ABONNEMENT: Woensdag 19 Aug. 1931. ziekikzeesche courant s ADVERTENTIE» Inzending Advertentiën Bekendmaking. BUITENLAND. FEUILLETON. LiBfdi Int zicb eist Uw zenuwen kalmeeren en Uit Stad en Provlnole. Prijs p. 3 maanden ƒ1.60, franco p. post 1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 82. Postgiro 187677. Zierikzeesche V8n 1—3 regels 60 ets., ven 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Uiterlijk 10 inr op dn dag v. aitgaal BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibki&zeb roepen op sollicitanten naar de met ingang van 15 September as. vacant komende betrekking van BRUGWACHTER der gemeente. Inlichtingen omtrent salaris enz, zjjn te bekomen bp den Havenmeester en op de Gemeente-Secretarie. De sollicitaties, die niet op zegel behoeven gesteld- te zjjn,. moeten worden ingezonden aan den Burgemeester vóór of op 25 Aag. a s. Zibrikzeb, den 18en Aug 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris. HET SPOORWEGONGELUK BIJ GöSS. Omtrent het spoorwegongeluk bij Göss wordt nog gemeld, dat Zondagnacht nog twee ernstig gewonde slachtoffers van het spoorwegongeluk zijn overleden. De justitie heeft het onderzoek reeds ter hand genomen. Het zal zich voor namelijk eoncentreeren ,op twee feiten, n.l. het telefoongesprek tusschen de sta tionschefs van Hinterberg en van Göss, waarbij ide laatste zou hebben meege- jdeeld, dat (de goederentrein reeds te Göss was binnengekomen, zoodat de chef van Hinterberg iden sneltrein liet door gaan. De (chef van Hinterberg deelde achteraf mede dat de telefoonverbinding zeer slecht was, zoodat hij den chef van Göss slechts met moeite kon ver staan. Het tweede punt, dat onderzocht zal moeten worden, is de vraag, waarom de goederentrein zoolang op de lijn voor het station Göss heeft stilgestaan, naar wordt meegedeeld wel 8 a 14 minuten. Al dien tijd stond het inrij-signaal op onveilig. Eerst toen Ide chef door de fluit van den locomotief opmerkzaam was gemaakt, liet hij den trein passeeren. Hij verklaarde, dat hij, zoodra hij het sig naal gehoord had, het sein op veilig had gesteld. Eenige menschen, die in de buurt van de spoorbaan wonen, verkla ren echter, dat de locomotief van den goederentrein minuten lang onafgebro ken had staan fluiten, zoodat zij er wakker van Zijn geworden. Men ver moedt nu, dat de chef van het station Göss |op !Zijn post heeft geslapen en eerst wakker is geworden, toen hij het fluiten van den locomotief hoorde. Hier door werd het signaal eenige minuten te laat op veilig gezet en werd de bot sing mogelijk. DE POSITIE DER ENGELSCHE REGEERING. Naarmate de Donderdag dichterbij komt waarop zoowel de generale raad van het vakvereenigingscongres als het na tionale bestuur van de arbeiderspartij bij eenkomen wordt het steeds duidelijker dat het lot van de regeering bijna inog minder van de oppositiepartijen afhangt, dan van de partij, waarvan de leden der regeering zelf deel uitmaken. Wanneer de vakvereenigingen de voorstellen der regeering afwijzen beteekent dit bijna zeker het einde van de regeering van MacDonald, nog vóór het parlement zal zijn bijeengekomen. Daarom weigert zoo wel MacDonald als Henderson in de ver- 17 Uit het Engelsch van L. G. MOBERLY. Nadruk verboden „Dat moet U niet zeggen. We noemen Engeland wel ons moederland, maar er zijn er genoeg bij ons, die van de* moeder maar een bedroefd klein beetje afweten. Ik ben zelf een geboren Australiër. Mijn vader is vóór zijn huwelijk geëmigreerd. Hij was een van de eerste pioniers; hij is er getrouwd en is er altijd gebleven. Mijn eenige zuster is hier jaren geleden getrouwd en sindsdien hebben we el kaar nooit weer ^gesproken. Er is anders nog heel wat voor mij te zien, hier in Londen! Die stad schijnt op iedereen die Engelsch spreekt, een geweldige aantrek kingskracht uit te oefenen!" „Ja, ik houd took heel veel van Londen; ik woon zelf in een heel eenzame streek". „Een eenzame streek? Dacht U, dat U hier in Engeland werkelijk weet wat dat is? Je kunt hier toch niet, zooals bij ons, weken achtereen reizen, zonder, practisch gesproken, een levende ziel te .ontmoeten?" „Neen, dat is hier inderdaad onmoge lijk", lachte ze. „De eenzame streek, waarover ik het heb, ligt zelfs aan den trein!" En zoo praatten zij gezellig voortover alles en nog wat en toen Nelly Hewet- son naar haar kamer ging, had ze het gevoel, dat Henry Drake een goede vriend was, dien ze al jaren kende. cenigde zitting van vakvereenigingscon gres en arbeiderspartij persoonlijk de regeeringsvoorstellen te komen toelich ten. Tegelijkertijd meldt de Parijsche cor respondent van de „Star", dat Baldwin zijn vacantieverblijf in Frankrijk .heeft afgebroken en naar Londen is terugge keerd. Men concludeert hieruit, dat de taak der regeering om een voor ieder aanvaardbaar bemiddelingsplan te vin den moeilijker is gebleken, dat men aan vankelijk dacht. De „Daily J?elegraph" meldt, dat alle parlementaire vertegenwoordigers der Labourpartij nog voor het bijeenkomen van het parlement speciale aanwijzing hebben gekregen voor het steunen van de regeering, aangezien de ontworpen maatregelen in socialistische kringen een zekere nervositeit 'hebben veroorzaakt. De „Daily Mail" waarschuwt voor een nog verder belasten van den middenstand die als basis van den economischen op bouw ongelukkigerwijs in gevallen van nationalen nood altijd de zwaarste lasten heeft gedragen; HET NIEUWE NEDERLANDSCHE PA VILJOEN TE VINCENNES GEOPEND. De opening van het nieuwe Neder- landsche paviljoen op. de Parijsche ten toonstelling is een eenvoudige en indruk wekkende plechtigheid geworden. Reeds langen tijd voor het begin was de groote hal stampvol. Men had ze met een over vloed van bloemen getooid. Tot op het laatste oogenblik was door allen gewerkt om de menschen te kun nen ontvangen. Het spreekt van zelf, dat de heer Moojen van alle kanten com plimenten in ontvangst te nemen had. De gasten werden opgewacht door een eerewacht van Baliërs, die ook in ide zaal zelve waren opgesteld. Maarschalk Lyautey was opzettelijk voor de opening overgekomen uit Lotharingen. Ook de Italiaansche commissaris-generaal, oudste van de buitenlandsche vertegenwoordi gers, had zijn vacantie afgebroken om er bij te zijn. Voorts waren er behalve jhr. dr. Loudon, jhr. mr. dr. Röell, commis saris van de Koningin in N.-Holland, jhr. mr. de Jonge, gouverneur-generaal van Ned.-Indië, oud-gen. Snijders, de voorz. van den Franschen senaat, het hooge per soneel van het gezantschap en consu laat-generaal en van het Fransche co mité voor de tentoonstelling, evenals de voornaamste leden van de Nederlandsche kolonie te Parijs. Vele heeren waren door hun dames vergezeld. Aan mevrouw de Jonge werden bloemen met oranje-lint aangeboden. De plechtigheid dankte bij zondere kleur aan de tegenwoordigheid van de Indische prinsen in hun statie dracht Het waren de kroonprins en een prins van Deli, een prins van Serdang en een zoon van idem Soesoehoenan van Solo. Toen de genoodigden zooveel mogelijk waren gezeten, nam mr. Fock het eerst het woord. Spr. begon met een terug blik op den zwarten dag van 28 Juni. Het geheele Nederlandsche volk werd door den brand getroffen. Mr. Fock schetste het Nederlandsche beleid jegens de inheemsche bevolking en de voldoe ning, die het eerste Nederlandsche pa viljoen in zijn bestaan van zeven weken had geoogst. Hij herinnerde aan het be zoek van de Koninklijke familie. Het verlies van de voor een groot deel on Den volgenden morgen ontmoetten zij elkander weer aan de ontbijttafel. „Het ;doet me plezier dat ik U zie", zei meneer Drake joviaal. „Ik ben blij, dat U niet tot die dames behoort, diel er de gewoonte op na houden om op hun kamer te ontbijten". Een poosje later vertelde hij, dat er de komende dagen niet veel van het bezichtigen van Londen zo,u komen, om dat hij voor zaken naar het Noorden moest. „Ik ben van plan om van de gelegen heid gebruik te maken om mijn zuster, waarvan ik gisterenavond verteld heb, en die in Yorkshire woont, te gaan op zoeken. Ik heb haar in geen vijf-en-tvvin- tig jaar gezien ik hoop, dat ik haar vinden rzal ik heb het adres, waar ze na haar trouwen gewoond heeft. We hebben elkaar volkomen uit het oog ver loren; Australië is ver weg en ik heb mijn heele leven hard moeten werken". „En als U lust hebt eens een kijkje te nemen in Cornwall, dan komt U bij ons logeeren", inviteerde Nelly hartelijk. „Het is er buitengewoon mooi". De vroolijke oogen van den ouden man schitterden van genoegen. „Wel, dat vind ik buitengewoon aar dig van U! Ik neem uw uitnoodiging dan ook mèt plezier aan. Ik wil dolgraag eens een kijkje nemen in Cornwall en niet minder graag kennis maken met uw man. Wanneer U zoo'n ouden ruwen bonk van een Australiër in uw huis wilt hebben, dan kom' ik hoor, en met veel genoegen ,ook!" HOOFDSTUK XI. Ruperts vraag. „Klaar!" Rupert Dane stond up van zijn vouw vervangbare kunstschatten werd in de geheele beschaafde wereld gevoeld. Den avond van 28 Juni zelf kwam het comité in vergadering "bijeen. Het be sloot, dat het tegenover Frankrijk den plicht had, niet bij de pakken neer te zitten. Daarom besloot 'het comité een stemmig tot den bouw van een tweede paviljoen. Spr. betuigde de Koningin den dank van het comité voor het beschikbaar stellen van haar verzameling, De Fransche overheid heeft alles ge- gedaan om de taak van ;het comité te vergemakkelijken en alle hinderpalen uit den weg te ruimen. Spr. dankte met name den Franschen minister van koloniën en maarschalk Lyautey, evenals het com missariaat-generaal voor alles, wat zij voor het comité 'hebben gedaan. Mr. Fock begroette daarop den Fran schen minister van koloniën, den Neder- landschen minister van buitenlandsche za ken, gezant Loudon, en den gouverneur- generaal van Nedierl.-Indië, die op weg is ter aanvaarding van zijn nieuwen post. Spr. stelde met leen enkel woord in het licht, idat Idit paviljoen niet met het vorige mag worden vergeleken. De tijd was kort en de moeilijkheden waren vele. Bijna allen, Idie aan de inrichting van het eerste hadden medegewerkt, ver leenden (opnieuw .onvoorwaardelijk steun voor ide organisatie van het tweede. Een bijzondere vermelding verdient de heer Moojen. De redevoering werd herhaaldelijk door warm applaus onderbroken en aan het slot langdurig toegejuicht. De muziek speelde het Wilhelmus, dat door de vele aanwezige landgenootten meegezongen werd. De Italiaansche commissaris-generaal sprak vervolgens in een met gloed voor gedragen toespraak Zijn bewondering uit. Jhr. mr. de Jonge beklom daarna het spreekgestoelte |om 'Zijn vreugde te be tuigen hierbij tegenwoordig te kunnen zijn ien met name den heer Moojen te prijzen om de wijze, waarop hij en de zijnen Nederlandsch-Indië op alle gebied een waardige vertegenwoordiging ver zekerden. Maarschalk Lyautey vond gevoelige woorden om op zijn beurt Nederland's Voortvarendheid te roemen, den Neder landsehen minister Van buitenlandsche za ken, den Nederl. gezant te Parijs en den nieuwen gouverneur-generaal te verwel komen en hoog op te geven van het Nederlandsche beleid in de OverZeesche gebieden in samenwerking met de in heemsche bevolking. Hierna werd de Marseillaise gespeeld. Minister Reynaud begroette eveneens |de booge Neder landsche 'gasten. Minister Reynaud begrootte eveneens de hooge Nederlandsche gasten. Ten slotte was het woord aan minister Beelaerts van Blokland, die hulde bracht aan Frankrijk voor wat het met ide kolo niale tentoonstelling presteerde en aan het Nederlandsche com.té. Vervolgens werden de Zalen bezocht. Bij het heengaan waren vooral de gou verneur-generaal en de Indische prinsen het mikpunt van de fotografen. BINNENLAND. NEDERLAND OP DE KOLONIAtfJE TENTOONSTELLING. H.M. de Koningin heeft aan het Ne- derlandsch Comité voor deelname aan de Internationale Koloniale Tentoonstel ling te Parijs doen weten, dat zij 'bereid is die voorwerpen uit 'haar Indische ver stoeltje en liep langzaam een paar pas sen achteruil. Er was iets fcriumfantelijks in den glimlach, waarmee hij zich van het doek wendde naar het meisje vóór hem. „Ik heb niet ide illusie, dat op de beeltenis niets valt aan te merken", zei hij, „maar ik heb in elk geval mijn uiterste best gedaan ien ik weet zeker dat wanneer ik er nog iets ;aan ver anderde, ik het alleen maar zou be derven". „Mag ik het nu eens zien?" vroeg Eva, terwijl zij opstond. „Het is gewoon een Tantalus-kwelling om weken achtereen te moeten poseeren voor een portret van jezelf, dat je niet eens mag zien". „Er zal wel niets anders opzitten, dan dat ik 'het je laat zien", .antwoordde jhij een beetje plagend, „maar je moet voor al niet denken, dat ik vind dat ik je recht 'heb laten wedervaren. Daar is geen sprake van!" Ze zette groote verbaasde oogen op, toen ze voor het schilderij stond. „Eva, de moeder van al wat leeft", las ze en verrukt keek het meisje naar haar eigen gezicht, naar haar eigen oogen, die baar van het doek aankeken. „Ik ben blij, dat ik op mijn Eva ge wacht heb'', onderbrak Rupert haar aan dachtige beschouwing. „Eindelijk heb ik dan toch de Eva geschilderd, die ik zoo lang in mijn droomen gezien had". De toon waarop hij sprak, joeg |haar het bloed naar het gezicht. Ze voelde dat ze nu onmogelijk zijn blik zou kun nen ontmoeten. Ze keerde zich daarom snel om, alsof zij haar plaats ,op het kleine podium weer wilde innemen. Maar Rupert legde zijn hand op haar arm en trok haar dichter bij het schilderij. v „Ik ben blij, dat ik op je gewacht zameling, welke daarvoor in aanmerking komen, aan het Nederlandsche Paviljoen in bruikleen af te staan. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noorde lijk Overijssel schonk voor den bouw van het nieuwe Nederlandsche Paviljoen op de tentoonstelling te Parijs aan het Nationaal Steuncomité een bedrag van f100 en de Kamers van Koophandel te Amsterdam en Den Haag hebben aanzien lijke bedragen in het vooruitzicht ge steld voor den bouw van het Nieuwe Nederlandsche Paviljoen te Vincennes, DE RIJKSMIDDELEN. De opbrengst van de Rijksmiddelen (hoofdsom en opoenten) over de maand Juli 1931 bedroeg f36 694 281, tegen f 41.778 891 over de maand Juli 1930. Het één twaalfde gedeelte der raming over het geheele jaar bedraagt f 39.158.020. We laten hieronder volgen de op brengst over de eerste zeven maanden van 1931, vergeleken met die over de eerste zeven maanden van 1930. Grondbel. f Pers. Bel. - Ink. Bel. - Yerm. Bel. - Div. en T. - Inv. recht - Stat. recht - Zout Geslacht Wijn Gedistill. Bier Suiker Tabak Goud, rilv. - Zegelrecht - recht - Succ. recht - Domeinen - Staatsloterij - Loodsgeld. - 1931 7.683.945 f 6 329 671 - 55.222 176 - 9 235.119 - 11 761 102 - 36 253 019 - 1 890.991 - 1.244.805 - 5 151.081 - 1 252.739 - 21 677.151 - 7.585 019 - 29.328 588 - 17.754.710 - 495 084 - 15.295 033 - 9.160 290 - 26 722 397 - 2.645.949 - 413.160 - 2.506.947 - 1930 17 295.182 15.067.997 56.878.277 9.475.316 12.227 696 39.995.049 2.443.974 1 294 550 6.824 769 1 372.624 20.716.081 8.673.466 29 604 582 16.734 516 626.231 15 916.793 15.941,302 24 552 865 2.662 873 411 542 2.805 658 f269.608.976 f301.521.343 De opcenten ten bate van het Lee- ningsfonds gayen over Jnli 1931 een opbrengst van f4 710.253, tegen een bedrag yan f5 518.897 in Juli 1930. De inkomsten ten bate yan het „Wegenfonds" gayen oyer Juli 1931 een opbrengst yan f 926 071. Rijwielbelasting f 3.367 762. ■vAHiiiiiAn komen tot rust worden daarbij tevens gesterkt door het gebruik van MIJnhardt's Zenuwtabletten (Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. ZIERIKZEE. Bij gunstig weer zal door het Harmoniegezelschap „Crescendo" van Dreischor, Zaterdag 22 Augustus a.s. des avonds half negen, in de tent in het Havenpark, een concert worden gegeven, waarop het volgende programma zal wor den uitgevoerd. 1, Steadfast and True, marsch; 2. Ouverture; 3. Caprice sur Nor- ma; 4. Sangue Carnico, Vals de Concert; 5. Heinzelmannchens Wachtparade. Pauze 6. Ouverture; 7. Scène et Air de l'opéra „Luisa idiMontfort". Solo pour Clarinette heb", herhaalde hij zacht. „Je hebt zoo veel voor mij gedaan, zoo oneindig veel meer dan poseeren. Weet je dat wel?" „Och kom", antwoordde zij verlegen. „Ik ben blij, dat je wat aan mijf hebt ge had, maar voor zoover ik weet heb ik toch heusch niets anders v,oor je ge daan dan geposeerd". „Het is inderdaad zooals je zegt: voor zoover je weet". Rupert's hand rustte tnog steeds op haar schouder, toen hij vervolgde: „Maar ik wilde zoo graag, dat je wat dieper keek. Ik zal je uitleggen wat ik bedo.el, als je tenminste geduld hebt, om naar mij te luisteren". „Geduld?" Eva keek op, maar toen zijn blik de hare ontmoette, sloeg zij haar oogen snel (neer. „Hoe bedoel je dat? En wat wil je me uitleggen?" Zij sprak zonder zich eigenlijk bewust te zijn van wat ze zei. Het was of Ide aanraking van Rupert's hand op haar schouder haar belette helder te denken. „Ga rustig zitten, dan zal ik je alles verklaren", antwoordde hij glimlachend, terwijl hij haar naar den divan voerde, die tegen den muur stond. „Heb je hee- lemaal niet gemerkt, wat een prikkel bare, ongevoelige, hatelijke kerel ik was, toen je me leerde kennen?" „Neen, nooit", lachte zij. „Al die eigen schappen, Idle je daar opnoemt, heb ik nooit bij je kunnen constateeren!" „Dat bewijst niet, idat ik ze niet bezat. Neen, trek je hand nu niet terug. Als ik je hand vast houd, valt het mij gemak kelijker je alles uiteen te zetten....". En 'hij drukte haar hand, die hij on der het spreken in de zijne had geno men, steviger. Zij bloosde weer, maar trok haar hand niet terug. 8. Suite-BalJet; 9. Feestklanken; 10. Fi nal e. ELLEMEET. Openbare vergadering van den raad dezer gemeente, gehouden op 17 Aug. Voorzitter de burgemeester. Te genwoordig alle leden. Na mededeeling van enkele ingekomen stukken volgt be handeling der rekening over 1930 der haven bij Kloosternol, welke, na korte bespreking, wordt goedgekeurd met in ontv. f 10216.095 en in uitg. f 4280.12*, ba tig slot f 5935.97. Alsnu volgt goedkeuring der rekening over 1930 van het Burger lijk Armbestuur, onder voorwaarde, dat nog niet betaalde landpachten over 1930 alsnog invorderbaar worden vermeld. Over de gemeenterekening 1930 zegt de commissie van onderzoek hij monde van dhr. A. P. v. d. Weijde, dat in den tegenwoordigen tijd van bezuiniging wel eens gesproken mocht worden over sub sidies, b.v. die van het „Groene. Kruis" en het ziekenhuis, verder dat de nota van 't schilderen, der paaltjes van de begraaf plaats hoog is en hij vraagt inlichtingen over de post van f5 voor P. v. Huizen, voor regeling klok verlichting. De voor zitter zegt dat bespreking subsidie's nu niet bij deze rekening thuis behoort, maar bij de begrooting, waarop dus ?iu niet verder behoeft te worden ingegaan; de nota van den schilder is naar het oordeel van B. en W. niet te hoog daar er veel werk aan geweest is en de be looning voor v. Huizen voor het ver zetten der klok meer dan 2 maal per maand is in 't belang der |gem. en ook voor haar rekening. Hierop wordt deze rekening met alg. st. vastgesteld met aan ink. f21060.05, uitg. f19486.725 en 'batig slot ad f 1573.325. Tenslotte stellen B. en W. voor de op de begrooting van dit jaar uitgetrokken som als f40 sub sidie aan het muziekgezelschap toe te kennen, daar het met die ver. tegenwoor dig best gaat en de leden geregeld de repetitie's bezoeken-. Nadat dhr. v. d.' Weijde heeft opgemerkt, dat het gezel schap niet veel beteekent, waartegenover dhr. Gast toekenning van de subsidie -krachtig bepleit en zegt geheel met de meening van B. e n W. te kunnen mee gaan, wordt het voorstel van B. en Wi. met alg. st. aangenomen. Nadat nog- is aangeboden de gemeentebegrooting voor het jaar 1932 en de voorzitter met enkele woorden afscheid neemt van het niet meer terugkeerend lid Geleijnse, wordt de vergadering gesloten. S1RJANSLAND. Zondag 1.1. waren al hier verschillende perceelen weer tot laat in den avond van electrisch licht ver stoken. Het treft wel, 'dat dit in korten tijd meerdere malen voorkomt,- Voor sommigen die op den dag- gebruik ma ken van electriciteit is de storing ver velend en vooral voor degenen, die Zon dags juist den tijd vinden om van hun radio te genieten, doch, indien Zulks op. het net ingeschakeld is, dit genot dan moeten missen. Het is te 'hopen dat de storingen zich tot een minimum zullen beperken en mocht zulks toch voorko men, dat dan het- euvel binnen zeer korten tijd verholpen zal worden. SCHERPENISSE. Van- de^ pl.m. 26a aan- sluitbare perceelen in deze gemeente zul len er nogeveer -180 licht betrekken van de P.Z.E.M. Naar men bij geruchte verneemt, zal op den dag, wanneer de P.Z.E.M. licht aan deze gemeente verstrekt, dit feit «enigszins feestelijk gevierd worden. De ihuziekver. „Eendracht" zal daarbij zijne medewerking verleenen. Op den hoek Lagemaï-kt—Langeweg „Toen ik hier voor het eerst kwam", vervolgde Rupert, „dacht ik, dat ik nooit meer zou begeeren pm intiem contact te hebben met een van mijn medemen- schen en vooral met een vrouw. Een vrouw heeft mij veel verdriet gedaan, of beter gezegd leen man had haar over reed om mij in den steek te laten. Het was zijn schuld. Neen, het was Violet's schuld niet. Arme Violet! Het was in elk opzicht de schuld van Nigel Ban nister. „Nigel Bannister?" riep Eva ohthlitst. Rupert keek haar verwonderd aan. „Aan je toon te oordeelen, schijn je hem te kennen!" zei hij verbaasd. Eva werd zich bewust, dat zij zich versproken had en ze poogde zoo voor zichtig mogelijk haar fo,ut te herstellen. „Ja, die naam' kwam mij bekend voor", antwoordde zij aarzelend. „Was hij niet gewond... bij het spoorweg ongeluk? Ik geloof in verband 'daarmee den naam gehoord of gelezen te hebben". „Dat kan uitkomen". Hij ging grif 'op haar handig gevonden uitvlucht in. „Hij is ternauwernood aan "den dood ónt- snapt. Hij was ernstig gewond" voeg de hij er haastig aan toe, bang als hij was, Mat hij iets zou laten ontvallen over het aandeel, Mat hij in Bannister's, redding had gehad. „Hij heeft ©en poos je in het ziekenhuis in Transfield ge- waar is hij -nu? Ligt hij nog in het ziekenhuis of...? Meer (durfde ze niet vragen. „Neen hij is op het oogenblik in het buitenland, maar ik weet niet voor hoe» lang". „Goddank", wilde zij uitflappen, miar ze hield zich tijdig in. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 4