Zierikzeesche Nieuwsbode SPOOR'/ iW MOSTERD TWEEDE BLAD INDIVIDUALITEIT. Uit Stad en Provinoie. FEUILLETON. Hat Huis van dan Graaf. Arbeid adelt. bihoorende bl) dl van Vrijdag 26 Juni 1631, no. 12173. Elk mensch is tot op zekere hoogte een geheim, niet alleen voor anderen, maar ook voor zichzelf. En vandaar, dat bij onvoorziene omstandigheden vaak heel anders gehandeld wordt, dan'men zich voorgesteld had te zullen doen. Er zijn slechts heel weinig mensohen die in dat opzicht zeker van zichzelf zijn, die het geheele leven door zich gelijk blijven en van wie men vooruit reeds zeggen kan, hoe en op welke wijze zij op dit of dat reageeren zullen. Het zijn menschen met individualiteit, die hierdoor het menschelijke in 't leven zelt uitdrukken. Van een misdadiger kan men dus niet zeggen, wat verkeerdelijk nog wel eens gedaan wordt, dat deze ook individualiteit bezitten zou, daar een dergelijk beklagenswaardig wezen, vele remmen missend, nog niet tot het ware menschzijn gekomen is. Een mensch is eerst dan in werkelijk heid wat hij voorstelt, als hij tot bewust zijn zijner ware menschenwaarde geko men is, die alle slechtheid en valscftheid uitsluit. De volle ontwikkeling van de miensche- lijke individualiteit is wellicht het doel van den gang der menschheid. In de lagere rijken der natuur viert de zelfzucht hoogtij. Daar leeft het eene dier dikwijls ten koste van het andere. Daar is de strijd om het bestaan en heersent het reciht van den sterkste. In den primitieven staat geschiedt bij den mensch ongeveer hetzelfde. Totdat in de hoogere maatschappijvormen iets edelers gaat ontkiemen, dat in den beginne al hoewel nog zwak, allengs meer en meer gaat doorwerken. Ook in den enkelen mensch heeft iets dergelijks plaats. Elk zijner begeerten verlangt voedsel en groei en kampt in hem om den voorrang. Maar zijn ware zelfbewustzijn als mensch daarentegen is slechts één en enkel en door de overwin ning hiervan op al zijn valsche ikheden, bevestigt hij zijn individualiteit, als ko ning heerschend over zijn gedachten en aandoeningen in zijn inwendig rijk. De natuur moet niet teruggedrongen, gepijnigd of gedood worden, doch de mensch moet zich zóódanig boven zijn natuur weten te verheffen, dat hij zich met het hoogere vereenigen kan. De na tuur wordt slechts door geestkracht over wonnen, en |de mensch overwint haar door zijn toevlucht tot diens geest te nemen. Wanneer de individualiteit van den mensch eenmaal ontwikkeld en beves tigd is, dan breidt zij zich allengs steeds uit. Dan treden persoonlijke interessen op den achtergrond, hij gevoelt en leeft niet meer voor zich alleen, doch voort durend grooter wordt de sfeer van zijn •werken. Uit de individualiteit alleen kan de waar achtige gemeenschap opbloeien. Slechts hij, die zichzelf is, kan zich geven; slechts hij is in staat om bewust en vrijwillig de algemeene zaak te dienen. Hij weet zijn eigen geluk verbonden aan het al gemeene. Hij, die den chaos in zichzelf heeft overwonnen is ook in staat om de or dening te zien, die eenmaal in de plaats moet treden van de verwarring buiten hem. Hij ziet het leven gaande naar een doel, dat hij mede zelf in zich draagt. Niet langer meer wordt hij door zijn eigen wil of door de begeerte zijner natuur beheerscht. Want zijn sterk ont wikkelde individualiteit maakt het hem mogelijk om alleen nog naar zijn inner lijke overtuiging te handelen. ZIERIKZEE. De uitslag van de Woens dag j.l. gehouden verkiezing voor leden van den gemeenteraad is als volgt: Lijst 1 (S.G.P.): J. M. Uijl 67; J. v. d. Panne 41; B. Vaane 6; C. v. Westen Jz. 3; totaal 117. Lijst 2 (V.B.): L. Doeleman 405; P. M. Panny 76; J. v. d. Kwast 146; C. J. B. du Croo 20; H. D. J. Swaters 8; A. 35 Naar het Engelsch. HOOFDSTUK XXVI. Het gecostsumeerd bal bij de Huishes werd uitgesteld wegens de ziekte van Mr. Llewellyn; toen echter het gevaar geweken was, begonnen de feestelijkhe den met groote opgewektheid. In dien tusschentijd waren lord en lady Bobby heel dikwijls bij de Huishes geweest, want ze waren dol op Meta en Edith. Toen nu lady Bobby een dag had vastgesteld, dat zij Mary de bewuste japon zou zien aanpassen, werd de ruime, zonnige kinderkamer gebruikt als too- neel voor deze bezigheid. De japon was opgeborgen in een ouder- wetschen koffer en die was zóó zwaar, dat Nika, met behulp van nog een van de andere meisjes, het ding met moeite binnengedragen kreeg. „Die koffer is met nog verscheidene andere uit Engeland gekomen, toen mijn v. d. Weijde 36; C. Koopman 5; G. v. d. Vliet 5; W. P. G. Wolfson—Reichardt 6; G. A. Gasille 3; totaal 710. Lijst 3 (A.-R.): A. Timmerman 284; L. Quant 119; W. den Boer 186; P. Verbeen 10; S. J. bij de Vaate 3; W. de Kam 2; J. P. Brouwer; 2 G. M. bij de Vaate 2; totaal 608. Lijst 4 (V.D.): R. Gerritsen 216; W. Kik 23; A. Tichelaar 7; J. de Vrieze 77; A. M. Barnouw, geb. Reijst 4; E. W. Cashoek 12; P. v. Leersum 5; totaal 344. Lijst 5 (S.D.A.P.): J. Catshoek 604; W. Versteeg 4; A. v. d. Doe 10; J. v. d. Gaast 7; J. C. Krijger 1; ,M. J. M. Gub- bels 1; totaal 627. Lijst 6 (R.-K.): A. den Boer 321; J. H. B. Henning 22; L. J. Guinée 20; H. A. Koevoets 7; totaal 370. Lijst 7 (C.H.): I. de Broekert 175; A. Groenendijk 17; P. J. v. d. Doe 10; L. M. Steendam 34; J. J. Matthijsse 12; A. J. van Schelven 174; C. M. de Pooter 6; C. J. Boogerd 7; P. Kloet 3; J. P. Over- beekc 2; totaal 440. Het aantal uitgebrachte geldige stem men bedraagt 3216, zoodat de kiesdeeler 2475/i? is. 3/4 van de kiesdeeler 1857/1?. Het totaal aantal kiezers bedraagt 3656. 63 stemmen bleken van onwaarde. Gekozen zijn 3 V.B., 3 A.R., 3 S.D.A.P., 1 V.D., 1 R.dL en 2 C.H. De S.D.A.P. en A.-R. winnen elk een zetel. De namen der gekozenen zijn: E- Doe leman, P. M. Panny, dr. J. v. d. Kwast!, A. Timmerman Cz., L. Quant, W. den Boer, R. Gerritsen, J. Catshoek, W. Ver steeg, A. v. d. Doe, A. den Boer, I. de Broekert en A. J. v. Schelven. In verband met de reparatie van de ponten van 25 t/m. 27 Juni kunnen vrachtauto's en groote personenwagens met 'het veer ZijpeAnna-Jacobapolder niet worden overgezet; kleine auto's slechts indien dit ter beoordeeling van den kapitein der boot mogelijk is. Op 24 dezer kwam het Comité voor de Huisvlijttentoonstelling voor de laatste maal bijeen. Door den penningmeester werd het financieel verslag uitgebracht. Een klein batig saldo kon in de kas der Padvindersvereeniging Waakt" vloeien. De rekening werd nagezien door de hee- ren Biermasz en De Vries. De secretaris bracht verslag uit, waaruit o.a. bleek, dat nog een theeblad, met postzegels be- plaKt, wordt vermist. Men hoopte, dat ieder die daarover inlichtingen kan ver strekken zich aan de Ambachtsschool zal vervoegen. Aan het slot dankte de voor zitter allen, die tot ihet slagen der ten toonstelling hebben meegewerkt. De heer Biermasz dankte de voorzitter voor de leiding. Daarna werd het Comité ont bonden verklaard. DUIVENDIJKE. De uitslag der op 24 Juni gehouden stemming voor leden van den gemeenteraad is als volgt: aantal geldige stemmen 232; van onwaarde 9. Uitgebracht op lijst 1: S. J. Gast 44; M. A. Mol 42; J. Kloet 5; A. N. Kloet 7; O. Verwest 0; J. C. Veth 0; van Oost-Tholenaar 0; A. van Staalen 2; M. J. Gast 4; totaal 104. Lijst 2: C. W. den Boer 66; W. de Voogd 24; J. Viergever 3; Ph. de Jonge 9; I. W. Padmos 13; J. W. van der Weele 2; J. J. van vder Wekken 2; J. bij de Vaate 1; J. M. Stoel 5; M. Haze 3; totaal 128. Gekozen: S. J. Gast, M. A. Mol, J, Kloet, C. W. den Boer, ,Wi. de Voogd, J. Viergever, Ph. de Jonge. DREISCHOR. Uitslag van de verkiezing voor leden van den gemeenteraad op 24 Juni. Aantal kiezers 670, niet opgekomen 63, uitgebrachte stemmen 607, van on waarde 33. Lijst 1, Vrijzinnigen: W. A. de Vrieze 88, L. J. Mol 39, Joh. de Vrieze (aftr.) 23, J. P. Eijke 23, W. v. d. Linde Johz. (aftr.) 52, H. Barendregt 74, G. J. Klompe 1, J. H. Roskam 2, J. A. Kip 0, A. J. v. Bloois 1, M. J. Padmos 1, C. J. de Kóster 1, totaal 305 st. Lijst 2, S.D.A.P.: J. v. d. Doe Hz. 145, P. v. d. Linde Wz. (aftr.) 20, J. J. van Felius 6, H. v. Dijke 2, P. de Waal (aftr.) 20; totaal 193 stemmen. Lijst 3, Neutralen: A. P. der Weduwen (aftr.) 59, M. v. d. Houten 8, W, de Vrieze Lz. 0, J. Wagemaker 6, J. M. de Bakker 3 stemmen; totaal 76 stemmen. De kiesdeeler was 82. Gekozen 4 zetels voor de Vrijzinnigen, te weten: W. A. de Vrieze, H. Barendregt, W. v. d. Linde Johz., L. J. Mol. 2 zetels voor |dc S.D.A.P., te weten: J. v. d. Doe Hz. en P. v. d. Linde Wz. 1 zetel voor de Neutralen, grootmoeder, nu twee jaar geleden, ge storven is", lichtte Mrs. Huish toe. „Ik heb er nog de helft niet van uitgepakt, maar de wit-satijnen japon heb ik niet lang geleden nog nagezien, om ze te vergelijken met de kleeding, die gravin Marya droeg op het portret". „Verbeeld je, dat je zulke schatten onuitgepakt laat staan!" riep Lady Bob by, die zich zoo iets niet kon indenken. „Ik heb altijd zooveel te doen met de kinderen, moet je denken. De dagen vliegen letterlijk om!" Een zwakke geur van lavendel en rose- maryn verspreidde zich in het vertrek, toen Amy het deksel van de doos open deed. „O, Mary, kijk eens! Wat een prach tige japon!" juichte lady Bobby. „Je zult de koningin van het bal zijn, Mary! Hebt u ook nog niet zoo iets voor mij1, Mrs. Huish? En kijk eens, wat een snoe zig jasje!" „Dat moet voor een jongetje van een jaar of vier wezen. Er is ook een broek je en een kieltje bij, met een kanten vestje. Het heeft zeker behoord aan een oud-oom van mij, die bij Waterloo ge sneuveld is. Grootmoeder moet al die dingen met piëteit bewaard hebben'*. te weten: A. P. der Weduwen. De poli tieke partijen blijven dus op dezelfde sterkte. NIEUWERKERK. Als een bewijs dat de heer v. d. Wielen met zijn tijd mede- gaat, kan dienen dat heden in zijn com fortabel ingerichte slagerswinkel een automatisch werkende electrisohe koel kast is geplaatst, waarin de tempera tuur varieert tusscben 2 en 4 gr. C. tengevolge van de werking van een ven tilator, die de warme lucht uit de kast zuigt. Hierdoor is men in staat geregeld eiken dag versch vleesch te leveren, wat met het oog op de warme zomerdagen voor den consument van zeer veel be lang is. STAVEN1SSE. In het bericht omtrent den muziekavond op 1.1. Zaterdag alhier is vergeten te vermelden, dat de opening en de sluitnig van het feest plaats ge had heeft door den heer D. Hanse, als voorzitter van „O.B.K." SCHERPENISSE. Gemeenteraadsverga dering van 24 Juni j.l. Tegenwoordig! alle leden. Na opening der vergadering worden door het nieuw benoemde raads lid, dhr. C. Bevelander, de vereischto eeden afgelegd. De volgende stukken worden overgelegd: Een verzoek van de P.Z.E.M., om ontheffing van het bepaal de bij art. 44, sub. d van het Motor- en Rijwielreglement. Besloten wordt, deze ontheffing te verleenen. Een schrijve^ van de kerkvoogdij der Ned. Herv. Gem., betreffende den toestand van den kerk toren. Met algemeene stemmen >wordt besloten de noodige herstellingen aan dien toren uit te voeren. Een verzoek van mej. Boogaard, om verhooging van haar pensioen als schoolschoonhoudsteii. Daar de wet zulks niet toelaat, wordt dit voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van Ged. Staten betreffende in zending gemeente-rekening 1930. Ter na leving aangenomen. Schrijven van de P. Z. E. M., waarin verzocht wordt een be slissing te nemen om het net met de straatverlichting langs de aangegeven straten ondergrondsch te doen uitvoeren. Met algemeene stemmen wordt daartoe besloten. Het destijds aangehouden ver zoek van C. Kluitmans alhier, betref fende werkverschaffing en steunverlee- ning, wordt iop voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. De begrooting voor 1930 wordt ge wijzigd met een vermeerdering van ontv. en uitg. van f2500 wat den kapitaal- dienst betreft, terwijl aan B. en W. toe stemming wordt verleend tot het doen van een uitg. van f2.05 uit de post onvoorziene uitgaven dierzelfde begroo ting. Vastgesteld wordt een ambtenaren reglement ingevolge de ambtenarenwet 1929. Tot correspondent der arbeidsbe middeling wordt benoemd de heer J.b Geuze. Inzake den bouw eener kluis of aanschaffing eener brandkast wordt be sloten dit aan te houden tot een vol gende vergadering. De heer P. van As Az., thans op zichter bij de Rijkswaterstaat te Utrecht, is als zoodanig benoemd bij de provin ciale waterstaat in Zuid-Holland, stand plaats Spijkenisse. OUD-VOSSEMEER. Naar wordt mede gedeeld zal het aantel aansluitingen bij de P.Z.E.M. thans boven de 50 0/0 zijn gestegen, waardoor een volgend jaar de kosten van het licht, per K.W.U. 2 cent zouden dalen. DE BEVOLKING VAN ZEELAND. Ultimo December 1930 bedroeg het aantal inwoners der provincieZeeland 248.492, waarvan 124.687 mannen en 123.805 vrouwen. De kleinste plaats is Serooskerke op Schouwen met 255 en de grootste plaats Vlissingen met 21.710 inwoners. Sinds 1920 steeg de bevolking met ongeveer 1 pCt. van 246.023 naar 248.492, terwijl de rijksbevolking over het tijd vak 1920—1928 toenam met 12,6 pCt. Ook de groote plaatsen zijn in totaal slechts weinig gestegen. Middelburg, Vlis singen en Zierikzee liepen terug met resp. 0,8, 2,4 en 1.5 pCt., terwijl Goes en Terneuzen een winst boekten van resp. 14,9 en 5,6 pCt. Deze geringe toename treft te meer doordat het geboortecijfer steeds belangrijk hooger was dan het sterftecijfer. Het overschot liep geduren de de laatste tien jaren van 3473 (1921) tot 2296 (1929). Een en ander bewijst, dat voortdurend een groot deel- der Zeeuwsche bevolking de provincie ver laat om zich elders te vestigen. Het be „Wat zou het kleine Meta allerliefst staan! Wat draagt die op het bal?" „Ze ligt al lang in haar bedje en slaapt als een roos, tegen dat het bal begint". Het kleine ding, dat met haar pop had zitten spelen, kwam dadelijk naderbij ge- loopen, toen ze haar naam hoonde noe men. „Zou jij graag als een jongen gekleed zijn, schat?" vroeg Mary, het kind in de armen sluitend. „O, ja, ja! Toe, Mammie, mag ik dat pakje aan?" „Maar je moet nu gauw passen, Ma ry", drong Mrs. Huish. „Anders wordt het te laat! Het loopt al tegen thteetijd". „Ik zal je kleeden", Tiep lady JBobby. „Mogen wij bij u op de kamer gaan, Mrs. Huish? Jij ook meekomen, Meta! Jij wordt een kleine jongen, hoop! Kijk eens, daar valt mij wat in", zei ze, toen Ze de roode gordijnen zag, die do kin derkamer van die van Mrs. Huish scheid den: „Nu kleeden wij jullie alle twee aan; je poseert hier en dan schttiven wij het gordijn ter zijde, als Mr. Huish en Hugh de kinderkamer binnen komen! en hebben wij het prachtigste tableau vlvantt Gauw, Mary^ gauw!" VRAAGT Let op het Fabrieksmerk Voor het Muziekgezelschap O.BK, (.Oefening baart Kunst") te Stavenisse» werd door den burgemeester het vaandel onthuld. Burgemeester HANSSENS en Echtgenoote en de bestuursleden van O.B.K. op de muziektent bij het nieuwe vaandel. volkingscijfer toch vermeerderde in tien jaren slechts met 2.195, terwijl het aan tal geboorten dat van de sterfte met 27.990 overtrof. Het sterftecijfer is evenals dat van de geboorte dalende. PROV. STATEN VAN ZEELAND. De plompentoren te Haamstede Naar aanleiding van een verzoek van jhr. L. van Citters en J. A. Hubregtse, voorzitter en secretaris der commissie tot het bij eenbrengen van gelden voor de restau ratie van den z.g.n. „Plompetoren" te Haamstede, om eene subsidie, deelen Ged. Staten mede, dat reeds in 1929 de Raad van Haamstede zich tot de Rijksregee- ring Wendde met verzoek om genoemden toren, die Rijks eigendom is, te doen her stellen, en zij daaraan op verzoek gaarne steun hebben verleend. Zij hebben daarbij gewezen op een schrijven d.d. 6 Juli 1867, waarin de Minister van Binnenland- sche zaken Ged. Staten attent maakte op de wenschelijkheid om den toren in stand te houden en op het daarop ge geven antwoord d.d. 29 Nov. 1867, waar uit blijkt, dat destijds de minister van Marine den toren, als baken en herken- ningsteeken voor zeelieden van geen ge noegzaam belang beschouwde, om daar aan vanwege zijn departement gelden te besteden, doch dat nu de vraag was ontstaan of die instandhouding niet zou zijn in 't belang der visschers en andere in die streken thuis behoorende kleine vaartuigen, en of daartoe dan van pro- provincie- of gemeentewege eenige géi den zouden kunnen worden aangewezen. Sedert 1929 hebben Ged. Staten van de zaak niets vernomen, totdat het ver zoek der commissie inkwam. Naar aan leiding daarvan hebben zij zich tot den Minister van O., K. en W. gewend met de vraag, ot de restauratie van den toren door de Regeering alleen zal worden bevorderd, indien ook anderen, met name de provincie, in de kosten daarvan bij dragen, zooals Ged. St. uit het adres meenden te moeten afleiden, en voorts of de genoemde commissie gerechtigd mocht worden geacht die restauratie van harentwege te doen uitvoeren en daartoe eene bijdrage van de Provincie te vra gen. Tevens vroegen zij of in dat geval het de bedoeling van de Regeering is om1 iden toren ook na de restauratie Rijks eigendom te doen blijven, dan wel of hij aan een ander, b.v. de gemeente Haam stede, in eigendom zou worden over gedragen. Blijkens het antwoord van den minister, mag als vrij zeker worden aan genomen, dat ook na de restauratie de toren Rijks eigendom zal blijven. In het algemeen is er, naar de meening van Ged. Staten, geen plaats voor finan- ciëelen steun van de Provincie, ten be hoeve van het onderhoud van Rijks eigendommen, en in de gegeven om Terwijl Mrs. Huish dus met Edith in de kinderkamer bleef, klopte de kinder meid Nyanya aan en zei: „Hier is ouwe Grusha; ze vraagt naar Miss Mary. Ze is heelemaal van Alatyr, of van nog verder, komen loopen. Ze zegt, dat ze Iheel ziek is en dat ze iets zeggen moet aan Miss Mary. Ze zit mi in de keuken ft>ij de kachel thee te drinken. Ik heb haa,r gezegd, dat ze maar éven wachten moet; dat Miss Mary wel komen zal", „Arme, oude vroow!" zei Amy. „Zeg maar, dat ze haar eens goed onthalen moeten. Miss Mary zal blij zijn, baar te zien; daar ben ik zeker van. We waren al bang, dat ze dood was: Het heeft zoo lang geduurd, eer zij zich weer eens vertoonde". Op dit oogenblik kwam lady Bobby terug met de aankondiging dat het ta- bleaii'Viuant was opgesteld en reeds wer den de heeren op het portaal gehoord en begon Jack ongeduldig een roffel te slaan op de deur van de kinderKamer. „Treedt binnen, heeren!" riep haar ladyschap. En op den drempel vertoonden zich nu: Jack Huish, lord Robert Rathbone en Hugh Llewellyn. L standigheden kunnen zij dan ook geene aanleiding vinden op 's Ministers aan prijzen in te gaan en voor te stellen eene bijdrage te verleenen. Indien dq Rijksregeering erkent, gelijk zij doet, dat bedoeld bouwwerk, zoowel uit historisch' als uit bouwkundig oogpunt, van zoo danig belang is, dat de instandhouding! er van niet mag worden verwaarloosd, dan behoort het, naar Ged. Staten mee- nen, ook geheel tot haar taak om die instandhouding te bevorderen. Met een bijdrage uit de Prov. kas tot dat doel zou bovendien een voorbeeld gesteld; worden, dat in voorkomende gevallen wellicht navolging zou moeten vinden. Ged. Staten stellen dan ook voor a f w ij - zend op het verzoek te beschikken. Bij den vakarbeid der mannen en zoo ook bij de verzorging van anto of rijwiel en allerlei andere bezigheden, worden de handen soms verwond en gaan er vaak onooglijk uitzien Bij dit alles bewijst Purol goede diensten Allen die dezer dagen in Apotheek of Dro gisterij een doos of tube Purol koopen, ontvangen daarbij zoolang de voorraad strekt, gratis een boekje over huid verzorging en huidgenezing LANDBOUW m VEETEELT. STAND DER LANDBOUWGEWASSEN. Hoewel de meeste akkerbouwgewassen thans zeer veel behoefte hebben aan droogte en zonneschijn, is het natte weer tot nu toe in het algemeen nog niet on gunstig geweest voor de ontwikkeling der gewassen. In de Meimaand was het weer zelfs buitengewoon groeizaam. De weersomstandigheden bevorderen echter eveneens in sterke mate den groei van het onkruid. De bestrijding daarvan werd door den natten grond zeer bemoeilijkt. Tengevolge van de bezuiniging op de stikstofbemesting zijn de granen door 't vochtige weer nog niet gaan legeren. De stand van vrijwel alle granen kan goed genoemd worden, behalve die van rogge, welke goed tot vrij goed is. Dit gewas is in het algemeen te licht. Ook de peulvruchten staan over het geheel goed. Plaatselijk komt in de erw ten vrij veel insectenbeschadiging voor. Het koolzaad vertoont een normalen stand. Mosterdzaad staat goed tot zeer goed evenals de karwij. De stand van het blauwmaanzaad is goed tot vrij goed. Het vlas staat goed. Ook hierbij heeft in vele gevallen vermindering van de stiit- stofbemesting het legeren voorkomen. Sommige zware perceelen zijn nochtans gaan legeren, zoodat verrotting wordt 'ge vreesd. Van het kanariezaad is de stand Onmiddellijk trokken de beide dames de gordijnen terzijde, die naar de kamer van Amy leidden en werd Jack's gulle appreciatie gehoord: „Mooil Prachtig! Wie heeft dat zoo verzonnen? Maar eer hij of de anderen nog iets konden zeggen, werd eerst een doordrin gende kreet gehoord en toen een zware plons. Een algemeene opschudding volgde. En kel Mary begreep, wat er 'had plaats gehad en pijlsnel liep zij naar de deur, die uitkwam op het portaal, dat naar de keukentrap leidde. Halverwege de trap lag de oude vrouw, in lompen gehuld, het grijze haar langs het hoofd vallend en met een bloedende wonde aan het voorhoofd. Zóó als zij daar was, tilde Mary haar in de jonge sterke armen en droeg haar naar den corridor voor de kinderkamejr. „Zij is niet dood. Ik voel haar hart kloppen; maar zij heeft het tableau ge zien vanuit de kinderkamer; ik zag 'haar door gindsche deur binnengluren. Wat moeten wij nu met haar doen?" „Breng haar naar het leegstaand ka mertje naast dat ven Nike", zei Amy. (Wordt vervolgd)t

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 5