Turnkring, de heer Schuurbiers uit Ber gen op Zoom, die 2 schitterende bloem- manden aanbood namens den kring en namens „Sparta" te Bergen op Zoom. Hierna spraken de voorz. van U.D.I. en „De jonge Spartaan". Namens deze vereenigingen werden bloemen aange boden, terwijl het Thoolsche kamermu ziekgezelschap en de fam. Hoek, bij monde van den heer Smith, bloemen en gelukwensehen aanboden. Ontroerd dankte de voorz. de heer Amsing, voor de woorden van sympa thie en medeleven en voor de mooie bloemstukken. Hierna werd het programma verder afgewerkt n.l. paard, ringen, brug en rythm. oefeningen door heeren en dames. De prestaties der verschillende vereeni gingen waren werkelijk buitengewoon inzonderheid de leden van „Sparta" en „U.D.I." toonden buitengewoon goede turners te zijn. Ook „De jonge Spartaan" belooft een goede turnclub te worden, terwijl „Olympia" weer bewezen heeft, dat het haar plaats tusschen de verschil lende Turnclubs waardig inneemt, dank zij haar kranigen directeur, den heer Bijl. De zaal was tjokvol, terwijl velen ge bruik maakten om van het „bal na" te profiteeren. Het spreekwoord „Een droeve morgen, geeft een blijden dag" werd Zaterdag werkelijkheid. Waar in dien voormiddag het weer guur len regenachtig, werd het gelukkig in den namiddag beter, daar anders het turnfeest een mislukking ge worden was. Per auutobus en extra tram kwamen de turners en turnsters onze oude stad binnengereden. Om 2.45 uuur werden afgevaardigden met vaandels en vlaggen opgesteld in het iKaaiboschje, waarna onder begelei ding van „Concordia" werd opgemar cheerd naar het stadhuis, waar de offi- cieële ontvangst plaats had. Met den burgemeester waren aanwezig, de weth. Dekker, het raadslid Overbeeke en den heer W. Moelker. Hier sprak de burgemeester de turners toe en zeide, dat het hem een eer en genoegen was, hen namens het gemeente- bestuur welkom te mogen heetten. Voor 5 jaar had hij reeds het genoegen hen te ontvangen bij het 25-jarig bestaan van „Olympia" en waar het nu het 6e lustrum is, dat deze vereeniging in onze goede oude stad mag vieren, daar mag de raad in zoo'n bizonder geval niet achter blijven hen officieel te ontvangen. Dit is niet echter een beleefdheidsfrase, doch een bewijs van warme en hartelijke sympathie met het doel en streven der Turnvereenigingen. Hij sprak den wensch uit, dat deze dag in aangename herinne ring mag blijven endat de gymnastiek mag mede werken tot groei en. bloei van ons volk, daar lichamelijke ontwik keling, niet anders kan zijn dan bevor- delijk voor het geestesleven van den mensch. Namens de vereenigde besturen van „Olympia" „U. D. I.", „Sparta" en „De jonge Spartaan" van Bergen op Zoom, „Prins Hendrik" van Breda, „S. S. S." van Kloetinge en „Volharding" te Mid delburg, dankte de heer Schuurbiers voorzitter van den Turnkring Zeeland en West-Brabant, voor de hartelijke ont vangst jen juichte het toe, dat meer en meer de overheid toont, belang te stel len in de lichamelijke ontwikkeling der jeugd, want harmonie tusschen overheid en jeugdontwikeling is een schoon sym bool voor de toekomst. Hierna wer^ de eerewijn gepresenteerd en werd een driewerf ihoera geuit op den bloei en welvaart van Tholen. Vervolgens trokken de verschillende groepen, begeleid door de beide muziek- vereenigingen van Oud-Vossemeer en Tholen door de straten der stad, waarna op het speelterrein een vaandeldefilé en verschillende loefeningen plaats hadden. Over het geheel toonden de verschillende vereenigingen goed getraind te wezen, daar (het door hen gepresteerde in een woord schitterend was. Ongeveer 6 uur had de afmarseh plaats. Op het terrein gaf „Concordia" eenige muzieknummers. Des avonds concerteerde het muziekge zelschap uit Oud-Vossemeer op de kiosk aan de Markt, terwijl door de P.Z.E.M. met schijnwerpers het stadhuis Vrijdag en Zaterdagavond werd verlicht. RECHTZAKEN* In de zitting van 11 September voor den Politierechter werd o.m, behandeld de zaak tegen A. B.," 40 jaar, werkman te Zierjkzee, verdacht dat hij op 18 Juli j.l. te Zierikzee den Correspondent der Arbeidsbemiddeling en belast met de uib keering van steun aan de werkloozen door foutieve opgaven heeft bewogen hem f3,50 uit te keeren. Eisch: een maand gevangenisstraf. ONDERWIJS. HERZIENING VAN DE L.O.-WET. Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp tot herziening van de Lager-On- derwijswet 1920 in verband met het ver slag der staatscommissie-Rutgers, inge diend. 1 ,?j|4 De minister heeft in hoofdzaak dé voorstellen van de commissie tot de zijne gemaakt. Wat de principeele punten be treft, wijkt het thans aangeboden ont werp niet van het rapport der commissie af. Verschillende voorstellen van de com missie zijn in het wetsontwerp op genomen. Allereerst het voorstel om de thans geldende gedifferentieerde leerlingen- schaal te vervangen door een uniforme 45- en 26-schaal, resp. voor scholen voor gewoon en voor uitgebreid lager onder wijs. Mede in verband met hetgeen voor de andere takken van onderwijs benoo- digd is, acht de regeering eenige be zuiniging een dringende eisch, waarbij h.i. in de eerste plaats ais object van bezuiniging het aantal onderwijzers in aanmerking komt, ten einde zoodoende den (Op het Rijk steeds meer drukkenden salarislast eenigermate te verminderen. De minister meent aan de bezumignig, welke het voorstel van de meerderheid der 'commissie oplevert, te moeten vast houden en elk stelsel te moeten afwijzen, dat ide bezuiniging mind.er zou doen zijn. Voorts heeft de minister de volgende voorstellen van de staatscommissie in beginsel overgenomen: a. in zake geneeskundige keuring van de onderwijzers vóór hun eerste vaste aanstelling; b. betreffende verkorting van den duur van (de aanspraak van de schoolbesturen op gemeentelijke vergoeding voor boven tallige onderwijzers; c. tot het formuleeren van een begren zing van de kapitaaluitgaven bij aan schaffing van schoolmeubelen, leer- en hulpmiddelen ten behoeve van bijzondere scholen en van de exploitatie-uitgaven'; d. in zake centraliseering van het 'onderwijs in lichamelijke oefening. De minister heeft de bepalingen van het ontwerp van de staatscommissie aange vuld <?n gewijzigd. In de eerste plaats door het voorschrift dat naburige ge meenten gemeenschappelijke scholen kun nen oprichten en in standhouden, uit te breiden in dien Zin, dat deze samen werking /ook op zichzelf staande gymna stieklokalen zal kunnen betreffen en dat ook gemeenschappelijke terreinen voor het onderwijs in lichamelijke oefening kunnen worden ingericht, in de tweede plaats, doordat den minister de bevoegd heid is gegeven om te bepalen, dat in een gemeente pf in een door hem aan gewezen (gedeelte van een gemeente het onderwijs in lichamelijke oefening niet te worden gegeven, onder voorbe houd, idat althans onderwijs wordt ge geven in jde vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek; e. In zake vervanging van de ouder verklaring door een verhooging van de waarborgsom voor stichting van bijzon dere scholen voor gewoon lager onder wijs van een beperkten omvang (scholen met minder dan 150 leerlingen). LANDBOUW EN VEETEELT* DE CRISIS, EEN AKKERBOUW CRISIS. In de voortgezette studieweek van de vereeniging van Directeuren van R.-K. land- en tuinbouwscholen en van de Ver. van Leeraren bij het middelbaar land en tuinbouWonderwijs, hield prof. dr. G. Minderhoud, Wageningen, een voordracat over: De invloed van de crisis op den Nederlandschen land- en tuinbouw. De crisis is tot heden een akkerbouw- crisis, doch het gevaar is groot, dat zij zich tot een algemeene landbouwcrisis uitbreidt. Mogelijk zijn de huidige lage varkensprijzen daarvoor reeds een aan wijzing. De oorzaken van de crisis liggen voor een klein deel bij de onvoldoende vraag naar, doch voor het voornaamste deel bij het overvloedige aanbod van landbouw producten. Vele omstandigheden doen voor tal van producten blijvend een sterx vergroot aanbod verwachten. Daarnaast hebben echter tijdelijke en semi-perma- nente invloeden gewerkt. Handhaving van het tegenwoordige zeer lage levenspeil lijkt onwaarschijnlijk, hoe wel dit wel eenige jaren kan aanhouden. Herstel van de prijzen tot een niveau waarop bij de tegenwoordige produc tiekosten een loonend bedrijf mogelijx is, is eveneens weinig waarschijnlijk. Daaromzullen de exploitatiekosten moe ten worden verlaagd, terwijl de pacht en koopprijzen zullen moeten dalen. Door verlaging van productiekosten al léén, kan de Ned. landbouw er echter niet komen. Met cijfers kan dit worden aangetoond. Evenmin zal verhoogde ac tiviteit van landbouw-onderwijs, -voor lichting en organisatie, ihoe nuttig en noodig ook, uitkomst kunnen brengen. Daarnaast zullen hoogere prijzen voor producten moeten komen. De gevolgen van een langdurige land bouwcrisis zullen noodlottig zijn voor een zeer groot deel onzer samenleving. Daar om heeft de Overheid de plicht 'de hel pende hand te bieden door kunstmatig de financieele bedrijfsuitkomsten te steu nen. Deze protectie zou niet, of altnans in veel mindere mate, noodig en gemo tiveerd zijn, indien in hét buitenland de landbouw niet zoo sterk en zoo algemeen werd beschermd. KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: Te 'sHeer Hendrikskinderen, J. Koopmans te Eikerzee. BOEKENNIEUWS. Bij van Holkema 8i Warendorf's U.M. te Amsterdam zagen het licht „Geboeide Vrijheid"" door M. G. Ashton (schrijfster van „Ras") en „Kringloop" door H. Pen ning. VOOR DE HUISVROUW. Wetenswaardigheden. Houdter een speciaal knoopendoosje op na, waarin U alle mogelijke soorten knoopen, groot en klein, van alle mogelijke stoffen ver vaardigd, bewaart. U moet eens opletten hoe dikwijls U daarmee uit den brand geholpen wordt, vooral in een gezin met kinderen. Rijstwater moet men nooit weg werpen; men kan het rustig in een flesch of pannetje bewaren en bij gelegenheid gebruiken voor het stijven van heel fijn linnengoed, zijde, enz. Krassen op gevernist houtwerk kan men bijna onzichtbaar maken door ze met een stukje bijenwas in te smeren. Daarna uitwrijven met een bal, die men van heel zacht vloeipapier heeft gemaakt. Hardnekkige vlekken op houtwerk kan men verwijderen door ze in cirkelvor mige bewegingen met een klein beetje terpentijn te wrijven. Vette kaas wordt van vollemelk ge maakt, magere kaas uit taptemelk. In den winter wordt er veel fluweel gedra gen. Vetvlekken hieruit verwijdert men hetzij met een beetje benzine (oppassen voor licht of vuur) of met een klein beetje verwarmde witte terpentijn, die men even in een bakje met heet water heeft verwarmd. Zet nooit terpentijn bij het vuuf, want het is zeer licht ontvlam baar en er zouden dus groote ongelukken kunnen gebeuren. Recept. Een lekkere broodpudding. Hiervoor neemt men 200 Gr. oud brood zonder korst, 100 Gr. boter, 800 Gr. zure appelen, 50 Gr. suiker, 3 eierdooiers en 3 lepels abrikozenjam. Men snijdt het brood, waarvan de korstjes verwijderd zijn, in gelijke dunne sneetjes, en be smeert ze met wat boter. Dompel nu de zijkanten in het eiwit ten voer er een met een boter besmeerden vorm langs den bodem en de zijwanden mee, maar zorg er voor, dat ze stevig tegeii elkaar aanpassen. Men kookt nu op de gewone wijze appelmoes, maar zorg, dat dit zoo droog mogelijk is. Men Zeeft het en vermengt bet met de marmelade, de sui ker en ide eierdooiers. Met deze massa vult 'men iden vorm en sluit den boven kant af met een stuKje brood, aan beide kanten met 'boter besmeerd. Zet de pudding in den even en iaat hem, af en toe omdraaiend, aan lalle kanten goed bruin worden. (1 a 1% uur). HUISVROUW. VERSCHILLENDE BERICHTEN. ONGELUKKEN. Vrijdagochtend toen 1de boerenarbeider V. in Ter Aar een koe molk, liep het dier achteruit en kwam in een sloot terecht. V., die vreesde dat de koe 'Zou verdrinken, wilde toen het touw doorsnijden, waarmee de achter- po,oten waren gebonden, (doch' bracht zichzelf daarbij/een ernstige wonde aan de hand toe. Hij is naar bet academisch ziekenhuis te Leiden overgebracht, waar bij kort na aankomst is overleden. Vrijdagmiddag 'is een nieuwe auto van iden architect Andriesen uit Hilversem bij het [uitwijken voor een anderen auto op tien straatweg 'tusschen Oldenzaal en Denekamp tegen een boom gereden. De heer A. stuurde zielf; hij brak een arm en kreeg leenige, snijworiden, evenals zijn vr ouw en - kind.Zijn schoonzuster echter was bijna onmiddellijk dood. Allen zijn naar het ziekenhuis te Oldenzaal over gebracht. De auto .is zwaar beschadigd. Op den Veurschestraatweg te Voor schoten is de 60-jarige tuinder C. Schip pers (door de tram van de N.Z.H.T.M. gegrepen ien op slag gedood. Onder Wijk bij Duurstede is van een sleeptrein van het korps pontonniers en torpedisten bij de z.g.n. Bosscherwaard een 50-jarige korporaal-kok overboord gevallen en verdronken. VAN HEINDE EN VER, In het Noorden der provincie Oost- Vlaanderen staan thans, ten gevolge van de Zware regens ,der laatste weken en de verzanding van de Durme, de Moer vaart en de Zuidledevaart, ongeveer 3000 hectaren akker- en weiland geheel blank. Een groot deel van den oogst is verloren. Van de 'chojera-geyallen te Basra, die sedert 'de epidemie begin Augustus uitbrak, Zijn gesignaleerd, hebben er 415 een (doodelijken afloop gehad. In vier op de vijf gevallen was de dood een gevolg van de weigering der cholera- lijders, om 'zich in de Britsche zieken huizen te 1 aten. ^handelenIn de zieken huizen is men er in geslaagd de lijders in twee op Ide drie gevallen te genezen. Het was Vrijdag te New York den warmsten dag van den zomer en den heetsten 11 den Sept. lin de geschiedenis. De temperatuur steeg om 4 uur des middags tot 95 Igraden. De hitte heerscht in het geheele Oosten en het grootste deel. (Van het Midden Westen. In de meeste |steden bedroeg de temperatuur 90 |of meer graden. De delegaties van Denemarken, Ne derland, Noorwegen, Zweden en Zwitser land hebben te Genève een resolutie in gediend, verzoekend dat de Volkenbond er bij de regeeringen op zal aandringen, dat zij, ten bewijze dat zij positieve re sultaten van de ontwapeningsconferentie verwachten, haar bewapeningen tot aan de conferentie liiet zal uitbreiden. Belize, de hoofdstad van Britsch Honduras, in Midden-Amerika, een stad van ruim 15.000 inwoners, is, naar het N.T.A. meldt, volgens draadlooze berich ten, in de Vereenigde Staten ontving, door een tropischen storm verwoest. 700 dooden zijn geborgen. De cycloon ging gepaard met een vloedgolf, zoodat het water ter hoogte van 2 M. de straten der stad binnendrong. Berichten uit Tokio melden, dat thans .alle hoop wordt opgegeven, dat Allen en Movie, (die over den Stillen Oceaan wilden vliegen vopr den prijs beschikbaar gesteld door een Japarisch dagblad, er het leven hebben afgebracht. De vliegers hadden slecnts brandstof voor 47 uren, welke lijd reeds lang is reeds overschreden. Er zijn kustvaartuigen uit Ser.tle vertrokken naar de Aleoeten om naar de verdwenen aviateurs te zoeken. Te Windsor in. Canada (Ontario) is een tramwagen met 75 dagjesmenschen in een bocht omgeslagen en binnen een oogwenk in brand gevlogen. Slechts door het snelle arriveeren van reddingsman schappen, die de inzittenden met een ace- lyleen-snij-apparaat uit den laaienden wa gen bevrijdden, is het te danken dat alle personen, die zich in de tram bevonden, zij het met min of meer ernstige brand wonden, gered konden worden. Den 18en October heeft in Oosten rijk de presidentsverkiezing plaats. De chr.-èoc. partij besloot op den huidigen president Miklas te stemmen, terwijl de soc. partij :dr. Karl Renner zal stemmen. Van de Stille-Oceaanvliegers Allen en Moyle, die in Japan waren gestart met Seattle als einddoel, is niet meer vernomen. Zij 'hadden bij een normaal verloop van de vlucht reeds eenige uren in genoemde plaats moeten zijn. Er be staat ongerustheid, over hun lot. In het plaatsje Dallas, in den staat Texas, ontplofte 't kruitmagazijn. 25.000 pond (dynamiet v/ogen in de lucht. De explosie was verscheidene K.M. in den omtrek te hooren. Verscheidene dooden en Igewonden vallen te betreuren. TELEGRAMMEN, GANDHI TE LONDEN. LONDEN. (Y.D.) Zondagavond had Gandhi een langdurig onderhoud met den eersten minister Mac Donald. Gandhi verklaarde daarbij, dat hij bereid was de onderhandelingen *voort te zetten, wanneer de Engelache regeering zich bereid zal verklaren de principieele punten, zooals die door het Nationaal Al-Indisch congres zijn vastgesteld te aanvaarden. Wanneer zulks niet het geval zal zijn, zouden verdere bespre kingen geen doel hebben. De details zouden voorloopig aan deskundigen kunnen worden overgelaten. Tegen over journalisten verklaarde Gandhi, dat hij de grootste waarde hechtte aan een spoedige bespreking met zijn beide voor naamste tegenstanders, Churchill en Rothermere. Zondagmiddag heeft Gandhi een voor Amerika bestemde-radiorede gehouden. DE STAATSGREEP IN OOSTENRIJK WEENEN. (Y.DIn den trein in de nabijheid 'van Weissenkirchén, in Ópper-Oostenrijk, is vorst Starhemberg, een der leiders van de heimwehren, ge arresteerd. Te Linz werden de voor malige generaals Puchmeier, Englisch en Popparich, gearresteerd Uit Graz wordt gemeld, dat Firmer en Raufcer naar Italië zouden zijn gevlucht AANSLAG OP D-TREIN BUDAPEST (YD.) Ia den nacht van Zaterdag op Zondag is bij Bia Tor- bagy, op circa 30 K.M. afstand van Budapest, op den internationalen D-trein BudapestWeenenKeulen Ostende te ongeveer kwart over twaalf, een aan slag gepleegd, welke voor zoover tot nu toe bekend is, 25 personen het leven heeft gekost, terwyl naar schatting on geveer 50 personen gewond zijn. De trein, die half 12 Budapest verlaten had, had juist het viaduct bij Bia Tor- bagy bereikt, dat een diep ravijn over brugt, toen een ontzettende ontploffing plaats greep, waardoor een deel van het 60 meter lange viaduct instortte. Onmiddellijk ontspoorden de 3e en 4e wagon van den trein, welke wagons in het .24 M. diepe ravijn stortten. Even later vlogden ook de locomotief en eenige andere wagons. De achterste 5 wagons bleven aan den rand van den afgrond staan Uit het spoedig ingestelde onderzoek bleek, dat de ontploffing was teweeg gebracht door ëen helsohe machine. Onmiddellijk na dere ontdekking werd ook een onderzoek ingesteld op de jjarallellijn, welke over een afzonderlijk viaduct loopt. Hier werd eveneens een helsche machine gevonden De „Oriënt Express" uit Weenen, die kort daarop moest passeeren, kon gelukkig tijdig tot staan worden gebraoht. Do politie te Budapest staat in voort durende verbinding met de politie te Berlijn, om door wederzijdeche infor matie uit te vinden of er missohien eenig verband bestaat tusschen de spoor wegaanslag by Budapest en die by Jüter- borg. Het staat vrywel vast dat de helsche machine, waardoor de ramp is veroorzaakt, van Duitsoben oorsprong is. Uit de telefonische mededeelingen, tussohen Berlyn en Budapest, zou zyn gebleken, dat er inderdaad veel aan- knoopingspunten zyn voor de veronder stelling, dat de beide aanslagen op dezelfde wyze zyn verrioht, misschien wel volgens een bepaalde afspraak. De daders moeten vertrouwd zyn geweest met den omgang met springstoffen. Ge meld wordt, dat onmiddellyk na het spoorwegongeluk, het hoofdstation werd opgebeld door een man uit Kopenhagen, die informeerde of op de nongaarsche spoorwegen alles in orde waB, aangezien hy zijn reisplan hierna wilde inrichten. Het dagblad Politiken heeft tele grafisch inlichtingen gevraagd aan do politie te Budapest. Het gesprek vond plaats om 12 minuten na middernacht, dus zeer kort na den spoorwegaanslag. De politie te Budapest is er van over tuigd dat dit gesprek in verband met den aanslag staat De telegraafdienst te Kopenhagen kon geen nadere bizonder- hedon mededeelen. Men aoht het echter zeer onwaarscbynlyk, dat te Kopen hagen gevestigde Hongaren' iets met den aanslag uitstaande hebben. DE ORKAAN IN HONDURAS. NEW YORK (V. D.) Ondanks de strenge maatregelen der Britsche auto riteiten wordt Belize door een nieuwe verschrikking, in den vorm van epide mische ziekten, geteisterd. Een officieel bericht van den Amerikaanechen consul aldaar meldt, dat in Belize, ondanks de aankomst van levens en geneesmiddelen, de pest is uitgebroken. Het gebrek aan drinkwater maakt het voor de autori teiten bijna onmogelijk den normalen toestand te herstellen. Als gevolg van den orkaan is io Mesipotamia, een voor stad van Belize, e«*n brand uitgebroken, die zich, ondanks de krachtige pogiügen tot blussching, zeer snel uitbreidt. Sol daten en burgers bestryden het vuub. In den nacht hebben groepen mannen een aanval gedaan op de pakhuizen, waar alcohol en andere dranken waren opgeslagen. Hoewel officieele cijfers nog ontbreken, wordt het aantal dooden thans op 1200 geschat De orkaan heeft naar het schijnt ook in het binnenland gewoed, evenals verder langs de kust. Met de rivier zijn lyken meegekomen naar Belize van slachtoffers in het binnenland Ofschoon de bevolking nog door den schrik is bevangen, kan worden gemeld, dat de orde langzamerhand terugkeert. Zondag zyn de kerkdiensten in Belize hervat en de geestelykheid heeft een beroep gedaan op de bevolking om zich te onthouden van gewelddaden. Borgerl^be Stand van Zieriksee0 Qebuidm 5 Sept Kaatje Pieternslla, d. v. C. J. Cannoo en C v. Hemden. 9 r- Roelof Pieter, z v. R. C. Feyen en M. Siese. 9 Maarten Marinus, z v. A. C. Goud zwaard en A. Meerman. Oveiiedeal 9 Sept. Tannetje' Maria Tromptr, d. v. P. Trom per en K. M Bakker. SPORT. KORFBAL. 12 September. S.D.K.B. Promotie-Degradatie le en 2e 'kL- ZIER1KZEE. Excelsior II—D.O.S. I: 1—1 (toen gestaakt wegens regen). VOETBAL. Ie klasse S.D.V.B. 13 September. ZIERIKZEE. G.V.V. I—S.D.O. I: 2-0. BROUWERSHAVEN. B.V.V. I-Z.V.V. I: 1-3. 2e klasse. ZIERIKZEE. G.V.V. II-S.D.O. II: 2-1. BROUWERSHAVEN. B.V.V. II-Z.V.V. II: 2-3. Vriendschappelijk. RENESSE. S.R.V. II-Dosko II: 3-3. ZEETIJDINGEN* ZIERIKZEE, 14 Sept. Uitgeklaard: S.s. „Alchimist", kapt. D. Gillus, ledig naar Selby. Aangekomen: Motorboot „Prowesse", kagt. G. Douglas, geladen met suixerme- lasse naar Kingslynn. kLAEKTBEMCHTEN» ROTTERDAM, 14 Sept. GRANEN. Bui- tenl. prijshoudend. Meel f 10.75. Mais La Plata f69; Canada Haver f5.50. ZADEN. Blauw maanzaad -f 18—19; karwijzaad f 18 18.50koolzaad f 1011; mosterdzaad bruin f28—29; id. geel f 11—13; Boexweit. Danziger Oct. afl. f7.20; Mandsjoerijsche disp. f9%30; N.-Amerikaansceh aangeno men f9.30. AARDAPPELEN. Zeeuwsche eigenh. f2.30—2.75; Brielsche id. f2.75— 3.25; blauwe id. f2.50—2.80; Zeeuwse ie bonten en blauwen f3—3.50; eerstelingen f2.80—3; Westl. zand, ronde 6—8; id. lange 5—7; id. kleine 5—6; aanvoer rede lijk, vraag kalm. VLAS. Aanvoer 900 kilo blauw f 0.40—055; 2500 kilo geel f0.40— 0.55; weinig kooplust; prijzen onveran derd. VEE. Aanvoer 585 runderen, le kw. f 0.86—0.92; 2e f 0.70—0.76; 3e f 0.48— 0.58; aanvoer flink, handel traag; 292 kalveren, le kw. f 1.20—1.30; 2e fl— 1.15; 3e f 0.85—0.95; aanvoer minder, han del williger; 1134 schapen of lammeren, le kw. f 0.68—0.44; groote aanvoer, han del lui. Overjarige lammeren f21—27; zuiglammeren f21—26; per stuk; 1440 varkens, le kw. f 0.43—0.42; zouters f0.42 Aanvoer klein, handel tamelijk. GRANEN. Binnenl. gerst f5—5.75; ha ver f 4—5.50; erwten f7—10; schoxxer f 16—18; verder f9—15. Veiling van 11 September. Beurré d'amanlis 9—17; william 2e 6— 7; triomph de vienne 2e 13; beurré hardy 2e 18; soldat laboureur 2e 9—11; val- peren 5—9; tomaten 5—14; reine vict. 18—32; augurken (grof) 11; signes tifclish

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 2