ABONNEMENT: Maandag 31 Aug. 1931. zierikzeesche courant. ADVERTENTIES Inzending Advertentiën Uit Stad en Provlnole. FEUILLETON. LiBfda Int zicb niet dooien. Prijs p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. )er jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 82. Postgiro 187677. Zierikzeesche Nieuwsbode van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 uro. Uitarlljk 10 aar op dta dag aitgaal BINNENLAND. UITVOERING DER TARWEWET. Het Regeeringsbureau voor de uitvoe ring van de Tarwewet-1931 heeft een circulaire rondgezonden aan de belang hebbende organisaties, waarin o.a. het volgende wordt medegedeeld: Een bakker, die op 1 Sept. een hoe veelheid onvermengde tarwebloem of tarwemeel in voorraad heeft, zal te re kenen van dat tijdstip die bloem of dat meel slechts mogen aanwenden, indien hij die hoeveelheid vermengt met bloem of meel, uitsluitend bereid uit inheemscne tarwe. De hoeveelheid bloem of meel, uit sluitend bereid uit inheemsche tarwe, welke hij daarvoor zal moeten betrek ken, bedraagt 1/4 van de hoeveelheid onvermengde bloem of meel, welke hij in voorraad heeft. Is deze voorraad b.v. 100 balen, dan zal hij dus 25 balen bloem of meel, uitsluitend bereid uit inheemsche tarwe, moeten bijmengen. Hij behoeft dat uit den aard der zaak niet ineens te doen, en kan, wanneer zijn wekelijn- sche omzet b.v. 20 balen is, 16 balen onvermengde bloem met 4 balen bloem van inheemsche tarwe vermengen. Na ongeveer 6 weken aldus te hebben gedaan zal dus zijn voorraad van 100 balen onvermengde bloem zijn verbruikt. Een bakker kan ook volgens het hier onder staande voorbeeld handelen. Stel, dat zijn omzet per week is 200 balen. Hij kan dan het volgende meng sel maken: 100 balen bloem A (bloem van de voorgeschreven samenstelling) 80 balen ongemengde bloem; 20 balen bloem uitsluitend van inheemsche tarwe. Het staat echter dien bakker ook vrij den bij hem aanwezigen voorraad on vermengde bloem of meel, inplaats van te vermengen als hierboven bedoeld, te verbruiken op de volgende wijze: Gelijk bekend, mogen bakkers een hoe veelheid onvermengde bloem betrekken, gelijkstaande met 71/2 van hun om zet gedurende een bepaald tijdvak. Dit tijdvak is door den minister bepaald iop 6 maanden. Hieruit volgt dat de voor raad bloem B, welke de bakkers voor dit doel mogen gebruiken, niet grooter mag zijn dan hun geheele verbruik ge durende twee weken bedraagt. Zij, wier voorraad grooter is, moeten dus het meerdere gaan mengen als hierboven is aangegeven. Een bakker, die per week omzet 100 balen bloem a 50 k.g. mag dus per week 71/2 balen a 50 k.g. on gemengde bloem gebruiken. Heeft hij nu b.v. een voorraad van 75 balen onver mengde bloem, dan kan hij dus 10 we ken lang, elke week 71/2 balen van die bloem verwerken. Langs dezen weg kan de bakker dus ook zijn voorraad onvermengde bloem opmaken. Zoolang hij nog onvermengde bloem heeft, ontvangt hij natuurlijk geen bonboekjes om onvermengde bloem te kunnen betrekken. ZIERIKZEE. Ten behoeve van het ge meente-museum zijn ontvangen: van den heer A. Groeneveld de Kater alhier, in bruikleen, een groot zilveren horloge, einde 18e eeuw, in koperen kast, een zilveren lucifersdoosje en een volledig beenen domino-spel, beiden midden 19e eeuw. Van den heer J. A. v. Bloois te Dreischor: op karton gehechte ge droogde 'meekrapwortels (rubia tincto- rum, L.). Van dhr. J. J. de Bruijne al hier: een koperen regelstempel met hou ten heft, vertoonende het wapen van Zierikzee met het omschrift: „plaatse lijke commissie v. geneeskundig toevoorz. Zierikzee". Deze commissie bestond alhier van 1804—1861; voorts een vierkante tin nen noodmunt van Zierikzee uit 'het Spaansche beleg, met het wapen der stad en van Zeeland en het jaartal 1575. Van den heer C. de Looze alhier: een zilveren insigne van de bestuursleden der in 1921 opgeheven, alhier sedert 1845 bestaan hebbende vereeniging: „Socië teit tot Nut en Genoegen". Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, de heer S. van der Weijde, leeraar aan de Rijkskweekschool alhier; toegekend de eeremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, de 'heer J. Holm Az., concierge aan de R.H.B.S. al hier; idem aan L. v. d. Weel, opziener bij de Visscherijpolitie te Bruinisse; idem aan W. Bakker, typograaf bij de N.V. Stoomdr. v/h. Lakenman &Ochtman; idem in brons aan J. Corbeel, bediende bij dhr. M. J. Constandse te Zierikzee. De verjaardag van onze Koningin begon hedenmorgen met het gebruike lijk carillonconcert, dat welluidende klan ken over daken en buizen van onze stad uitstrooide en de traditie voortzette van ons oude klokkenspel, dat reeksen van jaren luister bijzette aan de feestdagen. Veel vlaggen werden reeds vroeg uit gehangen, terwijl de Lange Nobelstraat zijn versiering voor den avond in gereed heid bracht, wanneer honderden electr lampjes zullen gaan gloeien. STUKKEN RAAD ZIERIKZEE. Voor de vergadering van den gemeen teraad op Dinsdag 1 September komen o.a. de volgende voorstellen aan de orde: Extra aflossingen gasfabriek. B. en W. doen den raad toekomen een schrijven van de commissie voor de gas fabriek, waarbij op de in dit schrijven aangegeven gronden, wordt voorgesteld, twee extra jaarlijksche aflossingen a f6650 aan de gemeente uit te keer en en in mindering te brengen van de ka pitaalrekening, groot f 180050.—, onder voorwaarde, dat in volgende jaren, indien belangrijke herstellingen, voorzieningen of uitbreiding dit noodig maken, de jaarlijksche aflossing gedurende 2 jaren achterwege blijft. Aangezien onder de f 6650.— voorkomt een bedrag van f 1000 voor aflossing eener aangegane geldleening, groot f28000.—, achten B. en W, het gewenscht om de extra-aflossing te bepalen op f 5650.omdat bij gebruikmaking van de voorwaarden, om eventueel 2 jaar geen aflossing te doen, de gemeente de storting van de f 1000 voor haar reke ning zou krijgen uit den gewonen dienst. B. en W. stellen dan ook voor op de leening van f 200.000 aan het gas bedrijf verstrekt, twee extra aflossingen a f5650.— te doen en die gelden voor zoover het niet voor andere doeleinden noodig is, te beleggen op het Groot boek der 21/2 °/o N.W.S. Ombouw straatverlichting. B. en W. leggen den raad over een voorstel met bijlagen van de commissie voor de gasfabriek en straatverlichting, inzake het ombouwen van de tegenwoor dige straatverlichting. B. en W. kunnen zich met deze voor stellen vereenigen en geven den raad in overweging om de gascommissie te mach tigen tot het ombouwen der straatver lichting in druksto o tapparaten met moderne branders en de geraamde kosten hiervoor tot een bedrag van ten Uit het Engelsch van L. G. MOBERLY. 21 Nadruk verboden HOOFDSTUK XIV. l De tijdelijke secretaresse „Dat spijt mij. Ik had er vast op ge gekend, dat u mij hier, in een tehuis voor studeerende meisjes, van dienst zou kunnen zijn. Dat hadden ze ook in het (hotel gezegd". Er klonk groote teleurstelling in Henry Drake's stem. „Zou niemand van uW meisjes mij kunnen helpen?" Juffrouw Maitland, de directrice van het tehuis, glimlachte. Het flinke, sym pathieke gezicht van haar bezoeker stond haar aan en ze vond het jammer om hem te moeten teleurstellen. „Kijkt u eens", antwoordde zij. „Wij geven alleen maar huisvesting aan stu deerende jongedames, maar het is in algemeen niet onze taak om bemidde ling te verleenen bij het zoeken naar werk, daar zijn andere instellingen voors Maar wacht u eens", viel ze zichzelf in de rede, er schoot haar iets door het hoofd en ze zou het prettig vinden als ze den aardigen, ouden Australiër met zijn vriendelijk gezicht tóch nog zou kunnen helpen. „Ik weet natuurlijk niet", ging zij voort, „of zij het zou willen doen, maar wij hebben hier een meisje, hoogste f5500 op te nemen uit het uit- breidings- en vernieuwingsfonds van het gasbedrijf, met bepaling dat dit bedrag in 10 jaar in dat fonds zal worden terug gestort. HAAMSTEDE. In tegenwoordigheid van de nog zitting hebbende en nieuw benoemde raadsleden, verschillende ge meente-ambtenaren, enkele burgemees,- ters van (dit eiland, het dag-el. bestuur van Burgh, burgemeester en ambtenaren ter gemeente-secretarie van Etten (N. Br.), familieleden van den nieuwbenoem- den titularis en talrijke belangstellenden werd Zaterdagnamiddag j.l. Jhr. R. J. H. Q. R o 11 als burgemeester dezer gem. in buitengewone raadszitting geïn stalleerd. Na opening door den waar nemend burgemeester, dhr. C. Blom, lezing van het Kon. besluit der benoe ming en procesverbaal van beëediging, sprak dhr. Blom |0.m. het volgende: Wanneer ik thans ,als voorzitter dezer vergadering het wqord neem, doe ik dit met uiteenloopende gevoelens, eens deels met ieen gevoel van weemoed, als ik terug Idenk aan de 4-jarige periade, die achter ions ligt, en waarin tweemaal in deze (gemeente de droeve mare van het overlijden Van een hoofd der ge meente weerklonk, anderdeels gestemd tot vertrpuwen, als ik een blik sla in de toekomst. Ik feliciteer U, Jhr.Roëll, van harte met ,uw benoeming als burge meester van Haamstede en roep U (na mens de igansche burgerij eep. hartelijk welkom toe in onze mooie vooruitgaan de gemeente. Zij is rijk met natuur schoon bedeeld; (naast wei- en bouw landen vindt men boomgaarden, bosschen duin, strand ien zee. Zij is vooruitgaande; ik herinner hierbij ja an de voortdurende toename van het zielental, de electrifica- tie tot bijna in de uiterste hoeken, de krachtige prestatie der N.V. „Nieuw- Haamstede", die groote oppervlakten w.oesten grond cultureert, de binnenkort te stichten lagere tuinbouwschool en niet te vergeten de luchtverbinding Rotter dam—Haamstede, de attractie bij uitne mendheid. Maar, helaas moet ik er aan toevoegen, dat deze medalje ook een keerzijde heeft. Immers land- en tuin bouw, hoofdbronnen van bestaan in deze gemeente, verkeeren in een inzinkenden, kwijnenden toe-stand, en wat erger is, het perspectief kan piet gunstig genoemd worden. Wanneer genoemde bedrijven nog dieper moeten zinken, zal zich dat ongetwijfeld ,op de burgerij wreken en meerderen zullen worden meegesleurd, Burgemeester, er Zal dus veel van uw beleid worden gevergd om de financieel© balans in evenwicht te houden en het schip telkens in veilige haven te doen terug keeren. Wij kennen U nog niet en wetep dus niet, ,wat U voor onze gemeente zijn zal, maar wel weten wij, wat Ide gemeente voor U zal wezen. Als U een burgemeester kunt Zijn, die met vaste hand het roer harteert en recht op het goede doel aanstuurt, een burgervader, voor welken stand of wel ke richting ook, dan kunt U verzekerd zijn, van medewerking van dagel. be stuur, gemeenteraad, ja van de geheele burgerij. Wij gaan met hoop en vertrou wen de toekomst tegemoet. Moge de momenteel© belangstelling in deze met bloemen getooide raadszaal U voldoening schenken en U een prikkel zijn om uw ambt met lust en opgewektheid te aan vaarden. En n,u E.Achtb. Heer Burge meester is voor mij het ontroerend lOOgenblik aangebroken U het teeken uwer waardigheid te overhandigen; dit is (de tweedie maal, dat ik in deZe vier jarige periode deze plechtigheid moet vervullen. U houdt -het mij wel ten goede dat ik teen ©ogenblik in gedachten te- dat een paar dagen geleden voor haar examen geslaagd is en misschien heeft die wel lust om een tijdelijke betrekking te aanvaarden". „Zoudt u het direct kunnen vragen? Zooals ik zeg het is misschien maar voor een paar weken. Binnenkort verwacht ik een nichtje bij mij dat me zal kunnen helpen, maar ik heb zooveel correspon dentie, dat ik die onmogelijk alleen af kan". „Ik zal eens zien of juffrouw David son thuis is. De directrice stond op om de kamer uit te gaan, maar bij de deur bleef ze even staan en wendde zich aarzelend tot haar bezoeker: „Neemt u mij. niet kwalijk, maar...." „Ik begrijp al wat u zeggen wilt' viel hij haar glimlachend in de rede. ,„U wilt gaarne inlichtingen omtrent mij heb ben, nietwaar?" Juffrouw Maitland kreeg een kleur. „Ja, ik hoop dat u het mij (ten goede houdt, maar eerlijk gezegd wel. Ik ben niet verantwoord als ik een van ionze meisjes een positie laat aanvaarden bij eenvreemde", antwoordde zij verle gen. „Ik hoop dat u het niet als bewijs van wantrouwen in uw persoon zult op vatten". „Natuurlijk niet, u hebt volkomen ge lijk, dat u uw meisjes niet toevertrouwt aan iemand, die geen referenties kan ge ven. Maar u kunt naar mij informeeren bij den predikant van een van de mooiste dorpen van Engeland: Dominee Hewet son in Peldethley". De referentie scheen haar volkomen te bevredigen, ofschoon ze het adres toon heel zakelijk noteerde. Toen verliet zij de kamer om na enkele minuten in ge selschap van Oliver Davidson terug te keeren. „Zooals ik al half en half gedacht had", begon juffrouw Maitland, „wil juffrouw Davidson heel graag de positie van tij delijk secretaresse bij u aanvaarden, wan neer u haar daarvoor tenminste geschikt acht, want ze is eigenlijk voor socialen arbeid opgeleid, kinder- en armenzorg en dergelijk werk. Maar ze ook op de hoogte met stenografie -en machineschrijven". De Australiër keek het meisje een oogeriblik onderzoekend aan, toen glim lachte hij. „Ik ben er van overtuigd, 'dat Zij ge schikt is", verklaarde hij en daarop zich tot Olive wendend: „De vraag is nu maar ©f een dergelijk werk U aanstaat". „Het lijkt me heel prettig om een poosje administratief werk te hebben" antwoordde zij. „Ik ben enkele dagen geleden voor mijn examen geslaagd en ik denk dat ik er in mijn definitieve werkkring een heeleboel aan zal hebben, als ik wat kontooroutine opdoe. De kwes tie is alleen maar", voegde zij er be scheiden pan toe, „of meneer Drake wat heeft ;aan zoo'n halfbakken kracht als ik!" „U kunt overtuigd zijn, dat ik niet meer van U zal eischen dan U geven kunt", stelde Drake haar op zijn pret tige manier gerust. „U ziet er anders npg al intelligent (Uit, dus het loopt heusch wel los, en als juffrouw Maitland het goed vindt, zal ik U nu even in het kort vertellen hoe (de vork in de steel zit en waarpm ik een secretaresse noodig heb." „Mijn kamer is tot Uw beschikking", rugga en uw beide voorgangers in her innering breng. Beiden in de kracht van hun leven ons door den dood ontrukt, waren (niet alleen burgemeesters, maar ook vrienden der burgerij in den waren zin des woords. Moge dit ook gegeven zijn, biet voor een korte spanne tijds, maar voor tal van gelukkige jaren voor U en ,uwe gemeente. Moge deze ambts keten niet alleen hel symbool zijn van macht, maar ook van wijsheid, energie en beleid. In !de hoop en het vertrouwen, dat U een burgemeester moge zijn in den waren zin des woords, hang ik U dezen ambtsketting om. Dat de dr,uk daarvan U nooit te zwaar moge vallen en U dit onderscheidingsteeken moogt dragen met waardigheid en tot weder- zijdsche voldoening van U en ons. Moge het een stille getuige zijn van uw geluk en gestadigen bloei en vooruitgang on zer goede gemeente. Hiermede verklaar ik U als burgemeester van Haamstede geïnstalleerd. De burgemeester antwoordde hierop het volgende: Mijne Heeren, Waar ik voor de eerste maal van af deZe plaats het woord voer, daar gaan onwillekeurig mijne gedachten ,uit naar den man, die hog zoo kort 'geleden dezen voiorzittersstoel innam, en wil ik een enkel woord van 1diepgevoelde hulde wij den aan den (overledene, wien het welzijn der gemeente Haamstede Zoo zeer ter harte ging en wiens heengaan door allen zoo diep betreurd werd. Ik moge thans mijn eerbiedigen dank uitspreken aan Hare Majesteit de Koningin, wijl het Haar behaagd heeft mij in deze betrek king te benoemen en moet ik ook mijn erkentelijkheid betuigen jegens Hare raadsleden, voor het vertrouwen in mij gesteld. Ten 'Zeerste dank ik U, Mijnheer dte waarnemend burgemeester voor de har telijke woorden door U, mede namens de overige leden van den Raad, geuit. Zeer getroffen ben ik door de vriende lijke wijZe waarop een ieder mij is tege moet getreden. U allen kunt er van over tuigd zijn, dat ik mijn beste krachten zal wijden aan ide belangen dezer sehoo- ne gemeente en ik reken daarbij op den onmisbaren steun van ;allen, idie geroepen Zijn met mij te arbeiden. In het bijzonder doe ik een beroep op U, Mijnheer de gemeente-secretaris. Door strikte onpar tijdigheid hoop ik U aller vertrouwen te winnen. Mijne heeren, ik ben mij er ten volle van bewust, dat ik mijn verantwoorde lijk ambt onder zeer bijzondere tijdsom standigheden aanvaard. Want ook dez© gemeente ondervindt thans de nadeelige gevolgen van de wereldcrisis. Vooral de tuinbouw en in mindere mate de bollenetelt, -die 'zich beide in deze ge meente da laatste jaren zoo krachtig en hoopvol ontwikkeld hebben, maken thans zeer moeilijke tijden door. Gelukkig echter vallen er ook licht punten te constateeren. Naar ik vernam, neemt het vreemdelingenverkeer gesta dig toe, waartoe ook het dit voorjaar geopende vliegveld het zijne moge bij dragen. Het aantal personen, dat zich in deze om haar ongerept natuurschoon zoo geprezen gemeente kwam vestigen, overtrof verre de vertrekkenden. Verre Zal, dank zij' ide uitstekende samen werking met ide aangrenzende gemeenten en de steun van Rijk en Provincie, bin nenkort een tuinbouwschool verrijzen. Hoe het Zij, moge de moeilijke tijden spoedig door een gelukkiger tijdperk op gevolgd worden en moge deze gemeente, dank ziji aller eendrachtige samenwer king en met God's hulp in ruime mate zei juffrouw Maitland, terwijl zij op stond. „Ik heb nog een heeleboel te doen, zoodat U hier ongestoord met juf frouw Davidson kunt praten." „Ik heb iemand no.odig", begon meneer Drake, toen hij en Olive rustig iu de kamer van de directrice zaten, „die mijn correspondentie kan behandelen, wanneer ik afwezig ben, wat nog al eens gebeurt. Het spreekt vanzelf, dat ik U van alles op de hoogte zal brengen. En als ik er wel ben, moet U de brieven typen, waar van ik [u de punten opgeef. Verder de correspondentie behoorlijk en ordelijk opbergen, want nu ik er zelf voor zorg ontbreekt daar wel eens wat aan. Ik denk, dat u daartoe wel in staat bent, nietwaar?" Olive knikte. „Ik was al bang, dat u mij beschouwde als een ervaren parti culiere secretaresse", zei zij, „en dat ben ik absoluut niet!" „Ik heb geen ervaren secretaresse noo dig, alleen maar een ontwikkelde jonge dame, die mij wat werk ,uit de hand) kan nemen. Ik ben een paar dagen in Corn wall geweest en u hebt er geen idee van, wat een berg brieven ik bij mijn thuiskomst vond; ik heb hier een heele boel aangelegenheden in verband met mijn zaken in Australië af te wikkelen teen bezoek aan Engeland is zoo'n zeldzaamheid, dat ik daar alles uit moet halen, wat daar ,uit te halen is. En over een paar dagen moet ik weer op reis om een nichtje van mij op te zoeken tenminste, ik hoop, dat ik haar vind." „Bent u daar niet zeker van?" „Neen. Daar kan niet zeker van zijn, omdat ik haar absoluut niet ken. Het is heel goed mogelijk, dat er méér dan in groei en bloei toenemen. Ik twijfel er dan ook niet aan of Haamstede gaat een mooie toekomst tegemoet. En hiermede aanvaard ik, mijne heeren, het voorzitterschap van uwe vergadering. Daarna werd het woord gevoerd door den Burgemeester van het naburige Burgh, Idie den nieuwen titularis pok namens de aanwezige collega's een har telijk welkom toeriep, door burgemeester Bannink namens het vliegcomité, endoor den burgemeester van Etten, die dhr. Roëll ook namens dagelijksch bestuur en raad dezer gemeente geluk wenschte. De 'heer Roëll dankte voor het ge sprokene, waarna de plechtigheid, die in verband met de omstandigheden en ten genoege van den nieuwen burge meester een eenvoudig karakter droeg, was geëindigd. Onder 't genot van een verversehing bleef men nog eenigen tijd bijeen. Even willen wij nog aanstippen) de mooie bloemversiering in de hal van het gemeentehuis en het prachtige bloemstuk, een geschenk van de secreta rie te Etten. RENESSE. Zaterdagnamiddag ongeveer 31/2 uur, brak brand uit op de hofstede van den landbouwer Krijn Steur aan den Hoogenzoom. Een hooistapel van eenige duizenden k.g., een klamp ha ver, een strooklamp en een varkens hok, nog bijtijds ontdaan van 10 varkens, werden een prooi der vlammen. De be lendende kapschuur kon gelukkig door flink nat houden behouden blijven. Oor zaak onbekend. Verzekering dekt de schade. De te Haamstede gestationneerde nieuwe motorbrandspuit heeft nog goede diensten kunnen bewijzen, na de inmid dels uitgeschakelde brandspuit van Re- nesse. BROUWERSHAVEN. Woensdag '26 Aug. vergaderde de Raad dezer gemeente. Af wezig waren jde raadsleden C. W. den Boer, wegens idroeve familieomstandig heden en |dhr. P. Ringelberg, wegens on gesteldheid. Afwijzend wordt beschikt op, het verzoek van |den B,ond van Coöpr Suikerfabrieken, betreffende verlagingen van kaaigeldeh enz. voor bieten. Met de stem, van dhr. Priem tegen, wordt ad- haesie betuigt aan het adres van B. en W. van Bergen-op-Zoom, aan den Minis ter van Waterstaat, betreffende overbrug ging Moerdijk. In verband met een schrij ven van de P.Z.E.M. wordt besloten in de woning van het hoofd der openb. lagere school electr. licht aan te leggen en aan de installateurs prijsopgaaf aan vragen. Naar aanleiding van een schrijven van mej. wed. Vaal wordt 'besloten in het a.s. najaar achter haar woning over een lengte van pl.m. 18 M- rioleering aan te leggen. Eveneens wordt besloten een 2-tal havenlichten reeds ingaande 1 Sept. a.s. te ontsteken, zulks in verband met een ingekomen verzoek van de schippers en visschers. De ingezonden geloofsbrief van het raadslid J. Priem wordt accoord bevonden, zoo dat met alg. st. tot toe lating als raadslid wordt besloten. Den havenmeester zal gevraagd worden ,om enkele aangeboden baggeraker te gaan zien en rapport van zijn bevindingen uit te brengen. De gem.-rekening dienst 1930 wordt op advies der commissie van onderzoek z. h. st. voorloopig vastgesteld voor den gewonen dienst: in ontvang op 157938,401/2 en in uitgaaf op f63113,61, batig saldo f 4824,791/2; voor den kapi- een meisje bestaat, dat Prudence Camp bell heet." „Prudence Campbell.... wat een aardige naam!" „Ze is de dochter van mijn ztister, die ln Engeland getrouwd is en die ik sinds jaren uit het oog verloren heb. Overal heb ik vergeefs naar haar gezocht en toevallig hoorde ik ©enigen dagen ge leden, bij de familie waar ik in Cornwall logeerde, over een meisje sprekten, dat Prudence Campbell heet. Nu wil ik on derzoeken of deze juffrouw Campbell mijn nichtje is." „Het lijkt wel iets uit een roman", riep Olive (geïnteresseerd. „Ik hoop voor u, dat het werkelijk blijkt u nichtje te zijn. Wat zal] zij blij zijh. Ik zou het ten minste heerlijk vinden, als ik plot seling bezoek kreeg van een of anderen oom!" „Ik hóóp, dat ze blij zal zijn. Ik zal tenminste mijn best doen om haar blij te maken. Maar komaan, ik heb het J veel te druk om hier mijn tijd te ver- 1 praten. Ik zou het prettig vinden wan- neer u vanmiddag al bij mij in mijn hotel zoudt willen komen om mij door mijn correspondentie heen te helpen. j Olive voldeed gaarne aan den wensch van meneer Drake, wiens eenvoud en vriendelijkheid een prettigen indruK op haar gemaakt had en nog dienzelfden middag zat zij voor het schrijfbureau in zijn privé-zitkamer. Een stapel brieven lag voor haar en haar nieuwe chef nam ze een voor een op, schreef een paar j woorden onder eiken brief en gaf er een mondelinge toelichting bij. vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 4