Als dit jaar op 5 December 's Nachts de goede Sint weer rijdt, Bn in vele huisgezinnen Rijke kindervreugd verspreidt, Dan zet 's avonds Armoe-Jantje Ook vol hoop zijn schoen gereed En verwacht dat Sinterklaas hem Op zijn rondgang niet vergeet. Dan kijkt Jantje's moe weemoedig Naar de leege kinderschoen. O, ze zou hem dolgraag vullen... Maar waar moet ze dat van doen? Vader is al maanden werkloos... Troosteloos is hun verschiet! Maar van moeders zware zorgen Weet arm Jantje immers niet... Hoeveel Armoe-Jantjes droomen Aanstonds van Sint Nicolaas! Maar hun kinderlijke droomen Blijven onvervuld, helaas! Meertjedeelden, denkt eens even Aan het smachtend armoe-kind! Smaakt de vreugde van het geven: Speelt gij voor de goede Sint. nen controle hierop in de hand werken, door alleen langs de arbeidsbeurs werk krachten te betrekken. NIEUWERKERK. Gezien de vele slechte toestanden op het gebied vain kinder verzorging, die verandering behoeven en de moeilijkheden, die moeders bij de ver zorging en voeding van hun kinderen ondervinden, stelt mevr. Vleugels-Schut ter zich voor, dezen winter een moeder cursus te houden voor vrouwen en huw bare meisjes. Deze cursus zal bestaan uit een serie van ten hoogste 6 avonden, waarop eenvoudige toelichting verstrekt wordt en men in de gelegenheid is, tot het stellen van vragen dienaangaande. Bij voldoende belangskteiling zal de eer ste avond gehouden worden op Woensdag 16 Dec. De deelname is gratis, mits men zich tijdig aammelde bij mevr. Vleugels- Schutter. STAVENISSE. Door het plaatselijk Armbestuur alhier, is aan de pachters voor dit jaar een vermindering van 20 °/o der pachtsom toegestaan. ST.-ANNALAND. Van twee vechtende jongentjes van 7 jaar schopte de een den ander onder tegen den buik. Thuis gekomen klaagde het ventje ,over pijn. De dokter die gehaald werd, constateerde een breuk. Het knaapje moest naar het ziekenhuis vervoerd worden en werd daar geopereerd. THOLEN. Woensdagavond hield in de zaal van den heer Hoek alhier, Tholen's ijsvereeniging haar algemeene vergade ring. De w.n. voorzitter dhr. Looysen opende de vergadering en bracht een woord van dank aan den vertrokken voorz. Majoor Voerman. Het bestuur deelde mede, dat een hou ten tent was aangeschaft voor de som van f 192,50, welke was vergund aan den laagsten inschrijver J. P. Deurloo. Besloten werd de dammen in de vest zoo spoedig mogelijk te plaatsen. Het hout hiervoor zal worden geleverd doorL. Blaas a 31 ct. per M. Medegedeeld werd, dat een bedrag van f 220,50 geplaatst \is op de bank van Van Heel Co. Besloten werd deze post als verlies te boeken. Uit het verslag van den penningm. hoor den wij, dat ingekomen is f 689,92, uit gegeven f 329,67 en na aftrek bedrag spaarbankboekje het goed slot is f 139,745. Besloten werd de contributie te hand haven. Tot voorzitter werd gekozen dr. Looysen. Het bestuur had voorgesteld h.hr. D. v. d. Velde en J. Stoutjesdijk. doch dit werd niet geaccepteerd, daar men dit niet democratisch vond en ook de voorgestelde personen, door hun af wezigheid toonden geen belang te stellen. In de vacature-Locysen werd als be stuurslid gekozen de heer J. Overbeeke en herkozen de heer Kramer. Besloten werd art. 14 van het reglement te wij zigen, zoodat de bestuursleden ook met vrije stemming kunnen worden gekozen. Op verzoek zullen voortaan de gelden op de postspaarbank worden gedepo neerd. Hierna sluiting. Woensdagavond is op initiatief van den burgemeester alhier opgericht een crisis-comité. Hierin hebben zitting geno men als voorzitter Mr. A. J. v. d. Hoeven, als secit.-penningfm. P. J. Blaas en verder de heeren C. van den Berge, W. Moelker, W. J. Klompe en PI. Enged- vaart. Zij die hun giften reeds willen inzenden kunnen dit doen aan het adres van den heer Blaas. Een woord van opwekking tot de 'be zittende klasse in deze gemeente, die de gevolgen der crisis nog niet direct aan den lijve voelden, zal wél niet noodig zijn. 1 Bevolkingsregister over November: Ingekomen: J. van den Enden,dienst bode, van Halsteren; J. Zwagemaker, wa terbouwkundige, van Zonnemaire; J. J. Geluk, waterbouwkundige, van Grave; M. van Halst, vischhandelaar, van Eindho ven; J. de Graaf, huisvrouw van P. v. Beers, van Scherpenisse; mevr. W. Snij ders—Steendijk, van Halsteren; A. Stout jesdijk, dienstbode, van Stavenisse. Vertrokken: J. H. Sabelis, onder wijzer, naar Wageningen; M. de Korte, onderwijzeres, naar Oüde-Pekela; J. P. Comelisse, naar den Helder. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE~THOLEN. Zitting van Maandag 30Nov. M. A. v. N. te Poortvliet, had Idenj con troleur van den Arbeid onjuiste gegevens verstrekt omtrent zijn verrichte arbeid, waardoor zoowel 11 week- als 12 dag zegels waren ontdoken. In het tijdvak van 19 Juli '30 tot 30 Juli '31 j was hij een veertien-tal dagen werkzaam geweest bij M. C. van As, aldaar, doch kon zich' dat thans niet meer herinneren, daar hij bij verschillende personen werkzaam is somwijlen bij zes op éénen dag. Intus- schen meende de kantonrechter, dat dan van werkloosheid geen sprake is, zooals bekl. had opgegeven gedurende 9 maan den zonder werk te zijn geweest. Nu de Invaliditeitswet er is ten bate der ar beiders wordt zij gesaboteerd en als ze er niet was, zou men om wraak roepen. Om den ernst van het feit vorderde de Ambt. v. h. O. M. f 15 b. of 10| d. h., ter- wijl het vonnis was f10 b. of 10 d. h. G. G. te St.-Amnaland, had op 7 Oct. (en niet op 6 Oct. zooals het proces verbaal luidde, dat inmiddels met toe stemming van bekl. gewijzigd werd), in verboden water gevischt met een kruis- net, en was daarmee doorgegaan on danks de waarschuwing van get. Burgers. Eisch f 10 b. of 5 ld. h., waartoe; hij door den kantonrechter werd veroordeeld met proeftijd van een jaar, gedurende welk tijdperk deze straf niet wordt uitgevoerd, als bekl. zich noch aan een gelijksoortige, noch een andere overtreding schuldig maakt. L.a d. Li. te Tholen, had in zeer moei lijke tijden een harer vele kinderen een paar middagen de school doen verzui men om haar behulpzaam te zijn. Be gaan met het lot van dit groote gezin, werd de minimum boete geëischt, n.l. f 0,50 of 1 d.h. De kantonrechter sloot zich daarbij in zooverre aan, dat bekl. wel schuldig werd verklaard, maar zon der toepassing van straf. Tegen A. K. te Tholen werd voor een zelfde feit, nu reeds bij 2e herhaling, f 4 b. of 4 d. h. gevorderd, doch met het oog op de moeilijke tijdsomstandigheden, die ook aan bekl. niet ongemerkt voorbij gaan, bepaalde de kantonrechter de straf op f2 b. of 2 d. h. C. v. V. te St.-Annaland, hoorde voor een zelfde overtreding f 1 of 1 d. h. tegert z1 ich eischen, welke boete door den kantonrechter werd teruggebracht tot i 0,50. Luidruchtiger ging het bij de volgende zaak. Van A. P. te St.-Maartensdijk had de rijksveldwachter een geweer in be slag genomen, dat deze,, verborgen on der zijn jas, op Iden openbaren weg droeg. Hem achtervolgende vluchtte hij bij een zijner kennissen en wierp daar het geweer over een schutting. In- tussChen was diens bedoeling ge zien zijne antecedenten, niet twijfelachtig. Bekl. bestreed deze uiteenzetting, daar hij wel een sluitstukje van een geweer had, maar niet het inbeslag genomen geweer. Bovendien was het zoo donker, dat giet. onmogelijk heeft kunnen zien, als hij iets had weggeworpen. Ged. Bruijn- ooge hield zijne verklaring vol, en voeg de er nog aan toe, dat bekl. ten vorigen jare een gevangen haas uitrekte en al dus verminkt over de haven liet strom pelen om daarmede de politie te tarten. Bekl. wilde dit weerspreken, maar werd. om het ergerlijke van ,dat geval, daartoe niet in de gelegenheid gesteld. Toch moest hij de politie nog een knauw geven on der iden uitroep, dat het fooienstelsel aan zijn geval niet vreemd was. De kan tonrechter ontnam hem verder het woord en) veroordeelde hem tot f35 b. of 20 d. h.; de eisch was f40 'boete en Zelfde hechtenis. Bij niet-verschijning hebben verstek laten gaan: J. C. de W. te St.-Philipsiand, M;. V. te Helmond, J- «L S. te Tholen, A. de S. te Beverwijk, J. V. te Anna-Jacoba- polder, J.a. d. H. te Scherpenisse, A. Mi. te St.-Maartensdijk en J. A. E. te Anna- Jaeoba-Polder. ONDERWIJL NIEUWERKERK. Voor 't vervolgonder wijs aajn de openbare school alhier hebben Zich slechts 3 leerlingen aangemeld, Zoo- dat jer dezen winter geen cursus zal worden gegeven. ST.-PHILIPSLAND. De voordracht voor onderwijzer aan de O.L.S. 'no. I lalhier, luidt als Volgt: 1. Dhr. Lathoud'er te 's-Gravenhage;2. dhr. Groos te Haarlem; 3. dhr. Krijger te Zierikzee. LANDBOUW EN VEETEELT» ELKERZEE. Woensdagavond 2 Dec. hield de coöperatieve landbouwersaan- koopver. „Séharendijke" een algemeene vergadering, waarin de heeren T. J. van den Bout en Jac. v. d. Stolpe werden herkozen als bestuurslid en de heer C. Deïst werd gekozen ,als lid der com missie van toezicht. De concept-begroo ting der 7.1.M. voor het jaar 1932 werd behandeld en gaf het ipunt „salarissen" aanleiding tot eenige bespreking, waar van evenwel het resultaat was, dat de vergadering zich met de voorgestelde cijfers vereenigde. De heer Siebenga, secr. der Z.L.M;., verscheen om half negen ter vergadering en hield een vlotte causerie over 'de werking der tarwewet, na afloop waar van hij op verschillende tot hem over deze aangelegenheid gerichte vragen een duidelijk en breedvoerig antwoord gaf. De vergadering sloot zich gaarne aan bij de woorden va,n dank, die de voorzitter aan het einde 'der bijeenkomst tot hem richtte. De vergadering was niet druk bezocht; vele leden schijnen van meening te Zijn het wel- zonder eenige voorlichting te kunnen stellen. VERKOOPINGEN, ENZ. OUD-VOSSEMEER. Voor den heer Iz. Jumelet Szte Bruiniese, werden door notaris D. v. d Velde te Tholen publiek geveild 16 ha. 25 a. 38 oa (41 gem. 126 r. Blooisoh) bouwland in den polder Slabbecoorn, in 21 koopen: gecombineerd werden perceelen 1—11, zijnde 15 gem. 137 r ad f 690, hoogste bieder H. Baaij te Tholen; 1215, zijnde 10 gem. 131 r ad f 720, hoogste bieder A. Braai te Tholen en 16—21: 15 gem. 158 r. ad f620, hoogste bieder P, Verduit te Tholen. KERKNIEUWS» Ned. Herv. Kerk. BRUINISSE. Bij de op Vrijdagavond j.l gehouden verkiezing voor 2 notabelen werden ingeleverd 57 stembiljetten. Herkozen de beide aftredendende heeren Joz. Visser en J. C de Rijke, respectievelijk met 41 en 42 stemmen. Door het college van notabelen is herkozen als kerkvoogd de heer M. van Rhee. Datzelfde college heeft tot zijn voorzitter gekozen den heer J oh s Padmos Fz OUD-VOSSEMEER. De heer M. K. van Nieuwenhuijzen heeft zijn benoeming tot Kerkvoogd niet aangenomen. Bij de verkiezing van 2 notabelen wegens periodieke aftreding van de heeren J. L. van öorsel en L. W. Kievit, was de uitslagherkozen Kievit met 38 van de 75 stemmen en her stemming tussohen de heeren van Gorsel en J. G. Hamer, resp. met 33 en 12 stemmen. Beroepen: Te Zunderdorp, oand. H. W. Waardenburg te Brninisse. LUCHTVAART. ZEEUWSCH LUCHTVERKEER. Nu na de zoo zeer geslaagde proef- dienst gedurende ide maanden Juli, Aug. en Sept., het alleszins mogelijk is, dat de lijn Rotterdam—Haamstede doorge trokken zal worden naar Vlissingen en wellicht in afzienbaren tijd zelfs naar Zeeuwsch-Vlaanderen, begint men zich allerwege in Zeeland meer en meer voor een algemeen Zeeuwsch Luchtverkeer te interesseeren. Het is voor het Luchtvaart-Comité Schouwen—Duiveland, als baanbreker daarvan, zeèr aangenaam, dat de MLddel- öurgsche Courant van Woensdag 2 dezer een hoofdartikel Wijdt aan „Zeeland en het Nederlandsche Luchtverkeer", in welk artikel de redactie o. a. schrijft: „Het is niet de eerste maal, dat wijl wij zen op den bijzonder gunstigen toestand ten aanzien van het Luchtverkeer binnen de landsgrenzen, waarin Zeeland zou kunnen verkeeren. Dit hu is door de redactie van de „M. Crt." zeer juist gezien en dit is ook de reden, waarom ons luchtvaartcomité niet bij- de pakken is blijven neerzitten, doch destijds Ide koe dadelijk bij die hoorns heeft gevat, bewerkt heeft, dat er een vliegveld kwam en nu met vol doening terug kan zien op hetgeen het reeds bereikt heeft. Dat goed voorbeeld, goed volgen doet, blijkt wel hier uit, dat het reeds lang bestaande d omité „Walcheren" volgens de „M. Crt.", de zaak wederom aan d'e orde stelt en in actie zal komlen, terwijl een groep belangstellenden uit Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen zich eigener bewe ging, met de K.L.M. heeft in verbinding gesteld. Als gevolg van een gevoerde corres pondentie tusschen den voorzitter van ons luchtvaartcomité en verschillende 'burgemeesters van Oostelijk Zeeuwsch Vlaahideren, roert men zich ook daar thans en worden er comité's opgericht. Men ziet het dus eindigt de redactie van de, „M. Crt.", er wordt aan gewerkt te allen kant en... zouden wij er aan willen toevoegen, in de allereerste plaats door het Luchtvaart- Comité Schouwen Duivelanld, dat de stoot heeft gegeven voor het Zeeuwsche Luchtverkeer. PREDIKBEURTEN. Zondagt 6 December. Kerkwerve. 2 ure, ds. Drost» Serooskerke. 6.30 ure, da. Kentie (Voor bereiding H. Av.) Burgh. 6.30 ure, ds. v. Griethugsen. Renesse. Geen dienst. Noordwelle. 2 ure, ds Kentie. Haamstede. 9.30 ure, ds. Kentie. Geref' kerk 9 30 en 2 ure, ds. Elgersma. Oud-Geref- kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Eikerzee. 9.30 ure, ds. Rojjsch v. Dagteren Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vogelaar. Brouwershaven. 10 ure, ds. Drost. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, Leeskerk. Zonnemaire. 2 ure, ds. Rugsoh v. Dug- teren. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Hoek. Noordgouwe. 9.30 ure, ds. v. Griethugsen D rei schor. 2 ure, ds. v. d» Griend (Coll. generale kas). Ouwerkerk. 9.30 ure, ds. Barnouw. Evangelisatie. 6 ure, ds. v. d. Ende van Kamperland. Nieuwerkerk. 9.30, ds. Gerritsen en 2 ure, idem (Doopsbed) Geref. kerk. 9.30, ds. Heuzeveldt, 2 Leesdienst en 6 ure, ds. Heuze- veldt. Geref. gem. 9, 2 en 5 30 ure, Leesdienst. Oosterland. 9.30, dr. Weeda en 2 ure, geen dienst. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. v. d Ende van Kamperland. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.30 ure, dhr. Remgn. Sirjansland. 2 ure, dr. Weeda (Voorber. H, Avondm.) Bruinisse- 9.30 en 5.30 ure, ds. Waarden- burg. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Unger. Geref. gem. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref. kerk. 9, 2 eu 5.30 ure, dhr. Koljjn van Papendrecht. A.-J.- Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. St.-Filipsland. 9.30 en 2 ure, ds. v. d. Roest uit Bussum. Oud-Geref. kerk. 9, 2 en 5 30 ure, ds. Boone. Tholen. 9 30, ds. de Bres en 2 ure, ds. Wolfenberger (Doopsbed) Geref. kerk 9.30 en 2.30 ure, dr. Veltenaar. Geref gem 9 30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Vrjje Geref. gem 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk. St.-Maartensdijk. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. de Bres, Oud-Geref. gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 9.30 en 2 ure, ds de Gidts. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vreug denhil. Oud-Geref. gem. 9.80, 2 en 6 ure, Leesdienst Donderdag 10 Dec. 6 ure, ds. Baajj van Tholen» Poortvliet 9.30, Leeskerk en 2 nre, ds. v. Rootselaar (Doopsbed) Geref. kerk. 9 30 en 2, dhr. de Vries; 6 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9 30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Scherpenisse. 9.30, ds. Wolfenberger (Voorber. H Av. en Bed H. Den '2 ure, Leeskerk (Beide beurten coll. ziekenfonds). Geref. gem. 9.30, 2 en 5 30 ure, Leeskerk. Stavenisse. 9.30, ds. Meerman (H. Av.) en 2 ure, idem (Dankz. en H. Doop). Oud- Geref. kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure, Leeskerk. St.-Annaland. 9.30, ds. v. Rootselaar en 2 ure. Leeskerk. Geref gem. 9 30, 2 eu 5 30 ure. Leeskerk. 1MMZOMPHN STOKKEN, Buiten verantwoordelijkheid der redactie). Copie wordt niet teruggezonden. Mijnheer de Rédacteur, Met plaatsing van onderstaande zult U mij ten zeerste verplichten. Naar ik uit goede bron vernam, had de marktautobusdienst Haamstede—Zie- zee Donderdag 19 Nov. overvloed van passagiers, zoodat de bus zeer vol, om niet te spreken van overvol was. Ik wil geen critiek op een en ander uitoefenen, maar gaarne de volgende opmerking aan het welwillende en redelijk oordeel der bewoners van Westelijk Schouwen onder werpen. Toen indertijd bekend werd, dat de R.T.M. haar exploitatie op Schouwen— Duiveland zou uitbreiden tot het uiterst Westelijk gedeelte, ging er in deze om geving een juichkreet .op. Met een gevoel van welbehagen stapten we in de tram, genietende van een offi- ciëelen en comfortabelen dienst, (die ons uit ons eeuwenlang isolement verloste en ons met dankbaarheid vervulde. He laas waar is deze idankblaarheid gebleven? Thans prefereert men de autobus om vlugger in Zierikzee te zijn, vergetende, dat deze stad toch geen wereldhandel drijft, en de R.T.M. tijd en gelegenheid genoeg 'biedt voor marktbezoek enz. Bo vendien heeft deze Maatschapppij ge- getracht het reizend publiek ter wille te zijn, door het inleggen van autobus- diensten, waarvoor jammer genoeg geen consessie kon worden verkregen. In geen geval kan dus de R.T.M. van laksheid /worden beticht. Denkt men wel eens aan de toekomst en voornamelijk aan het vervoer der producten uit onze zich op tuinbouwgebied ontwikkelende streek, waarvoor de R.T.M. steeds ide meeste welwillendhed betoont? Schouwen—Duiveland zonder tram is niet meer denkbaar en zou m.i. een ramp zijn. Wie zich aan een ander spie gelt, spiegelt zich zacht. Goeree—Overflakkee geeft ons eer w aarschuwend voorbeeld Bij voorbaat dankend. OPMERKER. TELEGRAMMEN. GESTIKT. Utrecht (V.DDonderdag avond is een 11-jarig meisje alhier om een kortoren weg naar huis te nemen door weiland geloopen. Door de duister nis misleid is zij toen in een gedeeltelijk gedempte sloot terecht gekomen, waar zij onmiddellijk in de modder wegzakte. Een vriendinnetje haalde onmiddellijk hulp. Men vond het meisje voorover liggen in een sloot. Zij bleek reeds te zijn gestikt. Het lijkje is naar de ouderlijke woning vervoerd. SNEEUW. Berlijn. (YD.) In den naoht van Donderdag op Vrijdag is alhier de eerste sneeuw gevallen. Het gemeente bestuur heeft 1000 werkloozen voor sneeuwruiming te werk gesteld. Athene (Y.D.) In Noord-Griekenland heerscht strenge konde. Yele boeren, die door sneeuwstormen werden verrast, worden vermist. Men vreest, dat zij bevroren zijn. HEVIGE BRAND. New-York (V.D Te Jacksonville, aan de kust van Florida (V.S), heeft een geweldige brand ge woed. Talrijke groote gebouwen en kostbaar ingeriohte villa's werden door het vuur vernield. De sohade wordt gesohat op 6 millioen dollar. Ook ver scheidene in_ zee ingebouwde wandel- pieren werden door het vuur vernield. SPORT. VOET BA L. 3e klasse B, K.N.V.B. Sinoto I Zierikzee I: 0—0. De 2e, tevens laatste plaatselijke ont moeting van dit seizoen, is in een gelijk spel geëndigd, zonder dat een der par tijen het tot geldige doelpunten heeft kunnen brengen. Met deze uitslag kun nen beiden tevreden zijn, daar ze elkaar over 't algemeen, en vooral voor de rust, volkomen waard waren. Van beide zijden werd afwisselend slecht en goed spel vertoond, maar het le meer dan het 2e, zoodat de wedstrijd meer span nend, dan fraai was. Wanneer we echter schrijven over slecht (of zoo men wil „minder goed" spel), dan dient echter een uitzondering gemaakt te worden voor de achterhoede van heide partijen. Vooral de beide keepers hebben een goede wed strijd achter den rug en o.i. geen enkele fout gemaakt. Nolet had het iets drukker dan Unger, maar ook de laatste kwam soms voor netelige gevallen te staan, die hij echter steeds naar behooren op loste. Ook de backs waren bij beide ploegen in vorm. Die van Zierikzee had den minder steun van de halflinie dan de Sinoto-backs, doch beide Ibackstellen toonden zich resoluut in het ingrijpen en trapvast. Een beoordeeling der half- linies van Sinoto en Zierikzee, valt ten voordeele van de eerste uit. Bij Zierikzee speelden de halfs wel meer aanvallend dan anders maar, vooral de kanthalfs, stonden veel te vaak af te wachten en hadden groote moeite de snelle vleu gelspelers der tegenpartij te houden. Hét voeden der voorhoede geschiedde meestal behoorlijk. De Sinoto-halfs daar entegen, zwoegden enthousiast tot het einde toe en steunden zoowel aanval als verdediging (de laatste het meest), door met forsché trappen, hoewel niet altijd geplaatst, de bal naar voren te zenden. De voorhoedes der ploegen lie pen niet veel uiteen. De Zierikzee-aanval speelde vaak heel aardig samen, maar... te dikwijls te kort en te treuzelend; zoodat meestal met succes ingegrepen kon worden. Van (de vleugelspelers was Geelhoed beter dan Haze, het mnnentrio was vrij actief, doch niet gevaarlijk en snel genoeg om Nolet te verschalken. De aanval der gastheeren was sneller dan die der gasten. Vooral de vleugel spelers waren gevaarlijk in hun door braken, maar de binnenspelers [wisten niet van de voorzetten te profiteeren. Toen Douw na de rust wegens blessure vervangen werd door Uijl ging het iets beter, want de laatste verdeelde het spel heel aardig imaar was toch voor het doel ook niet gevaarlijk. Over de •wedstrijd zelf Willen we nadere be schouwingen, mede in verband met de plaatsruimte kort zijn. Na een zenuw achtig begin kwamen beide ploegen af wisselend in den aanval. Unger stopte 2 harde schoten van Douw en Steendijk en Nolet moesten eenige (malen door uitloopen redden. Eens kwam Haze na een doorbraak alleen voor 't doel en schoot hard in, maar Nolet stopte fraai, hoewel volgens sommigen achter de doel lijn. De scheidsrechter had het echter niet gezien en kende dus, zeer terecht, geen doelpunt toe. Verder viel er tot de rust niet veel te vermelden. iNa de rust kwamen beide doelen ;weer eenige malen in gevaar, doch door falen der voorhoedespelers of goed werk derdoel- verdedigers werd er niet gescoord. Si noto scoorde eenmaal door Bakker, maar wegens buitenspel werd dit doelpunt niet toegekend. In de laatste minuten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 2