Zierikzaasche Nieuwsbode IN UW PUP: VaROSSEM's TROOST DERDE BLAD Uit Stad en Provlnole. Bij Scheren FEUILLETON. Het Huis van den Graaf. bahagrindi bl| dt t>» Vrijdag 24 «pril 1931, 12147. ZIERIKZEE. Het programma van de opening van het vliegveld West-Schou wen, door den Commissaris der Konin gin in Zeeland, op Maandag 4 Mei a.s., met daaraan verbonden passagiersrond vluchten van de Koninklijke Luchtvaart maatschappij op 4, 5 en 6 Mei, luidt als volgt: Maandag 4 Mei, 10.15—11.15 Aankomst der genoodigden,gedeeltelijk per vliegtuig, op het vliegveld West- Schouwen. 11.15—12 Bezichtiging van het vliegveld en de vliegtuigen. Het vlieg veld is gelegen op de bezittingen van de N.V. Nieuw-Haamstede, welke pl.m. 400 H.A. geestgronden op het Westelijk gedeelte van Schouwen omvatten en waarvan thans een groot gedeelte door haar in cultuur is gebracht. 12—14 Ge legenheid tot het gebruiken van den koffiemaaltijd. Buffetten op het terrein aanwezig. 14 Officieele ontvangst der ge noodigden döor het bestuur der N.V. Nieuw-Haamstede. 14.30 Toespraax van den voorzitter van het Luchtvaartcomité Schouwen-Duiveland. Officieele opening van het Luchtvaartterrein West-Schouwen door den Commissaris der Koningin in Zeeland. Verdere toespraken. Vertrek van het eerste vliegtuig. Pl.m. 1619 passa giersrondvluchten boven het eiland door de K.L.Mi a f 6,— per persoon. Grootere vliegtochten op aanvrage. Het muziek gezelschap „Witte van Haemstede" neeft zich voor den openingsdag ter opluis tering beschiKbaar gesteld. Dinsdag 5 Mei en Woensdag 6 Mei. 11—19 Passagiersrondvluchten der K.L.M. en bezichtiging van de cultures der N.V. Nieuw-Haamstede. Veer Anna-Jcicoba—Zijpe (voor auto vervoer): vertrek Anna-Jacoöa naar ZijDe 6.30; 7; 8; 10; 11.42; 12.25; vertrek Zijpe naar Anna-Jacoba: 15.40; 17.45; 20.25 20.50. Rotterdamsche Tramweg-Mpij. (R.T.M.) van Zijpe naar Haamstede: 7.35; 10.35 (alleen op 4 Mei); 11.57; stoppen op alle tusschenstations; dagretours verkrijgbaar; van Haamstede naar Zijpe: 15.10; 18.15; stoppen op alle tusschenstations. Autobussen onderhouden den dienst tusschen het station der R.T.M? te Haam stede en het vliegveld. Autobusdienst Zierikzee—Vliegveld: Bij voldoenden toeloop van het publiek zal bovengenoemde dienst in werking treden. Provinciale Stoombootdienst: van Kat- sche Veer naar Zierikzee: aankomst 9.35; van Zierikzee naar Katsche veer: vertrek 16.50. Op den 4en Mei zijn auto's be schikbaar voor het halen en brengen van genoodigden; vertrek van Westen- Schouwen 15.45. Parkeerterrein en rijwielstalling: Deze bevinden zich in de onmiddellijke nabij heid van het vliegterrein. HAAMSTEDE. Vergadering van den gemeenteraad, gehouden op Vrijdag 17 April. Aanwezig alle leden. Na opening door den voorzitter, jhr. L. van Citters, wordt gelezen een schrijven van het be stuur der vereeniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer in de ge meenten Haamstede en Burgh, tot plaat sing door de gemeente van een verkeers- spiegel aan den z. i. gevaarlijken bocht bij den ingang van de Weststraat. De raad is wel overtuigd van het gevaar ter plaatse, maar de eigenaardigheid der onmiddellijke omgeving laat een doel matige plaatsing van een spiegel be zwaarlijk toe, waarom besloten wordt op het verzoek niet in te gaan. Ingeko men is een verzoek der bewoners van een 8-tal panden aan den Hoogen Zoom, tot uitbreiding der eleetrificatie naar deze woningen. De P.Z.E.M. vraagt daarvoor een jaargarantie van f360. Weth. Blom zegt, dat deze garantie per perceel ge middeld niet hooger is dan voor andere geen stukgaan en pijn meer en ook geen naschrfjnen der huid, als men vóór het inzeepen de huid inwrijft met slechts een weinig uitbreidingen. Hij acht het billijk, dat ook deze garantie door de gemeente wordt overgenomen. Aldus wordt m. a, st. besloten; aan de P.Z.E.M. zal verzocht worden den aanleg voor 1 Sept. te doen geschieden. Thans komt aan de orde een schrijven van Ged. Staten, om eventueele subsidieverleening door de gemeente Haamsteae voor een autobusdienst naar Westelijk Schouwen, aansluitend op de avondboot der Prov. Stoombootdienst. B. en W. achten een dergelijke subsidie niet gemotiveerd, daar reeds subsidie wordt verleend aan de R. T. M. en deze maatschappij zich voor dezen bereid heeft verklaard, enkele autobusdiensten te on derhouden, daarvoor indertijd consesste heeft aangevraagd, die echter door Ged. Staten geweigerd is. Zooals dhr. Blom terecht beweert; is een volledige dienst een gemeentebelang. Bovendien is de raad de meening toegedaan, dat, waar de dienst van den tegenwoordigen on dernemer hoofdzakelijk gebaseerd is op scholierenvervoer, bij een redelijke dienst regeling voor een tweeden ondernemer, door den eersten betrekkelijk geen con- concurrentie wordt aangedaan. Z. h. st. 1 wordt besloten geen subsidie te verlee- nen, terwijl door B. en W. in dezen een uitvoerig schrijven aan Ged. Staten zal gericht worden. Daar de gemeenten Burgh, Ellemeet en Eikerzee niet mee wenschen te doen aan de gemeenschap pelijke aanschaffing van een motorbrand spuit, komt nu het aandeel voor aflos sing en onderhoud voor deze gemeente op 68 pCt. De voorzitter beveelt de aan schaffing aan als voorziende in behoefte. Dhr. Giljamse is deze meening niet toe laan. Z. i. verkeert de tegenwoordige brandspuit nog in goeden staat; er is in de laatste jaren nog al nieuw slan genmateriaal, enz. aangeschaft, zoodat hij het bestaande bluschmateriaal alleszins vertrouwbaar en voldoende acht. Dhr. Blom zegt, dat de bestaande brandspuit haar tijd heeft gehad. Een motorspuit is eenvoudiger en vlugger in bediening; bovendien heeft deze gemeente geen waterleiding; van brandkranen (spr. wijst daarbij pp de snelle brandblussching ten vorigen ja re te Burghsluis) kan dus geen gebruik gemaakt worden. Veiligheid in dezen acht hij ten zeerste gewenscht om groote schade en onheilen te voorkomen. Hij stelt voor tot aanschaffing, daar hij de verantwoording voor den bestaanden toestand niet wil dragen; dhr. Bolle gaat hiermee accoord. Met 6 tegen 1 stem) (tegen dhr. Giljamse) 'Wordt tot aanschaf fing besloten, mits de gemeente Renesse meedoet. (Noordwelle en Serooskerke verklaarden zich daartoe reeds bereid). Op voorstel van B. en. W. wordt besloten tot intrekking van het beroep op het Jachtrechtsbesluit omtrent een gedeelte der algemeene begraafplaats. Alsnu vol gen besprekingen over de stichting eener lagere Tuinbouwschool in deze gemeente, waarvoor door de provincie een bedrag van f6000 is toegezegd, onder voorwaar de, dat bij opheffing of het niet geven van onderwijs binnen 40 jaar, per jaar Vio van dit bedrag gerestitueerd worde. Daar de omliggende- en belanghebbende gemeenten voor de hen gevraagde be dragen mede garandeeren, wordt besloten aan deze voorwaarden te voldoen en tevens .aanbesteding, bouw, enz. van gemeentewege op zich te nemen. Een ambtenaren-reglement (model Samson) wordt z.h.st. vastgesteld en besloten tot adhesiebetuiging aan het bekende adres van het gemeentebestuur van Zaamslag aan Ged. Staten, inzake algeheele herzie ning der salarissen van Burgemeesters, secretarissen, enz. In verband met het verzoek der afdeeling Burgh—Haamstede der S.D.A.P. om in verband met de einde dezer maand of begin Mei h.i. te ver wachten werkeloosheid door vrijkomen van arbeiders bij de duinbeplanting, tijdig de noodige maatregelen te nemen voor werkverschaffing en desnoods steunver- leening, geeft dhr. v. Galen een uitge breide toelichting. Spr. memoriseert o.m. het volgende: „De economische toestand die groote werkeloosheid te zien geeft en ondanks den naderden zomer in groote mate haar intrede zal doen, deed de afd. nu reeds besluiten maatregelen te vragen ter bestrijding van de gevolgen daarvan. Liever had zij gezien, dat de arbeiders zich tijdig hadden georganiseerd; dan had de afdeeling van den vakbond dit adres aan den Raad kunnen doen toekomen. Toch zal wat gedaan moeten worden, niet alleen ten bate van betrokkenen maar ook van de neringdoenden, die alleen afzet gebied kunnen vinden, waar koopkracht is. Werkloosheidsbestrijding is ook een belangrijk plattelandsbelang. Nalatigheid der gemeente beteekent para siteeren op den Staat. De arbeidersklasse, de producente van alles en voor allen, moet voldoende bestaanswaarborgen heb ben". Dhr. Gelijamse vindt het wel wat voorbarig, idat nu reeds om werkverschaf fing en steun gevraagd wordt, terwijl men ten opzichte van andere gemeenten hier nog in goede conditie verkeert. Het bevreemdt hem, dat de arbeiders, enkelen mogelijk uitgezonderd, indertijd geen werkloozenkas geformeerd hebben, dan stond men gemakkelijker ook tegenover het Rijk. De wekelijksche contributie kon er toch wel af, menig burgerman of klein-landbouwer verdient minder dan vele arbeidersgezinnen. Dhr. Bolle geeft hierbij eenige inlichtingen omtrent den loonstandaard in Westelijk—Schouwen. Dhr. Blom is niet zoo geheel gerust omtrent werkeloosheid; eigenlijk hebben wij momenteel te veel werkkrachten; maar als de handen ineengeslagen wor den, komt er mogelijk wel licht in de duisternis. Dhr. Braam vindt deze zaak ook wel wat vöorbarig, hoewel hij van meening is, dat zij niet uit het oog mag verloren worden. Overigens beschouwt hij een en ander als verkiezingsreclame, wat door dhr. v. Galen weersproken wordt. Besloten wordt het verzoek voor- loopig voor kennisgeving aan te nemen, maar het niettemin in gedachten te hou den. Mededeeling wordt gedaan over doelmatige verharding van den Schuit kant. Er volgt eenige discussie over de uitvoering van dit werk, wat dhr. Blom aanleiding geeft tot bedenkingen tegen de tot dusverre gevolgde wijze van gun ning der gemeentewerkzaamheden aan de verschillende ambachtslieden en zijn deze naar zijn meening wel eens aan den hoogen kant, wat niet bevorderlijk is aan de gemeentefinanciën. Hij wil onder deskundige voorlichting bij 't einde van het jaar een onderzoek en opgave van reparatie's en zoo mogelijk van nieuwe werken, exclusief toevallige of urgente reparaties van geringe beteekenis om deze zooveel mogelijk in hun geheel te kunnen aanbesteden en te gunnen aan den laagsten inschrijver. Hij verwijst daartoe naar de handelingen in andere gemeenten en naar artt. 142 en 173 der Gemeentewet. Dhr. Gilijamse zegt, dat men bij voortduring ambachtslieden voor verschillende werkzaamheden noodig heeft; dat kan men toch niet bij voort during aanbesteden; alles aan te beste den ontneemt z. i. den ambachtsman zijn verdienste. Dhr. Blom zegt, dat toch ieder ambachtsman in de gemeente kan meedingen. De voorzitter zag toch gaar ne de kleinere karweien bij beurten ge gund, waarmee dhr. Braam accoord gaat, mits deze werkzaamheden een bedrag van f50 niet te boven gaan. Dhr. Blom kan zich hiermee vereenigen, waarna zijn voorstel in den geest als boven met 6 tegen 1 st. (tegen dhr. Gilijamse) wordt aangenomen. Na nog enkele besprekingen van ondergeschikt belang wordt de ver gadering gesloten. THOLEN. Maandagnamiddag kwam de raad in spoedvergadering bijeen. Voor zitter tnr. A. J. van der Hoeven. Afwezig de heer Bogerd. De voorzitter stelt voor aan de agenda toe te voegen: verkoop huis, geven grond in erfpacht en wijzi gen rooilijn. De rekening der Gezond- DE EZEL VAN MIJNHEER PIMPELMANS door G. TH. ROTMAN. 3. Op zekeren dag kwam deze trouwe Judocus de kamer binnen. „Mijnheer", zei hij, „buurman Zaaijer staat voor de deur en vraagt, of U geen zin hebt, om z'n ezel te koopen!" „Wel", zei mijn heer Pimpelmans, „dat is 'n idee; dan behoef ik niet meer te fietsen, en bo vendien is 't niet zoo gevaarlijk als een auto!" En na eenig loven en bieden kocht hij den ezel, met den wagen erbij. 4. Vervolgens noodigde hij buurman binnen. Het eten werd juist opgediend en buurman moest en zou meeëten. Mijn heer Pimpelmans, die in een fideele bui was, stond op, hief zijn glas spuitwater in de hoogte en begon een speech af te steken op at het gemak en genoegen, dat hij van z'n ezel hoopte te beleven. Maar juist toen hij 't glas aan z'n mond bracht, klonk een hevige slag. heidscommissie wordt hierna met alg. stemmen goedgekeurd. Ter tafel komt een schrijven van de vereeniging tot het verstrekken van bizonder Middelbaar onderwijs in Noord-Brabant, welke mede- deelen, dat, indien de raad geen f 100 subsidie per leerling, welke uit deze ge meente genoemde school te Bergen-op- Zoom bezoekt, geven, zij genoodzaakt zal zijn het maximum schoolgeld ten bedrage van f 300 per leerling toe te passen. De voorzitter merkt op, dat des ondanks B. ien W. meenen, niet terug te mogen komen op hun voorstel in vorige vergadering gedaan. De heer Moelker acht het een voordeel voor de gemeente, dat deze subsidie wordt toe gestaan. Immers straks zullen we de kans loopen, dat dezelfde leerlingen naar de H. B. S. gaan en dan moeten wij veel meer betalen. De heer Dekker is dezelfde meening toegedaan en is voorloopig voor toestaan der subsidie. Ook de heer Over beeke is er voor en acht het jammer, dat in vorige vergadering de heer Moel ker niet hetzelfde standpunt heeft inge nomen als nu. De heer Moelker zegt, eerst eens te hebben willen zien, hoe een en ander liep, daar hij niet zoo maar f 100 wil weggooien. Een beslist tegenstander is hij niet geweest; evenwel houdt hij rekening met de financiëele draagkracht der ouders. Straks komt alles om subsidie, merkt de heer van den Berge op, de raad moet maar niet zoo gauw bang worden als men met de stok achter de deur staat. Waar zal het einde zijn, indien men dit toestaat? De voorz. zegt, dat dit juist is gezien. Als men de een geeft, heeft men niet het recht een ander te weigeren. In het belang der gemeente adviseert hij, af wijzend te beschikken. De heer Quist is van meening, dat het voorstel van B. en W. juist is. De heer Dekker merkt op, dat ook de gemeente het bizonder vervolg-onderwijs betaalt, en dit ook niet verplicht is. De voorz.: Dit is juist, doch dit betreft een gemeentebelang en blijft hier in de gemeente, terwijl 't andere naar buiten gaat. Met de stemmen van heeren Dekker, Overbeeke en Moelker tegen, wordt hierna het voorstel van B. en W. aangenomen, zoodat geen subsidie wordt verleend. Van den Min. van O., K. en W. was een missive ingekomen, dat hij niet terug kan komen op zijn beschikking, alsnog gelden toe te staan voor een 6e leerkracht aan de O. L. S. Op grond hiervan vragen B. en W. den raad een blanco crediet voor het op gemeentekosten aanstellen van een tijde lijke leerkracht. De heeren Dekker en Overbeeke kunnen met het voorstel van B. en W. mede gaan en stellen de hou ding van B. en W. in deze op hoogen prijs. De heer van den Berge zag gaar ne toegelicht, voor hoelang dit zal zijn en of het zeker zal wezen, dat met 1 Jan. '32 voldoende leerlingen aanwezig zullen zijn, zoodat het Rijk het salaris zal betalen? In verband hiermede noemt hij eenige cijfers en bespreekt de moge lijkheid van vertrek enz. De voorzitter merkt op, dat gezien de nu bestaande gegevens, men alle kans heeft, met 1 Jan. a.s. het salaris van het Rijk ver goed te krijgen. De heer van den Berge acht het een zeer ernstige kwestie. Aan de eene kant is hij, gezien de toestand op die school, voor, aan de andere zijde ziet hij, gezien den ernstigen economi- schen toestand, op de zware lasten, die weer voor rekening der gemeente zullen komen. Ook dient men rekening te hou den met het straks aan de orde komend voorstel Commissie-Rutgers, zoodat wij ziging kan komen in de .L.O.-wet en men zoodoende nog dieper in den put kan komen. Tevens mag men niet vergeten, dat, indien de andere scholen voor het zelfde geval komen te staan, ook deze recht hebben op zoo'n vergoeding. Spr. meent, dat een en ander goed onder het oog moet worden gezien. Als ech ter B. en W. slechts voor den tijd van 8 maanden willen benoemen, zal hij niet tegen zijn. De voorzitter merkt op, dat als B. en W. geen goede gronden had den, dat deze kosten slechts tijdelijk zou den zijn, zij ook niet met een dergelijk voorstel hadden kunnen en durven ko men. Mocht het echter blijken, dat met 1 Jan. '32 nog geen Rijkssubsidie zal worden ontvangen, dan zullen ook an dere maatregelen worden genomen en kan men zien, of een en ander niet met verbouwing in orde kan komen. Dhr. Baaij zegt, dat hij ook niet tegen tijde lijke benoeming zal zijn, waarna met algemeene stemmen B. en W. een blanco crediet wordt toegestaan en zoo spoe dig mogelijk een oproep zal geschieden voor tijdelijke leerkracht aan de O.S. Besloten wordt aan den heer Wagema- ker ongeveer 1 M2. grond in erfpacht af te staan, voor het plaatsen van een zomerhuisje. De heer Overbeeke zegt, hier niet tegen te zullen zijn, doch dat, in dien hij weer ziet, dat reeds is ge bouwd, voordat de aanvraag is goedge keurd, hij beslist zal tegenstemmen. De voorzitter merkt op, dat het slechts een goede M2. is en dat het voornamelijk door de ziekte van den heer Vriens komt, dat een en ander te laat is. Met algemeene stemmen wordt aan P. Potter een woonhuis, staande aan de Hofstraat, verkocht voor de som van f 2500. Aan L. van Vessem wordt een vergoeding van f100 toegestaan, doordat hij in ver_ band met de rooilijn, een stukje grond moet afstaan. Hierna sluiting. 18 Naar het Engelsclf. Grootmoeder had de dames graag bij zich gelogeerd, maar tante Sophie be greep hfeel goed, dat Mrs. Tweedie, suk kelende als zij was, het zeker aangena mer zou vinden, om bij vreemden in pension te gaan. De heele week waren de dames aan het zoeken en ze hadcjen nog niet ge vonden, toen ineens haar aandacit werd gevestigd op een alleraardigst, met klim op begroeid huisje, aan den buitenkant van de stad, waar het er zoo vriendelijK uitzag. Een net dienstmeisje deed haar open en liet haar in de tuinkamer, vol planten en bloemen. „Dit zou dan de salon zijn", sprak het meisje. „Gaat u zitten, dames, dan zal ik tante roepen". „Net een geschikte kamer voor nicit Harriet", meende Evelyn. Maar al heel gauw kwam Mrs. Grey binnen, een oude juffrouw in een zwart-satijnen japon en met een kapje op, nog deftig ouder- wetsch. „Mijn hemel!" riep Mrs. Grey, ijlings haar bril opzettend. „Mijn oogen zijn niet meer zoo goed, als ze plachten te wezen. Maar u is toch zeker Miss Llewellyn?.... U zult zich mij niet meer herinneren maar ik ken u wel: u placht op Tie Towers te komen en u heeft Miss Wil liams zoo goed geholpen, toen haar groot vader en zijn lordschap gestorven wa ren". Tante Sophie keek een oogenblik ten zeerste verrast; toen riep zij: „Ja zeker, herinner ik mij u! U is de Mrs. Grey, die zoo lang huishoudster is geweest op The Towers. Wat een eigen aardige samenloop! Het is juist voor Miss Mary, dat wij uw kamers kwamen zien; —of tenminste voor de dame, bij wie zij woont. Wat zal zij blij zijn, u weer te ontmoeten! Ze praatte zoo dik wijls van u". „Ik heb ook van Mrs. Grey gehoord", viel -nu Evelyn in. rtU heeft Mary aller lei gebakjes leeren bereiden; daar hebben wij van gesmuld, in Alatyr!" „O, 'maar zij was ook zoo aannemelijk! Maar, ja, u heeft wel gelijk. Wat kan dat toch eigenaardig loopen!... Ontelbare malen heb ik mij ai afgevraagd, waar Miss Mary toch eigenlijk gebleven zou zijn. Maar ik ben erg ziek geweest en zoo heb ik pas van 't jaar hier een pen sion kunnen beginnen. Want wijlen zijn lordschap heeft mij een ruim legaat na gelaten en mijn nichtje Lucy kan werken als de beste en dus zou het jammer zijn, om nu al geheel leeg te gaan zitten!" „Toch is tante zoo sterk niet meer, als zij is geweest, Madam", viel Lucy in. „Neen, dat is zoo", erkende de oude. „Maar daarom moet u niet denken, dat ik niet goed mijn plicht zou kunnen doen als hospita. Ik weet precies, wat een zieke noodig heeft en ik zou het verschrikkelijk vinden, als Miss Mary met die dame ergens anders haar intrek nam, zoo lang ik hier woon". Toen volgenden eenige zakelijke be sprekingen en tante Sophie durfde de kamers wel ineens nemen. Mrs. Grey begon weer: „U heeft niet bang te zijn, dat ik het de dames niet naar den zin zal kunnen maken, Want ik ben kamenier geweest bij haar ladyschap op The To wers en na den dood van zijn vrouw heeft zijn lordschap mij gevraagd, of ik als huishoudster wilde blijven. Een edel moedig mensch lord Modbury! Toch be grijp ik mij nooit, waarom hij mij meer heeft nagelaten, dan Miss Mary. Of eigenlijk aan Mr. Williams, zooals het oorspronkelijk was. Maar ik denk, dat dit kwam, doordat er na den dood van haar ladyschap nooit meer een testa ment werd gemaakt". Nadat nog enkele dingen besproken waren, zei Miss Llewellyn: „Op den dag, dat uw logées komen, Mr. Grey, zullen wij nog wat boeken en wat bloemen brengen". Op den terugweg zei Evy: „„Wat de woning betreft zal nicht Harriët het zeker wel naar haar zin hebben, maar of ze dat voortdurende ratelen va Mrs. Grey zal uithouden, dat is nog de vraag!" „Je moet denken: de oude vrouw was nu ook zoo opgewonden door die |on- verwachte ontmoetingen; maar ze kan best zwijgen ook! En, mocht dit soms eens noodig zijn, dan zal Mary er haar best aan durven herinneren. Zij heeft Mrs. Grey altijd om den vinger kunnen winden, toen ze nog maar zoo heel jong was. Het verwondert mij...." Wat verwondert u, Tantetje?" vroeg Evy. „Och, niets, kindje, mets! We moeten nu gauw zien, dat wij thuis komen: het is al bijna vijf uur". Verder werd er dus niet gesproken van betgeen tante Sophie verwonderde, maar in zichzelve bleef zij zich nog steeds verbazen over het feit, dat lord Modbury geen grootere som had nage laten aan den vriend, die hem bijna 20 jaren zoo trouw gediend had. En hoe kwam het, dat Mary zoo geheel alleen op de wereld stond, zonder eenige bloed verwanten HOOFDSTUK XIV. Een saaier eind, dan de weg van St.- Petersburg naar Eydtkuhnen, op de Duit- sche grens, kan men zich wel niet voor stellen. Zelfs Mary Williams, die zoo enthousiast was voor reizen, kon van dezen weg toch niet genieten. Ze hadden een slaapwagen genomen, omdat die nog het makkelijkst was voor Mrs. Tweedie en Mary had in den corri dor staan uitkijken naar den zonsonder gang, terwijl zij eenige opmerkingen maakte, die haar reisgenoote wel sche nen te amuseeren. Ineens werd een van haar gezegden nu ook beantwoord door een mannen stem, die opgewekt klonk: „Neem mij niet kwalijk, maar mijn deur stond open en zoo moest ik on willekeurig wel hooren, wat u zei en ik meende uw stem ook te kennen. Is u niet Mary Williams?" „Die ben ik", antwoordde Mary, zich' met waardigheid oprichtend, „maar ik heb niet het genoegen...." (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 9