taaldienst in ontvang op f 4160,77^', in uitgaaf op f 6493,18, nadeelig 'saldo f 2332,41. Goedgekeurd wordt de rekening van 't Burg. Armbestuur 1930 in ontv. op f 3603.135, uitg. op f 3373.06, batig slot f230.075. Mededeeling wordt gedaan van een ingekomen verzoek van dhr. J. Ste- vense, keuringsveearts om tegemoetko ming in de vervoerkosten. Op verzoen van dhr. Priem wordt het verzoek aan gehouden, om alsnog nader inlichtingen in te winnen. Vastgesteld wordt de be grooting vleeschkeuringsdienst 1932 in ontv. en uitg. op f 3600. Enkele pensioens grondslagen worden vastgesteld of ge wijzigd. Bij de rondvraag zegt de voor zitter aan dhr. Priem toe, de bank- stelling te laten repareeren en de Kos ten laten opnemen voor het aanbrengen van ijzers aan de meerpalen. Dhr. van Nieuwenhuize spreekt er zijn misnoegen over uit, dat de begraafplaats er zoo slordig bij ligt en met bet afmaaien van het gras veel te lang gewacht wordt. De voorzitter zegt op een en ander nauwkeurig te zullen toezien. Nu het de laatste vergadering zal zijn in de bijna afgesloten periode, wijst dë voorzitter erop dat veel belangrijke za ken tot stand kwamen, als aanleg wa terleiding, electr. licht, uitbreiding rio- leering, dankt de leden voor hun arbeid in het belang der gemeente verricht en voor de prettige en aangename samen werking, in 't bijzonder wordt dank ge bracht aan dhr. Pannekoek, die voor 't laatst aanwezig is, daar hij zich niet opnieuw liet candidaat stellen. Dhr. Pan nekoek dankt voor de aangename sa menwerking met voorzitter, secretaris en raadsleden. Hierna sluiting. DREISCHOR. Woensdagvoorm. verga derde de raad dezer gemeente, onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig was de heer J. de Vrieze Az. Naar aanleiding van de gelezen notulen informeerde de heer de Waal naar de bezoldiging van den voorzitter van het Burgerl. Armbestuur. De voorzitter is van meening dat het B. A. het voorzitterschap van dit college kan bezoldigen. Spr. stelt voor deze kwestie nog even aan te houden ter fine van nader onderzoek. De jaarwedde van de nieuw benoemde ambtenaar van den Burg. Stand is door Ged. Staten bepaald op f160 (voorheen bedroeg deze bezoldiging f 140). De re kening van den keuringskring voor vee en vleesch te Oosterland over 1930 sluit met een nadeelig saldo van f 155.67. De begrooting in ontv. en uitg., voor 1932, voor dezen dienst, geeft als eindcijfer f3000.—. Den gem.-veldwachter wordt in zijn kwaliteit van correspondent der arbeids bemiddeling f 10 jaarwedde toegekend. De pensioensgrondslag van K. v. Kloos ter wordt vastgesteld op f225, die van A. J. Verjaal als boekhouder van tiet B.A. op f215. De gemeenterekening over 1930 wor^t hierna goedgekeurd evenals die van het B.A. Daarop volgt aanbieding van de gemeentebegrooting dienst 1932. Het eind cijfer bedraagt f42766.65, met een post voor onvoorzien van f3337.—. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten, het afnemen der scheepszaten in 't vervolg openbaar aan te besteden. De korte agenda is hiermede afgewerKt en de voorzitter houdt rondvraag. Weth. Doeleman wenscht in deze ver gadering enkele woorden van afscheid te spreken en dan spijt het hem, als lid van den raad en wethouder, dat er minder aangename dingen zijn gepas seerd gedurende den laatsten tijd van zijn zittingsperiode. Zoo herinnert spr. aan woorden door den voorzitter in 1329 gesproken, dat samenwerking op den duur niet mogelijk is. Spr. zal er niet verder op ingaan, ook omdat het den laatsten tijd beter gaat. Hij dankt de leden van den raad voor hun steun en samenwerking, bij alle verschil van ge voelen en dankt speciaal zijn collega, mede-weth. dhr. van Langeraad voor de steeds door hem verleenden steun. Dhr. W. v. d. Linde spijt het zeer dat de twee, thans zittende wethouders, in den nieuwen raad niet terugkeeren. Spreker dankt hen voor hetgeen zij voor de ge meente hebben gedaan. De heer R. de Waal, die 12 jaar zit ting had, trekt zich terug om plaats te maken voor jongere krachten. Hij me moreert even de zaken die in den loop der jaren tot stand kwamen, speciaal de waterleiding en de electrificatie. Spr. hoopt dat het nieuwe gemeentebestuur in harmonie zal samenwerken tot heil der gemeente. De heer der Weduwen vestigt de aan dacht op 't wijzerbord van het toren uurwerk. De voorzitter licht toe, dat hiervoor f20 is uitgetrokken, maar dat hem mon deling door den schilder is medegedeeld, dat het verven etc. van het wijzerbord pl.m. f60.— zou kosten, waarop de voor zitter heeft verzocht, schriftelijk een kos tenberekening in te dienen. Dat schrijven is tot nog toe niet ontvangen. Weth. van Langeraad .onderschrijft in hoofdzaak hetgeen door den heer Doele man is gezegd. Hij dankt de raadsleden voor den steun, medewerking en vriend-1 schap, die hij heeft mogen ondervinden, zoo ook de heeren de Vrieze en de Waal. Vooral deze laatste heeft hij als een humaan persoon leeren kennen. Speciaal weth. Doeleman dankt spr. voor diens grooten steun en hij betreurt het dat dhr. Doeleman niet in den nieuwen raad terugkeert, hoewel hij hoopt dat de om standigheden zich dermate zullen wijzi gen, dat dhr. Doeleman nog eens jn dezen raad terugkeert. De voorzitter dankte tenslotte de wet houders voor hetgeen zij in deze functie hebben gedaan en voor de samenwerking, die voor 99 o/0 aangennaam is geweest. Den heer de Waal heeft de voorzitter leeren kennen als oprecht en eerlijk man, die de gemeentebelang niet boven zijn partijbelangen stelde. Speciaal dankte de voorzitter dhr. Doeleman, voor den on dervonden steun en vertrouwen, waarop de voorzitter de vergadering sluit. STAVENISSE. L.l. Vrijdagmiddag is men begonnen met behulp van eenige bokken en sleepbootjes om te traenten het schip „Poseido II", dat een paar weken geleden alhier gezonken is, te lichten. Men kreeg het in de kettingen even boven. Den volgenden nacht is het op de slikken onder den zeedijk bij den Westnol gebracht. Hier zal men een voor- loopige reparatie, want het schip is ge broken, uitvoeren, iom het daarna naar een werf te sleepen. Een en ander is geschied door de firma van der Tak. In de Zaterdag alhier gehouden ver gadering van Ingelanden van het water schap „Stavenisse" werd vastgesteld de rekening en verantwoording over 1930- 1931. Dei nk. hadden bedragen f 108541.525 en de uitg. f 101864.53, zoodat er een goed slot was van f 6676.995. In dat jaar was het dijkgeschot f20 en voor dit jaar is het gesteld op f25 per H.A. Aan het jaarverslag ontleenen we, dat de toestand van den polder zeer gunstig is. In het afgeloopen jaar is er een groote nieuwe suatiesluis gebouwd, een nieuwe duiker in den Margarethapolder gemaakt, de sloot in het „Oude Gat" enz. gedempt. ST.-ANNALAND. Was gedurende het festival de dag reusachtig geslaagd, niet minder is dit het geval geweest met den avond en een groot gedeelte van den nacht. Het avondconcert van „Ac celerando" werd door zeer velen met aandacht aangehoord en de daarop vol gende fakkeloptocht trok ook geweldig veel bekijks. En de café's zaten geregeld propvol met dansgrage en kijklustige feestgangers. In één woord, het 50-jarig bestaan van Accelerando is op schitte rende en prettige wijze gevierd. THOLEN. Naar wij vernemen zal op 2 Sept. a.s. deze gemeente aangesloten worden aan het net der P.Z.E.M. Deze plechtigheid zal geschieden door den bur gemeester Mr. A. J. v. d. Hoeven. ,Een en ander zal worden opgeluisterd door het muziekgezelschap „Concordia" en de gymnastiekvereen. „Olympia" alhier. VEKKOOPINGEN, ENZ» NOORD WELLE, 28 Aug. Ten overstaan van notaris J. C. Dalebout te Renesse werd heden voor de erven van wijlen de echtelieden A. Brandt—de Jonge, over leden te Noordwelle, publiek verkoch't: een woonhuis met erf aldaar, voor f790. LUCHTVAART. ONZE KORTSTE LUCHTLIJN. De heer C;ock, voorzitter van het Luchtvaart-Comité, .deelt ons 't volgendie mede: Eenigen tijd geleden vertrok de heer Cock per K-T.M.-vliegtuig naar iden Haag, ingevolge verzoek van de directie dier Mpij., om eenige besprekingen te houden betreffende een te ho.uden vliegfeest op Zaterdag 12 September a.s. Het voorloo- pig programma werd daarna vastgesteld in overleg met het Luchtvaartcomité en onderworpen aan het oordeel van (de K-L.M., die de plannen vporloopig goed keurde. Nu evenwel is er van uit den Haag bericht in gekomen, dat om be paalde redenen het vliegfeest niet kan doprgaan, hetwelk voor het Luchtvaart- comité niet 'zoo heel aangenaam is, ge zien de vele voorbereidende maatregelen, welke reeds Waren getroffen en de werk zaamheden daaraan verbonden. In elk geval zullen ©r 12 September pleziertochten boven ons eiland plaats vinden van 11 uur 's morgens tot 19 uur 's namiddags. Daar de K.L.M. slechts 1 vliegtuig ter beschikking kan stellen, wor den liefhebbers aangeraden zich nu reeds bij den agent van de K.L.M., den heer J. E. van den Broek, Kraanplein te Zie- rikzee te laten inschrijven. Dienzelfden dag heeft de gewone passagiersdienst Rotterdam—Zierikzee v.v. ook plaats, ter wijl hopelijk, zooals dit tot dusverre het geval was, een extra-vliegtuig mede zal worden ingelaseht. Er is dus genoeg te zien pp aviatisch gebied en wie weet, worden wij dien dag niet verrast door den komst van leden der aeroclub of door militaire vliegers. Allen dus zoo veel toogelijk op 't appèl. Zoo men weet, heeft de K.L.M. beslo ten ook gedurende de maand September de (dienst te laten voortduren. Het is maar te hopen, dat het weer eindelijk eens wat beter wordt, dan bestaat de kans dat velen, die zich tot nu toe lieten afschrikken door Pjuvius, de reis van en naar ons eiland eens zullen aanvaar den. Het 'zou inderdaad mooi zijn en een pracht succes voor ons comité, wanneer de proefdienst goed geslaagd mocht hee tten met 1 October a.s., want dan wordt de 'zaak voorloopig stop gezet. Het Lucht vaartcomité blijft (dan niet stil zitten, want een van de eerste dingen, die op het programma staan, is vergaderen met 't Comité Walcheren, ten einde de door verbinding naar Vlissingen te erlangen. Maandag bracht de chef van Waalha ven, de heer L. Bouman, een bezoek aan ons eiland. Begeleid door den voorzitter en secretaris van 't hichtvaartcomité werden Zierikzee, Brouwershaven en het overige Schouwen per auto bezocht. De heer Bpuman toonde zich Zeer ingeno men met hetgeen hij zag en niet verwacht had te zullen zien en beloofde op. alle wijzen de aandacht van buitenstaanders op ons eiland te vestigen. Teekenend is wel het feit, dat ons korte luchtlijntje feitelijk 't ©enige lijntje is, dat zich zelf kan bedruipen en dat, ondanks het mise rabele weer, de slechte tijdsomstandig heden en de hooge passageprijs (die in de naaste toekomst zeer zeker belang rijk lager Zal wprden). Mooier kan het toch niet! Van de N.V. Haamstede hoorde de voorzitter van 't comité, dat er veel werk aan de winkel komt. Er zal waarschijn lijk veel bijgebouwd worden, ook door een bouwmaatschappij, 'die zich voor een en ander interesseert en gronden wil aankoopen. Het hotel de „Schouwsche Boer" zal aanmerkelijk vergroot worden en vele tuinders van elders, die reeds ter plaatse zijn geweest, hebben plan zich te Haamstede te gaan vestigen. Het Luchtvaartcomité heeft nog niet 't genoegen gehad kennis te maken met den nieuw benoemden burgemeester van Haamstede, dhr. jhr. Reëll, doch hoopt dat de samenwerking met Z.E.Achtb. in de toekomst even aangenaam moge wor den als 'dit het geval was met 'zijn( helaas te vroeg ontslapen voorganger. DE ZEPPELIN NAAR ZUID-AMERIKA. Het luchtschip „Graf Zeppelin" is Za terdagavond. 9 uur 36, onder 1 eiding van dr. Eckener, naar Zuid-Amerika vertroK- ken. Aan boord bevinden zich, behalve de bemanning, 13 passagiers. Het luchtsc'.iip zette onmiddellijk koers naar Bazel. Of schoon de start op 9 uur was bepaald, begaven zich reeds om 7 uur duizenden menschen naar de Zeppelin-werf om van 't vertrek getuige te zijn. Terwijl de pas sagiers arriveerden en zich naar het hotel begaven om hun bilejtten in ent- vangst te nemen, werd in de hangar het luchtschip gereed gemaakt voor het ver trek. Er werd ongeveer 100 k.g. post ingeladen en voorts vrachtgoederen en proviand. Om 8 uur kwam de bemanning in de hangar en namen de mecaniciens hun plaatsen in de motorgondels in. Om 8.30 namen de passagiers hun plaatsen in de cabine in en tien minuten later moest de hangar door de toeschou wers ontruimd worden. Door de sterke afkoeling had het luchtschip aan draag kracht verloren, zoodat het eerst moest worden bijgevuld. Met deze werkzaam heden was men om 9.25 gereed, zoodat het gevaarte uit de hangar kon worden gesleept. Eenige minuten later had daar op de start plaats. Het luchtschip heeft totaal 21.000 kub. meter blauwgas en 7 ton benzine aan boord. VAR HEINDE ER VER, Volgens té Tiflis ontvangen berich ten hebben nabij 'de Russiseh-Perzische grens igroote ou erstroommgep. plaats ge had, waardoor talrijke personen Zijn om gekomen. Totnogtoe heeft men 27 lijken geborgen. Honderden personen worden nog vermist (en men vreest, dat zij allen zijn omgekomen. Green, de voorzitterder Amerikaan- sche federatie van den arbeid, schatte het aantal werkloos&n in de Vereenigde Staten in 'het begin van Augustus op 5.100.000. Hij voorspelt, dat het aantal tegen Januari met 2.000.000 zou toege nomen zijn. Green gaf in overweging, den werktijd te verkorten voor allen, die in een der industrieën werkzaam zijn, wat z. i. de voorkeur verdiende bo ven ontslag van een deel van het per soneel. Tengevolge van den wervelstorm van 24 Aug., die blijkens berichten uit JangtsjjO© aan ide commissie tot hulp verleening tegen (den hongersnood in Chi na, iden Idijk van het Groote Kanaal over een afstand van 13 K,.M. tusschen Sja- opo' en Kaojoetsjau heeft vernield, waar door een gebied met talrijke steden en dorpen en een dichte bevolking over een oppervlakte van 250.000 vierk. K.M. is overstroomd, zijn naar schatting 100.000 personen verdronken en millioenen in ellende gedompeld. Naar het door de Nederlandsche pers gegeven voorbeeld, door het mach tige verbond van Ylaamsche Oud-Strijder* (Y.O.Swordt in het heele Ylaamsche land voor een volkspetitionnement voor den vrede geageerd. Dit petitionnement is bestemd om aan de in Februari 1932 te Genève te houden ontwapeningscon ferentie te worden overgemaakt. In Oost-Afrika heersoht een groote sprinkhanenplaag Geheele streken zijn volkomen kaal gevreten en de levens middelenvoorziening der bevolking onder vindt groote moeilijkheden, daar de oogst grootendeels vernietigd is Naar Reuter uit Londen meldt, heeft de afdeeling van de arbeiderspartij in het district Seaham, welks vertegen woordiger Mac Donald in het Lagerhuis is, een vergadering gehouden, waarin een motie is aangenomen, volgens welke Mac Donald verzooht wordt zijn zetel in het Lagerhuis ter beschikking te stellen In 'den staat New-York worden, zoo als bekend, door de autoriteiten bijzon dere maatregelen genomen in verband met het vraagstuk der weikloosheid. Gou verneur Roosevelt heeft voorgesteld een bedrag van 20 millioen dollar beschik baar te stellen tot bestrijding van de werkloosheid. De „Times" meldt, dat er de vol gende maand te Londen een belangrijke iniernptionale conferentie zal worden ge houden inzake den Simnkolenuitvoer van Europa. De centrale raad voor de Brit- sche mijnindustrie heeft onlangs een uit- noodiging gezonden aan alle Europeesche vereenigingen van mijneigenaars om een dergelijke conferentie bij te wonen. De conferentie zal zeer spoedig worden ge houden. LANDBOUW ER VEETEELT, NED. POM. VER. De Nederl. Pomologische vereeniging, Hoofdafdeeling Fruitteelt der Nederland- sche Heidemaatschappij te Arnhem, zal haar algemeene vergadering houden te Middelburg op 25 September a.s. Des namiddags en op 26 September zal een excursie worden gemaakt naar verschil lende Zeeuwsche fruitteelt bedrijven. SPORT. KORFBAL. Ie klasse S.D.K.B. 29 Augustus. ZIERIKZEE. Rust Roest ID.O.S. I, 3-1. OUWERKERK. H.D.S. I-Olympia I: 1—9. VOETBAL. 30 Augustus. Ie klasse S.D..V.B. NOORDGOUWE. S.D.O. I—B.V.V. I, 1-2. RENESSE. S.R.V. I—D.O.S.K.O. I, 0-1. BURGH. Voorwaarts I—Z.V.V. 5—2. 2e klasse. NOORDGOUWE. S.D.O. II—B.V.V. II, 0-1. BURGH.Voorwaarts II—Z.V.V. II 7—3. Vriendschappelijk. Liefdadigheidswedstrijd. ZIERIKZEE. Zierikzee;G.V.V., 72. STEENBERGEN. Steenbergsche Boys I Sinoto I-II, 3—3. OUWERKERK. Sparta I—Sinoto III, 2-3. ZIERIKZEE. ZierikzeeG.V.V., 72. ZIERIKZEE. Begunstigd dio.or goed sportweer werd Zondagmiddag bovenge noemde wedstrijd, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de j.l. Zondag gewonde Zierikzee-speler B,akker, op het „Zierikzee"-terrein, pnder leiding van dhr. Cashoek gespeeld, welke wedstrijd span nender is geweest 'dan den uitslag wel doet vermoeden. G.V.V. was voor dezen wedstrijd versterkt met de Zierikzee- backs v. id. Westen en Wisse en had H. Volkery als doelverdediger. Zierikzee ha,d Haze en ten Haaf pp de backplaats en had verder nog een invaller- voor van G.V.V. wient den toss en Krijger trapt voor Zierikzee af. In het begin gaat het spel' vrijwel gelijk op en worden bei de idoelverdedigers eens even aan'den tand gevoeld, .doch beiden geven voor loopig niet thuis. Toch is het. Volkery, die het lastigste werk krijgt, want na ongeveer 10 minuten spelens weet de ZierikZee-aanval het spel voor eenigen tijd ,op de G.V.V. helft te houden en net is Krijger, die met een onhoudbaar laag schot, nadat Papeveld Sr. tegen de paal heeft geschoten, de score voor Zierikzee opent (1—0), om na eenige minuten van dichtbij deze tot 20 op te voeren. De druk pp het G.V.V.-doel blijft aanhouden, maar keeper Volkery houdt op verdien stelijke wijze verscheidene harde schoten uit zijn heiligdom. De sporadische aan vallen van G.V.V. zijn echter ook niet zonder gevaar en het is Jongmans, die met een goed gericht schot den achter stand verkleint (21). Even voor de rust laat dezelfde speler doelman Unger voor de 2e maal visschen, als deze finaal over den bal heentrapt (2—2). Met deze stand breekt ide rust aan. Na de hervatting blijken beide ploegen een andere opstelling te hebben. Bij Zie rikzee speelt Catshoek nu back, Pape veld Sr. half en Haze voor; bij. G.V.V. hebben J. v. Tiggelhoven en A. Ver- kaart van plaats verwisseld. Zierikzee pakt direct flink aan. Krijger werkt zich door de G.V.V.-Verdediging heen en al leen voor dén keeper staande hergeeeft hij Zierikzee de leiding (3—2). Dan golft het spel weer eenige malen op en neer. De Zierikzee-voorhoede is op schot van daag, maar door overschieten gaan en kele kansen verloren en bovendien maakt de G.V.V.-doelman verscheidene goed in geschoten ballen onschadelijk. Het is Haze die dan na goed samenspel Zie- rikzee's voorsprong weer vergroot (4—2) en Papeveld Jr., die na een hoekschop nummer 5 voor Zierikzee ter wereld brengt (5—2), dan weer Haze, die na keurig passeeren der backs het halve dozijn volmaakt: 6—2, en even voor het einde met een fraai schot in den be nedenhoek den stand op 7—3 brengt, waarmede ook het einde komt van dezen aardigen wedstrijd, welke behalve deze uitslag ook nog 'n batig saldo opleverde. TELEGRAMMEN, KOUDE INBREKERS. ROTTERDAM (V.D.) In den nacht van Zondag op Maandag heeft men zich toe gang verschaft door middel van een valschen sleutel, tot een pand aan den Visschersdijk. Daar is men door een zol- denaam op het dak geklommen, van waar men kon overklimmen op het dak van de Damesmodezaak van de firma H. O. aan de Zeevischmarkt alhier. In dit dak is een gat gemaakt, waardoor men in het gebouw kon komen. Op de eerste étage werd een partij van 10 bontmantels ter waarde van eenige dui zenden guldens gestolen. De dieven heb ben langs denzelfden weg het pand weer verlaten. De politic stelt een onder zoek in. ONGELUKKEN. ROERMOND (V.D.) Zondag kwam de motorrijder, dhr. T., in snelle vaart met zijn motorfiets het dorp Monlfoort door rijden en reed het 5-jarig zoontje van den heer B. aan, met 't gevolg, dat het kind op slag gedood werd. Het motor rijwiel werd door den veldwachter in beslag genomen en T. voorloopig in ar rest gesteld. GRONINGEN (V.D.) De landbouwer K. Olthof te Musselkanaal is van een voer koorn gevallen en aan de bekomen ver wondingen overleden. DE „GRAF ZEPPELIN". FRiEDRICHSHAFEN (V.D.) Alhier is een draadloos bericht ontvangen van boord van de „Graf Zeppelin", dat om 1 uur 20 (Midden Europeesche tijd) de Canarische eilanden werden gepasseerd. Het luchtschip zette koers naar. de Kaap Verdische eilanden. Volgens een mede deeling van de Hamburg—Amerikalijn vloog het luchtschip om 6 u 20 (M.E.T.) boven Rio d'Oro. VREESELIJKE DOOD IN DE BERGEN. PARIJS (V.D.) Een verschrikkelijke dood in het hooggebergte heeft een 15-jarige scholier- van de Polytechnische school le Bordeaux gevonden. Het jongemensch wilde een uiterst moeilijk te beklimmen bergtop bestijgen, welke in de nabijheid van Toulouse in de Pyreneeën is gelegen. Vlak bij den top kwam hij vallen en viel van een hoogte van 200 meier. Zwaar gewond bleef hij liggen tusschen 2 rotsblokken. Eerst na 5 dagen werd hij door een reddingsbrigade gevonden. Het mocht niet gelukken' den ongelukkige in het leven te behouden. AARDBEVING IN BELOETSJISTAN. LONDEN (V.D.) Eerst thans worden bizonderheden bekend omtrent de aard- bevingscatastrophe, welke Beloetsjistan heeft geteisterd. De telegraaflijnen zijn thans weer ten deele hersteld. 3 steden en honderden dorpen zijn van Donder dag tot en met Zaterdag door meer dan 200 aardschokken geteisterd. Tot nu toe worden uit het gebied van de ramp nog slechts 30 dooden gemeld, daar het 't grootste deel der bevolking gelukt zou zijn zich na de eerste vrij zwakke schoK- ken in veiligheid te stellen. De regeering heeft alle beschikbare vliegtuigen gecon signeerd ter vaststelling van de schade en teneinde de zwaar getroffen bevol king van levens- en geneesmiddelen te voorzien, aangezien de treinverbindingen nog wekenlang gestagneerd zullen zijn. ROTTERDAM, 31 Aug. GRANEN. Bui- tenl. prijshoudend. Meel f 10,50; Mais, La Plata f74; Russische Haver f6,70. ZADEN. Maanzaad f18 a f20; karwijzaad f 17 a f 18kodlzaad f10 a fll; mosterdzaad (geel) f 12 a f 15; Bpekweit, Danziger Oct.-afl. f7,10; Amerik.,, half Sept. verw. f9,40; Mandsjoerijsche, disponibel, f 9,25. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Eigenh. f 2,25 a f2,80, Brielsche f3 a f3,40, dito blau wen f2.50—2.80, Zeeuwsche bonten f3.25 —3.60; blauwe idem, Eerstelingen f2,80 a f3, Westl. zand, ronde 6—8 ct., dito lange 5—7 et., kleine 5—6 ct., aanvoer flink, vraag kalm. VLAS. Aanvoer 2400 K.G. bl. f 0,45 a f0,525; 2500 K.G. geel onverkocht; 1000 K.G. dauwrood f0,40, handel traag. VEE. Aanvoer 545 runde ren, le kw. 88—94, 2© kw. 75—82, 3q kw. 50—62; 285 kalveren le kW. 115—125, 2e kw. f 1—1.10; 3e kw. 80—95; 957 scha pen |of lammeren, le kw. 56, 2e kw. 54, 3e kw. 42, overj. lammeren 21—26, zuiglammeren f 19—25 per stuk; 1127 varkens, le kw. 44, 2e kw. 42, 3e kw. 40, Zouters 40—42. Aanvoer runderen: groot, 'handel traag, id. kalveren weinig, handel iets beter; id. schapen of lammeren flink, handel traag; id. varkens, truim, handel tagelijk. Binnenl. granen geen (ppteering. Coöperatieve Veiling Zierikiee Veiling van 28 Augustus. Blauwe druiven 31—33; p. pond; prui men, reine victoria 14—32; belle de lou- vain 14—28; reine claude 2e 20; blauwe wijnpruimen 11; tonne boerpruimen 20; peren, précoce 16; jutteperen 6—11; clapps 5—18; N.-Holl. suikerpeer 5—9; bonne chretien william 10; suikerperen 4—5; peer v. assem 2e 7; roode suikerij 6—11; valperen 1—9; beurre de merode 2e 3—5; appels, keswick 2—13; zoete ribbeling 9; signes tillish 1—18; transp. de croncels 5—13; bloemzoet 16; valap- pels 1—7; princesseboonen 15—26; snij- boonen 14—25; tomaten c 3—7; uien 4; per k.g.; eigenheimers f3.90; id. poters f 1.80p. 100 k.g.; selderij f 0.901; wor tels f5.70; peterselie f0.10; per 100 bos; witte kool f4—5.40; bloemkool f 1.50 8.90; savoije kool f5.50—6.60; roode kool f 4.20—7.50; komkommers f3.40—5.20; an dijvie f2.30; kropsla f2.90; meloenen f 14—26; perziken 2e f2—3; p. 100 st. WEERBERICHT. Hoogste barom st. 766,4 te Seydisfjord Laagste 746.8 te Ingö. V erwaoht tot den avond van 1 Sept. Zwakke veranderlijke wind, zwaar bewolkt met weinig of geen regen in het Noorden, in het Zuiden betrokken tot zwaarbewolkt met kans op regen of onweer, weinig verandering in tempe ratuur. Fietsers licht op. Yan 31 Aug.-l Sept van 8 21 a. 5.41 m. lSept-2 ,8.19,-5.48,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 5