Zierikzeesche Nieuwsbode HEVEA ABONNEMENT: Vrijdag 14 Aug. 1931. zierikzeeschucourant. «ftétSgBkÏSJH?S& ADVERTENTIEN inzending Advertentiën DRANKWET, BINNENLAND." FEUILL E TÖN7 Liflfdü Int zich niet Uit Stad en Provlnole. Smetten, Doorzj{{en Stükloopen der Huic ÉÉPIIROL Prijs p- 3 maanden ƒ1.60, franco p. post ƒ1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 6 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 82. Postgiro 137677. van 1—3 regels 60 ets., van 6 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ct». per regel. Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit- gave vóór 10 ure. UitarlIJkIO aur op du dag v. aitgaaf BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Ziirikzse brengen ter openbare kennis, dat op 11 Augustus 1931 bij hen is ingekomen een verzoekschrift van JOHANNES VER SCHUUR, van beroep metselaar, wonende te Zierikzee, om verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, in de navolgende localiteitende beneden voor- en achterkamer van het per ceel, kadastraal bekend gemeente Zierikzee sectie B. no. 333, plaatselijk gemerkt D 501 en gelegen aan de Nieuwe Haven aldaar.^ Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan ieder tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezwa ren bg Burgemeester en Wethouders in brengen. ZiiRiMES» 12 Augustus 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. C. A BA.NNINK Burgemeester. P. F. WITTERMANS, Secretaris //cA t/oope/2ci i/zersfer/c UITVOERING TARWEWET 1931. Het secretariaat der Gewestelijke Tar- weordanisatie deelt ons het volgende mede: Zeer tot onzen spijt hebben enkele bladen in onze provincie de tendensi- euze mededeelingen en berekeningen over de tarwevoorraden ,uit het Handels blad overgenomen, omdat hierdoor een voorlichting wordt gegeven, die weinig objectief is. Dat er onderscheidene moei lijkheden te overwinnen zijn geweest, weet ieder, doch dit was van den aan vang af te verwachten; t.z.t. zullen daar over de noodige mededeelingen aan de leden worden gedaan. Het heeft geen zin om op de berekeningen in te gaan. Alleen willen wij opmerken, dat tot op heden uit Zeeland zijn verladen 5260 ton tarwe. Wanneer de afname verder verloopt als zich thans laat'aanzien, leert een eenvoudige berekening, dat de oude voorraad spoediger zal zijn verbruikt dan het Handelsblad wil laten voorkomen. Er is thans een regeling getroffen met de handelaren, dat de partijen, die nog op de boerderijen aanwezig zijn, zeer spoedig zullen worden overgenomen en op de gebruikelijke wijze aan de land bouwers betaald. Dan is precies na te gaan hoeveel oude tarwe voor levering in aanmerking komt. Wat de nieuwe oogst betreft kan vol staan worden met de mededeeling, dat iedere berekening willekeurig is en op gezet kan worden, zooals men zelf ver kiest, aangezien omtrent de oogstresul- taten nog niets bekend is. Zooals de stand in Zeeland laat aanzien, is de verwachting, dat de oost beneden het normale zal zijn. Ongerustheid over de afname oogst 1931 behoeft er dan ook voorloopig niet te bestaan en de landbouwers worden aangeraden geen onberaden stappen te doen, doch de mededeelingen van het bestuur der gewestelijke organisatie af te wachten. In elk geval is het gewenscht om niet (direct tot afdorschen over te gaan, doch (de tarwe in de hoop te laten uit- zweeten, waardoor ze beter geschikt is voor de meelmolens en ook beter be waard kan worden. Tegen 1 September hoopt het bestuur meer uitvoerige me dedeelingen aan de leden te kunnen ver strekken. Van kracht blijft, dat ieder landbouwer ieder kwartaal y* van zijn Uit het Engelsch n van L. G. MOBERLY. 45 Nadruk verboden. HOOFDSTUK IX. In het atelier. „Het begint <er al aardig op te lijken, Juffrouw Campbell, en ik kan niet dank baar genoeg zijn, dat U zich in dien trein bevond! Anders zou ik nooit mijn ideale Eva gevonden hebben!' Eva schrok. Zij zat op een klein po dium, in gedachten verzonken, terwijl Rupert telkens kleine penseelstreken aan bracht op het doek, dat voor hem op een ezel stond. Zij had maar vaag luisterd, naar wat hij zei, totdat zij plot seling opgeschrikt werd door zijn woor den: „mijn ideale Eva". Zij bloosde hevig. „Mijn ideale Eva!" Natuurlijk kon hij haar daar niet mede bedoelen, hij kende immers haar werkelijken naam niet. Zijn woorden hadden op niets anders be trekking dan op haar beeltenis, waaraan hij met zooveel inspanning en toewijding werkte. „Mijn ideale Eva". Zij voelde haar hart sneller kloppen. Hij had het met zoo veel vuur gezegd, dat zij voor een oogen- blik vergat, dat zij voor hem niets meer beteekende dan een bijzonder geschikt model voor een Werk, waarvan hij groote Verwachtingen had. voorraad zal kunnen afleveren en de bedrijven beneden 1 H.A. de geheele voor raad in één kwartaal. Een regeling is in voorbereiding, dat degenen, die om welke reden ook hun le en 2e jk' wartaal aan de handelaren op de voorwaarden, door de G.T.Z. te stellen, willen overdragen, daartoe ge legenheid verkrijgen. Kortom, laat voorloopig alle berekenin gen voor wat ze zijn, wacht de mede deelingen van het bestuur af en laat U niet verontrusten door sensatieberich- ten. ZIERIKZEE. Ten behoeve van het ge meente-museum zijn geschonken door de erven van wijlen mej. C. J. Bethe: een an tieke vrouwenmuts en eenige oude gar nituren van dameskleeding; door mej. de wed. W. van Westen—Poleijeen Zuid-Bevelandsche kaphoed. Naar 'de Grondwet meldt, is de nieuwbenoemde burgemeester van Haam stede, jhr. R. J. H. Q. Röell sedert 15 September 1919 werkzaam ter secretarie der gemeente Etten en Leur. Jhr. Röell, die pl.m. 30 jaar ,oud en ongehuwd is, vertoeft op 't oogenblik in Tunis (N.-Afrika). Zijn vader, woon achtig in 's-Gravenhage, is gepension- neerd luit.-gen., voordien gouverneur der militaire Academie te Breda. Wanneer de installatie zal plaats hébben is nog niet bekend. OOSTERLAND. De milicien J. J. M. Beije alhier, thans te Biergen op Zoom, is 1 Aug. j.I. bevorderd tot sergeant bij de administratie der rij'wieltroepen. STAVENISSE. Vanwege de afd. Tholen enz. van het C.G. voor Kinderh. en Va- cantiekolonies worden dezer dagen we der 3 kinderen uitgezonden naar de Va- cantiekolonie „Het Rivierhuis" te De Steeg bij Arnhem. Door den heer H. J. Dorst alhier is, naar aanleiding van zijn 70 jaardag op 9 Juli 1.1. een verguld zilveren medaille met inscriptie geschonken voor het vaan del van het Muziekgezelschap „O. B. K." alhier. SCHERPENISSE. Dat er alhier veel aardappelen voor het binnen- en buiten land verladen worden, blijkt wel 'nier- uit dat er in de maand Juli 60 schepen zijn verladen met een totalen inhoud van ongeveer 26000 H.L. Met de werkzaamheden aan den to ren is deze week een aanvang genomen. Aan de achterzijde zijn de verschillende plaatsen, waar de leien wegwaren, aan gevuld, terwijl aan de voorzijde de helft nu is weggenomen om door nieuwe te worden vervangen. Een kommies, die deze week de wacht hield of ieder rijwiel van een geldig belastingmerk was voorzien, hield twee fotografen aan, wier rijwielen daar van niet voorzien waren. Terwijl de ambtenaar met iemand stond te praten zag een fotograaf, kans 2 geldige rij wielplaatjes vast te- krijgen. Toen hij den beambte later er opwees dat 'hun rijwiel voorzien waren van een rijwiel plaatje, kon hun dit niet meer baten en moesten beiden toch de boete be talen. ZIERIKZEE, 13 Aug. Door den Kanton rechter zijn op 5 Aug. j.I. veroordeeld wegens overtreding der: Motor- en rij wielwet: A. v. Y., 19 j., landb.knecht te Kerkwerve, fl b. s. 1 d. h.; A. A. F., 30 j., motor- en rijw.hersteller te St.-Philipsland, bij verst., f0.50 b. s. 1 h.; J. B., 33 j., chauffeur te Zierikzee, bij verst., f5 b. s. 3 d. 'h.; A. A. F., 30 monteur-expediteur, te St.-Philipsland, bij verst., f2 b. s. 1 d. h.; L. L., 25 autoreparateur te Zzee, fl b. s. 1 h.; W. J. S., 21 j., timmerman te Zzee, f0.50 b. s. 1 d. h.; G. d. Wi., 38 autobusondernemer te Zzee, fl b. s. d. h.; H. V., 14 j., te Haamstede, geen straf. Visscherijwet: J. K., 31 j., los werK- man te Zierikzee, bij verst., f2 b. s. d. h.; L. K., 43 j., id. id. fl b. s. 1 h.; C. K., 24 j., id. id. fl b. s. 1 d. J. S., 53 j., los w rkman te Zzee, X f3 b. s. 2 X 3 d. h.; A. v. V.,38 visscher te Zzee, bij verst., f3 b. 3 d. h.; J. K., 32 j., los werkman te Zzee, bij verst., f2 b. s. 1 d. 'h.; C. K., 24 j., los werkman te Zzee, fl b. s. 1 d.h. Algemeene PolitieverordeningA. K., fruitkweeker te Haamstede, f4 b. s. 2 h.; L. v. d. H., 19 j., landbouwer te Klaaswaal, 2 X f5 b. s. 2 X 5 d. h.; H. J. v. d. L., 35 j., koopman te Nij megen, bij verst., f5 b. s. 3 ,d. h.; J. Z., 14 j., en C. Z., 13 j., beiden te Burgh, geen straf. Leerplichtwet: M. P. R., 42 j., los werkman te Zzee, 2 X f5 b. s. 2 X 2 d. h. Het reglement op de wegen en voetpaden: S. F., 46 j., land bouwer te Zzee, f5 en f 10 b. s. 2 (X 3 d. h. Jachtwet: J. v. d. V., 45 j., klein landbouwer te Dreischor, f 1 b. s. 2 ,d. h. Wapenwet: P. L. v. d. V., 21 j., ar beider te Haamstede, f5 b. s. 5 d. h. BoterwetE. B., 54 j., landbouwer te Renesse, f25 b. s. 10 d. !h. Wegpns loo- pen over een anders grond: C. Z., 13 j., te Burgh, geen straf. Wegens straat schenderij: J. W. d. G., 16 j., te Ooster- land, 1 m. t.s. voorwaardelijk; P. J. K., 14 j., te Oosterland, berisping. Zij herstelde zich spoedig en zei een weinig aarzelend: „Ik ben blij, dat ik U van dienst kan zijn; nu ik dan toch eenmaal in dien ongelukstrein moest zitten, mag ik nog blij zijn, dat ik ergens terecht gekomen ben, waar ik mij nog nuttig kan maken". „Nuttig? Alsof dat het goede woord is! Het resultaat dat ik nu bereikt heb, heb ik alleen aan U te danken. Ik be schouw dit schilderij als het beste, dat ik tot nu toe gemaakt heb. Natuurlijk is het heel goed mogelijk, dat ik mij ver gis", ging hij voort, terwijl hij een paar passen achteruit liep en het doek met een critischen blik bekeek, „een kunste naar heeft nooit een onpersoonlijk oor deel over zijn eigen werk, maar toch heb ik het sterke gevoel, dat ik nog nooit zoo iets goeds geschilderd heb. Neen, U mag het nog niet zien", voegde hij er snel aan toe, toen hij zag, dat zij aanstalte maakte om op te staan. „U mag het niet zien, voor het heelemaal af is, voordat ik alle ruwe kantjes er van heb afgeslepen, zooals mijn zuster het afwerken van een schilderij noemt", „Uw zuster? Ik wist niet, dat U zuster had". „Waarom zou Ik géén zuster hebben, antwoordde hij lachend. „Ik heb een ge trouwde zuster en twee broers. Mijn een© broer is in Nieuw-Zeeland, de andere in B-ritsch Columbia. Maar mijn zuster is in Engeland gebleven; ze woont in een dorpje in Cornwall". Eva zweeg. Rupert's mededeeling om trent zijn zuster had haar onaangenaam getroffen. Zij had altijd gedacht, dat hij alleen stond, omdat hij zoo volko men geïsoleerd leefde. En ze voelde bij intuïtie, dat het de moeilijkheid om haar RECHTZAKEN, verzacht en geneest men met Dacua 30-60 to 90 et Tub* fii Bi) Apoth. co Droglitet ONDERWIJS. ZIERIKZEE. De heer K- de Oude van hier is met ingang van 1 November a.s. benoemd tot onderwijzer aan de Chr Nationale School te Zandtange, gemeente Mussel (Gr.). Bij de le Rotterdam gehouden hoofd akte-examens slaagde o.m. de heer I. Gakeer te Stavenisse. Bij de te Rotterdam gehouden hoofd akte-examens slaagde o.a. de heer W. Dane te Nieuwerkerk. KEURING VAN DEKHENGSTEN. Bij beschikking van den minister van fcinnenlandsche zaken en landbouw, is bepaald, dat de gewone keuring van tot dekking bestemde hengsten in het najaar 1931, welke alleen door de Stamboek- commissie zal geschieden, zal worden gehouden op (alleen voor type trekpaard) Dinsdag 27 October te Zierikzee. TARWEWETTEN IN HET BUITENLAND In Frankrijk is het maalpercentage voor inheemsche tarwe met ingang van 25 Juli vastgesteld op 90 o/o. In Duitschland zal het maalpercentage met ingang van Zaterdag a.s. worden verhoogd van 60 tot 97 o/0. In Zweden is een regeling getroffen, dat de Tarwe-centrale volgend jaar het zich nog in handen der boeren bevin dende restant van den ouden -oogst in Juni en Juli in ééns zal afnemen tegen een vasten prijs. I KERKWERVE, 10 Aug. Ten overstaan van notaris Van 't Haaff werden beden alhier voor den heer L. Hendrikse, pu bliek verkocht: varkens voor f71, f75, f66, f83, f85, f 89, f65, f56, f 60, f75, f82 en f70. NIEUWERKERK, 11 Aug. Ten overstaan van notaris Van 't Haaff werden heden alhier, voor den -heer M. J. W. Boogerd publiek verkocht: paarden voor f305, 175, f370, f375, f345 en f310; paard met veulen voor f446; koe voor f256; kalf vaars voor f246; ossen voor f161, f140; vaarzen voor f161, f 181, f155 en f128; kalvers voor f86 en f59; varkens voor f40, f35, f41 en f40. OUD-VOSSEMEER. Door notaris D. v. d. Velde te Tholen werden alhier ge veild ten verzoeke van den heer G. van Tilbeurgh te Capelle (België): 4 per- ceelen tarwe in den Hekkep older onder Oud-Vossemeer en 1 perceel maanzaad in den Broekpolder ,onder Tholen. Voor de geboden prijzen werden de perceelen niet gegund. De hoogste bedragen per gemet voor de tarwe was f66—80. geheim te bewaren, zou vergro,oten, wan neer zij met 'zijn familie in contact kwam. „Maar het geeft toch niets em daarover te piekeren", dacht ze en ze vroeg „Uw zuster komt U zeker wel eens opzoeken, nietwaar?" „Zoo nu en dan. Haar man is dominee en zij kan thuis en in de parochie zoo slecht gemist worden. Zij is zoo iets als 'de assistente van haar man en altijd aan het werk, voor zieken en armen. O, ze is een schat, eenig in haar soort. Ik hoop, dat U haar eens zult ontmoeten ze heet Hewetson, Nelly Hewetson". Het vooruitzicht van een dergelijke ont moeting trok Eva niet bijster aan. „Een vrouw", dacht ze, „merkt veel vlaggei dan een man, dat er iets onna tuurlijks in den bepaalde situatie is... en vrouwen trachten je altijd uit te hoe ren I" Het gesprek met Rupert had haar ang stig gemaakt en ze voelde voor een hef tig verlangen bij zich opkomen om den schilder alles te bekennen. Maar telkens liet haar moed haar op het beslissende oogenblik in den steek. Ze kon voor zich zelf niet uitmaken of 'ze tegen de bekentenis opzag, omdat ze haar schaamte niet kon overwinnen, of ,om de onzekerheid hoe de schilder het verhaal van haar bedrog zou op nemen. Deze gedachten kwelden haar, toen zij op een zonnigen middag over de heide tusschen Marchmere en Trans- field zwierf. Zij "was zoo door haar overpeinzingen In beslag genomen, dat zij voortliep, totdat zij na een heelen tijd tot haar grooten schrik bemerkte, dat zij zich bevond op de helling, die zich in Transfield als High Street voorzette. VERKOOPINGEN, ENZ, KERKNIEUWS. ZONNEMAIRE. Mej. K. Boot, organise der Ned. Herv. Kerk, heeft tegen 1 Oct. als zoodanig ontslag aangevraagd. Tot nu toe 'hebben zich 7 gegadigden aange boden. Wetenschappelijke Berichten. MEVR. BLAVATSKY 1831-1931. Dit jaar is het een eeuw geleden, dat Mme. H. P. Blavatsky, de grondlegster der moderne theosofie, geboren werd. Dit feit is door verschillende vereenigingen en afdeelingen der Theosofische Bewe ging over de geheele wereld herdacht. Helena Petrona Blavatsky stamt af van een Russische patriciërs-familie. Ze werd geboren te Ekaterinoslaw aan de oevers van de Dnjeper in Zuid-Rusland, waar zij opgroeide in een sfeer van legenden, volksgeloof en occultisme. Na een heel kort huwelijk met generaal Blavatsky, verliet Zij haar land en reisde tien jaar lang de wereld Idoior. Zij had een harts tocht voor occulte Wetenschappen en Zocht de kennis er van in de meestl ver afgelegen plaatsen in Midden-Azië Britsch-Indië, Zuid-Amerika, Egypte en Europa. Daarbij heeft zij de wonderlijk ste avonturen beleefd, welke in latere artikelen van haar hand in Russische en Amerikaansche bladen beschreven zijn. In 1875 kwam zij in aanraking met kolonel H. S. Oleott, die toen bezig was met spiritistische lOnderzoekingen in Ame rika. Het resultaat van dit contact was de stichting van de Theosofische Vereeni- ging te New-York. Tot de eerste toetre dende leden behoorde o.a. de beroem- Zondag 16 Augustus te Zierikzee Ned. Heir, Kerk, Nieuwe Kerk. 10 ure, da Pjjnacker Hordijk. Kleine Kerk. 10 ure, dhr. Jumelet van Witteveen (Extra-collecte inwendige zending te Witteveen). Luth. Kerk: Geen dienst. Geief. KeikJ 10.30 en 6.30 ure, dr. v. Lonkhuizen. Ohi. Geief, Kevk. 9.30, ds. Hoogendoorn, 2 Leesdienst en 6 are, ds. Hoogendoorn (oude tjjd). Evangelisatie JeirnSL 10 en 7 are, Samenkomst. Oud-Geref. Ge*, 9.30, 2 en 6 ure, Leeskerk (oude tgd). Het was den eersten keer sinds zij zij er in haar kinderjaren geweest was, dat zij in het stadje kwam en haar ge dachten werden steeds onweerstaanbaar getrokken naar het verschrikkelijk on geluk, dat nog zoo kort geleden 'hier in de nabijheid had plaats gehad. En als vanzelf rees het beeld van haar on gelukkige reisgenoote voor haar op, het meisje, dat onder haar naam begraven lag. Zij stond stil en keek ,om zich heen; een heftig verlangen maakte zich van haar meester om te weten, in welke richting het kleine kerkhof lag. Van waar zij stond, kon zij tusschen ;de tak ken van een groep boomen den kerk toren onderscheiden. Bijna werktuigelijk ging ze dien kant uit en bereikte weldra het oude, schilderahtige kerkje. Bij het hek, dat toegang gaf tot het kerknof, bleef zij even staan. Toen opende zij het hek met bevende vingers en liep langzaam het breede pad langs de rijen van wei-onderhouden graven in. Ze ont dekte een oude man, die bezig was het onkruid tusschen de graven te wieden. Zenuwachtig liep zij op hem toe. „Kunt u mij zeggen, waar.... waar de jongedame begraven ligt, die hier bij het spoorwegongeluk is omgekomen?" vroeg zij. „Ze is toch hier begraven, jnietwaar?" „Ja, zeker", antwoordde de man, ter wijl hij zich langzaam oprichtte en haar een oogenblik nieuwsgierig aankeek. „Ja. die ligt hier begraven. Arm kind, zoo in den bloei van haar leven.... Het is precies, zooals de psalmdichter zegt, juf frouw: „afgesneden gelijk een bloem en verwelkt als gras". „Mag ik haar graf eens zien?" vroeg Eva weer, zonder op zijn woorden in te gaan. 20-£,0ctJ*'on* PREDIKBEURTENo de uitvinder Thomas Alva Edison. Het doel der vereeniging was oorspronkelijk om 'n studie te maken van de wetten, -(die het heelal beheerschen. Later is het dool vastgelegd in drie punten: de vorming van -een kern van broederschap, de ver gelijkende studie van godsdiensten, wijs begeerten en wetenschappen en het on derzoek naar de verborgen krachten in mensch en natuur. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN. C. JOH. KIEVIT, f Johan Kieviet werd 8 Maart 1858 ge boren te Hoofddorp, waar zijn vader aannemer was. In Delft ontving hij zijn opleiding voor onderwijzer en zijn eerste aanstelling. Na achtereenvolgens te Haar lemmermeer, Lisse en Den Haag als on derwijzer werkzaam te zijn geweest, werd de heer Kievit benoemd tot 'hoofd der lagere school te Etersheim, een dorp aan de Zuiderzee, halverwege tusschen Edam en Hoorn. Daar schreef hij zijn vermaard jongensboek „Dik Trom", waar voor zijn eigen leerlingen, voor wier schoolbibliotheek het in de eerste plaats bestemd was, 'hem de stof leverde. Op Dik Trom, waarvan de eerste druk in 1891 verscheen, volgden, tusschen 1907 1923, met niet minder succes de vijf andere boeken van deze serie, waarvan „De Zoon van Dik Trom" wel hef be kendste is. Daarnaast kent bijna iedere Hollan- sche jongen zijn „Wilde Bob", het fris- sche boek, dat een ware omwenteling bracht in de jeugdlectuur. Nadat hij 18 jaar in Etersheim had gewerkt, werd de heer Kievit -benoemd tot Jhoofd eener lagere school te Zaandam, waar hij werkzaam bleef totdat hij, na veertig ja ren het onderwijs te hebben gediend, om gezondheidsredenen pensioen aanvroeg en zich in Wassenaar vestigde. PREDIKBEURTEN. Zondag 16 Augustus. KtrkwtrTt. 3 ure, ds. Kentie. s«r«aikirki, 9.30 ure, ds. F. de Haan van Antwerpen. Bmrgk. 9.30 are, ds. Boogaard (Bevesti ging diaken). 10.30 nre, ds. W. A. Noest van Grootegast. «••rtwell*. 8 ure, ds. W. A. NoeBt. Maeiagteéê. 10.30 are, ds. Kentie. Gerei „Zeker juffrouw, gaat u maar mee. 't Is een van de mooiste plekjes van het kerkhof." Hij strompelde langzaam voort en Eva volgde hem zwijgend. „Dit is het graf", zei hij eindelijk, toen ze een poosje voortgeloopen hadden, „dit met dien rozenstruik. De heer die bij haar begrafenis was, zei nog, dat hij hoopte dat het witte rozen waren, .om dat zij daarvan zooveel hield". Eva voelde een 'brok in haar keel, toen de doodgraver dit zei. Ze zag haar oom Tom daar staan, bij de geopende groeve. Eva en hij hadden het samen al tijd zoo goed kunnen vinden.... Zij dacht eraan dat hij ook zoovele van witte ro zen hield! De oude man had iwel gelijk gehadsponnen haar gedachten voort, dat het hier een van de mooiste (plekjes van 'het kerkhof was. Over den muur heen zag zij de wijde velden jhier en daar door boschparteijn afgewisseld en 'heel in de verte sloten de golvende heu vels zilverig den horizon af. Met een hart vol twijfel en schaamte staarde zij naar den grafheuvel aan Ihaiar voeten, toen, in een opwelling die ze zelf niet geheel begreep, knielde zij neer, als om het meisje dat daar begraven lag, vergiffenis te vragen. En op den terugweg naar huis en nog vele lange dagen daarna liet de «herinnering aan het graf bij den kerk hofmuur Eva niet los. Het beeld ervan was een voortdurende aanroep om eer lijk te zijn, om haar leugen uit te wis- schen. Maar ze kón niet, ze durfde niet. Hoe zou Rupert het opnemen (Wordt vervolgdf J2

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 3