RADIO-PROGRAMMA. DONDERDAG 11 JUNI. HILVERSUM: 8.01 A.V.R.O. gram.; 10.01 morgenwijding; 10.30 gram.; 11 concert; 11.45 gram.; 12.01 concert; 2 causerie; 3 naaicursus; 4 gram.; 4.30 ziekenuur; 5.50 concert; 6.30 sport; 7 concert; 7.30volks universiteit; 8.01 gram.; 8.15 concertge bouw orkest; 10.30 persberichten; 10.40 Kovacs Lajos. HUIZEN: 8 K.R.O. concert* 10 N.C.R.V. dameskoor; 10.30 ziekendienst; 11 K.R.O. gram.; 11.30 godsdienstig halfuurtje; 12.15 concert; 1.45 gram.; 2 N.C.R.V. gram.; 2.15 fraaie handwerken; 3.15 vrouwen- halfuurtje; 4 ziekenuurtje; 5 handenar beid; 5.45 vioolrecital; 6.45 knipcursus; 7 vragenhalfuurtje; 7.45 gram.; 8 spre ker; 8.30 concert; 9.55 persberichten; 10.45 gram. VRIJDAG 12 JUNI. HILVERSUM: 6.45 V.A.R.A. gymn.; 7.30 id.; 8.01 gram.; 10 V.P.R.O. morgenwij ding; 10.15 voordrachten; 10.30 zieken uurtje; 11.30 gram.; 12.01 A.V.R.O. kwar tet; 1.30 gram.; 2 schooluitzending; 2.30 omroeporkest; 3 modepraatje; 3.20 om roeporkest; 4.01 V.A.R.A. orgelspel; 4.30 knutselwerk; 5.15 vooravondconcert; 6.01 toespraak; 6.15 concert; 7 actueel aller lei; 7.15 conncert; 8 V.P.R.O. lezing; con cert; cursus; 10.05 persberichten; 10.45 concert; 11 V.A..R.A. gram. HUIZEN: 8 N.C.R.V. schriftlezing; 8.15 gram.; 10.30 ziekendienst; 11 gram.; 12.15 gram.; 12.30 concert; 2 gram.; 3 con cert; 4.30 gram.; 5 causerie; 5.30 orgel concert; 6.30 radiodokter; 7 causerie; 7.45 gram.; 8 concert; 10.10 persberichten. is om: met den meesten ernst te over wegen om een andere wijze van herstel en verdediging uit te denken daar de bestaande een hopelooze financieele toe stand te weeg brengt; 2e. Is het D.B. niet van meening, dat de practische gedach- tengang van meerdere hoofdingelanden niet langer gedoofd moet worden, doch dat in de naaste toekomst met proeven getracht worde |op nu nog rustige plaat sen de gevaren van afschuiving te voor komen; 3e. Als het D.B. overtuigd is, dat naar een vermindering van druk met kracht gestreefd moet worden, is het dan bereid op de eerstkomende begroo ting voorstellen te doen als in vraag 2 bedoeld? De voorzitter merkt op, dat de heer den Boer het al heel duur Zou gaan maken door preventief te gaan werken, maar spr. zal de vragen aan het D.B. voorleggen. De heer Blom wijst er op, dat vroegere jaren onder iden toenmaligen ingenieur v. d. Vegt, ook wel eens wat werd ge wacht met uitvoering van werken. Het werk aan Scharendijke is urgent, maar op andere plaatsen kan wellicht soms gewacht worden en daarom Zou hij den ingenieur in overweging willen geven hand in hand te gaan met den hoofdinge land-technicus. De voorzitter: Wij gaan geen proeven voorstellen, waarvan wij vooruit weten dat zij tot mislukking gedoemd zijn. De heer Klompe vraagt naar ide onder- handsche besteding, 'die de laatste ver gadering Werd bepleit, maar niet door ging. De voorzitter antwoordt hierop uitvoe rig en zet uiteen, waarom hij tot het voorstel van onderhandsche aanbesteding is gekomen. Spr. had van het laatst uit gevoerde zinkwerk ,de werkelijke kosten laten bijhouden, en was daardoor van de fin. uitkomsten van het vorig werk op de hoogte gekomen. De aannemer Roskam deed een voor-* stel tot onderhandsche aanbesteding, wat spr. met den ingenieur besprak. Spr.'s berekeningen kwamen tot een cijfer van pl.m. f 76.000, terwijl de raming van den ingenieur pl.m. f 80.000 bedroeg. Deze laatste raming is altijd iets hooger, om dat rekening wordt gehouden, dat des noods het werk in eigen beheer kan worden uitgevoerd. Na bespreking met den aannemer kreeg de voorzitter een bod van f 74340, hetgeen hem en ook den ingenieur zeer laag voorkwam. Deze kwestie werd eerst in het D.B., dat er unaniem voor was, en later in de alg. verg. besproken, met het bekende resul taat. Na de vergadering is er vertraging gekomen door het ingestelde beroep van den heer Faber. De heer Roskam wilde zijn bod niet langer gestand doen, met het gevolg dat 2 dagen later in een buitengewone bestuursvergadering beslo ten werd het werk publiek aan te be steden. Eer de besteding plaats vond was men ongeveer een maand verder dan tijdens de onderhandelingen met Ros kam. Intusschen kwam de Basalt-Mpij. op de markt met goedkooper steen dan de Belgische, iets wat in geen jaren had plaats gehad. Gevolg was een prij- zen-oorlog en een daling van 40 ct. en meer per ton. Over 145518 ton f5800. Trekt spr. die f 5800 af van het bod van Roskam, dan had Schouwen bij de publieke besteding een inschrijving moe ten hebben van f 68540. De laagste in schrijver was f 71778, dus ruim f 3200 hooger. Spr. meent hierdoor te hebben aangetoond, dat het voorstel, een maand geleden gedaan, ten volle verantwoord is geweest. Het had evengoed andersom kunnen gaan, en dan was het duurder geweest. Spr. was dan niet verantwoord geweest tegenover de hoofdingelanden, wanneer hij die zaak niet aan de alge- meene vergadering had voorgelegd. De heer Verbeek herinnert aan het verzoeK van den heer Faber over kennisname van stukken enz. Spr. steunt dit ver zoek en zou graag willen, dat wanneer er een algemeene vergadering wordt uit geschreven, men dan op het kantoor in zage kan gaan nemen van de verschil lende stukken. De voorzitter antwoordt dat de hoofd ingelanden recht hebben inzage te nemen van de betrekkelijke stukken en beschei den. De heer Klompe wijst erop, dat niet alleen de heer Faber gebruik maakte van het recht van beroep, maar dat 5 hoofdingelanden in beroep zijn gegaan bij de Kroon, tegen het besluit van Ged. Staten, om de heer R. Gerritsen als •hoofdingeland voor den gebouwden eigen dom toe te laten. De heer Krepel zou in den vervolge willen breken met de onderhandsche be stedingen en alle bedragen boven f500 publiek aanbesteden. De voorzitter ant woordt, dat het D.B. reglementair han delt, wanneer het eerst toestemming vraagt van de algemeene vergadering. Hierna volgde sluiting. Varvolg Stad an Provincla. ST.-ANNALAND. Vergadering van den gemeenteraad op Zaterdag 6 Juni. VoorZ. dhr. C. M. P. W. Hanssens. Secretaris dhr. F. jM. Boogaard. Aanwezig alle leden. Mededeeling van het Hoofdbestuur van den Ned. Bond van arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf, dat deze (gemeente vanaf 1 Mei is ge plaatst in klasse B voor de uitkeering uit de Werkloozenkas. Van den Inspec teur |der Dir. Bel. dat de aanvankelijk geraamde zuivere opbrengst van de Grondbelasting voor het dienstjaar 1931/32 bedraagt f 1800. Van den Min. van Fin. dat de voorloopige rijksuitkee- ring aan (de gemeentekas voor 1931/32 zal bédraglen; f 3,12 per inwoner (anders .altijd f 1,56") |of in totaal f 8250,60. Dit is slechts het minimum. Verschillende ver slagen worden voor kennisgeving aange nomen. Aangaande (de door de Com. van Toezicht op het L.O. uitgesproken wen- schelijkheid omtrent Ide bepaling van het minimum aantal leerlingen voor het avondsdhoolonderwijs van 13 op 10, merkt de voorz. ,op, dat B. en W. nog op het zelfde standpunt staan en het getal op 13 gehandhaaft willen zien. Dhr. Heijboer zegt 13 al niet te veel te vinden. Hij begrijpt niet, |dat zich steeds zoo weinig liefhebbers aanmelden. De kosten heeft hij er graag voor over. Volgens het voor stel van B. en W. Wordt besloten. Aan het verzoek pm gleuven in de oude ban ken te laten maken is bereids voldaan. De heer Elenbaas merkt nog op, de verschillende verslagen niet ter inzage te hebben ontvangen. Hij zal alsnog in de gelegenheid gesteld Worden er kennis van te nemen. De rekening der Gezond heidscommissie over 1930 sluit in ont vang op f 2159,36 en in uitgaat op f 1811,92. Goed slot f 347,44. De begroo ting voor 1932-in ontvang en uitgaat op f 1177,50. Bijdrage voor Sint Annaland f 72,88 (v. j. f (101,11). Van de P.Z.E.M., dat ze f 84,84 resti tueert, lömldat het verbruik voor 'de straat verlichting is gestegen boven de 2000 K-W.U. Verschuldigd voor kolentoeslag is (men echter f 27,57. Bate dus nog 157,27. In totaal blijft alZoo de electr. straatverlichting voor 1930 wiel f 73 goed kooper dan de petroleumverlichting Zou zijn geweest. Op haar verzoek wordt de P.Z.E.M. bij gevallen van storing ont heffing verleend Van art. 54 van (het reglement op 't verkeer met motoren en rijwielen. Dit betreft het vervoer van palen die meer dan 2 M. buiten het voertuig uitsteken. De pensioengrondslag van A. Weijler als ontvanger van kaai- geld Wordt vastgesteld pp f 376 en van Paape en Bil als gewezen onderwijzers aan het vervolgonderwijs op f 210. Be noemd tot gemachtigden voor het houden van toezicht pp de administratie voor de werkloozenkas worden de heeren A. C. Geluk (6 st.) en C. M. Elenbaas (5 st.) De voorZ. deelt mede dat de secretaris als correspondent voor de arbeidsbemid deling nu zooveel werk heeft, dat net hem' billijk voorkomt, hem daar een ver goeding voor toe te kennen. Op voorstel van B. en W. Wordt besloten af te Wachten tot 1 Januari pn dan dusdanige vergoeding te bepalen. Wederom wordt mjet 6 ijmaanden verlengd de ontruimings termijn van de onbewoonbaar verklaarde woning van H. Gil jam. Wegens vertrek uit de (gemeente krijgt dhr. C. Schipper op Zijn verzoek eervol ontslag als haven meester. Besloten wordt zijn opvolger als gemeenteveldwachter ook de functie van havenmeester op te dragen. Na eenige di.scussie wordt in afwijking van de verordening pp de heffing van haven geld bepaald: le. Een schip geladen met leege aardappelkistjes binnenkomende en deze gevuld weer wegvoerende, betaalt slechts éénmaal havengeld; 2e. Hetzelfde aanvoerende maar (niet gevuld Wegvoe rende betaalt ook éénmaal, indien het schip ledig vertrekt; 3e. als 2, maar aardappelen los geladen wegvoerende, betaalt ook slechts éénmaal. Hierna sluiting. RECHTZAKEN. ZIERIKZEE. Door den Kantonrechter zijn op 3 Juni .jl. veroordeeld wegens overtreding der Motor- en Rljioielicet: J. de V., 21 j., winkelbediende te Zie- rikzee, f 3 b. s. 2 d. h.; W. v. H., 26 j., landb. te Oosterland, f 3 ib. s. 2 d. h.; C. G., 27 j., kolenhandelaar te Zierikzee, geen straf; M. A. A. v. d. L., 43 j., landb. te Dreischor, bij verst., f 3 b. s. 2 d. h.; M. C. v. d. V., 27 j., koopman te Zierikzee, f 1 b. s. l d. 'h.; A. G., 19 j., landb. te Duivendijkei, f 3 'b. s. 2 d. h.; Algem. Politieveror dening: A. J. M. K., 21 j., schilder te Zierikzee, f 0.50 b. s. 1 d. :h.; W. B., 30 j„ koopman te Rotterdam, bij verst., f 1 b. s. 1 d. h.; Locaalspoor- en Tram- ivegioet: J. M. d. V., 36 j., landb. te Eikerzee, bij verst., f 1 b. s. 1 d. h.; Jachtwet: J. W. S., 27 j., landbouwers knecht te Burgh, bij verst., f 3 'b. s. 2 d. h.; Vleeschkeuringswel: L. D., 48 j., landbouwer te Dreischor, f 3 b. s. 3 d. h.Leerplichtwet: J. K., 49 j., land arbeider te Duivendijke, geen straf; van het Melktesluit: J. A. v. d. S., 23 j., melkhandelaar te Zzee, bij verst., f 5 b. s. 3 d. h.; wegens het loopen over eens anders grond: A. W. v. d. Z., 22 j., bakkersknecht te Burgh, bij verst., f 2 b. s. 2 d. h.; wegens het niet ver lichten van een op den openlaren weg geplaatst motorrijtuig: C. G., 27 j., ko lenhandelaar te Zierikzee, f 0.50 b. s. 1 d. h. ONDERWIJS. LAGERE TUINBOUWSCHOOL TE HAAMSTEDE. Wanneer binnen korten tijd de gelegen heid op ons eiland zal worden geboden om zich èn theoretisch én practisch op de hoogte te stellen van zeer veel wat de tuinbouw omvat, dient een en ander daaromtrent nader te worden bekeken. Vooral in den laatsten tijd wordt wel eens beweerd, dat een lagere tuinbouw school op ons eiland geen reden van bestaan zou 'hebben. Men deed dit in hoofdzaak omdat men van meening was, dat men de jongens nu niet missen kan, omdat ze in dezen naren tijd moes ten meewerken en daardoor hun deel bijdragen aan het wekelijksch inkomen. Eveneens wordt het nut betwijfeld door de slechte uitkomsten van de tuinbouw bedrijven in de laatste jaren. Wij willen tegen bovenstaande meeningen ten zeer ste waarschuwen en zullen trachten de gedachte te propageeren, dat juist in een tijd, als welke we nu doormaken, het vergaren van niet alleen vakkennis, maar ook algemeene ontwikkeling een ge biedende eisch is. Voor de nieuwe tuin ders, we bedoelen daarmee de patroons is in een tijd van lage conjunctuur een eerste vereischte dan te toonen wat ze kunnen. In opgaande tijden is het weinig kunst, maar juist als 't er om gaat dat de cultuur van onze producten zweeft rond het loonend zijn of geld kosten, dan komt 'het er op aan. Is men dan volledig op de hoogte van meerdere cul tures, zoo behoeft men niet alles op de teelt van één product te zetten, 't Spreekt vanzelf, dat ook dan het uit sluitend telen van eerste klas producten het meeste geld in 't laatje brengt en dat men hierin faalt, wanneer men niet beschikt over de noodige kennis van de samenstelling van den 'bodem, en zijn behoeften van 'bemesting, selectie, ziekte bestrijding, snoeien, sorteeren, verpakken en nog tal van kleinigheden, die mee werken om te geraken tot flinke op brengsten van beste producten. Ook voor de toekomstige arbeiders is het van buitengewoon belang zich in den tuinbouw te bekwamen, en te trach ten door het vermeerderen van kennis een voorsprong te krijgen op hen, die direct van de lagere school aan den ar beid gaan. Gaan de loonen in den land bouw iets terug, in den tuinbouw is van loonsvermindering minder te bemer ken, speciaal voor hen, die beschikken over eenige vakkennis. En al mag dan een hooger loon van b.v. 25 of 50 ct. niet zooveel beteekenen, laat men dan niet vergeten, dat dit al gauw 10 a 15 °/o 'beteekent boven gewoon loon van den doorsneearbeider. Laten de arbeiders in Westelijk Schouwen, die bij de school wonen, hun volle aandacht schenken aan deze school, welke hun kinderen iets goeds meegeeft voor hun toekomstig le ven. Wat nu betreft de vrees dat de tuinbouw van ons eiland zou verdwijnen, willen we opmerken, dat, alvorens dit het geval zou zijn, dan eerst de tuin bouwcentra in andere streken van ons land 't kind van de rekening zullen zijn. Wij constateerden alleen dat nu reeds verschillende cultures in het Westland verminderen door te hooge grondprijzen en algemeene onkosten. Waar daarom sommige cultures daar niet meer loonenJ zijn, kunnen ze hier nog met succes wor den beoefend. Men mag ons tegenwerpen, dat de afstand naar de veiling te groot is, daar tegenover wijzen we op de mooie vracht regeling met de R.T.M. Alleen komt Je doorsnee-kwaliteit nog achterop, (afge zien van wat geleverd wordt door vak kundige tuinders). En dat is het juist wat verbeterd moet worden door onderwijs en voorlichting. Aan den igrond ligt het niet; alleen aan minder deskundige kweekwijze, be handeling enz. Wij willen verder wijzen op het feit, dat, ondanks de minder goede uitkomsten der laatste jaren, toch in het Westen van ons eiland een ge regelde uitbreiding plaats heeft. Komt er wat opleving in de prijzen (/de teelt van eenige producten als witlof, spinazie, salade, bloemkool was dit voor jaar, als vóórteelt in de kassen beslist niet onvoordeelig) zoo voorspellen wij een groote uitbreiding van den tuinbouw, speciaal in het Westen van Schouwen en de omgeving Oosterland en ook over het geheele eiland, zij het in een mindere mate buiten de twee eerstgenoemde streken. i «i» sr. Wij vestigen nog de aandacht op den proeftuin en op de verschillende cultures in Westelijk-Schouwen, welke van zeer groot belang zijn voor de school en de leerlingen. Wij wijzen er nog op, dat nu meer dan ooit geldt de zinspreuk: „Kennis is Macht". In een tijd als die we nu beleven is het bezit van kapitaal onzeker. Zelfs al heeft men zijn geld in den grond belegd, dan blijkt nu wel duidelijk, dat ook dit bezit niet safe is. Vergelijkt daarbij het bezit van kennis, van vakkennis op welk gebied ook. Nooit of te nimmer, hoe de wereld ook draait, kan men dit ontnomen worden. We kun nen dit werkelijk beschouwen als een rustig, zeker bezit, waar iedereen af* blijft. Wij zien dan ook in de opening van de tuinbouwschool te Haamstede een welkome gelegenheid om ten opzichte van den tuinbouw voldoende kennis op te doen, om in het verdere leven een plaats te veroveren in. de maatschappij, boven zijn mede-tuinders, die verstoken waren van vakkundige opleiding. Wij verwachten, dat deze school in een bestaande behoefte zal voorzien, omdat nog zoovelen niet voldoende met de finesses van het nieuwe bedrijf op de hoogte zijn. Wij hopen, dat deze nieuwe onderwijs inrichting zal bijdragen tot meerdere ont wikkeling van onze bevolking en tot wel zijn van Schouwen—Duiveland. B. LANDBOUW EN VEETEELT-, ZIERIKZEE. 16 Juni a.s. zal alhier de gewone jaarlijksche geitenkeuring wor den gehouden. Voor het op deze keu ring aan te voeren fokmateriaal, wer den door enkele vooraanstaande zanen uit onze gemeente een 10-tal kunstvoor werpen als prijzen geschonken of toe gezegd. Het is een verblijdend teeken, dat de geit (werkmanskoe), den laat sten tijd op haar volle waarde wordt geschat. Wie dan ook het groote nut voor haar voor een werkmansgezin kent, zal de belangstelling die haar ook te dezer plaatse wordt geschonken toejuichen. Een woord van hartelijken dank dan ook aan 'hen, die de prijzen 'beschik baar stelden. Dat de keuring wèl moge slagen! AANBESTEDINGEN» BURGH. Dinsdag j.l. werd door het be stuur van den cal. polder Burgh en West- land aanbesteed, herstel, vernieuwing ien onderhoud van de aarde-, kram1-, rijs- en steehglooiingswerken t/m. 30 April 1932, aan genoemden polder. Raming f38156. Ingeschreven werd door: N. v. d. Linde te Scharendijke, voor f41750; P. Romeijn, Burgjh, f41600; I. La Gasso Zn., Koude- kerke (W.), f39750; P. ide Koeijer, Ier- seke, f 37450; J. v. d. Panne, Scharen dijke, f36400; M. v. ld. Velde en J. C. Bossers, Bruinisse, f36050; J. M. Dekker, Papendrecht en L. v. Poperen, Bruinisse, f36000; GebT. v. Velthoven, Zierikzee, f 35576C. v. d. Klippe, Vlissingen f 34800 M. Mathijsse, Brouwershaven, f33900; A. J. Verjaal, Dreischor J. de Oude, Z.Zee, f 32800. Behoudens nadere goedkeuring van Ge- dep. Staten is het werk aan den laagsten inschrijver gegund. THOLEN. Door B. en W. van Tholen is Woensdag aanbesteed het verbouwen van de woning van den gasdireeteur. Inschrijvers voor timmer- en metselwerk: A. du Burck, Tholen, f 1243; W. J. Walpot, id., f 1396; J. A. Verkouteren, id., f 1243; Jac. Vos, id., f 1252; L. W. Blaas, id., f1250; J. P. Deurloo, id., f 1145; J. C. v. Driel, Oud-Vossemeer, f 1056,50; W. J. Gunter, Poortvliet, f 1046,50. Schilder-, glas- en behang- werk: Fa. W. de Lange, Tholen, f350; Wed. Th. Sakko, id., f 357; C. W. Ge luk, id., f 379; C. v. Dullemen, id., f371. KERKNIEUWS. Geref. Gem. NIEUWERKERK. Vrijdag 12 Juni, des av. 7 u. (O.T.), ds. Lamain van Leiden (voorber. H. Avondmaal). LUCHTVAART. HET GROOTSTE LUCHTSCHIP. Uit Akron (Ohio) wordt gemeld, dal de doop van het luchtschip „Akron"1, het grootste bestuurbare luchtschip ter wereld, dat voor de Amerikaansche ma rine door de Goodyear Zeppelin Cor poration gebouwd wordt, tegen het einde van de maand Juli zal plaats hebben. Dit luchtschip, dat aanzienlijk grooter is dan de Graf Zeppelin wordt driemaal zoo groot als het Amerikaansche lucht schip „Los Angeles". De proeftochten met het nieuwe lucht schip zullen worden gehouden onder be vel van commandant Charles E. Rosen- dahl, vroeger commandant van de Los Angeles en een van de eerste autori teiten op luchtschepen-gebied in de Ver. Staten. Het plan is, dat de „Akron" deel zal uitmaken van de Pacific Fleet en zijn basis zal hebben te Sunnyvale bij San Francisco, waar op het oogenblik een loods wordt gebouwd. De „Akron", die met helium gevuld wordt, het on- ontbrandbare en onontplofbare gas, heeft een capaciteit van 6.500.000 kub. voet, is 785 voet lang en heeft een doorsnede van 133 voet. Acht motoren van 560 P.K. zullen 'het luchtschip een snelheid geven van meer dan 80 mijl per uur en naar schatting zal het luchtschip 10.500 mijlen kunnen afleggen zonder brandstof bij te laden. Een ven de nieuwe dingen 'bij de con structie van de „Akron" zal zijn, het meenemen van vijf vliegtuigen in een speciale afdeeling. Alle cabines, behalve de stuurcabine, zijn in het inwendige van het luchtschip gebouwd. VERSCHILLENDE BERICHTEN» AUTOBUS VAN EEN DIJK GEVALLEN. Maandagmiddag had op den Teersdijk te Wijchen (<G.), een ernstig auto-ongeluk plaats, doordat de autobus, welke den dienst Grave-Nijmegen v.v. onderhoudt, tengevolge van een verzakking aan den rechterkant van den dijk omsloeg en naar beneden stortte. De wagen, welke met 23 passagiers op den terugweg naar Grave was, kwam aan den voet van den dijk in een bqi^wland terecht. De chauf feur zag het ongeluk aankomen en wist nog bijtijds uit de cabine te springen. Hij bleef ongedeerd. Een naast hem gezeten passagier, de 60-jarige gehuwde schoen maker H. den Doop, uit Grave, sprong eveneens uit den wagen, doch aan den verkeerden kant, met het noodlottig ge volg, dat de man onder den vallenden wagen terecht kwam en op slag werd gedood. Van de overige inzittenden brak mej. Ennen uit Neder-Asselt beide armen. Zij is met vier mede-passagiers, die in hoofdzaak snijwonden hadden opgeloo- pen, naar Wijchen vervoerd, waar de eerste geneeskundige hulp werd verleend. Nadien is zij naar haar woning overgeJ bracht. Drie der andere passagiers be^ kwamen gpen noemenswaardig lëtsell De overigen, waaronder een aantal school- kfnd'érdn; 'Zijft "mét den schrik'''Vrijge komen. Dat het ongeluk nog betrekkelijk goed is afgeloopen, is te danken aan de zeer sterke carrosserie, welke slechts aan een zijde werd vernield. orn VLIEGONGELUK. De heer Hindriks, die bij de opening van het vliegveld te Eelde (Groningen) geprezen is om zijn energie en voortvarendheid, is met zijn eigen sportvliegtuig even buiten 't vlieg veld neergestort. Hij is daar opgemerkt door een garagehouder, die hem met hulp van eenige andere personen uit het toe stel heeft bevrijd. Men heeft den vlieger naar het r.-k. ziekenhuis te Groningën vervoerd, Waar hij met een ernstige been breuk en een kaakbreuk is opgenomen. Twee doctoren, die spoedig aanwezig waren, achtten een operatie noodzakelijk. Tijdens deze operatie is hij gestorven. HET LIEFDESDRAMA. Omtrent het liefdesdrama onder Schaesberg verneemt de Maasbode nog, dat de jongeman zijn daad op verzoek van het meisje heeft gepleegd. De jongeman schijnt niet de bedoeling te hebben gehad ook de hand aan zichzelf te slaan. Hij heeft dit ten slotte waarschijnlijk uit angst gedaan. Beiden maken het thans goed. OVERREDEN EN GEDOOD. Te Hengelo (O.) is de 14-jarige Rieke Sytsema door een auto uit IJsselmuiden aangereden en gedood. Het meisje moet volgens oog getuigen den rijweg hebben willen over steken op de fiets zonder een teeken te hebben gegeven. De cauffeur bemerkte dit niet, met het gevolg, dat een aan rijding onvermijdelijk was. DE AARDBEVING. Uit de binnengeko men berichten blijkt wel, dat de jongste aardbeving over ons geheele land is waargenomen, het sterkst nabij de Noord zeekust. Zij is de sterkste geweest van alle bevingen, waarvan te De Bildt aan- teekening is gehouden. Het is de vierde sedert 1926, die in ons land is gevoeld. In den nacht van 5 ,op 6 Januari 1926 Werd een aardbeving waargenomen, afkomstig uit den Eifel, die vooral in Limburg werd gevoeld maar ook nog op enkele plaatsen in Groningen, Friesland en Zuid-Holland. Uit denzelfden hoek, n.i. uit de buurt van Bonn, was de beving van 14 Januari 1928 afkomstig. Van de 61 berichten kwamen er 52 uit Limburg, het verst verwijderde punt van waarneming was Haarlem. Ver der verdient de beving op van 1 op 2 Mei 1928 vermelding, die haar epicen trum in ons land had, vermoedelijk in de streek Utrecht—Den Bosch—Nijmegen —Arnhem1. Van deze zeer zwakke beving kwamen slechts zes berichten binnen. Een dergelijk geval van een aardbeving van Nederlandschen oorsprong kwam voor op 17 Maart 1883 en werd waargenomen binnen den driehoek Den Haag—Alkmaar —Utrecht, BURGERLIJKE STANDEN. Over de maanden April en Mei. NOORD WELLE. Geboren: 28, Anna Nel ly, d.- v. Pieter Gèrrit Boot en Dina van de Panne. Gehuwd: 11, Danker Wesdorp, 21 j., j.m. te Nieuwerkerk, en Fransina Catha- rina van de Sande, 23 j., j.d.; 6 Mei, Marinus de Jonge, 22 j., jm. te Ooster land en Pieternella Maatje van Felius, 23 j., j.d. Over de maand Mei. KERKWERVE. Geboren: 23, Cornells, zoon van W. Rotte en C. A. Schiette- katte; 25, Leendert Marinus, zoon van L. M. Hendrikse en J. de Oude. Gehuwd: 22, B. v. d, Waal, 27 j., j.m. en J. v. Kooten, 21 j., j.d. Overleden: 31, Willemina de Bruine, 78 j., wed. van S. Berrevoets (te Noord- gouwe overleden). HAAMSTEDE. Geboren: 7, Joppa Lena, d. van Willem Oosse en Anna Boot; 7, Albert Anthonie, z. van Evert Jan Bolink en Adriana Natte; 17, Maatje Bar- telina Jacoba, d. van Cornelis Marinus Bartel Noordhoek en «Lena Beije; 17, Krijna Pieternella Maatje, d. van Iman Andries Bakker' en Cornelia Wilhelmina Verton; 22, Leendert Marinus, z. van Ge rard van Strien en Cornelia van Nieu- wenhuize. Gehuwd: 15, Lieven Cornelis van der Velde, 25 j., en Jacomina Brandes, 25 j.22, Cornelis Hanse, 27 j., en Kriena Pieternella Fokker, 25 j. Overleden: 7, Cornelia van Dijke, 68

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 2