mijn van steun tot 13 weken is uitge- breid. De heer Catshoek dient niet te vergeten, dat B. en W. vast zitten aam de draagkracht der gemeente en het inzicht van andere menschen. Spr. zal zich per soonlijk ook steeds blijven inspannen voor hen, die in moeilijkheden verkeeren, naar de mate van zijn krachten en rekening houdend met de eischen van het gemeen tebeleid. De heer Wden Boer. verklaart tegen enkele uitdrukkingen van den heer Cats hoek ernstig bezwaar te hebben. Dhr. Catshoek vroeg zich af, wat men aan de Godshuizen heeft, waar elke week Gods zegen wordt afgesmeekt, maar spr. wil dezen onder het oog brengen, dat daar meer wordt gedaan: er worden daar ook offers gebracht voor de armen en dan zou spr. dhr. Catshoek willen vragen: Hoeveel offert u elke week voor uw armen. Hoewel de leden van sprekers kerk en de Roomsch-Katholieken ook mee werken het bedrag ad f14000 voor het "LA. bij elkaar te brengen, is het zeld- m, dat zij er iets van profiteeren. „De 'ienst brengt mede, dat wij zorgen onze arme broeders én zusters":, zegt spr. Verder vraagt spr. den heer Catshoek, wat hij iden werklooze gegeven heeft, die bij hem kwam, waarover hij in z'n eerste voorbeeld sprak. Deze man is bij spr. ook geweest en spr. heeft hem geholpen, hoewel hij niet tot diens kerk 'behoorde. De voorffiter verzoekt den heer den Boer niet persoonlijk te worden, maar deze wil enkel Zijn stand punt verdedigen en vervolgt, dat hij; niet kan begrijpen, dat, waar de heer Cats hoek zich beklaagt dat de werkloozen een zoo karigen steun krijgen, deze zich nooit eens verzet heeft tegen het over matig drankgebruik hier ter stede. Spr. beveelt sluiting der herbergen Zaterdags avonds om 10 uur aan, hetgeen een in direct voordeel geeft voor alle gezin nen. Het verdiende geld dient zoo pro ductief mogelijk te worden gemaakt en daarvoor moet mén samenwerken. Dr. van der Kwast is van meening, dat het met de samenleving een geheel ande kant uit moet, daar we ons met 't denk beeld zullen moeten gaan verzoenen, dat we de werkeloozen nooit meer kwijt Zul len raken. Aan de oudjes boven de 65. jaar zouden goederen in natura moeten worden uitgereikt, b.v. voedsel, en aan de landarbeiders een stukje grond, daar men er met geld op den duur niet komt. Ook bepleit spr. de instelling van een plaatselijk crisiscomité, uitbreiding van de soeploods, al ,of niet tot een gaar keuken en oppert verder het idéé van „bijwonen", zooals dit in Zuid-Afrika wel voorkomt op de groote farms. Weth. Timniernian betoogt, dat er om dezen tijd niet meer gebruik van de soepkokerij wordt gemaakt dan anders. Tegenover den heer Catshoek wijst spr. er op, dat elke week stipt wordt nage gaan of ieder werklooze aan de f8,50 komt plus f 0,50 kindergeld. Meer dan f 1,75 per dag mag de gemeente niet geven, daar anders de toeslag wordt ingetrokken. De heer van der Doe brengt hier tegen in, dat R. en W. dit bedrag aan! den Mi nister hebben geadviseerd en deze |dit heeft goedgevonden. In andere plaatsen wordt f2,25 per dag uitgekeerd. „Maar andere plaatsen krijgen ook 40 of 50 pCt.", merkt weth. Timmerman op. De voorzitter herinnert er aan, hoeveel moeite gedaan is voor de rioleeringsar- beid f2,25 per dag uit te keeren. Dit werd ten slotte toegestaan, omdat het zoo'n lastige en onaangename arbeid is. De heer Catshoek, zich tot den voor zitter richtend, zegt dat deze hem be schouwd heeft alsof hij hem niet vol doende of verkeerd heeft beoordeeld in diens doen én laten, imaar spr. wilde zeggen, dat den omgang met den bur gemeester hem den indruk heeft gegeven, dat deze zeer zeker een goed hart be zit, maar dat diens zwakke zijde is, dat hij het iedereen zooveel mogelijk naar den zin wil maken; buiten de vergade ringen van B. en W. wil hij de werkloozen wel helpen, maar in die vergaderingen wilde hij de wethouders weer hun zin geven, met 't gevolg, dat de werkloozen de dupe worden. W,at tot heden voor de werkloozen gedaan is, laat veel te wen- schen over en vaak worden ze nog zóó beknibbeld, dat ze niet kunnen rondkor men. Spr. dringt verder op beantwoor ding van zijn gestelde vragen aan. Tegenover den heer iden Boer voert spr. aan, dat de werklooze, waarover hij sprak, bij spr. niet om steun, doch wel om inlichtingen is geweest en die man had recht om in ide Werkverschaf fing te worden opgenomen. Overigens weet spr. zich nog wel te herinneren, dat, wanneer men geholpen wil worden, men nu juist niet bij den heer den Boer moet wezen, hetgeen bleek toen spr. eenige jaren geleden -eens een werkelooze naar dezen verwees om klee ding. Wat het drankmisbruik betreft, is het toch bekend genoeg, hoezeer de S.D.A.P. daar tegen gekant is, terwijl als oorzaak dient te worden aangemerkt, dat de gegoede klasse hierin voorgegaan is en het heeft aangemoedigd door de ar beiders vroeger met bier of een borrel paaien en dat kan men er zoo maar niet ineens uitkrijgen. De voorzitter, protesteert er tegen als zou hij het iedereen naar den zin willen maken. Spr. hoopt z'n goede hart te behouden. Als antwoord op de gestelde vragen antwoordt spr. dat er aan de haven en de rioleering 6 dagen per week gewerkt zal worden tegen f 1,75 perldag. De 65-jarigen zullen als zij nog kunnen bij de gemeente te werk worden gesteld, zonder subsidie van het Rijk, Het verzoek van jB. ©n W. om aan de ge organiseer dea boven hun loon de premie, die zij aan de werkloozenkassen betalen, te mogen uitkeeren, werd ge weigerd. De beer Gerritsen heeft zich wat de kwestie van organiseeren en jüet-orga- niseeren betreft, gewend tot den corres pondent der arbeidsbemiddeling en uit de verkregen inlichtingen de conclusie getrokken, dat op zulk een ondersteu ning aan georganiseerden aangedrongen dient te worden, zoodat de niet-georga- niseerden ondervinden, dat zij in een nedeelige positie verkeeren. De voorzitter zegt, dat het Rijk er in moet toestemmen, maar dat er nog an dere middelen zijn dan terugbetaling van contributie. De heer Versteeg oppert het idéé de georganiseerden een dag meer te geven. De heer Catshoek zou het in het loon willen laten vinden. De voorzitter herhaalt, dat het Rijk alles heeft vastgesteld. De heer Catshoek wijst dan op Mid delburg waar het |anders gaat. Dr. v, d. Kwast zou de ongeorgani seerden ook willen doen .organiseeren en de georganiseerden als prikkel een zedelijken steun geven. Ee voorzitter zal hetgeen de heer Cats hoek zeide nader .onderzoeken. Dan ontstaat eenige discussie tusschen de heer Catshoek en ide voorzitter over den datum van ingang der termijn van 13 weken, dat de werkloozen uit hun kas trekken. De heer Catshoek zou zoo lang moge lijk willen laten Werken en als het kon de volle 13 weken sparen. Spr. adviseert zeker de 13 weken (niet eerst te laten opgebruiken, met het oog op vorst. De voorzitter deelt mede, dat de ter mijn 1 December a.s. zal ingaan, dus de eerste week! van Maart eindigt en dan is de vorstperiode meest achter den rug. Komt er toch nog vorst, Idan zal naar werk uitgezien worden. De heer Catshoek idringt er op aan, dat B. en W. zich goed iop de hoogte stellen hoe het precies met de 65-jarigen moet gaan, daar de gemeente anders kans loopt de 30 o/0 steun te verspelen. De voorzitter antwoordt, Idlaft er geen bezwaar bestond tegen het door B. ien W. voorgestelde. Hiermede is dit punt afgehandeld en wordt ide vergadering geschorst itot Maan dagavond 23 November 8 [uur. rechtzaken. EEN AUTOBUSKWESTIE. Vrijdag is voor de rechtbank te B,reda ini hooger beroep de zaak be handeld van den garagehouder P. C. H. te St.-Maartensdijk, die zonder toestem ming v an Ged. Staten een autodienst on derhield. De garagehouder had met der tien .ouders van schoolgaande kinderen van het eiland Tholen een regeling gel- troffen om de kinderen naar en Van de middelb'ure scholen te Bergen op Zoom te vervoeren. Deswege was er tegen hem proeesveibaal opgemaakt wegens overtreding van de nieuwe wet op 1de openbare middelen van vervoer. De 'kantonrechter te Bergen-op-Zoom had H. veroordeeld tot f0,50 boete. De ambtenaar had vrijspraak gevorderd. Uitsluitend in 't belang van ide school gaande kinderen verzocht de officier van justitie de rechtbank direct uitspraak te doen. Daar in dit geval geen sprake kon zijn van een openbaar middel van ver voer, concludeerde de officier, onder aan voering van nog andere rechtsgronden, tot vernietiging van het vonnis van den kantonrechter en tot vrijspraak. !Mr. van Duinen uit Bergen-op-Zoom, verdediger, verklaarde aceoord te gaan met het requisitoir en verzocht ten spoe digste mtspraak. De rechtbank bepaalde ide uitspraak op denjzelfden middag. De garagehouder werd toen conform den eisch vrijgespro ken. afgewisseld door gemeenschappelijk ge zang, begeleid door orgelspel van mevr. Kentie. OOSTERLAND. Bij de gehouden stem ming voor 2 leden van het kiescollege zijn herkozen de heeren D. Bouwman en Jacs. van 't Hoff, welke beiden de benoeming hebben aangenomen. ZIERIKZEE. Evangelisatie Jeruël. Don derdagavond 10 Dec. a.s., 7 uur, Ds. van Dijke, pred. bij de Ger. Gem. te Nieuw- Beijerland. luchtvaart. In de laatste vergadering van het Luchtvaart-comité „Schouwen-Duiveland", spralc de voorzitter, de heer J. J. Cock, 'wijzende op de slechte tijden, welke zich ook doen gelden voor luchtvaart plannen, woorden van waardeering aan het adres van de K.L.M. over het uit gebracht verslag, (dat binnenkort in de Nieuwsbode zal verschijnen), ,over den afgeloopen dienst en voor de aangename samenwerking. De commissie hoopt bij voortduring op den steun en medewer king dezer M.ij. Verschillende gemeentebesturen, V.V.V. en een industrieel in Zierikzee droegen bij in 't garantiefonds gedurende 1931. Ook voor 1932 vraagt de K.L.M. deel neming in dit fonds. In het Icomité, dat lid werd van de K.L.M., kwamen stem men maar voren met de Kerstdagen en Nieuwjaar gelegenheid te scheppen vlieg- toéhten te maken, van Rotterdam-West- Schouw en, bij welk laatste ivliegterrein men een Roode Kruis hulppost hoopt te krijgen in veiband met de ivele auto's en druk verkeer op de wegen. Vervolgens zette de heer ;Cock eenige verdere toekomstplannen ju iteen, het vliegwezen betreffende en betrekking hebbend op Walcheren en 'Zeeuwsch- Vlaanderren. Den 15 December a.s. zal in de Abdij te Middelburg een vergadering Worden géhouden, waar men zal trachten te ko men tot de oprichting ,van een Provin ciaal Luchvaart-Comité. Bij voldoende deelname zal 24 December en 4 Januari getracht worden een vliegdienst te onder houden in beide richtingen, retouf f 20 en enkele reis f 10,50. Zeer ernstig zal in de toekomst wor den overwogen ook Donderdags te vlie gen met doorverbinding naar Vlissingem. Wanneer de deelname iin het garantie fonds grooter wordt, zullen ook de tarieven kunnen dalen. RADIONIEUWS. ZILRIKZEE. Naar wij uit de omroepgids van 'de N.C.R.V. vernemen, hoopt de Ned. Chr. Radio-Vereeniging op Woensdag a.s., 9 Deo., een Zeeuwsche Radiodag te orga niseeren. Op golflengte 1875 M. kunnen dus a.s. Woensdag een keur van Zeeuw sche sprekers wordenj beluisterd. Onder de vele sprekers eni medewerkers tref fen wij van Schouwen en Duiveland aan, de heer W. J. van Schelven te Zierikzee, die van 11—11 „30 uur v.m. hoopt te spreken' over: „Schouwen en Duiveland als belangrijk deel van Zeeland", onderwijs. ZIERIKZEE. De heer P. I. Krijger van hier, is benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de O.L.S. te Rhenen (U.). BRUINISSE. Aan de operib. lag. school alhier hebben zich voor het Avondschool- onderwijs, dat Maandag 7 dezer een aan vang neemt, aangemeld 16 leerlingen (11 meisjes en 5 jongens). ST.-PHILIPSLAND. Tot onderwijzer aanj de Q.L. school No. 1 alhier is be noemd Idhr. J. Lathouder te 's-Graven- hage, No. 1 der voordracht. kerknieuws. Ned, Herv. Kerk, RENESSE. Donderdagavond 1.1. werd alhier het nieuwe Evangelisatiegebouw, dat een keurigen indruk maakt, en goed verlicht en verwarmd was, in gebruik genomen. Niettegenstaande de ongunstige weersgesteldheid was er veel belang stelling, ook uit de omliggende gemeenten. Ds. Griethuijsen van Noordgouwe sprak het openingswoord, waarna de voorzitter der Evangelisatiever. ZEerw. en ide pre dikanten Ds. Ruijsch van Dugteren van Zonnemaire en Ds. Kentie van Haamstede, dank bracht voor hunne bereidwilligheid bij de opening van het gebouw aanwezig te willen zijn en een enkel twoord te willen spreken. Voorts werd door hem dank gebracht aan allen Idie aan het totstandkomen hebben medegewerkt, waarbij hij een bijzonder woord van dank richtte tot de Chr. Vrouwenver. Daarna werd achtereenvolgens het woord gevoerd door Ds. Kentie en Ds. Ruijsch van Dugteren, terwijl ,ook dhr. D. J. Braai van Haamstede, als oud- voorzitter der Chr. Mannenver., inog een verschillende berichten. POSTVLIEGTUIG VERONGELUKT. De directie der K.L.M. heeft Zondag tele grafisch bericht ontvangen, dat 't post vliegtuig „De Ooievaar", bij het vertrek van het vliegveld „Don Muang" (Biangkok- Siam, Achter-Ibdië), door tot nu toe on bekende oorzaak is verongelukt. De ge zagvoerder T. Wiersma is kort |na het ongeval overleden. De tweede bestuurder J. v. Onlangs en de boordwerktuigkundige J. E. Kotte, zijn op slag gedood. De radio-telegjrafist van Zadelhoff Is licht gewond. Van de drie passagiers is kolo nel Brinsmead ernstig gewond, terwijl de heeren Borg en Boudaert zijn gedood. Dr. Groeneveld Meijer, dir. van de lucht vaartdienst Bandoeng en Behage, chef van den technischen dienst der K. I. L. M., begeven 'zich naar B,angkok tot het in stellen van een onderzoek. De le bestuurder Wiersma haalde 16 Juli 1922 zijn bevret te Soesterberg en trad 1 Mei 1928 In dienst van d& K.L.M. Hij1 had reeds 5 reizen naar Indië ge maakt. Dhr. J. v. Onlangs, 2e bestuurder, werd 15 Aug. 1925 luit.-vliegenier te Soes terberg! en trad 1 Mei 1929 bij de! K. L. M. in dienst. Hij had vier reizen naar Indië gemaakt. Dhr. J. B. W, Kotte, de boord werktuigkundige, was reeds 6 jaar in dienst der K.L.M. Dit was zijn 5e reis naar Indië. Met deze mannen verliest de K.L.M. 3 bekwame, toegewijde mannen. Kolonel Brinsmead is directeur van de Australische Luchtvaart-Mpij- en was te Alorstar aan boord gegaan. Van de pas sagiers Borg en Boudaert is bij de K.L.M. niets bekend. HET STROOPERSDRAMA TE ECHT. De marechaussee heeft in de onmiddel lijke nabijheid van den kuil, waarin de drie lijken van ide slachtoffers van het stroopersdrama zijn gevonden, ook het lijk opgegraven van den in Augustus verdwenen 23-jarigen jongeman Roebroek, uit een aangrenzend Duitsch iplaatsje. In dit verband krijgt de mededeeling, dat Roebroek vóór zijn verdwijning had ver klaard, door den jachtopziener (V. d. E. te zijn 'bedreigd met den dood, zeer bijzondere beteekenis. OUDE MAN IN BRAND GERAAKT. De 65-jarige ongehuwde landbouwer van den Brink te Lunteren, die alleen thuis was, zat voor den open haard, toen hij door een beroerte werd getroffen. ,De man viel voorover in het vuur en vloog in brand. Toevallig verscheen op dat moment een jongen, die petroleum kwam brengen. H;: heeft den man ,uit het vuur getrokken en de vlammen gedoofd. De toestand van den landbouwer is zeer ernstig. Hij had zware brandwonden bekomen en kon niet worden vervoerd. Men vreest voor zijn leven. GEFINGEERDE OVERVAL. De Haag- sche recherche heeft, in verband met den in Den Haag plaats gehad hebbenden „overval met berooving" bij de Veiri Bakkerijen aldaar een opzienbare arre statie gedaan. Men is n.l. op grond van verschillende gegevens tot hét vermoeden gekomen, dat het verhaal van den roofoverval geheel gefingeerd zou zijn, in verband waarmede de directeur 'der Vereenigde Bakkerijen, de heer H. Z., als verdacht van verduistering van gelden, welke hij uit hoofde van zijn dienstbetrekking onder zich had, gearresteerd. De aangehoudene heeft bekend, den overval gefingeerd te hebben om zich uit persoonlijke finan- cieële moeilijkheden te redden. VOOR DE HUISVROUW. Handschoenen wasschen. De| Z.g. stoffen handschoenen of die nu van katoen, linnen, wol of* zijde zijn, leveren niet veel moeilijkheden op 'bij het wasschen. Ze knappen .allemaal op in een lauw sopje van zeepvlokken, terwijl men katoenen en linnen handschoenen zélfs in gewone Sunlightzeep 'zonder eenige schade kan wasschen. Naspoelen in lauw water, in het model rekken en te drogen hangen en klaar is Kees. Katoenen en zijden handschoenen strijkt men zelfs als ze droog 'zijn nog even op. Een ander geval* is het, als glacé-hand- schpenen vuil zijn géworden. Het beste is de handschoenen met een doekje met benzine schoon te wrijven. Zijn ze erg vuil, idan zet men ze wel in een bakje met benzine te weeken, waarbij dan het bakje behoorlijk dicht gedekt moet staan en (op een' plek', waar het absoluut geen kwaad kan (liefst! in ide ppejn lucht). Na dat ide handschoenen in de benzine ge weekt tzijn, wrijft men ze op een doek zachtjes idrpog, naar de vingers toe. Witte (glacéhandschoenen reinigt men met een beetje magnesia. Natuurlijk zijn na het wasschen met benzine de glacéhandschoenen erg uitge droogd, alle „vet", dat de handschoenen soepel maakte, is er uit. Daarom wrijft men Ze, pok' om ze weer mooi te laten glimmen, met een; smeertje witte was in. Natuurlijk weer goéd uitwrijven. Zeemleeren handschoenen kunnen ge makkelijk in een lauw sopje gewasschen worden, waarbij we Ze, ais ze niet te nauw 'zij'n, aan de hand «(oen en ze zpa wasschen. In het tweede sopje doen we een paar druppels) olijfolie om het zeem leer soepel te houden. Na het wasschen drukt men ze wat droog uit, blaast in de Vingers én hangt ze op. Gestoofd konijn. Men neemt 1 konijn, 60 'gr. boter, wat peper, nootmuskaat en 'zout, een paar lepels tarwebloem', 1 ui, 4 eetlepels tomatenpurée, 3 thee kopjes water met 2 maggi b'ouillonblok- jes,l ;eetlepel gehakte peterselie en mis schien iets maizena. Het konijn snijdt men in stukken en wrijft ze in met ipeper, nootmuskaat en zout. Dan wentelt men Ze Idoor de bloem. De boter laat men heet woriden in een geëmailleerd ijzeren potje; dé stukken konijn legt men er daarna in en braadt ze rondom licht bruin (ongeveer 20! min.); dan voegt men er het gehakte) uitje bij, de tomatenpurée en de bouillon. Laat alles nog een i/a uur stoven. Het gerecht maakt men op smaak taf en bindt misschien dé saus met een beetje aangemengde maiZena en ten slotte roert men er de gehakte peterselie door. Men presenteert er gekookte aar appelen of droge rijst bij. HUISVROUW. KORT EN BONDIG. Het is een vrij ondankbare taak om op het gevoe lte werken van iemand, die geen hart heeft. Het is heerlijk om kioor eigen kracht een vermogen te verwerven. Geraakkelij- lijker echter is het een vermogen te erven. Het beste middel om iets te onthou den is de innige wensch het te vergeteni. Geduld is de vijandin van de jeugd en de vriendin van den ouderdom. Spreken leeren wij gauw genoeg, de kunst van zwijgen daarentegen be- heerschen wij pas na vele, veie jaren van oefening. TEUS«EAKtK». VERBRAND. Enschede (V.D.) In haar woning aan de Oostveen weg ialhier is Zondag de 54-jarige hulpbehoevende vrouw V., die bij de kachel zat, voor over gevallen waardoor hare Ikleeren in brand geraakten. De buren, die het onge luk spoedig hadden ontdekt, zagen de vrouw in lichter laaie staan. Zij weird naar het ziekenhuis overgebracht, waar zij spoedig is overleden. „DE OOIEVAAR" VERONGELUKT". De directie van de K.L.M. deelt mede: Blij kens nadere bij ons ontvangen berichten heeft de eerste bestuurder Wiersma voor het vertrek van het vliegtuig, het luik boven de stuurhut geopend, ten einde meer ventilatie te geven, daar in verband met het lange proefdraaien der motoren, het in de kajuit zeer warm was gewor den. Een Siameesch officier heeft nog bij het vertrek op dit openstaande luik gewezen. Vermoedelijk heeft Wiersma deze waarschuwing niet begrepen en heeft hij in volle aandacht voor zijn aanloop, hierop niet meer gelet. Het luik heeft scharnieren en in het midden aan de zijkanten van den vleugel. Biij den aan loop moet het "eheel zijn opengeslagen, waardoor de luchtstrooming om het mid dengedeelte van den vleugel ernstig werd gestoord, hetgeen in dit geval met een zwaar beladen vliegtuig een uiterst na- deeligen invloed op het hefvermogen van het vliegtuig moet hebben gehad. Gezien de bekwaamheid» van den vlieger en het feit, dat op dit vliegveld een zeer lange aanloop mogelijk was, is de omstandig heid, dat het vliegtuig (niet los kon komen, niet anders te verklaren, dan dat 't luik open stond en de gezagvoerder zich hier van niet meer bewust is geweest en voort durend in de overtuiging heeft verkeerd, dat hij het toestel los kon krijgen. burgerlijke standen. Over de maand October. OOSTERLAND. Gehuwd: 1. Samuel Wisse, 25 j., (van St.-Philipsland) en Pie- ternella Jannetje Ganzeman, 21 j.; 7, Ja cobus van der Valk, 22 j., (van Zierikzee) en Pieternella Adriana Hendrika Zeijler, 20 j. THOLEN. Geboren: 3, Johanna, d. van A. van Driel en J. Geluk; 17, Lydia, d. van J. J. de Laater en W. A. Slager; 31, Lena, d. van J. Schot en M. Baay. Overleden: 21, J. F. de Klerck, 45 j., ec'htgen. van W. G. Suurland. ST.-MAARTENSDIJK. Geboren: 13, Cor nelis Magdalena, d. van G. K. Nelisse en T. Knuist; 14, Izak, z. van M. A./den Haan en M. v. d. Jagt; 18, Johannes, Z. van J. Vroegop en N. J. Vroegop; 23, Jan Anthony, z. van C. L. Stoutjesdijk en J. J. Vroegop; 28, Anthony Cornelis, z. van J. van Dienst en G.'W. Robbe; Johannes, 2. |;jan J. de Wit en S. van Gent; 29, Adriana Catharina Maria, d. van H. Houke en P. C. Hogerheide. Gehuwd: 29, G. P. Gunst, j.m., 28 j. en C. Rijnberg, jid. 25 j. Overleden: 1, A. C. van Houdt, 72 j., echt.e wan L. de Fouw; 4, D. H. Seijs, 92 j., wéd. van D. van Gorsel; 28, J. Boogert, 77 j., wed.n van S. W. Goede gebuure; 30, Anthonie Cornelis, 2 d., z. van; J. van Dienst en G. W. Robbe. ST.-ANNALAND. Geb.: 8, Maria Geer- truida, d. ven A. M. Goedegebuure en J. P. Goedegebuure; 19, Elizabeth Cor nelia, d. van W. van Vossen en S. M. Moeliker. Gehuwd: 8, J. C. de Bruine, 21 j. jm., en D. Goedegebuure, 19 j. jd. Overleden: 1, Neeltje Groot, 68 j., wed. van A. D. Bloemendaal; 15, Emma van Vessem, 31 j., ongeh.; 17, Cornelis Leen- dert Vroegop, 21 j., ongeh.; 29 Domis Quakkelaar, 69 j., echtgenoot van M. D. Giljam. sport. VOETBAL. 6 December. 3e klasse B, K.N.V.B. NIEUW, BORGVLIET. Nieuw Borgvliet 1—Sinoto I: 6—-0. GOES. Goes I—Mevo II: 2—0. BERGEN OP ZOOM. Dosko II—Zeelan- dia I: 1—4. Vriendschappelijk. ZIERIKZEE. Zierikzee II—SchouwenI: 5—0; Zierikzee III—Schouwen II: 3—2; Sinoto II—Brouwershaven I: 4—1; Sinoto III—Brouwershaven II: 3—0. SCHUDDEBEURS. V.O.P. I—Sparta I: 2-10. zeetijden geno ZIERIKZEE, 5 Dec. Vertrokken: motor boot „Prowess", kapt. Douglas, naar Yar mouth. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 7 December. f5000- 15702. f2000 3039. f1500: 14298. f1000: 1072, 13281, 20826. f400: 1358, 2266. f 100: 7415, 11092, 17202. marktberichten» ROTTERDAM, 7 Dec. GRANEN. Buitenl. flauw. Meel f10. Maïs La Plata f68. Ca nada Haver f6,35. ZADEN. Lijnzaad voer- f7 a f9, idem zaai- blauwbloei fll f 13, dito witbloei f 10 a f 12, Maanzaad f23 a f25, Karwijzaad f22 a f23, Kool zaad f 12 a f 14. BOEKWEIT. Danziger disp. f 6,50, Mandsjoerijsche loco f 8,75, Noord-Amerikaansehe disp. f6,75. AARD APPELEN. Zeeuwsche Eigenheimers f 3 a fi3,40, Briel9Che dito f3,30 f 3,8C|, blauwe -dito f3,25 f3,50, Zeeuwsche bonten en blauwen f4 a f4,50, Friesche Eigenheimers f3 a f3,40. Bravo's f3,80 a f 4,40, Industrie, klei f 2,25 a f 2,80, Eerstelingen f 3 f 3.25, Drielingen (Eigen- heimersj f2,20 a f2,60, Westlandsche zand- ronde 6 a 8 ct. per kilo. Aanvoer redelijk, handel stil. VLAS. Aanvoer 2400 kilo blauw, f0,55 a f 0,60; 2800 kilo geel f 0,55 f 0,651000 kilo dauwrood f o,35 a f 0,421/2- Handel kalm. VEE. Aan voer 305 runderen, le kw. f 0,76 f 0,78, 2e f 0,62 f 0,66, 3e f0,38 f 0,48235 kalveren, le kw. f 1,30 a f 1,35, 2e f 1,05 f 1,15, 3e f 0,80 a f 0,90280 schapee of lammeren, le kw. f0,50, 2e f 0,45, 3e f0,40; 1091 varkens, le kw. f 0,36, 2e f o,35, 3e f 0,34. Runderhandel kalm. Kal- verhandel traag. Schapenhandel flauw; Varkenshandel stroef. GRANEN. Binnenl. gerst f6,25 f6,75, haver f6 a f 6,75, erwten f 10,50 f 12, verder f7,50 a f 9,50; schokkers f 15 a f 18, verder f8 a f 13, bruine boonen f7 a f 9,50. Fietsers licht op: Van 7—8 Dec. van 4,16 a. 7,27 m. 8-9 4,16 a. - 7,29 m,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 2