RADI0-PR06RAMMA. ZATERDAG 9 MEI. HILVERSUM: 8.01 V.A.R.A. gram.; 10 V.P.R.O. morgenwijding; 10.15 V.A.R.A. concert; 12.01 idem; 2.15 gram.; 2.30 Inst. v. Arb. Ontw.; 2.45 paed. concert; 4.15 Ons huis een tehuis; 4.40 gram.; 4.45 esperanto; 5.05 volksuniversiteit; 5.35 gram.; 5.45 S.D.A.P.-kwartiertje; 6 (Indisch uurtje; 7 concert; 7.50 varia; 8 concert en hoorspel; 10.20 persberichten; 10.30 concert. HUIZEN: 8 K.R.O. concert; 10 gram.; 11.30 godsdienstig halfuurtje; 12.15 lunch- muziek; 1.45 postduivensport; 1.50 gram.; 2.30 kinderuurtje; 4.30 zwemsport; 5 gram. 6.01 esperanto; 6.15 overzicht; 6.35 spre ker; 7 Idem; 7.45 sportpraatje; 8.01 con cert; 9 nieuws; 9.10 spreker; 9.30 con cert; 11 gram. ZONDAG 10 MEI. HILVERSUM;: 8.50 V.A.R.A. sport; 8.55 tuinbouwhalfuurtje; 9.25 gram.; 9.35 post- duivennieuws; 9.40 poëzie; 10 orkest; 10.50 Bach cantate; 11.15 toespraak; 11.30 con cert; 12.01 A.V.R.O. volksuniversiteit; 12.30 concert; 2 tooneelhalfuur; 2.30 orkest; 4 lezing; 4.30 gram.; 5 V.A.R.A. voor dracht; 5.10 kinderuurtje; 6 V.P.R.Oi. spre ker; 7 Nvijdingsuur; 8.01 A.V.R.O. nieuws- en sportberichten; 8.15 spreker; 8.20 „Samson et Dalila" en lezing; 10.45 gram. HUIZEN: 8.30 K.R.O. morgenwijding; 9.30 N.C.R.V. kerkdienst; 12.01 K.R.O. sex tet; 1.30 godsdienstonderricht; 2 literair halfuurtje; 2.30 concert; 4.15 ziekenlof; 5.50 N.C.R.V. kerkdienst; 7.45 K.R.O. spreker; 8.10 sport; 8.15 concert; pl.m- 9 nieuws; 10.40 epiloog. K.G. suiker- of voederbieten. Een lage kostprijs wordt bereikt door een hooge bietenopbrengst per H.A. Bij een hoogere opbrengst kunnen alle vaste uitgaven per H.A. als daar zijn: grondbewerking, ver plegen en rooien der bieten, pacht, enz., op een naar verhouding grootere hoe veelheid bieten emgeslagen worden. Bij een grooten oogst drukt dus een kleiner deel van deze kosten op iedere 1000 K.G. bieten dan bij een geringere opbrengst. Een flinke bietenopbrengst is echter alleen mogelijk bij een voldoende bemes ting en bij deze bemesting speelt de stikstof weer een belangrijke rol. De stikstof geeft hooge meeropbrengsten en verlaagt daarom den kostprijs per 1000 K.G. bieten. Het is dus zaak een vol doende stikstofbemesting te geven. Wan neer voldoende fosforzuur en kali ge geven zijn, zou besparen op de stikstof een zuinigheid zijn, die de wijsheid be driegt. Aan welke eischen moet de stikstof bemesting voldoen? In de eerste plaats moet hij goedkoop zijn. Hij moet sal peterstikstof bevatten, omdat bieten sal peterstikstof verkiezen en men alzoo een flinke opbrengst per H.A. verkrijgt. Dan moet hij den grond openhouden, waar door een snelle opkomst bevorderd wordt. En eindelijk moet hij suikerbieten geven met een hoog gehalte aan suiker en voederbieten met veel drooge stof. Gelukkig dat wij in de kalksalpeter een stikstof hebben, welke aan al deze eischen voldoet. Kalksalpeter is verre weg de goedkoopste stikstofmeststof, werkt krachtig en zeker, daar de stikstof in salpetervorm aanwezig is, welke zeer gemakkelijk oplost. Bij bieten dus een gulle groei en een hooge opbrengst. Kalk salpeter werkt zeer gunstig op de struc tuur van den grond, maakt deze los en kruimelig, hetgeen vele werkzaamheden vergemakkelijkt. Door zijn nieuwen kor relvorm strooit hij thans zeer gemakke lijk uit. Nu de benoodigde hoeveelheid. Zoo als wij boven reeds schreven, verlangen suiker- en voederbieten een krachtige be mesting. De hoeveelheid zal echter van vele omstandigheden afhangen, in den regel kunnen wij zeggen, dat een be mesting van 500—750 K.G. per H.A. een flinke bemesting is. Voor voederbieten kan men, i ndien geen stalmest is gebruikt, soms nog wel een honderd K.G. hooger gaan. Hoe kunnen wij het beste de kalksal peter toedienen? In twee keeren, de eerste helft bij het zaaien der bieten, de tweede helft na het opeenzetten als over bemesting. Soiqmigen geven er de voor keur aan de tweede helft in twee keer te geven, na het opeenzetten en 14 dagen later. Men strooie de kalksalpeter bij droog weer en op het drooge gewas. VISSCHERIJBERICHTEN. Van ir. E. v. Konijnenburg is een nota verschenen, betreffende de verbetering van het Hellegat, in verband met mos sel- en oestercultuur op Krammer en Grevelingen. „Dit Huys is goet en bequuem, de cleine mossel is sijne n'aem". Dit opschrift, dat voorkomt op een gevelsteen van een der huizen te Brui- nisse, bewijst welk een voorname plaats de mossel daar heeft ingenomen. Naast de mossel is later de oester gekomen, die in de wateren rond Bruinisse ge plaatst werd om zich te goed te doen, teneinde vet ter tafel te komen. Een groot aantal menschen vindt zijn bestaan in de mossel en oestercultuur en is daarvan afhankelijk. Het is dus be grijpelijk, dat men zich afvraagt, welke invloed de verbetering van het Hellegat op die cultuur zal uitoefenen. Bruinisse staat ot valt dan ook met zijn mossel en oestercultuur. -1 Thans, na 17 jaar, dat de verbetering van het Hellegat voor het eerst is opge nomen in een ontwerp-Staatsbegrooting, komt deze andermaal in de ontwerp-be- grooting 1931 onder art. 17 voor. Uitvoerig gaat de rapporteur de eb- en vloedwisseling op onze kust na, en schrijft o. m. dat het zoutgehalte van het water bij Bruinisse eenerzijds afhan kelijk is van het Brouwershavensche Gat en anderzijds van den toevoer van bo ven. De toevoer van boven tijdens hoog water geeft den doorslag en niet de vloedstroom van beneden. Indien door de in het Hellegat uit te voeren werken meer zoet water zou worden gebracht naar 't Volkerak, zou grooter gevaar voor de mossel- en oestercultuur ont staan. Geen gevaar zal ontstaan, indien de waterverdeeling tusschen Haringvliet en Volkerak hetzelfde blijft. Bij de norma liseering van het Hellegat dient men in acht te nemen, dat noch onder normale ot abnormale omstandigheden, noch in de dagelijksche eb- en vloedbeweging verandering mag worden gebracht, wil men geen schade aan mossel- en oester cultuur veroorzaken. Uitvoerig is het rapport ook wat be treft bet consolidatieplan, dat noch tijdens den uitvoer, noch na de voltooiing wij ziging in de waterbeweging door het Volkerak brengt en de eenige natuurlijke oplossing is, die geen gevaar voor de mossel- en oestercultuur oplevert. Het is niet duidelijk, aldus de rappor teur aan 't slot van een Naschrift, waar om voor de algemeene situatie niet een toestand kan worden gevolgd, die zich werkelijk aanpast aan dat wat zich heeft voorgedaan en die iedereen zou gerust stellen. Waarom aan een theoretische op lossing wordt vastgehouden, is niet be kend. Als schade geleden wordt, is deze onherstelbaar. De Staat zelf zal hiervan in de eerste plaats de nadeelige finan- ciëele gevolgen dragen, door derving of vermindering van pacht, door steunver lening of betaling van schadevergoedin gen. Het is niet gebleken, dat het rivier- belang of het scheepvaartbelang zich tegen de oplossing afgeleid uit een na tuurlijke situatie verzet. De scheepvaart kan er niet anders dan wel bij varen daar verrassingen zijn uitgesloten en suc ces verzekerd is, wat met het oog op het oog op het internationaal karakter van deZen vaarweg van het grootste belang is. Voor belanghebben is het noodzakelijk zekerheid te hebben over wat gemaakt zal worden, dus dat het geheele plan vaststaat en is te overzien. Proefnemin gen in het laboratorium dienen plaats te hebben vóór den aanvang van de werken en niet als de richting van den dam reeds vast ligt. Het consolidatieplan schijnt nog steeds hét meest aangewezen plan, zoo wel voor de scheepvaart als voor de mossel- en oestercultuur. VERKOOPINUEN, ENZ» ST.-ANNALAND. Openbare verkooping van een hofstede met landerijen en dijk in den Annavosdijkpolder en weiland on der de gemeente Poortvliet, samen groot 26 H.A. 89 A. 35 c.A. (68 gem. 161 r.), ten verzoeke van de erven van mej. de wed. C. Geluk—Biierens en ten overstaan van notaris A. J. Bierens. Perceel I, hofstede -met erf, groot 4 H.A. 89 A. 45 c.A. (12 Gem. 142 R.), A. v. Luijk Az., voor f6000 (inzet f6000); perceel II, bouwland, 5 gem. 127 r., aan A. J. Geluk te Bennekom, voor f600 (in zet f550); perceel III, bouwland, 5 gem. 98 r., aan dezelfde, voor f 550 (inzet f500); perc. IV, V, VI, VII, IX, X, XI, XII en XIII door dezelfde voor resp. f600, f550, f550, f600, f750, f550, f 100, f750 en f650; perc. XIII door A. C. Geluk, voor f625. Combinatie van alle perceelen samen, A. J. Geluk te Benne kom, voor f775 per 39 A. 24 c.A. (gem.). KERKNIEUWS. Ned. Herv. Kerk. Het prov. kerkbestuur van Friesland heeft tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk toegelaten den heer J. van Rootselaar te Poortvliet, candidaat van de Univ. te Utrecht. VOOR DE HUISVROUW. Kleine handigheid, groot gemak. Het verwijderen van een glazen stop, die in den hals van een flesch is afge broken, is dikwijls een hopeloos geval. Men beweert echter, dat op de volgende wijze deze stop er dikwijls uit verwijderd kan worden. Smelt het einde van een pijp lak en druk dat stevig in den hals van de flesch op de afgebroken stop. Laat gedurende 10 minuten goed hard worden. Vervolgens verwarmt men den hals van de flesch, teneinde die te doen uitzetten, waarna men aan den pijplaK trekt en aldus de afgebroken glazen stop er uit trekt. Men zegt dat glas onder water be trekkelijk gemakkelijk gevijld kan wor den. Doordat het werkje onder water geschiedt, zou de vijl ook niet zoo gauw bot worden. Wanneer men de pitten van sinaasappe len met water bedekt, en een paar uur laat staan, zullen zij een gelatineachtige massa vormen, welke de geur van mar malade verhoogt, wanneer men deze mas sa bij het koken van sinaasappelenjam toevoegt. Weet u, dat u een goed en goedKoop wrijfmiddel voor het vloerzeil kunt ma ken van een dubbeltje lijnolie met een gelijke hoeveelheid azijn? Het mengsel goed schudden voor men het op het zeil smeert. Een braadpan (koekepan) moet men nooit uitkrabben om hem schoon te ma ken, want dan loopt men de kans dat bij de eerstvolgende gelegenheid de botjes of pannekoek er aan zullen blijven Kle ven. Om een koekepan schoon te manen wrijft men hem stevig met een harde korst brood en wascht hem daarna af met heet water en baksoda. HUISVROUW. WENKEN VOOR AUTOMOBILISTEN. Wanneer gij wilt uitrijden, denk dan aan het cijfer vier. En constateer of gij in voldoende mate hebt: benzine, olie, water en lucht. Zijn deze vier „elemen ten" in orde, dan kunt ge vertrekken. Het gebeurt soms, dat uw wagen weigert te vertrekken. Men zoekt dan allerlei euvels: is het de carburateur, zijn het de bougies of is het misschien de magneto?.... Er is toch altijd wat met zoo'n wagen.... Kijk dan eens, of ge niet vergeten hebt. het benzinekraantje te openen.... Soms staat ook de rem nog vast.... Of hebt ge misschien vergeten het contactsleuteltje om te draaien. Wanneer ge een hoek moet om draaien, denk dan altijd, daar komt een wagen! Het beste is, deze woorden hard op te zeggen. Ook kan men het zingen, dan vergeet men nooit langzamer te rij den en rechts te houden. Wanneer ge denkt: ik kan er nog nèt langs, herinner u dan den wagen, dien ge onlangs in de sloot hebt zien liggen en trap op de rem. Het is veel eenvoudiger, een minuut later te arri- veeren, dan een maand in het hospitaal te verliezen. De koplampen worden bij mist op stadslicht geschakeld en op deze wijze kan men ook bij zwaren mist langs den berm naar huis „scharrelen". Een com binatie van geel-lichtende koplampen en het beschreven zoeklicht is vanzelfspre kend nog beter. Zorg er vooral voor, wanneer ge in donker rijdt, uw licht tijdig te tem peren. 't Veiligst rijdt ge, en ook uw tegenrijder indien ge uw licht terug schakelt tot de stadslampen en uw .„spotlight" inschakelt, dat schuin-recbts- vooruit op den wegberm moet schijnen. AANRANDING. VOORST (V.D.) Vrijdagmorgen is de onderwijzeres mej. Dijkman uit Zutphen en werkzaam aan de R.-K. school te Klarenbeek door een onbekende man aangerand. Mej. Dijkman liep van het station Klarenbeek het bosc'hpad over, aangezien deze route naar de school korter is. Op een stil gedeelte werd ze onverhoeds aangegrepen, op den grond geworpen, geblinddoekt en mishandeld. Een hevige worsteling volgde, waarbij het meisje volgens haar verklaringen den man een vinger heeft afgebeten. De aanrander gaf mej. Dijkman met een mes hierna 2 steken, n.l. een in de buik en een in de hals. Verder bekwam ze nog eenigè snijwonden aan de han den. Door haar luid en onvermoeid voort gezet hulpgeroep werd de man tenslotte bang en vluchtte in het bosch. De -on middellijk ontboden geneesheer Dr. van Heuven, uit Voorst, heeft het meisje dat hevig bloedde, naar het ziekenhuis te Zutphen vervoerd. Hoewei haar toestand vrij ernstig is, kon zij Vrijdagmiddag door de politie worden gehoord. De ge meentepolitie heeft met een politiehond onmiddellijk de geheele omgeving af gezocht, doch tot op enkele kleine voor werpen na zonder resultaat. De politie heeft echter vermoeden in welke rich ting moet worden gezocht. ONGEVAL. HEERLEN (V.-D.) Donderdag heeft een ernstig ongeval plaats gehad op de co- kesfabriek van de Staatsmijn „Emma" te Treebeek. De lijnstrijker Jochem uit Hoensbroek, kwam onder een toestel, doordat hij over een ijzeren kruiwagen viel. Het schijnt dat een rib in een longtop is gedrongen. Bij aankomst in het ziekenhuis te Heerlen bleek hij reeds te zijn overleden. Hij laat een vrouw en een zoon achter. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. HAAKSBERGEN (V.-D.). Donderdag avond te 11 ure is een luxe-auto van Kleysen uit Weerseloo met 4 inzittenden, komende van de richting Goor op den hoek Spoorstraat-Blankenburg te Haaks bergen tegen een paal van het electrisch net gereden, daarna tegen het hoekhuis van café Terwelle opgebost. De auto heeft blijkbaar groote vaart gehad. Een der inzittenden, zekere Vrielink, bekwam een schedelbreuk, terwijl mej. D. Sieme- rink een sleutelbeen brak. Beide gewon den zijn naar het ziekenhuis te Enschede vervoerd. De chauffeur werd met ernstige hoofdwonden in het ziekenhuis te Haaks bergen opgenomen. De 4e inzittende kwam er met een neusbloeding af. Twee doctoren verleenden geneeskundige hulp. De zwaarbeschadigde auto is door de politie in beslag genomen. Van het café werd de voordeur vernield. NOODWEER. ASCHAFFENBURG (V.-D.). Donderdag middag ontlastte zich boven Hösbacheen hevig onweer, gepaard gaande met een wolkbreuk. Op een ongeveer 200 meter van Hüsbach gelegen brug stonden 7 per sonen om de stortvloed waar te nemen. Plotseling stortte de brug in, waardoor alle 7 personen te water vielen. Drie hunner verdronken, terwijl een vierde zoodanige verwondingen opliep, dat hij spoedig overleed. De lijken zijn des avonds geborgen. Ook het Noordelijk deel van het Tau- nusgebergte werd Donderdagmiddag door een wolkbreuk geteisterd. Straten spoel den weg, muren en dijken braken. Voor al de badplaatsen Homburg en Saulberg hadden veel te lijden. DE PRESIDENTSVERKIEZING IN FRANKRIJK. PARIJS (V.-D.). Gemeld wordt, dat in verband met de a.s. presidentsverkiezing een extra-bewaking is ingesteld voor de persoon van den minister van Buitenl. Zaken, Briand. Men vreest vooral mani festaties van de zijde van royalistische studenten. EEN ONbERHOUD MET KONING CAROL. PARIJS (V.-D.). Koning Carol van Ru- menië heeft tegenover een medewerker van het Journaal een verklaring afgelegd in verband met do geruchten omtrent een a.s. dictatuur in Rumenië. Hij sprak deze geruchten met stelligheid tegen. Van een dictatuur in Rumenië kan nooit sprake zijn, want het regime is parle mentair en gebaseerd op de grondwet. Een ontmoeting met den koning van Joe- go Slavië mag men geen politiek karak ter toeschrijven. Zij zijn Vrienden en wen- schen elkaar nog eens te ontmoeten. VEILIGHEID OP DEN WEG. Indien de snelheid van een vóór u rijdende auto u te laag is en u wilt haar passeeren, dient u verschillende maat regelen te nqmen. U dient ten eerste den voor u rijden den bestuurder kenbaar te maken, dat u wilt passeeren. Doet u dit niet, dan kan dit gevaar opleveren, ook dan wan neer hij reeds goed rechts rijdt. Het is n.l. zeer wel mógelijk, dat hij slecht oplet door een gevoerde conversatie bijv. en onwillekeurig naar links uitzwenkt. Een tweede maatregel is deze. Kijk vóór alles eerst goed uit of passeeren mogelijk is, of er geen andere wegge bruiker aankomt. De auto die u heel in de verte ziet aankomen, rijdt waarschijn lijk ongeveer 60 K.M. per uur, maar het kan ook best zijn, dat hij 120 rijdt. In het laatste geval is zij veel eerder bij u dan u verwacht, en zult u niet kunnen passeeren. Neem dus het zekere voor het onzekere en passeer niet als er wat aankomt. In een bocht of vóór een bocht kunt u dit niet constateeren. Passeer dus nooit in of vlak voor een bocht. Rijd alleen een andere auto voorbij, indien deze u te langzaam rijdt (niet uit pure zucht van voorbij rijden) en bent u haar voorbij, rijd dan ook met de door u gewenschte grootere snelheid door. BURGERLIJKE STANDEN* Over de maand April. KERKWERVE. Geboren: 26, een leven loos aangegeven kind van het man. ge slacht van L. de Kok en J. L. Rogge band. HAAMSTEDE. Geboren: 14, Cornelia Maatje, en AaltjeWilhelmina, dochters van Leendert Hanse en Janna den Boer. Gehuwd: 10, Johannes Landman, 38 j. en Kaatje Maatje Jonker, 30 j.; 24, Ma- rinus van der Weel, 36 j. en Elizabeth Marina Boot, 30 j. BROUWERSHAVEN. Geboren: 14, Elize d. van Jacob Johannes Verschoor en Lijn tje Abramiena Roth; 13, Maatje Cat'ia- rina, d. van Jan Slager en Lena Corne lia Landegent; 19, Jan, z. van Pieter Gerrit van Sluis en Tannetje Bos. Gehuwd: 1, Leendert Klaasse, 26 j., en Adriana Pieternella van den HoeK, 26 j. Overleden: 4, Nicolaas van Sluis, 71 j., echtg. van Anna van den Hoek; 10, Lauw- rens Cornelis Straub, 78 j., wedn. van Francina Verburg; 17, Jannetje Gast, 80 j., wed. van Leendert Bongerd. NIEUWERKERK. Geboren: 5, Alida He lena Maria, dochter van M. C. Boogert en M. L. Theunisse; 16, Jannetje, dochter van Jacs. Overbeek en W. A. Sijrier; 27, Cornelis, zoon van D. van Driel en A. Heijboer. Gehuwd: 8, J. J. Heijboer, j.m., 26 j. en N. van Popering, j.d., 21 j. (van Brui nisse); 29, N. Hoogstrate, jon., 24 j. en C.a Bom, j.d., 23 j. OOSTERLAND. Geboren: 4, Maria Cor nelia, d. v. Krijn van der Maas en S. J. Overbeeke; 15, Jacobus Marinus, z. van Adriaan Verhoek en Maatje de Bruine; 22, Marina, d. v. Jan de Bruine en Catha- rina Kloote. Gehuwd: 24, Leunis Daniël Rentier, 22 j. (te Nieuwerkerk) en Anna Stoutjesdijk, 21 j. Overleden: 6, Pieternella Catharina Ja- comina ten Haaf, 34 j., echtgen. v. Jacob Adriaan de Rijke; 17, Jacoba, 2 j., d. v, Pieter Kornelis van der Werf en Maria Cornelia Boogert; 28, Cornelia Brouw, 76 j., echtgen. v. Izaak Moerland. ST.-PHILIPSLAND. Geboren: 8, Pieter nella Adriana, d. v. Cornelia Mol en Ma rina Pieternella Kaashoek; 15, Maria Akke d. v. Hanton Pieter Kleppe en Anna Eliza beth Vernes; 23, Gerard, z. v. Adriaan Aarnoudse en Cornelia Antje Bolier; 26, Hendrina Tona, d. van Marinus Willem Thijsse en Willemina Hendrina van der Werve; 30, Cornelis Leendert, z. v. Hen drik de Gids en Neeltje Marina Kunst. Gehuwd: 3, Johannes van Dijke, j.m1.,, 26 j. en Willemina van Duuren, j.d., 23 j.; 3 Glijn Hooglander, j.m. 22 j. en Neeltje Adriana van der Est, j.d., 19 j., 17, Jacobus Marinus de Groen, j.m., 24 j. en Neeltje Johanna van Oeveren, j.d., 23 j.; 17, Marinus Pieter den Haan, j.m., £1 j. en Sijgje (Kramer, j.d., 19 j.; 17, Dirk Adriaan Nelisse, j.m., 29 j. en Suzanna Borgo, j.d., 22 j.; 24, Jan Neele, j.m., 40 j. en Janna van Duuren, j.d., 30 j. Overleden: 12, Engel Frederik Verhoe ven, ongeh., 77 j.; 25, Marina Krijger, 83 j., wed. van Adriaan Jumelet. Levenloos aangegeven: 17, Een kind van het vr. geslacht van Adriaan Jumelet en Lena Margrietha Faasse. STAVENISSE. Geboren: Anthonie Co-- nelis, z. van Corn. J. B. Gaakeer en Geer- truida D. van Dalen; 8, Adriana, d. van Samuel de Vos en Martina C. van Haaf- ten; 9, Hubrecht Karei, z. van Leendert Neele en Cath. H. Goedegebuure; 16, Ma ria Lena, d. van Leendert Hage en Sara P. J. Hout; 21, Neeltje, d. van Martinus Ligtendag en Jozina Quist; 24, Maaike Adriaantje, d. van Gerrit W. de Vries en Mar. Moeriand. Levenloos aangegeven: 1, Een kind van het m. geslacht, van Iz. Gaakeer en Neeltje W. C. van Oost. Gehuwd: 9, Marinus Wesdorp, 21 j. jm„ en Marina Stoutjesdijk, 21 j. jd.; 9, Izaak Leendert Hage, 26 j. jm., en Janna Westdorp, 25 j. jd. ST.-MAARTENSDIJK. Geboren: 1. Cor nelis, zoon van A. J. Rijnberg en A. L. Deurloo. Gehuwd: 9, A. van Tatenhove, j.m., 24 j. en E. M. Polderman, j.d., 22 j. Overleden: 15, E. C. Knuist, 70 j., man van E. J. de Graaf; 16, L. Hage, 75 j., weduwnaar van J. P. op den Brouw; 30, Chr. Boogaard, 90 j., weduwe van J. Boogerd. ST.-ANNALAND. Geboren: 1, Anna Catharina, d. v. H. A. Elenbaas en van J. C. van Luijk; 17, Maatje, d. v. D. A. Luijk en van H. T. Ridderhof. Gehuwd: 16, N. M. Hage, 25 j., j.m., van St.-Maartensdijk, en M. F. 'Geluk, 21 j., j.d.; 23, L. Polderman, 27 j., j.m en M. J. Voshol, 25 j., j.d. Overleden: 6, Elizabeth van 't Hof, 54 j., echtg. van M. J. van den Boogaart; 6, Maatje Scherpenisse, 32 j., echtg. van C. F. Dijke; 21, Mattheus den Haan, 66 j., echtg. van M. den Engelsman. SCHERPENISSE. Geboren: 2, Adriaan, z. van A. de Graaf en J. G. Jansens; 13, Jacoba Cornelia, d. v. A. W. Quaak en J. C. Heijboer; 14, Cornelia Marcelina, d. v. C. M. Andriesse en J. P. A. Nelisse; 19, Cornelis Willem, z. v. A. v. d. Jagt en J. A. v. Houdt. Overleden: 17, Adriaan Dijke, 68 j., echtg. v. H. J. Suurland; 23, Elisabeth Monteau, 78 j., echtg. v. A. S. Suurland. OUD-VOSSEMEER. Geboren: 5, Antho nie Cornelis, z. van J. van Poortvliet en A. W. Verwijs; 12, Johanna Pieternella, d. van M. J. van Dijke en B. de Hond. Gehuwd: 2, Leendert Potappel, 22 j., (te Stavenisse) en Sara W. Boogerd, 21 j.; 2, Adriaan van der Hulle, 26 j. en Jacoba Joh. Kamhoot, 19 j.; 9, Petrus H. M. van Aalst, 26 j., (te Standaard buiten) en Jacoba J. Veraart, 22 j.; 30, Franciscus Hommel, 25 j., en Pieternella Hommel, 23 j. Overleden: 11, Adriana Cornelia Gunst, 70 j., wed. van Leendert Knook; 17, Pie ter den Engelsman, 66 j., echtgen. van Neeltje Jannetje van Dijke. THOLEN. Geboren: 3, Adriana Corne lia, d. van A. W. F. Sweers en G. Rijk- hals; 9, Johanna Willemina, d. van J. J. Geluk en J. J. de Laster; 14, Pieter Wil lem, z. van H. J. Jansen en E. Jansen; 17, Anthonie, z. van J. A. Lievense Adri- aanse en J. Pijpelink; 18, Cattelina Pie ternella, d. van J. de Korte en M. v. d. Burght; 21, Marinus Pieter, z. van A. J. Schot en N. Swagemaker. Overleden: 3, L. M. Friderichs, 74 echtgenoot van J. Sonke. Gehuwd: 2, W. Remeijn, 28 j., en M. Vermue, 27 j.; 2, J. M. Baaij, 24 j., en J. van der Jsgt, 22 j.; 23, G. van der Linde, 27 j., en M. M. Soomers, 20 j.; 29, H. J. M. van Oorschot, 28 .j, en J. I. J. Janssens, 27 j. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. Trekking van 7 Mei. f1000: 17034. f100: 16839. Burgerlijke Stand Tan Zieriksee. v Qebo re at 6 Mei. Catharina Pieternella, d. v. J. Schot en L. v. d. Houten. 7 K Cornelis Johannes Leendert, z v. J. L. Legemaate en L. Lemson. G e h uwdi 5 Mei. J. v. d. Voorde, 26 j. jm. en A. E. A. v. d. Kloot, 24 j. jd. 6 C. G. S. Schoenmaker, 24 j. jm.'en H. M. van Geesbergen, 24 j. jd. Overledeai 2 Mei Neeltje Peköps de Haas, 82 j. wed. van J. Bos. 3 Johannes Schults, 40 j. echtg. tan J, Willem8e. BASKTBKBICffiTOR BEURSOVERZICHT VAN 7~MEI: 5 7.NW.8. 1918 f100, f B00, f 1000, 100,',, 100}, 100}; 5 'L N.W.8.1919 f 100, f 500, f 1000101 101 jS, 101 j; 4} N.W.B. 1916, f 100, f500, f 1000, 101, 1021, 102.', j 4} NWS. 1917, f100, f600, f1000, 101, 102}, 102,1, 4 y Nyj 8 m8j f 100, f500, f 1000, 101, 101, 101. Ned. Handele-Maatsohappij A 131 J; Kon. Petr. A. 230; H.V.A. A. 306; Java Cultuur A. 221; Deli-Batavia A 241; Benembah A. 319; Amaterdam Rubber A. 84}; Nederl. Scheepvaart-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 2