ABONNEMENT: Woensdag 29 Juli 1931. zierikzeesche courant 87ste jaargang - no 12187 ADVERTENTIEN Inzending Advertentiën UitarlIJk 10 aar QP dca dag ailgaaf B E RI ClIr. 500-.1000-, 3000-, 5000 en 10000 regels. Gemeente Zierikzee. BINNENLAND. Uit Stad on Provinole. FEUILLETON. Lields Int zicb niet Hierop letten! Prijs p. 3 maanden ƒ1.50, franco p. post 1.80. Voor het buitenl. per jaar ƒ10.—. Afzonderlijke nummers 5 cent. Verschijnt des Maandags, Woensdags en Vrij dags. Tel. No. 32. Postgiro 137677. Zierikzeesche Él Nieuwsbode iiugiiguaM c.*t juii IJUI. fciEWiixtsftavna 1 Dir. A, J. DE L0D2E. Ultg.-Redacteur M J KOSTEN van 1—8 regels 60 ets., van 4 regels en daarboven 20 ets. per regel. Reclames 30 ets. per regeL Bij contract belangrijke korting. Inzending op den dag van uit gave vóór 10 ure. Het Bureau van dit blad, hoek Schuit haven, is iederen werkdag geopend van des voorm. 9 - tot des avonds 5 ure ('s Zaterdags van 9—3 ure) tot het plaat sen van advertentiën en het aannemen van abonnementen en het doen van be talingen daarvoor. Het adverteerend publiek wordt op merkzaam gemaakt op het groote voor deel gelegen in het plaatsen van adver tentiën hij contract van Het tarief hiervoor is verkrijgbaar aan het Bureau en wordt ook op verzoek aan buiten de stad wonenden gezonden. De Directeur, A. J. DE LOOZE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zierikzee bieden te koop aan: 6 kavels goed gèsorteerden Straatmest van gemiddeld 240 M3. grootte. Inlichtingen worden verstrekt aan het Bureau van Gemeentewerkenaanbiedin gen worden ingewacht vóór 3 Aug. a.s Zierikzee, den 24sten Juli 1931. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. C. A BANNINK, Burgemeester P. F. WITTERMANS. Secretaris. DE RIJKSPOSTSPAARBANK. Het verslag van de Rijkspostspaar bank over 1930 begint met vast te stel len, dat onder de resultaten van het af- geloopen dienstjaar het feit, dat het be drag der inlagen ruim f 15,3 millioen hooger was dan dat der terugbetalin gen tegen f 2,1 millioen in 1929, wel het meest de aandacht trekken. Het jaar 1930 neemt hiermede naast 1919, toen het saldo ongeveer f20 millioen beliep, voor de Rijkspostspaarbank een zeer bijzon dere plaats in. Opmerkelijk is het, zoo gaat het verslag verder, dat genoemd saldo viel te boeken in een tijdperk, waarin de omstandigheden voor 't sparen in het algemeen weinig gunstig schenen. Niet twijfelachtig is het dan ook, dat deze kapitaaltoevloed verband houdt met de ernstige oeconomische crisis. De alom heerschende geldruimte, de geringe be hoefte aan kapitaal en de tengevolge daarvan bijzonder lage rentevergoeding voor op korten termijn opzegbare bank deposito's gepaard met den drang be schikbare middelen zoo veilig mogelijk te beleggen, maken het verklaarbaar, dat veel gelden naar de Rijkspostspaarbank zijn toegevloeid, welke in andere om standigheden haar niet zouden zijn aan geboden. ZIERIKZEE. De Prov. Zeeuwsche Ba*- kersbond had ditmaal onze gemeente uit gekozen voor haar jaarvergadering. De meeste leden kwamen Dinsdagmorgen per Prov. boot, benevens 2 andere booten uit Wemeldinge, naar hier, terwijl stad- en eilandbewoners per andere gelegenheid zich hierheen hadden begeven. De leden van het hoofdbestuur, enkele met nunne dames, buiten de provincie woonaentig, kwamen dien morgen per K.L.M. met twee vliegtuigen, n.l. de P.H.—A.E.B. met piloot Blaak en monteur Burghout en Uit het Engelsch van L. G. MOBERLY. 8 Nadruk verboden HOOFDSTUK IV. Prudence Campbell „U moet dit eens even inzien". Rupert Dane overhandigde zijn vreem de gast het ochtendblad. Na de thee was ze weer in slaap ge vallen en de schilder ging uit om de hulp in te roepen van een vrouw uit de buurt, juffrouw Langley. Zij was een vriendelijke, moederlijke ziel en er wel aan gewend om in bijzondere omstandig heden erbij gehaald te worden; ze stond bekend om haar hartelijkheid en hulp vaardigheid en daar zij weduwe i^as en haar kindereu getrouwd waren, stelde zij haar vrijen tijd gaarne beschikbaar om te helpen waar hulp noodig was. De vindingrijke, opgewekte juffrouw Langley had, dadelijk toen Rupert haar volledig op de hoogte had gesteld, een oplossing gereed. „Nu, meneer, breekt u zich maar niet de P.H.—A.E.T. met de piloot Veenendaal en de monteur Costa, terwijl als schrijver medegekomen was de heer v. d. Burg. Reeds vroeg waren we naar het vliegveld Westschouwen" getuft om de aanKomst der vliegtuigen af te wachten. Tegen 10 uur kwam het eerste vliegtuig in 'tzicit; kort daarna gevolgd door het tweede, zoodat de beide machines bijna gelijk tijdig landden. De passagiers werden wel kom geheeten door den heer H. J. Doele- man, die ter gelegenheid van de jaarver gadering rondvluchten aanbood voor le- leden van den Zeeuwschen Bakkersbond. De voorz., de heer Stahle, dhr. v. Noppen, secretaris van den Ned. Bakkersbond!, werden op „Westschouwen" speciaal wel kom geheeten. De „K.L.M.-bus", die reeds gereed stond, werd bestegen, waarop ge start werd naar Zierikzee. Daar waren inmiddels de gasten reeds naar het stad huis getogen en in de antieke, eerbied waardige raadszaal ontvangen door het College van B. en W'. De burgemeester, de heer Bannink, sprak de zeer vele gasten, als volgt toe: Mijne Heeren, Het zij mij vergund u namens 'het Col lege van B. en W. van harte welkom te heeten in ons historische stadhuis. We stellen het ten zeerste op prijs, dat de heer H. J. Doeleman zooveel nijvere bur gers in deze stad heeft verzameld, om u te laten zien dat wij Zierikzeeënaars geen historische figuren zijn, maar mo derne menschen, Ons stadhuis en onze Sint-Lievens-Monstertoren zijn wel mo numenten uit lang vervlogen eeuwen, maar het gemeentebestuur voelt denpols slag van dezen tijd. Wij hebben er toe medegewerkt om ons eiland op een af stand van 20 minuten van Rotterdam te brengen en de leden van het Dagelijkse i bestuur van den Ned. Bakkersbond heb ben zich kunnen ovértuigen, dat het in zoio'n cabine best is uit te houden: u hebt wel voor heetere vuren geslaan. We waardeeren het ook, dat het bestuur van den Zeeuwschen Bakkersbond de ge zellen van den trog zoo goed in de hand heeft, dat bijna niemand is thuis geble ven. Vier eeuwen geleden al badden hier de gildebroeders hun feestelijke omma- gang door de stad, maar binnen hare wallen. Straks cirkelen we boven het eiland en onze stad en dan zult u con- stateeren, dat het ook de moeite loont om er eens van bovenop te kijken. Wij worden het eiland der onbegrensde mo gelijkheden. Er is hier een model-fabriek Zeelandia met een model-eigenaar en net zou mij niet verwonderen, dat er nog een model-broodfabriek bijkwam, want bak kers zijn ondernemende menschen. Ge voelt u ni'ets voor eene bakkerij-tentoon stelling in onze stad? Sedert overoude tijden is de reputatie der bakkers geves tigd. Immers is u allen welbekend het verhaal van den Egyptisehen Pharao, die den schenker liet hangen, maar den bak ker vrij liët. Die wist ook al even goed als wij dat het brood in het menschelijk bestaan zulk een voorname rol speelt, De Romeinen 'hebben een spreekwoord: panem et ciroenses, brood en spelen. Onze regeering heeft zich ook al 'bemoeid met het brood: Amerikaansch meel, inlandsen meel, aardappelmeel en men vertelde ons, dat destemeer meelsoorten er inzaten, des te lekkerder werd het brood. De bakker werd een ware artist, dank zij ook de Zeelandia-fabriek, die voor elke meel soort een speciaal recept vertoont. Het moet voor hen, die den heelen i zoo gebonden zijn aan hun bedrijf als de bakkers, een aangename verpoozing zijn om er eens tusschen uit te vliegen. Laat de trog maar de trog voor vandaag en zet eens alle zorgen op zij. Wij Ken- het hoofd over wat gepast is of mis schien niet gepast", klonk het hartelijk. „Als dat arme kind wakker wordt, zit Sara Langley naast haar. En ik zal de logeerkamer in uw huisje in orde maken en zelf ook komen slapen, als u het goed vindt, en ik maak voor u wel een bed in het atelier. Dan kan zelfs juf frouw Thompson er niets van zeggen". Rupert moest lachen om de kleine ha telijkheid aan het adres van de norscne, sombere vrouw, die zijn woning onder hield en voor zijn eten zorgde. De goede ziel bracht haar plan prompt ten uitvoer. Toen 't oververmoeide meisje dien avond tegen half acht weer waKker werd, zat er een vriendelijke, blauw- oogige vrouw van middelbaren leeftijd, met blozende wangen naar haar, die haar „mijn liefje "noemde en haar ver telde dat ze verder voor haar zou zorgen. „Ik hoorde dat je geen bagage had, die zal wel verloren zijn gegaan; daarom heb ik een nachtjapon van mij voor je meegebracht, mijn liefje", zei ze, „en meneer Dane heeft me een kam en bor stel gegeven, zoodat je je nergens druK over hoeft te maken. En morgen zul je wel weer fiksch genoeg zijn om naar je familie terug te gaan". Het meisje legde zich glimlachend neer bij de beschikkingen van de gemoede lijke dorpsvrouw. Ze was veel te moe om samenhangend te kunnen denken; alleen de gedachte hoe ze er wel zou uitzien in juffrouw Langley's ongetwijfeld-dege nen loopende bakkers, rijdende bakkers, vliegende winkels, maar vliegende bak- 1 kers, daarvoor moet ge op Schouwen we zen. Ons college wenscht u dames en heeren een genoegelijken dag toe, en we hopen, dat dit uitstapje een goede her innering bij u mag achterlaten. ,Wij ho pen, dat u het niet zult laten bij dit eene bezoek, maar nog eens zult terug keeren, omdat één dag te weinig is ,om alles goed te zien en te genieten. Het gaat met ons eiland als met lekker brood: wie het éénmaal heeft genoten, die wil er meer van hebben. Ik heb gezegd. JDeze rede werd met applaus begrost en beantwoord door den voorzitter van de Zeeuwsche Bakkersbond, de heer Ch. J. de Wolff te Middelburg. Na deze plechtige ontvangst trokken de bezoekers, wat de mannelijke leden van het groote gezelschap betrof, naar „Con cordia", waar elf uur de algemeene ver gadering 'begon,, die tot ruim 12 uur duurde. Tijdens deze bijeenkomst werd het carillon bespeeld. Aan het station der R.T.M. stond in middels een extra-tram gereed, om het gezelschap naar Burgh te vervoeren, van waar men per diverse gelegenheden naar het vliegterrein toog, waar .de twee K. L.M.-machines reeds op passagiers ston den te wachten, om „Zeelandia"-rond- vluchten te houden. Ongeveer half twee was het restaurant „De Schouwsche Boer" op de terreinen der N.V. „Nieuw Haamstede" gevuld met belangstellenden, wien op vertoon van bons verversehingen werden verstrekt. Dhr. Doeleman heette allen, in 't bijzonder de leden van het hoofdbestuur en van het bestuur van den Provincialen Bond, hartelijk welkom, den wensch uitspreken de, dat de leden en hunne echtgenooten als herinnering aan dezen f eestelijken dag een prettigen .vliegtocht mochten hebben. Daarna hield dhr. Bannink, burgemeester van Zierikzee een prettige causerie over het vliegen, de eventueele vliegers en vliegsters geruststellende met de verze kering, dat niets prettiger is dan vliegen met de veilige en comfortabele vlieg tuigen der K.L.M. Vervolgens bracht dhr. van Noppen, secretaris van den Ned. Bak kersbond, dhr. Doeleman dank voor zijn welwillendheid door het aanbod van een vliegtuig voor de reis Amsterdam—Haam stede en voor de straks te Inouden rond vluchten. Daarna toog men naar het [Vlieg veld waar twee K.L.M.-vliegtuigen ge reed stonden en een groote menigte nieuwsgierigen en belangstellenden sa mengestroomd was. De geruststellende verklaring van dhr. Bannink had gunstig, gewerkt, want 334 personen maakten ge bruik van de gelegenheid om de lucht in te gaan. Zonder uitzondering was men bij het verlaten der vliegtuigen enthou siast over de genotvolle luchtreis en met dankbaarheid jegens dhr. H. J. Doeleman voor diens joviale attentie, tevens een prac'hlreclame, evenals voor de K.L.M., die als gewoonlijk alle reizen vlot ien veilig volbracht. De piloten ontvingen herinneringsme dailles aan de zeer geslaagde „Zeelandia" rondvluchten. „De Binnenvaart", het officiëel or gaan van het Onderwijsfonds, geeft een speciaal motornummer uit, waarin een overzicht van de voornaamste motoren, die in ons land voor de binnenvaart ge bruikt worden. Door 't steeds toenemend gebruik van mechanische voortstuwing der schepen in de binnenvaart, is elke schipper, wil hij zijn bedrijf loonend blij ven uitvoeren, genoodzaakt daarin mede te gaan. Door „Kunst en Eer" zal bij gunstig weer Donderdagavond 8 uur, op de tent in het Havenpark, het volgende program ma warden uitgevoerd: 1. Marsch; 2. Une soirée d'Automne aux Ardennes; 3. Sur un marché pensan; 4. Rêves sur l'Ocean, Valse. Pauze. 5. Ouverture; 6. Aux Arè- nes, Polka de Concert, pour 2 pistons; lijke nachtjapon wekte even haar vroolijk- heid. Maar den volgenden morgen, toen juf- /rouw Langley haar een kopje thee kwam brengen, voelde ze zich al heel wat meer mans. „Heb je zin om beneden te komen ontbijten?" vroeg de goedmoedige vrouw"; meneer Dane ontbijt om half negen en juffrouw Thompson is net ge komen om het klaar te maken; als ik straks bij haar in de keuken een boter ham eet, zal ik haar van jou vertellen. Ze schrok toen ze mij hier zag, ze, dacht dat er iets niet in orde was, maar ik zei haar, dat ik haar aanstonds wel op de hoogte zou brengen. Nieuwsgierig dat ze is en een praatgraag1" „Ik ben zoo blij, dat U beneden komt ontbijten", klonk Rupert's hartelijke be groeting, toen zijn gast de zonnige eet« kamer binnen kwam, „bent U goed uit gerust?" „O, ja. Ik schaam me eigenlijk, dat ik zoo lang geslapen heb. En juffrouw Langley is zoo goed voor mij geweest iK ben bij barmhartige Samaritannen te land gekomen". Terwijl hij haar van visch bediende, koffie voor haar schonk en brood sneed, praatte hij opgewekt over juffrouw Lang ley's vele goede hoedanigheden. Maar toen zij klaar waren met ontbijten, trok hij een armstoel bij het raam, liet zijn gast daarin plaats nemen en nam een krant van een klein tafeltje^ 7. Grand air Varié pour Tuba-Solo; 8. Oostersche suite. Bij ongunstig weer zal dit concert Vrijdagavond worden gegeven. De voordracht van Ir. De Muralt, welke deze in de laatst gehouden ver gadering van den Zeeuwschen Polder- bond hield, eindigde alus: Wie daar over meer wil weten, leze het boek van Koole, de eenigste die mij in Zeeland goed heeft begrepen". Bedoeld boeK is „Waterbouwkundige constructies", door M. C. Koole, uitg. N.V. Wed. Ahrend Zoon, Amsterdam. BURGH. In de gehouden vergadering van den Dijkraad (waterkeering) van den ■Burgh- en Westlandpo'.der werd rekening gehouden over het afgeloopen dienstjaar. Ter vervulling der vacature A. Beije, die niet meer in aanmerking wenschte te komen als dijkbestuurslid werd een voor dracht opgemaakt, bestaande uit de hee ren R. Steur, J. Dalebout Az. en J. Beije Mz. DREISCHOR. In de heden (Woensdag) gehouden raadsvergadering werd aan den heer E. H. P. van Nahuijs op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als ambte naar van den Burgerlijken Stand, in gaande 1 September a.s. en in zijn plaats benoemd de heer C. M. Weststrate. ST.-PHILIPSLAND. 24 Juli vergaderde alhier de gemeenteraad. 'Met kennisge ving afwezig dhr. P. J. de Ruijter. Voor zitter-secretaris de burgemeester. Ope ning op de gebruikelijke wijze. Naar aan leiding van het lezen der notulen vraagt dhr. Neele naar de verbetering van de goot in het Karreveld. De voorzitter zegt, dat hij met den gemeente-opzichter één en ander heeft opgenomen, doch dat grondige verbetering vrijwel ondoenlijk is. Hij stelt voor de goot te lotenj zooals ze is en ze dan dikwijls schoon te laten maken. Wordt goedgevonden. Daarna komen |de ingekomen stukken aan de beurt. 1. Een schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken en die van Financiën, dat volgens art. 3 van de wet van 15 Juli 1929, de uitkeering als bijdrage in de jaarwedden van burge meester en secretaris voor 1931 be draagt f2790. 2. De Inspecteur der Dir. Belastingen te Zierikzee meldt, dat de geraamde zuivere opbrengst over 1931- '32 van de fondsbelasting voor onze ge meente f760 bedraagt. 3. In het verslag der Gezondheidscommissie wordt met ge noegen gewezen op de voortgezette rio- leering en demping van slooten in onze gemeente. De bijdrage voor deze com missie is voor onze gemeente begroot op f 42,84, zijnde 1 cent per inwoner minder dan voorheen. 4. De P.Z.E.M, verzoekt ontheffing van het bepaalde in art. 44, sub d van het Motor- ei^ Rijwiel- reglement. Wordt toegestaan. 5. Dhr. T. A. Boudeling deelt mede, dat hij be dankt als lid-voorzitter van 't burgerl. armbestuur. De voorzitter spreekt woor den van dank voor hetgeen dhr. Boude ling in deze functie heeft gedaan. Door het B.A. 'zijn in deze vacature aanbe volen dhr. A. van Strien en C. v. Strien. B. en W. nemen deze aanbeveling over. Weth. J. v. Strien zegt, dat eerstgenoem de een benoeming niet zal aannemen. De voorzitter zegt, dat hij dan hierover nog wel eens met dhr. A. v. Strien zal praten. Met algemeene stemmen wordt dhr. A. v. Strien benoemd. 6. Ged. St. deelen mede, dat, in verband met de gewijzigde gemeentewet, het gewenscht is, Idat controle kan uitgeoefend worden op ide uitgeleende gelden bij bankinstel lingen. Grootere bedragen dan f 2 per inwoner mogen niet geplaatst worden, zonder dat de betreffende bankinstelling onderpand wordt gesteld met zekere overwaarde. Is dit niet mogelijk, dan moeten 'de gelden worden uitgezet bij Rijksinstellingen of Bank van Ned. Ge meenten. De voorzitter zegt, dat hier door voornamelijk de boerenleenbanken worden getroffen. Over deze kwestie is „U moest dit eens even inzien?" zei hij. „U zult het misschien pijnlijk vinden om over het ongeluk te lezen, maar m.j'u!» u de namen van de dooden en gewonden eens door, om te zien of uw naam er bij staat". „Mijn naam?" Er kwam een verschrikte uitdrukking op het knappe meisjesge zicht". Lieve deugd, als dat zoo is, zul len ze weten waar ik ben en dani komen ze mij terug halen!" Ik vertelde U giste ren dat ik weggegaan was, omdat mijn familie mij tot een huwelijk wilde dwin gen, dat ik verafschuwde. Weet U nog wel?" Rupert knikte bevestigend en ze ver volgde met een lichte huivering: „Ik kan onmogelijk met dien man trouwen, die tante voor mij heeft uitge zocht!" „In ieder geval is 't het beste, dat U de namen even doorleest", meende Ru pert, want als Uw naam erbij is, is het niet onwaarschijnlijk, dat ze U hier in de buurt komen zoeken". „O neen, laat ze dat toch nietsdoen", riep het meisje vol afschuw. „Ik zou tante Laura niet kunnen zien. U zult mij wel heel dwaas vinden", voegde ze er verlegen aan toe. „Absoluut niet. Ik vind dat u het vol ste recht hebt om voor U zelf uit te maken met wien U wilt trouwen. Het is monsterachtig dat iemand dwang op U wil uitoefenen en heel begrijpelijk dat U zich daaraan wilt onttrekken. Maar Poeders en tabletten zijn alléén eoht als de verpakking voorzien is van den naam Mijnhardt Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garan deert U de echtheid. op een vergadering in Middelburg ge sproken, waarbij de Commissaris der Koningin aanwezig was. De voorzitter informeert bij weth. v. Strien (tevens voorzitter Ider plaatselijke boerenleen bank) of de Boerenleenbank iets kan doen betreffende deze borgstelling. Weth. v. Strien vermoedt van niet, daar elk lid der Bank persoonlijk verantwoorde lijk is. Hij zal inlichtingen inwinnen bij de hoofdbank te Utrecht. Besloten wordt dit punt aan te houden. 7. Ontheffing hondenbelasting wordt voor een halfjaar verleend aan L. H. M. Geense, A. T. Boudeling, G. 'Mol, A. M. den Braber, M. L. Mol, C. A. R. Knötschke, terwijl de hond van M. Wesdorp verhuist van de le maar de 2e klasse. 8. B.- en W. van Steenbergen stellen voor het keurloon van varkens te brengen van f 2,50 op 12. Hiermee wordt accoord gegaan. 9. Inge komen is een verzoek om adhesiebetui ging van de Kamer van Koophandel voor West-N.-Brabant, voor hun adres aan den Ministerraad voor overbrugging van het Hollandsch Diep nabij den Moerdijk. Bu en W. hebben hieraan gevolg gegeven. Echter is nu een soortgelijk verzoek in gekomen van het gemeentebestuur van Bergen-op-Zoom, waarin gewenscht wordt overbrugging bij Willemstad. B. en W. vonden dit ook beter en achtten het nu het beste aan laatstgenoemd verzoek adhesie te betuigen, met intrekking van die aan het vorige. De Raad is het hier mee eens. 10. Het gemeentebestuur van Bergen-op-Zoom vraagt adhesiebetuiging voor een request aan den Minister van Onderwijs, enz., om te komen tot de oprichting van een Rijkskweekschool voor onderwijzers te Bergen-op-Zoom. Ook deze adhesie is door B. en W. be tuigd. Dhr. Neele zegt van bevoegde zijde vernomen te hebben, dat de strekking van het verzoek anders is dan wordt voorgegeven. II. De vergoeding volgens art. 103 Lag. O.-wet 1920 voor de bijz. school te A.-J.-Polder wordt over 1929 vastgesteld op f 9,94 per leerling, met een totaal van f 529,301/2. De ontvanger der Dir. Bel. te Nieuwerkerk deelt mee, dat voor onze gemeente aan gewetens- gelden is ingekomen f378,52. 13. W. A. Ligtendag verzoekt in den vervolge in aanmerking te mogen komen voor het verrichten van metsel- of betonwerk voor de gemeente. Dit wordt toegestaan. 14. De Insp. der Directe belastingen te Zie rikzee deelt mee, dat de kwade posten voor de personeele belasting tot 30 Juni 1931 bedragen f 9,21. 15. Vervolgens komt aan de orde een verzoek van J. C. de Rooij, ambtenaar ter secretarie, om ver hooging van zijn jaarwedde. De voorz. zegt, idat in een groot aantal soort gelijke gemeenten bedoelde ambtenaar meer salaris heeft. Dhr. de Rooij heeft deze verhooging vooral gevraagd, omdat hij, door het overlijden van zijn vader, nu kostwinner is. De meerderheid van B. en W. is tegen verhooging. De voorz. stelt voor een verhooging toe te kennen van f150. Dhr. A. M. v. Dijke zegt, deze kwestie moeilijk te vinden. Gezien de slechte financiëele toestand in het algemeen kan hij het standpunt van de meerderheid van B. en W. billijken. Telt hij bij elkaar wat onze gemeente-adminis tratie in totaal kost, dan meent hij, dat dit bedrag hoog genoeg is. Of de onder linge verdeeling juist is, kan spr. moeilijk beoordeelen. Echter kan hij begrijpen, dat de Rooij verhooging van zijn jaarwedde vraagt. Hij zou daarom dan ook gaarne zien, dat een middenweg werd gekozen, door f 100 verhooging te geven. Weth. kijkt U nu eerst die namen even na". Hij duwde haar het blad in de hand, nam zijn brieven op zei: „Ik ga even naar het atelier, en kom zoo terug, en daarop liet hij haar alleen met haar krant. Boven aan de lijst stonden de namen van de vier overleden slachtoffers en toen hét meisje die met één oogopslag gezien had, legde ze met een onderdruk ten kreet de krant neer. „Eva Hartwood". De naam grijnsde haar aan: Eva Hart wood, een van de omgekomenen bij het ongeluk! O, maar dat was bespottelijk! Hoe was een dergelijke vergissing mogelijk? Ze nam de Krant weer op en het zien van haar eigen naam bij de dooden gaf haar een wee gevoel. Werktuigelijk liet ze haar blik verder over de kolom glijden. Hoe zou het afgeloopen zijn met het meisje, dat naast haar in de coupé ge zeten had? Prudence Campbell, had het meisje geheeten, dat zoo hear sympathie en medelijden had opgewekt. Ze keek naar de namen van de overlevenden, maar Prudence Campbell was er niet bij en haar naam stond evenmin bij de lijst van de gewonden, die naar het ziekenhuis in Transfield waren vervoerd. Maar daar stond wèl een andere naam, die het meisje hevig deed ontstellen: Nigel Ban nister. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 5