HEEREN-BAAI Zierikzeesche NisuwsbodB De Landlooper verschaft U wolken van genóf. SB TWEEDE BLAD Uit Stad en Provinole FEUILLETON. Ook voor U is deze fraaie Imit. Oud-zilveren Tabakstrommel gratis beschikbaar! U ontvangt haar bij aankoop van eèn half-pond DE Echte Friesche Heeren-Baai vanaf 65 ct per */t pond. Vraag nog heden Uw Winkelier een half-pond D-E Echte Friesche Heeren-Baai in déze fraaie trommel I ECHTE FRIESCHE 20-50CT.PER0NS Stoutjesdijk acht deze zienswijze niet juist, want met enkel waarschuwen komt men er niet. Dhr. van Oudenaarde wijst op 'het drijven van vee door de gemeente, na aankomst van de Zierikzeesche boot, dikwijls zonder voldoende toezicht. Dat acht hij veel gevaarlijker. De voorzitter zegt naar aanleiding Idaarvan, dat [het drijven van vee zonder behoorlijk toe zicht ook verboden is. In (stemming ko mende wordt het voorstel aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de hee- ren van Luijk, Potapppel en van Ouden aarde. Wijders gaat men over tot benoe ming van een onderwijzer. Voorgedra gen worden: 1. A. Goedhals te Schoon- dijke; 2. P. I. Krijger te Zierikzee en 3. A. Scherpenisse te St.-Maartensdijk. Voordat tot stemming wordt overgegaan, gaat men over in zitting met gesloten deuren. Na opheffing 'daarvan is het re sultaat der stemming, dat 4 .stemmen op dhr. Goedhals en 3 op Idhr. Scjherpenisse ziijn uitgebracht. Eerstgenoemde is der halve de benoemde. In functietreding 1 Dec. a.s. Tenslotte wordt nog besloten tot eenige voorziening met betrekking tot riöleering in den Westelijken Achter weg en komt een administratieve wij ziging 'der begrooting voor 1931 Itot stand. Daarna sluiting. ST.-ANNALAND. Vergadering van den gemeenteraad op Donderdag 17 Nov. Voorz. dhr. C. M. P. W. Hanssens. Secr. dhr. F. M. Boogaard. Aanwezig alle leden. De voorz. opent voor het eerst met voor lezing van het ambtsgebed, idat door de heeren Heijboer, Goedegebuure, Hage en Prinse staande wordt aangehoord. Al vorens nu met de werkzaamheden te be ginnen, herdenkt de voorz. 'het overlijden van hun medelid, dhr. Quakkelaar. De voorz. spreekt ongeveer de navolgende rede uit: (staande aangehoord door de heeren J. W. Elenbaas, Geluk, C. M. Eleribaas, Prinse en Hage). Nog op onze vergadering van 1 Sept. was hij in ons midden. Wegens een ernstige ziekte kon hij onze laatste vergadering niet meer bijwonen. Helaas werd zijn ziekbed ook zijn sterfbed. Wij weten allen wat dhr. Quakkelaar voor onze gemeente gedaan heeft gedurende de 35 jaren, die hij als* raadslid heeft meegemaakt. Daarvan ver vulde hij 26 achtereenvolgende jaren het vertrouwensambt van wethouder. Dit is wel een groote bijzonderheid en er blijkt ten duidelijkste uit, dat de overledene een groot vertrouwen genoot in de ge meente. De belangen van zijn gemeente naren waren hem steeds dierbaar en steeds was hij met lust, ambitie en toe wijding werkzaam. Ondanks zijn drukke werkzaamheden was hij altijd bij de ver gaderingen van den raad en het Dag. Bestuur aanwezig. Ik meen daarom de tolk van allen te zijn wanneer ik op rechten dank uitspreek voor alles wat wijlen dhr. Quakkelaar voor deze ge meente is geweest. Ook op ander gebied was hij een toonbeeld van plichtsbetrach ting. In Juni 1.1. vierde hij zijn 40-jarig jubileum als geneesheer. Onverschillig van welke denkwijze men is, moet men getuigen, dat hij deze betrekking met groote toewijding heeft vervuld. Hij zal noode worden gemist, ook al om 'zijn groote milddadigheid jegens minderbe deelden. Nogmaals breng ik eerbiedig hulde en dank voor alles wat wijlen dhr. Quakkelaar is geweest en verzoek eenige oogenblikken van ernstig stilzwij gen als een stille hulde en eere aan de nagedachtenis van den overledene. Door het centraal stembureau is op 3 Nov. als opvolger van dhr. Quakkelaar benoemd tot raadslid, dhr. C. M. Elen baas, die deze benoeming heeft aangeno men. Nadat de geloofsbrieven door de heeren Prinse en Hage zijn onderzocht en in orde bevonden, legt dhr. Elenbaas ide vereischte eeden af, waarna de voorz. hem als geinstalleerd verklaart. Voor gelezen wordt een mededeeling van Mevr. Quakkelaar van het overlijden van haar man. Dit is beantwoord met een adres van rouwbeklag. Van den Insp. der Dir. Bel. te Zierikzee is opgave ontvangen behoorende Dl] d« vu Vrijdag 27 Nov. 1831, ao. 12240. SEROOSKERKE. Vrijdag 13 Nov. 1.1. kwam de raad dezer gemeente in open bare zitting bijeen onder voorzitterschap van weth. Goemans. Afwezig was dhr. P. A. Legemate, wegens droevige familie omstandigheden. Onder de ingekomen stukken was een verzoek van de stich ting Landverhuizing Nederland om een jaarlijksche bijdrage, welk verzoek voor kennisgeving werd aangenomen. Vastge steld wordt een verordening, regelende het beroep, bedoeld in de artikelen 7 'en 9 der Woningwet. Eveneens wordt vast gesteld een verordening, waarbij ver klaard wordt, welke verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd, nog geldig zijn. Bij de behandeling dezer ver ordening brengt de heer Moelker de brandweer ter sprake. Verscheidene le den geven te kennen geen nut meer te 2ien in het aanhouden der handbrand spuit, nu de gemeente deelneemt in de exploitatie van de motorbrandspuit te Haamstede.. Z.h.st. wordt dan ook be sloten deze handbrandspuit buiten ge bruik te stellen en met ingang van 1 Januari 1932 het abonnement onderhoud otp te zeggen. Vervolgens wordt een suppletoir kohier hondenbelasting 1931 suuppietoir kohier hondenbelasting 1931 vastgesteld met één aanslag. Ter ver vanging van wegens iepziekte gerooide iepen op het dorpsplein wordt goedge vonden opgaande lindeboomen te plan ten. Bij de rondvraag stelt dhr. P. Berre- voets vooraan Ged. Staten te-verzoenen de jaarwedde van den gem.-ontvanger met f 150 te verminderen. Deze function- naris geniet een salaris dat volgens den voorsteller hooger is dan het minimum der regeling jaarwedde door Ged. Staten vastgesteld. Toegelicht wordt evenwel, dat dit laatste niet het geval is, daar de bedoelde f 150 een vergoeding is wegens het feit, dat de gemeente-ontvan ger tevens ontvanger is van het haven bedrijf, dat als een apart bedrijf beheerd wordt. Enkele leden gelooven ook dat bij Ged. St. geen succes te behalen zal zijn. Evenwel wordt het voorstel Berre- voets met algemeene stemmen aangeno men. Dhr. Geleijnse oppert de vraag of het niet gewenscht is, wegens de ziente van den burgemeester een tijdelijken wet houder aan te stellen. Zulks wordt even wel niet noodig gevonden. Hierna volgde sluiting. BROUWERSHAVEN. In de op Vrijdag 6 Nov. gehouden raadsvergadering wa ren, behalve dhr. Ringelberg, die onge steld was, alle leden tegenwoordig. Na breede discussies wordt een verzoek van dhr. J. Stevense, keuringsveearts, om te gemoetkoming in de kosten voor zijn auto, m.a.st. afgewezen, nu blijkt, dat adressant,- volgens de mededeeling van B. en W., in de tegenwoordige omstan digheden zijn verzoek niet handhaaft. Bij gunstiger resultaten v. d. keuringskring zal hij met een nieuw verzoek komen,. Z.h.st. wordt afgewezen een verzoek om verlaging der belasting op billarden. Dhr. Lijbaart voelt wel voor afschaffing. Over eenkomstig art. 13 der L.O.-wet wordt aan J. P. Priem een vergoeding toege kend van f 20 per jaar. Z.h.st. wordt af gewezen een verzoek van N. Lijk tot verlaging van pacht van tuingrond. Naar aanleiding van een verzoek van den gem.- veldwachter, betreffende betaling water leidingabonnement, wordt besloten hier omtrent 't gevoelen van den Comm. der Kon. in te winnen. De heeren Priem en Lijbaart willen het verzoek, zonder na der advies in te winnen, toestaan. De ingekomen nota van de P.Z.E.M. over de meerkosten van het ondergrondsch net 13 door IVANS. Men stond nu voor het hek. Het licht kwam uit de kamer links van de voor deur, maar het venster was door een rolgordijn bedekt, zoodat men niet naar binnen zien kon. Van achter het huis klonk het zware bassen van Bello. Ook Bruno scheen een oogje gehouden te hebben op wat bui ten gebeuren mocht, want hij verscheen eenigzins verbaasd door tiet groote aantal van hen, die, de een na den ander, in de nauwe, lage, met steenen gepla veide gang traden, en vooral door de aanwezigheid van Kred en zijn oom. Op aanwijzing van den Commissaris ble ven de beide politie-agenten buiten. „Hoe is het met je moeder?" Met deze woorden brak Dr. Wille de stilte, die even geheerscht had, nadat de voordeur weer gesloten was. „Zij is een oogenblik bij kennis ge weest en schijnt nu te slapen" ant woordde Bruno, die bleek zag en, met zijn verwarde haren en bevende handen, den indruk maakte van iemand, die een doodelijken schrik gehad had, gelijk dan ook méér dan verklaarbaar was! „Ik zal onmiddellijk naar haar kijken" hernam de dokter. „Is zij gewond?" „Zij schijnt een zwaren slag op het achterhoofd gehad te hebben" ant woordde de jongen. „Maar ik weet niet alles, wat er gebeurd is, want ik was en voor de straatverlichting, is totaal groot f 12.366.78, zal om advies naar den adviseur gezonden worden. De voorzitter deelt mede dat thans 60 ,o/o van het aantal perceelen is aangesloten. Vastge steld wordt de verordening töt geldig verklaring der strafverordeningen. Even eens wordt vastgesteld een verordening tot wijziging van de beroepsbepalingen der bouwverordening. Ook worden de art. 34 en 76 der Algem. politieverorde ning gewijzigd, wat tot gevolg zal heb ben, dat de café's om 10 uur zullen moeten sluiten; Zaterdags om 11 uur. Gedurende den wettelijken zomertijd 1 uur resp. later. Art. 76 houdt een wij ziging in, in verband met het schoon houden der rioolputten door particulie ren. Indien deze putten niet voldoende schoongehouden worden, kan tot onmid dellijke strafvervolging, dus zonder na dere waarschuwing, worden ,overgegaan. Een ieder zorge dus voor voldoende schoonhouden zijner rioolputten. Beidje besluiten worden m.a.st. aangenomen. Vastgesteld worden de voorwaarden, waarnaar het schoonhouden van de lo kalen der o.l. school, gedurende het tijd vak van 1 Januari 1932 tot 1 Januari 1935 moet plaats hebben. (Aanbesteding van dit werk heeft plaats gehad op 20 Nov. 1.1.) M.a.st. wordt besloten (niet over te gaan tot aankoop van een bagger- boot, maar een baggerb'oot te huren, zoo gauw zulks noodig is. Hierna wordt overgegaan tot behan deling der gemeentebegrooting 1932. De comm. van onderzoek brengt bij monde van dhr. Verhoeff rapport uit. Naar aan leiding van dit rapport wordt besloten de post gratificatie politiepersoneel met de helft ad f 12.50 te verminderen. Aan het muziekgezelschap „Apollo" zal over legging der rekening worden gevraad. Naar aanleiding van ideze rekening zal dan later gehandeld worden over het bedrag der subsidie. Nu het Burg. Arm bestuur in het vervolg kan beschikken over de netto-inkomsten van ide stichting Cornelis Claesse van Rije, wordt ide sub sidie teruggebracht van f 1000 op f 800. Al de vrijkomende bedragen worden naar de post werkverschaffing overge bracht. Op voorstel van de commissie wordt eveneens besloten een geldleening per resto groot f3000 af te lossen en daarvoor een nieuwe aan te gaan tot hetzelfde bedrag, echter af te lossen in 12 jaar, in plaats van thans 6 jaar. Deze leening betreft de kosten uitbaggering haven, nu getracht zal worden de haven op diepte te houden. Door iedere winter te laten baggeren kan de aflossing der leening zonder bezwaar verlengd worden. Tenslotte zullen B. en W. op voorstel der commissie onderzoeken of het ge wenscht zal zijn met voorstellen te ko men tot wederinvoering van kaaigeld op diverse producten. Uit de begrooting blijkt dat de toestand der gemeeniefinan- ciën, t engevolge van den sterken terug gang van 'die opbrengst der haven- en kaaigelden, wat zijn oorzaak weer vindt in de sterke inkrimping van den bieten teelt, en door de lage rijksuitkeering, niet schitterend is. Op voorstel van dhr. Verhoeff wordt m.a.st. nog besloten de subsidie voor de bewaarschool voor het jaar 1932 met f100 te verminderen, ge zien het groote .saldo van de rekening dier school. De vrijkomende flOO wordt eveneens gebracht op de post werkver schaffing. Tenslotte wordt de begrooting m. a. st. vastgesteld voor Iden gewonen dienst in iointv. en uitg. ,op f57117.09. Z.h.st. wordt de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar '32 vastgesteld in ontv. en uitg. op f2823.515. Bij de rondvraag vraagt dhr. v. Schelven naar de bestemming van de bietenslijk. Goedgevonden wordt dat deze gegeven zal worden aan 'degenen die zich daar voor vervoegen bij den voorzitter. Dhr. van Schelven is ook bereid de slijk weg te halen en voor demping van een sloot te gebruiken. Hierna sluiting. OOSTERLAND. Vergadering van den Raad van Maandag 16 November. Voorz. de Burgemeester. Tegenwoordig alle niet thuis en zij heeft mij nog niets kunnen zeggen". „Waar is zij?" Bruno wees naar de kamer, links van de voordeur, waar men licht gezien 'had. Op idit oogenblik mengde 'zich 'de Rech ter-Commissaris in het gesprek. „Zou het niet goed zijn, dokter, wan neer U begon met een onderzoek naar den toestand van de mishandelde vrouw in te stellen?" - vroeg hij. „Wij zullen dan in deze kamer" (hij wees op de deur van de kamer, rechts van de voor deur) „wachten, totdat U ons komt mee- deelen, of haar toestand zóó is, dat zij thans reeds verhoord mag worden. In dien tusschentijd zullen wij van haar zoon dan kunnen vernemen, wat dezen van de zaak békend is". De (dokter knikte en verdween in de kamer van vrouw Bongers met het lee- ren taschje, dat onafscheidelijk van hem was. In de huiskamer, waarin Bruno den hee ren hu voorging, ten einde er licht te maken, om een met 'n gebloemd kleed bedekte, glad geschuurde houten tafel, maar vier stoelen, zoodat Fred en Bruno staan bleven. Maar de laatste zag er zóó 'bleek en ontdaan uit, dat meneer Van Setten medelijden met hem kreeg en hem zijn stoel afstond. Het vertrek was slechts voorzien van de allernoodzake lijkste meubelen, maar alles zag er pro per en goed onderhouden uit. Bruno vertelde nu, dat hij dien avonld wat had rondgewandeld en Fred begreep dadelijk, dat hij daarmede zijn wandeling met hem op het oog had. Vrouw Bon gers was toen alleen in het huisje achter gebleven.,.. leden. Mededeeling geschiedt van de motie Afd. Duiveland van het Ned. Onder wijzers Genootschap tegen het ontwerp Terpstra, betreffende de wijziging der L.O.-wet 1920. Op het om bericht en raad gezonden adres van den ontvanger wordt besloten te adviseeren het verzoek om uitwoning toe te staan tot 1 Januari 1934 of zooveel eerder, wanneer hij in het huwelijk treedt. Ingevolge verzoek van den Pensioenraad wordt de pensi oensgrondslag van den grafdelver Joh. Kloote geregeld. Gunstig wordt beschikt op het verzoek van de Tuinbouwvereeni- ging „Oosterland en Omstreken" tot het verleenen van een subsidie ad. f 37,57 in !de kosten van den tuinbouwcursua. In verband met de gewijzigde Woningwet worden de beroepsbepalingen op den Raad herzien en wordt vastgesteld een verordening regelende het beroep, be doeld in de artikelen 7 en 9 der wet. Door het overschrijden van eenige posten wordt de Begrooting gewijzigd. De huren der woningen in het Tuindorp worden voor 1932 vastgesteld. Evenals vorig jaar wordt besloten dit jaar weder een reduc tie te verleenen van gephchte gronden, op het bouwland 30 o/q en op het weiland 20 o/o. De voorzitter ideelt mede de plan nen van Bu en W. bij voorkomende werk loosheid, welke aan den Minister van Binnenlandsche Zaken zijn voorgelegd, met vjerzoek daarop Rijkssubsidie temo gen ontvangen. De beslissing op dit schrijven wordt spoedig verwacht. Aan gevangen zal dan worden met het delven van 's polders leidingen, waartoe de bij drage 'door het Waterschap wordt be sproken en Bi. en W. opgedragen een nader voorstel aan den polder te doen. Voor de regeling wordt een commissie ingesteld, bestaande uit 2 raadsleden, de heeren van der Hulle en Zeijler, 2 uit den Arbeidersbond t.w. Gov. de Jonge en Mar Verstraaten. Voorzitter is de Burgemeester, vertegenwoordigend het college van B. en W. Bij dé rondvraag wordt gewezen op een verzakking in den Achterweg. Daarna sluiting. STAVENISSE. Verslag van den Raad. gehouden op Vrijdag 20 Nov. Voorz. de burgemeester. Tegenwoordig alle le den. De voorzitter deelt mede, dat weth. van IJsseldijk is aangewezen tot lid en voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur; dat het buitenwettelijk vervolgonderwijs wegens gebrek aan belangstelling niet kon doorgaan; dat B. en W., overeen komstig den door den Ned. Bond tot redding van drenkelingen |op de haven een reddingshaak ter beschikking hebben gesteld en tenslotte, (dat nog geen af doende oplossing kon worden bevorderd, ten aanzien van het bralden van var kens. De laatste mededeeling,, in ver band met een in de vorige vergadering gedane vraag van den 'heer D. Stoutjes dijk. Laatstgenoemde zegt die aangelegen heid ook nog eens overwogen te hebben. Zijn aandacht viel op het opgehoogd gedeelte nabij den watergang onder den Stoofdijk. Hij geeft in overweging (dien aangaande eens nader te onderzoeken. De voorzitter zegt onderzoek toe. De gedane mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens geschiedt mede deeling van enkele door Gedep. Staten goedgekeurde raadsbesluiten en wordt afgewezen het verzoek der stichting Landverhuizing Nederland om jaarlijks f 10 te willen bijdragen. Inzake het on derricht aan plattelands-gemeente-politie, zal overeenkomstig de besprekingen in de vorige vergadering worden deelgeno men. Daarna komt aan de orde het voor stel van B. en W. tot aanvulling van art. 30 der Algem. Politieverordening, hierop neerkomende, dat één geleider niet meer dan twee onaangespannen paarden mag geleiden, terwijl het geleiden van onaan gespannen paarden door kinderen bene den den 14-jarigen leeftijd of andere niet ervaren personen ook verboden zal zijn. Dhr. Pptappel acht dit voorstel wel een beetje vergaand voor deze gemeente. Ongewenschte toestanden kunnen z.i. best zonder verordening, met een enkele jwaar- schuwing, worden tegengegaan. De heer „Weet je wel met volkomen zeker heid', dat er niemand aniders in huis was vroeg de Commissaris plotseling. „Natuurlijk! Wij zijn toch altijd maar met ons beiden" antwoordde de jon gen. En hij kreeg een hooge kleur, alsof die vraag hem geërgerd had. „Had je de voordeur open laten staan?" „Neen, meneer, maar door den klink te lichten kon men gemakkelijk binnen komen. De knip van binnen gaat er eerst op, wanneer wij naar bed gaan". „Ga voort!" „Toen ik thuis kwam, was het bijna donker en het verwonderde mij dadelijk, dat er nergens licht te zien was. Moeder was iniet in de huiskamer; maar uit haar slaapkamer hoorde ik een zwaar steunen. Ik ging daar binnen en strui kelde over haar lichaam, dat dwars over den vloer vóór het bed lag". Bruno had zich tot dusverre dapper gehouden, maar nu begon zijn stem te beven en kwamen er tranen in zij'n oogen. „Toen ik licht gemaakt had, zag ik, dat men haar met een zwaar voorwerp op het hoofd geslagen moest hebben. Zij bloedde sterk aan het achterhoofd en had het bewustzijn verloren. En tegelij kertijd zag ik, dat het kleine linnenkastje, waarin Zij haar geld onder het linnen goed bewaarde, open stond. Ik wist, waar dat geld liggen moest: het was ver dwenen!" De jongen hield even op en slikte een paar maal. „Hoeveel geld was er?" vroeg de Commissaris. „Ik weet het niet precies, maar het zal wel 'n paar honderd gulden geweest zijn; want moeder wilde het dezer dagen naar 'de stad op de spaarbank brengen". „Was het niet onvoorzichtig zooveel geld in huis te hebben?" Bruno haalde de schouders op. „Moeder was altijd gewoon het wat te laten oploopen; zij kon niet eiken dag naar de stad". „Vermoedelijk heeft de man, die haar heeft neergeslagen, dat geweten" merkte de Officier van Justitie op. „En ga nu dóór met je verhaal!" Bruno vertelde nu, hoe hij daarop de wond uitgewasschen en met een schoo- nen doek verbonden had. Zijn moeder was toen even bijgekomen en hij was erin geslaagd, haar in bed te helpen. Daar lag zzij nu nog, bovenop het dek, en scheen te slapen. „Eh hoe ben je aan dien boerenjongen gekomen, die mij je briefje gebracht heeft?" vroeg de Commissaris. „Die kwam voorbij op weg naar ftn huis. Ik hoorde hem fluiten en toen heb ik hem het briefje meegegeven". „En ook dat andere voor Fred Holle- ma, nietwaar?" vroeg de Commissa ris kalm. Het was duidelijk .te zien, dat Bruno schrikte. „Heb je...?" begon hij heftig, zich tot Fred wendende. Maar hij kwam niet verder en beet zich op de lippen. Fred begreep, wat de jongen had willen zeggen en knikte. „Dat was immers het beste!" zeide hij. „Jij wilt toch óók, dat de waarheid uitkomt, niet waar? En als die vage bond 't gedaan heeft, dan moei die toch gestraft worden...?" Bruno antwoordde niet. Hij wierp Fred Fred een bitter-boozen blik toe en scheen geheel van streek. Fred zag, dat de beide (rechterlijke ambtenaren een paar fluisterende woor den met zijn Oom wisselden en dat deze het hoofd schudde. „Neen!" hoorde hij hem zeggen. „In die richting ligt de oplossing niet, zoo- als ik de zaken inzie. Maar vrouw Bon gers zelve zal ons nog wel kostbare aanwijzigingen kunnen geven!" „Als zij daartoe in staat is../' zeide de Officier van justitie. Op dit oogenblik werd de deur van het tegenoverliggende vertrek geopend en de dokter verscheen. „Zij is bij kennis, maar doodzwak" zeide hij. „Voor de zóóveelste maal is nu bewezen, dat ook 'n vrouw 'n harden kop kan hebben. Ik kan de hee ren verzekeren, dat ik eraan twijfel, of hun hersenpan zoo'n slag verdragen zou hebben. Hi, hi, hi!" De quasi-geestigheid van den dokter maakte op ide anderen een niet zeer aangenamen indruk. „Waarmee is de wond toegebracht?" vroeg de Rechter-Commissaris. „Met In zwaren stok, 'n knuppel, of zoo iets. Ik heb er 'n nieuw verband] om gelegid: dat eerste verband was stum perig". „Ik bén ook geen dokterl" bruischte Bruno op. „Neen, m'n jongen! Maar als je zoo alleen op de hei woont, zou 't goed] zijn, wanneer je eens 'n cursus volgde voor eerste hulp bij ongelukken. Hi, hi, hi!" De dokter was de eenige, die lachte! Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 5