Uit Stad en Provinole. van het georganiseerd overleg in amb tenarenzaken, twee algemeene maatrege- len van bestuur, berustende op de amb tenarenwet. ia werking treden, te weten: het ambtenarenregelement en het arbeids- overeenkomstenbesluit, welk laatste be rust op art. 134 van de Ambtenarenwet, krachtens hetwelk de positie van de per sonen, in rijksdienst werkzaam op ar beidscontract, afzonderlijk zal worden ge regeld. In dit arbeidsovereenkomstenbe- sluit is in de eerste plaats bepaald, voor welke categorieën van dienstbetrekkin gen aanstelling op arbeidscontract voort aan mogelijk zal zijn; de grenzen zijn hierbij tamelijk eng getrokken. Verder bevat dit besluit een omschrij ving van de rechten en plichten der ar- beidscontracters, terwijl hun zekerheid voor de toekomst wordt gegeven, bij ge breke van pensioenbepalingen voor deze categorie, door de bepaling, dat van hun loon jaarlijks 4 pCt. zal worden inge houden, welk bedrag hun bij het eindi- digen van de dienstbetrekking anders dan bij overgang in rijksdienst, zal wor den terugbetaald, vermeerderd met 4 o/o rente op rente, alsmede met 2 o/o van hun loon jaarlijks, indien zij in de In- valitiditeitswet vallen, en met 4 o/0 van hun loon, indien zulks niet het geval is. HET KOUDE WEER. De weerkundige medewerker van het Vaderland schrijft: Het is tenminste 20 jaar geleden, dat het om dezen tijd in Augustus zoo koud is geweest als de laatste dagen. De oorzaak van deze groote afkoeling is gemakkelijk genoeg aan te wijzen. Zij is, evenals in tal van gelijksoortige ge vallen, te zoeken in den inval van een kouden luchtstroom uit het hooge Noor den, die zich verleden week Donder dag begon te ontwikkelen, zooals pas later is gebleken. Dien dag was het moeilijk te voorzien, dat de toen nog zeer gelijkmatige luchtdruk-verdeeling zoo snel zou overgaan in een geheel andere, die tot de invasie van koude lucht zou leiden. Tot dien datum heerschte over geheel Zuid- en Midden-Europa een bij zondere weerstoestand in verband met de hooge temperatuur en de 'betrekke lijke rust in den dampkring. Een dag later had zich echter uit de zeer vlakke depressie over de Noordzee een veel die- diepere, gecompliceerde depressie over Skandinavië ontwikkeld en was de toe stand van rust en van in de atmosfeer opgespaard arbeidsvermogen overgegaan in een nieuwen toestand van sterke actie. Na dieu dag is deze depressie vrij sta tionair gebleven en kwam met steeds toenemende kracht een breede, uit het hooge Noorden afkomstige luchtstroom over geheel West-Europa tot ontwikke ling. Deze luchtstroom bereikte Zater dag zelfs stormkracht over een breed front, zoodat enorme massa's koude lucht over West-Europa werden uitgestort. Men zal nu wellicht de opmerking ma ken, dat hier de wind nog steeds jiiet Noord is geweest sedert het begin der afkoeling, maar juist de heerschende l'uchtdrukverdeeling maakte, dat de Noor delijke luchtstroom over Engeland naar het Oosten af boog en als een Weste lijke wind in ons land kwam, waaibij zijn temperatuur uit den aard der zaak nog laag was. De algemeene weerstoestand ziet er dus niet hoopvol uit. Het is .altijd een groote tegenvaller, wanneer om dezen tijd van het jaar de weerstoestand izoo achteruitgaat, want uit den aard der zaak wordt deze achteruitgang veroor zaakt door een omslag, die diep in het wezen der algemeene weersgesteldheid ligt en pas dan eindigen kan, als over éen groot gebied geheel andere omstan digheden tot ontwikkeling komen. Daar. over een zeer groot gebied een krachtige actie in den dampring tot ontwikkeling is gekomen, zijn er inderdaad geen goede gronden om te verwachten, dat deze actie heel spoedig tot staan komt, al zijn er op het oogenblik aanwijzingen, dat de koude luchtstroom in het hooge Noorden begint op te houden. Daarmede Eva kreeg een rdllerig gevoel. Zou Pru dence Campbell die koffer .opgewekt in gepakt hebben? Had het arme kind vol doende moed en energie bezeten voor den moeilijken strijd ,om het bestaan in een geheel vreemde omgeving? „Neemt U nu mijn raad aan", stoiorde Juffrouw Langley's stem haar gedach ten, „en piekert U nu niet langer over wat voorbij is. Ik zeg altijd maar: laat het verleden voor wat het is, 't is een maal gebeurd en er is toch niets meer aan te veranderen. Een mensch doet be ter om hoopvol en opgewekt de toe komst tegemoet te zien". De optimistische, goedbedoelde woor den van haar kost juffrouw, klonken Eva als een ernstige vermaning in de ooren. Ze zou inderdaad het verleden vergeten en alleen aan de toekomst denken. Nooit zou zij Rupert Dane haar bedrog be kennen. Zij wilde moedig door het leven gaan, zooals Prudence Campbell had ge daan en alle herinneringen aan een meis je, dat Eva Hartwood had geheeten, en aan al haar vrienden en familieleden .uitbannen voor altijd! HOOFDSTUK VIII. Toby. „Nu heb je meteen alles bedorven!" „Alles bedorven? Hoe bedoel je dat?" „Wel, ik heb mijn vader nog maar een paar dagen geleden uitdrukkelijk gezegd, dat wij met elkaar omgingen als echte vrienden en dat er van niet anders sprake was dan van zuivere vriendschap en nu kom jij met je onzin en bederft alles. Je bent een jongen uit de oude doos, die meent dat man en vrouw niet louter als is echter nog niet zeker, dat spoedig een veel betere weersgesteldheid zal be ginnen en dat een kleine verbetering de inleiding is tot een groote. Dit zullen wij moeten afwachten. Intusschen behoeven wij nog niet te wanhopen aan een later volledig herstel van den zomer, eens deels omdat het daarvoor nog vroeg ge noeg is in het jaar, anderdeels omdat uit verdere verloop der weersgesteldheid na koude invallen om dezen tijd in vele voorafgaande zomers blijkt, dat na deze koude perioden toch nog vele warme dagen kwamen. ZIERIK.ZEE. Naar men ons mededeelt, zal de uitreiking der prijzen voor |de Nationale Schietwedstrijd, welke op 1, 7 en 8 dezer is gehouden, ,a.s. Vrijdag avond 14 Augustus te half 9 plaats vin den in de sociëteit „Concordia". De bij eenkomst is toegankelijk voor leden der schietvereen. en burgerwacht, en voor genoodigden. -• De Koninklijke Luchtvaart-Mpij. voor Nederland en Koloniën heeft tot groote voldoening van het Luchtvaart-Comité, dat zich zooveel moeite en opofferingen heeft getroost, besloten den dienst Zie- rikzee—Rotterdam v.v. tot en met 28 September voort te zetten. Ook is 'het' noodig gebleken a.s. Zater dag weer een extra-vliegtuig in te leg gen. Autobus vertrekt vanaf 'het Kraan plein om 2.30 uur, aankomst vliegtuig 3.20 vertrek 3.30 uur. Van het volgende vliegtuig vertrekt de autobus vanaf net Kraanplein om 4.10 uur, aankomst vlieg tuig 4.50, vertrek 5 uur. HAAMSTEDE. Per K.L.M. vliegtuig bracht Maandag j.l. dhr. van Deventer, voorzitter der Algemeene Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, met dames een bezoek aan Westelijk Schouwen. Op het vliegveld waren ter verwelkoming aanwezig dhr. Blom, waar nemend 'burgemeester, de 'heeren W. G. Boot Wz. en M. Griep, resp. voorzitter en secretaris der vereeniging tot bevor dering van het vreemdelingenverkeer in de gemeenten Haamstede en Burgh, be nevens dhr. Brouwer en echtgenoote na mens de N.V. „Nieuw Haamstede". Na in het restaurant „De Schouwsche Boer" eenige verversching gebruikt te hebben, reed men naar Renesse, waar een kijkje op de duinen genomen werd, om daarna via Haamstede en Burghsluis de reis te vervolgen naar Westenschouwen, zoodat het gezelschap een globaal overzicnt kreeg van een groot gedeelte van Weste lijk Schouwen. Bij de terugkeer op de terreinen Ider N.V. werden eenige gezellige oogenblik- ken in het landhuis der familie Brouwer doorgebracht, de overige landhuisjes, een kampement on het doelmatig ingerichte hotel bezichtigd. Tenslotte werd in het restaurant een door de N.V. aangeboden lunch gebruikt, die niets te wenschen overliet. De beer van Deventer dankte dhr. en mevr. Brouwer voor hun gul onthaal en de heeren voor hunne [be geleiding en verklaringen op deze tocht, waarvan hij verschillende kiekjes nam, tevens de verzekering gevende, dat het hem en zijn gezelschap een genot was geweest enkele uren in deze schoone omgeving te vertoeven. Daarna werd het woord gevoerd door de heeren Boot, Blom en Griep, die hun waardeering betoonden over 'het bezoek van dhr. van Deventer en de ontvangst door de N.V. Dhr. Brouwer dankte voor de belang stelling, de belangen van Nieuw Haam stede aanbevelende. Vervolgens reden de bezoekers vergezeld van dhr. en mevr. Brouwer naar Zierikzee ter bezichtiging der merkwaardigheden van deze stad, met het plan per avond-vliegdienst naar de plaats hunner bestemming terug te keeren. RENESSE. Raadsvergadering, gehouden op 7 A,ug. Alle leden zijn aanwezig. Voor zitter de heer M. Steur, loco-burge meester. Brieven Inzake: verlof burge vrienden met elkander kunnen omgaan". „Dat kunnen Zij iook niet", antwoordde Toby kalm. „Hoogstens een paar maan den, maar langer beslist niet". „Waarom niet?", hernam Olive opge wonden. „Omdat zij nu eenmaal een man en een vrouw zijn", was het laconieke be scheid". Kijk eens hier, Olive, je bent een reuzen schat, maar het is dwaas van je om... „Zoo, vind je me dwaas?" klonk het bits". En je wilt nog beweren dat je van mij houdt? „Er is geen sprake van beweren! Ik houd van je Olive. Maar ik sta niet op 'het onzinnige standpunt dat het meisje, dat ik liefheb, de volmaaktheid in persoon is. Neen hoor, ik beschouw je heelemaa] niet als volmaakt en .toch zou ik zoo ggraag willen dat je met mij trouwde". „Zoo", vroeg ze spottend en rood van kwaadheid klemde zij haar lippen op elkander. „Ja. En wat meer zegt", voegde hij er op beslisten toon aan toe, „ik weet heel zeker, dat wij bij elkander hooren Olive!" „Daar bën ik mij absoluut niet van bewust", antwoordde zij een beetje schamper". Wij zijn boezemvrienden tenminste dat waren wij maar dat is ook alles". „Dat is niet alles! Iets, dat heel diep in je hart verscholen ligt, behoort aan mij. Heb je het nu begrepen Olive?" „Neen. Kletspraat. In de eerste plaats denk er niet aan om te trouwen en als ik er wel aan dacht zou ik nog niet met jou trouwen". meester en passagiersvluchten K. L. M. worden voor kennisgeving aangenomen; alsmede de rekening van het fanfare corps „Luctor et Emergo" over 1930/31. Op voorstel van B. en W. wordt adhaesie betuigd aan het door het gemeentebe stuur van Bergen-op-Zoom aan den Mi nisterraad gericht adres, om in plaats van een overbrugging van het Holl. Diep bij Moerdijk, te overwegen deze te doen plaats hebben in de nabijheid van Willemstad. Aan de rekening van den vleeschkeuringsdienst 1930 wordt de goedkeuring gehecht. De gemeente-reke ning 1930 wordt ter onderzoek gesteld in de handen eener raadscommissie, be staande uit de heeren Franken, Hoogen- boom en Verboom. B. en W. brengen ter sprake den slechten toestand van den Zuidelijken Achterweg, welke wordt ver ontreinigd door een aldaar aanwezige mestvaalt. De ongunstige ligging van het perceel voor een goeden afvoer, doet den raad besluiten, tot het aanbrengen van een rioleering, mits door belang hebbende 2/3 in de kosten wordt bijge dragen. Voor het onderhoud zal hem een aanslag in de rioolbelasting worden op gelegd van fl,80 per jaar. 'Daarna slui ting. BRUINISSE. Benoemd met ingang van 22 Aug. a.s. tot verpleegster in een der ziekenhuizen te Utrecht, mej. J. J. J-am- brechtse, voorheen verpleegster in net gemeenteziekenhuis te Rotterdam. ST.-ANNALAND. Zaterdag 8 dezer hield de scherpschuttersver. „Prinses Ju liana" alhier, haar jaarlijksehe huishou- delijken wedstrijd, waaraan door 44 van de 49 leden word deelgenomen. Tenein de alle leden kans te geven om een prijs te bemachtigen, waren de schutters naar gelang van hunne schietvaardigheid in 4 klassen verdeeld. Gewonnen werd in 'de eerste klasse: le pr. P. A. Goede gebuure. 2e pr. C. J. J. Kooijman, 3e pr. A. J. Kurvink, 4e pr. A. Goedegebuure Az. Jr., 5e pr. A. A. Goedegebuure Az., 6e pr. J. L. Goedegebuure Az., 7e pr. Joh. Kurvink; tweede klasse: le pr. A. van Vossen Wz., 2e pr. W. Snoep Jr., 3e pr. Chr. Hage, 4e pr. J. G. Goedege buure; 5e pr. J. A. Heijboer, 6e pr. Joh. Snoep, 7e pr. A. Kurvink Thz.; derdie klasse: le pr. J. Th. Kurvink Thz., 2e pr. Jac. de Bruijne, 3e pr. Jac. Vroegop, 4e pr. J. A. Goedegebuure Az., 5e pr. Anth. Hage, 6e pr. Ant. J. Slager; 7e pr. C. Slager Jz.; vierde klasse: le pr. G. Verhople, 2e pr. M. C. van der Weele, 3e pr. W. v. d. Male, 4e pr- J. Jeroen,se, 5e pr. Jac. Hage Az., 6e pr. Abr. Slager Jz., 7e pr. J.b Slager J.bz. De wissel- medaille, welke na afloop wordt toege kend aan den besten schutter van het seizoen, werd behaald door P. A. Goe degebuure, met een gemiddelde van bijna 46 punten per segje. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het diploma coupeuse leerares, mej. Toos v. Beek te St.-Annaland, opgeleid door mej. E. Uijl, gedipl'. leerares te Poortvliet. ST.-MAARTENSDIJK. In de alhier ge houden openbare vergadering van den gemeenteraad waren (alle leden tegen woordig. De voorzitter van het centraal stembureau deelt mede, dat de 'heer |M. L. Koopman zijn benoeming tot lid van den raad heeft aangenomen. De Ministers van Arbeid en van Financiën hebben de Rijks bijdragen voor den gemeentelijken wo ningbouw vastgesteld op een totaal be drag van f 1004,37. Door de Firma J. Rothuizen Zonen te Heelsum zijn ge leverd 26 nieuwe schoolbanken ten be hoeve van de eerste klasse der openbare lagere school. Het centraal-bureau voor verificatie en financiëele adviezen der vereeniging van Nied. Gemeenten zal zich belasten met de controle van de boek houding van het woningbedrijf, zulks in verband met de nieuwe bepalingen der Gemeentewet. De kosten daaraan verbon den bedragen per jaar f60. Een voorstel van den heer Vroegop, die controle ook te 'doen uitstrekken over de gemeente rekening, wordt verworpen, daar de nieu we Gemeentewet dit niet gebiedend voor- „Dat staat dus vast?" vroeg hij en om zijn lippen zweefde een bijna on merkbare glimlach, die echter onmiddel lijk weer verdween. „Ja, dat staat vast", herhaalde Olive beslist. „Je wilt er dus ook niet eens over denken?" ^,Ik hoef niet meer te denken. Ik wil werken voor mijn beroep, zooals jij het wilt voor het jouwe. Een moderne vrouw voelt er niets voor om voor huissloof te spelen en niets te zijn dan een aan hangsel van haar man". „Dat eischt immers niemand van je! Wat een hollen, oppervlakkigen onzin kraam je toch uit!" Toby's stem klonk nu toch een beetje geprikkeld. „Ik Wil een vrouw hebben, die mijn vriendin is en die bereid is om als een goede kameraad met mij door het leven te gaan." „En die voor je huishouding zorgt en je kousen stopt en het je in alles naar den zin maakt; hé?" vulde zij hatelijk aan. Ijaar stem trilde van drift. „Ik dacht altijd dat jij anders was dan andere mannen, en dat wij als echte vrienden met elkaar konden omgaan, zonder dat jij je allerlei sentimenteelen onzin in je hoofd haalde. Maar je bent precies als alle anderen!" Een heele poos staarde Toby haar zwijgend aan, alsof hij trachtte haar standpunt te begrijpen en haar gemoed te doorgronden. Toen legde hij zijn hand op haar schouder en zei vriendelijk: „Je bent weer veel te haastig gebakerd, kindlief, je denkt dat je het leven door en door kent en dat je met een paar phrases, die je hier of daar gehoord schrijft. Hierna is aan de orde do toe lating der nieuw gekozen raadsleden. Als commissie wordt aangewezen de heeren Vroegop, Hage en Quakkelaar. De com missie adviseert tot toelating van de heeren Geluk, Hage, Nelisse, Quakkelaar, Vroegop en Koopman, waartoe met alge meene stemmen wordt besloten. De heer Quakkelaar adviseert eveneens tot toe lating van den heer van Dienst, met welk advies de beide andere commissieleden zich miet kunnen vereenigen, aangezien de echtgenoote van den heer van Dienst de betrekking bekleedt van gemeente- vroedvrouw, belast met de armenpractijk geen beletsel vormt voor het lidmaat schap van den Raad. De meerderheid der commissie handhaaft haar meening en wordt met 6 tegen 1 stem (Quakkelaar) besloten den heer van Dienst niet toe te laten. Aangeboden worden de volgende rekeningen: 1. Woningdienstbaten en las ten f7851.53; bijdrage gemeente f 181,75; kapitaalsinkomsten en uitgaven f 1147,33. 2. Gemeenterekening: gewone dienst: in komsten f95821,94, uitgaven f99934,21, na- deelig slot f4112,27. Kapitaaldienst: ink. f5374,04, uitgaven f5011,36, werkelijk goed slot f362,68. 3. Weezen algem. armbest.: inkomsten f 19163,05V2uitg. f 18549,011/2, goed slot f614,04. Met algemeene stem men wordt besloten tot oprichting en instandhouding van een cursus voor land- bouwhuishoudkunde gedurende 't jaar 1931/32 en hiervoor beschikbaar te stel len des Woensdagmiddags de beneden zaal van de gemeente-bewaarschool en des Zaterdags het gymnastieklokaal der openbare lagere school. In verband met een vraag van den heer Vroegop over de oprit bij de woning van Bil, wordt besloten deze oprit te verbeteren en hier voor straatkeien aan te koopen. In een volgende vergadering zal hiertoe 't geld- leeningsbesluit worden genomen. Hierna sluiting. THOLEN. Laatst vermeldden wij, dat een verknoping bij executie bij den land bouwer Dalebout alhier, zoo goed als niets heeft opgebracht, daar de Thool- sche boeren solidair waren. Alles werd door een vriend van D. ingekocht. In tusschen was alles klaar gemaakt voor wederverkoop en het tuig en karren enz. grondig opgeknapt. De verkooping, welke door notaris van de Velde in de plaatse lijke bladen was geplaatst, zou Woens dag 12 dezer plaats hebben, doch op het onverwachts verschenen Dinsdagvoormid dag den deurwaarder v. d. L. uit Bergen- op-Zoom, vergezeld van 2 maréchaus see, welke opnieuw beslag 'hebben ge legd op hetgeen zou worden verkocht. Daarop is per omroeper bekend ge maakt, 'dat de verkooping niet doorging en tot nader order is uitgesteld. AANLEG YAN ELECTRISCHE HUISINSTALLATIES. Door de P Z. E. M. worden voor de inwoners van Zierikzee complete elec- trische huisinstallaties beschikbaar ge steld, waarvan de betaling verrekend wordt in maandelijksche kleine bedragen (varieerend van 18 tot 50 cent). Men zou deze wijze van verrekening 0. m. kunnen vergelijken met de veel vuldig toegepaste wijze van verrekening der koopsom eener woning, waarbij de bewoner, ook meestal maandelijks, een een zeker bedrag betaalt, waarin interest zoowel als aflossing is begrepen. De wijze van verrekering der door de P Z. E. M. aangelegde electrische huisinstallaties wijkt daarvan echter 0 m. in dit opzicht af, dat, indien de betrokkene aan maandelijksche bedragen en aan verbruik van door de installatie betrokken electrisohen stroom te zamen een bedrag van f 200,zal hebben betaald, de installatie in zijn vollen eigendom overgaat. De installaties worden in 4 grootten beschikbaar gesteldzij worden hier onder genoemd en het bedrag, dat men of gelezen hebt, alle problemen uit den weg kunnt ruimen. Maar eens zul je leeren inzien, Olive,, dat je werk en een maatschappelijke functie niet alles is en dat je aan iets anders behoefte hebt aan een eigen tehuis, aan ,de ge negenheid van je man en later je kinderen. Olive, ik wacht op je, maar", er kwam een bijna smeekende klank in zijn stem, „stel het niet te lang uit!" De vroolijke, opgewekte jongen scheen door een onverklaarbare oorzaak opeens een bezonken, ernstig man geworden te zijn en die plotselinge verandering gaf Olive een gevoel van beklemming. Zij antwoordde niet, maar bloosde hevig, toen zijn doordringende blik den haren ontmoette. En toen zij net stilzwijgen verbrak, was haar boosheid verdwenen. „Het spijt mij Toby, dat ik je gekwetst heb", zei zij zacht, „het was werkelijk niet mijn bedoeling om scherp of on vriendelijk te zijn, maar aan trouwen kan ik heusch niet denken. Ik geloof niet, dat ik geschikt ben om iemands vrouw en nog minder om moeder te zijn. Vroeg of laat Toby, zul je het'meisje ontmoeten, dat in alle opzichten ge schikt is om je vrouw te worden, maar dat meisje 'zal ik niet zijn. Kom, ver volgde ze opgewekter, laten we al dat akelige gezanik vergeten en weer als goede vrienden met elkander omgaan, Zooals altijd". ,,Nu toon je toch, Olive, hoe weinig je van het werkelijke leven begrijpt, on danks je moderne en hoogdravende re denaties", viel Toby ruw uit, „zie je dan zelf niet in, dat wij onmogelijk langer als vrienden met elkander kunnen omgaan. Als je denkt, dat ik een type por maand ervoor heeft te betalen, staat voor iedere installatie erbij. De bovenbedoelde grootten en be dragen zijn a 2 lichtpunten en 1 etopcontaot 18 ct. b. 3 lichtpunten en 1 stopcontact 25 ct. c 4 lichtpunten en 2 stopcontacten 35 ct. d 5 lichtpunten en 2 stopcontacten 50 ct. Om eens een voorbeeld te no omen wenscht men 4 lampen en 2 stopcon tacten in zijn woning, dan betaalt men daarvoor elke maand een bedrag van 35 cent. De prijs van den electrieohen stroom is voor de gebruikers van zulko installation dezelfde als voor degenen, die niet van zoo'n installatie gebruik maken. De bedoelde installatiën worden com pleet aangelegd, d. w. z. men krijgt een installatie in huis, waardoor men zonder meer electriciteit kan betrekken; vaEaf de huisaansluitiDg tot schakelaars, stop contacten en lampen toe, wordt alles beschikbaar gesteld De lichtpunten be staan uit eenvoudige snoerpendels met bijbehoorende kapjes en gloeilampen Indien geen snoerpendel met kapje en gloeilamp behoeft te worden geleverd, b.v. doordat de a.s. verbruiker een gas lamp heeft, die hij voor electrisch licht laat inrichten of indien hij zelf een elec trische lamp koopt, ontvangt de aan vrager der installatie gratis een electrisch strijkijzer. De plaatsen van de lichtpunten en stopcontacten worden door de P.Z E.M. na overleg met den toekomstigen ver bruiker vastgesteld De onderliiige afstand ervan zal niet meer dan 8 Meter be dragen indien deze afstand grooter zou moeten zijn, dan wordt de meerdere leDgte door den a.s. verbruiker direct vergoed. De installatie zal „in zicht" worden gelegd, d w z. zij zal niet achtor hout, muren, enzverborgen worden aangebracht. Indien een verbruiker eenigen tijd een installatie in gebruik heeft, hot bedrag van f 200,aan stroomverbruik en maandelijksche betalingen nog niofc bereikt is en hij toch direct eigenaar van de installatie zou willen worden, kan hij deze overnemendan wordt op den totalen prijs der installatie een vermindering toegestaan, die berekend wordt met inachtneming van den tijd, gedurende welken reeds voor de instal- atie is betaald geworden. Er worden door de P.Z E M. geen huisinstallatiën aangelegd, waarvan hot aantal lichtpunten en stopcontacten af wijkt van dat van een der bovengenoemde vier soorten Ook wanneer de a s. ver bruiker, indien hij een grootere instal latie zou wenschen, de meerdere kosten zelf zou willen betalen, wordt tot aanleg van zulk een grootefe installatie door de P Z E.M niet overgegaan. Wel kan men, indien men een grootere installatie wenscht, deze voor eigen rekening door een installateur laten vergrooten. Nadere inliohtingen worden gaarne en zonder de minste verplichting ver strekt door de N. Y. Prov. Zeeuwsche Electriciteits-Maatsehappij te Middelburg of door den heer H Minkema, Haven - plein A 317 te Zierikzee. Aanvragen om aanleg van de bedoelde installatiën (huurkoop-installatiën ge noemd) kunnen aan een der bovenge noemde adressen worden gezonden LAsmmuw m veeteelt, NEDERLANDSCH LANDHUISHOUDKLN- DIG CONGRES. Het 83ste Nederlandsche huishoudkun dig congres zal op 17 en 18 September in hotel „Britannia" te Vlissingen worden gehouden. ben, dat je als een hondje achterna loopt ien heel blij is als hij 's avonds) met je naar een concert mag gaan, dan hel» je het glad mis. Dat ligt niet in mijn aard, Olivel" Toby, met zijn van verontwaardiging gloeiende pogen en zijn driftige, hee- sche stem, scheen Olive plotseling heel iemand anders, dan de aardige vroolijk-ï jongen, dien zij tot dusver gekend had en het gevolg daarvan was, dat haar "boosheid weer de overhand kreeg over de 'zachtere gevoelens, die ze in zich had voelen opkomen. „Dacht je nu heusch Toby, dat ik on der deze omstandigheden nog op jouw vriendschap gesteld ben?"' antwoordde zij snibbig. „Ik dacht altlijd, dat wij echte vrienden waren, maar nu? Ik mocht jte altijd graag en :dat zou nog zo») zijn, als jij je niet al dien onzin in je hoofd had gehaald. Ik hoop, dat je het nu goed begrepen hebt. Toby, ik trouw met niemand. Ik heb heel wat beters te doen en ik weet zeker, dat ik het niet erg ver zou brengen, als ik ge bonden was aan een man en kinderen en 'kookboeken en een stofdoekenmandje en de hemel mag weten wat nog meer". „Kind, kind, wat draaf je toch door!" Toby schudde medelijdend het hoofd. „Je stapelt de eene gemeenplaats op de an dere en hebt niet het flauwste benul van het werkelijke leven. En toch zal het oogenblik komen, dat je beseffen zult, dat ik gelijk heb, alleen Olive... pas iOp dat die erkenning niet te laat komt!"' (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 5