinden moet ook direct kennis worden gegeven. Thans zijn er echter leden, die de be palingen overtreden, door andere tarwe, dan de door hen gekweekte, te leveren. Het zijn menschen met een zeer ruim geweten. Men heeft deze en andere men schen angstig gemaakt voor rantsionnee- ring i n het volgende jaar. Gelukkig heeft de controle gemaakt, dat het knoeien spoedig aan het bestuur bekend werd en konden op 16 November de maatregelen er tegen reeds besproken worden. Het bestuur zal niet schromen, met kracht te straffen, hen, die het verdienen en heeft het verschillende nieuwe krachtiger voorschriften uitgevaardigd. Zoo mag van af 3 December af een lid-aangeslotene, zoolang nog op zijn bedrijf verbouwde tarwe aanwezig is, geen buitenlandsche of andere tarwe op zijn bedrijf aanvoe ren. Wenscht hij dit toch te doen, dan dient hij eerst de op zijn bedrijf gegroei de tarwe in te leveren bij een erknden handelaar. Bij overtreding dezer bepalin gen volgt schrapping van het lidmaat schap, eventueel boete oplegging. Wordt bij controle niet aangegeven buitenland sche of andere tarwe aangetroffen, dan wordt de betrokkene voor verdere leve ring uitgesloten, onverminderd de boete, die kan worden ppgelegd. Wanneer tar we ter levering wordt aangeboden, die vermengd is met buitenlandsche tarwe, of die verdacht wordt, daarmede ver mengd te zijn zulks ter beoordeeling van het bestuur zullen deze partijen niet worden aangenomen, terwijl boete kan worden opgelegd en .uitsluiting voor levering gedurende de volgende jaren kan volgen. Het plan tot afdorschen van tarwe moet aan den kringsecretaris wor den opgegeven en de kringcommissie kan een lid verplichten af te dorschen; bij weigering wordt de partij voor levering uitgesloten, wat ook kan gebeuren met een partij, waarvan de afdorsching niet is aangekondigd. Intusschen is een scherpe controle 'be gonnen en dit heeft reeds tot resultaat gehad, dat over 4 invoerstations slechts 20.000 K.G. inkwam, waarbij iniet vergeten mag worden, dat ide molenaars enz. bui- tenlandsch graan mogen vermalen, mits vermengd met minstens 221/2 pCt. In- landsche. Reeds is een 6-tal leden ge schrapt. Het bestuur zal er waarschijnlijk toe overgaan de namen der overtreders te publieeeren. Men is nu wel verplicht streng op te treden, en het overgroot© deel der leden is het daar volkomen mede eens. De knoeiers werpen 'n smaad op alle landbouwers. Van af 1930 is in Zeeland 10.920,611 K.G. geleverd en er is veel over te doen ge weest, dat er maar f 10 voor is uitbetaald, maar er is later nog fl,50 gevolgd. Nu is reeds 8.880.750 k.g. oogst 1931 geleverd of gemiddeld 25 0/0. Oost- ZeeuwsCh-Vlaanderen leverde 20 0/0 of 2100 ton; W. ZeeuwsC'n-Vlaanderen 23 0/0 of 1700 ton, Walcheren 18 0/0 en 439 ton; Zuid-Beveland 22 °/o 1840 ton; N.- Beveland 32 0/0 en 714 ton; Tholen en St.-Philipsland 15 0/0 en 4255 ton; Schou wen en Duiveland 29 °/o en 1638 ton. Pe stemming onder de landbouwers is, dat zij tevreden zijn over de uitvoering der wet. Jammer is dat de tajwe-op- brengst beneden het gemiddelde is ge bleven. Het zou bij een normale op brengst nog veel beter zijn geweesl. Spr. verwachtte dat er veel zal worden uitgezaaid. Nu is het wel wat veran derd, daar een betere steun voor de suikerbieten mag worden verwacht. Voor 1932 ziet spr. dan ook nog geen reden voor zorgen, dat er een teveel zou zijp. Er is dan ook een gevaar voor rant soeneering. Er kan nog 10 0/0 imeer worden uitgezaaid. Dan is er nog spe ling. Maar ook als er een teveel kwam, dan zouden todh het eerst de streken met slechte tarwe worden getroffen en daartoe behoort Zeeland niet. De algemeene indruk was dat de re geling nu zij de kinderschoenen ont wassen is, zeer goed werkt en dat het bestuur der G.T. Z. paraat is om over tredingen der bepalingen op te sporen en streng te straffen, zeker in ,de~eerste plaats in het belang der bonafide leden. KERKNIEUWS^ NJEUWERKERK. In de plaats van den heer C. Stoutjesdijk, (die met 1 Jan. a.s. zijn ontslag neemt als ouderling, werd door het kiescollege gekozen jde heer W. A. Lievense, terwijl in de daardoor ontstane vacature voor diaken werd ge kozen de heer P. Stout jesdijk. De heer J. Nikerk, die .sedert April 1920 de betrekking van voorzanger ver vulde, heeft tegen 1 Jan. 1932 als zoo danig ontslag genomen. Door den kerke- raad zal in d:eze functie niet Weder woiden voorzien. BOEKENNIEUWS. „MORGENWIJDING", door F. Dij- kema en W. J. Wegerif, U.M. van i Hoikema Warendorf. j Dit dagboek in Vrijz. Prot. geest is een geheel nieuwe opgezette uitgave. In 1901 verscheen ook een dagboek m>et als titel „Bij het Morgenuur", doch „Mor genwijding" ligt thans bij onze lezers- Juistervinken beter in den toon en daar om is „Morgenwijding" een pakkende titel. Wat men van een morgenwijding verwacht, vindt de lezer dan ook in dit nieuwe, prettig leesbare boek. De schrijvers hebben er naar gestreefd een aantal stukjes bijeen te brengen, die door eenvoud en bevattelijkheid 'geschikt zijn om 's morgens te worden voorge lezen tot wijding van den dag, en hebben daarbij in het bizonder gedacht aan ge zinnen met kinderen van pl.m. 10—15 jaar. De samhnstellers mcenen, dat ier be hoefte bestaat aan eenvoudige, (godsdien stige lectuur in dezen tijd. waarin zij een opleving van behoefte aan wijding en stichting bespeuren. PREDIKBEURTEN. Zondag 13 December. Korkwerve. 2 uie, ds. v. Griethugsen. Serooskerke. Geen opgaaf ontvangen. Burgh. 6.30 ure, ds. Kentie. Renesse. 2 ure, Js W. J. Klaar (Intrede) Extra-collecte studiekas der Ver. van Vrgz Herv. in Nederland. Noordwelle. 9 30 ure, dr A v. Iterson uit Do'drecht (Bev. van ds. W. J. Klaar). Extra-collecte studiekas der Ver. van Vrgz Herv. in Nederland. Haamstede. 9 30 ure, ds. Kentie Geref. kerk 9 30 en 2 ure, ds. Elgersma Oud-Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Eikerzee. G en opgaaf ontvangen. Brouwershaven. 10 are, ds. Drost Geref. kerk. 9.30 en 2 ore, Leesdienst. Zonnemaire. 9 30 ure, ds. Rugsch v Dug- tereu. Geref. kerk. 9 30 en 2 are, ds. Hoek. Noordgouwe. 6.30 ure, ds. v. Gmthaysen Drelschor. 9.30 ure, ds v. d. Griend (Zondagschoolbussen). Ouwerkerk. 2 ure, ds. Gerritsen (Extra- coll.cte voor noodl kerken en pers) Evaugeli-atie. 2 ure, dr. v Lonkhugzen. Nieuwerkerk. 930 ure, ds. Gerritsen (Voorber. H. Av.) Geref. kerk 9-30, ds Heuze- veldt (Voorber H Av) en 2, idem; 6 ure, Leesdienst Geref. gem. 9, 2 en 5 30 ure, Leesdienst. Oosterland. 9.30 en 2 ure, dr. Weeda Geref kerk. 9.30, ds. Unger van Bruinisse en 2 ure, Leesdienst Geref. gem 9.30, 2 en 5.30 ure, dhr. Remgn. Sirjansland. 2 ure, ds. v. d. Griend (H. Avondm.) Bruinisse. 9.30 en 2 ure, ds Waardenburg. Geref kerk. 930, Leeskerk en 2 ure. ds. Unger. Geref. gem. 9.30. 2 en 5.30 ure, Lees kerk Oud-Gertf. kerk 9, 2 en 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. St.-Filipsland. 9 30, Leeskerk en 2 ure, ds. Moerman. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5 30 ure, Leeskerk. Tholen. 9 30, ds Wolfenberger en 2 ure, ds de Gidts. Geref kerk 9.30, Leeskerk en 2.30 ure ds. Vreagdenhil van Oud-Vossemeer. Geref gem. 9 30, 2 en 6 ure, Leesktrk Vrge Geref gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Baaij. St.-Maartensdijk. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. de Bres. Oud-Geref. gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst- Oud-Vossemeer. 9.30, ds de Gidts en 2 ure, Leesdienst Geref. kerk. 9 30 en 2 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Poortvliet 9 30, ds. v. Rootselaar en 2 ure, Leeskerk. Geref. kerk 9 30 en 2, dhr. de Vries; 6 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9 30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Scherpenisse. 9.30, ds. v. Rootselaar en 2 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9.30, 2 en 5 30 ure, ds Vreugdenhil van Bruinisse Donderdag 17 Dec 6 ure. ds. Verhagen uit Middelburg. Stavenisse. 9.30, ds. Moerman en 2 ure, Leeskerk. Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure Leeskerk. St.-Annaland- 9.30, ds de Bres (Bed H. Avondm.) en 2 ure Leeskerk. Geref gem. 9 30, 2 en 5 30 are, Leeskerk. KALENDERS. Bij de U.M. „Hoikema Warendorf' te Amsterdam, verscheen voor 1932 een almanak, uitgegeven door de Ver. tot verspreiding van Stichtelijke Blaadjes, die godsdienstig leven in modernen geest tracht te wekken. Van de Canadian Pacific Cij., een weekkalender, met fraaie gravure. De kalender tvan de Nederl. Spoorwegen, in het bekende formaat met foto-reproducties en aquarellen, welke laatste afgestaan door de Alg. Ned. V.V.V. Van de R'damsohe Llogd te Rotterdam ontvingen we voor 1932 een smaakvolle, in halfleer gebonden zak- portefeuille. KORT EN BONDIG. De sterke vergeeft. Toorn belet den menscb de waarheid te zien. Het werk overleeft den meester. Wees iets en tracht niet iets te schijnen. Het diepste sociaal gevoel is liefde. LUCHTVAART. LUCHTD1ENST ROTTERDAM_HAAMSTEDE v.v. (4 Juli t/m. 28 September 1931). I. INLEIDING. In hel voorjaar van 1929 werd door den Heer J. J. Cock, directeur der Insulaire Hypotheekbank te Zierikzee een comité gevormd met (het doel te trachten het réeds eerder door hem ge koesterde denkbeeld van een geregelde luChtverbinding tusschen Rotterdam en Schouwen_Duiveland tot verwezelijking te brengen. In bovenbedoeld „Luchtvaart- comité Schouwen_Duiveland" namen de volgende heeren zitting: J. J. Cock, voorz. Ds. S. H. J. Voors, vice-voorz.; J. E. van den Broek, secr.-penningm.; J. C. A. Bannink, burgemeester van Zierikzee; Jhr. L. van Citters, burgemeester van Haamstede; C. J. Dussel, directeur der Nl.V. Nieuw Haamstede te Haamstede; R. Gerritsen, voorz. der Ver. tot Bevor dering van het Vreemdelingenverkeer te Zierikzee; P. A. A. Klok, lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche Eilanden. Jhr. L. van Citters, een zeer toegewijd lid der Commissie, overleed in den zomer van 1931 en in zijn plaats trad de nieuwe burgemeester van Haamstede, Jhr. R. J. H. Q. Roël. In Juni 1931 aanvaardde de Commissaris der Koningin in Zeeland Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, het eere-voorzilterschap van het comité. Ofschoon het streven van het Comité reeds onmiddellijk in vrij breeden kring bijval oogstte, in verband met 'het wel begrepen belang eener snelle vrbinding met Rotterdam als marktplaats voor de Noordelijke Zeeuwsche eilanden en han delscentrum bjj uitnemendheid, bleek het gemis aan een luchtvaartterrein van vol doende afmetingen een onoverkomelijke hinderpaal te vormen voor verdere ont wikkeling der plannen. Het Comité be schikte niet over de noodige finantiën om tot den aanleg van een vliegveld te kunnen besluiten, terwijl de regeering van oordeel was, ten behoeve van nood landingen in het internatioale verkeer te kunnen volstaan met 'het voor dat doel bij Zierikzee beschikbare kleine lucnt- vaartterrein. N.V. NIEUW HAAMSTEDE EN LUCHT VAARTTERREIN WEST_SCHOUWEN. In het voorjaar van 1930 evenwel, ver klaarde de N.V. Land- en Exploitatie- Ma atschapppij Nieuw_Haamstede, welke in het Westelijke gedeelte van Serouwen uitgestrekte gronden in ontginning bracht zich bereid, op hare terreinen op eigen kosten een vliegveld in te richten. Dien aangaande hadden besprekingen plalats tusschen de N.V. Nieuw_Haamstede, het Luchtvaartcomité Schouwen_Duiveland, 't Ministerie van Waterstaat en de K.L.M. De Minister van Waterstaat hechtte zijn goedkeuring aan de uitvoering van het werk en besloot daarmede tot opheffing van id.e noodlandingsterreinen in de naaste omgeving van Zierikzee. De werk zaamheden werden met groote kracht aangevat en op 4 Mei 1931 werd het nieuwe luchtvaartterrein officeel West- Schouwen geheeten, onder groote be langstelling geopend. Het vliegveld vol doet thans aan alle eischen, zoodat de grootste verkeersvliegtuigen er gebruik van kunnen maken. VAN HEINDE EN VER. Te Clarksburg, ia West-Virginië, staat op het oogenblik een soort Blauw baard terecht, een zekere Harry Powers, die ervan wordt beschuldigd twee vrouwen en drie kinderen om het. leven te hebben gebracht Beweerd wordt, dat Powers vrouwen met huwelijksadvertenties in zijn huis lokte en ze dan vermoordde Powers wordt de „Virginisohe Blauw baard" genoemd. Alcala Zamora is met 362 van de 410 stemmen, door de Cortes gekozen tot president der Spaansche Republiek. Ofschoon Zamora, die vijf en zestig jaar oud is, reeds een langdurige en veel bewogen politieke loopbaan achter zich heeft, is zijn naam paB aan den, voor avond van en tijdens de jongste republi- keinsche revolutie bekend geworden. Bij het station Cilli (ten O. van Laibach), liep een personentrein op een gemeenteautobus, die geheel werd ver nield Van de 20 buspasagiers werden er 7 op slag gedood, alle andere gewond Van hen overleden er nog 3 op weg naar het ziekenhuis, zoodat het aantal dooden 10 bedraagt. Miss Betty Thompson en de heer Cole uit Londen, die in een motorbootje een toeht van Londen naar Amsterdam ondernemen, zijn "Woensdag uit Dover vertrokken Het weer was voor hun plaD, om de Noordzee over te steken, onver deeld gunstig, maar, eenmaal in zee, werd het weer onstuimig, zoodat men den steven moest wenden. Te Lewisburg, in den staat West- Virginië, heeft een woedende volksmenigte een aanval gedaan op de gevangenis en twee negers, die daar gedetineerd waren er uit gehaald. De negers werden aan een telegraafpaal opgehangen. Hun mis daad was geweest, dat zij twee politie agenten hadden doodgeschoten, toen dezen een danszaal voor negers waren binnen gedrongen. Een patiënt, die in een ziekenhuis te Omaha voor-een neus operatie was behandeld, werd naar huis teruggestuurd met een buisje radium in zijn neus, dat de behandelende dokter vergeten had er weer uit te nemen. Eenige uren later werd de vergissing ontdekt. Direct snelde de dokter naar het huis van zijn patiënt en kon het buisje, dat f 50 000 waard was, nog uit den neus van zijn patiënt VERSCHILLENDE BERICHTEN. OVERVAL OP EEN KASSIER. Donder dagmorgen is te Rotterdam weer een brutale overval gepleegd en 'ditmaal is de kassier van het filiaal van het wis selkantoor van de firma Van 't Hoff en Piekaar het slachtoffer geworden. .Deze kassier, de heer G. H. Snoeck !zat alleen in het kantoor, toen plotseling 3 (mannen binnendrongen. Een hunner riep: Han den omhoog! De kassier wilde iets grij pen om zich te verdedigen, waarop een van de niannen een revolverschot op hem loste. De heer S. werd licht aan het voorhoofd gewond; vlak daarop is hem verjmloedelijk met een of ander 'haird voorwerp een harde slag pp het iachte"- hoofd gegeven, hoewel het niet onmoge lijk is, dat een tweedie schot pp hem gelost is en dat ,de wond aan het achter hoofd hierdoor veroorzaakt is. Deze wond is ernstiger, dan die aan het voor- hoold. De man, die voorop stond, heeft een greep in den geldbak gedaan en er een hand vol buitenlandsche bankbiljet ten, wat lires en een paar zilveren mun ten uitgenomen, waarna de drie mannen zijn weggerend. Een van hen is kort daarna gegrepen, een paar uur later is een tweede man aangehouden, die ver moedelijk een van de mededaders is. Van den derde zijn de naam en het adres bekend, zoodat zijn iarrestatie bin nenkort te wachten is. Een van de twee mannen heeft een volledige bekentenis afgelegd. BOERDERIJ AFGEBRAND. Woensdag avond is een groote brand uitgebronen pp de Made, bij iden landbouwer W. Verhoef te Breda. De geheel© kapitale hofstede is afgebrand. Van de oogst- voorraden kon niets worden gered. Ook de geheele veestapel, bestaande uit 22 koeien en twee paarden werd een prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend. HET CONFLICT IN DE TEXTIEL INDUSTRIE. Enschedé. (V D In de Donderdagavond gehouden vergadering van de afd Enschedé van den Nederl. Chr. Textielarbeidersbond „Unitas" werd overeenkomstig het advies van het bestuur met algemeene stemmen besloten a.s. Maandag in staking te gaan, op alle fabrieken waar de 2e loonsverlaging vim 5 °/0 is afgeko'ndigd, tenzij voordien een oplossing mocht zijn verkregen Een zelfde besluit werd genomen door de zeer druk bezochte vergadering van de afd Enschedé van den Nederl R-K Textielarbeidersbond „Sint Lambertus". HET JAPANSCHE KABINET AF GETREDEN Tokio (V D.) De Japan- sche regeering heeft besloten af te treden De oorzaak van dit besluit is een verschil van meening over de vorming van de Nationale Raad. "Waar schijnlijk zal een nationale regeering worden gevormd SCHEEPSRAMP. New-York (V.D Ter hoogte van Kaap Hatteras in Noord Carolina is een visscherskotter met 10 personen aan boord gezonken. Bij na sporing op de plaats van het ongeval kon men geen spoor van het schip en de bemanning ontdekken. Burgerlijke Stand van Zierikzee. Geboren: 5 Dec Gerda Cornelia d van P. A. G de Jonge en A. Douw. 5 Dingenus, z van T. W. Pankow en L van Strien. 6 Maria Pieternella, d. van J. Saman en M. A. de Graaf. 8 Maria Louisa, d. van C. F. Fouyzer en J. M. Strogk. 9 Jan, z van C. C van Ast en C F. M. Braai. ZEETIJDENGENo ZIERIKZEE, 10 Dec. Ingeklaard: Mo torboot „Prowess", kapt. G. Douglas, ge laden met suikermelasse van Yarmouth. Uitgeklaard: Motorboot „Amenity", kapt. C. I. Burnett, ledig naar Yarmouth. BEURSOVERZICHT VAN 10 DEC 5 N.W.8. 1919 f 100, f500, f 1000 lOOg ICOg, lOOgi 4| N.W.S. 1916 f 100, f 600, f 1000, 961, 963, 96 j i'i 7. N.W 8. 1917, f100, 1600, f 1000, 96J96, 95; 4% N.W.8. 1916, f 100, f 500, f 1000, 90J, 904 89 J, Ned. Handels-Maatsohappfj C 75 j £011. Petr, A. 111»; H.V.A. A 166; lava Cultuur A. 1241Deli-Bstavia A. 134; Bsnembah A, 178$; Amsterdam Rubber A. 41 Nederl. Scheepvaart- Unie A. 61Kon. Nederl. Stoomboot- Maatsoh. A. 15|; Philip» B.v.A. 801; Unilever C. v. A. 91; Ford A. 182; Anaconda 24JBethlehem Steels 25g. ZIERIKZEE, 10 Dee. Br. boonen f7.50 —9; Erwten (sdhokkers) f 17—18; uien (groote bruine en id. witte) f 1.80—2. Veiling van 10 December. GROOTE VEILING. Kipeieren f5.90; kleine f3.60. KLEINE VEILING. Eendeieren f 4.80—5.30; kalkoenei f 6.50; boter f 0.58—0.69. H>ci£fcte barom st. 778,0 te Soilly. Laagste n 736 8 te Jan May en Yerwaeht tot den avond van 12 Deo Meest zwakke wind uit Oostelijke rich tingen, nevelig tot lichtbewolkt, waar schijnlijk droog weer, des naohts tem- paratuur om het vriespunt tot lichte vorst, overdag weinig verandering in t jmperatuur. Fietsers licht op Van 11—12 Dec van 4,15 a 7,31 m 12-13 4 15 —7.32 13 14 4 15 -7,33

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 2