FAVORIET ABONNEMENT; Vriidan fi Nnv 1431 ZiERIKZEESCHE COURANT 88ste JAARGANG - No. 12231 ADVERTENTIEN EERSTE BLAD Inzending Advertentiën PROBLEMEN. BINNENLAND. v.v v. t Hoestend kind Kerft Abdijsiroop noodig Prij3 p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij- dags. Tel. No. S2. Postgiro 117677. Zierikzeesche Nieuwsbode Vlljuay O NOV. laai.Dir. A, J. DE LOOZE. Ultg.-Redicteir M. J. KOSTEN van 1—3 regelt 60 ctt., van 4 regala «d daarboven 20 cta. per regel. Reclames 80 ets. per regeL Bi) contract belangrijke korting, inzending op den dag van uit gave v6ór 10 ure. Dit Nummir bestaat uit 2 binden. Uiterlijk 10 ga? sp to dag «sipst 8RANDSCHQUWING BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter kennis van de in gezetenen, dat de Directie der Brandweer op Maandag 9 November eerstkomende en volgende dagen eene ALGEMEE98E BRANDSCHOUWINQ in de woningen der ingezetenen zal hou den, overeenkomstig de bepalingen der Verordening tot voorkoming en blus- sching van 'brand in deze gemeente. Zierikzee, den 6 November 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. F. NAEREBOUT, 1°.-Secretaris. SOPLA HAVANA BINNENGOED Elk tijdvak kent zijn problemen, zijn vraagstukken, die om oplossing roepen. Onze fel bewogen tijd is buitengewoon rijk aan problemen. Kwesties van eiken aard, op schier elk gebied, zijn aan de orde van den dag. Felle aanklachten worden over en weer geslingerd tegen alles en allen, zoodat alle harmonie en rust in den mensch en in de menschheid verstoord dreigen te worden. Want al die tweespalt en verscheurd heid doen velen zwaar lijden en maakt hen radeloos, zoolang zij in het doolhof der overwweldigend vele en ingewik kelde toestanden geen uitweg vinden kunnen, zoolang zij zich gevangenen ge voelen tusschen de muren van een steil en duister noodlot. Uitwendige en inwendige problemen. Conflicten in de groote buitenwereld en in het eigen zieleleven, verschillend in duur en heftigheid, hier in 't openbaar, daar weer in het verborgen voortwoeke rend, opgestuwd dan weer door andere en grootere vaak, die komen aanstormen, gelijk een oprukkend, aangroeiend leger, dat vijandig is aan der menschen levens geluk. Geen wonder, dat het velen temoede wordt. En toch zijn de problemen er, om opgelost te worden, is wel eens gezegd. Maar hoe? En zoo dit al geheel of ge deeltelijk gelukken mocht, dan staan er immers toch dadelijk weer nieuwe op, die op hun beurt een doodelijk vermoeide menschheid, hoe uitgeput dan ook, tot nieuwe krachtsinspanning aanzetten. En intusschen moet het menschelijk scheepje duchtig gebeukt en gehavend, de woeste golven over, de branding door, omhoog gesmeten en omlaag gesmakt, uit de koers geslagen dikwijls, zonder het vooruitzicht, dat de storm nog een maal zal gaan liggen. In alles, wat ons overkomen kan, geeft ten slotte onze eigen levenshouding den uitslag. Dit mag een harde waarheid lijken, waarvan het inzicht echter toch veroverd worden moet. Andere toestan den brengen nieuwe verantwoordelijk heden mede, die nieuw licht noodzakelijk maken. Maar elk, die gelooven kan in een wijze Bestiering, zai in alle moeilijke gevallen voorlichting ontvangen, zoo hierom ernstig gevraagd wordt. Men moet dan verder alle vooroordeelen laten varen ien alleen aan de rechtstreeksche waarneming van waarheid vergunnen onze Leidster te zijn. Dan kan het inzicht geboren worden, dat alle bestaande pro blemen, die de last van strijd en daden noodig maken, er moeten zijn, opdat een dieper en verzoenend weten tot ont kieming komen kan. Zoo gezien, zijn problemen de aan wijzers van 's menschen zielenood en ver warring en ze zullen voor ons blijven bestaan, zoolang wij onderworpen zijn aan de wisseling der in elkaar grijpen de gewaarwordingen. De wisseling is voor ons echter meteen het kepmerk hunner tijdelijkheid. Wat ons kwelde, toen wij nog kinderen waren, lijkt ons nu als niets len wat wij thans erg belangrijk en gewichtig vinden, zal ons misschien later 'bijna waardeloos schijnen. Uit al deze ervaringen mag men afleiden, dat elk probleem slechts een valsche, ein dige voorstelling is omtrent een feit, dat in alle eeuwigheid volmaakt is. Om een bepaalden toestand te hervor men, voor onszelf en voor de wereld, moeten Wij dus onze eigen voorstelling ervan verbeteren. Voor hen, die hiermee ijverig voort gaan, is een staat der ziel bereikbaar, waar problemen van iedere soort en vorm ireeds bij voorbaat zijn opgelost, omdat het gelouterd gemoed dan geen problemen meer kent of heeft. TWEEDE KAMER. Zitting van Woensdag 4 Nov. Aan de orde is de benoeming van een griffier. Van de 61 uitgebrachte stem men worden er twee blanco uitgebracht en 59 op den commies-griffier, mr. L. A. Kesper, zoodat deze benoemd is. Voortgezet worden de algemeene be schouwingen over de rijksbegrooting voor 1932. De heer Aalberse (r.k.) acht het sim plistisch het kapitalisme als oorzaak van de crisis te beschouwen. Hij noemt daar van verschillende oorzaken, o. m. ook het Verdrag van Versailles, een monument van oeconomisch onverstand. Spr. zet uiteen welk standpunt de roomsch- katho lieken innemen. Economische machtover- heersching dient ondergeschikt te wor den aan de macht van den staat. Hij bespreekt achtereenvolgens de voorge stelde maatregelen en meent, dat aan een salariskorting niet te ontkomen valt. Spr. legt den nadruk op het belang, dat onze betalingsbalans in evenwicht komt. Indien daarvoor eenige protectie noodig is, is spr. daarvan geen tegen stander. In dezen tijd een kabinetscrisis uitlokken, acht spr. onverantwoordelijk. Een aaneenschakeling van verschillen- punten, die hij stuk voor stuk onder de loupe nam, was de rede van dhr. Knottenbelt (lib.), die zich allereerst tot de sociaal-democraten richtte, wien hij verweet negatief te zijn. In het 'belang van de democratie raadde hij hun aan de arbeiders „niet op de straat te bren gen". Onder Troelstra's leuze van 1914: „De nationale gedachte moet de natio nale verschillen overheerschen", be pleitte spr. samenwerking. De productie kosten moeten verminderd worden; o,ok op een lager levensniveau kan een menseh gelukkig zijn. Ook de overheids bedrijven moeten minder duur gaan ex- ploiteeren. Zitting van Donderdag 5 Nov. Voortgezet worden de algemeene be schouwingen over de rijksbegrooting. De heer Colijn (a.r.) gaat het complex van oorzaken van de crisis na en betoogt, dat een aartsdomme internationale oeco- nomische politiek is gevoerd. Van de voorgestelde bezuinigingen acht spr. alleen de verminderde storting in het Invaliditeitsfonds zonder bedenking. Wat de crisisbelasting betreft, die de heer Albarda wilde, gelooft spr., dat deze belasting er toch zal moeten ko men, iook met de maatregelen, die nu voorgesteld worden. Spr. meent, dat met een verhooging van (het tarief tot 10 pCt. de fiscale grens is bereikt. Om de handelsbalans in evenwicht te brengen, is meer uitvoer en mindere invoer noodzakelijk. Meer uitvoer krijgt men door kostprijsdaling. Hiervoor is een algemeene loondaling noodzakelijk. Hoewel de heer Marchant (v.cj.) het met den heer Colijn eens was, dat een vast crisisprogram onmogelijk is, meende hij, dat het gebrek san organisatie in het regeeringsbeleid wantrouwen gewekt heeft bij het volk. Door haar salaris- politiek wijst zij vele, tot samenwerking goed gezinden, af. De werkgevers wil len, dat rijk en gemeenten zullen voor gaan, opdat ze zelf kunnen volgen. Door in verband hiermede de .uitkeering aan de gemeenten te verminderen, wordt de autonomie aangetast. En dat, terwijl het Rijk op het punt van goede financiering veel zou kunnen leeren van verschillende groote gemeenten. Wat de regeering doet is noch administratief, noch politiek 'be hoorlijk overwogen. De heer Marchant kwam daarom met een motie, waarin de Kamer uitspreekt, dat de korting op salarissen van amb tenaren en onderwijzers onder de ge geven omstandigheden niet is te recht vaardigen. Uit Stad Pcovinoie ZIERIKZEE. De Firma S. Ochtman Zoon deelt ons mede, dat het haar ge bleken is, dat uit de door haar in het Winkelweeknummer geplaatste annonce, verkeerde gevolgtrekkingen worden ge maakt, betreffende de uitreiking der bons. Ter verduidelijking idiene, dat men bij aankoop van f2,50 de V.V.V.-bon ont vangt. Bij besteding van f 1 ontvangt men eveneens een bon, welker waarde daaraan gelijk is. Voor Donderdagavond in de Con certzaal het scherm opging voor de op voering van „Nathan heeft Mazzel", door het Ensemble Bouber, besteeg de heer J. H. Pik, voorzitter van het Inst. voor Arbeidersontwikkeling, het podium, een woord van welkom sprekend tot de aanwezigen en het gezelschap. Spreker zou het aangenamer gevonden hebben een grootere menigte te kunnen toe spreken, want het .aantal van opgeko men luisteraars voorspelde een „strop" voor de afdeeling, hoewel hij hoopte deze tegenslag te boven te zullen komen. Het plan was niet met een keer te volstaan om hier een gezelschap te laten optreden, maar dan zal, wanneer men hier goed tooneelspel wenscht, er ook meer animo moeten blijken en het ledental 'der afd. moeten worden uitge breid. Bescherm Uw keel verzorg haar dagelijks - gor- gel droog met 25, 4S en 65 Na deze inleiding gaf hij het woord aan het gezelschap Bouber, dat een zeer geslaagde opvoering gaf van „Nathan heeft Mazzel", een blijspel met zang door A. Hofman. De titelrol werd vervuld 'door dhr. Bouber, die het heele stuk draagt, al waren ook de andere actrices en acteurs op hun plaats in het tegenspel. Bouber, die het stuk vertaalde, blijft niet, zoo als in 't oorspronkelijke, aan de opper vlakte, maar weet de wijze levenslessen vast te leggen in de geestige jiddische dialogen van den armen Poolseh-Jood- schen schoenmaker Nathan Cohen, die „Mazzel" heeft. Maar alle mazzel is geen mazzel. Dat ervaren zijn vrienden, van wie hij vervreemdt, als de geldduivel hem in zijn macht weet, maar wordt weer 'de leuke, geestige Nathan als For- tuna hem verlaat, zij het dan ook na veel innerlijken strijd. Veel en verdiend applaus viel dien avond het Boub'er-ensemble ook hier ten deel. Het bestuur van V.V.V. verzoekt ons het volgende mede te deelen: 1°. is door ieen misverstand, in de lijst van deelnemende winkeliers in het win kelweeknummer niet opgenomen A. J. Wansink, Poststraat; 2°. hebben zich alsnog omgegeven als deelnemers van ide winkelweek de fir ma's: A. Finking, St.-Domusstraat, H. J. v. d. Vate, Fonteine, L. van Damme, Nieuwstraat, C. Meuwse, Mol, Joh, Moelker, Dam. Door te late opgave van deze firma's, kan aan hen, evenals aan de firma J. Ungeir, Poststraat, zeer tot het leedwezen van bovengenoemd be stuur, geen lint voor de linten-prijsvraag worden verstrekt. Per f 2,50 worden'door deze frima's evenwel toch een bon ca deau gegeven; 3°. Idat de advertentie van de firma S. Ochtman Zoon in het Winkelweek- nummer van dit blad, de indruk zou kunnen wekken, alsof deze firma bij aankoop van één gulden een V.V.V.-bon afgeeft. De bedoeling is evenwel, dat bij dat bedrag ©en dassa-bon wordt ver strekt, en bij aankoop voor f 2,50 een V.V.V.-bon. 4°. (dat het zich zeer verheugt in de medewerking, welke het heeft mogen ondervinden van het bestuur der P.Z.E. Mpij. Zooals het den deelnemenden win keliers reeds bekend zal zijn, wordt door de P.Z.E.M. voor hen het meerverbruik (vergeleken met het zelfde tijdvak in 1930) berekend a cent per K.W.U. Het zelfde tarief zal worden toegepast voor hen, die vast recht hebben; 5°. dat het meent goed te doen, met er nadrukkelijk op te wijzen, dat één persoon sl&ohts één linten-prijsvraag-for mulier kan invullen. Zijn er in één gezin meerdere personen, die voornoemd for mulier wenschen in te vullen, dan moeten zij daarvoor dus ook over eenzelfde aan tal bons beschikken; 6°. dat reeds, ongeveer 13.000 bons zijn geplaatst, en dat V.V.V. zich voorstelt aan den winkelier die de bon genummerd 15000 bij haar aankoopt, een prijs toe te kennen van f 10, te besteden bij de deel nemers. Evenzoo wordt voor No. 20.000 f25 en voor No. 25.000 f50 beschikbaar gesteld; 7°. dat voor de winkeliers bons ver krijgbaar zijn: 1°. bij1 den secretaris, A. Tichelaar, Oude Haven 372; 2°. bij den voorzitter, R. Gerritsen, Havenpark 414. De vereeniging Tesselschade, van welker afdeeling alhier Mevr. v. Nou- huijs de presidente is, houdt weer haar jaarlijksche bazaar oip Maandagmiddag 9 November a.s. in de gemeentekamer aan de Oude Haven. De vereeniging, idie haren naam ontleent aan de bekende weldoenster Tesselschade, die in den Muiderkring zulk een invloed had in den bloeitijd der Republiek, beweegt zich op sociaal, vrouwelijk terrein om hulp te bieden en steun, waar zulks noodig is. Haar arbeid is velen ten zegen en daar om wekken we in de eerste plaats de leden, maar verder allen, die met haar doel sympathiseeren op, om a.s. Maan dagmiddag vrij te houden voor een ba zaar van fraaie handwerken. Het is geen HaagsChe bazaar, waar men met de por- temonnaie in de hand moet rondwande len, maar een Zierikzeesche van gemoe delijkheid en vrijheid. We wenschen de afdeeling een druk bezoek toe. STAVENISSE. Door een grootgrond eigenaar is aan zijn talrijke pachters al hier een korting van 20 o/o aan de pachtsom voor dit jaar toegestaan. Het bestuur der Diaconie van de Ned. Herv. Kerk nam een zelfde besluit. Dt heer J. Geluk, landbouwer al hier, heeft een proef genomen met het maken van kaas. De smaak is zeer goed en ook in prijs kan het product met andere kaas concurreeren. SCHERPENISSE. Tot lid van het da ge- lijksch bestuur der N.V. Waterleiding-Mij. „Tholen" is benoemd de heer D. K. Rijs- tenbil alhier. De ijsclubvereeniging „Scherpenisse" zal dezen winter een loterij organiseeren om een tekort in haar kas te dekken. Loten zijn reeds verkrijgbaar. THOLEN. Na een comité-generaal van ruim een uur, vroeg de voorzitter den raad dezer gemeente een crediet van f 8500 voor het uitdiepen van het ge deelte Vest van de Oud-Vossemeersche Poort tot aan den Molemvlietsche straat. Hel werk zal worden uitgevoerd met 3 baggerbakken en dubbele ploegen werk volk. Alleen zij, die hier wonen of min stens 1 jaar zich hier vestigden, 'zullen worden tewerkgesteld. Met algem. stem men keurde de raad de voorstellen en het crediet goed. Wie waakt over onzen handel? Wie bevordert het verkeer? Wie stelt zich voor aller welzijn Steeds getrouw'lijk in de weer? Wie brengt leven in ions stadje? Wie trekt menschen naar de steê? Dat is onze onvermoeide, Onze dapp're V.V.V.! Wie heeft recht op medewerking Van de heele burgerij? Wie dient beter de belangen Van de gansche maatschappij? Wie strijdt in de eerste rijen Voor het heil van Zierikzee? Dat is onze onversaagde, Onze stoere V. V. V. Dat zij lang nog moge bloeien! Dat zij groeie steeds in kracht! Dat zich velen tot haar voegen, Eensgezindheid leidt tot macht. Dat zij veel nog mag bereiken Voor 't verkeer op land en zee; Dat haar arbeid vruchten drage! LEVE ONZE V.V.V.! HET SCHOONEN VAN TARWE. Op Ide vragen van den heer Kersten in verband met het niet betalen door graanhandelaren in Zeeland van den ge stelden prijs voor het sehoonen van tar we 'en betreffende het percentage van den tarweprijs, hetwelk aan de handela ren ten goede komt, heeft minister Ruys de Beerenbrouck o. m. geantwoord, dat het hem niet bekend is, dat door graan handelaren in Zeeland geweigerd wordt den vastgestelden prijs voor 't sehoonen van tarwe uit te betalen en dat aange drongen wordt op het leveren van onge- schoonde tarwe, die idoor hen voor ge schoond geleverd wordt. Iedere landbouwer kan leveren zooals hij zelf wenscht. Hij kan zelf sehoonen of dit laten doen bij zijn organisatie of bij particulieren, terwijl hij ook onge- schoond kan leveren. De handelaren ontvangen voor het in zamelen, het overnemen van risico voor afkeuring ien korting, de bewaring en het londerhoud der tarwe gedurende 6 weken en voor contante betaling aan de landbouwers een vergoeding van 60 cent per 100 K.G. afgeleverde tarwe, welk bedrag niet in mindering komt van den aan de landbouwers te betalen prijs. ONDERWIJS» DU1VENDIJKE. Onder leiding van het hoofd der school, den heer Duininck, werd 27 October j.l. in de openbare school alhier een goed bezochte ouder avond gehouden. Als lid der commissie van toezicht was mede aanwezig de heer S. J. Gast. De ouders werden aangespoord huil kinderen naar de avondschool te zenden en werd het groote nut hier van duidelijk naar voren gebracht. Ver zocht werd er op te letten, dat de boe ken »aer schoolbibliotheek zooveel mo gelijk zindelijk worden gehouden. Het hoofd der school hield daarna een lezing over „Kinderspel in vroeger ja ren" en „Hoe onze voorouders maaltijd hielden". Na gehouden pauze had ver tooning plaats van lichtbeelden van ver schillende industrieën, waarna nog eenige stukjes werden voorgelezen in 't Zuid- Be velandsch dialect. Bij gehouden rond vraag verzoekt de heer Louwerse om, gelijk op meerdere scholen gebeurt, een volgende maal ook het schriftelijk weric der kinderen te mogen inzien; de voorz. zegt toe, dat hieraan zal worden vol daan. De heer Gast dankt onder instem ming der aanwezigen voor den leerza- men avond; de voorzitter dankt weder zijds voor de betoonde belangstelling en wekt alle aanwezigen op in deze, ook voor het onderwijs moeilijke tijden, de school zoo krachtig mogelijk te steunen. STAVENISSE. Voor de hier binnenkort vaceerende betrekking van onderwijzer (vac. Kievit) hebben zich 17 sollicitanten aangemeld. Daar er geen of een onvoldoend aantal deelnemers zich aangemeld hebben, kan er dezen winter alhier geen cursus in Landbouwkunde en ook geen voor vervolgonderwijs gegeven worden. PREDIKBEURTEN» Zondag 8 November. Kerkwerve. 9.30 ure, ds. v. Griethujjsen. Serooskerke. 6.30 ure, ds. Rujjsch van Dugteren (Oogstpreek). Burgh. 9.80 ure, ds. Boogaard. Renesse. Geen dienst. Noordwetle. 7 ure, ds. Drost. Haamstede. 9.80 ure, ds. Kentie. Geref. ik heb ondervonden dat het goed is om een of twee maal per week des avonds het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren, waar na ik de gewoonte heb de niet in de huid ge drongen Purol met een zacht doekje af te vegen. Deze eenvoudige behandeling geeft op den duur aan de huid een bijzonder zachte en mooie teint. predikbeurten Zondag 8 November te Zierikzee Ned. Heiv. Kerk. Nieuwe Kerk. 10 ure, ds. Pjjnacker Hordijk. Kleine Kerk. 10 ure, ds. Voors. 's Avonds half zeven ure, ds. Blauwen- draad van Vlissingen. Lnth. Kerk; Geen dienst. Gesel. Kerk. 10 en 6 ure, dr. v. Lonkhuizen. Gksf. Geref. Kerk. 9.80, ds. Hoogendoorn, 2 Leesdienst en 6 ure, ds. Hoogendoorn. Evangelisatie Je*B§'. 7 ure, Samenkomst. Oud-Geref. Gem 9.30, 2 en 6 nre, Leeskerk. Verwaarloozen kan onberekenbare gevol gen hebben. Als Gij dadelijk Abdijsiroop neemt zult Ge morgen reeds verbetering kunnen zien. Abdijsiroop r.eemt de hoest- prikkel weg, onverschillig of deze wordt veroorzaakt door gevatte kou, bronchitis of borstbenauwdheid, omdat de vastzittende slijm wordt opgelost en uitgedreven. Geef dus Uw kleine en groote kinderen, die hoesten. Abdijsiroop, welke verzacht, zui vert, helpt. Een lepel Abdijsiroop is daarom voor Uw kinderen een lepel gezondheid. AKKER's 4 „Voor de Borst" Alom verkrijgbaar. Prijs FI. 1.50. FI. 2.75, Fi. 4.50 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. ABDIJSIROOP-BONBONS (Gestolde Abdijsiroop) a kerk 9 30 en 2 ure, ds. Elgersma. Oud-Geref. kerk. 9 30 en 2 ure, Leeskerk. Eikerzee. 9.30 ure, ds. Koopmans (Voorber. H. Av.) Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Vogelaar. Brouwershaven. 10 ure, ds. Drost. Geref. kerk. 9.30 Leeskerk en 2 ure, dr. v. Lonk huizen van Zierikzee. Zonnemaire. 9.30 ure, ds. Rujjsch van Dugteren (Voorber. H.Av) Geref. berk. 9 30 en 2 ure, ds. Hoek (Voorer H Av.) Noordgouwe. 2.30 ure, ds. v. Griethujjsen (Herdenkingsrede 25-jarig ambtsjubileum). Dreischor. 9.30 ure, ds v d Griend. Ouwerkerk. 9.30 ure, ds. Barnouw. Nieuwerkerk. 9.30 ure, ds. Gerritsen. Geref. kerk. 9.30, 2 en 5 30 ure, Lee; dienst. Geref. gem. 9, 2 en 5.30 nre, Leesdienst. Hotel de Meebaal. Zondag 7 uur en Woens dag 7 30 uur, de heeren de Lange en Slabbi rt. Oosterland. 9.30 en 2 ure, dr. Weeda- Geref kerk. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Geref- gem 9.30, 2 en 5.30 ure, dhr. Remjjn. Sirjansfand. 2 ure, ds. Waardenburg Bruinisse. 9.30, ds. Waardenburg en 2 ure, Leeskerk. Geref. kerk. 9 30, ds. Unger (Voorber. H Av.) en 2 ure, idem. Geref. gom. 9.30, 2 en 6 ure, ds. Vreugdeuhil. Oud-Geref. kerk. 9, 2 eu 5 ure, Leeskerk. A.-J.-Polder. Geref. kerk. 9.30 en 2 ure, ds. Spoelstra. St.-Filipsland. 9.30, Leeskerk en 2 ure, ds. Wolfenberger. Oad-Geref. kerk. 9, 2 en 5 30 ure, ds. Boone. Tholen. 9.30, ds. Wolfenberger en 2 ure, ds. de Gidts. Geref. kerk. 9.30 en 2.30 ure, dr Veltenaar. Geref. gem. 9 30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Vrjje Geref. gem, 9.30, 2 en 6 ure, ds. Baaij. St.-IVIaartensdijk. 9.30, Leesdienst en 2 ure, ds. de Bres (Doop). Oud-Geref. gem. 9.30 en 2 ure, Leesdienst. Oud-Vossemeer. 9 30, ds. de Gidts (H« Avondm.) en 2 ure, Leesdienst Geref. kerk- 9,30 en 2 ure, ds. Vreugdenhil. Oud-Geref* gem. 9.30, 2 en 6 ure, Leesdienst. Poortvliet 9 30, ds. v. Rootselaar en 2 ure, Leeskerk. Geref. kerk. 9.30 en 2, de heer de Vries; 6 ure, Leeskerk. Geref. gem. 9 30, 2 en 6 ure, Leeskerk. Scherpenisse. 9.80, Leeskerk en 2 ure, ds. v. Rootselaar. Geref. gem. 9.30, 2 en 5.80 ure, Leeskerk. Stavenisse. 9.30 en 2 ure, ds. Moerman, Oud-Geref. kerk. 9.30, 2 en 5.30 ure. Leeskerk. St-Annaland. 9.30, ds de Bres (Doopabed en 2 ure Leeskerk. Geref. gem. 9 30, 2 en 5,30 ure. Leeskerk, BOEKENNIEUWS. Bij de N.V. Uitg. Mpij. Gebr. Kluitman te Alkmaar verschenen: „Bertus Flier in

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 4