de ezel van mijnheer pimpelmans door G. TH. ROTMAN. 29. „Dat overkomt me niet meer", zei mijnheer Pimpelmans. Hij trok er op uit en kwam terug met een groote zweep en een tasch vol „fluitende zevenklappers". „Nou zal-ik hem laten loopen, zooals-ie nog nooit geloopen heeft!" zei hij, maar zijn vrouw zei hoofdschuddend: „Man, wees toch voorzichtig!" „Al moést ik den heelen wagen, in de lucht laten vlie gen, loopen zal-die!" antwoordde mijn heer Pimpelmans vastberaden. 30. Z'n 'beide zakken volgeladen met zevenklappers, z'n zweep in de hand, trok hij er dan anderen dag met den wagen op uit, vastbesloten, zich niet ver der te laten ringelooren. En jawel, pas was hij een paar straten verder, ,of daar had je 't. Stokstijf stond de ezel. „Staat- ie nou op de hóógste versnelling, piijn- heer Pimpelmans?" riep Klaas de ver ver, die op zijn leer stond. 24 j., bankwerker te Zzee, bij verstek. f2 b. s. 2 d. h.; J. A. v. d. S., 23 j., melkhandelaar te Zzee, bij verstek, f2 b. s. 1 d. h.; P. B., 32 j., loopknecht ,te Zzee, fl b. s. 1 d. h.; R. J. v. d. W., 33 j., landb. te Kerkiverve, f2 b. s. 2 d. h.; K. C. v. d. B., 19 j., te Serooskerke, f2 b. s. 1 d. h.; J. W., 45 j., commission, te Dreischor, bij verst, f5 b. s. 3 d. h.; J. M. C., 51 j., veehandel, te Zzee, f5 b. s. 3 d. h.; J. W. v. d. V., 29 j., landb. te Zierikzee, bij verstek f3 b. s. 1 d. h.; L. B. v. d. R., 20 j., schoenhandelaar te Goes, bij verst, f2 b. s. 2 d. h.; I. de G., 29 j., chauffeur te Burgh, bij verstek f25 b. s. 5 d. h.; C. J., 38 j., garnalen- handelaar te Brouwershaven, fl b. s. 1 d. h.; C. G., 27 j., chauffeur te Zierikzee, fl b. s. 1 d. h.; der Algemeene Politie verordening: W. B., 31 j.,-koopman te Rotterdam, bij verst, fl b. s. 1 d. h.; wegens straatschenderij: J. W. d. G., 16 j., te Oosterland, 1 maand tuchtschool. Ter openbare terechtzitting van den Politierechter te Middelburg van 14 Juli 1931 werden o. m. behandeld de navol gende zaken, en Wel tegen: J. van der H., 37 j., arbeider, wonende te Haam!- stede, verdacht van diefstal van een of twee kopjes ien een melkkannetje in Dec. 1928 of Januari 1929 te Haamstede, ten nadeele van T. Ornee. Eisch f 25 boete, subs. 25 dagen hechtenis. Uitspraak: vrij spraak. A. J. B., 23 j., werkman, wonende te Zierikzee, en J. C. B., 21 j., werkman, wonende te Zierikzee, verdacht van po ging tot diefstal te zamen en in vereeni* ging van 4 zakken aardappelen, ten na deele van J. Onderdijk, op 4 Mei 1931 te Zierikzee. Eisch voor ieder: 2 maan den gevangenisstr. Uitspr. voor ieder: 14 dagen gevangenisstraf. ONDER DE STOOMTRAM GEDUWD? Het Gerechtshof te 's-Gravenhage ver oordeelde A. H. te Oud-Beierland, die in Augustus j.l. na een ruzie in een! café zijn kameraad v. d. Oever op den Croos- wijkscheweg onder de stoomtram zou hebben geduwd, tot zes weken gevan genisstraf. De procureur-generaal had be vestiging gevraagd van het vonnis der Dordtsche rechtbank, waarbij verdachte was veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf. landbouw en yeeteelt. Men schrijft aan de N. R. Ct.: Onder de zwarte kersen, die in de laatste dagen in ons land ter markt komen, loopen tal van partijen, die door maden of wormen zijn aangetast. Deze kersen zien er uiter lijk mooi en gaaf uit, en indien men ze voorzichtig openmaakt, moet nog goed worden opgelet, om het levende insect te ontdekken. Volgens het beweren van een koopman zijn en worden deze kersen uit Duitschland aangevoerd; ze worden veelal per vrachtauto over onze grenzen gebracht. DE TUINBOUW EN DE CRISIS IN DUITSCHLAND. De crisisberichten van Maandag waren voor de exporteurs op Duitschl. al niet gunstig, doch de telegrammen van Dins dagmorgen waren al zeer teleurstellend. De vraag naar producten was uit Duitschland zeer gering, tengevolge waar van een algemeene prijsdaling intrad. Vooral het artikel tomaten, waarvan de uitvoer voor 40 a 50 pCt. op Duitsch land aangewezen is, kreeg een zwaren val. De prijzen daalden in één dag met bijna 25 pCt. GOED PLUIMVEEMATERIAAL. I. Welke hen is het goedkoopst? Dat is de hen, welke ons de meeste winst heeft gegeven. Die hennen zijn uit kuikens op gegroeid, aan een hen moet dus een goed kuiken voorafgaan. Hoe komen we aan een goed kuiken? Zoo'n kuiken moet vakkundig gebroed worden, uit een ei, dat door een len werd gelegd, van een zoodanige kwaliteit, dat ze waard is vermenigvuldigd te wor den. Met uitschakeling van den zuiveren sportfokker, houdt men toch de kippen om er voordeel uit te halen. Wat heeft men nu aan kuikens afkomstig van die ren, die niet waard zijn om vermenig vuldigd te worden, die den eigenaar dus geld hebben gekost, inplaais van hem voordeel te geven? Zulke kippen zijn er nog enorm veel en zij zijn het dan ook, die een deel der winst, door de productieve dieren geleverd, opeten. Wat heeft u voorts ook nog aan een kuiken gebroed uit een hen, die een zoo danige winterproductie te zien heeft ge geven, dat de kiemkracht aanmerkelijk was verslapt, op het oogenblik, dat men óók nog broedeieren van haar verlangde? Verlies toch nimmer uit het ,oog, dat een hen ook nog de kracht moet 'hebben, haar goede kwaliteiten op baar nakomeling schap te kunnen overdragen. U heeft dus alleen wat aan kuikens, afkomstig van productieve dieren, welke op een zoo danige wijze zijn gehouden, dat ze pok in staat zijn, hun begeerde kwaliteiten op hun nakomelingschap te kunnen ,over- dragen. Een dergelijk ei wordt dus niet door iedere hen geleverd. Het moet worden uitgezocht door middel van een valnest- controle, met behulp van de weegschaal, door toepassing van de kennis welke de fokker of de kippenhouder als resultaat van zijn studie en (of) ervaring 'heeft opgedaan. Zoo'n ei kost dus meer dan een gewoon marktei en dat prijsver schil is grooter dan de 2 of 3 cent welke een broederij gewoonlijk boven de hoogste marktprijs aan den eierleve- rancier betaalt. Kortelings heb ik voor een 3-tal bedrijven den kostprijs van een prima 'broedei uitgerekend, waarbij ik deze uitkomsten kreeg: 12, 11 en 10 cent. Dat waren dan uitgezochte eieren, waarvan men mag verwachten, dat er een flink percentage prima kuikens uit gebroed zal kunnen worden, welke mits behoorlijk opgefokt, winstgevende kippen zullen worden. onderwijs. ZIERIKZEE. Benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Lisse, Mej. J. van Dalen alhier. ST.-ANNALAND. Mej. T. Beun, onder wijzeres aan de openbare school alhier, heeft ontslag gevraagd tegen 20 Juli a.s. aanbestedingen. MIDDELBURG, 15 Juli. Namens Ged. Staten van Zeeland werd hedenmorgen in de Abdij aanbesteed het uitvoeren van verbeteringswerken aan den Prov. straat weg van Zierikzee naar Brouwershaven (wegvak Zierikzee—Schuddebeurs) met 't leveren van straatklinkers, betontegels, enz. en bijbehoorende Werken. Raming f25.000. Inschrijvers Waren: L. P. Cor- stanje, Wemeldinge f24492; M. Mat- thijsse, Brouwershaven, f24398; J. v. d. Panne, Scharendijke, f24300; C. v. d. Klippe, Vlissingen, f 23840 ;id. f25560; M. v. d. Velde, Bruinisse, f23580; A. J. Ver- jaal, Dreischor en J. de Oude, Z.zee f23449; I. Douw, Merxem f23400; J. H. v. d. Ven, Vlissingen f23100; J. Knuist, St.-Maartensdijk, f 22950; M. W. Knuist, Goes en Joh. Knuist, 'sHeer-Arendskerke, f22640; W. Wandel, Nieuwerkerk f 22575. Aan L. Volker te Sliedrecht is, naar het Hdbl. meldt, bij onderhandsche aan besteding voor f898.000 opgedragen het maken van het eerste gedeelte van een leidam met 5 kribben en een vaargeul ten behoeve van een verbetering van het Hellegat. kunsten en wetenschappen. EERVOLLE ONDERSCHEIDING PROF. Dr. P. ZEEMAN. Prof. dr. P. Zeeman te Amsterdam is benoemd tot buitenlandsch eerelid van de Indian Association for the Cultivation of Science, die haar zetel heeft te Cal cutta. Voor dit genootschap mogen nim mer meer dan twintig eereleden geaozen worden. boekennieuws. „DE GEHEIMZINNIGE INBREKER", door C. Goudriaan, geïll. door Pol Dom, uitg. Gebr. Kluitman, Alkmaar. Jaap en Herman maken een fietstochtje en hooren onderweg, dat er in de boer derij van Hamel een groote inbraak heeft plaats gehad. De jongens zien veldwach ters en marechaussée's en politie-honden naar het spoor van den inbreker zoeken en zij worden natuurlijk nieuwsgierig naar al die geheimzinnigheden. Zij gaan op hun eigen houtje op zoek naar den in breker en komen op die manier in allerlei avonturen te land. Het boek is spannend geschreven. marine en leger. ZIERIKZEE. De heer P. I. Krijger Jz., van hier, leerling van de school voor. reserve-officieren der onbereden artille rie, slaagde dezer dagen vopr vaandrig. verschillende bericht», ONWEER. Zondagavond heeft het voor al in 't Noorden van ons land zwaar ge onweerd. Te Assen ging de bui ge paard met zwaren regenval, welke ver schillende straten blank zette. Ook te Heerenveeh en omgeving heeft het onweder in hevige mate gewoed. Op tal van plaatsen in deze omgeving kon brand worden waargenomen. Uit een vuurgloed in do richting Boorenuergcri kon worden afgeleid, dat aldaar een groote boerderij in vlammen stond. Op Texel zijn te De Wester, op eenigen afstand van el kaar, in de weide een paard, een schaap met lam en twee kalveren door den blik sem doodgeslagen. Te Den Hoorn werd eveneens een paard door den bliksem getroffen. Te IJmuiden is de bliK- sem in een woonschuit geslagen, wel<ce bewoond werd door de familie v. id. Laan en gemeerd lag aan de Noorder- sluis. In een oogwenk stond het schip in lichtelaaie. De bewoners, vader, moeder en kind, lagen reeds te bed, en (wisten zich met moeite te redden. Zij vonden onderdak in een naburige woonschuit. Te Biervliet is Zondag tengevolge van het inslaan van den bliksem i een schuur van den herbergier L. S. afge brand. ONTPLOFFING. Maandagmiddag is op de emplacementen van de Amsterdamsche Droogdokmpij. een acetyleenhouder uit elkaar gesprongen, waardoor een 37-jarig werkman werd gedood. JONGEN OF MEISJE? Een familie te Amsterdam werd op 12 Mei 1911 ver blijd met de geboorte van een zoon. Bij den Burgerlijken Stand werd de jong geborene aangegeven als „Jantje", doch door den ambtenaar als „meisje" ge boekt. Alles ging goed, tot hij kort ge leden in het huwelijk wilde treden. Dit kon geen voortgang vinden, voordat de fout was hersteld. Deswege werd een request bij de 2de Kamer der Amster damsche Rechtbank ingediend. Bewijs, dat hij werkelijk het kind is, dat op 12 Mei werd géboren, is opgelegd. VERDRONKEN. Zondagmiddag is een auto, waarin vier jongelui zaten, door tot dusver onbekende oorzaak iri het Win- schoterdiep geraakt, waarbij een 20-jarig meisje, mej. H. Hesseling uit Vlagtwedde, is verdronken. EEN SCHIETPARTIJ. Ten kantore van den districtscommandant van de rijKS- veldwacht aan de Trans te Utrecht moest de rijksveldwachter van Doorn, die als een driftig persoon bekend staat, een ver hoor (ondergaan. Tijdens dit verhoor haal de deze beambte opeens een revolver te voorschijn en schoot daarmee op den brigademajoor E. E., van de Utrechtscie brigade der rijksveldwacht. Deze werd in den rechterschouder getroffen. De rijksveldwachter wilde daarna de revol ver op zichzelf richten, doch werd daarin verhinderd. Hij is opgesloten. De brigade- majoor werd ter verpleging overge'bracit naar de rijksklinieken te Utrecht. Hij is niet zwaar gewond. GEHEIMZINNIG GEVAL. Te Apeldoorn heeft zich Zondagavond ieen drama af gespeeld, waarvan het 18-jarige meisje L. Wijnbergen, het slachtoffer is gewor den. De politie betracht in dit geval de uiterste stilzwijgendheid. Het Handelsbl. verneemt hieromtrent echter het vol gende: Een broeder van het meisje, dat thans blijkt vermoord te zijn, de heer H. Wijnbergen, had met zijn echtgenoote Zondagmorgen zijn Woning in de Tromp straat 11 te Apeldoorn verlaten om zijn ouders een bezoek te brengen. Tegen half tien 's avonds keerde hij weer terug en bij' het betreden van zijn woning hoorde hij in de bovenwoning een ge stommel, dat hem verdacht vooritwam. Hij Spoedde zich naar boven waar hij zijn zuster in, nèW" hij meende, foewus- teloozen toestand aantrof. Bij haar be vond zich dengeen, aan wien het meisje kennis had. Deze verklaarde, dat 't meisje was flauw gevallen. De heer Wijnbergen riep onmiddellijk de hulp in van dr. Hermanides, die constateerde, dat het meisje Was overleden. In de daarop ont stane verwarring vluchtte de verloofde van het meisje, die in hoogst zenuw'- achligen toestand verkeerde, het huis uit. Maandagmorgen werd de lijkschouwing verricht en de justitie gewaarschuwd, daar de dokter constateerde, dat er een misdrijf was gepleegd. In den loop van den dag werd de verloofde gearresteerd onder verdenking schuldig te zijn aan moord. Dinsdag heeft deze een bekentenis af gelegd. De verstandhouding tusschen 't meisje en haar verloofde was zeer slecht; de eerste wou herhaaldelijk de verhouding verbreken, doch de man dreigde in dat geval steeds met geweld. BRUTALE OVERVAL. Maandag is te Nuenen (Noord-Brabant), waar Kermis werd gevierd, opschudding veroorzaakt door een brutalen overval op klaarlich ten dag. Omstreeks halfzeven drongen twee jongemannen de woning binnen van den ruim' 80-jarigen landbouwer J. van Bakel, die met zijn eveneens ruim 80-jarige vrouw alleen woont op een kleine boerenhofstede aan een zijweg van den weg Nuenen—Eindhoven. De indrin gers overvielen de beide oudjes en heb ben hen met leen hard voorwerp bewus teloos geslagen. De oudjes wisten even wel nog om hulp te roepen, wat itot gevolg had, dat de landbouwer Jansen, die op een nabij gelegen boerenhofstede woont, te hulp snelde. Toen hij de wo ning binnenging, gingen de beide in dringers er van door. Zij sprongen op hun fiets en reden den weg op naar Eindhoven. Jansen greep onmiddellijk ook een fiets, ondanks het feit, dat een der beide mannen hem met een revolver be dreigde, en begon 'de achtervolging. Hij heeft deze echter moeten opgeven, omdat de ketting van zijn fiets brak. On middellijk werden de politie en de ma rechaussee van den overval in kennis ge steld. Ook de dokter van het dorp werd gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Hij behandelde de beide oudjes, die vrij ernstig aan het hoofd gewond waren. Zij zijn voorloopig verbonden en onder ver zorging in hun huisje gebleven. Voor zoo ver kon worden nagegaan, is er in het huisje, doordat de indringers gestoord werden, niets gestolen; de geldkist werd onaangeroerd gevonden. Het was bettend, dat de oude landbouwer Van Bakel, of schoon hij maar een kleine hofstede be woonde, er goed bij zat. De vermoede lijke daders zijn 'bij de marechaussee be kend. Het moeten zijn de 23-jarige L. v. D. en de 20-jarige L. P.- KI. L. v. D. is Dinsdagavond te Eindhoven gearres teerd. VERGIFTIGING. Eenige leden van het gezin R. te Ter Aar werden Dinsdagmor gen, terwijl zij op verschillende plaatsen aan het werk waren, opeens onwel, zoo dat zij naar hun woning moesten worden vervoerd. Allen hadden 'tzeer benauwd, en daar zich ook braakneigingen vertoon den, werd aan vergiftiging gedacht. Noch tans wachtte men eenige uren alvorens geneeskundige 'hulp in te roepen. Toen de toestand steeds verergerde, werd de plaatselijke geneesheer gewaarschuwd, die vergiftiging vaststelde tengevolge van het gébruik van ondeugdelijke melk. De toe stand' der patiënten is vrij ernstig, maar er 'bestaat geen onmiddellijk levensge vaar. MOORDAANSLAG. Ten kantore van notaris H. L. Morra in de Jan van Nassaustraat 25 te 's-Gravenhage heeft zich Dinsdagochtend tusschen 10 en 11 uur een drama afgespeeld, dat groote opschudding heeft veroorzaakt. Notaris Morra was in Zijn kamer in conferentie met een 'cliënt, den heer V. uit de ten Hovestraat. Plotseling hoorde 't perso neel, dat zich in het aangrenzend ver trek bevond een tweetal schoten. On middellijk daarop kwam de notaris uit zijn kamer op het personeelkantoor ge vlucht, blijkbaar getroffen in het linker oor en zwaar bloedend. Hij liep nog door het kantoor naar de gang, maar viel daar neer. Inmiddels was in het studeervertrek van den notaris nog een derde schot gevallen. Toen men zich daarheen begaf, vond men den heer V. dood; hij had met een schot in het hart een eind aan zijn leven gemaakt. De reden van den aanslag is vooralsnog onbekend, daar de heer Morra niet in staat Was inlichtingen te geven. Hij is onmiddellijk naar het Roode Kruis zie kenhuis overgebracht, waar hij ter ver pleging is opgenomen. De politie was zeer spoedig ter plaatse van den aan slag en stelt een onderzoek in. BRANDSTICHTING? Onder Hontenisse is Zondagmiddag tijdens de afwezigheid der bewoners de groote landbouwsciuur van den landbouwer B. afgebrand. Schu ren met inhoud, w.o. vele landbouwwerk tuigen werden een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. De maré chaussee vond termen, een knecht, die kort voor het uitbreken van den brand de hofstede verlaten had, aan te houden. tan heinde en ver. De Daily Mail meldt uit Bombay, dat Gandhi van plan is bij de Britscie regeeering een rekening in te dienen van 1265 millioen pond, ten deele als restitutie van wat Indië te veel betaald zou 'heb ben sedert de overneming van BritscV Indië van de Indische Compagnie, en ten deele, namelijk 536 millioen, voor de restitutie van interest sedert 1860. Deze eisehen zijn vervat in een rapport van een speciale commissie van het nationale congres. In het plaatsje Lindetischeid 'bij Keu len heeft Zaterdag een hevige brand gewoed. Het vuur ontstond in een schuur en greep binnen zeer korten tijd vijf andere schuren en een woonhuis aan. Het vee kon gedeeltelijk worden gered. Alle oogstvoorraden, landbouwwerktuigen etc. werden door het vuur verteerd. De schade is buitengewoon groot Kwaad willigheid is gebleken de oorzaak van deze ramp te zijn. De brandstichter is echter zelf in het door hem aangestoken vuur omgekomen. Zijn verkoolde lijk werd onder de puinhoopen gevonden. De bekende Fransche vliegers Doret en Le Brix zijn Zondagochtend uit Pa rijs vertrokken voor een vlucht om de wereld in vier stukken. De vliegers stel len zich voor het eerste stuk Parijs— Tokio af te leggen in 62 uren. Van To kio zal naar San Francisco worden ge vlogen, waar de tweede landing zal plaats hébben. De derde etappe is tot New- York en tenslotte gaat het vandaar over den Atlantischen Oceaan naar Parijs. VOOR DE HUISVROUW. Nog een methode om levensmiddelen te conserveeren. Behalve de inmaak op suiker, zout of azijn, is er nog een mid del om levensmiddelen te verduurzamen, welke niet zoo algemeen wordt toege past in de huishouding, n.l. door droging. Het principe is heel eenvoudig: daar, waar geen vocht aanwezig is, kan vrij wel geen bederf optreden. Een groot voordeel van deze wijze van verduur zamen is, dat er feitelijk geen waarde volle beslanddeelen van de levensmidde len verloren gaan of veranderd worden, zooals bij inmaak in het zout, tenge volge van het sterke afkoken, weleenigs- zins het geval is. Natuurlijk wordt dro ging op groote schaal toegepast in de industrie voor verduurzaming van levens middelen. Voor de 'huisvrouw blijft deze methode nagenoeg beperkt tot een en kele groente, n.l. slaboonen, alsmede eenige tuinkruiden. Het bij droging ver loren gegane water kan men bij het be reiden van de spijs weer makkelijk er aan toevoegen. Slaboonen worden eenvoudig aan beide kanten twee keer zorgvuldig afgehaald, waarna men ze breekt en met een stop naald aan een draad katoen rijgt. Ver volgens hangt men deze slingers met boonen in de zon te drogen en laat ze hangen tot ze door en door droog zijn. Een andere methode is nog de boonen na het 'breken niet aan een draad te rijgen, doch ze te wasschen en drie minu ten in ruim kokend water op te koken, waarna men ze uitspreidt, geheel en al koud laat worden, om ze tenslotte in een lauwen bakkersoven te cffcgen en ze eindelijk in trommels te bedaren. De tuinkruiden die voor droging in aanmerking komen, zijn: peterselie, ker vel, pimpernel, dragon en selderij. Van al deze kruiden plukt men de blaadjes af, die men op een 'behoorlijken laf stand van elkaar, op een groot stuk papier uitspreidt en ze in dé zon laat droog worden. Men moet de blaadjes natuur lijk telkens keeren. Dit in de zon dro gen, 'kan men ook vervangen door drogen in een lauwen bakkersoven. Visch koken zonder water. Wanneer men in het bezit is van een modernen gasoven, doch ook zelfs wanneer men een ouderwetsch kolenfornuis gebruikt, kan men op een heel makkelijke wijze visch koken.... zonder water. Dit heeft bovendien het voordeel, dat niet met het afkookwater van de visch een be langrijke hoeveelheid uitmuntende voe dende bestanddeelen van de visch wor den weggeworpen. Want, men kan even goed met heete lucht koken als met heet water. Men maakt daartoe den oven juist even warm, als men voor het banken zou doen. Als de oven matig heet is, tempert men de vlam. Vervolgens wordt de visch, na goed afgewasschen, gedroogd en gezouten te zijn, op het rooster van de braadslede neergelegd. Nu schuift men de braadslede in het midden van den oven. Natuurlijs; blijft de braadslede zelf leeg. Door de heete lucht in den oven worden de poriën in de huid van de visch gesloten, daar de vischlijm, die in de huid aanwezig is, vanwege de hitte smelt. Het gevolg is, dat er geen drup peltje vischnat verloren gaat. De visch wordt feitelijk in zijn eigen nat ge kookt. Men gaat ook op dezelfde wijze als bij het koken in water na of de visch gaar is, n.l. door te prob'eeren of de vinnen al loslaten. Men dient er natuur lijk op te rekenen bij het schoonmaken van de visch, of men in water of in heete lucht gaat koken. Bij het koken in 'heete lucht moet de visch zoo veel mogelijk heel blijven en de huid niet gekerfd, anders verdampt er te veel kos telijk vischnat. En u moet eens opletten, hoe veel smakelijker de aldus gekookte visch is. HUISVROUW. sport. KORFBAL. 3e klasse S.D.K.B. i 14 Juli. OUWERKERK. H.D.S. II-Roda I: 1-1. DREISCHOR. D.O.S. II-Rust Roest III:* 1-0. BEURZEN BLIJVEN VOORLOOPIG GESLOTEN. BERLIJN (V.D.). Naar Ide Duitsehe han- delsdienst verneemt heeft het Beursbe- stuur besloten den handel in effecten en metalen tot Zaterdag 18 Juli a.s. stop te 'zetten. Een beslissing over den handel in deviezen en bankbiljetten is nog niet genomen. Het bestuur van de Beurs te Hamburg maakte Woensdag bekend: Op verzoek van de Rijksregeering blijft de Effecten- en Deviezenbeurs volgens be vel van den Senaat tot en met Zaterdag voor eiken handel gesloten. Officiëele noteeringen voor effecten en deviezen hebben niet plaats. Over de verdere rege ling van het Beursvierkeer Zullen bij zondere besluiten worden genomen. AMERIKA EN DE CRISIS IN DUITSCHLAND. NEW-YORK. (V.D.). De Amerikaansche ochtendbladen Wijdden Woensdag bizon der veel aandacht aan de houding die de Amerikaansche financiers tegenover Europa in verband met de financiëele moeilijkheden in Duitschland aannemen. De „New-York Times" noemt de alarmee- rende berichten voorbarig. Volgens het blad Wordt in financiëele kringen te New- York verklaard, dat de Amerikaansche banken bereid zijn deel te nemen aan een steunactie voor Duitschland, doch dat deze actie voor een groot deel af hangt van de financiëele maatregelen van de Duitsehe regeering en van de poli tieke toestand in Duitschland. Financiëele hulp schijnt niet mogelijk tijdens een

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 5