ABONNEMENT; Maandag 9 Nov. 1931. ZIERIKZEESCHE COURANT. ®8,st,® J^7?G^GDNo 12?n?2 ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën Uit Stad en Provinoie. FEUILLETON. De Landlooper Hoe het weer ook zij, X werkt als Prij3 p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post 1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 12. Postgiro 187677. Zierikzeesche Nieuwsbode Dir. A. J. DE LOOZE. Ultg.-Ri(ficteir M, J. KOSTEN van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regei Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. UitarlIJk 10 var op dvv dag v. aitgaaf BINNENLAN D- TWEEDE KAMER. De R ij ks begrooting. Na de speeches van de politieke voor mannen is het wel zoo goed als zeker, dat de voorgestelde regeeringsmaatrege- len ©en meerderheid zullen krijgen. Het peil der debatten zakt zoetjesaan; alleen specialiteiten gaan nog enkele andere deelen belichten. Zoo onderwierp de heer Bierema (lib.) het 'beeld van de Millioenennota aan een bijzondere beschouwing, waarbij hij opmerkte, dat het aanbeveling zou ver dienen, dat de ministers de bezuiniging zelf ter hand nemen. Tegenover de derde bezuinigingscommissie staat spr. n.l. zeer sceptisch. Na enkele financiëel-technische opmerkingen bepleitte hij stopzetting der verdere Zuiderzeedrooglegging en ver klaarde zich accoord met de salariskor ting. Over twee onderwerpen, die nauw met elkaar verband houden, en die sterk de aandacht van de openbare meening heb ben getrokken, het loonpeil en de kor ting op de ambtenaarssalarissen, sprak de heer J. ter Laan. Door de voorgeno men salariskorting, zoo betoogde dhr. Ter Laan, worden de ambtenaren op nieuw de sluitpost van de begrooting. De herhaalde wijzigingen in de ambte naarsbezoldigingen zijn ongewenscht en verwekken onrust. De levensomstandig heden rechtvaardigen een verlaging nog niet. De heer Vliegen kwam er tegen op, dat de socialisten geheel voor den slech ten finaneiëelen toestand der gemeenten verantwoordelijk worden gesteld. Hij be streed, dat de groote gemeenten een verkwistende politiek hebben gevoerd en trachtte dit aan de hand der cijfers aan te toornen. Volgens den heer Kersten (s.g.p.) is de zonde der menschen een der voornaam ste oorzaken van de crisis. Hij 'bestreed de denkbeelden der socialisten en ver weet den anderen partijen,, dat zij op het gebied der sociale wetgeving „tegen de soc.-dem. opbieden". Zooals bij iedere gelegenheid trok hij ook ditmaal te velde tegen „de gehate revolutionnaire verze keringswetgeving". „Vereenvoudiging des levens" is zijn leus. Vorstenhuis, regee ring en Kamer moeten daarbij het voor beeld geven. Laat Rome los en verbindt u met mij! riep hij den a.-r. en c.h.- leden ten slotte toe. Dinsdag komt de minister aan 'f woord. ZIERIKZEE. Door de vereeniging tot ondersteuning van burgerlijke ambtena ren, gevestigd te 's-Gravenhage, Valken- boschkade 520, bij afkorting genaamd „H.O.R.A.", is een verloting georganiseerd, ten bate van het Herstellingsoord voor leden en gezinsleden te Ede, waarvoor toestemming is verleend door den ,Min. van Justitie, 13 Juni 1931. Het aantal lo ten bedraagt f 25.000met 400 prijzen. De waarde van den kleinsten prijs is min stens f2,50. De hoofdprijs, een landhuis, genaamd „H.O.R.A.", is een vrij staande villa met autogarage, met tuin, 475 M2. groot, liggende op mooien stand in de villabuur te SoestdijkJulianastraat 58 A, heeft een waarde van plm. f 6000. Verdere prijzen zijn een ameublement, een radio-toestel (Philips), rijwielen, gou den horloges, zilveren voorwerpen enz. De trekking heeft in het openbaar plaats o door IVANS. „Heb je dan niet gezien, dat het de zelfde landlooper was, die je in de rivier heeft doen belanden?" zei Fred, nu 'n beetje gekalmeerd. „Die zwerft hier dus al dien tijd rond. Wat wil-i hier? De politie moest zich met de zaak be moeien". Nu scheen Bruintje zijn kalmte te ver liezen. „Waarom?" vroeg hij. „De man doet toch geen kwaad!? Kan hij 't helpen, dat z'n kleeren oud en versleten zijn?" „Nu nog mooier!" smaalde Fred. „Je verdedigt den man! Dat's 'n staal tje van edelmoedigheid, dat toch heusch 'n beetje te vèr gaat. 'n Kerel, die des avonds door de struiken sluipt, waar fatsoenlijke menschen passeeren, is 'n gevaarlijk heerschap, daarvan kun je zeker zijn". „Je spreekt zooals alle menschen spre ken, die nooit ellende gekend hebben" antwoordde de ander bitter. „Wat weet jij van dien vent af?" vervolgde Fred, die weer boos begon te worden. „Op dien dag, toen jij in het water viel, heeft hij me ook al aange sproken, toen ik alleen was. Maar er waren menschen aan den overkant van de rivier en wij ontmoetten een politie agent. Hij (durfde dus niets te onder nemen. Alleen vischte hij naar je naam en je woonplaats. Ik zeg je, neem je ten overstaan van een notaris, direct na verkoop der loten. Gemelde vereeniging heeft reeds velen geholpen bij ziekte en nood en uit handen van woekeraars ge houden. Gaarne plaatsen wij een woord van aanbeveling voor het sympathieke doel. (Zie verder de advertentie in ,dit nummer). Woensdag 4 November j.l. had een vergadering plaats in de Sociëteit „Con cordia" van het bestuur van de fede ratie „Sc'nouwen-Duiveland" van den Bond v. Staatspensionneering. Het voor zitterschap van deze vergadering was in handen van den heer J. Fokker te Burgh die, gezien zijn leeftijd, nog steeds een met jeugdig vuur bezielend ijveraar is voor pensionneering van de arme ouden van dagen. Voor deze vergadering wa- een vrij goede belangstelling, slechts van een paar af deelingen waren geen afge vaardigden aanwezig. Als hoofdpunt op de agenda stond vermeld, bespreking aan staande wintercampagne, welke het fe deratiebestuur zich voorstelt dezen winter op touw te zetten. Het ligt in de bedoe ling, indien zulks mogelijk is en de kosten daarvan niet te 'hoog zijn, naast de tot heden gevoerde propaganda, in den loop der komende wintermaanden een film te vertoonen. Deze film is in opdracht van het Hoofdbestuur van den Bond voor Staatspensionneering vervaardigd. Als deze vertooning in de verschillende be staande en nieuw op te richten afdee- lingen zal plaats hebben, hoopt het be stuur dat voor deze film veel belang stelling zal worden getoond en dat Jhet zal blijken te zijn een machtig propa gandamiddel voor een sterk groeiende belangstelling, voor het mooie ideaal, dat de Bond nastreeft, n.l. oud en arm de wereld uit, Staatspensioen voor iedereen. Men deelt ons van bevoegde zijde mede, dat de R.T.M. het plan heeft, in verband met de voorstellingen van het circus „Sarrasani" te Breda op 17 Nov. a.s., een extra sneldienst Burgh—^reda en terug te laten rijden, tegen zeer geredu ceerde prijzen. Hierdoor zullen de bewo ners van Schouwen-Duiveland in de ge legenheid gesteld worden het circus, dat een uitstekende reputatie heeft, te zien. Breda is de laatste Nederlandsche plaats waar dit circus voorstellingen jgeeft. Zie verder de advertentie in het blad van Woensdag 11 November a.s. KERKWERVE. Vrijdagavond is in een druk bezochte vergadering opgericht een af deeling van den Chr. Landarbeidiers- bond. Sprekers waren L. M. Steendam en A. Viergever Nz. Binnen enkele dagen zal een vertegenwoordiger van het H.B. deze afdeeling installeeren. BROUWERSHAVEN. Door de jongeda mes Martina de Oude, Corry v. Wouwe, Annie Catsman, Rachel Bolkenbaas, )Ma- rietje de Bruijn, Fientje Gast Md., Claartje Gast Cd. en Nella Hoeke, is ten bate van het Ned. Roode Kruis f 20.93 gecollecteerd. THOLEN. Vergadering van den ge meenteraad, op Donderdag 5 November. Voorzitter mr. A. J. van der Hoeven. Aanwezig alle leden. Na het ambtsgebed wordt besloten tusschen de behandeling van het 11e en 12e punt der agenda in besloten zitting te gaan. Op verzoek wordt besloten aan H. Stoutjesdijk voor 1 jaar ontheffing te verleenen van pacht voor het door hem gehuurde gras aan aan het speelterrein. Besloten wordt aan voor dien kerel in acht; hij heeft het op jelui voorzien!" „Op moeder en mij...?" De zon derlinge jongen begon plotseling te la chen op 'n manier, die voor Fred nieuw was. Het was inderdaad lachen, maar er lag niet de minste vroolijkheid in. „Op wie anders?" „Op jou zeker niet!" antwoordde Bruno. Tot dusverre hadden de jongens vij andig tegenover elkaar gestaan. Het had er ieen oogenblik naar uitgezien, dat ze tot handtastelijkheden zouden zijn over gegaan. „Ik verzoek je in elk geval, voortaan je handen thuis te houden!" zei Fred, terwijl hij zich omwendde om verder te gaan. „Ik ben mans genoeg om mij- zelven te verdedigen en heb daarbij nie- mands hulp noodig, allerminst de jouwe!" Hij begon in de richting van den straatweg te loopen en Bruno hield zich nu opnieuw naast hem. „Je behoeft niet verder te gaan! Ik zal ook mijn weg wel alleen vinden!" zei Fred ruw. „Ik ga met je mee, tot wij op den straatweg zijni!" Bruno's stem had kort-af en hard ge klonken. Zij wees op een onveranderlijk besluit, dat de jongen genomen had en waarvan hij zich dit gevoelde Fred instinctmatig niet zou laten af brengen. Fred had niet den minsten lust, op nieuw met hem in twist te geraken. Daarom haalde hij dei schouders op en liet den ander begaan. de schietvereeniging af te staan voor het houden van schietoefeningen, het gymnastieklokaal en hiervoor f20 ver goeding te vragen voor vuur en licht. De heer Overbeeke is er tegen. Be sloten wordt een obligatieleening van de Ammoniakfabriek te Weesperkaspel om te zetten van een 6 pCts. in die van een 41/2 pCt. Op advies van Ged. St. en de bouwcommissie wordt besloten een herziening te brengen in de beroepsbe palingen in de bouwverordening, inge volge de gewijzigde Woningwet. B>. enW. worden gemachtigd, gehoord de gas- commissie, ©en leening aan te gaan bij de Nutsspaarbank van f12000, a 4 pCt. a pari, voor uitbreiding van het bedrijfs kapitaal der gasfabriek. Op een vraag van den heer Bogerd, zegt de voorzitter, dat deze leening noodig is voor kapi taalsuitgaven van vorige jaren, waar voor geen leening was aangegaan. Met algemeene stemmen wordt een subsidie van f 286 toegestaan voor den cursus van Bijzondervervolgonderwijs. Dhr. Dek- Dekker ziet gaarne, dat B'. en W. inzage krijgen na afloop dezer cursus der reke ningen en verantwoording hiervan. De voorz. zegt, dat deze voorwaarden hier aan zullen worden verbonden. De heer Bogerd merkt op, dat 27 leerlingen aan dezen cursus zullen deelnemen. Aan de school op Geref. grondslag wordt een vergoeding toegestaan van f 1050,251/2, na aftrek schoolgelden f,840,09. Aan het Algemeen Armbestuur wordt over 1932 een subsidie toegestaan van f 2600. Hier na komt de gemeente-b'egrooting ter tafel. De voorz. merkt op, dat het B. en W. een genoegen is den raad een sluitende begrooting te kunnen aanbie den, terwijl eenige posten speling toe laten. Op ons belastingbiljet hebben wij kunnen 'zien, dat dit jaar de belasting der gemeente aanmerkelijk minder is, zoodat, bij een verstandig beheer, geen ongerustheid behoeft te bestaan inzake de gemeente-financiën. Uit het- rapport der commissie tot nazien der begrooting stippen wij aan, dat de heer Overbeeke niet accoord gaat, dat ieen bedrag van f1300 is onthouden aan de gasfabriek, dat ontstaan is door den gasprijs der gemeenteverlichting één cent per brand- uur lager te stellen. Indertijd heeft spr. hier reeds tegen geageerd. Hij noemt het een onrechtmatige daad van B. en W., daar de gasoommissie hierin niet is erkend. Spr. meent, dat het geen groote kunst is om met f 1300 der gasfabriek dé begrooting sluitend te maken. Het vorige college heeft deze saldi gemaakt door die 1 et. te verminderen en als straks een nadeelig saldo komt, krijgen de nieuw© wethouders het op hun brood. Hij kan zijn stem niet geven aan deze begrooting, omdat de gasfabriek f1300 wordt tekort gedaan. De voorz. zegt, dat de rekening is vastgesteld en daar om deze post op de begroeting is ge bracht. Als er winst was geweest in het bedrijf, zou deze post toch ook op de begroeting zijn gekomen. De heer Over beeke merkt op, dat dan deze gelden beter hadden kunnen worden gebruikt voor het verbouwen van het woonhuis of aflossing en dat nu op slinksche wijze deze gelden aan de kas der fabriek worden onttrokken. De voorz. acht deze woorden niet toelaatbaar en verzoekt de heer Overbeeke, als fatsoenlijk mensch, dit in te trekken. „Nooit", roept dé heer Overbeeke. „Het is van U een schande lijke daad op eigen initiatief Zoo iets te doen". De heer Overbeeké gaat voort, doch door het gehamer van den voorz. wordt niet meer gehoord wat hij zegt. De heer Moelker had liever gezien, dat deze post was uitgekeerd en als winst was geboekt. Ook acht de commissie een verlaging der post ontvangsten ha- De afstand van het punt in het boseh, waar ihet onverwachte avontuur zich had afgespeeld, tot op den straatweg was op zijn hoogst nog tien minuten, en de twee jongens stapten nu snel en zwijgend naast elkaar voort. Plotseling hoorde Fred een vreemd onderdrukt geluid naast zich. En toen kwam hij tot de ontdekking, dat zijn metgezel bitter schreide. Met zijn kalmen aard en zijn gebrek aan begrip voor andere, meer harts tochtelijke naturen, begreep Fred niets van zoo'n heftigen aanval van uiterlijk verdriet. Hij vond „huilen" onmannelijk en belachelijk, tenzij... nu ja, tenzij, je iemand door den dood verloren hadt of bij een ander groot verdriet. Maar huilen om kleinigheden, daarvan moest hij niets hebben. „Wat is er nu weer?" vroeg hij ongeduldig. „Als je alles maar wist!" zei Bru no door z'n tranen heen. „Dat heb je vandaag nog eens ge zegd" antwoordde Fred. „Waarom vertel je het mij dan niet...?" „Ik mag immers niet...?" „Mogen...? Mogen....? Wie heeft het je verboden?" „Mijn moeder; en als die 't mij niet verboden had, zou ik toch zwijgen" klonk het terug met een zweem van trots. „Goed! Maar huil dan ook niet! Hoe kinderachtig!" „Ik heb er zoo'n verdriet van, dat je mij zoo verkeerd beoordeelt". Plotseling schoot Fred in den lach. „Je bent zoo geweldig plechtig" vengelden f500 te weinig, gezien de sterke vermindering der bietencultuur en ook doordat er veel bieten per auto over de brug gaan, de vermindering veel grooter zal wezen. Beter was het geweest dezen post te brengen van f4500 op f 4000, zoodat een verlaging van f1000 was aangebracht. B. en W. mee- nen, dat een verlaging van f500 vol doende is, daar men niet kan weten, hoe 1932 zal zijn. Misschien is de toe stand dan wel iets beter en intusschen is het slechts een raming. De heer Dekker en nok de heer Overbeeke achten ver laging geen bezwaar. Evenwel blijft een en ander slechts een berekening. Beslo ten wordt deze post met de stemmen van de heeren Overbeeke, Moelker en Wagemaker tegen, te handhaven. Ook meent de commissie, dat de post op brengst compost aan den hoogen kant is. Gezien de daling der kunstmeststof fen, zal men straks niet meer van de mest af kunnen. De voorz. merkt op, dat deze post f 25 lager is geraamd dan vorig jaar. De heer Dekker merkt op, dat de laatste verkoop van mest een mooien prijs heeft opgebracht. Inzake de opmerking op den post van f420, aan pacht van het Hoornwerk,' zegt de voorzitter, dat dit volgens de pacht- voorwaarden zoo hoog is, en dat Koole vorig jaar reductie heeft gekregen en dit dan voor volgend jaar dient aan te vragen. Ook begrijpt de commissie niet waar de verhooging van inkomsten der gasfabriek vandaan kan komen. De voorz. zegt, dat dit komt doordat men f509 rente minder heeft te betalen, enz. Ook wordt gevraagd, of de post van f50 schrijfloon intact moet blijven. De voorz. acht dit noodig, evenwel zal er niet onnoodig gebruik van worden ge maakt. Een zeer vermakelijke discussie ontstond over ©en post van f100 voor aanschaffen nieuw kleed op de tafel der raadszaal, terwijl B. en W. voorstelden het ,oude te laten vermaken voor de burgemeesterskamer. De een. zei, het is niet meer geschikt, de ander het kan nog wel jaren mee. Na een kwartier hoo rnen wordt met de stemmen van de hee ren Moelker en Overbeeke tegen, deze post gehandhaafd. Aanmerking wordt ge maakt op de hooge uitgaven tot onder houd van een ambtswoning. Bezwaar wordt gemaakt tegen den post beplan ting der Molenvlietsche straat. De heer Overbeeke acht dit in dezen slechten tijd gekken werk en ook zal het slecht zijn voor de bestrating. De voorz. acht het beter, dat het gebeurt, alvorens dezen weg wordt bestraat, terwijl het den weg zal verfraaien. Weth. van den Berge meent, dat als men lage boomen heeft, waarvan men de koppen snoeit het geen schade aan den weg zal doen. De heer Overbeeke acht het geen tijd voor verfraaiing, beter kan men dit geld besteden voor werkverschaffing. De voor zitter zegt, dat, als de begrooting het niet toeliet, B. en W. ook nooit met dit voorstel hadden gekomen. De heer Wage naar beperkt zich lieVer tot noodzake lijke uitgaven. Met de stemmen van de heeren Overbeeke, Wagenaar, Moelker en Bogerd tegen wordt deze post van de begrooting afgevoerd. (Wordt vervolgd). guur en schraal, regenachtig of koud, vat heeft het niet op Uw gezicht, als gij U tot gewoonte maakt het 's avonds met een weinig „Zij''-Crème in te wrijven. Uw huid blijft dan onder alle omstandigheden fraai van teint en zaoht als fluweel. zeide hij. „Wanneer ik je verkeerd be- oorideel, zal dat voor jou wel te over komen zijn. Zoo'n gewichtig persoon ben ik niét!" „Maar jij was (de eenige van al de jongens uit die stad, die zich wat aan mij liet gelegen liggen" zei Bruno en weer hoorde Fred naast zich, 'dat vreem de, onderdrukte geluid! Gelukkig wanen zij nu gekomen op de plaats, waar het boschpad op dein groo- tem weg uitkwam. „Laat mij nu verder maar alleen gaan" zei Fred. „Maar je moet mij eerst beloven, dat je ook over wat nu gebeurd is, voorloo- pig tegenover iedereen zwijgen zult" antwoordde Bruno. „Natuurlijk zul je niet precies begrijpen, waarom ik die belofte van je vraag. Maar ik wil je van mijn kant wel beloven, dat ik je binnenkort alles hoop te kunnen verklaren. En ik verzeker je plechtig, dat er geen enkele booze bedoeling achter steekt". Fréd dacht ©ven na. Hij was eerlijk genoeg om zichzelven te bekennen, dat het vooral nieuwsgierigheid was, die hém zoo begeerig maakte, de oplossing van al deze geheimzinnige gebeurtenissen te leeren kennen. Ja, hij was er zich van bewust, 'dat de eenige grond, waarop hij van Bruno's kant volledig vertrou wen ©ischte, gelegen was in de om standigheid, dat hij hem uit het water had gehaald 1 En Fred had altijd het land gehad aan menschen, die zich op bewezen dienst lieten voorstaan. Bovendien... had Bruno niet een spoe dde verklarir" toer""K>'*,d? gorgelen 25, 45 en 65 et», het voorkomt verkoudheid. REUZE RIJMEN. Op, Heeren Adverteerders Komt, maakt Uw rijmpjes klaar, 't Loopt tegen vijf December, De schoonste tijd is daar. Een zaak eischt dat de Meester Zich tot zijn klanten richt; En, ziet Gij kans tot dichten, Wel, doe het per gedicht Al slingert 't vers een weinig, Al hinkt het op één been, De lezer is geduldig, Hij leest er over heen. Gaat 't rijmen niet gemaikk'lijk, Rijmt dan maar zonder rijm. (Nou zit ik zelf verlegen: Rijm rijmt alleen op lijm). Wil 't dichten gansch niét vlotten, Geen moed verloren nog; Schrijft dan gerust in proza, GELEZEN WORDT HET TOCH. Het zij in dicht of ondicht, Het cardinal© punt Is maar, HOE GIJ DE MENSCHEN HET BEST BEREIKEN KUNT. Slechts één weg is de ware, En (dien juist moet gij gaan: EEN BOODSCHAP IN DE BODE WORDT OVERAL VERSTAAN!! PROV. STATEN VAN ZEELAND. Herziening Provinciaal we gen p 1 a n. Zooals bekend treedt 1 Jan. een nieuw rijkswegenplan in werking. De Minister van Waterstaat heeft in ver band daarmede de gelegenheid openge steld, om, behalve tot herziening van de Provinciale wegenplannen, welke noodig zou blijken, teneinde de gewensChte aan sluiting te brengen met het nieuwe Rijzs- wegenplan, -tevens tot eenige uitbreiding van die plannen over te gaan en daarin op te nemen enkele wegen, aan welker plaatsing op het Prov. wegenplan in de afgeloopen jaren was gebleken het meest behoefte te bestaan. Voor wegen op het Prov. wegenplan 1927 waren destijds in totaal toegestaan 282.5 K.M.; de gezamenlijke lengte dier wegen bedroeg na vaststelling van het plan echter niet meer dan 279.43 K.M., alzoo 3.07 K.M. minder dan het itoegestane aantal. Voor het Prov. wegenplan 1932 zijn thans 23 K.M. méér beschikbaar dan destijds voor het plan 1927 waren toe- geestaan, zoodat in totaal voor wijzi ging en toevoeging van nieuwe wegen beschikbaar zijn 26.07 K.M. Rekening houdende met vroeger ge maakte opmerkingen en geuite verlan gens, dragen Ged. Staten de volgende wijzigingen voor: Bij vergelijking met de verbinding Brouwershaven—Burgh lang 17,45 biedt de verbinding Zierikzee—Brouwershaven Renesse—Burgh zoodanige voordeelen van beteekenis, dat het Ged. Staten ge- wenscht voorkomt, den eerstgenoemden weg van het plan te schrappen en den laatstgenoemde daarvoor in de plaats te stellen. Met toevoeging van den weg Burgh—Westenschouwen, als natuurlijk verlengde, bedraagt de totale lengte van den weg 2533 K.M. Teneinde het eiland Tholen een naar verhouding zijner grootte juister aantal K.M. te doen verkrijgen, ware aan het plan alsnog toe te voegen de weg Oud1- Vossemeer—St.-Annaland, waarvan de lengte 8 K.M. bedraagt. De lengte van den verbeterden weg Bruinisse—Provinciale weg Zierikzee— Zijpe kan door schrapping van het bin- „Ik heb er geen belang bij, met an deren over het geval te spreken" zeide hij eindelijk. „Maar ik reken op je belofte mij spoedig alles te ver tellen". De ander knikte en de beide jongens namen afscheid met een handdink, die echter van Fred's kant niet zoo hartelijk was als gewoonlijk. Het was donker, toen onze vriend het huis der Van Settens bereikte en hij vonki de theetafel al opgeruimd. „Ja, Fred!" zei Tante, „dat komt ervan, wanneer je je niet naar de regels van het huis schikken wilt. Je maakt er aanspraak op, nu 'n heele meneer te zijn, maar dan moest je ook inzien, dat in (een behoorlijk huishouden orde en regel alles is!" Hoewel men uit deze welkomstwoor den zou opgemaakt hebben; dat Fred nu look geen thee krijgen zou, kwam Tante toch al spoedig met 't kopje aan dragen. Dit was karakteristiek vóórhaar: boetpredikaties hield zij dikwijls genoeg, maar zij was veel te goedig om demi zondaar ook werkelijk te doen boeten, tenzij dan in zeer ernstige .gevallen. Fred bepaalde zich, zijnerzijds, tot de mededeeling, dat hij Bruno ontmoet had en met hem in gesprek was geraakt, welk gesprek wat langer was uitgevallen dan anders. De belofte, aan Bruintje ge geven, moest hij natuurlijk ook tegen over zijn Tante en Oom houden. (Wordt veru ->Iq i).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 4