Zierilizeesclie Nieuwsbode HEEREN BAAI B IJ VOEGSEL Uit Stad en Provlnole. verschaft U wolken, van genot. bahoorinda DIJ da Viljdag'4 Dao. 1931, ia. 12243. NIEUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad op Dinsdag 17 November. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. Een verzoek van de Tuin bouw ver. Oosterland en omstreken om voor den tuinbouwwintercursus 1931-1932 wordt aangehouden. Besloten wordt adhaesie te (oetuigen aan eene motie van de Afd. Duiveland van het ^\9'Pv inzake bet ontweirp-Terpstra tot wijziging der Lager-Onderwijswet 1920. Aan J. Bom Wz. wjordt overeenkomstig zijn vezoe Je ontheffing verleend van hon denbelasting, dienst 1931, voor i/2 jaar. Een schrijven van de R.T.M. dat' zij tot haren spijt niet kan overgaan tot het plaatsen van roode vlaggen aan den overweg nabij het tramstation tijdens het naderen van een tram, uithoofde van de hoogere kosten, terwijl deze maatregel ook bezwaren van technischen aard ten gevolge zou hebben. De voorzitter stelt nu namens B. en W. voor den toestand te laten zooals deze thans is. Met het oog op den financieelen toestand der gemeente moet de zuinigheid warden be tracht. De heer Stoutjesdijk is het met dit voorstel niet geheel eens. Als er een ongeluk aan den overweg plaats vindt en er is niets geplaatst, dan zijn we niet verantwoord, f 20 is toch niet zoo'n ontzetlende som. De heer Overbeeke acht de toestand, zooals deze nu is, ook niet verantwoord. Het voorsetl van B. en W. wordt vervolgens in stemming gebracht en aangenomen met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemmen de heeren Stoutjesdijk en Overbeeke. Vastgesteld wordt het sup pletoir kohier der hondenbelasting voor 1931, in totaal op f 10,50 miöt 5 aanslagen. Goedgevonden wordt, dat de heer Eve- leens de huur van 2 perceelen tuingrond met ingang van 1 Januari 1932 tot het einde van den loopende huujrtijd 'wordt overgedragen aan den heer I. Pollie. Besloten wordt tot onderhandsche ver huring voor 7 jaren van gemeentegrond aan J. Zeeman, J. van der Have en C. van den Berg, thans bij hen in huur, zulks met ingang van 1 Januajri 1932. In behandeling komt een verzoek van vlassers om een toeslag te verleenen op het loon van de in deze industjfie te plaatsen werkloozen. Na ampele be spreking wordt besloten om het (week loon voqr de in de vlasindustrie te plaat sen werkloozen vast te stellen op f 6 per week en hierop een toeslag te ver leenen van 50 o/0 mits door het Rijk in dezen toeslag aan de gemeente eene subsidie van 25 o/0 wojridt toegekend. Met betrekking to t de begraafplaats -deelt de voorzitter mede, dat B. en W. hebben getracht om de boomen te verkoopen, doch er is geen vraag naar. Dientenge volge stellen B. en W. fyoojr om -een afwachtende houding aan te nemen. De heeir Gaanderse acht het onvoldoende om alleen aan de wagenmakers in den omtre- {^prijsopgaaf te vragen; waarom is er geen advertentie geplaatst? Voorts zouden, bij werkloosheid de boomendoor werkloozen kunnen worden gerooid en tot blokkeelhout worden gezaagd. De voorzitter antwoordt, dat de wagenma kers de boomen niet willen hebben; het rooien, enz. door werkloozen zou te veel geld kosten. De heer Gaanderse vindt, dat er misschien een mouw aan te passen is. De boomen in de laan leveren werk- hout en brengen dus wel iets op. Be planting rond de begraafplaats met esch of eschdoorn ter lengte van- 300 a 350| M. zal niet zooveel kosten; dit kan ook in eventueele werkverschaffing worden gedaan. Spr. stelt dit voor. De voorzitter antwoordt, dat naar de meening van B. 2?i-ï* ?,e begT£mfplaats er nog al netjes bijligt. Als er echter iets verbeterd moet worden zouden B. en W. liever eene omplanting met dennen willen aanbren gen dan met echt of eschdoottw. B. en W. handhaven echter hun voorstel, om te wachten tot'het volgende jaar. De heer Gaanderse wijzigt zijn voorstel in dezen zin, dat de boomen in de laan blijven staan en die aan den omtrek worden gerooid. De heer Overbeeke zegt van B. en W. niet te kunnen begrijpen, dat zij den toestand willen laten zoo zij nu is. Het is op de begraafplaats een arme lijk boeltje. Op het achterste armelijk (gedeelte drukt het stempel van den Burgemeester. Spr. meent, dat aan dezie zaak een stoicijnsch karakter w,ordt ge geven en dat 'de heer van Klinken als Chr. Gereformeerd man tegen het voor stel van B. en W. moet stemmen. De heer van Klinken zegt er voor te zijn, dat de begraafplaats fatsoenlijk ligtj. Spr. heeft gehoord, dat er geen ,omman- teling moet zijn, opdat ieder kan zien, dat 'daar wordt gebid. Hij voelt -daar niets voor, heeft geen behoefte om daar te bidden, doch leeft dagelijks met zijne dooden. Spr. kan deze zaak met een gerust geweten nog een jaar aanhouden. De heer Stoutjesdijk is voor eene ,omman> tehng. De voorzitter zegt toe nog eene advertentie te zullen plaatsen. Als daar niets op komt blijven de boomen staan Het voorstel van B. en W. wordt hierna met 4 tegen 3 Stemmen aangenomen aam genomen; tegen stemmen dhr. Stoutjes dijk, Overbeeke en Gaanderse. Vastge- gesteld eene verordening tot geldigver klaring van strafverordeningen, eene Verordening betreffende het beroep, be doeld in de artt. 7 en 9 der Woningwet en eene Verordening tot afwijking van bepalingen der Winkelsluitingswet. Bij de rondvraag informeert de heer Steen- dijk of de Commissie tot wering van schoolverzuim nog werkt? De heer van de Zande deelt mede, dat de Commissie dikwijls vergadert. De heer Steendijk zegt te hebben gehoord, dat het hoofd der bijzondere school vele verzuimen als geoorloofd beschouwt, terwijl het hoofd 'der openbare school streng toe ziet; dit acht spr. niet goed, de onderwijzers moeten streng toezien. De jheer van Klinken acht het veel waard, dat de wet wat soepel wordt toegepast. De heer Gaanderse vraagt of iemand, die bedeeld wordt vanwege het Burgerlijk Armbestuur schoolgeld moet betalen? Er is in de gemeente eene weduwe, die be deeld wordt en voor hare kinderen schoolgeld moet betalen. Spr. vindt dit een beetje gek en vraagt of dat admini stratief juist is? De heer Steendijk meent, dat ieder, dio niet in de Rijksinkomsten- belasting is aangeslagen vrij van school geld is. De heer Gaanderse merkt op, dat het niet zoo zeer gaat om het bedrag als om het principe. Spr. gelooft niet, dat de zaak in orde is. Over deze kwestie ontspint zich een uitvoerige (gedachten- wisseling; ten slotte zegt de voorzitter toe, dat met de inzichten van den Raai rekening zal worden gehouden. De heer Overbeeke deelt mede, dat de bewoners van den Stolpweg blijven klagen over de verlichting. Het is daar donker. De voorzitter antwoordt, dat eerder een ver zoek van de bewoners werd behandeld. Bij onderzoek is gebleken, dat het licht zoover doorstraalt, dat de menschen ge makkelijk den weg kunnen vinden. Toen is besloten om de verlichting uit te breiden, indien de gemeentekas dit toe liet. De heer Overbeeke zegt, dat het lastig is als men van het Idorp afkomt. Bij den burgemeester staat ook een lan taarn. Men zou kunnen zeggen, dat die daar ook gemist zou kunnen worden. De heer van Klinken is Ihet we lieens met den heer Overbeeke, doch wijst er op, -dat het met |de huisaansluiting aan den Stolpweg treurig gesteld is. De voorz. antwoordt, dat plaatsing van een lantaiarn aldaar kan geschieden, als de toestanden .gunstiger worden. Hierna sluiting. VERGADERING VAN DEN GEMEENTE RAAD TE ZIERIKZEE, (Vervolg.) Zitting van Zaterdag 21 Nov. Bij de heropening stelt de voorzitter aan de orde post 170, kosten van de algemeene begraafplaats en van begra ving. In verband met de regeling der werkzaamheden op de algemeene be graafplaats, heeft de Gemeente-Bouw meester het voorstel gedaan om een 3en plantsoenarbeider aan te stellen. Met B. en W. is de Commissie de meening toe gedaan, dat aanstelling van nog een vaste arbeidskracht niet nèodig is, aangezien zich onder het tegenwoordig personeel wel bekwame werklieden bevinden, die zoowel den len grafdelver als de 2 plantsoenarbeiders ter zijde kunnen staan. Bovendien Zijn er steeds wel losse werk krachten te bekomen. De Com!m|issie van Fabrikage stelt een nieuwe regeling voor t. a.v. den grafdelver J. Nieskens, waarbij bepaald wordt, dat het onder houd van de grafperken, hem opgedra gen door particulieren, van gemeente wege zal geschieden. Zijn loon wordt, in verband met derving van de inkomsten van het onderhouden, bepaald op f25 per week. De heer Catshoek is van meening, dat alleen in het voorjaar daar werkeloozen werkzaam kunnen zijn en er iemand noo- dig is, die er het geheele jaar werkt. Nieskens werkt in zijn vrijen tijd voor particulieren, dus heeft hij een lange werkdag. Bi. en W. denken voordeel te behalen door hem meer te geven, maar spr. betwijfelt dit voordeel, en noemt het zielig en krenterig om dergelijke practijken toe te passen. Spr. bepleit ten slotte invoering van een vast tarief voor onderhoud, dan behoeft er geen kracht bij te komen. De heer Panny licht de houding van Fabricage toe. De oorzaak van de ver andering zit in het feit, dat bij het toe nemend onderhoud der graven, Nieskens het niet meer aan kan. Om een regel matige werkkring daarin te kunnen vin den, deed de gemeente-bouwmeester zijn voorstel. Fabricage dacht niet aan voor deel, maar wilde regeleind optreden, om dat Nieskens het te druk kreeg. Als compensatie wilde zij hem hooger sala ris toekennen. De voorzitter zegt, dat Nieskens de opbrengst van het onderhoud der parti culiere tuintjes op f300 tot f350 schatte. Daarom wilden B. en W. als dit door de gemeente wordt uitgevoerd, hem salaris- verhooging geven. Ook de prijzen zullen dan volgens een vast tarief berekend, billijker worden, terwijl de burgers dan weten waar zij aan toe zijn. Weth. Timmerman begrijpt den heer Catshoek miet, dat deze zich zoo uit spreekt voor een 12 14-urigen werkdag. De heer Catshoek merkt hier tegenover op, dat Nieskens vrij is, zijn dagtaak te verlengen. De heer A. den Boer spreekt zich uit voor het idee van Fabricage, dat nog maals door den voorzitter verdedigd wordt. De heer Catshoek vraagt, hoe de voor zitter zich de oplossing wel indenkt? De voorzitter antwoordt, dat de graf delver zooveel mogelijk moet onderhou den. Komt hij hulp te kort, dan kan hij zich tot het gemeentebestuur wenden en krijgt hij hulp. De heer Panny zegt, dat dan de op zichter van de begraafplaats kan oor- deelen of er hulp en zoo ja, welke hulp er noodlg Is. Na nog eenige opmerkin gen, verklaart de raad zich accoord met het voorgestelde. Bij No. 195, huur of pacht van lande rijen, herinnert de heer Gerritsen er aan, dat hij hieromtrent verschillendende wen- schen heeft kenbaar gemaakt, o.a. over perceeltjes grond, die nog verhuurd kon den worden. „Hoe zit het daarmiee?" vraagt spr. De voorzitter antwoordt, dat Fabri cage getracht .heeft deze te verhuren maar er geen kans voor heeft gezien, aangezien ze niets waard waren. De heer Gerritsen vreest, als men ze maar steeds gratis laat gebruiken, de gemeente ze op den duur kwijt zal ra ken. B. en W. dienen hierop te letten1 en een kleine huur te heffen. B. en W. zeggen toe, aan dit punt hun aandacht te schenken. Bij No. 299, subsidie aan of ten be hoeve van bijzondere bewaarscholen, lijkt het de meerderheid van B. en W. beter, om de nieuwe regeling, welke het vorig jaar is vastgesteld, ook in verband met de tijdsomstandigheden, eenige jaren te laten doorwerken, zulks naar aanleiding van een opmerking van de Commissie, dat de meerderheid van de Commissie alle 3 bewaarscholen gelijkelijk wil sub1- sidiëeren. (De meerderheid der commis sie gaat met het voorstel van B. en W. méde). De heer van Schelven licht het voorstel van de commissie nader toe. Nu wordt aan de Burgerbewaarschool f1300, aan de Chr. Bewaarschool f700 en aan de R.-K. Bewaarschool f600 uitgekeerd). Een uitkeering per kind acht de meerderheid billijker, daar 'de Burgerbewaarsehool be voordeeld is, Idoordat zij de lokalen gra tis in gebruik heeft. In 1930 bedroeg het aantal kinderen op de Burgeibbe- waarschool gemiddeld 100, op de Chr. Bewaarschool gemiddeld 58 en op de R.-K. Bewaarschool gemiddeld 45. De voorzitter en de heer Gerritsen gen, Alat de uitgekeerde bedragen juist naar die cijfers berekend zijn, waartnj de eerste het standpunt van B. en W. verdedigt. Mocht deze regeling niet goed blijken te zijn, dan kan er nader over gesproken worden. De heer W. den Boer zegt, dat het} hier niet gaat om voordeel, maar om recht. De eene school mag niet meer ontvangen dan de andere. De heer Gerritsen wil het nog eens aanzien; nu kunnen we nog niet over zien wat het dan kost. De heer Panny zegt, dat het aantal kinderen op de Burgerbewaarschool toe genomen is. Wordt dus de f2600 ver deeld zooals de Commissie voorstelt, dan zouden nu de R.-K. en Chr. Bewaar school minder krijgen. De heeren A. en W. den Boer willen aan de f2600 blijven vasthouden, al krij gen deze scholen dan ook minder. Het voorstel van de meerderheid der commissie wordt daarop zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Bij No. 302, kosten van belooningen en eereblijken (lager onderwijs), zal <*e com missie g aarne vernemen, waaruit die be looningen en prijzen bestaan en wan neer dezelve worden uitgedeeld, ts.en W. hebben aan de vereeniging „Volks onderwijs" de noodige inlichtingen hier omtrent gevraagd, uit welke inlichtingen blijkt, dat het geld besteed wordt voor schoolreisjes der leerlingen der O.l. scholen, een bijdrage aan het comité voor Vacantiekolonies, het verstrekken van schoeisel en een bijdrage aan de cursus handenarbeid, welke uitgaven meer vor deren dan het het bedrag der subsidie. De commissie (en de Raad) gaan na deze inlichtingen met het uitgetrokken bedrag accoord. Bij No. 327, kosten voor musea of openbare bibliotheken, zou de heer Pan ny voor dit jaar het uitgetrokken bedrag met f150 willen verminderen, zijnde het bedrag voor aankoop van een nieuwe vitrine voor het museum. De voorzitter zou het volle bedrag ge handhaafd willen zien. Weth. Timmerman stelt voor f 100 te schrappen, waarmee de raad zich ver- eenigt. Bij No. 329, subsidiën aan Schouwburgen of muziekkorpsen, deelt de commissie het volgende mede. De subsidie a ffiOO^ aan het muziekgezelschap „Kunst en Eer za door haar niet bestreden worden. Toch zal aan de vereeniging het verzoek ge richt kunnen worden zich meerdere malen op de muziektent op te stellen, opdat het kunstlievend publiek in onze gemeente van de zeer gewaardeerde concerten zal kunnen genieten. De voorzitter ideelt mede, dat er nog niet met het bestuur der vereeniging ge- sproken is, maar spr. weet nog wel van vorige besprekingen, dat het bestuur be zwaar maakt concerten te geven als het des avonds guur en koud is. B. en W. willen echter trachten te bewerkstelligen, dat er zooveel mogelijk 'concerten gegeven zullen worden. De heer Catshoek vindt de toegestane subsidie aan den hoogen kant. Spr. be grijpt niet, waar al dat geld aan heen gaat; uitvoeringen worden niet gegeven en bij de concerten hoort men meest oude muziek, waaruit blijkt, dat er bijna ook geen nieuwe muziekstukken aange kocht worden. Spr. stelt dan ook voor, de subsidie met f 200 te verminderen. De heer van Schelven zegt, dat er van de f 600, f 300 bestemd is voor den direc- ^De voorzitter brengt in het midden, dat „Kunst en Eer" een stuk historie is, en 'acht f600 zeker niet te hoog. De heer de Broekert zegt, dat, als men de subsidie gaat (verminderen, de ver eeniging op de flesch gaat. „Niemand kan zich Zierikzce voorstellen, zonder „Kunst en Eer". UW ST. NICOLAASPAKKET IS NIET VOLLEDIG •It U er niet zoo'n fraaie Imit Oud-Zilveren Tabakjtrommel hebt bijgevoegd. Deze trommel is gevuld met een half pond z*ehte, geurige D'E Echte Friesche Heeren-Baai. Een merk. dat iedere rooker weet fe waardeeren. Uw winkelier heeft ze In voorraad vanaf 65 cl. per half pond. ECHTE FRIESCHE 20*50CT. PER ONS De voorzitter onderschrijft zulks, te meer idaar er in dezen tijd wel een op wekking noodig is. De heer W. den Boer geeft den heer Catshoek in overweging van de f 200, f 100 te maken. De heer Panny zou de volle subsidie gehandhaafd willen zien. De heer Catshoek trekt, géhoord de besprekingen, zijn voorstel in. Bij No. 356, jaarwedden van ambtena ren en! beambten, vallende onder de paragraaf „ondersteuning aan werkeloo zen", bespreekt de heer Catshoek de voor gestelde verhooging met f400 van het salaris van den correspondent van de arbeidsbemiddeling (voorgesteld wordt deze post met f 200 te verhoogen en evenzoo post no. 374, „kosten van de districtsarbeidsbeurs en van de intercom munale aibeidsbémiddeling". Red.), en noemt de houding van B. en W. royaal. Met dit werk zijn per dag maar enkele uren gemoeid en nu is het salaris, dat vroeger f 200 f 500 beliep, op f 1000 gebracht. Spr. geeft toe, dat de heer Timmerman drukke werkzaamheden'heeft, maar deze wordt ook overal voor ge bruikt. Als de commissie voor de werk verruiming eens werd omgezet in een commissie voor werkloozenZorg, Zou de taak van den correspondent heel wat verlicht kunnen worden, want de com missie heeft toch niet veel te beteeke- nen, meent spr. en er wordt weinig, prijsgesteld op haar werkzaamheden. De heer de Broekert onderschrijft dit. De voorzitter acht deze kwestie zeer moeilijk. Weth. Koopman achtte indertijd de verhooging ook billijk, maar stelde voor deze bij de begrooting te behande len. Aan de betrekking Zijn groote moei lijkheden verbonden, hetgeen spr. op uit voerige wijze toelicht. De commissie voor werkverruiming kan niet worden omge zet. Voor deze betrekking moet men veel ervaring hebben en de heer Timmerman toont zich steeds een ijverig, plichtsge trouw ambtenaar, die zich veel inspan ning getroost. Weth. Timmerman merkt op, dat, toen er over salarisverhooging gesproken werd, men nog lang niet wist, dat er zooveel administratie aan verbonden was. De heer de Broekert beschouwt de betrekking als een bijbaantje, hetgeen de voorzitter bestrijdt. De betrekking eischt den vollen mensch en men is nooit klaar. Verder moet er huur betaald wordeln voor het kantoor, waar nog niet eens een kachel staat. De heer W. den Boer zou in overwe ging willen geven het bureau van de Arbeidsbemiddeling naar het Stadhuis te verplaatsen en verklaart zich ook voor verhooging van het salaris. Spr. vraagt wat de Begraafplaats aan salaris voor hem oplevert. De voorzitter zou overbrenging van het bureau naar het Stadhuis niet wenschelijk achten. Spr. weet niet precies, welk sala ris dhr. Timmerman geniet als opzichter van de Begraafplaats, maar weet wel, dat hij niet veel daarvan overhoudt. De heer Gerritsen vraagt, hoeveel de rijksbijdrage is. „Die wordt geleidelijk grooter", antwoordt de voorZttter. Dhr. Gerritsen zou geen tegenstelling ge schapen willen zien tusschen de ambte naren onderling; de een wordt verlaagd en de andere verhoogd. Spr. adviseert het voorstel van B. en W. niet aan te nemen, maar te wachten tot einde 1932, om !dan te zien of den correspondent geen extra gratificatie toekomt. De voorzitter vindt dit niet practisch. De raad zal moeten erkennen, dat het werk niet genoeg gewaardeerd is. De heer Panny spreekt zich uit voor verhooging, op grond der meerdere werk zaamheden. De heer Gerritsen herinnert aan het gesprokene van den heer W. den Boer; Wie een betrekking aanvaardt, moet op alle werkzaamheden rekenen. SINT NICOLAAS. Weg met alle zorgen! Op den dag van morgen Past geen zuur gezicht. Dapper mee te zingen, Vroolijk rond te springen Is der oud'ren plicht. Laat Uw kind niet lijden Onder zware tijden, 't Heeft zijn eigen leed. Ook de kinderjaren Kennen hun bezwaren, Meer inog dan Gij weet. Laat geen klachten hooren Wilt de vreugd niet storen Van de kinderschaar. Laat, ondanks de tijden, Sinterklaas maar rijden, 't Is slechts ééns in 't jaar. Jeugd is ras vervlogen, In dezelfde oogen Waar nu 't leven lacht, Zullen tranen springen. Mondjes, die nu zingen, Uiten straks een klacht. Weg dan alle zorgen! Op den dag van morgen Straal' ook UW gezicht. Bant de toekomstvreezen, Blij als 't kind te wezen Is Uw heil'ge plicht. De heer Catshoek zegt op te komen tegen de verhooging van deze post met f 200. T egen de verhooging van post 374 heeft spr. geen bezwaar. Men moet niet vergeten, dat dit jaar een buitengewoon jaar is, andere jaren heeft men maar 3 maanden met werkloozen te maken. De voorzitter komt tegen dit laatste op: een heel jaar heeft men meestal werkloozen en de toestand Zal er niet beter op worden. Het voorstel van B. en W. komt hierop, in stemming en wordt aangenomen met 7 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Catshoek, van der Doe, Versteeg, de Broekert en Gerritsen. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand October. NOORDGOUWE. Overleden: 6, Corne lia Beije, 56 j., echtg. van Adriaan de Jonge; 11, Lena Cornelia de Kok, 78 j., echtg. van Leendert Fonteijne; 28, Simon SChilperoort, 75 j., wedn. van Pieter- nella de Ruiter. ST.-PHILIPSLAND. Geboren: 1, Leen dert, z. van Leendert Bakker en Krina Dorst; 5, Adriaan Samuel, z. van Marinas Pieter den Haan en Sijgje Kramer. Overleden: 14, Adriaantje Hooglander, 65 j., echtgenoote van Hendrik Cornelis Stouten. Gehuwd: 2, Jan Meijer, 21 j. jm., en Lena Westbroek, 24 j. jd.; 15, Jan Vier gever, 27 j. jm., en Cornelia Maatje Aarnoudse, 24 j. jd. STAVENISSE. Geboren: 4, Maatje, d. van Corn. v. Ha aften en Maatje Pot- appel; 16, Izaak Leendert, z. van Adr. v. 't Veer en Isabella Helena Hage; 22, Cornelis Marinus, z. van Marinus Mol en Dina Cornelia Johanna de Graaf. Gehuwd: 1, Leendert Houtop, 25 j. jm. :(van Nederhorsteiberg) en Neeltje Ma ria Neele, 21 j. j.d. SCHERPEN1SSE. Geboren: 8, Nehemia, z. van L. Bijnagte en W. van Zetten; 19, Jacoba Henderika, d. van H. Franke en W. C. v. Tiggele; 24, Jacobus Joannes, z. van L. Dane en M. T. Vinje (van Stavenisse). Gehuwd: 15, W. de Wilde, 37 j., (van Rottöpdam), en C.a Geuze, 24 j. (van Schejrpenisse)21, M. de Laater, 28 j. (van Curasao) en P. van Doezelaar 18 j. Overleden: 15, Kaatje Aplona Elenbaas, 68 j., echtg. van Jac, Rijstenbil.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 5