Zierikzeesche Öl Nieuwsbode ABONNEMENT; ADVERTENTIEBI Maandag 7 Sept. 1931. zierikzeesche courant. EERSTE BLAD Inzending Advertentiön Bekendmaking. hnwijzing plaatsvervangend Burgemeester Benoeming leden vaste Raadscommissies. Uit Stad en Provlnoie, Bij Pijnen A Prijs p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buiten], per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 82. Postgiro 187677. van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Dit nummer beatut uit 2 bladen. Uiterlijk 10 aur op dei dog aitgiif ZIJ, dit zich van af heden op ons blad abonnooron, ontvangen do tot 1 Oct. a.s. vorschljnende nummers gratis. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maKen bekend, dat de secretarie der Gemeente voortaan zal geopend zijn, iederen werkdag van des moigens 9 tot des namiddags 1 ;uur en van 2 tot 'half 5 uur n.m., met uitzon dering van den Zaterdag, waarop de secretarie des namiddags om 1 uur zal sloten zijn. Zierikzee, den 4en September 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANN1NK, Burgemeester. P. F. WÏTTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee maken bekend, dat zij in gevolge artikel 84 'der gemeentewet bet volgende hebben bepaald. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ont stentenis van den Burgemeester wordt hij vervangen idoor den Wethouder A. TIMMERMAN Cz. Bij ongesteldheid, afwezigheid of ont stentenis ook van 'den Wethouder A. Timmerman Cz., wordt de Burgemeester vervangen door Wethouder L. DOELEf- MAN. Zierikzee, 5 September 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WÏTTERMANS, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee brengen ter kennis van de ingezetenen, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van 1 September 1931 voor het tijdvak van September 1931 tot en met 31 December 1931 zijn benoemd tot leden der vaste Raadscommissies, bedoeld in artikel 60 der Gemeentewet: In de Commissie voor de straf verordeningen: R. GERRITSEN. P. M. PANNY. In de Commissie voor de Fabricage: P. M. PANNY. L. QUANT. In de Commissie voor de gasfabriek en de straatverlichting: A. DEN BOER. I. DE BROEKERT. J. VAN DER KWAST. Tot Commissarissen der Vischmarkt: A. J. VAN SCHELVEN. A. DEN BOER. Zullende de Commissie voor de Straf verordeningen worden gepresideerd door den Burgemeester, ingevolge de Wet; de Commissie voor de Fabricage door den Wethouder L. Doeleman (plaatsver vanger Weth. A. Timmerman Cz.); de Commissie voor de Gasfabriek en de Straatverlichting door den Burgemees ter (plaatsvervanger Wethouder A. Tim merman Cz.). Zierikzee, den 5en September 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WÏTTERMANS, Secretaris. ZIERIKZEE. Vrijdagavond bad in het bijzijn van vele genoodigden, de feeste lijke opening plaats van de loKalen, die aan de sociëteit „Concordia" zijn toe gevoegd. Namens den eigenaar, dhr. de Vrie.,, riep de heer A. J. Waale het welkom toe aan de vele gasten, in 't bizonder aan den burgemeester en diens echtge- noote. Spr. memoreerde hoe uit de leege, kale, onooglijke ruimte, naast het oude gebouw, onder bekwame leiding van ir. A. J. Ilcken, een sierlijk, comfortabel gebouw is verrezen, dat, dank zij bekwame spoed der ambachtslieden, de kermis klaar is. Spr. wenschte heer de Vries en echtgenoote gelun de aanwinst van hun zaaK, terwijl namens hen dank zegde voor de bloe men en bloemstukken die zij bij deze gelegenheid mochten ontvangen. Hierna met bij verklaarde hij de „Dancing Moderne" voor geopend. De burgemeester wenschte dit gebouw te vergelijken met de „Wonder Dancing", want als een wonder is dit gebouw uit den grond gerezen. Wanneer in den win ter de inwoners meer op zich zelf zijn aangewezen, wat vermaak betreft, dan zal men verpoozing kunnen zoeken in de kegelbaan, waar een sfeer heerscht van vertrouwelijkheid en gezelligheid en mocht iemand in de misère zitten in den tegenwoordigen tijd, het recept voor ve lerhande kwalen is: het kegelspel. Z.E.A. complimenteerde [den ontwerper van ide dancing en kegelbaan, ir. Ilcken, en niet minder de uitvoerders, die het gebouw uit den grond getooverd hebben. Zoolang hier nog zoo hard gewerkt kan worden, twijfelt spreker niet aan de toekomst van Zierikzee, dat in de nieuwe gebou wen een concentratiepunt heeft gekregen van echte gezelligheid. Ir. Ilcken wenschte een deel van den lof, hem toegezwaaid, af te wentelen op den eigenaar van dit pand, den heer de Vries, die zooveel energie 'bezat, om in dezen tijd bet initiatief te nemen tot het stichten van een gebouw, als pas is geopend. Lof verdienen niet minder de uitvoerders van het werk, met wie spr. op de meest prettige wijze heeft samen gewerkt. Als voorzitter van de alg. ke gelclub sprak daarna de heer J. J. v. d. Ven, woorden van waardeering tot zijn collega, wien hij toewenschte dat het nieuwe pand een opleving in zijn zaaK zal beteekenen en Ide auto's met be zoekers uit N.-Brabant, tij het zien van het uitlokkende pand in het midden der stad zullen stoppen, opdat Zierikzee van de verkeersverbetering ook zal profi teered Namens „V.V.V." sprak tot slot dhr. A. Tichelaar woorden van waardeering en gelukwenseh. Alle speeches werden met applaus be groet of onderbroken, waarna „The world amous" aan bet woord kwam, op welke stein wellicht vele danslustigen reeds hadden gewacht. Er heerschte een op gewekte prettige stemming in de nieuwe schitterend verlichte en aardig gearran geerde zaal, waarin men eenige uren aangennaam vertoefde. In bet eere-comité, toegevoegd aan het comité, dat zich ten doel stelt be langstelling te wekken voor restauratie van 'het fraaie raadhuis te Veere, hebben o.a. zitting genomen de heeren J. C. A. Bannink, burgemeester van Zierikzee en de beer A. v. d. Weijde, ioud-lid van Ged. Staten van Zeeland. Met de hoog Inoodige restauratie is reeds -een aanvang gemaakt. De eerste, sinds jaren, belangrijkste dag 'der kermis, de Zaterdag, is ver regend. Er is geen ander woord voor! Zop nu en dan eventjes sd'roog, maar dan plaste de regen weer zop, alsof er den geheelen zomer geen druppel ge vallen was. Het zeer ongunstig weer hield natuurlijk massa bezoekers thuis; alleen des avonds, waagden velen Zichj maar dan gewapend met een onontbeer lijk Hollandsch instrument, dat een Frain- schen naam draagt, op straat, om althans iets van de kermis te jzien. Piasbuien dreven 'dan de bezoekers weer onder portieken en kramen, zoodat het geheel een verlaten aanblik bopd. De eafé"s en dancings profiteerden evenwel van het ongunstige weer, waar bij muziek en dans gezelligheid heerschte. Zoo in „Ju liana"', waar de zaal prachtig met elec. lampen en groen was versierd in Ooster- schen trant. Geheel in overeenstemming daarmede was de „Band" in kimono, zoadat men zich, met een weinig fanta sie, in zonniger landen kon wanen, dan in ons guur en nat klimaat. De jeugd ge nopt bier van de uitstekende muziek, dans en aankleeding. Op-k de nieuwe zaak aan „Concordia" trok de belangstel ling, wa,ar Ide moderne bouw en ver lichting velen tot een aangenaam zitje, en de „Band" de jeugd tot dansen noo- digde. Kramen en inrichtingen van ver maak, als zweef- en gewone carousselen schommel trokken |de echte kermisgan- gers, maar druk was het hier niet. De grootste spelbederver was de regen, ,al zal de malaise aan het weinige bezoek van buiten de stad, pok haar invloed hebben doen gelden. Zondagavond ging in ide Concertzaal „De rooide divan", spel uit Chicago's onderwereld, door den Engelschhian Ed gar Wallace, die het centrum van ©en smokkelaarsbende ten tooneele voert, de woning van den machtigen leider. Tony Perelli, waar bevriende en concurree- frende beruchte personnages over den vloer komen, waar de boofddetective John Kelly (een 'der niet „gestopte" po litiemannen) bij voorkeur verwijlt en van waaruit de instructies worden gegeven, wanneer het oogenblik is gekomen om iemand uit den weg te ruimen. Wij zien, met de noodige romantiek aangelengd, de machinaties van een bendeleider en «ver nemen !de opdracht tot misdaad. Er lijkt geen spannende vraag naar pplossing, tenzij deze, hoe John Kelly zal overwin nen. Hij krijgt Tpny Perelli te pakken, die dan toch op den eliectrischen stoel Zal komen vanwege pen sterfgeval, waar aan hij in rechten nu eens geen schuld had. Dick van Veen vervulde de rol Van den bendeleider Tony Perelli uitstekend, Hij was een typische jonge Italiaan en berekend voor zijn taak tegenover po litie, bendeleden en 'het zwakke geslacht. Sterk van spel was zijn scène na den zelfmoord van Minn Lee en zijn gejam mer na de „gemeene" streek van Iden detective. Minn Lee is zijn Chineeseh liefje, welke rol thans wordt vervuld door Hei-ene Treep—Vink, overtuigend, gevoelig en met gratie, daarbij in de sfeer van ondoorgrondelijkheid, welue 't Oosterscbe ras eigen is. Onverbeterlijk was Louis van Gasteren als de hoofd-detective Johnn Kelly, de onverbiddelijke, die, zeker van zijn zaak, onverpoosd den bendeleider ^achtervolgde tot hij hem aan 't slot de armbanden Kon omleggen. De belangstelling was goed te noemen. Heden (Maandag 7 Sept,) geeft -de N.V. Ver. Rotterdamsch Hofstad-Tooneel in de Concertzaal een vertooning van De Wonderdokter, het grappige blijspel van Jos. Janssens, dat reeds 75 vertooningen beleefde. Hoofdrollen: Johan Elsensohn, Hermann Schwab, Anton Roemer, Het stuk 'heeft overal een uitbundig succes geoogst. De couranten 'hebben geestdriftig over stuk en vertooning geschreven. Dinsdag 8 September gaat De Moord in de auto, .een avond val spanning met Louis Gimberg en Louise Kooiman in de hoofdrollen. Het „Vad." schrijft: Het stuk is span nend en zeer interessant. Het publiek vond het „reuze" en dat was bet idan pok. De „Avondpost": Dit stuk is een ver rassing. Het publiek volgde de vertooning met gespannen aandacht. De „H. P.":. De psychologische proble men worden afgewisseld door veel ge heimzinnigheid en verrassingen. Woensdag 9 September: Trouwen op proef, met Cor van der Lugt ;Melsert, Fie Carelsen, Anton Roemer en Sinny Hammé in de hoofdrollen. Geestige gezegden en bespottelijke si tuaties die ziCh den geheelen avond af wisselen en de toeschouwers doen schud den van 'het lachen. De eerste opvoering was een groot succes. Trouwen op proef belooft een kasstuk te worden. (Msb.) Het stuk is grappig in elkaar gezet en vol sprankelende geest. Het publiek ging er geheel in op en bereidde bet een geestdriftige ontvangst. (Rsb.) We worden vermaakt door de grappige situaties en de vele koddige kwinkslagen. Het zeer talrijke publiek, dat een zeer genoegelijken avond beleefde, toonde het duidelijk door herhaald gelach en har telijk applaus. (Alg. Hdbl.) BURGH. Vrijdagavond j.l. hield de af- deeling Burgh-Haamstede van den Bond voor Nederl. landarbeiders een openbare viergadering in hotel v. d. Moer. Als spreker trad op dhr. Rax, die in hoofd zaak het feit herdacht, diat het Nederl. Vakverbond dezer dagein zijtt 300 dui zendste li-di noteerde. Daarna gaf hij een overzicht der ontwikkeling van genoemd vierbond, van den kleinejn aanvang tot de tegenwoordige sterkte, benevens doel en streven der vakbewegingen in het algemeen. ELLEMEET. Vrijdagavond j.l. bracht 't muziekgezelschap „Kunst na Arbeid" een serenade aan F. J. Frederiks en echtge noote, die dien dag hun 45-jarige Eeht- vereeniging herdachten. De beide nog krasse oudjes stelden dit blijk van mede leven zeer op prijs. - Op 17 October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" werd opgericht. Het eerste bestuur bestond uit de heeren J. Blom, voorzitter; A. v. d. Wierf, vice- voorzitter; A. Hubregtse, sec.-penn.; J. Kristelijn. De tegenwoordige directeur de heer C. v. d. Nood behoorde tot de op richters en hij zal dus op de herden kingsdag 25 jaar zijn beste krachten aan het gezelschap hebben gegeven. Men heeft gemeend dezen dag niet onop gemerkt voorbij te mogen laten gaan. Reeds werd den gemeentenaren een lijst gepresentéerd, welke door bijna ieder werd ge,teekend, wat bewijst, dat de ver- eeniging zich in de belangstelling van de gemeente mag verheugen en dat men met het plan van huldiging sympathi seert. Een commissie met den burgemees ter, den heer A. J. de Bruijn (Bescherm heer van K. N. A.) als voorzitter en als leden de heeren M. de Glopper, J. Steur, P. Gast, M. den Engelsman, J. C. Kluit en A. C. de Jonge kon nu een, zij het voorioopig, programma voor dien dag opstellen. Des middags zal de jubilee- rende vereeniging een concert op de tent geven, terwijl des avonds een humorist zal worden uitgenoodigd. Van het weer en de financien zal het afhangen of een bescheiden lichtstoet tot de feestvreugde zal kunnen bijdragen. Waar K. N. A. in de behoefte aan wat gezelligheid in net dorpsleven voldoet en Waar het beoefe nen van muziek steeds een verheffenden invloed heeft, hopen we, dat deze -dag naar wensch zal slagen. DREISCHOR. Terwijl men Zaterdag avond bezig was met het vullen van benzine van een motorfiets, aan de ben zinepomp op het dorp, terwijl -de motor in werking was, vatte deze, vermoedelijk door het uitslaan vain een vonk, vlam en stond ide geheele motorfiets oogm blikkelijk in lichter laaie. Een poging om met een brandblusch-apparaat de vlam' men te dooven, mislukte en werd de motorfiets, met behulp van eenige, in middels te hulp gesnelde, personen met vereende krachten in de nabije gracht gesleept, waarna (de brand werd ge- bluscht. Niemand bekwam eenig letsel. OOSTERLAND. In de vergadering van den Raad van Dinsdag 1 Sept. vond de beëediging plaats van de heeren J. M. de Weeze, C. M. Zeijler, M. van As, A. S. van Hoeve en H. P. Hendrikse. De heeren J. J. de Vos en F. van der Hulle legden ide beloften af. De voorz. sprak zijn genoegen /uit over het vrij wel in stand gebleven zijn van den nieuwen raad in iden ouiden toestand. Het nieuwe lid, dhr. v. d. Hulle behoort ook tot /de oude garde, 'daar hij al'si oud raadslid igeen onbekende is. De afgeloo- pen periode is rijk geweest aan belang rijke beslissingen, de toekomst zal even eens de hare vragen. Dat dan door een dracht -een oplossing gezocht worde in moeilijke 'zaken. Moge er een aangename en harmonieerende samenwerking Zijn ijn "t belang van de geheele gemeente. Na dit Woord werd overgegaan tot de ver kiezing van 2 wethouders. Bij de eerste stemming verkreeg de heer J. M. de WeeZe 6 stemmen, 1 stem was blanco-. Bij een volgende stemming ontving Ide heer iC. M. Zeijler eveneens 6 stemmen, stem blanco. De heeren de Weezp en Zeijler zijn alzop benoemd. Op Ide vraag van jden voorzitter of deze be noeming wordt aangenomen, antwoorden beiden bevestigend, met (dank voor het in hen igestelde vertrouwen. De voor zitter feliciteert de benoemden en spreekt (de beste wenschen ,uit, ook voor de komende tijdsomstandigheden. De heer de V|Os het woord verkrijgend, hoopt eveneens op een aangename samenwer king, maar meent er op te moeten wij- Zen, dat verstoring Zal plaats vinden wanneer partijdige beslissingen worden genomen, waarbij personen worden ach tergezet alleen idoor het feit, dat Ze tot een zekere, in zulke gevallen tot zijn richting behooren. Spreker leest da ar,op -het progr am der volkspartij en wijst er aan de hand daarvan o-p, dat door idle partij' wordt voorgestaan be noeming van personen naar gedrag en geschiktheid, ongeacht politieke of ker kelijke richting. De heer. van der Hulle bevestigt de woorden van den heer de Vos en noemt enkele voorbeelden van benoemingen, door hem bevorderd, van personen, die in aanmerking kwamen, hoewel zij' een andere richting dan de Zijne zijn toegedaan. Het eenig ingeko men stuk van "caféhouders om verla ging van den grondslag biljarten in de Personeel© belasting vindt een gunstig -onthaal, daar wordt besloten dezen grondslag met de helft te verminderen. In verband met een periodieke verhoo ging wordt de jaarwedde en pensioens grondslag van den secretaris nader ge regeld. Gehandeld wordt over de om- omstandigheden van een armlastig ge zin, waarbij B. en W. wjorden gemachtigd naar het voorkomt te handelen. Het in de vorige vergadering aangehouden punt van de commissie tot onderzoek van de rekening 1930, omtrent het -uitvoeren van werkzaamheden aan Ide haven, wordt aan de orde gesteld. Na bespreking wor den B. en W. opgedragen te overleggen met Joh.s Hoogerhuis, omtrent eenige aanvulling van het met hem overeenge komen contract. Bij de rondvraag wijst de heer van As op de wensehelijkheid van reinigen van den Achterweg), De heer de V-os op het aanbrengen van een bord bij het station Oosterland met richting „Zijpe", 'daar het vaak voor komt, -dat verkeerd wordt gereden. Ten aanzien van het bord kan de voorzitter mededeelen, dat 'dit zeer binnenkort zal worden geplaatst. Daarna sluiting. ST.-PHILIPSLAND. Dinsdag 1 Septem ber vergaderde alhier de gemeenteraad. Alle leden waren aanwezig. Voorzitter secretaris de burgemeester./ Deze opent de vergadering op ide gebruikelijke wijZe. De notulen worden aangehouden. Vervol gens komt aan de -orde beëediging raads leden. De voorzitter vraagt, of alle leden bereid zijn eed of belofte af te leggen. Dhr. v. D-ijke zegt, dat hij in afwijking van het standpunt voorheen -door hem ingenomen, nu de eed zal afleggen, in plaats van de belofte. Hem is bekend, dat hieruit vier jaar geleden verkeerde gevolgtrekkingen zijn gemaakt. Hij heeft toen echter Ide belofte afgelegd, niet uit verachting, maar -uit eerbied voor den eed. Echter zal hij nu den eed afleggen. Dhr. Neele sluit zich hierbij aan, waarna ide eedsaflegging volgt. De voorzitter spreekt daarna als volgt: „Mijne Heeren, Na afloop dezer be ëediging k,unt U weder als raadslid zit ting nemen. Van harte wefnsch ik U geluk 'met ,uw herbenoeming. Dat het U, overeenkomstig den eed of de belofte, gegeven zij, "de belangen der gemeente te helpen behartigen. Moge U elkander en wederkeerig vertrouwen schenken, hetwelk leidt tot eendrachtig samenwer ken. Ik hoop, dat tusschen ons allen eejn aangename verhouding zal Imogen bestaan en dat Gods onmisbaren zegen op onzen arbeid zal mogen rusten. Hiermede ver klaar ik U als leden van den Raad der gemeente te zijn geïnstalleerd". Daarna volgt wethoudersverkiezing. In de eer ste vacature wordt met 4 stemmen ge kozen dhr. L. J. v. Nieuwenhuizen. Dhr. A. M. van Dijke krijgt 3 stemmen. Dhr. van Nieuwenhuizen neemt Zijin benoe ming aan. In de tweede vacature wordt met 4 stemmen 'gekozen dhr. P. J. de Ruijter, terwijl dhr. A. M. van Dijke we derom 3 stemmen krijgt. Dhr. de Ruijter dankt voor (het in hem gestelde vertrou wen en neemt eveneens zijn benoeming aan. De voorzitter wenspht de gekozenen geluk met hun benoeming en hoopt op een goede verhouding in het college van B. en W. Een bijzonder woord van dalnk spreekt hij, ook namens de gemeente, tot (dhr. ,J. v. Strien, (die niet als weth. terug komt. Hij verklaart steeds de pret tigste herinnering te zullen hebbeln aan de goede samenwerking met dhr. van Strien en hoopt, dat hij als raadslid zijn beste krachten zal blijven geven in het belang der gemeente. Daarna volgt ;de rondvraag. Dhr. L. J. van Nieuwenhuizen vraagt het woord en dankt de raads leden, die hem tot wethouder hebben gekozen. Hij acht het rijn plicht een bijzonder woord Van dank te richten tot dhr. v. Strien, met wien hij 4 jaren als wethouder prettig heeft samengewerkt. Hij kende Iden heer v. Strien reeds uit/het vereenigingsleven als een eerlijk en op recht mensch en spreekt de hoop uit, dat Ide vriendschapsbanden tusschen hem en dhr. v. Strien hecht mogen blijven als voorheen. Daarna spreekt dhr. L. Neele als volgt: Mijnheer de Voorzitter, Bij (de cand'idaatstelling voor den ge meenteraad is door ons samenwerking gezocht met dhr. de Ruijter. Dit is niet gelukt, om reden ,dhr. de Ruijter voor gaf, niet met mij te kunnen samenwer ken, dus uit antipathie tegenover mij. Ik heb dit altijd ver van mij geworpen, daar ik te ,goed weet, welke kwestie hier tusschen zit. Nu is tenvolle het bewijs van mijn meening aan het licht gekomen, nu dhr. die Ruijter moest hel pen bewerken, dat een vrijheidsbonder tot wethouder werd gekozen. Ik kan niet begrijpen, hoe 'dhr. de Ruijter hier toe komen kon. Toen hier eenige jaren geleden de burgemeestersvacature was, is door de Opd-Geref. raadslieden, in samenwerking met het bestuur van de Opd-Geref. 'kerk, aan |die -regeering ver- Zocht een Oud-Gerief, burgemeester te benoemen. Daaraan heeft ook dhr. Dje Ruijter meegewerkt. Niettegenstaande dat steunt hij nu de verkiezing van dhr. van Nieuwenhuizen. Ik kan niet hegrijpen, hoe zulks is te vereenigen met bet Oud-Gereformeerde beginsel". Dhr. de Ruijter zegt, dat hij ten alle tijde bereid is met dhr. Neele over deze kwestie onder vier oogen te spreken, maar acht deze zaak niet ge schikt voor een raadsvergadering. Dhr. Neele zegt daarna nog, dat -er in de gemeente eenige werkloozen zijn. Waar hij de buizen voor de nieuwe rioleering heeft zien liggen, informeert hij of mogelijk met dit werk kan wor den begonnen. De voorzitter zegt, hierop nog weinig te kunnen antwoorden. Hem is niet bekend, dat er werkloozen zijn. Als correspondent bij de arbeidsbemidde ling hadden deze mensehen zich bij hem moeten melden. Dit is echter niet ge beurd. De heer Neele zegt, dat dit mo gelijk uit onbekendheid voortvloeit, daar werkloosheid in den zomer nog nooit is Voorgekomen. De voorzitter Zegty dat met de rioleering reeds spoedig zal wor den begonnen. Echter moet men niet ver geten, dat hieraan toch slechts door een man of 4 zou kunnen worden gewerKt. Dhr. Neele zegt het op prijs te zullen stellen, dat dan op beurt zou worden gewerkt. De voorzitter zegt geen toe zegging te kunnen doen, daar een en ander -eerst nader door B. en W. zal moeten worden besproken. Daarna sluiting. Tot eerste wethouder-pl.v.v. burge meester is gekozen dhr. L. J. v-an Nieu wenhuizen. THOLEN. Ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan van „Olympia"' viert -onze gemeente deze week feest. Woensdag a.s., des avonds 8.30, fakkeloptocht met medewerking van „Concordia"'. Vrijdag avond 7.30 eere-avond in het hotel „Hof van Holland'", met medewerking van het Thoplsche kamermuziekgezelschap „Olym pia'", „U. D. I.", „Sparta" en de „Jonge Spartaan". Na afloop bal. Zaterdagna middag 3.30 officiëele ontvangst ten stad- huize, daarna optocht van 8 vereenigin- gen met 500 gymnasten idoor de ge meente, uitvoering op het speelterrein der gemeente Tholen en als attractie zal door de P.Z.EM. het stadhuis des avonds worden verlicht. Mijnhardt's Poeder». Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. ONDERWIJS. SEROOSKERKE. Bij het te Rotterdam gehouden hoofdaete-examen is o.a. ge slaagd dhr. C. van Gorsel, vroeger al hier, thans onderwijzer te Rotterdam. 1 JUASDBOUW EN VEETEELT. DE TARWEWET. In verband met de verhooging van het maal- en mengpercentage van 20 tot 221/2 Pct- wordt met ingang van 7 Sept. de toeslag bij leveringen van onvermengd tarwemeel of tarwebloem (tarwemeel of

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 5