ABONNEMENT; Maandag 3 Aug. 1931. zierikzeesche courant. k ADVERTENTIE» Inzending Advertentiën HINDERWET. binnenland. feuilleton. Lisfdi int ziel m\ fadn. Prij3 p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post ƒ150. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 82. Postgiro 137677. Zierikzeesche fè Nieuwsbode van 1—3 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 80 ets. per regeL Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór'lOare. UitarlIJk 10 aar op daa dag aitgaat BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zibrikzeb brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente-Secretarie ter inzage ligt een verzoek met 'oplagen van de firma TIMMER MAN VERBEEK te Zierikzee, om ver gunning tot het plaatsen van een 572 P.K. electro-motor voor het aandrijven van ver schillende jjzer- en houtbewerkingsmachines in haar landbouwwerktuigenfabriek in de St.-Domusstraat, wpk D, nummers 253/254, Molenstraat wijk D no. 114 en Venkel D no. 166, kadastraal bekend in sectie B, nos. 1744, 1741 en 1544. Op Maandag 17 Augustus a s., des na middags 2,15 uur, zal in het Raadhuis gele genheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen, en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, vóór het bovengemelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zfjn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren MONDELING toe te lichten. Zierikzee, 3 Augustus 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. A. BANNINK, Burgemeester. P. P. WITTERMANS, Secretaris. HET WEER IN JULI. Volgens de mededeeling van het Kon. Ned. Met. Inst, was gemiddeld over de 5 hoofdstations de ochtendtemperatuur ongeveer normaal, in de eerste decade een halven graad erboven, in de tweede en derde een halven graad er beneden. De grootste afwijkingen kwamen voor op den 5en -en 21en, resp. 4 graden boven en 31/2 graad beneden normaal. De gemiddelde maximum-temperatuur was een halven graad beneden, het gemiddel de minimum een halven graad 'boven normaal. Het aantal dagen met een maxi mum-temperatuur 'boven de 25 graden bedroeg te De Bilt drie, tegen zes nor maal. De neerslag 'was boven normaal. De afwijkingen boven de normale hoe veelheid bedroegen in Zeeland 50—80 0/0. Te De Bilt werden 159 uur zonneschijn waargenomen tegen 197 normaal. DE BRUG OVER 'T HOLLANDSCH DIEP. Gedep. Staten van Zeeland, die aanvan kelijk voorstanders waren van een brug bij Moerdijk, schijnen thans van meening, volgens de N.R.Crt., dat aan een ver binding via Numansdorp—Willemstad de voorkeur moet worden gegeven, aange zien deze een aanzienlijke bekorting be- teekent, vergeleken bij die via Moerdijk. Het college zou reeds zijn meening hebben kenbaar gemaakt aan den minister van waterstaat. CRIMINALITEIT IN NEDERLAND. Volgens de zoo juist verschenen Cri- mineele Statistiek over 1929, bewerkt en gepubliceerd door bet Centraal Bureau voor de Statistiek, bedroeg het aantal onherroepelijke veroordeelingen in dat jaar, wat betreft de strafbare feiten, die in eersten aanleg door de arr.-rechtban- ken worden berecht, in de jaren 1927 t/m. 1929 resp. 21.878, 21.778 en 21.098, per 10.000 inwoners resp. 28.9, 28.4 en 27.1. Het relatieve cijfer der onherroepe lijke veroordeelingen zonder die ter zake van Rijwiel- en Wegenbelastingwet, pro- 10 Uit het Engelsch van L. G. MOBERLY. Nadruk verboden. Ze zei het zonder een spoor van val- sche bescheidenheid of behaagzucht, zon der de minste poging om naar een com plimentje te visschen, en Dane ant woordde dan ook volkomen onbevangen: „Er is iets in uw gezicht, dat ik noo- dig heb' voor het schilderij, waarover ik daarnet sprak en waarvoor ik nog niemand hebt kunnen vinden. Als het met uw plannen strookt om hier in de buurt te blijven, zoudt U dan voor mij Willen poseeren? Ik bedoel natuurlijk niet, dat ik het bij wijze van vriend schapsdienst van u verlang". „O, maar op een andere manier zou ik het niet willen", begon Eva, maar toen 'ze aan de veranderde omstandig heden dacht, hield ze op. „Ik vergeet, dat ik echt naar werk moet zoeken, nu ik met mijn familie gebroken heb", be gon ze weer onzeker lachend, „en als.... u mijn gezicht werkelijk geschikt vindt, wil ik heel graag voor U poseeren. Maar U vraagt het toch heusch niet uit mede lijden, of pmdat U denkt dat ik arm ben?" Rupert liet een haftelijken, jongens- •achtigen lach hooren. „Lieve deugd, neen. Ik heb U eerlijk vinciale- en plaa'.se'ijke belastingovertre dingen en de wet van 3 Augustus 1914 (smokkelhandel) was voor 1929 (21.7) la ger dan in de jaren 1896 tot en met 1928 met uitzondering alleen van de ja ren 1915 en 1916 (resp. 20.6 en 20.8). Bij de specificatie der veroordeelingen naar de speciale delicten valt te consta- teeren, dat het aantal onherroepelijke veroordeelingen wegens eenvoudige en gequalificeerde mishandeling verder is teruggeloopen. Het aantal veroordeelin gen terzake van den eenvoudigen dief stal, is in 1929 wederom gedaald. De sexueele misdrijven 'bewegen zich nog steeds op hooger niveau dan in 1913. Het aantal veroordeelingen wegens be delarij en landlóoperij loopt de laatste jaren gestadig terug (per 100.000 inw. 9.1). BANDEROLLES VOOR SIGARETTEN. Vele sigarettenfabrikanten plakken de belastingbanderolles niet meer op het pakje of doosje sigaretten zelf, doch op een omhulsel, waarin dit zich bevindt. Het Tweede-Kamerlid Boon, die fraude door het meer dan eenmaal gebruiken van dezelfde belastingbanderolles vrees de, stelde den minister van Financiëh hieromtrent schriftelijke vragen. Deze heeft hierop thans geantwoord, dat een omvangrijke handel in gebruikte bande rolles nauwelijks denkbaar is, in verband waarmede maatregelen door hem niet noodig worden geacht. DE TARWEWET. De heer Kersten, lid van de Tweede Kamer, heeft zich met de volgende vra gen tot den minister van binnenland- sche zaken en landbouw gewend: Is het den minister bekend, dat met name in Zeeland graanhandelaren wei geren door hen gekochte tarwe te aan vaarden, tot groot ongerief der land bouwers, die geld behoeven. Kan de min. mededeelen of deze weigering grond vindt in de onzekerheid of de regeering deze geschatte en verkochte tarwe in derdaad afnemen zal? Is de minister 'bereid ten spoedigste maatregelen te treffen om alle land bouwers in gelijke rechten te doen deel en? Uit Stad en Frovinoie. ZIERIKZEE. Ter gelegenheid en her denking van het 25-jarig jubileum' heeft de sehietvereeniging „Zietfikzee"', in sa menwerking met de Z.zeesche Burger wacht een nationale schietwedstrijd ge organiseerd op de schietbaan aan de Westhoek, welke baan aan hooge eischen voldoet, evenals de 3 schijven, waarop geschoten wordt. Zaterdag 1 Augustus Werd de wedstrijd officiéél geopend in tegenwoordigheid van het gemeentebestuur, de comman danten van de Burgerwachten te Zierik zee en Kerkwerve en verschillende be langstellenden, zoo van hier als elders. De heer P. Klok, voorzitter der schiet- eeniging „Zierikzee", heette bij 't begjin van den wedstrijd de aanwezigen wel kom, herinnerde aan de voorbereidende werkzaamheden en het tot nu verkregen resultaat en gaf daarop het woord aan den eere-voiorzitter, de heer J. C. A. Bannink. Namens 't gemeentebestuur sprak deze allereerst woorden van dank voor de ontvangst. Spr. herinnerde aan het feit* dat de vereeniging thans haar 25-jarig bestaan mag vieren en daaraan verbond een nationale wedstrijd, waarvan de voor bereiding slaagde. Z.E.A. hoopte, dat deze de waarheid gezegd. Ik ben een dolen de ridder of een dweependen jongeling die weldaden om' zich heen strooit. We kenlang heb ik naar een bepaald soort gezicht gezocht, dat onmisbaar is voor de voltooiing van mijn schilderij en U hebt dat type gezicht! Het is niets anders dan een zuiver zakelijke overeenkomst!" HOOFDSTUK V. Nieuws uit Trans field. „Nu juffrouw, ik heb in Transfield heel wat nieuws gehoord! Je voelt je zoo midden in het wereldsche gedoe, als je daar weer eens een middag heen gaat. Iedereen was |nog vol van het ongeluk en wat ze vertellen... je zoqdt het haast niet gelooven". Juffrouw Langley stond hijgend en warm in 'de kleine zitkamer, die ze aan Eva verhuurd had en haar oogen schit terden van verrukking. „Gaat U zitten, juffrouw Langley en vertelt U me ook eens wat van al dat nieuws", zei het meisje vriendelijk. „En bent U zoo vriendelijk geweest om een paar dingen voor mij te koopen?" „Ik heb mijn best gedaan, juffrouw, maar ik heb niet zooveel verstand van dat goed dat U draagt. U moet zelf maar eens gaan, maar U bent zeker nog wat te moe". „Ik heb nog niets geen zin om naar Transfield te gaan", antwoordde Eva naar waarheid. Ze dacht er eenvoudig niet aan om' voorloopig naar het stadje te gaan, waar ze groote kans liep door iemand herkend te worden. Waarschijn- dag een mijlpaal mocht zijn in de ge schiedenis van de jubileerende vereeni ging, die de schietsport beoefent, welke sport altijd nog voor velen een bizondere attractie heeft. Spr. eindigde met de wensch, dat na 8 Aug. zal blijken, dat men hier vele scherpschutters telt, spe ciaal onder onze stadgenooten. De voorzitter dankte den burgemeester voor diens uitgesproken wenschen en richtte vervolgens woorden van dank aan den commandant der Burgerwacht, dhr. A. C. v. d. Vliet, die zich zoo bizonder voor dezen wiedstrijd heeft geïnteres seerd. Hiermede was de openingsplech tigheid afgeloopen en losten de burge meester en de commandant van de bur gerwacht de eerste schoten. Met ingang van 7 September a.s. is benoemd tot brigade-commandant der Rijkspolitie, standplaats Tholen, de heer C.' Stuffers te Den Haag. Het schijnt, dat er nog al wat misverstand bestaat, aangaande de voor waarden, waaraan men moet voldoen om voor vrijstelling van rijwielbelasting in aanmerking te komen. De groep die een gratis rijwielplaatje kan krijgen, is echter zeer klein. Die daarvoor in aan merking willen komen, moeten in de eerste plaats onvermogend zijn, d.w.z. niet zijn aangeslagen in de inkomsten belasting. Voorts moet hij zijn, hoofd van het gezin, of kostwinner. In be paalde gevallen kan dat dus b.v. een zoon zijn, de eisch van onvermogend heid blijft echter gehandhaafd. Tenslotte moet 'hij het rijwiel gebruiken om :er mede naar zijn werk te gaan, terwijl het werk dan nog meer dan een half uur gaans van zijn woning moet zijn gelegen. Eerst als aan al deze eischen is voldaan, kan men voor een gratis plaatje in aanmerking komen. Dit kan aangevraagd worden bij de Ontvangers, die desgewenseht alle inlichtingen en 'hulp verstrekken. Verschenen is het jaarverslag van de vereeniging Station voor Maalderij en Bakkerij, gevestigd te Wageningen, over het vereenigingsjaar 1930-1931. Het aantal leden der vereeniging op 1 Mei 1930 bedroeg 1210, het is op het einde van het boekjaar gestegen tot 1286, het aantal onder controle gestelde be drijven daalde van 275 tot 259. In het aantal onderzochte monsters is voor het eerst sediert lange jaren een kleine ach teruitgang voorgekomen (pl. m. 5 pCt.)|. De minder gunstige toestand in het be drijfsleven is daaraan niet vreemd. „Toch dient de opmerking te moeten worden gemaakt, dat juist in minder florissante tijden de waarde van onderzoek-en con trole dikwijls het grootst is. Bij aankoop van grondstoffen is het dan juist van het grootste belang te weten, dat men waar voor zijn geld krijgt. De eerste winst is gemaald bij gunstigen inkoop en het onderzoek is een middel daar toe te geraken". Aan de staatscommissie-Lovink werd herhaaldelijk advies verstrekt met betrek king tot de verwerking ,van inlandsche tarwe voor de broodbereiding. De exploitatierekening van het station sluit met een bedrag van f67.747,09, ver lies f829,90i/2. STUKKEN RAAD ZIERIKZEE. Toekenning voorschot voor uitgifte van twee plaatsjes. B. en W. leggen den raad over een schrijven van het bestuur der ver. tot bevordering van de verkrijging van on roerend goed door landarbeiders „Sehou- wen-Duiveland", waarbij verzocht wordt aan die vereeniging ten behoeve van het Verkrijgen van een plaatsje door deland- arbeiders A. Deurloo en C. J. |den Haan, uit de gemeentekas een rentegevend lijk waren haar tante of oom of alle bei naar het plaatsje gekomen om het overschot van „Eva Hartwood" te iden- tificeeren, er konden in deze dagen ook andere Londensche bekenden in Trans field rondloopen. Ze had geen lust om iemand te ontmoeten, die een schakel vormde met haar oude leven en ook het feit, dat Nigel Bannister in Transfield was, droeg er niet toe bij, om haar erg verlangend te maken naar een spoedig bezoek aan het oude landstadje. Doordat ze haar bagage bij het spoor wegongeluk was kwijt geraakt, moest ze direct haar garderobe wat aanvullen en juffrouw Langley was terstond bereid geweest om een paar inkoopen voor haar te gaan doen. Een dag in Transfield was een zeldzame gebeurtenis in het weinig bewogen leven van de vriendelijke we duwe en een verrukkelijke afleiding tevens en van het ©ogenblik af in het karretje van een bevrienden boer klom, tot het moment, dat ze voor haar huisje weer uitstapte, had ze genoten. Ze had de lading pakjes op de sofa uitgespreid en wees er met triomfantelijk gebaar naar, terwijl ze zich in een schommel stoel zette, die hevig kraakte onder haar niet gering gewicht. „Wat ik gedaan heb is dit", berichtte ze", ik ben naar Gauthorne, den manu facturenwinkel gegaan en heb tegen het het meisje achter de toonbank gezegd: „Nu moet ik een paar spullen hebben voor een echte dame, die het beste van het beste gewend is, maar zelf niet komen kan", dat zei ik tegen de fuf- frouw, en vertel me nu maar wat een voorschot te verstrekken van ten hoogste f5900 in totaal of voor ieder plaatsje f2950. B. en W. stellen voor de noodige gelden, na deze uit 's-Rijks kas te Iheb- ben aangevraagd en verkregen, aan de vereeniging te verstrekken. Rek.-Courant overeenkomst. In verband met de voorwaarden, door Ged. St. aan de goedkeuring van raads besluiten tot het uitzetten van kasgeld, n.l. het verschaffen van onderpand door den geldnemer, indien het totaal der ,op eenzelfde oogenblik uitgezette bedragen meer beloopt, dan een bedrag, gerekend voor deze gemeente op f2 per inwoner, komt het B. en W. gewenscht voor om met de N.V. R. Koole Zoon's Bank al hier een overeenkomst aan te gaan ten behoeve van het gasbedrijf, omdat bij deze bank, zonder i»el verstrekken van onderpand, niet meer dan f14000 mag worden uitgezet en bij het verstrekken van onderpand door stijging der belegde gelden boven f14000, de N.V. R. Koole Zoon's Bank een rentederving ver langt van 1 o/o. Verder stellen B. en W. voor ,om het in de gemeentekas overtollige kasgeld uit te zetten bij de Bank van Ned. Ge meenten, welke geen onderpand behoeft te verstrekken en ook geen rentederving verlangt en bij deze bank voor de ge meente eventueel gelden op te nemen. SEROOSRERKE. Vergadering van den gemeenteraad op 31 Juli 1.1. Voorzitter, weth. Goemans. Afwezig dhr. S. Geluk, met kennisgeving. Onder de ingekomen stukken bevindt zich die mededeeling der Koninklijke goedkeuring van de gewij zigde havenrechten. De rekening van den Vleeschkeuringsdienst, kring Brouwersha ven, over het jaar 1930 wordt goedge keurd. Verleend wordt een half jaar ont heffing hondenbelasting aan Jac.s Oosse en St. Kurvink. De geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden worden in handen gesteld ter onderzoek van een commissie, bestaande ;uit de heeren P. Geleijnse, P. Berrevoets en P. A. Lege- mate. Tijdens het onderzoek wordt de vergadering geschorst. Na heropening deelt de commissie bij monde van dhr. Legemate mede, dat alle stukken in orde zijn bevonden, waarna tot toelating be sloten wordt. De gemeente-rekening, dienst 1930 wordt aangeboden. Deze re kening zal door een commissie, bestaan de uit alle raadsleden, de wethouders uitgezonderd, worden nagezien. Ter vol doening aan art. 265 der gemeentewet, worden maatregelen getroffen met be trekking tot het boekhoudkundig onder zoek van de rekening havenbedrijf. Op voorstel van B. en W. wordt besloten de oude weegbrug aan de haven Schelphoek te verlcoopen, en dit wel, zulks op voor stel van den heer Berrevoets, te doen bij inschrijving. Na rondvraag sluiting. NOORDWELLE. De Emmabloemcolleete heeft in de drie gemeenten Serooskerke, Noordwelle en Renesse f 19.25 opge bracht. OUWERKERK. Vergadering van den gemeenteraad, op Woensdag 29 Juli 1.1. Voorzitter, de burgemeester. Afwezig de heer Verton. Op voorstel van B. en W. wordt besloten tot verbetering in den waterafvoer der Zuidstraat door het aan brengen van een zinkput met afvoer buizen. De rekening van den keurings dienst van vee en vleeseh in den keu ringskring Oiosterland over 1930 wordt goedgekeurd. Aan de N. V. P.Z.EJMLi wordt lOtntheffing verleend van het be paalde in art. 44 sub d van het motor en rijwielreglement voor het berijden van de wegen binnen de bebouwde kom der gemeente met hare vrachtauto's. Aan D. Meerman en A. Kuijper wordt ontheffing verleend van schoolgeld voor 1931-1932. echte dame zooal draagt! En toen liet ze me prachtig, fijn ondergoed zien en dunne bloesjes en een mooien degelijken rok. Nee hoor, ik ben best geslaagd, ziet u maar. Eva was heel tev réden met de keus van haar kostjuffrouw, de sorteeringvan het Transfielder „modepaleis"' viel haar werkelijk mee en vo.or Marchmero was het al gauw goed genoeg. Ze bedankte juffrouw Langley dan ,ook hartelijk voor haar goede zorgen en deed toen de vraag, die haar al een heelen tijd op de tong had gebrand. „Hebt U nog iets gehoord van de ge wonden of verongelukten? „Er werd er vandaag een begraven", juffrouw Langley's stem kreeg een tragische klank „een jong meisje Hartwood heette ze, zooals ze me ver telden. Eva Hartwood. Maar misschien was het beter, dat u er niet te veel" over hoort, omdat u maar net op het kantje ontkomen bent, en U nog heelemaal niet zoo sterk bent". „Toe vertelt U het me maar alsjeblieft wel. Ik kan er heusch wel tegen!" De anders zoo vriendelijke stem klonk on geduldig. „Wat hebt U nog meer ge hoord „Ze zeiden, dat de stakkerd zoo ver minkt was, dat haar eigen familie ha,ar haast niet herkennen kon. Er was familie van haar over gekomen uit Londen'. Haar gezicht mochten ze niet meer zien, maar ze herkenden haar kleeren en haar visitekaartje, 'dat in een zak van haar mantel zat, was ook voldoende aanwij zing. De heer Verton komt ter vergadering;. Vastgesteld wordt een besluit tot wijzi ging der begrooting voor 1931. Vastge steld worden pensioensgrondslagen van den veldwachter, havenmeester en ge meente-werkman. De geloofsbrieven der benoemde raadsleden worden onder zocht en in orde bevonden, waarna tot hunne toelating wordt besloten. B. en W. bieden aan de rekening der gemeente -over 1930, welke in handen wordt ge steld van eene commissie, bestaande uit de heeren van den Bos, Verton en Kuij per. De rekening van het burgerl. arm bestuur over 1930 wordt nagezien en goedgekeurd in ontvang op f 1346,81, in uitgaaf op f 1340,97 en alzoo met een batig slot van f 5,84. Besloten wordt om een onderzoek in te stellen naar de kosten van verbetering der bestrating bij Meerman. Hierna sluiting. SCHERPENISSE. De collecte voor het Tehuis voor alleenstaande blinden te Wolfheze heeft netto f81.39 opgebracht. BRUINISSE. Bij de strandvonderij is alhier aangebracht een reddingsboei ge merkt „Josephine Charlotte", Oostende, gevischt op 29 Juli 1931 op 30 581 O.L. en 51° 461 5011 N.B. door het politie- vaartuig „Arend", gestationneerd te Brui- ONDERWIJS» Bij de te Utrecht gehouden examens Fransch L.O. slaagde o.a. de heer P. H. Koolaard te Oud-Vosmeer. Bij het te 's-Gravenhage gehouden examen handenarbeid, slaagde o.a. mej. J. M. M. Spek te Gouda. ZEEUWSCH TECHNISCH INSTITUUT. Van de 61 candidaten voor plaatsing als leerling op het Zeeuwsch Technisch Instituut te Goes, zijn 32 toegelaten. EN VEETEEIL j£*o EEN NIET ALLEDAAGSCH AANBOD. Een bijzondere kans wordt geboden aan een tiental flinke land- of tuinbou wers om zich, zonder dat zij ©ver meer geld beschikken dan benoodigd is voor den overtocht, op een complex van prima geheel geïnstalleerde bedrijven te ves tigen. In het algemeen dient men derge lijke aanbiedingen uit het buitenland met eenige voorzichtigheid tegemoet te tre den; hier echter betreft het een .onder neming, welke zich tot onze landgenoo- ten richt door tusschenkomst van de onder toezicht der regeering werkende Stichting Landverhuizing Nederland, wel ker directeur zich speciaal naar Argenti nië heeft begeven, om de aangeboden bedrijven in oogensehouw te nemen. Wie zich voor dit plan interesseert, (kan zich dan ook in vertrouwen wenden tot bovengenoemde instelling, wier kantoor is gevestigd te Den Haag, Bezuidenhout- sche weg 97. De boerderijen, tien in getal, worden geheel in cultuur gebracht en geïnstal leerd opgeleverd, voorzien van vee, werkpaarden, landbouwgereedschappen en huisraad, terwijl bij het aanvaarden ervan geenerlei betaling geëiseht wordt, daar de koopprijs in den loop der jaren ,uit de opbrengst van het bedrijf kan wor den voldaan. Zij vormen tezamen met een modelboerderij van 80 H.A. een aan eengesloten geheel. Aan het hoofd dezer modelboerderij komen een Hollandsche landbouwkundige met Hollandschen assis- Dit was dus de oplossing van het raadsel, dacht Eva, terwijl ze met een weeë gewaarwording naar juffrouWl Langloy's naargeestig verhaal zat te luis teren. Prudence Campbell had een don ker mantelpak aan gehad, dat veel op het hare leek dat herinnerde ze zich nog. Tante Laura kende haar ondergoed niet voldoende om het te kunnen identi- ficeeren en sieraden droeg ze nooit. Ze was zoo in haar overpeinzingen verdiept, dat het vervolg van juffrouw! Langley's woordenstroom niet tot haar doordrong, tot haar ooren opeens een naam opvingen, „Meneer Bannister", hoorde ze haar hospita zeggen. „Ik was even afwezig met mijn ge dachten", zei ze verder, „maar wat ver telde U over die meneer Bannister?" Ze hadden het erover hoe het met de gewqnden in het ziekenhuis ging en ook dat eön zekere meneer Bannister veel beter was. En vindt U, dat niet vneeselijk juffrouw, hij was verloofd met het meisje, dat vandaag begraven is, die juffrouw Hartwood. Een nicht van mijn zwager dient in „Het Witte Paard", dat is liet hotel in Transfield, weet u, en ik ben eens een praatje met haar gaan maken. Ze wist een heeleboel te ver tellen, want een oom en een tante van dat meisje logeerde met hun dochter in het hotel en daardoor had die nicht een heele boel over dien armen meneer Ban nister gehoord. Vindt U het niet ver schrikkelijk voor dien man? De tante van die juffrouw Hartwood heeft hem' m het ziekenhuis opgezocht, vertelde Amalia". (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 3