Uit Stad en Provinoie. versterking noodig is, en de fiscus zegt: van deze groote malaise-winst zullen wij zoolang zij duurt althans drie cent per liter aan de algemeene middelen ten goede doen komen (de heffing zal drie jaar gelden en bij eventueel vroeger prijsherstel kunnen worden ingetrokken), dan zou men hoogstens kunnen meenen, dat sommigen zouden zeggen: gij komt daarmee wel wat laat. De minister achtte het beschamend, dat zelfs tegen dezen maatregel, waarschijnlijk de minst aan vechtbare van alle, thans reeds werd ge ageerd op de wijze zooals dit is geschied. In de nota betreffende 's lands finan ciën, der z.g. millioenennota, komt de min. tot een tekort van 21/2 millioen. Hiervoor zijn o.m. noodig een korting op de sa larissen van 5 pel. met ingang van 1 Jan. a.s. onder de volgende mitigaties: le. zal zekere degressie worden toe gepast in dier voege, dat van de eerste i 1000 van alle wedden slechts 21/2 Pct- zal worden gekort en van de volgende f 1000 van alle wedden van gehuwden eveneens slechts 21/% pct.; 2e. zal de pensioensgrondslag op iet oude bedrag worden gehandhaafd, zoo dat de pensioenen van de weddekorting geen nadeel zullen ondervinden; 3e. zal de korting tijdelijk zijn, in dien zin dat zij, indien zij niet te voren door een nieuw besluit is opgeheven of ge wijzigd, na drie jaar automatisch ver valt; 4e. zullen de kindertoeslagen aan de korting worden onttrokken en dus op 3 pct. van de vigeerende wedden blijven bepaald. Door den voormelden maatregel zal het tekort tot ongeveer f42 millioen wor den teruggebracht. Voorts een fiscale verhooging van het tarief van invoerrechten, de benzineoe- lasting en een bedrag van 18 millioen van het overschot van 1929. Aangekondigd wordt een tijdelijke re* ductie van de bijdrage van het Invalidi- teitsfonds, vertraging van den bouw voor de vloot, opschorting van de verdere Zui derzee - inpolderingswerken. Voor hoofd stuk VI, dat gelijk alle hoofdstukken der begrooting, behalve die van financien be neden het eindcijfer van het loopende jaar blijft, wordt rekening gehouden met de inwerkingtreding op 1 Juli a.s. van de aangekondigde wijziging der Lager- onderwijswet. BURGH. Vergadering van den gem.- raad, gehouden op Maandag 14 Sept. Aanwezig alle leden. Bij de opening deelt de voorzitter mede, dat bij zijn ontsten tenis als waarnemend burgemeester is aangewezen dhr. C. W. Boot en als diens plaatsvervanger dhr. P. Landegent. Op een verzoek van den A.N.W.B. om toe treding van gemeentewege als buitenge woon lid met 'n minimum-contributie van f25 per jaar, wordt afwijzend besenikt. De raad, hoewel de werkzaamheden van dezen Bond waardeerende, is van mee ning, dat de veelvuldige aanvragen om subsidie's enz. in verband met de ge- meentefinanciën niet toegestaan kunnen werden. Tot invoering ingaande 1 Jan. 1932 van een woonforensenbelasting ge baseerd op de huurwaarde wordt m.a.st. besloten. Daarna komt in behandeling de gemeentebegrooting voor het dienst jaar 1932, na uitgebracht rapport door dhr. Krijger namens de commissie van onderzoek wordt deze begrooting in ontv. en uitg. met f 26470.72 m.a.st. voorloopig vastgesteld. Na toelichting door dhr. v. Zuijen wordt op het indertijd door de Oudercommissie gedane verzoek tot ver schaffing in het middaguur van warme drinken in het koude jaargetijde aan schoolkinderen buiten de kom van net dorp gunstig beschikt. (Op voorstel van dhr. Hartog bij wijze van proef voor 1 jaar) en B. en W. gemachtigd de daar voor benoodigde gelden beschikbaar te stellen. Als lid van het Burgerlijk Arm bestuur wordt ingaande 1 Januari 1932 benoemd dhr. R. Steur (aftr.) met 6—1 st. op dhr. M. Boot. Van genoemd bestuur is bericht ontvangen met aanbod om een oud eikenhouten tafel en dito kist in bruikleen aan de gemeente af te staan. Dit aanbod wordt in dank aanvaard. Ged. Staten maken bezwaar tegen enkele be palingen der ter vorige vergadering vast gestelde en aangevulde politieverordenin gen. M.a.st. Wordt besloten tot voorloo- pige intrekking der bedoelde bepalingen en deze zaak opnieuw in handen te ge ven van B. en W. ter verdere oplossing. Omtrent gemeentekasgeld belegging te gen onderpand wordt besloten nog eens te overleggen met de Boerenlenbank met medewerking van de Centrale Bank. Ee- sloten wordt tot hernieuwde kostenoere- kening voor effening en bezaaiing mei gazongras der algemeene begraafplaats en deze berekening over te leggen aan het betrokken ministerie in verband met eventueel te vragen steun voor werkver schaffing. In verband met de in te voeren winkelsluitingswet zal aan de Kroon ver zocht worden voor deze gemeente ge durende den wettelijken zomertijd het sluitingsuur te mogen bepalen op 's av. 9 uur ('s Zaterdagsavonds op 11 uur). Bij de omvraag bespreekt dhr. Hartog een z.i. gewenschte verbetering van het pad langs de woning van dhr. v. Almkerk, het pad over het Hooge Burgh, |de situatie bij het bruggetje aldaar en het plaatsen van een waarschuwingsbord bij het kruis punt van den Moer weg. De voorz. zegt dat B. en W. tot verbetering van eerst genoemd pad reeds besloten hebben en een onderzoek zullen instellen in ver band met het verder door dhr. Hartog gevraagde. Tevens is onder hun aan dacht het plaatsen van richtingsborden DE EZEL VAN MIJNHEER PIMPELMANS door G. TH. ROTMAN. 47. Na 'n half uur trekken, duwen en stompen kwam mijnheer Pimpelmans ein delijk thuis. Woedend bond hij Grauwtje aan een boom. „Als je me dat nóg eens lapt, pak ik je zóó bij allebei je ooren en trek je ris in tweeën!" brulde hij. „Snap-je-dat, léé-lij-ke, ei-gen-wij-ze vier- vöe-ter?!!" En bij elke lettergreep kree j de ezel een schop. 48. Maar opeens riep iemand „Halt!" 't Was de gemeente-veldwachter. „Mijn heer Pimpelmans", riep hij uit, „een ont wikkeld man als u moest zich schamen, artne dieren zoo te mishandelen! U hebt een bekeuring!" „Wel ja, wel ja", mopperde mijnheer Pimpelmans, „dat kan er óók nog wel bij! Schrijf maar op! En hoofdschuddend óver zooveel onrecht vaardigheid slofte hij naar binnen. in de buurt der woningen van dhr. Hu- bregtse, zoo dit doenbaar blijkt. Daarna sluiting. RENESSE. De op 8 en 9 Sept. 1.1. ge houden bazar, kan als goed geslaagd worden beschouwd. Te half vier ver zamelden zich de leden der vereeniging. Ds. Boogaart van Burgh, daartoe uit- genoodigd, sprak een kort openingswoord te kennen gevend, wat het doel ,dezer bazar was, waarna hij om Gods onmis- baren zegen .vroeg. Hierna werd dank gebracht voor de hartelijke woorden tot de vereeniging gericht. ,Men ging nu .over tot bezichtiging van het tentoon gestel de, dat bestond uit fraaie handwerken, w.o. kleedjes, theemutsen, gebreide klee- dnigstukken en andere doelmatige din gen, welke iOp een met rood versierde tafel waren uitgestald. Twee groote spreien versierden den wand, welke den tweeden avond zouden verloot worden. Men kon zien, dat er met 'ijver en lust was gearbeid om zooveel mogelijk te kunnen verkoopen. Velen raadden naar den naam van een keurig aangekleede pop en het aantal erwten in een flesch, Waarvoor een mooi kleedje als prijs was gesteld. De door den heer C. Akkerdaas te Renesse afgestane sjoelbak had vooral des avonds veel aftrek. Er waren voor de winners mooie prijzen beschikbaar gesteld. Ook de 2e middag en"-avond mochten zich in een druk bezoek ver heugen; het waren niet alleen kijkers maar ook koopers, zoodat de tafel er leeg begon uit te zien en (alles verder als prijs werd gegeven voor de sjoelbak. De spreien vielen op nos. 282 en 194. Met recht kan gezegd worden, dat deze bazar goede resultaten heeft opgebracht, dank zij allen, die hiertoe hebben mede gewerkt, hetzij door hunne beste krach ten te geven, hetzij door bereidwillig iets af te staan. Na een kort woord om allen te bedanken en het zingen van gez. 180 werd deze bazar gesloten. Door B. en W. is tot tijdelijk secre taris-ontvanger van het Burg. Armbestuur aangewezen, de heer L. Kloet, werkzaam ter gemeentesecretarie alhier. BROUWERSHAVEN. Jl. Vrijdag 11 Sep tember kwam de gemeenteraad in spoed- eisehende vergadering bijeen. Alle leden waren tegenwoordig. De voorzitter deelt mede, dat de oorzaak van het spoed- eisehende bijeenroepen van den gem.-raad verband houdt met den aankoop van een baggeraak. Hij deelt de hieromtrent gevoerde correspondentie mede, waaruit o.a. blijkt, dat de ark die men aanvanke lijk op het oog had, verkocht is. De ha venmeester verstrekt op verzoek van den voorzitter nadere inlichtingen omtrent an dere aangeboden materiaal. Na discussie omtrent een en ander worden B. en W. z.h.st. gemachtigd een der aaken, geheel vrijblijvend voor rekening der gemeente te laten vervoeren naar hier, om de aak voor dat tot koop wordt beslist nader te zien. B. en W. stellen hierna nog voor over te gaan tot vaststelling van een verorde ning tot afwijking van bepalingen der winkelsluitingswet in dier voege, dat het sluitingsuur der winkels in de week tom 8 uur en Zaterdags om 10 uur, gedu rende den z.g. zomertijd met een uur wordt verlaat. Enkele leden vragen in lichtingen omtrent het inwerking treden der wet en de bepalingen der wet. De voorzitter deelt dienaangaande o.a. mede, dat de wet vermoedelijk 1 Maart 1932 in werking zal treden en dat alle winkels onder de wet begrepen zijn. Goedgevon den wordt aan den metselaar J. Slager op te dragen het leggen van een riolee- ring in de bewaarschool. Op een vraag van dhr. Priem deelt de voorzitter mede, dat dhr. v. Nieuwenhuize, als eerste pl.v. burgemeester is aangewezen. Dhr. Ver heeft vraagt herstelling lantaarn in den Poortdijk, terwijl hij er op wijst dat de lantaarn hoek Zuid Z. Haven nog niet heeft gebrand. De voorzitter zegt de noo- 'dige aandacht aan een en ander te zullen schenken. Tenslotte wijst dhr. Lijbaart er op dat het voetpad naar het tram station herhaaldelijk ook voor ander ver keer gebruik wordt, waardoor het pad soms voor voetgangers ongeschikt is. De voorzitter zegt een en ander onder de oogen te zullen zien. Hierna sluiting. OOSTERLAND. Zondagnamiddag jl had op den Provincialen weg onder deze ge meente een motorongeluk plaats. Een mo torrijder komende uit de richting Brui- nisse botste in volle vaart tegen een der daar staande telegraafpalen op. De mo torrijder, wonende te Strijen, werd met een gebroken knieschijf opgenomen. Hij is den volgenden dag naar zijn woning vervoerd. De motorfiets werd zwaar ge havend. Dr. Vleugels Schutter, spoedig tegenwoordig, verleende geneeskundige hulp. RECHTZAKEN, HET AUTOBUSONGELUK BIJ BLERICK. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft de zaak behandeld tegen de 'baan- wachleres mej. E. te Blerick, terzake van het spoorwegongeluk te Grubbenvorst, waarbij 5 personen het leven hebben Ver loren en eenige zwaar gewond werden. De rechtbank te Roermond had haar ver oordeeld tot een maand hechtenis. Verd. en het O.M. gingen in hooger beroep. In zijn requisitoir betoogde de adv.-gen. dat op juridische gronden het vonnis moet worden vernietigd. Verd. kan niet worden aansprakelijk gesteld voor den dood van een der personen, gelijk ook de rechtbank heeft aangenomen. Er rest dus schuld aan het ontstaan van gevaar voor mechanische kracht. Spr. acht de grove schuld door nalatigheid van verd. bewezen. De straf daarvoor door de rechtbank opgelegd, acht spr. niet te hoog gesteld. Spr. eischt een maand hechtenis. De verd. vroeg volledige vrijspraak van verdachte. Uitspraak 28 dezer. QNDERWIJSc Benoemd tót onderwijzeres aan de Chr. school te Zonnemaire, mej. J. G. Kögeler te Middelburg. YERKOOPINQEN, ENZ, KERKWERVE, 15 Sept. Ten overstaan van den plaatsvervangenden notaris G. J. Lunenberg werd heden alhier, ten ver zoeke van mevr. de wed. J. Berman— Boogerd, publiek verkocht: 2.26.40 H.A. weiland, in het Lokkenbevang, voor f715 per gemet. Kooper werd de heer J. Ver ton te Renesse. LANDBOUW EN VEETEELT» COöP. BEETWORTELSUIKERFABRIEK ROOSENDAAL. In gebouw „De Katholieke Kring" te Roosendaal werd ld© jaarlijksche alg. ver gadering gehouden van leden der „Coöp. Beetwortelsuikerfabriek Roosen daal". De vergadering was druk bezocht en stond onder leiding van den voor zitter, iden heer Jac. Vps Azn. Naar gewoonte werd de behandeling der agenda voorafgegaan door een in leiding van den voorzitter, waarin deze een ©verzicht gaf over den toestand in de suikerindustrie in het afgeloopen jaar. Hierbij zeide hij p.m. het volgende: De suikerprijzen hebben 2ich gedurende het afgeloopen boekjaar steeds bewogen in (dalende richting, wat natuurlijk in hooge mate van invloed is geweest op de uitbetaalde bietenprijzen. Het Chadbourne-plan heeft tot heden nog [niet gegeven, wat ervan verwacht was. Een tegenvaller is in Nederland ge worden de uitwerking van de bieten- steunwet. De verwachtingen der bieten telers waren blijkbaar zóó ongunstig, dat de /uitzaai nog te gering is voor eigen binnenlandsch gebruik en men dit jaar nog ieen aanmerkelijke hoeveelheid suiker zal moeten invoeren. Men neemt aan, dat de hoeveelheid bieten, welke dit jaar in Nederland verbouwd wordt, slechts 50 a 55 o/0 van onze normale oppervlakte bedraagt, die altijd ruim 60.000 h.a. was. Bovendien kan men aan nemen, idat tengevolge van het ongun stige, natte weer de bietenoogst ook nog zeer zal tegenvallen. Het is niet bekend, hoe de regeering staat tegenover dezen tegenslag. Alle economen zijn het er over eens, dat de bietenteelt en de daarmede in verband staande suikerindustrie, welke aan zoo vele categorieën onzer bevolking werk gelegenheid en brood verschaffen, be houden moeten blijven. De drie centrale landbouworganisaties hebben zich ©enigen tijd geleden tot de regeering gewend met het verzoek haar houding te be palen vóór den uitzaai van de winter tarwe, maar tot op heden is nog niet op dit verzoek geantwoord. Hiertegenover staat, dat de uitwerKing van het compenseerend invoerrecht reden tot tevredenheid geeft, zoodat de binnenlandsche suikerprijs regelmatig bo ven de buitenlandsche noteering blijft. Hieruit zou de gevolgtrekking gemaakt mogen worden, dat er een werkelijke verbetering in de tegenwoordige hope- looze omstandigheden te bereiken zou zijn door de heffing van een behoorlijk invoerrecht op suiker. Maar het is zeer de vraag, of men in Nederland iets voelt voor verandering van ide traditioneele handelspolitiek en voor overgang naar een meer beschermend tarief. Volgens de laatst verschenen ramingen over den uitzaai in Europa zullen de opbrengst der bieten, per h.a. berekend, en het suikergehalte beiden naar alle waarschijnlijkheid lager Zijn dan in 1930. Spr. sprak tenslotte zijn vertrouwen uit, dat de regeering het belang van de bietenteelt naar waarde zal weten te schatten, niet het minst als een teelt, welke als geen ander als werkgelegen heid beteekenis heeft. De boeren spoorde hij aah juisf bij! het toespitsen der crisis steun te zoeken bij elkander en hun organisatie getrouw te blijven. Goedgekeurd werden vervolgens eenige wijzigingen in de statuten, het bieten reglement en hét huishoudelijk reglement. Het gewijzigde bietenreglement be helsde het volgende: Als basis voor de bietenprijzen wordt een suikergehalte van 14 o/0 aangenomen, grondprijs 'genoemd. Bij een grondprijs van f 14 wordt voor elk percent suiker gehalte meer of minder dan 14 0/0 die prijs verhoogd, respect, verlaagd met f 1. Bij een grondprijs van minder dan f 14, wordt voor elk percent suikerge halte meer of minder dan 14 °/o die prijs verhoogd respectievelijk verlaagd met 'zooveel maal vijf cent minder dan een gulden als de grondprijs guldens minder 'is dan f 14. Bij een grondprijs van meer [dan f 14 wordt voor elk per cent suikergehalte meer of minder dan 14 |0/0 die prijs verhoogd respect, ver laagd met zooveel maal vijf cent meer dan leen gulden als de grondprijs gul dens meer is Idan f 14. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te Tholen, J. C. Terlouw te Kamperveen. LUCHTVAART. DE VLIEGDEMONSTRATIES TE STEENBERGEN. Zondagmiddag hadden onder groote bealngstelling de aangekondigde vliegde- monstraties plaats. Het zeilen, de loopings, de rollings, het rugvliegen, de ballonjacht etc. dwon gen bewondering af. Een moment van angstige spanning teekende zich af toen een der vliegers .hoog in de lucht zijn capriolen maakte en de motor stil meid en niet meer op gang te. krijgen was. De jonge 'piloot dwong zijn vliegtuig te landen in een bietenveld. Deze nood- daling geschiedde even zeker als iedere andere landing; niets werd beschadigd. De hoofdschotel vormde het optreden van den Duitscher Resch, den parachu tist. De halzen rekten zich, toen het vlieg tuig, waaruit hij den sprong zou doen ten tweede male op groote hoogte over kwam en de 'kleine figuur uit de ma chine zich losmaakte. Al spoedig ont plooide zich de sneeuwwitte parachute. De parachutist landde op het midden terrein. Door het late uur, het was na drieën eer begonnen werd en door de onwelwillendheid van een naburigen boer, die honderden menschen op zijn land had toegelaten, die nu weer verwijderd moesten worden, werden geen passagiers- vluchten meer gehouden. VERSCHILLENDE BERICHTEN FABRIEKSBRAND. Dinsdagmorgen pl.m. 9 uur werd brand ontdekt in de stoom- schoenenfabriek van de firma C. G. v. d. Heijden te Waalwijk, gelegen aan de Grootestraat, in de nabijheid van de "ia- ven. De brand had plotseling zoo'n groo- ten omvang aangenomen, dat de reeds aan het Werk zijnde arbeidefs zich ijlings in veiligheid moesten brengen. De stoom spuit was spoedig aanwezig. Aan blus- schen viel niet te denken. Men beperkte zich tot het nathouden van de omliggen de perceelen. Men slaagde er in den brand te beperken tol de fabrieK, die geheel in de asch werd gelegd. Het groot ste deel van de voorraad en (alle ma chines werden een prooi der vlammen. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. De schade is zeer aanzienlijk. AN HEINDE EN VRRo In aanwezigheid van den landbou wer Jankowski is te Pleschen (Polen) een schuur met den geheelen oogst van dti jaar en de stal met al het vee afgebrand. Tijdens de opruimingswerk- zaamheden werden onder de puinhoopen de lijken gevonden van twee vrouwen en ©en man, die in de schuur haddien i overnacht. Bovendien is een knecht, die 1 poogde nog iets uit de vlammen te red den, in het vuur omgekomen. In het Noorden van Servië heeft een hevige storm gewoed, welke op het land groote schade heeft aangericht. Over groote afstanden is de oogst ver nield, terwijl tal van huizen van hunne daken werden beroofd. Een kleine stoom boot waarop Zich 25 passagiers bevonden is tengevolge van het noodweer op de Theiss gezonken. Ofschoon onmiddellijk hulp [ter plaatse was, zijn toch nog 10 opvarenden verdronken. De stad Belize (Britsch Honduras) wordt (gedeeltelijk verduisterd door dikke rookwQlken, afkomstig van de reus achtige brandstapels, waarop de slacht offers van den cycloon worden verbrand. Veel inboorlingen, bang voor het uit breiden van pest, zijn naar de bosschen gevlucht. Een gloeiende zon brandt op de gekwetsten, die op rijen' in huizen, zonder daken liggen, en verergert hun lijden. Amerikaansche marine-soldaten vervangen de uitgeputte plaatselijke be zetting [en waken over de handhaving van (den staat van beleg. Er komt steeds meer hulp opdagen. De bliksem heeft tijdens een hevig omveer de groote vliegboot Do X in de luchthaven North Beach getroffen. Een lid der bemanning is gekwetst; twee andere leden werden tegen den grondj geslagen maar het vliegtuig bleef on beschadigd. De Duilsche rijkspresident, de rijks- regeering1 en de organisaties voor het openbaar welzijn publiceeren een mani fest, Waarin zij met het oog op den drei genden nood een beroep doen op allen, in de eerste plaats op de beter gesitueerd den. Het geheele volk, zoo wordt ge zegd, wordt door den ondergang be dreigd. De strijd om de schuld 'brengt geen redding, er moet geholpen worden met raad en daad. Volgens berichten uit S.-Johann in Pongau (Oostenrijk) is een gehéele fa milie in de bergen tengevolge van de hevige koude omgekomen. Drie personen vader en moeder en een dochter werden nabij de vluchthut op den Hochkönig gevonden. De beide dames waren reeds bezweken; de man was volkomen uitge put en stierf tijdens de overbrenging naar het ziekenhuis. -- De „Donau Post" meldt uit Te- mesvar, de de stórm die in het geneele district van Temesvar gewoed heeft, de snelheid had van een krachtigen cycloon. In verschillende dorpen rond Temesvar heeft de storm slachtoffers gemaakt en in totaal schat men het aantal dooden op 25. Er heeft de laatste 48 uur een nood weer gewoed, dat in drie departementen van Algerije groote schade heeft aange richt aan den oogst, de wegen en de spoorwegen en ook den dood van yèr- scheidene menschen op zijn geweten moet hebben. Alleen in het district Algiers al zijn er een 20-tal slachtoffers, allen in boorlingen. MLK&RAJCMENo KERMIS-ONGEVALLEN. MAASTRICHT (V.D.) Na een bezoek aan de kermis is hedennacht de 47-j. J. Willems aan de Zuid-Willemsvaart ge struikeld over een touw, waarmee een schip was vastgelegd. Na eenige oogen- blikken werd de man levenloos uit Het water opgehaald. Op de kermis werd de 12-jarige van Dijk, die in het hyp- podrome de paarden aan het plagen was, door den eigenaar met een zweep in het oog igeslagen. De jongen zal waarschijn lijk het oog moeten missen. MINISTER IN DE KNEL. ROME (V.D.) Dinsdag geraakte boven Rome een vliegtuig op een hoogte van ongeveer 2000 M. in een hevigen storm. Een groote menschenmenigte zag hoe het toestel door den storm werd gegrepen en plotseling met de neus omlaag maar beneden dook. Het toestel viel zeker wel 1000 meter, toen de piloot op een hoogte van ongeveer 1000 M. blijkbaar kans zag de machine weer op te vangen en in normale positie te brengen. Behouden daalde het vliegtuig op het vliegveld Grossito. Tot aller verwondering bleek de piloot niemand anders te zijn dan de Italiaansche minister voor de Lucht vaart, generaal Balbo. DE TREINAANSLAG BIJ BOEDAPEST. BOEDAPEST (V.D.) Dinsdag hebben de tectives 3 rondtrekkende Duitsche stu denten, die waren uitgerust met wandel- kleeding en rugzakken, gearresteerd, on der verdenking van te zijn betrokken bij den spoorwegaanslag. Bovendien wa-* ren nog 8 andere verdachte buitenlanders gearresteerd. Uit Temesvar wordt ge meld, dat de politie, op verzoek van de autoriteiten te Boedapest, een huiszoe king heeft gedaan bij den communisti- schen advocaat Dr. Hugo Nagy, waarbij een geheime radiozender werd ontdekt. Men meent dat het kantoor van den ad vocaat de centrale is geweest tfan de geheime communistische actie. PASSAGIERSVLIEGTUIG NEERGESTORT. BOEDAPEST (V.D.) Uit [Boekarest wordt gemeld dat het passagiersvliegtuig van den dienst Parijs—Boekarest Woensdag*- morgen vroeg nabij Balasika in brand is geraakt en neergestort De piloot, de marconist en 4 passagiers werden ge dood. Een der passagiers was een Ber- lijnsch advocaat, terwijl de anderen af komstig zijn uit Weenen en Belgrado. DR. PFRIEMER GEARRESTEERD. BELGRADO (V.D.) De leider van de Oostenrijksche „Heimwehrputsch", Dr. Pfriemer, idie ina Ide mislukking, Zon dag jM., naar Joego Slavië was gevlucht en 'zijn intrek had genomen in hötel de Merane te Marburg, waar ook zijn

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 6