ZierikzeBschB NitmtuÉ TWEEDE BLAD Uit Stad en Provinole. bahoorendo bij da na Vrijdag 6 Nov. 1931, ia. 12231. ZIERJKZEE. Bij enkele candidaatstel- ling zijn herkozen tot lid van de afdee- mer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden in de afdeeling groot bedrijf de heeren C. Boudewijnse W. Bosman en A. C. de Vos te Middel burg; D. L. H. van Raalte te Vlissin- gen en J. C. E. Massee te Kloetinge en gekozen in plaats van den heer J. M. van Bommel van Vloten, die bedankte wegens zijn verkiezing tot lid van Ged. Staten van Zeeland, de heeer Ir. J. Sie- benga te Goes. In de afdeeling klein- bedriji zijn herkozen eveneens bij enkele candidaatstelling de heeren J. P. A. Mach- geels en L. A. Stofkoper te Middelburg, M. Veenis te Goes, A. J. J. Klijberg en P. G. Laernoes te Vlissingen en W. van den Berg Dz. te Bruuinisse. Op de Dinsdag in het Winkelweek nummer opgenomen lijst van deelnemende winkeliers ontbrak no. 83, ;n.l. de fleer A. J. Wansink in de Poststraat. PROV. STATEN VAN ZEELAND. Bij de aanbieding van de begrooting- 103'J hebben Ged. Staten van Zeeland een zeer uitvoerige toelichting gegeven waaraan wij ontleenen, dat meer dan dit in vorige jaren reeds het geval was, deze begrooting de ongunst 'der tijden weerspiegelt. Met de uitsterste zuinigheid is een sluitende begrooting verkregen, zoodat ingrijpende maatregelen nog kun nen uitblijven. Thans achten Ged. Staten al is het tijdelijke, salarisverlaging niet noódig, maar het is mogelijk, dat hun zienswijze verandert, als het wetsontwerp tot tijdelijke verlaging der Rijksuitkee- ring wet mocht worden. De belastingopbrengst werd geraamd op f875.144 tegen f886.535 voor 1931, doch daartegenover staan uitgaafposten, die onvermijdelijke verhooging vertoonen. Ged. Staten hebben het gewenscht ge acht de scheiding tusschen den gewonen en den buitengewonen dienst nog verder door te voeren en zijn van plan in de toekomst nog niet of slechts ten deele aangesproken buitengewone credieten tel- kenjare naar de volgende dienstjaren .over te brengen. Ged. Staten wijzen op eenige posten, die van meer directen invloed zijn op den financieelen toestand der |provincie. Zoo had de N.V. P.Z.E.M. op 1 October j.l. een leeningsschuld aan de provincie van f7.730.754, w.o. f 101.996 rest van rentelooze voorschotten tot dekking van het exploitatieverlies enz. Over het over blijvende bedrag ad f7.628.757 betaalt de P.Z.E.M. rente. De bedoeling is de mu taties in de financieele betrekkingen tus schen de P.Z.E.M. en de provincie te re gelen op den voet eener overeenkomst van rekening-courant. Een besluit zullen Ged. Staten voorleggen, waardoor zijniet aan een bepaalde wijze van opneming van kasgeld zijn gebonden, doch dit kun nen doen op de voor de provincie meest Staten hébben het oog laten vallen v* de 'begrootingspositie was noodig en Ged. voordeelige wijze. Een versterking van het reservefonds voor de prov. stoom' boota'iensten. Teneinde de begrooting slui tend te krijgen, hebben Ged. Staten zich genoodzaakt gezien daarop een gedeelte van het goed slot van den /gewonen dienst 1929 ad f174.926 te brengen. tiet eindcijfer der begrooting is in ont vangst en uitgaaf f 8.648.769 en wel f2.411.269 voor den gewonen en f6.237.500 voor den buitengewonen dienst. KERKWERVE. De collecte voor de blinden te Wolfheze heeft in deze ge meente opgebracht de som van f52.95. NOORDWELLE. Openbare vergadering van den Raad op Woensdag 28 October, onder voorzitterschap van weth. Elen- baas. Ingekomen is een opgave van 8 gegadigden voor een cursus in avond school-onderwijs. Besloten wordt voor den cursus 1931-'32 een subsidie te ver- leenen van f144, onder voorwaarde, dat het aantal leerlingen niet minder dan 6 bedraagt. Op voorstel van B. en W. wordt met 6 stemmen (tegen dhr. Goud zwaard) besloten de gemeente te doen toetreden tot de regeling, vervat in het werkloosheidsbesluit 1917. Vastgesteld worden ide pens. grondslagen van P. Hanson, als deskundige woningtoezicht, en een suppletoir kohier hondenbelasting. Goedgekeurd worden een besluit tot wij ziging Ider begrooting van het burgerlijk armbestuur voor 1931 en idem voor 1932. Achtereenvolgens worden z.h.st. vastge steld: a. een wijziging in de gemeente- begrooting 1931; b. een verordening, waarbij de bij de winkelsluitingswet vast gestelde sluitingsuren gedurende den zomertijd een uur later worden be paald; e. een verordening tot regeling van bet beroep, bedoeld in de artikelen 7 en 9 der woningwet; d. een verorde ning tot 5-jaarlijksche herziening van de nog van kracht zijnde strafverordenin gen. Besloten wordt aan Ged. Staten op nieuw voor 2 jaren ontheffing te vra gen van ide verplichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening, In Ide vacature van lid van de commissie tot wering van schoolverzuim en van de commissie van toezicht op 't lager onderwijs, ontstaan wegens vertrek van A. vanj Tooren, wordt M. J. v. 'tHof benoemd, terwijl L. Jonker wegens perio dieke aftreding op 1 Jan. a.s., als lid) der 'commissie van toezicht op 't 1. o., wordt herbenoemd. In behandeling komt de gemeente-begrooting 1932. Vanwege B. en W. wordt medegedeeld, dat deze begrooting moeilijk sluitend te maken is. B. en W. stellen voor met ingang van 1 Jan. a.s. de betrekking van 3e leerkracht, wegens daling van het aan tal leerlingen en omdat de gemeente- financiën aanhouding voor rekening der gemeente niet toelaten, op te heffen en eervol ontslag te verleenen aan den on derwijzer J. A. Heijboer en verder, met ingang van het belastingjaar 1932'33, 60 opcenten op Ide hoofdsom der gem. fonjdsbelasting te heffen. Bij de behan deling van de betrokken posten worden deze voorstellen, nadat door de leden de noodzakelijkheid van opheffing der 3e leerkracht betreurd werd, z.h.st. aan genomen. Bij ide ramingen voor de brandweer wordt besloten, nu de ge meente idee-lneemt aan de exploitatie van de motor-brandspuit te Haamstede, de handbrandspuit buiten gebruik te stellen en met ingang van 1 Januari a.s. het abonnement voor onderhoud daarvan op te Zeggein. De begrooting wordt vastge steld in ontvang en uitgaaf op f20.478,91 met een post van onvoorzien van f315,91. De heeren Viergever en Boogerd bedan ken, nu zij geen wethouder meer zijn, als afgevaardigde naar de algemeene ver gadering van de Waterl.-Mpij. Zij achten dat deze functie bij het ambt van wet houder hoort. Nadat de voorz. tever geefs getracht heeft, deze heeren op hun besluit terug te doen komen, worden de beide wethouders Elenbaas en Dale bout tot afgevaardigden benoemd, ter wijl (als pl.verv. afgevaardigde, doordat C. ,Steur geen raadslid meer is, M. Da lebout /wordt benoemd. Daarna sluiting. ZONNEMAIRE. Vergadering van den Raad dezer gemeente, op 26 October. Allen tegenwoordig. Betreffende een in gekomen verzoek van B. S. Hanse, om een rioleering aan te leggen, zullen B>. en W. (den toestand ter plaatse opne men. Vastgesteld worden een verorde ning, aanwijzende welke strafverorde ningen nog geldig blijven, een verorde ning tot afwijking van bepalingen der Winkelsluitingswet, met het oog op (den Zomertijd, |en een verordening betreffen de het beroep, bedoel'd in artikelen 7 en 9 Ider Woningwet. Aan de begroe ting van het burgerlijk armbestuur voor 1932 wordt goedkeuring verleend. Het Armbestuur wordt dank gebracht voor het op Ide begrootin'g ramen van een bedrag voor voorziening in werkloos heid. Dhr. P. van Dijk© wordt met alge meene stemmen herbenoemd als lid van het burgerl. armbestuur. Wegens ver trek naar Zierikzee wordt aan dhr. N. W. van Putte op verzoek eervol ont slag verleend als onbezoldigd ambtenaar naar van den burgerlijken stand. Hierop vindt een bespreking plaats over het aanstellen van één of twee onbezoldigde ambtenaren van den B. S. Besloten wordt thams 1 te benoemen. B. en W. hadden te voren 2 aanbevelingen voor Ide be noeming van 2 ambtenaren ingezonden, zoodat de 2e aanbeveling teruggenomen wordt. Benoemd wordt dhr. C. I. Serlé. Op verzoek van de Oudercommissie der openb. school, wordt besloten voor het geven van voortgezet onderwijs na den leerplichtigen leeftijd a.s. winter subsi die te verleenen op de voorwaarden als vroeger. Met bet oog op de weinige leer lingen (en ide finantiën der gemeente, be sluit men het uurloon te bepalen op f 1,25. Eenige benoemingen vinden ver volgens plaats van leden in diverse com missies. Ontheffing van hondenbelasting voor 'een half jaar wordt verleend aan J. Keuvelaar en P. Lijk. De begrooting der gemeente voor 1931 wordt in ontv. en uitg. gewijzigd. Een suppletoir ko? hier ider hondenbelasting 1931 wordt vast gesteld. Van de geldleening van 1901 wordt uitgeloot No. 4 ien van die van 1915, No. 3. In behandeling komt de begrooting Ider inkomsten en uitgaven ider gemeente voor 1932. Besloten wordt met ingaing van 1 Januari 1932 te heffen 75 opcenten op de personeele belasting en met 1 Mei 1932', 40 opcenten op de gem. fondsbelasting. Na verdere bespre king wordt de begroeting vastgesteld. De voorzitter deelt mede, 'dat B. en W. aan het Rijk subsidie hebben ge vraagd in de kosten van 't uitdiepen der spuikom, voor werk aan 'de werk- loozen. Op een vraag van dhr. Hooze zegt ide voorzitter, dat tegen 'het plaat sen van een strooklamp door Goud zwaard, op zijn erf, niets te doen is. Dhr. van der Meer brengt een kwestie over uitkeering uit de werkloozenkas ter tafel. Daaromtrent wachten B. en W. een schriftelijk verzoek af. Sluiting. DREISCHOR. (Vervolg raadsverslag) Na nog een mededeeling van den voorz. omtrent hondenbelasting komt de gem.- begrooting aan de orde, welke in zijn geheel behandeld wordt. Enkele leden wijzen er op dal deze begrooting niet zoo overzichtelijk is als de vorige jaren, waarop de voorzitter antwoordt dat dit aan den drukker ligt, maar dat het in 't vervolg anders zal worden. Op ver zoen van weth. Mol zal de assurantie premie van het gemeeentehuis op de begrooting gebracht worden. Eenige op merkingen van administratieven aard licht de voorzitter vervolgens toe, zoo ook die van weth. der Weduwen over de pensioensgrondslag van den burgemees ter. Weth. der Weduwen en den heer W v. d. Linde vinclen het salaris van den gem.-werkman niet aan den lagen kant, zonder dat zij er echter wat af zouden willen doen. De voorz. en dhr. van der Doe 'zouden dit laatste een groote on billijkheid vinden, daar men h.i. van bo ven af moet beginnen en dan ook de andere gemeenteambtenaren zou moeten verlagen in salaris. Dhr. W. v. d. Linde vestigt ook de aandacht op de post on derhoud graftombe in de kerk, daar de goot daar dringend reparatie behoeft. De voorz. zegt dat B. en W. dit zullen onder- j zoeken en deelt op een vraag van weth. der Weduwen mede, dat de tuintjes achter de dokterswoning binnen een maand weer verhuurd zullen worden. De neer de Vrieze acht de kosten van dijkwater- onderhoud voor deze gemeente veel te hoog, temeer daar dit grootendeels mede ten goede komt aan concurreerende vens. Hij zou wenschen, dat die havens hierin ook naar evenredigheid bijdroe gen. De voorzitter antwoordt, dat zulks tot wederopzegging geschiedt. De heer de Vrieze zou ook de haventarieven ver laagd wenschen te zien; de mindere op brengst zou dan gevonden kunnen wor den in het verhoogen der opcenten van de gemeentefondsbelasting. „Dan moe ten Ide opcenten op de grondbelasting ook omhoog", zegt de voorzitter, die verder den heer de Vrieze adviseert alles bij het oude te laten, daar anders de begrooting uit haar evenwicht zou ge raken. De heer ide Vrieze maakt van z'n idee een voorstel om de kaaigelden met 15 pCt. te verlagen, met ingang van het nieuwe (dienstjaar. Weth. Mol raadt den heer de Vrieze aan, zijn voor stel in te trekken, hoewel hij ook een en anidler niet precies in orde acht, o.a. het (niet gevormd hebben van een re serve enz. De heer Barendregt onder steunt hiet voorstel de Vrieze. De voor zitter acht het niet uitvoerbaar en boven dien ,nu een slag in de lucht, In het kjomenlde voorjaar zou een commissie vlah onderzoek benoemd kunnen worden. De h/eer de Vrieze handhaaft echter zijn voorstel, 'dat verworpen; wordt mét 5 tegen 2 stemmen (die van den voorstel ler ieoi- de heer Barendregt). -De heer Ba- netnldregt komt nog eens terug op ide kosten van bebakening en spuiing yan ide haven;. Ook hij zou wenschen, dat de andere havens die er van profiteeren, •naar evenredigheid in de kosten hiervan bijdragéni. De voorzitter zegt, dat men zulk 'n verzoek niet kan doen, daar de haven (hier geen tekort oplevert en zij hun bijdrage misschien zouden opzeg gen. Ten slotte beantwoordt de voorz. nog enkele vragen van dhr. P. v. d. Linde, waarna de begrooting in zijn ge heel wordt goedgekeurd. T|Oit lid van het burgerl. armbestuur w/ordt met alg. st. herbenioemd de heer J. P. Eij'ke.Med© aanbevolen was Ide heer J. Verbeek. De begrootinig van het Bi. A. wordt in ontv. en; uitgaaf goedgekeurd met f3500 en een kleine begrootingswijziging even eens goedgekeurd. Bij de rondvraag in formeert weth. ider Weduwen naar |de forensenbelasting en de vuile toestand bij dén ingang van het kerkhof. Beide zijn in onderzoek antwoordt de voorz. De heer W. v. d. Linde zou 3 boomen verwijderd willen zien in :df buurt van de kerk, wat B-. en W. zullen onderzoe ken'. De heeren ide Vrieze en P. v. d. Linde bespreken ook de toestand van de begraafplaats. Ter plaatse zal metter tijd spuigrond worden gebracht en het pad zal verbeterd wordienj. De heer v. d. Doe meent te weten, Idat in de suiker- bietenperiolde van af 1 Sept. geen sche- pein van boven 300 ton in ide haven mochten komen. Hij vraagt of het inge volge leem oud) raadsbesluit is en hoe het komt, dat er toch een gekomen is. De voorzitter zegt, dat hiervan niets in de verordening staat, de heer Baren dregt, idat die Ver. „Schuttevaer" zulks wel .verzocht had. Weth. Mol meent, dat B. enj W. in buitengewone gevallen anjders mogen beslissen. De voorzitter geeft de toezegging in het algemieen schepen van die afmetingen ;den toegang te weigeren. Niets meer aan de orde zijnde, wordt ,de vergadering gesloten, OUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Woensdag 28 October. Voorzitter de burgemeester. Te genwoordig alle leden. In behandeling koml een adres van de afd. Ouiverkerk van den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw, Tuinbouw en Zuivelbedrijf, waarin wordt v«. zocht om zoo spoedig mogelijk de werkloozen tewerk te stellen of eene steunregeling in te voeren en verder om eene commissie, waarin ook vertegenwoordigers der vakorganisatie zijn opgenomen, in te stellen, teneinde den raad van advies te dienen. Na am pele bespreking wordt besloten pogin gen aan te wenden om in de naaste toekomst werkloozen te werk te stellen en i n de volgende vergadering een steun regeling vast te stellen. Aangezien de samenstelling van den raad zoodanig is, dat daarin ook vertegenwoordigers der vakorganisatie zitting 'hebben, meent de raad, dat aan zoodanige commissie geen behoefte bestaat. Een door B. en W. opgemaakte ontwerp-verordening betref fende het beroep, bedoeld in artt. 7 en 9 der Woningwet, wordt vastgesteld. Eveneens wordt vastgesteld eene veror dening tot geldigverklaring van straf verordeningen. De begrooting voor 1932 wordt na bespreking van enkele punten vastgesteld als volgt: gewone dienst ont vang en uitgaaf f 30969.28, kapitaaldienst ontvang en uitgaaf f 4736. Voorts wordt een besluit genomen inzake het uitzetten van overtollig kasgeld bij de Boeren leenbank te Ouwerkerk tot een maxi mum, berekend naar f2 per inwoner. Bij de rondvraag informeert de heer De La ter naar de steen van F. van der Hulle te Viane. De voorz. antwoordt, dat daar over is geschreven, doch v. d. Hulle Iaat niets van zich hooren. De heer van de Stolpe stelt voor om v. d. Hulle met alle wettige middelen te dwingen de ver schuldigde rechten te betalen. Dit wordt goedgevonden. De heer Bolijn wijst er op, dat er nog geen zand te Viane is. Het is besteld, antwoordt de voorzitter. Volgens courantenberichten is er een wetsontwerp in voorbereiding, waarin bepaald wordt, dat aan autobestuurders enz., die een bekeuring krijgen wegens drankmisbruik, binnen 2 MjjMjjM jaar geen rijbewijs mag worden verstrekt. Vriend autobestuurder: „Wat nou? afschaffer geworden? Nee maar, dat is toch niet waar? Kom, néém jij d'r nog maar eentje! Dat kan immers geen gevaar. 't Brengt je in de rechte stemming En je zenuwen tot rust. Kom, wees nou niet kinderachtig, Neem maar een als je 'm lust". Zoo is vaak de redeneering In den knussen vriendenkring. Het gevaar, 'hierin besloten, Acht men meestal te gering. Maar dit zijn vaak de gevolgen, Die men uit de krant verneemt: „Autobotsing(zooveel dooden.... „Drank was hieraan weer niet vreemd". Autorijders, snelheidsmenschen, Toont u mannen met verstand! Leidt uw wagens langs de wegen Met onwrikbaar vaste hand. Eerbied voor een menscbenleven Zij uw richtsnoer t'allen tijd! Toont u mannen met karakter: Veiligheid eischt nuchterheid! J. S. De heer Bolijn zou willen, dat er onder kerktijd niet meer werd gevoetbald. De voorzitter antwoordt, dat de politiever ordening dit niet verbiedt en het voet ballen dus alleen kan worden tegenge gaan, indien de godsdienstoefeningen werden verstoord. De heer C. P. Kuijper merkt op, dat te Viane de glooiing aan den Oostkant op enkele plaatsen is in gezakt en meent, dat het werk niet goed gemaakt is. De heer de Later geeft hier omtrent inlichtingen, terwijl de voorzitter nog zegt, dat het volgens den gemeente bouwmeester het beste is om met het herstellen nog wat te wachten. De heer C. P. Kuijper vraagt, of bij 'de bestrating van het havenplateau ook vette grond wordt gebruikt; de grond zakt daar al tijd weg. De voorzitter deelt mede, dat hét plateau op die plaatsen geheel zal worden weggegraven om tot een afdoen de verbetering te komen. Hierna sluiting. THOLEN. Na ingeleid te zijn door den voorzitter, den heer W. .Moelker, trad Dinsdagavond voor het departement Tno- len tot Nut van 't Algemeen op, de heer Dr. W. v. d. Sleen uit Haarlem met een buitengewoon interessante lezing met lichtbeelden over „Nieuwe avonturen op Java en Sumatra". Op werkelijk schitte rende wijze gaf hij ons een uitleg van hetgeen door de regeering gedaan wordt lot opbloei en 't in cultuur brengen van den bodem in Ned.-Indië. Wij door wandelden met spreker de verschillende plantage's, zagen op doek de mooie rijst-, thee, koffie- en rubbercultures, klommen met hem op de Merapi, daalden af in ravijnen ien kruisten door de onmetelijke oerwouden met hun bizonderen planten groei van tropische gewassen. Op aan gename wijze wist hij te vertellen van de gebruiken en gewoonten der Javanen en Batakkers en gaf ons interressante voorbeelden van mensChenliefde en loya liteit der bevolking onderling. Ook liet hij duidelijk uitkomen den zegen der zending, o.a. het liefdevolle werk der zendelingen in het Leprozendorp op Su matra. De heer Moelker kon dan ook terecht zeggen de tolk der vergadering te zijn, (de zaal was zoo goed als ge vuld), toen hij den heer van der Sleen hartelijk dank bracht voor zijn mooie lezing en hem een tot weerziens toeriep. MAXIMILIAAN BRA'AM. 1850—1931. Op 11 October j.l. overleed te Cincin nati, Ohio, de heer Max Braam, geboren te Nieuwerkerk (Z.), den 8sten Sept. 1850. Na het vervullen van zijn militaire plichten vertrok de heer Braam op 24- jarigen leeftijd naar de Vereenigde Staten van Noord-Amerika, landde in Boston en kwam in Cincinnatie, waar zijn ouders zich eenige jaren vroeger gevestigd had den. Reeds op jeugdigen leeftijd ont wikkelde zich in hem een dorst naar kennis; hij wilde onderwijzer worden, doch de omstandigheden waren er (niet inaar, 'dat 'hij aan dit verlangen kon vol doen, terwijl hij op Nieuwerkerk woonde. Na ©enigen tijd werkzaam te zijn weest in één der groote werkplaatsen in Cincinnatie, in wielken tijd hij kans zag iets over te sparen, trad hij in het huwelijk en vond zooveel aanmoediging van zijn jonge vrouw, voor verdere ont wikkeling, dat hij den handenarbeid er aan gaf om al 2ijn tijd aan de studie te kunnen geven. Na 2 jaren van harde voorbereidende studie voor 't onderwijs, verkreeg hij een onderwijzersplaats, wat PROEVE VAN EEN ZIERIKZEESCH VOLKSLIED. Wij houden van ons stadje, Ons dierbaar Zierikzee; En wie het mocht kleineeren, Wij doen daaraan niet mee. Al is 't geen ville lumière, Geen Londen of Berlijn, Geen Amsterdam of Brussel, Het mag er toch wel zijn. Wij pronken met den toren, In 't gansehe land bekend; Die spreekt tot alle tijden Van Keldermans' talent. De beide Havenpoorten, 't Stadhuis, de Kleine Kerk, Zijn onze trots en glorie Als machtig mensehenwerk. Wij houden van ons stadje, Ons dierbaar Zierikzee; Wij leven er gelukkig, Het ademt rust en vree- De vreemde, die zici aanmeldt, Dien haalt men blijde in; Wordt daad'Iijk opgenomen Als lid van 't groot gezin. Wij leven er als buren, Elk kent bier iedereen; Elk menséh heeft er zijn vrienden, Verlaten is er geen. Is er verschil van inzicht, Het deert den vrede niet; Wij gunnen gaarne ruimte Aan hem die 't anders ziet. Wij houden van ons stadje, Van onzen Schouwschen grond; De kleine joude vesting Waar onze wieg eens stond. Wij blijven er voor strijden, Zoolang onz' adem gaat; Wij 'hopen er te rusten. Als eens ons sterfuur slaat. De redactie looft 10 gulden uit voor de(n)gene, die te harer beoordeeling, op dit lied een geschikte melodie compo neert, welke ingezonden moet zijn vóór 28 November a.s. het begin was van een schitterende loop baan. Eenmaal op (de onderste sport van 'de ladder, zag 'hij kans door systemati sche studie en taaie volharding, zijn eer ste academische graad te halen in 1906. Overdag was hij verbonden aan zijn school en 's avonds nam hij lessen in de Avondschool van 'de Universiteit, tot dat hij in 1914 zijn tweede Academische graad behaalde. Intussdien was hij benoemd tot hoofd onderwijzer aan één ider volksscholen en in 1904 werd hij leeraar in plant- en dierkunde aan één der gemeentelijke Hoo- gere Burgerscholen, een betrekking welke hij behield tot 1921, in welk jaar hij zijn pensioen kreeg. In zijn vrije uren, gedurende zijn leeraarschap, zag |dhr. Braam kans om zijn tijd te geven aan zijn liefhebberij studiën, n.l. de talen. Hij las en sprak, behalve Hollanldsch en EngeJsehvloeiend Fransch en Duitsch, en was in staat om Italiaansch en Spaanseh te lezen, terwijl hij speci ale studies maakte van de Scandinavi sche talen, van Sanskriet en van Latijn. Behalve van zijn talen en botanische stu diën, was hij een liefhebber van ge dichten. Zelf schreef hij gedichten en het was altijd zijn grootste vreugde, om bij bijzondere gelegenheden, eenige ge dichten te schrijven. De aanwezigheid van de Universiteit gaf hem een prach tige gelegenheid voor deze liefhebberij studiën.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 8