Zierikzmclio NiBuwsbode IN UW FIJP: v. ROSSEM's TROOST DERDE BLAD BUITENLAND. BINNENLAND. Uit Stad en Provinole. FEUILLETON. Het Huis van den Graaf. bahooranda bl] da •ia Vrijdag 17 «pril 1931, ie. 12144. !ïl=M=« FIETSBANDENI licht loopend ALFONS XIII. De persoonlijkheid des konings- Ofschoon wijlen Blasco Ibanez, de vermaarde schrijver, in zijn „Alphonse XIII démasqué" niets dan kwaad van zijn koning heeft gesproken en al zijn tekortkomingen en onbezonnen daden breed uitgesponnen heeft, is Alfonso XIII een populair monarch geweest. Met de slanke, sportieve gestalte, des konings, zooals de foto's der dagbladen haar toon den, met de dwaze en grillige houdingen, welke de caricatuur hem gaf, waren we vertrouwd geraakt, want weinig vorsten zijn zoo vaak afgebeeld als Don Al fonso. Zijn koelbloedigheid en oogen- schijnlijke zorgeloosheid, gepaard aan een aangeboren beminnelijkheid vormden de wapenen, waarmede hij zijn tegenstan ders... ontwapende! Die koelbloedigheid moest hij reeds toonen den dag, waarop hij met de En- gelsche prinses Ena van Battenberg, in het huwelijk trad. Toen hij met de jeug dige koningin, die den naam van Victo ria heeft aangenomen, zijn intocht deed te Madrid, werden eenige bommen naar de galakoets geworpen, welke het ko ninklijk echtpaar weliswaar ongedeerd lieten, doch een bloedbad aanrichtten on der de hofdignitarissen, het personeel en de juichende menigte. Geen moment verloor Alfonso zijn kalmte, beschermde zijn jonge vrouw gedurende de oogen- blikken van paniek, en reed in den na middag wederom in volle statie uit, ge heel volgens het opgestelde program. KONING ALFONSO XIII. Verscheidene (aanslagen zijn in den loop der jaren op koning Alfonso gepleegd (o.a. te Parijs tijdens een rit met presi dent Loubet), doch zij faalden steeds en droegen daarom bij tot verhooging zijner populariteit. Een populariteit ech ter, die in later jaren in eigen land onder breede lagen der bevolking aanmerkelijk was gedaald, en die, voor zoover het Frankrijk betrof, Wel eens een wrang bijsmaakje had, daar de koning zich vaak te Parijs of Deauville op ietwat lichtzinnige wijze placht te amuseeren! Een merkwaardige tegenstelling vorm de de strenge etiquette aan 't Spaansche hof, waar eeuwenoude gebruiken nog in eere worden gehouden, met de vlotte figuur van Alfonso, wiens bonhomie spreekwoordelijk was. De koning hield niet van pompeuze hofgebruiken en ver klaarde eens in een interview, dat hij liever rondliep in een gemakkelijk zit tend pakje dan dat hij parade hield! Toch voelde hij de verantwoordelijkheid die op hem rustte, want in een der hachelijkste uren van zijn bewind ver klaarde hij luide: „Ik zal op mijn post blijven en zoo noodig sterven op het halfdek" v... gulden met een jaartal vroeger DAN 1920. Eerstdaags is een bekendmaking van den minister van Financiën te verwach ten, waarbij wordt bepaald, dat tegen 1 Juni a.s. voor Nederland buiten omloop worden gesteld alle nog in circulatie zijnde guldens, welke een vroeger jaar tal dragen dan 1920. Deze guldens zul len daarna nog tot 1 September a.s. van bepaalde kantoren ter inuissellng kunnen worden aangeboden. Reeds sedert geruimen tijd werden deze oude guldens, als zij aan de kantoren van de Nederlandsche Bank ontvangen werden, niet weder uitgegeven. Thans is hun circulatie allengs dermate gesIonKen, dat, mede met 't oog op de behoefte aan voldoende materiaal voor verdere aanmunting van nieuwe guldens, het oogenblik tot buiten-omloopstelling aan gebroken is. ZIERIKZEE. Voor de afd. Zierikzee van de R.-K. Staatspartij en de Alg. R.-K. Propagandaclub Benedictus XV, trad pins- dagavond in hotel „Juliana" alhier op, de heer E. Lockefeer, lid der Tweede Kamer met als onderwerp „Verwarde Tij den". De bijeenkomst werd geopend door den heer Hartendorp, welke zijn teleur stelling uitsprak over de matige opkomst, mede gezien de bekendheid van den spre ker, aan wien hij, na een hartelijk woord van welkom en nadat gemeenschappelijk het lied „Roomsche blijdschap" was ge zongen, het woord gaf. Deze begon met te wijzen op de groote verwarring die allerwege heerscht en de plicht van iede- ren katholiek om mede te werken tot ontwarring van de moeilijke problemen, en zoo te geraken tot tijden van welvaart en maatschappelijk en geestelijk genot en herinnerde aan de woorden van den Bisschop van Haarlem: Soms vreezen wij dat alle grondslagen van déze wereld i zullen worden omgewoeld. Zij hebben andere, wetten noodig, wetten die roepen om verbetering en verandering van eco nomisch en geestelijk heil. Velen ver wachten hei lvan revolutie maar de men- schen hebben nieuw'e harten noodig, die zullen opvlammen tot liefde voor God. Liefde tot den nevenmensc'h om God kan alleen den heerschenden mammonistischen geest beteugelen. Uitvoerig stond spr. daarna stil bij de nationale en interna tionale verwarring, welke zich uit in re- volutionnaire woelingen in verschillende landen, welke toch tot geen verbetering van bestaande toestanden leiden, doch ernstiger dan de maatschappelijke ver warring noemde hij de verwarring des Geestes, welke Zich openbaart in een ja gen en een zoeken in banen van on geloof en niet zonder invloed is op den economischen crisis. Ook in ons land komt een geest van verdwazing en is het geestelijk leven diep gezonken, daar velen willen genieten en zich uitleven. Alleen door Christelijke beginselen kan verbetering komen, welke moeten bewij zen dat alleen een materialistisch leven niet gelukkig kan doen zijn. Als laatste punt voor de pauze belichtte spreker het vraagstuk der Nationale Ontwapening. De Katholieken zijn tegen een eenzijdige Nationale Ontwapening daar zij onze Na tionale onafhankelijkheid niet willen zien prijsgegeven. Uitvoerig behandelde dar. Lockefeer na de pauze het socialisme en liberalisme, van wier leuzen voor een katholiek geen heil te verw'aohten is. Als bestrijding van bestaande misstanden noemde hij goede sociale maatregelen het eenige middel, om tenslotte ;de taak der overheid, 'welke ligt in het bevorderen van vrede en welvaart ,en het aankweeken van deugden in het volk, onder de oogen te zien. De R.-K. Staatspartij Wil het Waarachtig belang van Nederland dienen onder het voeren van de Christelijke be ginselen in haar vaan. „Verzamelen en verdedigen" zij het wachtwoord, nauwe aaneensluiting en elkander steunen, is noodzakelijk. Daarom drukte spreker de aanwezigen dan ook met klem pp het hart bij de aanstaande verkiezing .goed hun plicht te vervullen (Applaus). Daar niemand gebruik maakte van de gelegenheid tot hel stellen van vragen dankte dhr. Hartendorp hierop den spre ker voor zijn mooie rede en de aan wezigen voor hun goede aanndacht, welke hij een vergoeding voor de slechte op komst noemde en sloot vervolgens de vergadering op gebruikelijke wijze. BURGH. Dinsdagavond j.l. hield de af- deeling der S.D.A.P. een openbare ver gadering in de zaal van hotel v. d. Moer. Na opening en inleiding door den voorzitter, dhr. J. A. Hubregtse, trad als spreker op dhr. L. Onderdijk van Mid delburg. In den breede behandelde spr. de heerschende crisis, het brandende vraagstuk der werkloosheid en het werk, dat reeds door de partij verricht is, voor provincialen geldelijken steun in dezen. Hij besprak de beteekenis der a.s. Prov. Staten- en Gemeenteraadsverkiezingen voor de arbeiders en spoorde aan tot versterking der partij, aansluiting bij de vakvereeniging en stemming op de S.D. A.P.-candidaten. Enkele gestelde vragen werden door spr. op afdoende wijze be antwoord. OUD-VOSSEMEER. Naar verluidt is ook hier ter plaatse bij verschillende land bouwers het uurloon der veldarbefders gebracht van 24 op 22 cent. ONDERWIJS. RIJKSLANDBOUWWINTERSCHOOL._ Voor het einddiploma aa^i de rijksland- bouwwintersohool te Goes slaagden o.a. C. A. v. Langeraad te D:reischor en L. J. Steendijk te Zierikzee. POLITIEKE LEZINGEN. Op, renteniertjes, al te gaar, flet spel begint, komt, maakt U klaar, Nu kunt gij profiteeren! Wie uit wil, doch geen centen heeft, Omdat ie van z'n centen leeft, Kan zich thans amuseeren. De kosten doen het ditmaal niet, 't Is alles gratis wat men biedt, U hoeft niets te betalen. Parbleu, het moet al heel raar gaan, Biedt niemand U een biertje aan, Er is vast wat te halen. Gij zijt een avond onder dak, Gij zit er fijn op uw gemak. Gij ziet er tal van vrinden. De pauze geeft gelegenheid, In 't hoekje van de sociëteit, De vriendenschaar te vindén. De zaal is warm, het is er licht, De spreker kwijt zich van z'n plicht Om U te diverteeren. Hij weet wel wat 't publiek verwacht, Draagt zorg, dat gij eens hart'lijk lacht, Bij al 'zijn taai oreeren. Wat ,ook de spreker profeteert, Verwerpt, bestrijdt, bewijst, beweert, Dat lapt gij aan uw zolen. UW avond heeft de man gevuld, En dus aan U zijn taak vervuld, De rest wordt U gestolen. Wanneer het spreken is gedaan, Dan krijgt gij nog, bij 't henengaan, Een handvol souvenieren. Dat spul heeft men, dank zij 't formaat, Geknipt gemaakt voor Uw privaat, 't Bespaart closetpapieren Zoo wordt U alles tot gewin, Zoo schuilt er heel wat voordeel in, Voor hem, die 't wil benutten. Vrijpostig zijn en daarbij kwiek, En gij kunt uit de politiek Vermaak en Winste putten! VOOR DE HUISVROUW, Moderne kleurige sjaals..., die we zelf kunnen maken. Het is heelemaal geen kunst om naar den winkel te gaan en daar een mooi kleurig zijden tafelkleedje of sjaal of ander fleurig modern doekje te koopen. Het is veel leuker... dit zelf te biaken en dat nog wel op een handige, eenvoudige en toch heel goedkoope ma nier. Onze Amerikaansche zusteren, die heel vindingrijk zijn, en veel degelijker en huiselijker dan men dikwijls meent, onder den indruk als men is van over dreven en meestal geheel verkeerde filibs, hebben daarop den laatsten tijd iets heel origineels bedacht, dat zij „gedraaid" verven noemen, een methode, waardoor zij fantastische en heel verrassende kleu ren en patronen krijgen op zijden en katoenen lappen, die dan prachtig dienst kunnen doen als tafelkleedje, sjaal, cache- pot, enz. Men pakt daartoe de lap bij twee tegenover-liggende punten en draalt de punten dan in tegenovergestelde rich ting in elkaar, zoodat men een in elkaar gedraaid koord krijgt als het ware. Dan neemt men dit „koord" dubbel en draait het zoo nogmaals in elkaar. Vervolgens bindt men de uiteinden van het nu dikke ,„touw" vast met een draadje en dom pelt het heele geval in een kokend verf- bad gedurende tien minuten of een kwar tier. Vervolgens losmaken en de lap in schoon koud water uitspoelen. Men heeft dan een heel aardig, grillig kleurpatroon op de stof gekregen. Men kan het nu nog mooier maken, door de stof nog maals in elkaar te draaien en in' een ander kleurbad te doen, zoodat ook de nog ongeverfde deelen kleur krijgen. Al dus vloeien de twee (zoo men wil drie) kleuren ineen en het resultaat is een heel origineel en leuk patroon en een sjaal of kleedje of doekje, dat men met weinig dubbeltjes zelf heeft gemaakt. HUISVROUW. BURGERLIJKE STANDEN. Over de maand Maart. KERKWERVE. Geboren: 5, Johanna, d. van P. de Jonge en J. C. Linders. Overleden: 3, gevonden lijk van een onbekend manspersoon; 17, Stoffel van der Wekken, 62 j., ongeh. zoon van M. v. d. Wekken en K. Bij de Vaate. SEROOSKERKE. Geboren: 28, Nico, z. van Stoffel Kurvink en Pieternella de Kok. NOORD WELLE. Overleden: 28, Lena Adriana van Valkenburg, 63 j., echtgen. van Jacobus Jonker; 30, Janna Pieter nella Boot, 27 j., echtgen. van Jan Johan nis Natte. NIEUWERKERK. Geboren: 4, Cornelia, d. van Corn.s Rentier en Maatje Flik- weert; 10, Daniëlla, d. v. J. Deïst en C. P. Koopman; 14, Nicolaas, z. v. Mar.s de Reus en J. A. Krabbe. Gehuwd: 19, L. J. Heijboer, j.m., 19 j. en A.a Heijboer, j.d., 17 j. Overleden: 4, Marinus Kort, 59 j., echt genoot van Jakoba Verloo; 14, levenï. dochter van Marinus Padmos en Krina Dorst; 16, Neeltje Quaak,, 76 j., wed. van Cornelis Goosen; 17, Helena Jacoba Bou- terse, 79 j., wed. van A. Wiskerke; 19, Jacobus Sijrier, 60 j., echtgen. van Jan netje Goudzwaard. OOSTERLAND. Geboren: 3, Marinus, z. v, Pieter Marinus Dooge en Cornelia Bouwman; 21, Adriaan, z. v. Kornelis Klink en Maria Jakoba Brekelmans; 27, Willem, z. v. Jan Stouten en Willemina Dorst; 30, Adriaan, z. v. Cornelis Stouten en Adriana Steenpoorte. Gehuwd: 18, Cent Johan Hendrik van' Schelven, 24 j. (te Noordgouwe) en Neel tje Pieternella van de Zande; 27, Willem' Kik, 54 j. (te Bruinisse) en Anna Jacoba Broodman, 32 j., gescheiden echtgenoote van Jan Tieleman Hendrik van der Too ien. Overleden: 8, Adriana Martina Ver- straate, 83 j*., wed. van Leendert Hanse; 13, Harman Dambruin, 68 j., echtgen. v. Kaatje Klazina Steur; 17, Maatje Meer man, 78 j., wed. v. Marinus Kwaak, 22, Digentje Jacoba, 3 maanden, d. van Jan Cornelis de Jonge en Maatje Adriana Hage; 28, Sara van den Boogert, 83 j., wed. v. Klaas van Dijke. BRUINISSE. Geboren: 4, Martinus Cor nelis, z. van J. C. Verhage en J. G. van den Berg; 18, Krina, d. van D. Mul ler en M. -E. Jumelet; 29, Hendrik, z. van C. Kok en M. C. Boogert. Gehuwd: 27, Willem Schipper, 29 j., en Marina van de Velde, 25 j. Overleden: 5, Cornelis Jumelet, 72 j., gescheiden echtgenoot van W. J. van den Berge; 14, Govert Schraver, 18 d., z. van W. Schraver en |L. L. Platschorre; 21, Jan Iman van Popering; 1 j., z. van E. van Popering en C. J. van den Bout; 29, Pieternella Vaane, 50 jechtgenoot van W. Okkerse. Genees het huidje van de kleine met üfl en houdt het droogvoet PUROLPOEDER ST.-PHILIPSLAND. Geboren: 3, Nanda, d. van Johan Pieter Wage en Elizabeth Petronella Jansen; 17, Maria Maatje, d. van Jacob Aarnoudse en Suzanna Breure; 20, Johannes, z. van Johannes Reijngoudt en Jozina Noorthoek; 29, Dina Cornelia, d. van Dingenus Kunst en Maria Reijn goudt. Gehuwd: 20, Jacob Marinus den Braber, 22 j. jm., en Jacomina Johanna van der Reest, 24 j. jd.; 26, Jacobus Marinus Jan Bruijnzeel, 26 j.jm., en Wilhelmina Maria van Strien, 22 j. jd.; 27, Cornelis Ma rinus Neele, 24 j. jm., en Geertruida Cor nelia Verwijs, 23 j. jd.; Arend Vaders, 24 j. jm., en Neeltje Mol, 22 j. jd. Overleden: 25, Cornelis Reijngoudt, on gehuwd, 54 j. STAVENISSE. Geboren: Willem, z. v. Jozua Brouw en Maria D. v. Dommelen; Johannes, z. v. Marinus Klippel en Hub. Oudesluijs. Overleden: Marinus Eerland, 94 j., we- duwn. van Lena Bijnachte; Adriaan Klip- pel, 63 j., ongeh.; Johannis K. Luijk, 88 j., echtg. van Krina V. Kauffman. ST.-ANN AL AND. Geboren: 5, Sander Cornelis, z. v. H. Duijzer en van H. A. van Beveren; 13, Jan, z. v. M. P. Lanooy en van A. A. Paape; 19, Johannis Adri aan, z. v. A. Fase en van D. A* Rijnberg. Gehuwd: 12, Kornelis Prinsé, wedn., 67 j. en Johanna van der Slikke, j.d., 51 j.; 19, Mattheus Gunter, j.m., 28 j. en Dina van den Boogaart, j.d., 22 j.; 20, Nicolaas Rijnberg, j.m., 17 j., en Jan netje Rijnberg, j.d., 17 j. Overleden: 4, Alberdina van der Jagt, 89 j., wed. van I. Quist; 7, Maatje Jo hanna Gunst, 78 j.„ wed. van J. Slager; 9, Pieter Rijnberg, 42 j., echtgenoot van C. van den Boogaart; 9, Adriaan Heijboer, 72 j., wedn. van A. E. Steketee, eerder van J. C. van der Welle; 12, Jeremias Cornelis, 6 mnd., z. v. S. Westdorp en van M. van Vossen; 30, Abramina van der Slikke, 39 j., echtgen. van W. Gunst. THOLEN. Geboren: 2, Lena, d. v. J. den Boer en M. J. van Dijke; 11, Johanna Cornelia, d. v. H. J. Donken en J. G. Meerman; 21, Cornelis, z. v. J. H. van den Berge en P. Pleune; 31, Jannetje d. v. M. van Zetten en D. Baaij. Gehuwd: 26, T. M. Hage, Oud-Vosse- meer, 25 j. en H. van Dijk, 24 j. Overleden: 31, J. Pijpeling, 65 j., echt gen. van M. van Doeselaar. SCHERPENISSE. Gehuwd: 19, P. C. Hartog, 28 j., (te Bergen) en H. L. J. Bijl, 22 j.; 23, A. de Vries, 24 j., (te Raamsdonk) en A. J. A. Hartog, 26 j. Overleden: 4, Kornelis Bevelander, 81 j., echtgen. van M. Noordijke; 13, Jacob Muller, 73 j., echtgen. van M. M. Jansen. Levenloos aangegeven: 26, Een z. van J. N. Oudesluijs en L. J. Poot. ST.-MAARTENSDIJK. Geb.: 5, Neeltje Wilhelmina, d. van J. Heijboer en J. M. Reeders; 12, Adrianus Cornelis, z. van A. van der Werf en D. de Wilde; 29, Marinus Louis, z. van C. C. Schrier en Chr. van Gorsel. Gehuwd: 19, B. G. Kegge, 23 j. jm., en B. A. Bijl, 22 j. jd.; 19, J. Bierensj, 42 j. jm., en N. J. Heijboer, 31 j., wed.; 26, J. Jeronimus, 30 j. jm., en A. W. Breure, 30 j. jd. Overleden: 5, C. M. Kloet, 68 j., echt genoot van C. Bazen; 4, M. J. Mol, 59 j., echtgenoot van R. I. Hage; 21, D. F. Bentsc'hap Knook, 81 j., wedn. van D. J. Tholenaar. POORTVLIET. Geboren: Neeltje, d. van Dirk Cornelis Uijl en Jannetje de Wilde. Gehuwd: Matthijs Jacobus de Witte, 25 j. jm., en Maria Catharina Feijtel, 26 j. jd.; Jan Bijnagte, 26 j. jm., en Jacoba Huberdina Poot, 22 j. jd.; Dirk Marinus Uijl, 25 j. jm., en Aberdina Marina Jopse, 21 j. jd. 16 Naar het Engelsch. Hugh was de eenige, die niet meedeed aan het koor van bewonderende vragen en uitroepen, dat nu losbarstte. Hij stond vlak bij het. portret en bestudeerde het nauwkeurig. Jack en Fred genoten van ,de sensatie, die ze hadden gewekt en zeiden niets op al het bijvalsbetoon. Eerst toen de uit roepen over het geheel wat bedaard wa ren, zei Fred: „Nu hebben we jullie toch eens aardig beet gehad!" „Ik vind, dat je niet zoo'n aardigheid mocht uithalen, ten koste van een dame, die niet aanwezig is!" zei Hugh op zaCh- ten toon tot Jack Huish. „Maar hoe kón ze nu aanwezig zijn, beste jongen?" luidde diens 'wedervraag. „Ze ligt nu zeker al tachtig jaar in het graf!" „De ^nderen kan je nu misschien wel beet hebben, maar mij niet, vriend! Ik zag onmiddellijk, toen ik binnenkwam, wie dat moest voorstellen, al heb je dan ook den tact gehad, om enkele verande ringen aan te brengen in de kleeding". „Maar, beste jongen", zei Jack, „je kunt mij nu gelooven, of niet, waarachtig, ik weet niet, wat je praat!" t „Dus je bedoelt, dat dit géén portret is van Mary Williams?" Het leek wel, dat Hugh met dit laatste, luid gesproken gezegde een beroep deed op alle a anwezigen. De grootste verras sing viel waar te nemen op aller gelaat en Jack riep: „Zoowaar! Het lijkt als twee druppelen water op Mary!" Met niet langer te bedwingen drft wendde Hugh zich nu tot zijn neef: „Ik vind het dan al min gehandeld van je, Jack! In het geheim heb je het portret laten schilderen van een jong meisje, dat geen vader of geen broer heeft, om haar te beschermen en je hebt ons allen hier genood, om ons oordeel uit te spreken over een werk, dat je zonder haar toestemming hebt laten uit voeren. Wat je bedoeling er mee was, vat ik niet, maar dèt weet «k wel: ik vind het weergaloos brutaal van je! Dat je nu de kleur van het haar en de klee ding wal veranderd hebt, daarmee blijft het gezicht duidelijk te herkennen 1 Hoe zou jij het vinden, als ik tegenover Amy eens zoo iets had uitgehaald?" Gelukkig waren de anderen weer te zeer verdiept in eigen opmerkingen, dan dat ze Hughs driftigen uitval zouden ver staan; en Jack en Amy begrepen te goed, gaf tot deze heftigheid, dan dat ze het Hugh kwalijk namen. Jack nam hem bij den arm en leidde hem wat ter zijde. „Bedaar toc'h, man! Je weet heel goed, dat ik evenveel eerbied heb voor Miss Williams, als jij! Er valt een verbluf fende gelijkenis waar te nemen; maar' dat kan ik niet helpen! Het is het oude portret, dat Fred en ik vandaag uit het Huis van den Graaf hebben opgediept. W? hebben het afgewasschen en het met olie glad gewreven en nu is het gewor den, zooals je het daar ziet!" Hugh keek zijn neef recht in het ge laat en wist, dat die de waarheid sprak. „Het spijt mij zeer, Jack, dat ik zoo onbetamelijk heb uitgevaren. Ik weet niet, wat mij bezielt! Ik ken je toch eigen lijk te goed, om zoo iets van je te kun nen denken, 't Is sprekend een portret van Mary!" „Ja, toen je het zei, trof het mij óók. Hoe ter wereld is het mogelijk!Hoe kan nu het ^ortret van Marva Iwano'- doorgaan voor dat van Mary Williams?" „O, dus het is 't portret van de gra vin?" vroeg Hugh peinzende. „Hoe weet je dat eigenlijk?" „Wel, het kan niemand anders zijn", antwoordde Jack. „Ik kan die soort klee ding: Amy bezit zoo'n japon, die nog aan haar overgrootmoeder behoorde en wij hebben eens uitgerekend, dat Lady Marsten, een tijdgenoot moet 2ijn geweest van gravin Marya. Maar waarom dit portret opgeborgen werd op een zolder-, kamertje, want het moet vanmiddag door een gat in den vloer van het ka mertje zijn gevallen en bovenal waar om het zoozeer zou lijken op een jonge damef die niets met de familie heeft uit te staan, dèt gaat mij te hoog!" „'t Kan wel een toevallige gelijkenis zijn", meende Amy. „En ik zal jullie eens vertellen: de koffie wordt koudl Laten wij die liever nu eerst gaan (ge bruiken. Dat portret loopt niet weg! Het eigenaardigste is misschien nog, dat, als wij het vergelijken met de ware Mary, dan valt er misschien in het geheel geen gelijkenis waar te nemen". „Zulk een sterk-sprekende gelijkenis is geen toeval", sprak Hugh vol overtui ging- Onwillekeur5" u~ vÉb hun gesprek bij den vijver: zijn verkla ring van Llewellyn luidt in de taal van Wales: Williams", en haar daarop gevolgde verzuchting van: „Waarom heet ik dan ook niet Llewellyn?" Het heele gezelschapje begaf zich naar de Ibisetta, waar de koffie altijd werd opgediend op zulke schoone zomeravon den. Amy Huish liep naast Hugh; zij merkte wel, dat hij veel te ernstig was gestemd, om zich bij de anderen te voe gen. „Hoe ben je eigenlijk zoozeer in ge dachten verdiept?" vroeg zij, toen ze al heel dicht bij het tuinhuisje waren. Hij legde haar de hand op den arm en vroeg: „Hoor eens,' Amy, je zult mij toch niet verklappen?" „Daar kan je van op aan! Wat is het, Hugh?" „Kijk eens: met èl wat in mij is, zal ik trachten uit te vinden, wat er toch geworden is van Iwan Llewellyn. Want ik wil weten, waarom Mary Williams het levend evenbeeld is van gravin Marya Iwanevna", (Wordt vervolgd)- T -S a 'KJ

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1931 | | pagina 9